het Staatstoezicht op de Volksgezond heid gekomen. liet kind was op 16 October ingeënt met koepokstof, ver strekt door de entstofinrichting te Amsterdam. Het aantal aan het Staatstoezicht op de Volksgezondheid ter kennis ge komen gevallen van encephalitis, voorgekomen na inentingen verricht in het derde kwartaal van 1928, be droeg 2; beide lijders herstelden. In het derde kwartaal van 1927 was het aantal gevallen 14 met 3 sterfge vallen. De hoeveelheid verstrekte koe pokstof was in het derde kwartaal van 1928 voldoende voor de inenting' van 32.374 personen en in het overeenkom stige kwartaal van 1927 voor 60.025 personen. STATISTIEK DER ELECTRICITEITS- BEDRIJVEN OVER 1927. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek publiceert, van de reeds sedert een reeks van jaren door haar samen gestelde statistiek van voortbrenging en verbruik der electricitetsbedrijven, thans die over 1927. Uit deze statistiek blijkt een verde re voortgang der electrificatie; in 1927 toch werd in 19 gemeenten voor het eerst stroom geleverd; ook het aantal, door de gezamenlijke electrici- teitsfabrieken, welke in de openbare stroombehoefte voorzien, aan het net afgegeven, zelf opgewekte K.W. steeg opnieuw belangrijk en wel vergeleken bij 1926 met 16.1 pCt., het opgesteld vermogen van generatoren de dyna mo's met 7.2 pCt. en1 de hoogste be lasting met 14.2 pCt. Aan de publicatie welke gegevens vanaf 1919 bevat, zijn verder de navolgende cijfers vanaf 1922 ontleend: 1922 1924 1925 1926 1927 Aantal gem. waarin op 31 Dec. stroom werd gel. 736 834 866 900 919 Aantal strooihop- wekkings- bedrijven op 31 Dec. 72 60 55 62 50 Aan het net afgegeven aantal K.W. (X 1 mill.) 629 836 945 1066 1238 Aantal ver kochte K.W. voor trein en trambe- dr. (X 1 mil- lioen) 43 58 67 74 93 Vermogen generatoren en dynamo's (X 100 K.W). 404 508 570 632 691 Som der hoogste be last (X 100 K.W.) 238 299) 328 358 409 Aant. werk lieden op -Jz 15 Sept. in dienst ten behoeve der stroomop wekking resp. -om zetting 1639 1750 1679 1671 Voor meer uitvoerige gegevens, ook nopens opgewekte K.W., inkoopwaar- denen hoeveelheden van de verschil lende verbruikte brandstoffen, op brengst van den verkochten stroom, samenstelling der machine-installatie gemeenten ingedeeld naar de wijze van stroomdistribuitie (distrib atie- concentratie). gegevens naar de pro- vncies, afzonderlijke gegevens voor draaistroom en gelijkstroom enz. en ook voor de inleiding op de statistiek wordt verwezen naar de October-af- levering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. In de strafzaak tegen J. S., weduwe H. te Assen, M. de Sm., thans ver pleegde in de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen, A. C. Jr., te Baarn, en J. A. C. te Culemborg, die gisteren voor de Rechtbank te Tiel hebben terecht gestaan, verdacht van het plegen van meineed bij de behandeling van de Culemborgsche moordzaak, heeft het O. M. tegen de beide C.'s veroordeeling geëischt tot een jaar gevangenisstraf voor elk. Tegen M. de Sm. werd ge ëischt 4 jaren gevangenisstraf en te gen J. S., weduwe van H. zes maan den gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. (Vergadering van gisteren). Algemeene beschouwingen. Bij de hervatting van de Algemeene be schouwingen over de rijksbegrooting zet de beer ALBARDA (S.D.) zijn rede voort. Spr. betoogt, dat het gezamenlijk over schot op de laatste drie begrootingen is geweest 171 millioen, terwijl er toch geen geld was voor sociale en cultureele doel einden en dit geld onttrokken was aan de bestemming door de wetgevende