Handwondjes DAG-AGENDA. lederen Dinsdag 78.15 uur. Wijk- £ebouw „Pniël", Middelstegracht: Zit ting van het nestuur v. h. Prot. Bur. waargenomen door de apotheek van voor Soc. Adviezen. Woensdag 21 Nov. Stadsgehoorzaal: Bazar L. Chr. Oranjevereeniging. Ge opend van 25 en 711 uur. Donderdag 22 Nov. Stadsgehoorzaal: Bazar L. Chr. Oranjevereeniging. Ge opend van 25 en 711 uur. Donderdag 22 November, 's avonds acht uur. Klein-Auditorium: Lezing dr H. Schokking, over: „Iheosophie". Vrijdag 23 Nov., 's nam. 5 uur. Nuts- gebouw: Jaarvergadering L. Mij. van Weldadigheid. Vrijdag 23 Nov., 's avonds acht uur. 't Nut van "t Algemeen: Lezing met lichtbeelden Geref. Vereen. voor Drankbestrijding. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 November a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31. Telef. 1313. RECLAME. doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandeld ze verder met PIIDAI Doos 30-60-90 cL 1 W lm één maal hooren en daarmede waren de officialiteiten afgeloopen en ver spreidden de genoodigden zich in de benedenzaal om de verschillende stan den te bezichtigen. De bazaar mocht zich gistermiddag en gisteravond reeds in een flink be zoek verheugen. En het ging er vroo- lijk toe. Er heerschte een allerprettig ste stemming, waartoe het strijkje van den lieer Plu niet weinig meewekte. Er moeten evenwel nog heel wat bezoekers komen, voor en aleer van een succes kan worden gesproken en daarom wekken we gaarne nogmaals onze lezers op, den bazaar te bezoeken. Het is beslist de moeite waard. DE TRAMSTORING. Als vermoedelijke oorzaak van de groote tramstoring bij de N.Z.H.T.M. Zaterdag j.l. wordt ons vanwege de directie het volgende meegedeeld: De groene substantie, welke zich op de aluminium sleepstukken van de beugels vastzette en waardoor de sleepstukken verbrandden, is geble ken uit zout te bestaan. Door den stormwind uit zee zijn deze zouten meegevoerd en opgelost in den water damp van de lucht. Het was Zaterdag betrekkelijk zoel weder en de dra den van de leiding waren koud. Het zout is toen neergeslagen op de draden, enz. Wanneer de trams in be weging kwamen zette dit zout zich tusschen draad en sleepstuk vast. Men had 3 elementen: koper, zout en alu minium, hetgeen door electrolyse een isoleerende laag veroorzaakte. Daar door moest de electrische spanning een anderen weg zoeken, hetgeen vlammen veroorzaakte, waardoor de sleepstukken verbrandden. CHR. REISVEREENIGING. Gisteravond hield de afdeeling Lei den van de Chr. Reisvereeniging haar eerste propaganda-avond in dit sei zoen. In aanmerking genomen het onder werp voor dezen avond: „Mooi Indië", en de omstandigheid, dat pas de bej>le films Melewan Gelap en de Java Soembafilm hier vertoond werden en ook de omstandigheid, dat in de groo te zaal de eerste avond van den BaJ- zaar der Oranje-vereeniging gehouden werd, was de Foyer van de Stadsge hoorzaal tamelijk goed bezet. De voorzitter, de heer Plooy, van Rijnsburg, opende na gebed met de op merking, dat tegenwoordig alles Indië is wat de klok slaat. Hebben we niet te veel? Spr. gelooft van niet. ..Indië moet de magneet zijn, die ons aantrekt. Indië moeten we leeren ken nen. Bovenal moet het streven zijrj Indië en Nederland niet alleen onder 'n Koningin, maar onder den Koning der Koningen