alvorens te dezen aanzien een regeling to treffen. De heer VAN VÜUREN (R.-K.) meent, dat de regeering gelijk heeft, wanneer zij de critiek op haar finan cieel beleid afwijst. Vooral de verla ging der successiebelasting juicht spr. toe, aangezien deze belasting kapitaal brekend is. De begrooting die thans wordt behandeld, sluit niet alleen, er zit geld in, o.m. voor herziening der ambtenaars-salarissen en blijkbaar ook voor herziening der leerlingen- schaal. Echter zitten wij nog met een voel te groote crisis-schuld, die de voornaamste oorzaak is van de nog te liuoge belastingen. De financieele toe stand is thans zóó. dat noodige maar regelen op ideëel en materieel gebied niet mogen worden afgewezen. De fi nancieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten kan naar spr.'s inzien niet worden geregeld, zonder dat de uitkeeriijg aan de gemeenten verhoogd wordt. De heer ARTS (R.-K.V.P.) wijst op het belang der kleine partijen en komt op tegen een artikel van den heer Ver aart in „De Morgen", waarin deze te gen de kleine partijen te velde trok. De kleine partijen kunnen juist groo- ten invloed uitoefenen. Spr. betoogt, dat de R.-K. Volks partij niet spqedig tot de R.-K. Staats partij zal terugkeeren. zoolang deze laatste ter wille van herstel der coali tie concessies doet op het gebied van piocessie- en missievrijheid. Spreker betoogt, dat in de R.-K. Staatspartij een socialisten-vrees be staat, die geen reden van bestaan heeft. Liever wil men specifiek Katho lieke eischen laten vallen, dan met de S.D.A.P. samen te werken. De heer Viraart, noch zijn democratische vrienden, hebben voldoende kracht g(toond, de democratie in de Staats partij te doen zegevieren. De vergaderig wordt verdaagd tot Dinsdag 1 uur. GEMENGD NIEUWS. Toen de 10.000ste kwam. Men wacht in Helmond op den 25.000sten inwoner. In verband hiermee vertelt de „Zuid Wil lemsvaart" dat, toen de 10.000ste inwoner ten stadhuize zou worden aangegeven, de groote philantroop, het Eerste Kamerlid de heer W. Prinzen, die naast het stad huis woonde, op het bureau van den Bur gerlijken Stand een enveloppe, met bank biljet er in, had laten bezorgen als ver rassing voor den vader van dien tiendui zendsten Helmondschen inwoner. Toen die man, het was een eenvoudige, arme werkman, de aangifte met getuigen kwam doen, liet men den hoogen buur man roepen, die den vader gelukwensch- te. Daarna toonde men hem de enveloppe met het bankbiljet, zeggende: „Kijk, dat krijgt u nu van mijnheer Prinzen cadeau, omdat gij den tienduizendsten inwoner kornt aangeven". Ieder verwachtte nu, dat die man, die met het bankbiljet zichtbaar blij was, zich in gloeienden dank tot den heer Prinzen zou wenden. Dat deed hij niet, en toen men hem vroeg: „Nu, wat zegt ge nu?" antwoordde hij: „ik wou dat er meer zulke gekken warenl" De heer Prinzen genoot van dat gezegde nog meer dan van spontane dankwoor den en allen lachten hartelijk. Ongeval in een tramremise. Gisteren ochtend, omstreeks kwart over tien, is in de remise der Haagsche Tramweg Maat schappij aan de Lijsterbesstraat aldaar een ernstig ongeluk gebeurd. Door onbekende oorzaak had er in een der machinerieën een ontijdige gasont- branding plaats, tengevolge waarvan de 56-jarige electricien C. L. G. J. aan beide armen, handen, hoofd en hals ernstige brandwonden bekwam. Door den Geneeskundigen Dienst werd hij naar het R.K. Ziekenhuis aldaar over gebracht. Ongezonde lectuur. Een 14-jarige jongen ergens in Engeland heeft het le ven verloren bij een poging om te bewij zen, dat iemand, die opgehangen is, zich zelf steeds zal kunnen bevrijden. De jongen woont in een klein dorpje en had zich, tot deze noodlottige proefneming laten verleiden door hét lezen van sen satieverhalen, waarin misdadigers de hoofdrol speelden. In zijn zak vond men twee keukenmesjes, waarmede de jongen zich had willen bevrijden. UIT DE