NIEUWE LEIOSCHE COURANT van VRIJDAG 9 NOV. 1928 TWEEDE BLAD. WAT DE BLADEN ZEGGEN. De financieele verhouding. In „De J5emeente-financiën" gaat A. R. Veenstra, de oud-secretaris van Amers foort, er niet mede accoord, dat in het wetsontwerp tot regeling van de finan cieele verhouding tusschen Rijk en ge meenten het Rijk niet overdraagt de hef fing van de grondbelasting, maar de op brengst afstaat van het gebouwde of on gebouwde naar keuze van de gemeente. De ontwerpers erkennen, dat de over dracht van de heffing, principieel daar voor in aanmerking komt, maar de wen- schelijkheid van de continuïteit bij deze heffing verzet zich daartegen. Hij betreurt dit besluit om twee redenen. In de eerste plaats, omdat het hem wii voorkomen, dat dit keuzenstelsel niet bil lijk zal werken. Uit de gegevens blijkt', dat b.v. Amsterdam en Rotterdam, die na tuurlijk de opbrengst van het bebouwde nemen, meer dan 90 pet. van de totale op brengst ontvangen, terwijl in vele geval len de beide opbrengsten ongeveer even groot zijn, zoodat dus maar 50 pet. van de opbrengst wordt verkregen. In de tweede plaats komt het hem voor, dat de grondbelasting veel beter plaatse lijk kan worden geregeld. Een zoodanige regeling zal zich dan ook geheel'aanslui ten bij de straatbelasting, en daarmede één geheel kunnen vormen. Het argument klemt te meer, omdat die straatbelasting reeds de continuïteit van de grondbelas ting heeft verbroken, en naar verwacht kan worden, dat in de toekomst nog meer zal doen. Hij zou wenschen, dat de grond belasting in haar geheel aan de gemeen ten wordt overgedragen, en dat de wet slechts enkele algemeene regels voor de heffing aangeeft. Hierbij valt dan tevens te denken aan de straatbelasting, baatbe lasting, enz. Omtrent de personeele- of verterings belasting betreurt hij, dat ook hier te veel in de wet wordt geregeld. Tegen de bepalingen omtrent het ver- leenen van steun aan behoeftige gemeen ten heeft hij, afgescheiden dat tegen het geen wordt voorgesteld, kan worden aan gevoerd, dat de regeling niet' in overeen stemming is met de grondwet, een be zwaar van tweeledigen aard. Om aan een gemeente steun te kunnen verleenen is persé de medewerking noodig van de Provincie. Deze heeft het beslis sende woord. Dit schijnt onjuist en on houdbaar. Als werkelijk een gemeente niet de middelen kan opbrengen, om in de behoefte van de huishouding te kun nen voorzien, dan moet zij worden gehol pen door het Rijk. De Provincie moet dan niet de macht hebben, om het verkrijgen van steun te verhinderen. Maar de rege ling met de Provincie is daarom ook niet aanvaardbaar, omdat hierdoor de pas ge streden strijd over het interpellatierecht weer herleeft. De gelden zullen door de Staten moeten worden toegestaan en dit feit opent alle gelegenheid voor de Staten zich te gaan bemoeien met het gemeen telijk huishouden. Bij samenvatting is zijn indruk, dat dit ontwerp behoudens enkele wijzigingen op onderdeelen verd'ent te worden aan genomen. Het geeft inderdaad wat anders en iets nieuws in de plaats van iets, dat door niemand meer wordt verdedigd. Het groote voordeel, dat hij er vooral in ziet, bestaat hierin, dat het een eersten flinken stap zet op den weg, die, als de tijden daarvoor zijn gekomen, gemakkelijk ver der kan worden betreden. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Drietal: te 's Gravenhage (vac.