radio-nieuws. uit onze indien. stadsnieuws. telegrammen. marktberichten. Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. H. Korswagen en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een banket bakkerij in het perceel Kooilaan No. 27, kadastraal bekend gemeente Lei den, Sectie K Nis. 2717 en 2730; b. de Sinclair Union Petroleum Com pany S. A. en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met boven- grondsche aftapinrichting in en op het perceel Haagweg No. 32, kadas traal bekend gemeente Leiden, Sectie O No. 868. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. Leiden, 7 Nov. 1928. SASFENHEIM. Gemeenteraad. Installatie van het raadslid A. Warnaar. De behandeling van de begrooting. Hedenmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Eén vacature. Na opening heeft plaats de installatie van het nieuw benoemde A.R. raadslid, de heer A. Warnaar. De heer Warnaar legt de vereischte eeden in handen van den voorzitter af, waarna deze hem met zijn benoeming complimenteert en hem van harte in den Raad welkom heet. Spr. wees er op, dat de heer Warnaar reeds bekend is in ver schillende publieke functies, waar hij zich steeds getoond heeft de rechte man op de rechte plaats te zijn. Spr. hoopt dan ook, dat de heer Warnaar ook in dit college zijn gewaardeerde medewerking zooveel mogelijk zal geven. (Applaus). De heer Warnaar dankt den voorzit ter voor zijn hartelijke woorden en spreekt de hoop uit, dat hij onder Gods zegen aan de ware belangen van ons mooie dorp zal mogen medewerken. Aan de orde worden gesteld de begroo tingen van de bedrijven en van de ge meente over 1929. De heer v. Zonneveld houdt alge meene beschouwingen. Spr. wijst er op, dat de gemeente zeer economisch is be heerd in de laatste jaren. Echter er zijn ook groote werken tot stand gekomen die de schulden van de gemeente niet weinig verzwaren. De vraag rijst of dit zoo kan doorgaan en of dit niet zal moeten leiden tot belastingverhooging. Deze vraag moet ernstig onder oogen worden gezien. Want als het eenigszins mogelijk is, moet het belastingpercentage niet verhoogd worden omdat de vele gegoeden, die zich hier ves tigen of willen vestigen niet mogen wor den afgeschrikt. In verband hiermede zou spr. in overweging willen geven de voor genomen gasprijsverlaging nog aan te houden. Een ander voorstel zou zijn om dé pensioenbijdrage te verlagen en even eens een goedkoopere regeling voor de kindertoeslagen kunnen worden overwo gen. Verder bespreekt hij het nieuwe wets ontwerp: regeling van de financieele ver houding tusschen rijk en gemeente. Het hoofdbezwaar tegen deze regeling is, dat het Rijk weer ingrijpt op een terrein dat hem niet toebehoort. Dit is een verschui ving van macht, waartegen wij zeker moe ten protesteeren. Teveel wordt gelet op het meer of minder dat betaald wordt, maar zooals spr. het inziet, moet minder op te materieele zijde en meer op de ethi sche zijde worden gelet. Hierbij wil spr. het voorloopig laten. De heer Speelman brengt hulde aan B. en W. voor het economische bestuur der gemeente in de afgeloopen jaren. Jam mer vindt spr. het, dat geen ƒ5000 zijn uitgetrokken voor het onderhouden van wegen en voetpaden, waarop hij het vo rige jaar heeft aangedrongen. Spr. dringt hierop nogmaals sterk aan en drukt ver der zijn spijt er over uit, dat indertijd is aangenomen de motie voor doorvoering van de Zondagssluiting. Dit is Sassenheim op z'n smalst. Overigens maakt spr. en kele opmerkingen over de verfraaiing van het dorp. Enkele leelijke huizen en gevels dienen opgeknapt te worden, ter wijl spr. verder betoogt, de wenschelijk- heid van een dorpsplein. Wat betreft de havenuitbreiding merkt