te vereenigen. Spr. hoopt, dat deze avond daartoe bevorderlijk zal zijn en geeft het woord aan len heer Joh. Koning. Deze begon met er op te wijzen, dat velen, die in Indië werken en degenen, die familie in Indië hebben, wel het mooie van het land zien en de voor- deelen, die het brengt, maar verzui men diepere studie te maken van het zieleleven van de volkeren van Indië. Toch is dat zoo'n mooie studie. Bovenal kwetsen wij het ontvanke lijk gemoed van den Inlander, als wij koud hem voorbijgaan. Spr. wil enkele momenten van dat gemoedsleven blootleggen, wil eenige zeden en gewoonten beschrijven, die ons doen zien hoe rijk dit veld is. 't Was op Bali, dat spr. eens de gast was van een regentenfamilie. 's Avonds kwam er een bode met de mededeeling, dat ergens in het re gentschap een vrouw vermoord was. Begrijpelijk gaf dat eenige conster natie. Het verwonderde spr. toen, dat de 20-jarige regentsdochter, een ontwik keld meisje, de vraag stelde, hij het terugkeeren van haar vader, of bij de overledene rood of wit bloed uit de wonden vloeide. Wat was de reden tot deze vraag? Een Javaansche legende verhaalt van een jaloersche rijksbestuurder, die meende, dat zijn vrouw hem ontrouw was geweest in zijn afwezigheid. Bij de bedreiging van haar leven sprak zij tegen haar man, dat haar bloed hem zou bewijzen of zij schul dig of onschuldig was. Bij haar on schuld zou er wit bloed uit haar won den vloeien. Deze legende beheerschte den ge- dachtengang dezer jonge vrouw zoo geheel, dat zij ook in dit geval geloof de aan het wonder van het bloed. Een zelfde gedachte leeft nog voort in de vele kali poetih's (witte stroo men) in Indië. Voorts behandelde spr. breedvoerig de huwelijksgebruiken van de ver schillende volkeren. Vooral staat hij uitvoerig stil bij de verschillende vor men van schaking en bij den bruids schat, die een voorname rol speelt. Verder zet hij uitvoerig uiteen de begrafenisgebruiken, waarbij voorai uitkwam het vaste geloof aan de zie- lestof zoowel in de doode als in de le vende voorwerpen. Een groote verscheidenheid lantaarn plaatsjes werden daarna vertoond, waarop we zagen verschillende danse ressen (serimpi's), een groote serie mooie landschappen en kraters en kra- termeren, sluiswerken, mooie gebou wen naast Inlandsche en Chineesche wijken in de steden. Tot slot een mooie serie plaatjes, waarop beelden van het Tobameer en omgeving. Een dankbaar applaus loonde den causeur voor zijn belangrijke mede- deelingen en even belangrijke beelden. De voorzitter bracht den heer Ko ning dank en sprak de hoop uit, dat de indruk levendig mocht blijven. Voorts verzocht hij nog belangstel ling voor de jaarvergadering, die te Haarlem zal gehouden worden. Wanneer nog Leidsche leden voor stellen voor deze vergadering willen indienen, worden zij verzocht deze bij de secretaresse in te zenden. TRAMONGEVAL. Gisteravond is op de Breestraat al hier de heer J. J. Busweiller uit Voor burg, lid der meubelfirma Busweiller te Rotterdam, tusschen de electrische tram naar Den Haag en een stilstaan- den verhuisauto van de fa. A. H. Br. uit Rotterdam bekneld geraakt. Aangezien de tram daar, omdat de auto vlak langs de trambaan stond, zeer langzaam reed, was de heer B. v. meening, dat hier een halte was en daarom wilde hij toen op de tram