OMGEVING. VALKENBURG. Het jubileum van Burgemeester Lotsy. Gistermiddag had de huldiging plaats van den burgemeester dezer gemeente, in verband met zijn 25-jarige ambtsjubileum. De daarvoor aangewezen Commissie, werd in de met prachtige bloemstukken versierde kamer ontvangen. Een prachti ge bloemenmand van het Harmonie-corps, waarvan de jubilaris eere-voorzitter is, trok bijzonder de aandacht. De voorzitter van het comité, wethouder C. Barnhoorn, sprak ongeveer als volgt: Hooggeachte Jubilaris, Als Commissie zijn we thans hier om namens de geheele burgerij u hartelijk geluk te wenschen met uw 25-jarig ambts jubileum. Wij weten het, dat u, vooral thans, niet van uiterlijk feestvertoon houdt. Toch meenden wij, dat deze dag niet onoogemerkt mocht voorbijgaan. Het voornemen om u op dezen dag blijken van sympathie te geven, vond bij de geheele burgerij spontane instemming. Namens allen danken wij u voor alles wat ge voor deze gemeente hebt gedaan en wij spreken den wensch uit, dat ge nog vele jaren als burgemeester het goede voor deze gemeente moogt zoeken. Het was ook ons aller wensch, om in <l<ze oogenblikken u ook tastbare bewijzen van onze aanhankelijkheid aan te bieden. Namens de geheele burgerij bied ik u daarom aan een zilveren inktkoker en een-mooi uitgevoerd album, waarin voor komen al de handteekeningen van hen die aan deze huldiging hebben meegewerkt. Daarna sprak de jubilaris als volgt: Geachte heer Barnhoorn, Ik dank u zeer voor de vriendschappe lijke woorden die u zoo even tot mij hebt gesproken, alsmede voor het mooie ge schenk, dat mij is ter hand gesteld na mens de ingezetenen van Valkenburg. Ik stel dat geschenk op hoogen prijs, omdat mij daaruit blijkt, dat mijn werk zaamheden in de afgeloopen 25 jaar door de ingezetenen zijn geapprecieerd. Tien ik in 1903 hier kwam, deed ik een beroep op de medewerking van den ge meenteraad en hoopte dat bij eventueel verschil van meening steeds een aangena me, kon 't zijn vriendschappelijke toon zou heerschen. De gemeenteraad trad mij destijds met welwillendheid tegemoet en de toenma lige wethouder, de heer A. Bol, gaf mij de verzekering, dat het de bedoeling was een drachtig samen te werken aan de belan gen die aan onze zorgen zouden worden toeverti'Quwd. Inderdaad heeft het mij nimmer aan steun en medewerking ont broken. Hierdoor werd mijn taak in niet geringe mate vergemakkelijkt en ik zie dan ook met voldoening terug op datgene wat in de afgeloopen 25 jaar werd tot stand ge bracht en ook op de aangename verhou ding, die gedurende dat tijdvak tusschen de ingezetenen, de gemeenteambtenaren en mij steeds heeft bestaan. Ik zeg u vriendelijk dank voor uw be moeiing inzake de aanbieding van het geschenk, met bijbehoorend album, ver meldende de namen van hen d;e bijdroe gen, wat mij in staat stelt aan de gevers mijn erkentelijkheid te kunnen betui gen. Daarna voerde de gemeente secretaris nog het woord. Hij begon met er "p te wij zen, dat men in het begin des jaars *r van overtuigd was, dat het ambtsjubileum van den burgemeester feestelijk moest worden herdacht. Dat het feit thans door droeve amstandigheden in alle eenvoudig heid werd herdacht, al was het dan niet minder hartelijk en sympathiek. Waar spr. van de 25 jaren er bijna 13 met den jubilaris had doorgebracht, was het een behoefte van zijn hart den burge meester en de zijnen van harte geluk 1e wenschen met dezen dag. Spr. deed dat ook namens den Gemeente-ontvanger en de overige gemeenteambtenaren. Spr. ge voelde zich eveneens gedrongen den ju bilaris te danken voor zijn hartelijke om gang gedurende al die jaren. Steeds als vriend was spr. behandeld en nimmer had de jubilaris zijn autoriteit doen ge voelen. Spr. besloot men den wensch, dat de zegen des Allerhoogsten den jubilaris verder voor zijn taak moge bekwamen en hem en zijn gezin moge vergezellen. De burgemeester dankte den heer De Wilde voor zijn hartelijke woorden en gaf van zijn kant de verzekering, dat de on derlinge verstandhouding op denzelfden voet zou worden voortgezet. Daarna bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen. Onder de talrijke gelukwenschen was ook een telegrafische felecitatie van Zijne Excellentie den Minister van Staat, com missaris der Koningin in deze Provincie, Jhr. Mr. Dr. II. A. van Karnebeek. Zoo heeft dan de gemeente Valkenburg haarb urgemeester op stille maar harte lijke wijze gehuldigd. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Donderdagmorgen vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden zijn aanwe zig als te ongeveer half tien de voorzit ter deze vergadering opent. Door den secretaris worden de notulen gelezen van de vergadering van 25 en 26 October j.l. De heer Stadhouder merkt op. dat hij niet gesproken heeft dat de salaris sen der wethouders moesten teruggebracht worden van /2U0 op lüü. Besloten wordt hiervan aanteekening te stellen bij de be trokken notulen. Daarna worden de no tulen met algemeene stemmen vastge steld. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden om een subsidie ,van 136.45 als tegemoetkoming in de kosten die over 1926 voor rekening van de vereeniging blijven, stellen B. en W. voor, gelet op de bezuiniging die de Raad voorstond in zijn vergadering van 25 October j.l. ondanks dat de gemeentefinanciën gunstig zijn, om het verzoek niet in te willigen. Tevens verwijst dit college naar de discussies die gevoerd zijn bij de behandeling van een subsidieaanvrage van den R.K. Boeren bond, waarbij werd opgemerkt, dat de ouders der leerlingen die de middelbare school bezoeken, in dit geval ook in staat zijn die kosten te betalen. Na eenigfe discussie wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Voor de heeren Stadhouder, Tijssen, de Groot, Noordman en Kompier. Met algemeene stemmen wordt dan besloten het verzoek in te willigen. Aan W. de Eisen wordt vergunning ver leend om, in afwijking van art. 31 der Bouw- en Woningverordening, op 20 M. afstand van den Gelderwoudschenweg een woning te bouwen. Een verzoek van P. om ontheffing van schoolgeld wordt ingewilligd; evenals een gelijk verzoek van N. van den A. Naar aanleiding van een verzoek van de Wed. v. d. P. wordt besloten een onderstand in de huishuur te geven van 1 per week. Een verzoek van de Wed. H. om'onder stand in de huishuur wordt verwezen naar B. en W. om advies. Een verzoek van C. van d. B. om ondersteuning wordt afgewezen. Ten behoeve van den aankoop van nieu we schoolbanken voor de openbare lagere school verleent, de Raad een crediet. Hierna wordt behandeld een verzoek van de gemeenteveldwachters om het in de vorige vergadering genomen besluit tot veriiooging der huishuur in te trekken. De lieer Los zegt, dat hij zich persoonlijk van den loestand der woningen is gaan overtuigen; de vorige keer is hij bij de be handeling van het voorstel tot huurver- hooging in de commissie uitgegaan van hetgeen men hem heeft medegedeeld. Nu is hij ervan overtuigd, dat de huur voor de woning aan den Hoogen Rijndijk te hoog is gesteld, doch de veldwachterswo- ning op het dorp is 5 huur per week overwaardl Dok de heer StaJhouder is thans voor een lagere huur want het is hem geble ken, dat de veldwachters tevens het ca chot onder hun beheer hebben. Hij stelt voor de huur te brengen op 3 per week voor de woning aan den Hoogen Rijndijk en op 4 voor de .voning op het Dorp. Dit voorstel wordt, aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Los, Starrenburg en de Graaf. Vervolgens komt aan de orde de vast stelling van de gemeentebegrooting voor 1929. B. en W. stellen voor om het besluit tot verhaal van 5.5 pet. pensioenbijdragen in te trekken. Met betrekking tot dit on derwerp leest de voorzitter dan voor een 4-tal adressen, n.l. van den Algemeenen R.K. Ambtenarenbond, afd. Leiden; van