macht. Spr. hoopt, dat na de verkiezingen een regeering zal optreden, die de stroomin gen des tijds beter zal verstaan dan het kabinet-de Geer. Hij gaat vervolgens de politieke constellatie na, en meent, dat de toestand uiterst onzeker is. Spr. zegt, dat belangrijke vraagstukken aan de orde zijn. Hij wenscht nationale ontwapening, maatregelen tegen vrijwil lige mobilisatie van burgerwachten en vrijwilligen landstorm, wettelijke rege ling van vacantie voor loontrekkenden en staatspensioen, terwijl hij verzoekt vóór de verkiezingen te behandelen zijn motie betreffende de medezeggenschap. Voorts wenscht spr. afschaffing van de exorbitan te rechten in Indië, afschaffing van de doodstraf en van de poenale sanctie. De heer LOVINK (C.II.) bespreekt de af schuiving van lasten door het rijk op <le gemeenten, waardoor vele gemeenten er slechter voorstaan dan anders wel het ge val zou zijn. Spr. kant zich tegen het voornemen, het landbouwonderwijs bij nij verheidsonderwijs onder te brengen en dringt aan op het hooren van een organi satie ten deze, op meer bevredigende in richting van de directie van den land bouw en op de instelling van meer lagere landbouwscholen. De heer LINGBEEK (H.G.S.P.) beziet die regeering als een ideaal, welke zich rechtstreeks gebonden acht aan Gods Woord. Van dit kabinet kan men dit niej zeggen, maar van twee kwaden wil spr. het minste kiezen: een rechtsch coalitie kabinet acht hij een groot kwaad voor het protestantsche karakter onzei natie. De heer Heemskerk wierp zich gisteren op als een paladijn der vrijheid. Hij heeft den tijd met het herstel der coalitie. Spr. beluisterde in die rede d-e stem die zei: Zuster Anna, ziet gij nog niets komen? Hoe komt de heer Heemskerk aan zulk een mésaillance? Inderdaad, de liefde maakt wel blind! De anti-revolutionairen hebben noch het roomsch, noch het Calvi nistische, doch 't doopersche gevoel over genomen. Op doopersche wijze hebben zij steeds het regeeringsgestoelte geprofa neerd, zich tooiend met den naam van Calvinisten. De heer HEEMSKERK: U durft zoowat alles te zeggen! Dit heeft het karakter van laster! De VOORZITTER hamert. De heer LINGBEEK betoogt, dat door de coalitie het land gedeeltelijk verroomscht is. De katholieke kloosters ontvangen jaarlijks millioenen uit de schatkist via de kloosterlingen-onderwijzers, die geen salaris ontvangen. Dit zijn vruchten van de Protestantsche coalitie: Als hij dit zegt is hij dus niet anti-papistisch Spr. ziet geen onderscheid tusschen de Chr. Historischen en de anti-revolutionai ren en het is hem volmaakt onverschillig of niet-Roomschen van rechts of van links in de regeering zitting hebben, zoolang men niet tot het oude beginsel is terug gekeerd dat de overheid rechtstreeks ge bonden is aan den God der Vaderen. Ons volk is nog altijd het oude Geuzen- volk, dat zijn Bijbel -ontvangen heeft, niet van de Kerk, maar van de staten. De heer BRAAT (P.B.) wijst erop, dat de vrouwen meer en meer het werk van de mannen overnemen en dat deze nu werkloos zijn. Spr. klaagt over te hooge ambtenaars salarissen, die altijd nog in de verkeerde richting worden herzien. Hij heeft ergens gelezen, dat een Belgisch officier minder verdient aan een Nederlandsch korporaal. Spr. sluit zich aan bij den heer Lovink inzake den passus over den landbouw in de Troonrede. De prijzen der landbouw producten zijn laag en zullen nog lager dalen. Spr. vindt die regeering de beste, die het meest voor het platteland zou willen doen, maar alle regeeringen, die we achter den rug hebben, verwaarloosden het