T)e heer Schrama wil den bouw gun nen aan den inwoner van de gemeente, die een van de twee laagste inschrijvers was. De voorzitter zegt, dat het niet aan gaat steeds den laagsten inschrijver er uit te duwen. Bovendien is in een vorige ver gadering reeds besloten, dat B. en W. hun gang kunnen gaan. De zaak zal nog nader in den Raad ge bracht worden. Enkele comptabiliteitsbesluiten worden vastgesteld. In behandeling komt daarna de even- tueele slooping van het complex Amerika of de bouw van schuurtjes voor dit com plex. De heer Speelman is tegen de slooping. De verbetering van het haventerrein moet op een andere wijze gezocht worden. Spr. is er daarom voor, dat de schuurtjes ge bouwd worden. De heer Schrama is het met den heer Speelman eens. De heer Breda wil een kostenbereke ning van de uitbreiding van het haven terrein en een meer uitgewerkt plan, waaruit zou moeten blijken of de uitbrei ding afdoende is. De heer v. d. Voet is er voor, om de huizen te sloopen als de haven niet ge dempt kan worden. Wanneer dit wel kan, wil spr. de huizen laten staan. De heer V e r k 1 e ij zegt, dat Amerika gekocht is om het haventerrein uit te breiden en dit plan moet uitgevoerd wor den als het eenigszins kan. De heer v. Zonneveld merkt op, dat de huizen de gemeente geen voordeel ople veren. En zooals het nu staat, vindt spr. het noodig, dat de huizen opgeruimd wor den. In de kwestie van het haventerrein kan hierdoor voor verscheidene jaren voorzien worden. De heer A. Warnaar zegt, dat voor op staat, dat de kwestie van het haven terrein dringend verbetering behoeft. En zoolang de tegenstanders geen beteren weg aangeven, lijkt spr. de slooping van Ame rika de beste weg. De heer Bisschops is het eens met den heer v. d. Voet. De voorzitter is tegen de slooping. Spr. gelooft dat de uitbreiding van het ha venterrein moet gezocht worden op het perceel Frankrijk. Daar kan voorgoed in I de havenkwestie voorzien worden en de oplossing door de slooping van Amerika j kan slechts gebrekkig zijn. Weth. Warnaar is van meening, dat de slooping van Amerika de dringende kwestie van het haventerein voor eenige jaren' kan oplossen. Spr. hoopt slechts, dat i de bespreking van deze zaak verbetering van de havenkwestie ten gevolge zal heb- ben. Wanneer een goede oplossing aan de hand gedaan wordt, zal spr. de eerste zijn die er in toestemt. De heer v. Zo nneveld zegt, dat Ame rika, ook als de haven gedempt wordt, opgeruimd moet worden en daarom kan I men toch door deze slooping vast een be- gin maken met de groote plannen voor I de verbetering van de havenkwestie, ln- tusschen verkrijgt men met betrekkelijk f weinig kosten een voorloopige oplossing. F Weth. Warnaar wijst er nogmaals op, dat de toestand op het haventerrein in den drukken tijd allerergst is. Hierin moet in elk geval voorzien worden. Als dit maar goed in het oog wordt gehouden. De heer Bader merkt op, dat de men- echen, die in Amerika wonen, in de 19 huizen, die in aanbouw zijn, kunnen on dergebracht worden. En spr. zou daarom op een spoedig besluit willen aandringen. De slooping zal heusch een aardige verbe tering tengevolge hebben en als de heer Speelman niet met zijn onthullingen komt wil spr. nu maar besluiten. Na nog eenige discussie wordt besloten dat B. en W. in de volgende vergadering met uitgewerkte plannen er kostenberek - ningen zullen komen. In die vergadering kan dan een beslissing genomen worden. In behandeling komt 'n voorstel van B. en W. tot aanstelling vam een bode-con- cierge voor het nieuwe Gemeentehuis, en van een hoofdagent van politie, dus twee functies. Algemeen wordt met dit voorstel instem ming betuigd. De heer Speelman dringt er op aan, dat bij de benoeming meer met de capaci teiten dan met de kleur van de candidaten rekening zal worden gehouden en als de kleur in aanmerking genomen wordt, dat dan met de verschillende