springen.. ;Ba Hij kwam te vallen en moest bij de Fa. VI worden binnengebracht. Het bleek, dat hij een arm had ge broken en ook inwendig gekneusd was Na door den E. H. D. te zijn behan deld is hij naar het Ac. Ziekenhuis overgebracht. Later is hij per auto naar Voorburg vervoerd. EXAMEN RAAD VAN ARBEID. Geslaagd voor het vak-examen bij den Raad van Arbeid alhier, de heeren J. de Goederen en J. W. Gunst. EX. APOTHEKERSASSISTENT. Opgeroepen 4 candidaten. Geslaagd de dames J. G. du Croix geb. te Rot terdam en E. Koert, geb. te Sawah- Loento. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelia Alida, dv F. J. Otten en A. Schrier Helena Maria, dv H. Bifijs en M. W. Verburg Johannes- Bertus zv J. B. v. d. Wijngaard en G. Ruis Adriana Wilhelmina, dv J. Zandstra eri E. H. v. d. Starren AnnaJacoba Maria, dv G. J. v. d. Ploeg en M. C. A. Koster Johannes Ants., zv J. L. Weglau en J. A. G. Gielen Berend, zv. J. Koelink en A. Kokster Neeltje Geertruida, dv. H. J. de Vries en W. Janssen Geertruida, dv. M. de Vries en G. Vermeer Ernestus Theods., zv. J. H. Nooij en E. Potters Corna. Maria Anta., dv A. W. Vermeulen en G M. Thijssen Teunis Martinus, zv. II. van Amsterdam en M. Eradus Hendricus, zv. A. Regeer en A. v. d. Krogt Cornelia Adriana, dv. J. van Leeuwen en A. C. Pordan Ali da Jacoba, dv. J. J. van Weerlee en A. G. Raar Catharina Hendrika, dv. D. Teske en C. Brandt Jan Cor- nelis, zv. J. C. Meijboom en C. M. Lui- nenburg Hugo, zv. E. C. Mulhol- land en J. W. Koorenhof Johanna Catharina, dv. D. Beekman en J. F. L. Spierenburg Andries, zv. A. Lepe laar en A. den Oude Jacobus, zv. J. van Rijn en C. Kromhout Clasina, dv. A. Ouvvefkerk en P. Distelvelt Anna, dv. H. van den Berg en A. Blansjaar Pie ter, zv. idem en idem Cornelia Hendrika, dv. H. Lens en A. C. Hozee Henderika. dv. J. Kan- bier en G. H. C. de Keuning Johs. Wilhs. Jacs., zv. W. F. v. d. Broek en J. W. J. Speet Eugenius Joseph, zv. E. J. de Geus en A. de "Vilt Bertha Everdina Augusta, dv. L. Bosch en E. do Kater. Gehuwd: L. W. Alders, jm en J. C. M. Spen- del, jd. M. van Dijk, wedr. en N. Weber, jd G. C. Neuteboom, jm. en M. Leder, jd. J. B. Smits, jm. en M. C. Jansen, jd R. P. de Graaf, jm. en O. H. Koning, jd. D. Stokkel, jm. en M. J. Willemse, jd. W. F. Meijers, jm. en P. Nievaart, jd. C. Beij, jm. en A. M. Pison, jd. A. v. d. Heiden, jm. en E. Kruithof, jd. A. Schreu- der, jm. en W. J. Buhring. jd. H. Nap, jm. en C. Teleng, jd. T. Plat ted, jm. en A. Sinteur, jd. J. J. v. d. Walle, jm. en M. C. v. Weizen, jd. Overleden: J. C. E. Bik, dr. 59 j. J. R. de Bink Sussenberg, wed. 75 j. J. Groene- veldDorrepaal. wed 88 j. A. M. HufnerSpruyt, vr. 68 j A. van Ree Ridder, wed. 88 j. J. H. Backx, dr. 2 innd. M. E. RegeerBergman, wed. 70 j. F. G. A. Castelein, zn. 15 mnd. G. Marijt, dr., 12 j. J. Borst v. d. Berg, vr., 37 j. J. P. W. Rijke, dr., 60 j. D. RoestOudshoorn. vr. 33 j. C. Schuitemaker—Wezelen burg, vr., 77 j. B. ter Maat, m., 52 j. A. C. Voorhoeve, dr., 73 j. J. de Jong, m., 77 j. C. Brouwer, dr., 18 j. A. C. RibotMarting, wed. 69 j. Gisteravond heeft op het kruis punt Pieterskerkstraat-Diefsteeg een aanrijding plaats gehad tusschen de moièrrijdei N. v. E., student alhier en de loopknecht M. T., die per fiets uil de Lokhorststraat kwam rijden. Behalve dat