plat teland tot een punt, dat het bijna niet lager kon. Daarom wil spr. geen rechtsche regeering, die door partijen gesteund wordt, dikwijls door dik en dun en spr. acht een regeering boven de partijen de beste. Op allerlei wijzen wordt het platteland achtergesteld bij de steden.' Het platteland heeft onvoldoende deel in de verkeersverbinding. Weet de regee ring niet dat de autobussen op vele plaat sen verboden zijn, dat de wegen nog totaal verwaarloosd zijn en dat de tollen op de wegen een groote hindernis zijn? Weet de minister niet dat vele postkantoren ten plattelande opgeheven zijn en dat er op Zondag ten plattelande geen postbestel ling is? Weet de minister niet de ongelij ke heffing van de personeele belasting ten plattelande? Weet hij niet de hatelijke kwestie van den zomertijd die nergens anders voor dient dan om het platteland naar beneden te drukken en eenambte naar een aangename vacantie te bezor gen? Weet de minister niet, dat de werk- loozen in de steden wel steun kunnen krijgen, maar niet ten plattelande? Weet de minister wel, dat de burge meestersbenoeming ten plattelande den lachlust opwekt? Weet de minister niet hoe menige belastinginspecteur ten platte lande optreedt? Spr. herinnert aan zijn desbetreffende interpellatie. Toch blijft de betrokken ambtenaar gehandhaafd. Het land- en tuinbouwonderwijs is to taal onvoldoende, terwijl uit de suiker, het geslacht en uit de grondbelasting 66 millioen wordt gehaald. Daarvoor krijgt men terug 8% millioen voor landbouw en y millioen voor visscherij. Zoo wordt dus 57 millioen uit het platteland gehaald, waarvoor het bijna niets terug krijgt. Het zal den minister nu wel iet of wat duide lijk worden, dat het platteland verwaar loosd wordt. Deze minister-president is geen „Mussolini". (Groote hilariteit). De VOORZITTER verzoekt den heer Braat den minister-president van een vreemde mogendheid niet in debat te brengen. De heer BRAAT wilde slechts wijzen op de graanpolitiek der Italiaansche regee ring, waardoor het platteland zeer wordt gebaat, als voorbeeld voor de Nederland- sche regeering. Verachting, hoon en achterstelling en belastingdruk is het loon voor wat het platteland van Nederland tijdens den oor log voor ons volk heeft gedaan. De groot ste vijanden van het platteland zitten in Den Haag. Spr. hoopt, dat als de minis ter hem hierop antwoordt, hij geen juri disch en politiek maar een zakelijk ant woord zal geven. Als hier een rood en katholiek kabinet komt, dan is spr. be nieuwd wat er met H.M. de Koningin zal gebeuren. De VOORZITTER verzoekt spr. 't Hoofd van den Staat niet in debat te brengen. De heer BRAAT zal zich aan de leiding van den voorzitter enderwerpen, al be treurt hij het. Dj kleine partijen zijn ge grond door de regeerii-gsonmacht. Mogen zij thans niet zoo groot zijn, de kleinen kunnen groot worden: Zonder invloed zijn de kl in" partijen zeker riet. Dit bleek wel uil de interrupties van de rechter zijde tijdens de rede van den vorigfn spreker. Er wordt wel degelijk rekening inee gehouden. En dit is ook goed. De heer DE VISSER (Cl*.) betoogt, 'at tien jaren nadat in Europa de revoluties zich voltrokken, in de kapitalistische maatschappij weinig uf geen veranderin gen zijn aangebracht. De S.D.A.l'. verlangt naar ministerze tels, maar als dit bereikt wordt, zullen groote massa's zich van haar afkeeren. Zij heeft de katholieken den nek laten bre ken over*den stoel bij den Paus en daar na heeft zij gezegd: als gij nu met ons sa men wilt gaan kunt gij dat gezantschap terugkrijgen. Dat is geen beginselpolitiek maar politiek van -de allermeest verder felijke soort. De heer Albarda verkoos dit kabinet boven het kabinet-Colijn, maar diet heeft de belangen van het proletariaat op dezelfde wijze verwaarloosd. Thans moet ook de heer Albarda erkennen, dat hij zich principieel en practisch vergist heeft en dat er geen verschil ir. W leven dus blijkbaar in het tijdperk van den tien jarigen' kringloop der soc.