Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. de N.V. Broodfabriek., „De Zeeuw" om vergunnning tot het uitbreiden van de broodfabriek in het perceel Korte Mare No. 22, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B. No. 2681. b. de firma J. J..Gijzenij en Co., om vergunning tot het uitbreiden van de bewaarplaats voor lompen in het perceel Koestraat No. 1, 3, 5 en 7, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H. Nis. 763, 764, 765 en 3384. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Zaterdag den len December a.s., des voormiddags te half elf uur op het Raadhuis, gelegen heid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe to lichten. Leiden, 17 November 1928. i A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, t Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat door hen de beslissing op het ver zoek van de N.V. Bondas Veevoeder- handel om vergunning tot het oprich ten van een fabriek voor het bereiden Van veevoeder in het perceel Oude jVest No. 171, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie H. No. 2434 is Verdaagd. Leiden, 20 November 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van leiden brengen ter openbare kennis, dat S. Teljeur, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van Verlof voor den verkoop van alcohol vrijen drank, voor gebruik ter plaatse Van verkoop in het perceel Kaiser- ftraat 33. •.'L Leiden, 21 November 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Notulen en jaarverslagen gaven geen reden tot opmerkingen. Als nieuwe bestuursleden werden geko zen de vrienden A. Warnaar Jr. en M. Zandbergen. Hierna verkreeg de heer W. Warnaar het woord om te spreken over: „Europa, Nederland en wij". Spreker wilde dezen avond een rondschouw houden in de we reld en in ons eigen vaderland om daar uit de conclusie te trekken wat dit ons, Christenen, te zeggen heeft. Allereerst herinnerde spr. er aan hoe dezer dagen werd herdacht dat 10 jaar ge leden de wapenstilstand, die een einde maakte aan de oorlogsgruwel, werd geslo ten. Toch bracht de vrede van Versailles geen werkelijke vrede, er blijft onder de volken een stille spanning, een onderge houden wrevel. De hooge idealen, die den volkeren gedurende den oorlog veelal zijn voorgehouden, blijken illusies te zijn ge weest. Dat blijkt bij de besprekingen in den Volkenbond, o.a. uit de wijze waarop de voorstellen van onzen gedelegeerde, den heer Rutgers, werden ontvangen. Dat blijkt ook uit de leger- en vlootuitgaven yan de verschillende groote mogendheden. In economisch opzicht hebben de meeste profeten zich in hun voorspellingen ver gist. Werd algemeen voorzegd, dat de vernieling op groote schaal die geduren de den oorlog plaats had, zich in ernstige mate zou wreken, er is in vrijwel alle landen een vrij Bterke welvaart en een be langrijke verhooging van het algemeen levenspeil, vergeleken bij de jaren van vóór den oorlog. Vrede is het echter ook op economisch terrein nog niet. Vrijwel alle staten vol gen 'n politiek om te bereiken of te hand haven een zoo groot mogelijke economi sche zelfgenoegzaamheid. En al mag dankbaar worden geconsta teerd wat door den Volkenbond en niet het minst door onzen Colijn, werd en wordt gedaan om in dezen toestand verbe tering te brengen, de resultaten zijn tot dusver niet zeer bemoedigend. Als we nu ten slotte de vraag stellen: Wat is in Europa gedurende de laatste 10 jaren gedaan en hoever is men gevorderd met een Chr. politiek, dan is het antwoord al zeer teleurstellend. De druk heeft de menschen helaas niet dichter bij God ge bracht. Met verschillende voorbeelden wordt dit nader aangetoond. En als we dan daarbij vergelijken de toestand in ons vaderland, zien we, dat God ons nog groote zegeningen schenkt. Maar ontvangen zegeningen geven ook verplichtingen, en in verband hiermee wil spr. de tegenwoordige