den Ned. Bond van Gern. Ambt.; van den R.K. Bond St. Michaël en van den Al gemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland, houdend" het verzoek om het besluit tot pensioenverbaal in te trekken. Naar aanleiding van het adres van den Nederl. Bond van Gem. Ambt. heeft de begrooting-commissie nog een memorie van antwoord ingezonden, die weer beant woord is door genoemden Bond en waar mede de' Raad in kennis wordt gesteld. De heer Los zegt dat voor 3 jaren van de 5 om Leiden liggende gemeenten Zoe- terwoude den hoogsten belastingdruk had en hij meent, dat daarin nog geen veran dering is gekomen. Spr. noemt den finan- creelen toestand der gemeente normaal en men moet trachten om diep toestand be ter te krijgen teneinde het wonen te Zoe- terwoude aanlokkelijk te maken. Spr. zal niet dieper meer op de kwestie ingaan; ze is vrijwel doodg°praat. Hij kan best begrijpen dat de ambtenaren voor hun be langen strijden en hij vindt het alleen jammer dat men in 1913 niet aanstonds tot verhaal van 8.5 pet. besloten heeft, dan was men nu van alle soesah af ge weest. Door verschillende leden wordt dan nog het woord gevoerd, doch aangezien vrijwel alles neerkomt op hetgeen reeds vroeger te dezer zake in dit blad is vermeld, zul len we niet in herhaling treden door de discussies nog eens te vermelden. Het voorstel van B. en W. om tot in trekking over te gaan wordt, in stemming gebracht, verworpen met 6 tegen 5'stem- men. Voor de1 heeren Tijssen, van Benne- kom, Jac. van Leeuwen en de beide wet houders. Hierna komt aan de orde een voorstel van den heer Starrenburg om ten aan zien van het kleedinggeld der politie te bepalen, dat het bedrag ad 125 niet meer aan den veldwachter persoonlijk zal worden uitgekeerd, doch dat de gemeente rechtstreeks de kleeding der veldwachters zal betalen. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor de heeren G. van Leeuwen; E. J. Los, Stadhouder, De Groot, Starrenburg en de Graaf. Hierna komt de begrooting in eindstem ming, die wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de beide wethouders en de heeren Jac. van Leeuwen en Tijssen. Uit het Sociale Leven. CHRISTELIJKE WERKGEVERS. VEREENIGING. De Christelijke Werkgevers-Ver- eeniging heeft te 's-Gravenhage een buitengewone algemeene ledenverga dering gehouden ter bespreking en vaststelling van een nieuw program van actie. De voorzitter, de heer F. L. v. d. Bom, stelde in zijn openingswoord vast, dat het terrein, waarop de ver- et niging zich beweegt ligt in het maatschappelijk leven en dat het feit dat de vereeniging om de drie of vier jaar haar aandacht schenkt aan de komende parlementaire periode, slechts daarin zijn grond vindt, dat het maatschappelijk leven niet los te maken is van het staatkundige. Het door het bestuur rondgezonden cunceptprogram is vergezeld van een toelichting, die nog iets meer wil zijn dan een bijlage. Daarin wordt utdruk- lcelijk verwezen naar de beginsel-ver klaring van 1923, het uitgangspunt der Vereeniging. Het gaat in dit program thans om de toepassng van het beginsel der ver eeniging. In liet leven van dezen tijd is er kennelijk een streven om den persoon op zij te schuiven. Reeds ja- rtn is er een roep om r. r invloed van de massa. Onder de leus van de mocratie wordt het begrip gezag on dermijnd. De persoonlijke verant woordelijkheid gaat schuil. Hoeveel gevallen zijn er niet te noemen, waar misbruik wordt gemaakt van ambte lijke bevoegdheid, waar partij-over wegingen den doorslag 'even, waar men het particulier initiatief doodt, ouder den s:hijn van weldadigheid. In onze be'ginsel-verklaring hebben wij breed stilgestaan bij de roeping, die de ondernemer in het bedrijfsle ven heeft en de verantwoordelijkheid, die hij draagt jegens God den Heere. Wij moeten in dit program voorop stellen liet gevaar, dat ons bedrijfsle ven bedreigt door het ingrijpen van