- Ds. Troelstra), F. H. Oosten te Feijen- oord; I. Voorsteegh te Gouda en A. Al- tena te Rijnsburg; te Westerbroek, A. J. P. Boeke te Schoorl, N. v. Dijk te Nuis en W. A. Noest te Grootegast. Beroepen: te De Leek, G. Teens- raa te Siddeburen; te Giessendam, P. FEUILLETON. God is mijn heil. TG) -o- Zoo verliepen er eenige dagen zon der merkbare verandering; de oude mevrouw wa9 zeer stil. maar liet zich gaarne uit den bijbel voorlezen. De oude leeraar kwam haar opzoeken. „Wij hebben nu van rol verwisseld", schertste zij en reikte hem de hand, ..nu moet gij een ziekenbezoek bij mij afleggen". „Ik hoop toch, dat het spoedig zal overgaan", zeide hii bezorgd. De oude dame schudde het hoofd. Tk weet het niet, lieve vriend, maar ik heb mij reeds lang zoo wonderbaar t; moede gevoeld alsof mijn ziel vleu gelen zou krijgen en het aardsche om hulsel verlaten. Wel gevoel ik mij niet zeer ziek. maar ik geloof toch niet, dat ik mijn bed weer zal verlaten; doch ik heb er nog niet toe kunnen be sluiten er met de kinderen over te spreken, want zij zullen zeer bedroefd zijn hun oude moeder te moeten mis sen". „Wij kunnen u geen van allen mis sen". zeide de oude leeraar, „wij heb ben u zoo noodig, dat ik hoop dat de Heer u nog niet zal wegnemen". „Wilt gij mij het scheiden nog moei lijker maken?" vraagde de oude me de Looze te Renkum: te Doorn, A. Hoen te Ee (Fr.); te Westerbroek, L. van Dijk te Nuis. Aangenomen: naar Oosthem, J. Hengefeld te Jutfaas. Bedankt: voor Heeg, J. A. Steen beek te Nijehaske (Heerenveen). GEREr. fTERKEN. Beroepen: te Oldebroek, H. v. d. Zanden te Wapenveld. CHR. OFREF. KFRK. Tweetal: Te Utrecht, P. J. de Bruin te Veenendaal en P. de Smit te Boskoop. Beroepen: te Harderwijk, P. de Smit te Boskoop. BEVESTIGING, INTREDE, AFSCHEID. Ds. J. G. L. Brouwer zal a.s. Zondag 11 November, des voorm. om half tien afscheid nemen van de Ned. Herv. Gem. te De Meern en Zondag 18 Nov., des avonds te half zeven intrede doen te Alphen. ACHTERUITGANG. In de te Adorp ontstane predikants vacature is door den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. een zestal opgemaakt waarop alleen vrijzinnige predikanten voorkomen. De vorige predikant was rechtzin nig. BEROEPINGSWERK NED. HERV. GEMEENTE IN DEN HAAG. Het kiescollege der Ned. Herv. Gemeen te te 's-Gravenhage heeft in zijn vergade ring van gisteravond in de vacature van Ds. A. Troelstra, welke vacature is blijven voortbestaan door het bedanken van Ds. Nauta, het volgende drietal opgemaakt: Dr. F. H. van Oosten te Feijenoord, Ds. I. Voorsteegh te Gouda en Ds. A. Altena te Rijnsburg, allen candidaten van Evan gelie en Belijdenis. Door Evangelie en Belijdenis was voorts gecandideerd Ds. G. A. Bruijns te Om men. De Band des Vredes candideerde de predikanten R. Dijkstra te Amsterdam, J. L. van Leeuwen te Haarlem en eveneens I Voorsteegh te Gouda. De Vereen, voor Evenredige Vertegen woordiging had gecandideerd de predi kanten A. Adriani te Baarn, Dr. S. F. H. J. Berkelbacht v. d. Sprenkel te Rotterdam en Dr. W. F. A. Korff te Heemstede. De stemming had tot resultaat, dat Ds. Bruijns wederom afviel en bovengenoemd drietal werd geformeerd, waaruit Don derdag 22 November een beroep zal wor den uitgebracht. NED. BOND VAN A.S. ZENDELINGEN. Donderdag 15 Nov. a.s. zal in het Ge- houw der Ned. Zendingsschool te Oegst- geest de najaarsbondsdag van den Ned. Bond van a.s. Zendelingen gehouden wor den. Op de morgen-, middag- en avond vergaderingen zullen de navolgende bee- ren refereeren: Ds. F. W. A. Korff, Herv. predikant te Heemstede, Mr. H. de Bie, Kinderrechter te Rotterdam en Zendel.