politieke toestand wat nader beschouwen. De jongste algemeene beschouwingen in de Tweede Kamer brachten niet veel nieuws. De coalitie in het algemeen wordt blijkbaar door velen begeerd, maar bij ver dere besprekingen van dit punt rijzen tal van moeilijkheden. Overigens gelooft spr., dat de „uiterste noodzaak" die de Katholieken zou kunnen deen besluiten met de S.D.A.P. samen te werken, nog zeer ver verwijderd is. In verband hiermee herinnert hij aan de uit lating van pater Borromeus de Greeve, dat „een roode Roomsche een doode Room- sche wordt". Door de heeren Heemskerk en Schouten isduidelijk uiteen gezet dat de heeren Kersten en Lingbeek zelfs niet in staat zijn een gedragslijn uit te stippen die in de practische politiek door het Christelijk volksdeel moet worden gevolgd. Maar deze heeren zullen niettemin ons ongetwijfeld met alle kracht blijven be strijden. Tegenover dit alles hebben wij A.R. pal te staan en ons werken zal er op gericht moeten zijn onze 13 zetels te behouden of er 14 van te maken. Er zijn tal van moei lijkheden. Spr. wekt op tot gebed opdat er éénheid en toenadering onder de broe deren zij. Het voeren van een vaste beginselpoli- tiek blijft eisch voor al onze actie. En dan moeten we niet alleen getuigen, maar ook doen. Onze plicht blijft om bij het licht van Bijbel en historie te zeggen: Zoo moet het. Op de met aandacht gevolgde rede volg de nog een prettige bespreking. Nadat de heer W. Warnaar in dankzeg ging was voorgegaan, werd deze vergade ring, die vrij goed bezocht was, door den voorzitter gesloten. RIJNSBURG. Veilingvereeniging „Flora". De Veilingvereeniging „Flora" hield j.l. Dinsdagavond een zeer geanimeerde le denvergadering in haar veilingslokslen al hier. De heer T. Kralt, voorzitter opende de vergadering met de aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen. Spr. acht te het voorts niet ongepast, voor een ver- eeniging met meer dan 600 leden, waarvan er meer dan 500 veilen, bij de opening van de jaarvergadering een enkel woord te spreken en een terugblik te werpen op het afgeloopen jaar. Wat de vakresultaten betref, voor zoo'n groote vereeniging, waarbij de belangen van de leden vaak uiteenloopen, is het moeilijk in het kort de bedrijfsuitkomsten aan te geven, die voor allen geldig zijn. Spr. persoonlijke meening is, dat het afge loopen jaar is te verdeelen in drie perio den: een wintertijdperk, dat middelmatig was, een voorzomer, die goed en een na zomer die slecht te noemen was, en alles bijeengenomen, een jaar 'met middelmati ge uitkomsten. Zal dit ook niet voor al le leden gelden, het meerendeel zal 't met spr. eens zijn. Afgezien echter van de bedrijfsuitkom sten, is ex reden tot dank, omdat allen ra een jaar van arbeid ter vergadering kon den komen, terwijl, gezien het groote com plex gebouwen, dat in een betrekkelijk ge ring aantal jaren tot stand is gekomen, eveneens reden tot dank is. Valt het al moeilijk van het verleden iets te zeggen, nog moeilijker is het de toekomst te voorzien. Toch moet uitge stippeld worden de weg, waarlangs het veilingsleven gedurende 19281929 zal marcheeren. Spr. uit de verwachting, dat de leden bij de bespreking van de plan nen daarvoor, hun medewerking zullen verleenen en hun besprekingen zakelijk zullen houden. Spr. eindigde zijn rede met den wensch, dat het den leden persoonlijk en als lid der veiling goed mocht gaan en God het werk Zijner handen zoude bevestigen. Het woord was hierna aan den secreta ris, den heer G. van Delft Sr., voor de voorlezing van de notulen der vorige ver gadering, en tot het uitbrengen van het jaarverslag. De notulen werden onveranderd vastge steld. Het jaarverslag gewaagde van de steeds toenemende omzet van de veiling, door verhooging van het aangevoerde quantum bloemen. Het ledental vermeerderde door toetre ding met 92, terwijl 3 leden bedankten, zoodat de vereeniging