cverheidszijde. Voor de overheid geldt hier: En mangeant vient l'appétit. Het is zoo verleidelijk verder te gaan dan nood zakelijk is. Er is dan ook eenenijds zeer duidel.jk uitgesproken: „bandh off", anderzijds is er de waarschu wing dat de taak van de ovei^ieid zich beperke tot wat indenk ad liaar roe ping is en zij niet optreedt als de alles beslissende. In dit program is de economische zijde van onze taak als werkgevers vereniging vooropgezet. Vcor de vraagstukken die meer op social terrein liggen staat voorop de gedachte: verstik niet wat in het maatschappelijk leven zelf opkomt. Den welstand van ons bedrijfsleven verwachten wij niet van overheids maatregelen. Ook niet van eigen kracht. Wel leven wij in het besef, dat God Zijn zegen verbindt aan den ar beid en dat God den werkgever een eigen plaats heeft gegeven. Op die plaats heeft hij te arbeiden en alleen ii. dien weg van verantwoordelijk zijn kan hij vrijmoedig den zegen des Heeren afsmeel en en verwachten. Na deze openingsrede werd uitvoe rig gediscussieerd over het voorge stelde Program van Actie. Na het aanbrengen van eenige wij zigingen werd het vastgesteld. BEDRIJFSPENSIOENFONDSEN. Over het onderwerp „Is een bedrijfs pensioenfonds mogelijk en wensche- li,k?" sprak Donderdagavond mr. dr. A. A. van Rhijn, referendaris aan bet Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid, oud-secretarir van den Drukkerspatroonsbond, voor een ver gadering belegd door den Nederl. Bond van Christelijke arbeiders in het voedings- en genotmiddelenbedrijf. Spreker wrees er op, dat zich een streven baan breekt om voor geheele bedrijven tot pensionneering van oude werknemers te komen. Het Grafisch bedrijf en de Tilburgsclie Wollen- stoffenfabrikanten gaan in dezen voor. Dat van het standpunt van den arbeider gezien, een pensioenfonds wenschelijk is, behoeft naar spr.'s meening, geen uitvoerig betoog. Het is van belang de vrees voor gebrek op den ouden dag te verbanmu. Daarme de verhoogt men het perspectief in liet leven van den arbeider. Op het oogenblik zijn er arbeiders, die, na een leven van barden arbeid, slechts kunnen hopen, dat hun kinderen of dn armenzorg zich over hen zullen ontfermen. Maar ook voor de patroons is een pensioenfonds van groot belang. Meerdere patroons staan gelukkig op bet standpunt, dat zij hun oude men- schen niet zonder meer op straat mo gen zetten. Maar zij vergeten tijdig de daarvoor noodige fondsen te vormen, waardoor zij deze extra-kosten uit hun gewone inkomsten moeten beta len. Andere patroons laten oude ar beiders o-p een wat lager loon aan den arbeid. Zij vergeten, dat het vermoe delijk veel voordeeliger uitkomt om dezulken te pensionneeren en jonge, fiissche krachten in hun plaats te stellen, omdat de oudjes het vlugge arbeidstempo in de fabrek belem meren en daardoor een nadeeligen in vloed op de arbeidssnelheid der jon geren uitoefenen". Komende tot de practiscbe moge lijkheid van een bedrijfspensioenfonds, gaf spr. een overzicht van de wijze, waarop een deugdelijk fonds ook in het Haagsche Bakkersbedrijf, zou kunnen worden tot stand gebracht. t Het fonds zou zich moeten uitstrek- k'en over het vaste personeel. Ook de ongeorganiseerde werknemers zouden er onder moeten worden begrepen, omdat de patroons uiteraard voor hun geheele personeel wat zullen willen doen. Het pem'jen zou op 65-jarigen leeftijd moeten ingaan. Zij, die het bedrijf voordien verlaten omdat zij bijv. een ander vak kiezen, zouden een tegemoetkoming voor gestorte pre- miën moeten ontvangen. De premie zou door patroons en ar- beii ers ieder voor de helft moeten worden gedragen. Men zal de premie voor de oudere arbeiders in het alge meen niet hooger moeten stellen dan voor de jongeren, omdat de patroons er anders belang bij zouden krijgen selectie toe te passen. Do'endien n aakt een eenheidspremie de regeling v-tel eenvo daar "oor goed- kooper. Men