-democratische vergissingen. En dat komt, omdat men zich heeft losgemaakt van de zuive e pro letarische politiek. De soc.-dem. politiek moet leiden van teleurstelling tot teleur stelling. Indien Troelstra zich in 1918 niet vergist had. dan zou hier niet zitten een intermezzo-kabinet van het kapitaal, maar de dictatuur van het proletariaat zou heerschen. De vergadering wordt 5.20 verdaagd tot heden (Vrijdag) 1 uur. GEMENGD NIEUWS. Gestrafte nalatigheid. De manufac- turier B. te Aalsmeer, wilde gisteravond zijn auto aanslaan, welke aan den Oost- einderweg aan den kant van het water stond. Hij slaagde hierin ook volkomen, doch daar hij waarschijnlijk vergeten had. de motor uit te schakelen, kwam de auto plotseling op gang. De heer B. kon niet bijtijds wegkomen en met den wagen kwam hij in de vaart terecht, waar hij in de modder werd gedrukt. Hij wist zich na veel moeite op den wal te werken. Het bleek, dat hij slechts aan de beenen licht gewond was. De auto werd later opgehaald. Auto tegen een paal gereden. Van nacht omstreeks kwart over één is een tweepersoons auto, komende uit de stad, onder het viaduct op den Rijswijkscheweg in Den Haag tegen een paal gereden, waardoor de auto ernstig beschadigd werd en met den kraanwagen moest worden weggehaald. Een der inzittenden werd door glas scherven gewond en in het politiebureau aan den Rijswijkscheweg binnengedragen. Rijwieldiefstal. Een reeds acht malen veroordeeld meubelmaker heeft zich voor de Vierde Kamer der Rechtbank te 's-Gra- venhage wegens rijwieldiefstal te verant woorden gehad. Het O.M. eischte 's mans veroordeeling tot Wi jaar gevangenis straf. De Rechtbank, gisteren vonnis wijzende, veroordeelde den verdachte conform den eisch. Brandstichting. Voor het Arnhemsche geréchtshof is gisteren behandeld de zaak tegen een metselaar te Arnhem, die in den nacht van 27 op 28 Mei in zijn woning aan de Hoveniersstraat opzettelijk brand zou hebben gesiicht. De rechtbank had hem vrijgesproken, doch do advocaat-ge neraal achtte het bewijs geleverd en eisch te vernietiging van het vonnis en veroor deeling tot een jaar gevangenisstraf. Chineesche verstekelingen. Uit Liver pool seint Reuter, dat Jurinus Bakker, de kapitein van het Nederlandsche s.s. Ma- doera, een boete van 30 pond sterling is opgelegd wegens valsche opgave, wat het aantal passagiers betreft. Vier dagen na de aankomst ontdekten de autoriteiten 17 Chineezen, die zich van Singapore af als verstekelingen aan boord bevonden. De leider van de Chineesche bemanning ver klaarde, dat aan de blanke officieren in 't geheel niets wais gezegd over de aanwe zigheid der blinde passagiers. Vader en zoon verdronken. Een bouw arbeider te Nortmoor, die van zijn werk terugkeerde, werd door een hem tegemoet rijdenden auto zoodanig verblind, dat hij in een naast den weg gelegen met water gevulden kuil viel. Zijn zoon, die hem trachtte te redden, viel eveneens in den drie Meter diepen kuil. Beiden verdronken. Ongeluk met een granaat. In een kie zelgroeve in het Noorden van Munchen, vonden kinderen bi> het spelen een gra naat, welke zij in het vuur wierpen. Het projectiel ontplofte en verwondde