thans uit 605 leden bestaat. Spr. dankte_ voor het van de leden on dervonden vertrouwen en de verleende medewerking, doch bovenal dankte spr. God, die alle arbeid laat verrichten en hij hoopte, dat ook verder zijn zegen op aller arbeid mocht rusten. Het bestuur stelde daarna voor, de ba lans en de winst- en verliesrekening goed te keuren. Den leden was hiervan een af schrift toegezonden. De voorzitter lichtte sommige posten nader toe, o.a. de post „koopers". Naar aanleiding hiervan deel de de voorzitter mede, dat een geschil was ontstaan met den heer C. de Visser, met bet gevolg dat thans een procedure werd gevoerd. De voorzitter deelde het verloop van zaken mede, onder bijvoeging, dat tot een proces eerst was overgegaan, nadat een andere oplossing vergeefs was geble ken. Den heer de Visser werd gelegenheid gegeven, zijn afwijkend standpunt aan de vergadering mede te deelen. De schuld der vereeniging, na de in het afgeloopen jaar aangebrachte uitbreiding bedroeg plm. 65000, welk bedrag overeen kwam met de schatting van het bestuur van het vorige jaar. Het bestuur stelde voor, de winst ad 31.656.12 geheel voor afschrijving te bestemmen, waardoor de schuld dus verminderen zou tot J 34.000. De heer Adr. Heemskerk vroeg of een afschrijving ad ƒ20.000 niet als voldoende te beschouwen was, terwijl dan aan het overige bedrag een andere bestemming gegeven kon worden. Besloten werd hierop bij de behandeling van het vast te stellen veilingspercentage terug te komen. De balans en de winst en verliesrekening werden hierna ongewij zigd vastgesteld. Mededeelingen van het bestuur. Namens het bestuur verzocht de voorzitter nog maals, te voldoen aan het verzoek van de exporteurs: aanvoer van tulpen in bossen van 12, wat op de prijs van grooten in vloed kan zijn. Een andere voorname factor was, dat de bloemen voor export bestemd, niet meer voor den aanvoer ter veiling in h t water mochten worden gezet. Voor Engeland was dit van groot belang, omdat als de bloemen vooraf in water worden gezet, deze gedurende het vervoer doorgroeien, naar de zon en daardoor krom aanko men. Slap worden van de bloemen, waar voor sommigen vreezen, kan voorkomen worden door de bloemen direct na het snijden in couranten te rollen. Voor Duitschland is in het water zetten naileelig, omdat de bloemen aldaar dik wijls gekleurd worden en als zij in het water gestaan hebben, geen kleurstof meer aannemen. Ten slotte acht spr. het zich verplicht een onaangename zaak tér sprake te bren gen. Er gaan n.l. geruchten dat aan met. name genoemde personen ieer hooge, on gedekte kredieten verleend worden, naar sommigen beweren wel voor 16.000 en meer. Voor een der genoemde personen is het krediet niet grooter dan f 400 wat nog niet eens een achterstand is, maar het gewone weekkrediet, terwijl in ten ander geval heeiemaal geen sprake van krediet is. De geruchten zijn dus geheel uit de lucht gegrepen. Aan de orde was thans bestuursverkie zing, wegens aftreding van de heeren G. van Delft Sr. en J. Heemskerk, die met nagenoeg algemeene stemmen werden her kozen. De voorzitter wenschte de herko- zenen, maar meer nog de vereeniging ge luk met de uitslag van de stemming, waaraan spr. nog meer waarde hechtte, dan aan een motie van vertrouwen. De voorzitter deelde hog mede, dat de laatste uitbreiding nog niet geheel in alle behoeften had voorzien, door de sterke toename van het bedrijf. Met name was er gebrek aan geschikte pakkamers voor de exporteurs. Het bestuur had daarom plan nen laten ontwerpen, waarbij door ver bouwing de beschikking werd verkregen over 8 kleine pakkamers, waarvoor de kos ten werden geraamd op 16.000. Het bestuur was van meening, dat deze oplossing niet afdoende was en gaf er daarom de voorkeur aan, de zaak nog een jaar ongewijzigd te laten en zoo mogelijk volgend jaar ineens afdoende maatregelen te treffen. Het