spr. op, dat de afbraak van Amerika slechts half werk zal zijn. Er is nog wel een andere weg, die spr. hier thans niet nader kan aandui den. Spr. wenscht verder een betere re- igeling van de sneeuwopruiming en be- j spreekt daarna de wenschelijkheid van een protest tegen de stoomtram, die niet alleen ouderwetsch maar bovendien gé- vaarlijk is. De heer V e r k 1 e y heeft van de begroo- jting den algemeenen indruk gekregen, dat !de financieele toestand een zeer voorzich tig beleid noodig zal maken, wat spr. met eenige cijfers aantoont. Het was misschien Iwenschelijk om de gasprijsverlaging nog juit te stellen en een gedeelte van de winst van de bedrijven in de gemeentekas te storten. Om dezelfde redenen zou wat be treft de oprichting van de bad- en zwem inrichting er meer op kunnen aangedron gen worden dat het particulier initiatief hier voorgaat. Gemeentelijke exploitatie zal zeer kostbaar zijn. De heer Bisschops wijst er op, dat in den laatsten tijd wel dingen in het be lang van de gemeente zijn tot stand geko men. Waarschijnlijk zal ook spoedig de ïaak van de bad- en zweminrichting haar heslag krijgen. In 't algemeen is spr. niet Ivoor gemeentelijke exploitatie, maar in deze zaak is spr. er wel voor. Spr. maakt verder eenige opmerkingen over de werk verschaffing. Het is heel goed, dat de Vrerkloozen worden geholpen, maar toch zou spr. wat betreft verschillende werken, zooals bijvoorbeeld de a.s. rioleering, aan besteed worden. Daardoor zal de goede uitvoering ongetwijfeld bevorderd worden. De heer Breda brengt hulde nan B. en W. voor het beleid van dit college in het afgeloopen jaar, maar spr. heeft toch ook wel eenige opmerkingen. Het spijt spr., dat van de uitvoering van de motie betreffende de Zondagssluiting nog niets is gekomen. De uitvoering daarvan za! niet zijn Sassenheim op z'n smalst, maar op zijn schoonst. Afgezien nog van de principieele zijde is Zondagssluiting uit een sociaal oogpunt reeds zeer wensche- lijk. Spr. maakt verder eenige opmerkin gen over het feit, dat geen maatregelen zijn getroffen in verband met de kosten van het onderwijs. Er wordt maar gede clareerd en er wordt maar betaald. Spr. dringt er op aan, dat in overleg met de schoolbesturen vaste normen worden ge steld. Spr. verklaart zich verder een sterk voorstander van medisch schooltoezicht en is met den heer Speelman van oordeel dat nog veel voor de verfraaiing van ons mooie dorp kan worden gedaan. Verder dringt spr. aan op enkele bezuinigingen en is er ook voor dat de gasprijsverlaging nog uitgesteld wordt. Op zijn lijstje heeft spr. ook staan de tram en hij dringt er sterk op aan, dat tegen het gevaar, dat deze meebrengt, maatregelen worden genomen. Wat be treft de bad- en zweminrichting merkt spr. op, dat deze zaak een noodzakelijk belang voor de gemeente is en hij hoopt dat spoedig de plannen uitgevoerd zul len worden. Betreffende de opmerkingeri van den heer Bisschops over de aanbe steding van openbare werken, merkt spr. op, dat hij eveneens is voor aanbesteding maar hij zou daarbij dan toch er voor willen zorgen, dat bij eventueele werken een aantal werkloozen te werk wordt ge steld. De heer v. d. Voet maakt eenige op merkingen over verschillende verordenin gen. Deze moeten of gehandhaafd of op geheven worden en daarom dringt spr. er op aan, dat deze verordeningen nog eens goed bezien worden. De heer Schrama is voor de verla ging van den gasprijs en wil de bedrijven- rekeningen streng van de gemeentereke ning gescheiden houden. Wat de voorwe reldlijke tram betreft is spr. er voor, dat dat ding nog maar blijft bestaan, want men kan er veel gemak van hebben. Spr. maakt verder eenige opmerkingen over de