- leeraar S. S. de Vries van Swaroe (N.-O.-I.) TOT DE EVANGELIEBEDIENING TOEGELATEN. Het Prov. Kerkbestuur van Z.-Holland heeft tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den heer Chr. de Bruin, candidaat in de Theologie te Rot terdam. Het Prov. Kerkbstuur van Utrecht heeft in zijn vergadering van gisteren toe gelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk de heer W. H. Walvaart, Jac. Obrechtstraat 20 te Amsterdam. Dr. FRANK CRANE, t Op 67-jarigen leeftijd is te Nice overle den dr. Frank Crane, oud-predikant en zeer bekend journalist in de Ver. Staten. Gedurende meer dan 15 jaren verscheen er geregeld eiken dag een artikel over een of ander religieus-ethisch onderwerp van zijn hand in ongeveer 100 kranten in de Ver. Staten. In 1882 werd dr. Crane predikant en in 1909 besloot hij in de journalistiek te gaan. Daar hij de gave had, eenvoudig, helder en boeiend te schrijven, vielen zijn artike len al spoedig op en ging hij met een krantensyndicaat een contract aan om dagelijks een artikel te leveren, dat dan in ongeveer 100 couranten werd afge drukt. Hij publiceerde verscheiden bun dels van zijn werk, die later vereenigd vrouw met vriendelijken ernst, „dat zou de eerste maal in mijn leven zijn sedert ik u heb leeren kennen, dat gij mijn last niet hebt helpen dragen en te boven komen, en de doodstrijd is toch de pijnlijkste strijd, dien wij te voeren hebben. O!" ging zij na een oogenblik voort, dewijl de predikant zweeg, omdat hij te bedroefd was en geen geschikte woorden kon vinden; „lieve dominé, ik heb in de laatste nachten reeds iets ondervonden van datgene waartegen gij mij waar- schuwdet en dat ik niet gelooven wil de, namelijk dat de booze no-g een maal een strijd tegen de verloste ziel waagt, ik heb doodsangsten uitge staan en alle golven zijn over mij ge gaan; maar de Heer blijft getrouw", voegde zij er zacht bij. „Hij hielp mij en het werd weder licht in mijn ziel"'. D© leeraar nam den bijbel en las den 42sten psalm. „Ja", zeide de oude mevrouw, „mijn ziel dorstte naar God en het was mij als kon ik Hem niet vinden, alsof het rondom mij leeg en donker was. even als in mijn droom; maar toen de doodsangst mii aangreep en ik niets kon doen dan den Heer bidden, dat Hij mij Zijn aangezicht wilde toonen, toen kwamen mij de troostvolle woor den te binnen: Die den Heer verwach ten. zullen de kracht vernieuwen, zij zullen opvaren met vleugelen, gelijk de arenden, zij zullen loopen en niet moede worden, zij zullen wandelen en werden in de „Crane Classics" van 10 dee- leri. Bovendien schreef hij een 20-tal boe ken, waarvan de bekendste zijn: „Why T am a Christian", „The religion of to-mor row", „The song of the Infinite". PRAEPARATOIRE EXAMENS. Door de Classis Enkhuizen der Geref. Kerken zijn Woensdag praeparatoir ge ëxamineerd en toegelaten om te staan naar den dienst des Woords in de Geref. Kerken de heeren D. Broer Jr. te Andijk (postadres Andijk-Oost), en J. R. Hommes te Enkhuizen. De heer Broer zal gaarne een eventueel beroep in overweging nemen. Met het oog op voortgezette studiën verzoekt de heer Hommes den Kerken voorloopig geen be roep op hem te willen uitbrengen; even wel zal hij de Kerken des Zondags gaarne dienen. De classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken heeft gistermorgen praeparatoir geëexamineerd en beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken, de heer I. Groenenberg, te 's-Gravenhage. De heer Groenenberg is bereid des Zondags de Kerken te dienen en zal gaarne na 1 Dec. een eventueel be roep in overweging nemen. Zijn adres is Valkenboschlaan 146, te 's-Gravenhage. UNIE VAN CHR. ONDERWIJZERS. De algemeene vergadering van de Unie van Chr. onderwijzers en onder wijzeressen wordt Vrijdag 28 Decem ber, voorm. 