beste kwam het aan het bestuur voor, dat op de ter beschikking staande bouwgrond nog een zaal werd bijgebouwd, die afdoende zou zijn. Dit voorstel werd nog eenigen tijd besproken, waarbij som mige leden voorstelden, onmiddellijk tot verbouwing over te gaan. Het meerendeel der vergaderden kon zich echter met het voorstel van het bestuur vereenigen. Aan de orde was thans vaststelling van het veilingpercentage. De heer A. Heems kerk deelde den voorz. mede, dat hij ge zien het feit, dat bij elkaar voor een waar de van 200.000 is ge- en verbouwd, een afschrijving op gebouwen en inventaris, die spoedig een groot deel van hun waar de kwijt zijn, tot een bedrag van 20.000 niet voldoende acht. Lettende echter op het winstcijfer en de schuld, vond spr. het wel voldoende. Toch raadt hij groote voor zichtigheid aan, omdat de omstandigheden zoo spoedig kunnen wijzigen en eenige re serve toch wel gewenscht is. In ieder ge val is het bestuur er sterk tegen, minder af te schrijven en een deel van het overi ge aan de leden terug te betalen. De heer Heemskerk stélt voor 1 pet. te rug te betalen. Z.i. profiteeren de nog toe te treden leden van de te sterke afschrij ving van dit jaar, en dit acht spr. onnoo- dig. De heer G. D. Kralt sluit zich hierbij aan. De heer C. Vianen is tegen terugbetaling en tegen verlaging van het veilingper centage. Hij acht het beter het percentage ad 5 pet. dat toch al buitengewoon laag is, te handhaven en eventueele winst te be steden voor vakreclame, waarvan spr. veel heil verwacht. Verschillende sprekers voerden hierover nog het woord, waarna het voorstel van den heer Heemskerk in stemming werd gebracht en verworpen. Z.h.s. werd vervolgens het voorstel van het bestuur om voor dit jaar nog het vei lingpercentage op 5 pet. te handhaven, aangenomen. Bij de rondvraag vroegen dertien leden het woord, die in hoofdzaak onderwerpen van huishoudelijken aard ter sprake brachten, en waarop de voorzitter van antwoord diende. De heer C. Vianen opperde het denk beeld, lezingen te doen houden over nieu we cultures, wat voor.de leden van groot belang kan worden geacht. De heer J. v. d. Ploeg achtte zich geroe pen het bestuur een bijzonder woord van dank te brengen voor de wijze waarop dit steeds zijn moeilijke taak vervult. Nadat alle vragers door den voorzitter waren beantwoord, sloot deze de vergade ring met een woord van dank. VOORSCHOTEN. Gisteravond hielden de Burgerwacht en de Bond tegen Revolutie een bijeen komst in hotel „Deurloo". De commandant der Vrijw. Burgerwacht de heer A. J. Turion opende de matig be zochte vergadering met een hartelijk woord van welkom op dezen herdenkings avond van het 10-jarig bestaan der B.W., inzonderheid tot den burgemeester, den heer E. Vernède, den spreker, den heer de Boer en het muziekgezel9chao „Ta- veno". De B.W. heeft nog steeds reden van bestaan, aldus spr., omdat ook het gevaar van revolutie nog steeds dreigt. Ook voor het platteland is zij noodig om de regeering te helpen in tijden van ge vaar. De eerste twee coupletten van het „Wilhelmus" verden hierna staande ge zingen. De voorzitter richtte zich daarop in eenige hartelijke woorden tot den secre taris der B.W., den heer Schrassert Bart, die van 1920 af secretaris is en steeds vol ijver de B.W. dient. Spr. dankt hem hier voor en hoopt, dat de heer Schrassert Bart nog vele jaren de B.W. moge dienen (ap plaus). De heer J. W. Bakker sprak als voor zitter van de afd. van den Nat. Bond le gen Revolutie en wenschte de B.W. geluk dat zij zoo lang intact is gebleven, on danks zij gelukkig niet is behoeven c.p te traden Unze Bond beoogt bewerking der geesten, om de menschen te wijzen op wat boven hun hoofd hangt indien tut revolutie mocht komen. Spr. besiuit met de opwekking, zich aan te sluiten bij den Bond. Hierna liet „Taveno" eenige vroolijke nummers hooren, waarna het woord werd