de rijwielen eenigszins werden beschadigd, werd de heer v. E. in het gezicht niet-ernstig verwond, terwijl hem tevens een paar tanden werden uitgeslagen. BINNENLAND. DE OPBRENGST VAN DE RIJKSMIDDELEN. De opbrengst van de Rijksmiddelen bedroeg over Oct. 1928 f 41.021.574,07 tegen f 41.970.647,02 in de maand Oct. van het vorige jaar. De opbrengst over de eerste 9 maan den 1928 bedroeg f 406.795.936.62 tegen f 417.427.950,82 over de eerste 9 maan den ln 1927. TARIEF ONGEVALLEN VERZEKERING VERHOOGD. Van bevoegde zijde verneemt het Vad. dat er plannen bestaan óm het tarief der wettelijke Ongevallenver zekering voor industrie, handel en verkeer, ingaande 1 Januari 1929 met 5 pCt. te verhoogen. Deze verhooging zal moeten dienen tot dekking van de nieuwe lasten, welke de wijziging van artikel 1 der Ongevallenwet (ver ruiming van het wettelijk begrip „on geval") doet verwachten. Zij staat in verband met de bekende reductie van 25 pCt. op de Rijksbankpremie. In dien ook over 1929 die reductie weder wordt gegeven, zal zij dus over de met 5 pCt. verhoogde tariefpremie worden berekend. Omtrent eventueele wijziging in het tarief der Landbouwongevallenverze- 1: :ing is nog geen beslissing genomen. POSTVERVOER NAAR CANADA GEDEELTELIJK PER VLIEGTUIG. De overbrenging van corresponden tie voor Canada kan met ingang van 19 dezer vanaf New-York met de Ame- rikaansche luchtlijnen geschieuen. De correspondentie moet daartoe voorzien zijn van de aanwijzing via United States Airmail Service en van het kosteloos verkrijgbaar etiket „per luchtpost". Het verschuldigde lucht recht bedraagt voor alle stukken 30 cent voor elke 20 gram of gedeelte daarvan, in gewone frankeerzegels te voldoen. HET NIET GEHEEL TOUCHEEREN DER VORSTELIJKE INKOMENS. In verband met de mededeeling van Minister De Geer in de Tweede Ka mer, dat H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder en H. K. H. Prinses Juliana ook'voor 1929 10 pCt. van hun grondwettelijk inkomen zullen laten staan, herinnert de parlementaire re dacteur van de Tel. er aan. dat dit in komen bedraagt van de Koningin f 1.200.000, van de Koningin-Moeder f 300.000 en van Prinses Juliana f 200.000, zoodat door het niet touchee ren van 10 pCt. van het inkomen in totaal f 170.000 ten behoeve van de schatkist wordt gespaard. DE ONGESTELDHEID VAN Dr. J. TH. DE VISSER. De ongesteldheid van dr. J. Th. de Visser, lid en thans waarnemend pre sident der Tweede Kamer, welke hem belette de vergadering der Kamer van gisteren en wellicht enkele volgende dagen bij te wonen, is van lichten aard. Bij het aanhouden van een zach te weersgesteldheid zal hem toege staan zijn tegen het einde der week weder aan de werkzaamheden der Ka mer deel te nemen. DE SCHUTTEVAER. In verband met de scheepsrampen der laatste weken, o.a. van de „Ves tris" en de reddingsboot van Dunge- ness, waarbij kapseizen van de booten weer zulk een hoofdrol speelde, heeft de heer Schuttevaer een ander plan met zijn boot bedacht, waardoor hij nog duidelijker de voortreffelijkheid van de door hem ontworpen reddings boot wil aantoonen. Hij heeft n.l. besloten zoo spoedig mogelijk een leibaan te laten maken, d.i. de baan, waarop.de boot aan boord staat gereed om in zee te loopen en de ze naar Plymouth te sturen. Daar zou men dan een duikproef