10 uur in de groote boven zaal van het hotel Noord-Brabant te Utrecht gehouden. Het agendum vermeld: Openingswoord van den voorzitter; Mededeelingen; Jaarverslag van den secretaris; Rapport inzake het nazien van de boeken en bescheiden van den pen ningmeester; Begrooting; Voorstellen tot wijziging van het Huishoudelijk Reglement. Na de heropening te 2 uur: Rede van Mr. A. Bruch, Rechtskun dig adviseur der Unie, over: „Theorie en praktijk van de rechtspositie der bijzondere onderwijzers". Gelegenheid tot gedachtenwisseling; Rondvraag; Sluiting. CIJFERS UIT AMERIKA. Volgens de officieele opgaven bestaan er in de V.S. van N. Amerika 213 kerkgenoot schappen met 54.624.976 leden. Sommige kerkgenootschappen rekenen alleen de communicanten als leden, andere de ge- doopten en weer andere allen die in de registers zijn ingeschreven, zoodat het aantal leden in werkelijkheid wel iets grooter zijn zal. De V. S. hebben een bevolking van on geveer honderd millioen. Dat een zoo groot deel der bevolking niet tot eenige genootschap behoort, moet voornamelijk aan de immigratie worden toegeschreven. De uitgaven dezer godsdienstgenoot schappen bedragen bij elkander 814.371.529 dollar. De waarde der kerkelijke gebou wen, die alleen voor godsdienstige doel einden bestemd zijn, bedraagt ongeveer vier milliard dollar. Daarbij komen nog al de gebouwen voor ouden van dagen, kinderen, zieken, enz. De Amerikaansche bisschoppelijke Kerk bezit 7299 kerkgebouwen en telt ongeveer twee millioen gedoopte leden. OPGRAVINGEN IN PALESTINA. In opdracht van het Duitsche Archaeo- logische Instituut zijn dit jaar weer op gravingen gedaan in de nabijheid van Ba lata, en wel onder leiding van prof. Wei ter (vroeger prof. Sellin). De oude chris telijke basilica op den Garizim werd bloot gelegd. Deze stamt uit den tijd van Keizer Zeno. Bij deze opgravingen werd ook een groote afgeknotte pyramide ontdekt, waar van de zijden meer dan 40 Meter lang zijn. Men vermoedt, dat dit de basis van een oude fortificatie der stad geweest is. In de nabijheid daarvan werden onder- aardsche gangen ontdekt, welke als voor raadkamers dienst gedaan moeten heb ben. Verder vond men resten van een ouden stadsmuur, die in het bronzen tijd perk (men vermoedt omstreeks 1700 voor Chr.) gebouwd werd. Na de verwoesting der stad, welke door dezen muur be schermd werd, werd op de puinhoopen een nieuwe stad opgebouwd. Men hoopt te kunnen aantoonen, dat men hier te doen heeft met het Lijbelsche Sichem. niet mat worden". Zij zweeg vermoeid en werd geplaagd door een langdu rige hoestbui. „Bij zulke aanvallen van den boo ze", sprak de leeraar, „als hij de ziel met duisternis vervuld en ons geloof beproeft, helpt niets zoo zeker als een blik op het kruis des Heeren. Hij, die den dood zijn macht en den duivel zijn overwinning ontnam, streed met beiden den zwaarsten strijd, totdat Hij zich van God verlaten gevoelde. Hij werd verlaten opdat wij