verleend aan den heer de Boer van Den Haag, die aan de hand van een mooie serie lichtbeelden een gloedvolle rede hield te gen de revolutie en revolutiegevaar. Spr. wees op het ineen storten van het Russische keizerrijk, het bewind van de S.D.A.P. (Kerenski) welk bewind onder den voet geloopen werd door de Commu nisten en gaf daarna een blik op den toe stand van Rusland, na 10-jarige Sovjet heerschappij. Vervolgens stond spr. stil bij de revolu- tiepropaganda in ons land door de socia listen en communisten in pers en vereeni- gingen. Alles verduidelijkt door authen tieke lichtbeelden. Om kort te gaan: een zeer boeiende lezing, even aangenaam als ernstig van vorm, door een bekwaam spre ker over een actueel onderwerp. Jammer, dat niet geheel Voorschoten daarvan genoten heeft. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 19 November. P. J. M. Petit Jr., koopman te Leiden, Da Costastraat 42. Rechter-commissaris: mr. F. J. A. Hijink. Curator: mr. E. Bolsius te Lei den. 20 November. H. F. Boelé, rijwiel- iiai delaar, Nieuw-Vennep. Rechter commissaris: mr. G. Sluis. Curator: jhr. mr. L. U. Rengers Hora Siccama, Haarlem. Vernietigd op grond van verzet: P. Oppelaar, te Hazerswoude. STADSNIEUWS. EEN GOEDE COLLECTIEVE ARBEIDSOVERENKOMST. Op verzoek van den Ned. R. K. Bond van Bakkersgezellen heeft dezer da gen een bespreking plaats gehad met het bestuur van de R. K. Coöperatie „De Eendracht" alhier. Het doel dezer bespreking was om te komen tot afsluiting van een ar beidsovereenkomst voor het bakkers- en bezorgerspersoneel. Dit doel is ten volle bereikt. Het door den vakbond aangeboden contract is behoudens enkele wijzigin gen van ondergeschikten aard door het Coop, bestuur aanvaard en zal per 1 December a.s. van kracht zijn. De aangegane overeenkomst bevat naast bepalingen omtrent den arbeids duur, welke natuurlijk in overeen stemming zijn met de arbeidswet, een bepaling, dat op de erkend Christelijke feestdagen geen arbeid zal worden verricht, maar doorbetaling van het loon zal plaats hebben. De gezellen hebben recht op een jaarlijksche vacantia van zes dagen, waarvan 4 dagen in de zomermaanden achtereenvolgens zullen genoten wor den, terwijl in den loop van het jaar nog twee z.g. verspreide dagen gegeven zullen worden. Verlof zonder instandhouding van loon zal gegeven worden bij huwelijk, bevalling der vrouw, overlijden van fa milieleden, enz. Bij ziekte zal 13 weken 70 procent van het loon worden uitgekeerd; zoo noodig daarna nog 13 weken 50 pet. De opzeggingstermijn is over en weer gesteld op 14 dagen. De loonen der volwassen gezellen varieeren van 36,50 tot 32,50 per week. De jeugdige gezellen ontvangen een loon in overeenstemming met hun leeftijd. Voorts bevat de overeenkomst be palingen omtrent de berechting van eventueel voorkomende geschillen, die scheidsrechtelijk behandeld zullen worden. De overeenkomst is, gelijk gemeld, ingaande 1 Dec. a.s. en zal minstens een jaar van kracht zijn. Laatste Berichten. NOG EEN SCHIP MET MAN EN MUIS VERGAAN. De kapitein van de.te Zoutkamp binnen gekomen stoomtreiler „Alida" rapporteer de een mast van een gezonken vaartuig gezien te hebben op ongeveer 11 vademen diepte en drie a vier mijlen boven Noor- den-Halfoost van den buitenkant van het Friesche Gat. De mast is geel geverfd en gedeeltelijk afgebroken en steekt ongeveer zes voet boven water uit. Bijzonderheden omtrent het lot der be manning en de nationaliteit van het schip ontbreken nog. Er zal een nader onder zoek worden ingesteld. Men meldt nader uit Zoutkamp: Nader wordt nog gemeld omtrent het bij Terschelling gezonken schip, dat ook de stoomtreiler „Marie" afkomstig uit Zoutkamp, het wrak gesignaleerd heeft. Er werden twee masten waargenomen, een stond vast, doch de andere bewoog heen en weer, waardoor vermoed wordt, dat dit een laadboom is, toebehoorende aan een vermoedelijk