doen en ver volgens de boot aan boord van een schip doen nemen. Op een vooraf te bepalen datum wil de heer Schutte vaer dan dit schip in volle zee verla ten en op eigen gelegenheid koers zet ten naar New-York. LAAKBAAR GEDRAG VAN SCHAIK'S BURGEMEESTER. Het Eerste Kamerlid, de heer Her mans, heeft de volgende vragen ge richt tot den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw: Is do Minister niet van meening, dat een burgemeester iemand moet zijn van volkomen onbesproken le vensgedrag? Heeft de minister kennis genomen van de zeer laakbare handelingen van den heer Hoefnagel, burgemeester van Schaik bij gelegenheid, dat een motorij ter door den auto, waarin ge noemde burgemeester met zijn familie gezeten was, werd aangereden? Heeft t'e minister ook kennis genome^, van de pogingen dor dezen burgei^ëster aangewend om het geheole geval in de- toofpet te stoppon gelijk ter te rechtzitting is gebleken? Meent de mi nister, dat de heer Hoefnagel na het voorgevallene in zijn ambt gehand haafd kan blijven? BUITENLAND. HET DUITSCHE METAALCONFLICT. Slechte vooruitzichten. Naar van vakvereenigingszijde wordt medegedeeld, zijn de onderhandelingen over het bijleggen van het conflict in de ijzerindustrie nog met zoover gevorderd, dat het er slechts om zou gaan, dat de ver tegenwoordigers der vakvereenigingen slechts de goedkeuring van hun organisa ties voor het resultaat der besprekingen zouden noodig hebben om tot het einde van het conflict te geraken. Tot nu toe heeft men slechts onderhan deld over een geschikte basis voor het voortzetten der onderhandelingen. De verdaging der besprekingen heeft voornamelijk plaats gehad omdat de ver tegenwoordigers van de "vakvereenigingen zich er 'van wilden overtuigen of het nog doel heeft onder de huidige omstandighe den de onderhandelingen voort te zetten. Er bestaan tusschen beide partijen nog steeds belangrijke meeningsverschillen. ONTPLOFFING IN EEN KOGEI FABRIEK 12 dooden, talrijke gewonden. In een kogelfabriek te Vincennes beeft een ontploffing plaats gehad. Er zijn twaalf dooden en talrijke gewon den, zoowe'l onder de burgerlijke als onder de militaire arbeiders. Poincaré, Tardieu, de procureur der re publiek en de prefect van politie zijn ter De ontsteltenis te Vincennes is groot. Nader wordt gemeld: De staatspatronenfabriek te Vincennes waar de ontploffing plaats bad, ligt tus schen de schietbanen van de artillerie en de renbanen van St. Maure. De ontploffing was zoo hevig, dat de knal op een afstand van verscheidene K.m. werd gehoord. In de omgeving werden tal van vensterruiten vernield. Men gelooft, dat de ontploffing beeft plaats gehad in een lokaal, waar bet kruit werd gezeefd. Echter is bet ook mogelijk, dat zij het transport een kist met slag hoedjes is ontploft. Het was een geluk, dat zich geen opslagplaats van munitie in de onmiddellijke nabijheid bevond. In de fabriek zijn ongeveer 1000 burger lijke personen werkzaam onder leiding van genie-officieren. Het aantal dooden en gewonden is nog niet bekend. Gisteravond om 6 uur waren 14 lijken, die ten deele onherkenbaar waren onder de puinboopen vandaan gebaald, benevens 2 zwaar gewonde vrouwen, die naar een ziekenhuis zijn overgebracht. Painlevé de minister van oorlog was spoedig na de ontploffing ter plaatse. Hij