nimmermeer verlaten zouden worden. Hij heeft al les voor ons gedragen,» Hij heeft den dcod zijn bitterheid, het graf zijn ze gepraal ontnomen. Dat kan men niet dikwijls genoeg herhalen". „Lieve dominé", zeide de oude me vrouw zacht", „ik dank u hartelijk, al wist ik het reeds vroeger men kan het niet te veel hooren. Wilt gij mij nog wat voorlezen?" Hij las de lijdensgeschiedenis des Heeren en legde ze met eenvoudige woorden uit; zij luisterde met den ootmoed van een kind en met vrome aandacht. Toen hij eindigde, trachtte zij de zwakke hand op te lichten om de zijne te drukken, maar het gelukte niet en zij kon hem slechts in zachte afgebroken woorden vragen den vol genden dag weder te komen om met haar het heilig Avondmaal te vieren. Vóór hij echter vertrok knielde hij naast haar bed neder en en bad vurig met haar voor het heil en den vrede Uit Jeruzalem wordt gemeld: De opgravingen op den berg Ophel ter plaatse waar „Davidsstad", het oudste deel van Jeruzalem, stond, hebben geleid tot de ontdekking van een stuk van ien stadsmuur. Deze is mogelijk afkomstig uit den tijd van Salomo en zeker uit de periode van de eerste koningen. De opgravingen aldaar, onder leiding van den heer Crowfoot, directeur der „Bri- tisch School of Archaeology", gaan uit van het „Palestine Exploration Fund". BINNENLAND. EEN VERKLARING VAN MINISTER BEELAERTS. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over zijn begrooting voor 1929, merkt de Minister van Bui- tenlandsche Zaken, met betrekking tot de verhouding tot België, het vol gende op: Gelijk bekend zijn met de Belgische regeering besprekingen aangeknoopt, die tot dusver een voorloopig karakter hadden en welker doel was, na te gaan, of een grondslag kon worden gevonden voor nieuwe onderhande lingen. De Belgische regeering heeft haar standpunt nog niet kenbaar gemaakt ten aanzien van de bevindingen der deskundigen, die te 's-Gravenhage be sprekingen hebben gevoerd, en van hetgeen de Nederl. regeering haar heeft medegedeeld, als wat deze eener- zijds gewenscht en anderzijds moge lijk acht. Het zal gereedelijk worden begrepen, dat een en ander het niet mogelijk maakt, in dit stadium der zaak in nadere uiteenzettingen te tre den. Wat mede, gelet op de inzichten der Belgische regeering, kon worden door de pers bekend gemaakt. Dat dit betrekkelijk weinig was, is het gevolg van de omstandigheden, waarvan hierboven sprake was. De regeering zal blijven doen wat moge lijk is, om onware en tendentieuze in lichtingen van het publiek tegen te gaan. Een afdoend middel daartegen staat echter niet te harer beschikking liet is welbekend, dat de regeering ernstig wenscht met België tot een goede oplossing te ko: ien. Voor zoo danige oplossing is noodig, dat de te treffen regeling zooveel mogelijk op den voet van wederkeerigheid ge schoeid zij, zoodat beide landen daar door worden gediend. Tegenover de regeering te Brussel heeft de Neder- landsche regeering laten blijken, dat haar zorg voor de Nederlandsche be langen niet in den weg behoeft te staan een regeling welke aan vele Belgische desiderata in ruime mate h eemoet komt. Ook de minister zal liet^ toejuichen wanneer ook met de zen naburigen staat t.z.t. een regeling van den aard als in het voorloopig verslag bedoeld, nopens vreedzame oplossing van geschillen, zal kunnen worden getroffen. Daarbij zal dan overwogen kunnen worden, welke re geling tusschen de beide landen