partijen, zooals de Raad is samengesteld, rekening zal worden gehouden. Er zijn drie functies, dus het kan. Besloten wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. In behandeling komt daarna de uitbrei ding van de Herv. school. De voorzitter deelt mede, dat dezer dagen een conferentie zal plaats hebben met de verschillende schoolbesturen en den inspecteur van het L. O.,waar ook een verzoek van de Visschersschool om ver betering zal besproken worden. Spr. stelt daarom voor het punt tot de volgende ver gadering aan te houden. In besloten zit ting kan er nog verder over gesproken worden. Bij de rondvraag vraagt de heer Speel man of het niet wenschelijk is, dat de Watering opgeknapt wordt. Spr. acht dit een Sassenheimsch belang. Aan B. en W. wordt opgedragen met de belanghebbenden te onderhandelen. De heer Bisschops vraagt of de woonschepen aan de Kastanjelaan nog niet verdwijnen. De voorzitter zegt, dat deze zaak de aandacht heeft van B. en W. Op een desbetreffende vraag van den heer Schrama antwoordt de voorzit- t e r dat reeds een dertigtal werkloozen zijn te werk gesteld. Daarna sluiting. Ouderavond. Vanwege de vereeniging „Een school met den Bijbel" wordt morgenavond te 7 uur in Concordia een, ouderavond gehou den. De agenda is als volgt samengesteld: 1 Opening door den voorziter; 2. „Toen en Nu", door het hoofd der school, de heer J. Wiepkema; 3. Iets over ons volksleven door den onderwijzer, den heer M. J. Eel- derink; 4. Uit de school geklapt, door de onderwijzeres, mej. W. Kouwenhoven. Het werk der leerlingen is te bezichti gen. De ouders zullen ongetwijfeld het nut van een dergelijken ouderavond inzien en iedereen die in de gelegenheid is, kome dus morgenavond naar Concordia. NOORD WIJK. Bij het plaatselijk Arbeidsbemiddelings bureau zijn deze week 70 personen als werkzoekenden ingeschreven, t. w.: 19 los se arbeiders, 16 landarbeiders, 7 visschers, 3 timmerlieden, 2 opperlieden, 2 stuca- doors, 3 schilders, 1 metselaar, 1 jongste kantoorbediende en 16 jongens beneden 16 jaar. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteravond kwart voor 12 werd brand ontdekt in het pension „Zee en Duin", staande aan den Zuid-boulevard, eigendom van den heer G. A. Minneé. Doordat het boven op een duin staat en de felle wind het vuur aanwakkerde, bleek blusschen onmogelijk, zoodat het in 1% uur geheel uitbrandde. OEGSTGEEST. Geslaagd is voor het diploma Machi- neschrijven van de Ver. van Dir. van Pont- scholen, Mej. L. H. Gregorius, alhier. VOORSCHOTEN. Edelmetaal Bedrijven. In de alhier gehouden algemeene verga dering van aendeelhouders der N.V. Kon. Ned. Edelmetaal Bedrijven Van Kempen, Begeer en Vos, onder voorzitterschap van den heer J. H. Th. O. Kettlitz, waren ver tegenwoordigd 65 preferente en 25 gewone aandeelen, uitbrengende 71 stemmen. De heer Bronkhorst merkte o.a. op, dat in de vorige -vergadering een besluit geno men is om 900.0Ü0 pref. aandeelen in de gelegenheid te stellen te converteeren in obligaties. Waarom is dat besluit nog niet uitgevoerd? De voorzitter wijst er op, dat er hier geen sprake is van een besluit, maar van een motie. Een besluit zou moeten worden overgelaten aan de commissarissen Dat een dergelijk besluit echter in het afgeloo- pen jaar niet genomen is, is een gevolg van het feit, dat het niet in 't belang de" N.V. geweest zou zijn. Toch zal spr. het in d-e komende vergadering van directie en commissarissen ter sprake brengen. De heer Bertillon kan zich niet ver eenigen met de afschrijvingspolitiek van de directie. Hij zou deze graag gewijzigd zien. De voorzitter wijst er op, dat er in vele N.V. steeds een verschil bestaat over de afschrijving. De bedoeling, die er bij de directie mee voorzit, is echter de zaak intrinsiek sterker te maken. Men handelt altijd in het belang der aandeelhouders. De zaken moeten, vooral nu men "de ma laise wat te boven gekomen is, voorzich tig gedreven worden Na rijp en lang be raad zijn de commissarissen dan ook tot de afschrijvingspolitiek gekomen. Nog voelt de heer Berlillon zich als pre ferent aandeelhouder achtergesteld bij den gewonen aandeelhouder. Wanneer de zaak zou liquideeren. dan kreeg hij 100 pet., de andere misschien wel 200 pet. of meer: De voorzitter vindt, dat het laatst aan gevoerde van spr. niets zeggen wil, omdat er van liquidatie in de verste verte geen sprake is. Deheer V. de Graaf is het met. den heer Bertillon eens. wat de afschrijvingspoli tiek betreft. Er is al zooveel afgeschreven. Komt dat de zaak wel te goed? Hij vraagt verschillende inlichtingen van internen aard. Dan is in het jaarverslag niet genoemd, hoeveel het achterstallige dividend be draagt. Spr. noemt dit een verschuiven der moeilijkheden naar later. Verder is hem o.a. niet duidelijk, wat in het jaar verslag beteekent: afschrijving op terrei nen en uitgegeven en ontvangen hypo theek. De voorzitter beantwoordt de vragen er daarbij op wijzende, dat hij dit doen kan, voorzoover het in het belang der N V. is Immers er zijn onder de aandeelhouders vele concurrenten en waarom hoeven zij bijv. het antwoord te weten op spr.'s vraag: Hoeveel verdienen de directeuren? Vervolgens werden met algemeene stem men goedgekeurd het jaarverslag, de ba lans, winst- en verliesrekening en -het di vidend op de preferente aandeelen be paald op 3 pet., dat in mindering komt van het achterstallige dividend. Na nog enkele opmerkingen van den heer v. d. Graaf, werd de vergadering ge sloten. ZEVENHOVEN. Aan de Kromme Mijdrecht werden tel kens de glaasjes der Electrische geleiding langs den Amstel stuk geworpen. Nu is men er in geslaagd de belhamels te pak ken te krijgen. Door B. en W. is verslag uitgebracht omtrent den toestand en de exploitatie van het electriciteitsbedrijf der gemeente over 1927. Zij constateeren tot hun genoe-. gen, dat het bedrijf thans blijkbaar op een niveau is gekomen, dat de kosten door de opbrengst kunnen worden gedekt, dank zij eenerzijds de sedert 1 Jan. 1927 op nieuw verlaagde kosten van stroominkoop, anderzijds door het langzaam groeiend debiet. De vooruitgang in K.W.U. voor ver lichtingsdoeleinden bedroeg in het afge- loopen jaar c.a. 4pet., die voor kracht doeleinden c.a. 30 pet. Het Blokland zal binnenkort het elec- trisch licht niet meer van Nieuwveen be trekken, doch vanaf het net uit de Hoef. De mondharmonicavereeniging alhier is opgeheven. Üp het 3-tal voor beroeping van een predikant bij de Herv. Gem. alhier zijn ge plaatst de predikahten J. Saarberg, cand. Ie Ylaardingen; B. J. Audier, O.I. pred. met verlof hier te lande, te 's-Gravenhage, en 11. W. Walvaart, cand. te Amsterdam. UIT ONZE INDIEN. Br. TJIPTO IN DEN VOLKSRAAD. De Volksraad nam zonder debat of hoofdelijke stemming' het besluit tot toelating van dr. Tjipto als lid van den Volksraad aan. Vervolgens komt het verzoekschrift van dr. Tjipto aan de orde, waarbij deze den Volksraad verzoekt er bij de liegeering op aan te dringen dat deze hem in de gelegenheid zal stellen de zittingen van liet College bij te wonen. Prot. Oppenheim (Partijloos) treedt in zijn betoog terug tot de algemee ne beschouwingen en constateert, toen meer termen en kwalificaties van dan argumenten vóór het standpunt vernomen te hebben, dat de Regeering dr. Tjipto in de gelegenheid zou moe ten stellen de zittingen van het Col lege bij te wonen. Spr. betoogt o.a., dat van een stembus-uitspraak geen spra ke is, aangezien dr. Tjipto op de lijst stond vóór zijn interneering. HET CONCUBINAAT IN HET LEGER Bij de behandeling van de Oorlogs- begrooting in den Volksraad heeft de rc-geeringsgemachtigde, generaal La Lau, commandant van het leger en hoofd van het departement van Oor log verklaard, dat het aantal militai ren, dat in concubinaat