gaf aan de politie opdracht om een on derzoek in te stellen, of men wellicht met een misdadigen aanslag beeft te doen. DE NIEUWE KOERS IN ROEMENIë. Censuur en staat van beleg ingetrokken. De Roemeensche regentscbapsraad tee- kende een hem door Manioe voorgelegd besluit waarbij met ingang van beden in bet beele land de perscensuur en de staat van beleg worden opgeheven, met uitzon dering van een strook langs de grens van 10 tot 15 K.M. breedte, waar zij als over gangsmaatregel blijven bestaan. De opheffing geldt echter ook voor de belangrijkste steden in die strook. De optantenkwestie. In verband met de toezeggingen van Manioe aan de Hongaarscbe partij in Ze venburgen is besloten de actie bij den Volkenbond voorloopig te staken. DE A.S. PRESIDENTSVERKIEZING IN OOSTENRIJK. Hainisch wordt niet herkozen. Een vergadering van soc.-dem. leden van den Nationalen Raad en den Bonds raad beeft bet voorstel van bondskanse lier Dr. Seipel tot grondwetswijziging een stemmig verworpen, waardoor de verlen ging van de ambtsperiode van den bonds president Dr. Hainisch onmogelijk is ge worden. Door deze beslissing der soc.-dem. is de voorgestelde grondwetswijziging van de baan en wordt de verkiezing van een nieuwen bondspresident noodzakelijk. UIT DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. De Duitsche rijksdag verwierp een nat.- soc. voorstel tot stopzeting of verminde ring der betalingen ingevolge het plan- Dawes. Ook de communisten en de chr.- riat. boerenpartij stemden voor. Een motie van wantrouwen tegen dr. Stresemann, ingediend door de nat.-soc. en de chr.-nat. boerenpartij, werd ver worpen met 219 stemmen tegen 98 (nat.- soc., D.-nat., comm. en chr.-nat. boeren partij) en drie blanco stemmen. De rijksdag werd daarop verdaagd tot Dinsdag a.s. UIT DE OMGEVING. HILLEGOM. De installatie van den nieuwen Burgemeester. Klokke één arriveerde Mr. Pont per eigen auto aan de grens Bennebroek I-lillegom. De ceremoniarius van bet feest- Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS HUIZEN, 340.9, na 6 uur 1870 M. N. C. R. V. 5.Kinderuurtje. 6.30 Fransche les. 7.Eng. Handelscorespondentie. 8.Rede van Ds. J. Rijks, predikant te Croix, Noord-Frankrijk, over: „De Hollandsch-Vlaamsche Ge meente te Roubaix, baar ont staan, werking en leven". Zang en muziek. 10.—! Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 6.Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 6.Vooravondconcert 7.15 Gezondbeidsbalfuurtje. 7.45 Politieberichten. 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.05 Een uurtje volkszang uit Haar lem. 9.Lezing over Organiseeren. 9.30 Aansluiting aan den Stads schouwburg te Amsterdam. Uitzending van de 3e en 4e acte der opera Carmen, van Bizet. 10.—t Persberichten van Vaz Dias. Vervolg opera Carmen. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 5.20 Lezingen en lessen. 7.20 Radio-tooneel. Daarna weer-, nieuws- en sport berichten en tijdsein. Daarna muziek. LANGENBERG, 468.8 M. 5.05 Vooravondconcert. 5.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. Koor en orkest. Daarna laatste berichten. Vervolgens muziek. DAVENTRY, 1604.3 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Tijdsein, weer- en nieuwsbericht 7.05 De grondslagen der muziek. Verder lezingen, enz., afgewis seld door muziek. 