na de reeds tusschen hen geldende compe tentie van het Permanente Hof van Internationale Justitie, het best past. EEN MEDEDEELING VAN MINISTER KAN. In samenwerking met het departe ment van Justitie werd aldus Mi nister Kan in zijn M. v. A. nopens de begrooting van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een partieele herzie ning der Krankzinnigenwet ontwor pen, strekkende in hoofdzaak tot ver sterking van de rechterlijke waarbor gen tegen overijlde opneming en on gelimiteerd verder verblijf in een krankzinnigengesticht. Dit ontwerp werd om advies gezonden aan enke le organisaties van geneeskundigen en vereenigingen van krankzinnigenge stichten. De om advies verzochte or ganisaties achtten versterking dei- rechterlijke waarborgen misplaatst dan wel overbodig. De Minister overweegt thans of aan de inzichten van medische kringen kan worden tegemoet gekomen. Mocht die vraag tot bevestigend antwoord leiden, dan zal, naar de Minister ver trouwt. de indiening van een wets ontwerp nog in den loop van dit zit tingsjaar kunnen volgen. In het om gekeerde geval is te overwegen of het wetsontwerp, dat thans vrijwel gereed harer ziel. Des nachts waakten Anna en Hed- wig bij haar. Hedwig's liefdediensten werden opnieuw hervat, en ditmaal met grooter bezorgdheid dan zij ooit voor haar vader had behoeven te ge voelen. Nauwelijks had zij weder rui mer adem gehaald en getracht het lijden te vergeten, of een nieuwe zwa re last werd haar op de schouders gelegd. In het eerst verzette haar ziel zich tegen deze nieuwe beproeving en het kostte haar menigen strijd, alvo rens zij zich aan de leiding des Heeren kon onderwerpen en het einde met vertrouwen tegemoet zien. Was het vroegere lijden maar een voorberei ding op deze groote smart geweest? De oude mevrouw bracht een on- rustigen pijnlijken nacht door; een maal riep zij uit: „01 de doodsangst bekruipt mij weder, lees mij iets voor". Anna, die nog nooit zulk een lijden had bijgewoond, was er zoo door ge troffen, dat zij zich niet bedwingen kon. Hedwig, die, hoewel jonger, reeds menig moeilijke les geleerd had, nam een boek met liederen en las haar grootmoeder voor: Ik leg mij neder in Uw armen. Mijn Heiland, als mijn levensavond daalt! Gij zijt mijn Redder vol erbarmen, Be Zon, die ook mijn doodsvallei bestraalt. Waar Jezus is daar kan 't niet donker mijn; is, ondank^ het verzet uit medische kringen, ware in te dienen. DE GEWEZEN KEIZER VAN DUITS CHLAND. In zij nMemorie van Antwoord no pens de Begrooting van Binnenl. Zaken en Ladbouw zegt Minister Kan wat den ex-keizer van Duitschland aangaat, dat deze de verzekering heeft gegeven dat hij zich van alle politieke actie onthouden en Nederland dien tengevolge geen politieke moeilijkhe den berokkenen zou. Met de leden, die het uitoefenen van censuur of uitlatingen als in het Voorloopig Verslag bedoeld, niet acht ten te liggen op den weg der regee ring, is de Minister van meening, dat hierin geen schennis van do afgelegde belofte kan worden gezien. ALS ZIJ BEKWAAM EN 1 DESKUNDIG ZIJN. In zijn Memorie van Antwoord in zake de Begrooting Buitenlandsche Zaken zegt Minister Beelaerts van Blokland, dat hij. hoewel allerminst afwijzend staande tegenover opne ming van personen behoorend tot de iniandeshe bevolking van Ned.