leeft, dermate gering is, dat de regeering afschaffing mogelijk acht. Zij is thans doende daartoe over te gaan, waarbij een uit zondering wordt gemaakt voor de be staande gevallen. De heer Schmutzer juichte namens de geheele katholieke gemeenschap van Indië en Nederland de afschaf fing toe en bracht de regeering daar voor hulde. ACTIE VAN DE P. N. I. Het Soerabayasch Handelsblad schrijft, dat reeds sedert eenigen tijd een hernieuw de krachtige actie van de P. N. I. te be speuren valt, voornamelijk onder de ar beiders bij de technische bedrijven en de openbare transportdiensten, zooals b.v. onder het personeel van de Madoera Stoomtram Maatschappij, welke actie, naar het blad meedeelt, wonderwel gelukt is. Er werden vergaderingen belegd, die voor een groot deel bezocht werden door personeel van deze maatschappij, en die tot resultaat hadden, dat eenige Inland- sche machinisten tot de P. N. I. zijn toe getreden. Het blad wijst in het bijzonder op de niet ongevaarlijke actie van een ze keren Matman, die ook tijdens de groote staking bij de tehcnische bedrijven reeds een rol van beteekenis speelde. Deze actie van de P. N. I. is voorts ook merkbaar uit de oprichting van vakbon den. Het bestuur, aldus deelt het blad ver der mee, is op de hoogte van deze her nieuwde actie en heeft een lijst aangelegd van personen, die bij de verschillende te- drijven als agenten van de P. N. I. werk zaam zijn. RADIO-NIEUWS. NIEUWE WERELBZENBER IN AZIë. Het Gouvernement, te Nanking heeft een overeenkomst aangegaan met de Radio Corporation of America voor den bouw van een telegrafie-zend- station van groot vermogen voor han- clels-doeleinden. Het station, dat ge- luel naar de eischen des tijds zal worden ingericht, moet in November van het volgend jaar gereed zijn. Het station zal bestaan uit twee transoceanische zenders, welke den dienst zullen onderhouden met Euro pa en Amerika De kosten van de ge heel installatie zullen 170.000 dollar bedragen. Wanneer de nieuwe zender in wer king treedt, zullen de telegramtarie ven aanmerkelijk verlaagd worden. LUISTERAARS. Het aantal luisteraars in het bui tenland bedraagt thans in Oostenrijk 306.320. in Denemarken 230.460, in En geland 2.528.919, in Hongarije 117.933, in Noorwegen 62.870, in Zweden 370.991, in Zwitserland 65.727, in Tsje- cho-Slowakije 22.269, in Litauen 15.000, in Roemenië 7000 en in Duitschland 2.334.253. STADSNIEUWS. KANTONGERECHT. De Kantonrechter alhier heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen H. v. B., die te Katwijk een autobus had bestuurd, terwijl hij onder invloed van sterken drank verkeerde. Hij werd veroordeeld tot een hechtenis van 3 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. Voor het examen Machineschrij- ven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagden de dames A. Keij en A. R. Moolenburgh, alhier. ACADEMIE-NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren J. A. Kreutz- wendedich von dem Borne (Den Haag) en H. C. Berghuis (Rotterdam). Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heer E. J. C. Snouck Hur- gronj© (Den Haag). VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden, op Vrijdag 23 Nov.. ten overstaan van: 1. B. TI. Stumpel, noüiris te Leiden. Breestraat 175, kooper C. L. van Dam q.q., voor f 20800; Janvossensteeg 67, J. Gelok q.q., voor f 68C0; Van der Werffstraat 20, 20a en 22, J. Kret q.q., voor f 10275. 2. M. G. Bon, notaris te Leiden. Van Duivenvoordestraat 75, te Oegstgeest, P. J. van Dam, q.q.. voor f 6500; Lam mermarkt 11, F. Brongers, voor f 1140. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Go. (Afd. Handelsinformaties) In de week van 1924 November 1928 zijn in Nederland uitgesproken 65 faillissementen. Laatste Berichten. BERICHTEN OVER DEN STORM. De storm langs de Noord-Hollandsche eilanden. Gedurende den afgeloopen nacht heeft de storm in alle hevigheid voort- gewoed lanigs de Noord-Hollandsche eilanden. Behalve de reed9 gemelde zijn nog verscheidene andere schepen gestrand. Van Terschelling wordt ons geseind, dat een Deensch stoomschip over den Engelschen Hoek is geslagen en vlak voor de haven op de. Jacobsruggen is gestrand. De reddingsboot „Branda- ris" is bij het schip geweest, doch de opvarenden willen het vaartuig niet verlaten. Evenmin wenschen zij hulp van een sl-eepboot. De kapitein denkt met hoog water op eigen kracht te kunnen vlotkomen. De reddingsboot „Brandaris" is den geheelen nacht in de weer geweest. Omstreeks twaalf uur werden nood seinen ontvangen van twee stoomsche pen. Een was gestrand op de kust van V lieland en een op den Engelschen Hoek. Beide schepen konden echter met hoog water op eigen kracht vlot komen en zijn hedenmorgen omstreeks zes uur naar zee teruggekeerd. De reddingsboot is ter plaatse geweeest, doch toen waren de schenen reeds vlot. Op het eiland Terschelling heeft de storm groote schade aangericht, alle huizen hebben stormschade geleden. Van Ameland wordt ons geseind, ciat op de noordkust een schip is ge strand, vermoedelijk een Noorsche houtboot. Het is vermoedelijk reeds door de bemanning verlaten. De red dingsboot Van Holm vaart uit om te trachten het schip te hereiken. Op de zuidwestkust van het eiland zijn de duinen over een diepte van twintig toeter afgeslagen. Vele huizen zijn door den storm beschadigd. De kracht van den storm is in de och tenduren afgenomen. Verschillende scheepsrampen. Het Italiaansche stoomschip „Sa- gunto" is hedenmorgen om half zes nabij paal 61, ongeveer 4 K.M. ten zui den van de haven van IJmuiden ge strand. Het vaartuig zit geheel onder water, zoodat vermoedelijk de geheele bemannin gomgekemen. Vanuit IJmuiden is de reddingboot naar de plaats des onheils vertrokken, men vreest echter te laat. JSTader meldt men uit Zandvoort: Het Italiaansche stoomschip „Sa- gunto" is ten noorden van Zandvoort op de kust geworden en gezonken. De reddingsboot van Zandvoort is uitge varen. Te IJmuiden is bericht ontvangen, dat de stoomtreiler „Johanna'1 IJM 12 op weg is naar de haven met zestien sehipbrfeukelingen aan boord. Het is nog niet bekend van welk schip d'eze schipbreukelingen zijn. Een dijk doorgebroken. De buitendijk langs de oude Maas is tusschen Barendrecht en Rhoon doorgebroken over een lengte van 100 M. De geheele Jan Gerritse-polder van af Heerjansdam tot het dorp Rhoon, is volgeloopen. Vele woningen staan tot aan het dak onder water. Er is veel vee verdronken. Alle broeikassen zijn vernield. Het water bedreigt den dijk, die het dorp Barendrecht beschermt. Hier hebben de bewoners reeds alles in veiligheid gebracht. Het verkeer van de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij is gestremd. Het station Middel wijk staat geheel onder water. Het geheele dorp Puttershoek is in den afgeloopen nacht onder water ge- loopen.. Bootjes varen door het dorp. Te Ridderkerk hebben alle bewoners langs den Rijndijk, langs de Nieuwe Maas en langs de Noord en in de daar buiten gelegen polders in den afgeloo pen nacht hun lijf en goed in veilig heid gebracht. De polder Kerkoorden is volgeloo pen. De Muizenkade is overstroomd. Als gevolg daarvan is er veel water in de polders Donkersloot en Woude. Men vreest evenals in 1916 een door braak. Ook de staalfabriek der firma Bak ker en Co. wordt ernstig bedreigd. Ge durende den nacht is de geheele be volking op den dijk geweest. olectrïsche centrale onder water. Uit Sliedrecht wordt ons geseind, dat alle fabrieken langs de Merw.ede en de Noord stil liggen, doordat zij we gens overstrooming van de electrische centrale te Dordrecht verstoken zijn van electrischen stroom. Ook de waterleiding werkt niet, door dat er geen stroom is voor het oppom pen van het water. DORDRECHT ONDER WATER. De storm, uit "het