8.05 Orkestconcert. 9.20 Weer- en nieuwsberichten. Verder lezingen en muziek. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 5.05 Koersen en berichten. 7.20 Landbouwberichten. 7.50 Engelsche les. 8.0Ö Koersen en berichten. 8.20 Causerie. 8.50 Concert. In de pauze persberichten. comité, de heer C. Ludwig, ontving Mr. Pont en Mevr. Pont. Het dochtertje van bet comitélid A. Goemans reikte aan Mevr. Pont een uiker prachtige rozen over. De harmoniekapel speelde bet Wil helmus. De ceremoniemeester stelde daarna voorzitter en j.eden van het feest comité aan Mr. en Mevr. Pont voor. De persfotografen hadden volop gele genheid, opnamen te doen. Hierna kreeg de voorzitter van bet feestcomité, de beer G. Mathot, gelegen heid om Mr. Pont namens de feestcom missie een enkel woord toe te spreken. Spr. beet Mr. en Mevr. Pont van harte welkom op Hillegoms grondgebied en me moreert, dat Mr. Pont om zUh heen ziet de vertegenwoordigers van alle standen in de Hillegomsche maatschappij. Aller eerst klopt bier de slagauer der bloem bollencultuur, die zoo intensief werkt, dat zij zoo wat de geheele wereld bedient. U tot taak, Edelachtbare teer, om mede te werken om deze tak van nijverheid tot grooter bloei te brengen. Hier staan ook vertegenwoordigers der arbeiders, die de hittp des daags verdragen en wier nooden en behoeften U ook opgedragen worden. En niet bet minst ziet U ook bier den middenstand vertegenwoordig l, die, hoewel bet m^^st verdrukt en ver guisd, toch zoo ongeveer de meeste las ten moet opbrengen. Ook die verwacht van U een welwillende behandeling. Spr. wenscht Mr. Pont op dien zwaren arbeid, die hem wacht, Gods onmisbaren zegen toe. Ook Mevr. Pont wordt door spr. harte lijk verwelkomd. Spr. hoopt, dat Hillegom een aangenaam en gezellig verblijf moge zijn en dat zij de kracht en de gave moge hebben om liaar gemaal in zijn taak krachtig ter zijde te staan. „Dat geve God". Met deze woorden eindigt spr. en wordt in de rijtuigen gestapt om naar bet gemeentehuis te rijden. Daar waren ter begroeting aanwezig bet college van B. en W. en de leden van den Raad. Mr. en Mevr. Pont Demen plaats onder bet baldakijn voor den ingang van bet raadhuis. Hier stonden alle schoolkinderen geschaard op een plankier voor dit doel speciaal vervaardigd. Onder leiding van den heer P. J. Litjens zongen de kinderen van de 5de, 6de en 7de klasse der lagere scholen en van de U.L.O. scholen bet Welkomstlied en bet Wilhel mus. Hierna defileeren alle schoolkinde den voor Mr. Pont en Mevr. Pont en bren gen ze hun groet. Om 5 min. voor drie opent de loco-bur gemeester de beer J. H. Balvers, de open bare raadsvergadering met als agenda punt: Installatie van Mr. D. F. Pont als burgemeester van Hillegom. Na voorlezing van bet gebed verzoekt de voorzitter den beer Vooren als oudste raadslid en den secretaris, Mr. Sens, Mr. Pont en Mevr. Pont binnen te leiden. Als allen hebben plaats genomen, spreekt de heer Balvers ongeveer bet volgende: Mevrouw, Edelachtbare Heerl Het is mij een groot voorrecht en een booge eer u namens de burgerij, namen den Raad en namens de wethouders har telijk welkom te beeten in ons midden. Uit den vlaggentooi en uit de kindn monden is u reeds een hartelijk welk

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2