een tienjarigen jongen zoo ernstig, dat hij spoedig overleed. Vliegtuig in een stad neergestort. Gistermiddag stortte een militair vlieg tuig, dat boven de stad Neusatz op 10U0 M. hoogte kruiste, neer door het breken van de draagvlakken. Het viel op het dak van een huis en toen op straat. De bestuurder werd ge dood en twee voorbijgangers werden zwaar gewond. Een brutale berooving. Zondagavond is een zeeman te Rotterdam op stap ge gaan. Hij heeft o.a. een café in de Aert van Nesstraat en daarna een in de Dier gaardelaan bezocht en hij verkeerde al spoedig onder de,n invloed van sterken drank. Toen hij weer uit laatst bedoeld café naar buiten kwam, heeft een onbe kend gebleven man een huurauto voor hem aangeroepen, waarna hij den zeeman er in heeft geduwd en zelf naast hem heeft plaats genomen. Wat er verder is gebeurd, weet de zeeman niet precies meer. maar Woensdag is hij bij de politie aangifte komen doen, dat de onbekende man hem een slag op het hoofd heeft ge geven. waarna hij het bewustzijn is kwijt geraakt. Het staat hem nog eenigszins bij, dat de auto een grooten omweg heeft gemaakt, en dat, toen hij eindelijk thuis kwam, de onbekende verdwenen was. Alle sieraden en kostbaarheden, welke hij dien avond hij zich had gehad, waren eveneens weg. De onbekende heeft hem blijkbaar beroofd van een smallen gouden horlogeketting, waaraan een gouden tientje; Engelsch gouden pond met vierkant gouden me daillon met. dtynesportret, 1 gladden gou den ring, 1 gouden zegelring met gouden plaat, 1 bruin lederen heerenportemon- naie met 15 zilveren guldens. De commissaris van politie, bureau Wit te de Withstraat, verzoekt hun, die het nummer, enz. van genoemde auto kunnen opgeven of een signalement van den man, die bedoelden persoon in de auto heeft geduwd, zich aan zijn bureau te vervoe gen. Aan den grond geloopen. In de ha ven van Lemmer is gisteren buiten de vaargeul een groote ijzeren kaan „Virgo Fidelis", afkomstig uit Appau in Duitsch- land aan den grond geloopen. Het schip is geladen met basaltslag en was op weg naar Lemmer. Getracht wordt het schip te lichten. Door een vrachtauto overreden. Gis termorgen om tien uur is te Sittard op den Leijenbroekerweg, ter hoogte van de Limonadefabriek van Damoiseau de mijn werker J. Maessen uit Broek-Sittard, die per fiets van Staatsmijn „Emma" kwam, overreden door den vrachtauto, toebehoo- rende aan het missiehuis „Leijenbroek". Maessen werd zeer ernstig aan het hoofd gewond en liep verder nog minder ern stige verwondingen aan armen en beenen op. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het Fransche klooster te Sittard overgebracht. Gistermiddag was in zijn toestand nog geen verandering gekomen. Auto-ongeluk. Op den weg Nijmegen Arnhem is onder Eist een auto der fir ma de R., uit Arnhem en komende uit Nijmegen tegen een boom gereden. Zekeren W. A. W., die voorin zat, werd een voet, welke tusschen boom en auto geraakte, afgekneld. W. V., die eveneens in den wagen zat, kwam er zonder eenige verwonding af. De auto werd geheel vernield. Aanrijding. Op den hoek van den Meerweg en de Graaf Florislaan te Bus- sum is een 15-jarig meisje, H., door den automobilist W. aangereden. Het kind werd in zeer ernstigen toe stand naar de Majella-stichting overge bracht. Van het dak gevallen- Gistermorgen te half twaalf is de electricien M. van Rooy uit Dussen van het dak van het huis van den heer Coppens te Waalwijk gevallen. De man bekwam zware inwendige kneu zingen, een gebroken been en een gebro ken arm. In ernstigen toestand is hij naar het zie kenhuis te Den Bosch overgebracht. Verdronken. Het lijk van den 23-jari- gen H. C. Beker, die sinds een week te Nijmegen vermist werd, is uit de Waal op gehaald. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Alhier worden pogingen in het werk gesteld om te geraken tot oprichting van een vereeniging, die zich ten doel stelt, om steun te verleenen, wanneer, in daarvoor in aanmerking komende gezinnen, tenge volge van ziekte of anderszins, hulp in de huishouding noodig is. Een voorloopig comité is opgericht. t Dinsdagavond had er aan den Otwey- wetering op de z.g. Kwakelbrug een onge luk plaats, dat nog bijzonder goed afge lopen is. Een vrouw reed met een kinderwagen waarin zich nog een zeer jong kind be vond, van de brug, doch zij bemerkte te laat, dat het draaibare gedeelte van de brug door een schuit opengevaren werd, met gevolg, dat de kinderwagen en de kleine in de wetering terecht kwamen. Gelukkig waren er spoedig personen aanwezig, die het kind konden redden. De moeder was op het vaste gedeelte der brug gebleven. Coop, vereen. „De Boskoopsche Vei ling", veiling van 8 November. Rozen per bos: Hadley 130—197 ct., Columbia 89— 140 ct., Golden Ophelia 84100 ct., Ophelia 7081 ct., Gem. rozen 40—77 ct., Rosalan- dia 87125 ct., Butterfly 89—140 ct.. Jules Bouché 88 ct., Claudius Pernet 146171 ct., Mac Keiler 60—118 ct. Diversen: Chrysanten per bloem le soort 20—26 ct, id. 2e soort 10—16 ct., id. tros, per bos, 2440 ct. HAARLEMMERMEER. B. en W. hebben een voorstel inge diend tot instelling van een wegenbelas ting vanaf 1 Januari 1928. KOUDEKERK. Loop der bevolking: Ingekomen van: Nieuwer Amstel, J. Aaftink; Baarn, H. J. Tijhuis; Den Haag, C. M. van Heijningen; Hazerswdude, A. v. d. Vis; Alphen aan den Rijn, W. Bervoets; Nieuwveen, H. P. Schellingerhout. Vetrokken naar: Oud Vosmeer, C. J. Lindhorst; Wijk bij Duurstede, B. W. Rik ken; Alphen aan den Rijn, P. de Graaff; Rotterdam, A. van Harskamp; Alphen aan den Rijn, A. v. d. Ent en gezin; Voorburg, P. J. Eekman en gezin; Alphen aan den Rijn, T. C. Noorlander. LEIMUIDEN. Fanfarecorps „Symphonie". Gisteravond gaf het fanfarecorps „Sym- phonie" onder vrij groote belangstelling zijn eerste winterconcert. De verschillende nummers werden uit stekend ten gehoore gebracht. De heer A. van Leeuwen, de nieuwe directeur, heeft eer van zijn werk, ofschoon niet vergeten mag worden dat de beer Uytermerk veel voor het corps gedaan heeft. Het geheel werd opgeluisterd door zang van de dames Sneeboer en Angenent. Mede op aandrang van het gemeente bestuur is een aanvang gemaakt met het rooien van een tweetal boomen voor het huis van de Wed. Mol op den Woudschen- dijk. Aangezien deze boomen een ernstige verkeersbelemmering vormden, zal het verdwijnen er van ten zeerste aan het verkeer ten goede komen. NOORD WIJK. De gemeenteraad heeft met 7 tegen 5 stemmen een voorstel aangenomen om het bewaarschoolonderwijs ruimer te subsi dieeren. In 1925 werd voor 't eerst subsi die verleend en wel 5 per kind tot een maximum van 50; voor elk kind daarbo ven 2. Het voorstel werd krachtig bestreden door den voorzitter, die er op wees, dat in korten tijd een aanzienlijke verhooging werd verlangd, de besturen zelve er niet om hadden gevraagd en wellicht binnen kort wederom een verhoogde bijdrage kon worden gevraagd. Een der wethouders meende, dat de besturen zelve maar de handen uit de mouw dienden te steken. Ook leek hem het nut van het bewaar schoolonderwijs twijfelachtig. De voorsteller, de heer van der Meer (R.K.) bepleitte het nut van bewaarschool- onderwijs, en zou het niet erg vinden, als later weer een verhooging noodig was. „Wie dan leeft die dan zorgt." De protestantsche raadsleden waren op één na, den heer Krau, die het voorstel ook mede had onderteekend, tegen het verhoogde subsidie. Voortaan wordt nu voor elk kind een subsidie verleend van 6. De heer Krau drong in dezelfde zitting krachtig aan op het stichten van een of meer gymnastieklokalen. De voorzitter zegde overweging toe van het plan. OEGSTGEEST. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken, opgenomen in bij voegsel tot Staatscour. No. 219, is o.m. vastgesteld de verdeeling onzer gemeente in stemdistricten voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer. RIJNZATERWOUDE. Maandagmiddag a.s. zal de bazaar, waarvan de opbrenst ten bate zal komen aan de Rem. Geref. Gemeente te Oude We tering in het Nutsgebouw alhier officieel geopend worden. Met het verwijderen van het paarden- spoor uit den Woudschendijk is een aan vang gemaakt. Het lijkt ons toe, dat hier door een groote verbetering zal tot stand komen. Ook de weg zelf zal duchtig onder handen genomen worden. SASSENHEIM. Burg. Stand. Geboren: Herman, zv. W. van Zonneveld en N. Passchier; Jan, zv. A. Braam en M. van der Stoep. Gevestigd: P. Buitenom, Hoofdstraat 54 van Oegstgeest; J. J. Scholtens, Hoofd straat 221 van Baden-Baden; Mej. M. J. Hoogeveen, Keerweerlaan 19 van Zoeter- woude. Vertrokken: M. M. van der Hoorn, geb. Langelaan, van Nieuwe Haven 21 naar Hillegom; J. Roodberg en gezin, van Char- bonlaan 12 naar Oegstgeest; A. Hansen van Charbonlaan 12 naar Amsterdam; P. de Wreede van Hoofdstraat 175 naar Noord wijk. VOORSCHOTEN. Burg. Stand. Geboren: Willem Ferdi nand, zv. J. Maas en A. C. Ober; Grietje, dv. K. van Rossen en E. J. Momberg; Jo hanna Maria, dv. J. C. van der Peet en W. G. Oomen. Ondertrouwd: V. E. J. Hegenbarth, 25 jaar en L. M. J. de Kleermaeker, 23 jaar; F. W. Vernède, 29 jaar en A. Huender, 21 jaar. Gevestigd: Th. J. Wesselingh, Leidsche- weg 104; J. Koppenol en echtgen., Veur- scheweg 34; D. Bekker en echtgen., Els- laan 1; M. den Broeder, Voorstraat 27; J. Kremer en J. Jansen, Molenlaan, woon schuit; D. C. Flinterrnan en gez., Veur- scheweg 459; W. M. en J. G. Verbij. Kat- telaan 32; W. van der Linden en gezin, Donklaan 10. Vertrokken: Wed. van der Krogt, Leiden O. Rijn 87; D. Zirkzee en echtgen., Apel doorn, Mariastraat 31; Jac. Renee, Oost- voorne 2 Zandweg B J4; C. v. d. Koolwijk, Haarlem, Houtvaart; P. W. Overes, Al phen aan den Rijn. Hedenmorgen viel, nabij De Vink, het paard van den melkhandelaar van II. uit Leiden. Het bleek dat het beest een poot gebroken had. Later werd het dier weg gehaald om afgemaakt te worden. WASSENAAR. Burg. Stand. Geboren: Joannes Eve- rardus, zv. A. T. van der Kooij en G. van der Poel; Geesje Johanna, dv. II. van Zo meren m G. J. M. van der Wilk; Geertrui- da Maria, dv. W. A. Vcgels en J. L. David; Adrianus Hubertus, zv. J. G. Oliehoek en M. A. van der Kooij; Adriaan, zv. J. L. van Tol en A. J. T. Scheevelenbos; Gerda Jeannetta, dv. J. Brummel en A. W. van Asselt. Ondertrouwd: H. Koppeschaar en A. J. ven de Ven Sauveur. Gehiiwd: J. D. Lammers en A. L. Pelka; E. Dijkstra en B. C. Voskuhl; C. van der Zalm en A. B. ter Heijden; J. Grimbergen en W. C. Pennaarts. Overleden: B. P. van der Meer, 65 jaar, weduwnaar van M. C. Schrijver; M. E. Gordijn, 57 jaar, echtgenoote van A. de Vries; A. Ouwerkerk, 9 maanden. In de Woensdag gehouden raadsver gadering is aan de Leidsche Duinwater-

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6