-Indië in de afvaardiging naar internationale conferenties en met name naar de vergadering van den Volkenbond ook te dezen opzichte moet vasthouden aan het criterium, dat aangewezen worden zij, die daarvoor door be kwaamheid en deskundigheid in de allereerste plaats in aanmerking ko men. t DE A.S. KAMERVERKIEZINGEN. De Vrijz. Dem. Vereenigi'ng Burger plicht te Groningen heeft voor de eer ste S plaatsen op do candidatenlijst voor de Tweede Kamer als voorloopi- ge candidaten gesteld: mr. H. P.-Mar- chant, mr. P. Oud, mevr. B. Rakker— Nort, Th. Ketelaar, F. E. H. Ebels, mr. A. J-oekes, prof. mr. F. G. Scheltema en prof. mr. R. Kranenburg. VRAGENLIJSTEN VAN DEN DIRECTEUR VAN HET INT. BUERAU VAN ARBEID. Het Christelijk Nationaal Vakver bond in Nederland, het Nederlandsch Verbond van Vak vereenigingen, het K.-K. Werkliedenverbond in Neder land en het Verbond van Nederland sche Werkgevers hebben den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de vragenlijsten, die hij ontvangt van den directeur van het Internationaal Bu reau van Arbeid, om advies toe te stu ren aan de meest re' rsentatieve or ganisatie® van werkgevers en arbei ders, als bedoeld in art. 389 van het Vredesverdrag van Versailles terug gezonden. De organisaties schrijven, dat deze practijk ook door verschillende bui tenlandsche regeeringen wordt ge volgd, en dat ook de directeur van het Internationaal Arbeidsbureau op een dergelijke procedure prijs stélt. Het is aan de organisaties bekend, dat de minister aanvankelijk bezwaar liad, aan dit verlangen tegemoet te komen, o.m. omdat de regeering zelf standig haar meening zou moeten be palen ten aanzien van de vraagstuk ken, die te Genève ter sprake komen. De organisaties erkennen volkomen dit recht van de regeering; zij mee- nen, dat het der regeering gemakkelij ker zal zijn, zich een juist oordeel te vormen omtrent het antwoord, dat op de vraaglijsten moet worden gegeven, indien zij daaromtrent het advies heeft ingewonnen van de direct be langhebbenden bij het werk van Genè ve. Zij achten het daarbij volstrekt niet uitgesloten, dat dan zal blijken, dat deze direct belanghebbenden op grond van hun practische ervaring, tot gelijksoortige conclusies komen; en wanneer in andere gevallen zich .verschil van meening mocht openba ren, dan kan ook dit voor de regeering geen aanleiding zijn, geen advies te vragen, daar dit verschil van gevoe len aan de regeering duidelijk zal openbaren hetgeen omtrent de proble men, die te Genève ter sprake komen, in de verschillende kringen der bevol king leeft. ENCEPHALITIS NA INENTING* In de week van 28 October tot en met 3 November is een geval van en cephalitis na inenting ter kennis van Waar Jezus is daar voel 'k geen stervenspijn. Mijn Jezus, wees mijn steun, mijn leven Wanneer ik sterf; leid mij naar mijn tehuis. 'k Wil in Uw' schoot den doodsnik geven, Het brekend oog gevestigd op Uw kruis. Gij zijt mijn troost; de zwartste nacht is licht, Verhelderd door Uw heerlijk aangezicht. Voor al mijn schulden, al mijn zonden, Is heling en verzoening aangebracht In 't bloed, dat stroomde uit de wonden Van 't schuld'loos Lam, op Golgotha geslacht. 'k Beveel mijn geest in Zijn door boorde hand. Hij weet mijn plaats in 't eeuwig Vaderland. Hoe, zou ik nog voor 't sterven vreezen. Nu Jezus zelf ten grave is gedaald, Maar als verwinnaar is verrezen En over dood en graven zegepraalt? De dood is dood! Hij geeft zijn buit eens weer; Verheerlijkt leef ik eeuwig bij mijn Heer! CW.ordt vervolgd)*

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5