werkverschaffing. Aan de uitvoering daarvan ontbreekt nog al iets en spr. dringt er op aan, dat een klachtencom missie wordt gevormd waaraan de men- schen onbevreesd hun klachten kunnen mededeelen. De voorzitter beantwoordt de ver schillende sprekers. Spr. aanvaardt dank baar de hulde die aan het beleid van B. en W. is gebracht. Wat betreft de opmer kingen van den heer v. Zonneveld over den financieelen toestand zegt spr. dat er niet zooveel is geleend als het wel schijnt, vooral niet in verhouding tot de uitge voerde werken. Natuurlijk is er altijd niet aan te ontkomen, maar men mag in dit opzicht niet al te pessimistisch zijn. De belastingverlaging zou ook nog op heden mogelijk zijn, maar dan zou er een andere werkmethode moeten worden gevolgd, wat evenwel niet noodig is. Wat betreft de bad- en zweminrichting merkt spr. op, dat B. en W. hiertegen niet afkeerig staan en de oprichting een groot belang voor de gemeente achten. Uit een oogpunt van voorzichtig beleid staan B. en W. er niet afkeerig tegenover om de voorgestelde gasprijsverlaging nog wat aan te houden. Het gasbedrijf groeit gestadig en de winst wordt in het belang van het bedrijf aangewend en het is voors- liands nog niet de bedoeling deze winst ten bate van de algemeene begrooting aan te wenden, hoewel spr. er als het noodig is, niet tegen zal zijn. Evenwel de begroo ting is niet geflatteerd en de opmerkin gen betreffende het gasbedrijf kunnen nog nader onder oogen gezien worden. Over de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente zegt spr., dat de belas ting zooals die thans is, milder is dan de gemeentefondsbelasting, maar overigens is van deze zaak nog weinig te zeggen. De zaak van de verbetering en aanleg van trottoirs waarop de heer Speelman aandrong, heeft de aandacht van B. en W. en in het komende jaar zal gedaan wor den wat B. en W. noodig achten. De winkelsluiting heeft eveneens nog de aandacht van B. en W., maar haar col lege houdt ook rekening met de rijksre geling die momenteel in de hoogere col leges weer behandeld wordt. Het is mis schien befer te wachten tot de zaak daar haar beslag heeft gekregen. Daarna kan ze dan opnieuw onder oogen gezien wor den. Wat betreft de verfraaiing van de ge meente, merkt spr. op, dat aan verschil lende dingen, door den heer Speelman ge noemd, niets kan gedaan worden. Wat echter gedaan kan worden zullen B. en W. niet nalaten. De tramSpr. zou het een ideale op lossing vinden wanneer een electrische tram op de baan kwam,maar dat is nog geen reden de tram met minder vleiende uitdrukkingen te betitelen. Want ze kan" momenteel toch nog niet gemist worden. Afgewacht moet dus worden wat de N.Z. H.T.M. in deze zal doen. Betreffende de opmerkingen van den heer Verkleij, die de financieele toestand wat donker inziet, merkt spr. op, dat de belastingopbrengst door de vorming van N.V.'s inderdaad wat lager is, maar daar staat tegenover, het voordeel van de di videndbelasting. Het grondbedrijf is on danks de nadeelige saldi zeer goed, zoo dat men zich ten opzichte daarvan niet bang behoeft te maken. (De zitting duurt voort). Uit het Sociale Leven. HET BIküüND PRIJSTARIEF IN HET DRU&KERSBEDRIJF GEHANDHAAFD. Met 909 tegen 25" stemmen (en 10 b'anco) hebben gisteren, naar de „Tel."' meldt, de leden der Federatie van Werkgeversorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf besloten om liet bindend prijstarief te handhaven. Tegelijkertijd werd echter met 650 5S stemmen een voorstel van het hoofdbestuurslid, den heer Diemer. aangenomen, dat vèr.c - okkende ge volgen zal ebben. Dit voorstel, dat ge heel het karakter van een compromis heeft komt 'ierop neer, dat gezocht zal worden naar een