Zuidwesten heeft te Dordrecht hoog water veroorzaakt, hooger dan sinds 1916 het geval is geweest. He denmorgen e 3.45 uur bereikte het water een hoogte van 3.27 M. boven A. P. Ia 1916 was de hoogste stand 3.43 M. Tengevolge van het hooge water is de geheele oude stad, liggende tusschen de Merwede en de Oude Maas en begrensd door den Noordendijk, den Riedijk, de Voorstraat, de Prinsenstraat en den Zuid- weg hedenmorgen onder water geloopen. Honderden kelders, en laaggelegen wonin gen werden overstroomd. In de electri sche centrale, die aan den Noordendijk ligt, ontstond kortsluiting. Hierdoor wer den alle omliggende gemeenten, die van Dordrecht stroom betrekken, van electri schen stroom verstoken. De storing duur de van hedenmorgen half vijf tot onge veer negen uur. Gedurende dien ijd stond alles in en om Dordrecht stil. Ook de wa terleiding werkte niet. Ten egen uur was de storing opgeheven. Tegen acht uur hedenmorgen was het water zoover gezakt, -dat d" straten in dé stad weer watervrij waren. (Gedeeltelijk ongecorrigeerd). TELEGRAMMEN. iDraadiuoze dienst.) TYPHOON IN DE JAPANSCHE ZEE. TOKIO, 26 Nov. (VD.) In de Japansche zee woedt een vreeselijke typhoon. De Ja pansche havens zijn versperd. Alle sche- penmoeten binnen blijven. Vele S.O.S.-sei- nen zijn ontvangen. Een stoomschip is op de kust getrand. Nadere berichten ontbre ken nog. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 26 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 577 vette runderen, 169 vette kalveren, 1173 schapen of lam meren, 1180 varkens. Prijzen: koeien 49—51. 42^—45, 26—31; ossen 45—48, 4C42Ta, 37; kalveren 82)^—87^, 72Hi 77Vs, 60—65; schapen 3035; lam meren 22—29, varkens 37, 3614, 36. Overzicht: koeien en ossen kalme handel, prijzen ongeveer van vorige week; vette kalveren redelijke handel, prijzen op dezelfde hoogte; schapen en lammeren zeer kalme handel, prijzen op dezelfde hoogte; varkens iets vas tere handel, prijzen op dezelfde hoogte ROTTERDAM, 26 Nov. Aardappelen. Brielsche eigenh. 2.303, Zeeuwsche blauwen 3.253.60, idem eigenh. 2.30— 2.50, idem bonten 3.253.60, blauwe eigenh. 2.502.70, bravo's 33.50, Westl. zand. ronde 78 ct. per Kg., pooters 1.602.25, Bevelanders 2.30— 2.60. ROTTERDAM, 26 Nov. Vlasbeurs. Aangevoerd 6485 Kg. Blauw, 1.301.50, 2300 Kg. Holl. Geel, 1.30—1.35; 7000 Kg. Gron., 1.20—1.40; 400 Kg. Wit 1.30— 1 45; 200 Kg. D.R. 1—1.15. AMSTERDAM, 26 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 340 vette koeien, lc kw. 1—1.09, 2e kw. 0.80—1, 3e kw. 0.66— 0.88, per Kg. slaehtge wicht; 120 melk en kalfkoeien, 300—380 per stuk; 85 vette kalveren, le kw. 0.900.98, 2e kw. 0.80—0.90. 3e kw. 0.68—0.80, per Kg. levend gewicht; 48 nuchtere kal veren, 1218, 148 schapen 3241, per stuk; 620 varkens, Holl., le kw. 0.86- 0 87, enkele hooger, 2e kw. 0.850.86, Overz. en Geld., le kw. 0.850.87, 2e kw. 0.850.86, vette varkens 0.840.85, per Kg. slaehtge wicht; 59 paarden, 100 230 per stuk. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen v. 26 November, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.1 te La Coruna. L. B. 725.5 te Kopenhagen. Verw. tot den avond van 27 Nov.: Krachtige tot stormachtige, N.W., la ter tijdelijk afnemende en krimpende wind, zwaar bewolkt, met tijdelijke op klaringen, aanvankelijk nog regen- of hagelbuien, kouder, later iets pachter. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand v. Zatermiddag 12 uur: 741. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 8.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Maandag 26 Nov.: 4.22 nam. WisseInoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.361/* Londen12.07»/.» New-York 2.49 Parijs 9.73V,, Brussel 34.62 Züricb ^7.96l/s 7.38V, Rome 13.05 Madrid 40.14l/« Oslo 66-38 Kopenhagen 66.39 Stockholm 66.58 Weenen 35.017*

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3