zou een premie kunnen vaststellen van 80 cent per week te betalen per werknemer door den pa troon en 80 cent per week te betalen door iederen arbeider. Hiermede zou al dadelijk een pensioen van pl.m. f 9 per week kunnen worden gegeven. Naarmate de oude werknemers, die pensioen ontvangen, zonder dat voor hen voldoende fonds is gevormd, af vallen, kan de uitkeering stijgen of de premie dalen. Bij het bedrag van f 9 ontvangt, de 65-jarige dan nog de 3 of 5 gulden ouderdomsrente van den Staat, welke rente binnenkort ook nog gaat stijgen. Spr. meent, dat hiermede in den ergsteu nood der oude arbei ders is voorzien. Tenslotte werd nog stilgestaan bij de administratieve regeling. Men kan de pensioensverzekering óf wel in eigen beheer, óf wel aan 'n particulie re levensverzekeringsmaatschappij overdragen. Ook een tusschenstand- punt is mogelijk, patroons en arbei ders besturen het fonds maar dragen tie financieele gestie (belegging der ingekomen gelden e.d.) over aan een so'ide verzekeringsmaatschappij. Spr. ging de voor- en nadeelen dezer versthiilenöe iplossingen uitvoerig na en eindigde met den wensch dat pa troons en arbeider in liet Haagsche Bakkersbedrijf spoedig tot een be drijfspensioenfonds zullen komen. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsexa- men klassieke letteren, ut heer H. A. van der Ven, te Leide.. EX. APOTHEKERSASSISTENT. Opgeroepen vier candidaten. .Geslaagd Mej. E. M. de Bas te Bata via en de heeren S. I. Cohen te Rotter dam en J. C. F. Ledeboer te Schiedam. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 9 Nov. k o Eendracht. Bloemkool 1020, andijvie 13. sla 1 2. peen 711, selderij 12, pieterse lie 12, roode kool 712, savoye kool 4:7, groene kool 26, kroten 12, prei 2^4, rapen 46, alles per 100 st. Spruiten 16—22, snijboonen 6070, heerenboonen 8085, postelein 3034, spinazie 1114, witlof 2224, uien 710, bperenkool 24, waspeen 67, kroten 2—4, idem gek. 710, alles per 100 Kg. LEIDEN, 10 Nov. Botermarkt. Aan gevoerd 39/8, 19/16 vaten, wegende 995 Kg. Prijs: prima fabrieksboter 2.40, prima boerenboter 2.402.50, góede boerenboter 2.25—2.35. Handel vlug. LEIDEN, 10 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 1871 stuks. Prijzen: kippen eieren 11.6512.70, eendeneieren 6.50 8, per 100 stuks. Handel matig. LEIDEN, 5—10 Ne.. Turfmarkt. Aangevoerd 100.000 stilange turf. Prijs: 910 per 1000 stuks. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 10 Nov., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorol'» gisrb Instituut te De Bildt. H. B. 769.J te La Coruna. L. B. 741.0 te An^anaes. Verw. tot den avond van 11 Nov.: Meest matige, wellicht tijdelijk krachtige Z. tot W. wind, zwaar be wolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zachter, vooral 's nachts. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 765. LUCHTTEMPERATUUR. i Hedenmiddag 12 uur: 6.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E A. Zaterdag 10 Nov.: 4.42 uur nam. Advertentiën. Eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw PIECK—CREYGHTON ge ven met vreugde kennis van de geboorte van hunne Dochter ELLY. Leiden, 9 November 1928. Heden nam de Hee re van ons weg ons lief Zoontje en Broertje, WILLEM JAN BATIST, op den jeugdigen leef tijd van ruim 11 jaar. J. B. ZIEGELAAR. J. C. ZIEGELAAR— Groenendijk en Kinderen. Leiden, 9 Nov. 1928. Hansenstraat 85. De teraardebestel ling zal plaats hebben a.s. Dinsdag v.m. 10.40 op de Begraaf plaats „Rhijnhof". Psalm 8.9 1 Heden werd van mijne zijde weggeno men mijne.' geliefde Vrouw en der kinde ren zorgzame Moeder, GRIETJE 0. 1 WOUDE, in den ouderdom van ruim 30 jaar.. De kinderen zijn allen nog te jong om dit zware vreriies te beseffen. De wetenschap dat zij thans juicht voor Gods troon is mijn troost. J. J. FEENSJTRA en kinderenA Voorhout, 10 Nov. 11928.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3