aldaar gezonken stoombootje. De „Marie" constateerde te- véns een breuk in de mast, die nog nieuw moet zijn. De ligging van het wrak kon thans nauwkeurig vorden opgegeven en wel 11 graden N.N.W. van den buitenton van het Friesche Gat. DE MOORD TE CULEMBORG. De Rechtbank te Tiel deed heden uit spraak in de vier zaken van meineed, ge pleegd tijdens de behandeling van de Cu- lemborgsche moordzaak voor het Arnhem- scbe Gerechtshof, en veroordeelde J. A. Collé te Culemborg en A. Collé te Baarn ieder tot vijf maanden gevangenisstraf (de eisch was tegen ieder een jaar ge weest), Melis de Smale te Veenhuizen tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf (de eisch was geweest vier jaar), terwijl Jantina Smit te Assen werd vrijgesproken (de eisch luidde zes maanden). TELEGRAMMEN. (Draadlooss dienst) NIEUWE DEMONSTRATIE TEGEN DE COMMISSIE-SIMON. KONSTANTINOPEL, 22 Nov. (V.D.). Naar uit Kaboel gemeld wordt hebben Woensdag in Indië, te New Delphi, nieuwe botsingen plaats gehad tus- schen de demonstranten en de politie. Na den terugkeer van de commissie- Simon uit Delaware hebben de Indi sche nationalisten een demonstratie georganiseerd. Geëischt werd het ver trek van de commissie-Simon uit In dië. Meer dan twintig duizend perso nen namen aan de demonstratie deel. De politie moest scherpe maatregelen nemen om incidenten te voorkoen. DRIE MILITAIREN VERDRONKEN. BANDOENG, 22 Nov. (Aneta-V.D.). Het legerbestuur kreeg telegrafisch befücht uit Atjeh, dat bij het doorwa den van de Mamat-rivier bij Koetat- jana drie mindere militairen verdron ken zijn. MARKTBERICHTEN. LEIDEN. 21 Nov. De Eendracht. Bloemkool 1520, andijvie 13, sla 48, peen 711. selderij 12, pieter selie 13, roode kool 814, savoye kool 47, groene kool 24, prei 24, rapen 45, alles per 100 stuks. Sprui ten 1518, witlof 2025, waspeen 10 18, kroten 45, idem gek. 79. alles per 100 Kg. KOUDEKERK, 21 Nov. Eieren. Aan gevoerd 461 stuks. Prijzen: kippeneie ren 11.5012.70, eendeneieren 7.50 8.10, per 100 stuks. Pluimvee. Eenden 0.70 per stuk. GOUDA, 22 Nov. Veemarkt. Aange voerd in totaal 2116 stuks, waarvan: 315 slachtvarkens, vette 0.360.37, Londensche 0.230.30, zouters 0.33/* 0.34, per pond, levend met 2 pCt. korting; 563 magere varkens, 2050; 882 biggen, 817; 31 runderen, 250 375; 30 nuchtere kalveren, 1217; 276 schapen, 1728; 19 bokken en geiten, 36, alle per stuk. Overzicht: vette varkens, Londen sche, zouters, nuchtere kalveren, scha pen, bokken en geiten, handel vlug; magere varkens, biggen, runderen, handel matig. GOUDA, 22 Nov. Kaasmarkt. Aan gevoerd 249 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kw. 5659, 2e kw. 5255; zonder rijksmerk le kw. 5255, zwa re 60. Handel matig. GOUDA, 22 Nov. Eieren veiling. Aan gevoerd 70 partijen. Prijzen: Kippen eieren 912, eendenèieren 68, per 100 stuks. Handel matig. GOUDA, 22 Nov. Botermarkt. Aan gevoerd 719 ponden. Prijzen: Goebo- ter 1.101.25, weiboter 1.051.20, per pond. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 22 November. Medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt, Hoogste barometerstand 774.6 te Lacoruna. Laagste barometerstand 722.9 te Reykjavik. Verwachting: meest matige zuid westelijke tot westelijke wind, betrok ken of zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, later iets koeler. Barometerstand. VI De 9tand van hedenmiddag 3 uur ii aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 761. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 11 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Donderdagmiddag 22 Nov.: 4.27 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.36»/. Londen I2.08r/u New-York2.49 Parijs9.73*/* Brussel 34.62 Zürich V 47.95ft Praag 7.38»/, Rome 1 0 13.05»/, Madrids 40.15»/. Oslo 66.39 Kopenhagen 66.39 Stockholm V 66.59 Weenen 35.00»/,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3