regel! om te trach ten tusschen f 25 en f 50 vrijstelling te krijgen van de bindendverklaring. De huidige situatie blijft echter gehand haafd tot den datum der inwerking stelling van het nieuwe besluit. Het hoofdbestuur sprak echter de wen schelijkheid uit, dat die inwerking treding nog vóór 1 Januari zal ge schieden. Met betrekking tot het papiercon tract ging de vergadering accoord met een voorstel, waarin het hoofdbe- stuursbeleid in dezen volkomen werd goedgekeurd. Tenzij de papierhande laren den status quo van 30 Septem ber handhaven, zullen de door het hoofdbestuur genomen boycct-maat- regelen blijven toegepast tot het mo ment, waarop in een volgende zeer spoedig te beleggen vergadering een nadere beslissing zal worden geno- DE VOLKENBONDSZENDER. In het afgeloopen jaar is de kwestie der oprichting van een Volkenbondsr zender meermalen in de Volkenbonds vergadering aan de orde geweest. Men hoopte nog dit jaar tot een oplossing t£> komen, doch op het allerlaatste mo ment kwam aan het licht, dat van een algeheele overeenstemming dit jaar nog niet in het minst sprake kon zijn, zoodat we zeer waarschijnlijk nog wat geduld moeten oefenen, alvorens we ons op een Volkenbcndszender kun nen beroemen. De radio is er om vrede te brengen volgens de uitspraak van velen. En zog hoopt men ook door den Volken bondszender te bevorderen, d&t poli tieke geschillen sneller tot een oplos sing komen. De praktijk zal moeten leeren wat hiermede bereikt kan wor den. Zwitserland toonde zich b': de bespre kingen zoo vooruitstrevend, dat het het plan ontwiem den zender op eigen kosten te bouwen in de omgeving van Gonève, terwijl de exploitatie dan zou geschieden door „Radio-Suisse' met dien verstande, dat dit alleen in den „stillen tijd" zou gebeuren. Bij politie ke gebeurtenissen zou de zender dan op verzoek onmiddellijk aan den Vol kenbond in-bruikleen worden afge staan. Zwitserland schijnt zelfs reeds zoover gegaan te zijn (volgens mede- deeling van een Duitsch radioblad), dat de zender inmiddels besteld is. De Volkenbond gaat evenwel niet over één nacht ijs en er is lang en breed gesproken over de kosten en over het vraagstuk welke golflengte gebruikt zou moeten worden. Boven dien is nog een bijzondere commissie benoemd, die zich met de technische kwesties bezig houdt. De overzeesche staten schijnen b.v. geen genoegen te willen nemen met een 20 K.W.-zender. Zij vreezen, dat in dat geval de reikwijdte niet groot genoeg zal zijn. Door al dergelijke geschillen is het zéér onwaarschijnlijk, dat nog dit jaar een beslissing in deze aangelegenheid zal worden genomen. ER ZIJN MENSCHEN In „Der Deutsche Rundfunk" treff m we het volgende artikeltje van Arthur Schwarzenberg aan, dat ook van toe passing kan zijn op sommige Neder- landsche luisteraars: Er zijn menschen. die denken: dat de zenders alleen voor hen zijn; dat men alleen radio-programma's behoort te geven, die zij mooi vinden; dat zij geen bijdrage behoeven te sturen aan den omroep; die meenen: door terugkoppeling alles te kun nen bereiken; iedereen een genoegen te doen, als zij hun luidspreker voor het raam plaatsen; dat men pas waar kunstgenot heeft, als twee zenders elkaar hinderen; die beweren: Amerika alleen met een detector te hooren alles beter kunnen dan de omroep- leiding; dat een betere ontvangst dan de hunne absoluut onmogelijk is. Die meenen: dat hun antenne de langste behoort te zijn; dat een antenneveiligheid onzin is. Die echter nooit begrijpen, dat ze zelf iets verkeerd doen. BALI EN HET TOERISME. De K. P. M., die enkele maanden ge leden het hotel te Den Pasar op Bali van het gouvernement overnam, heeft, naar wij in het Soe.r Hbld. lezen, in de sedert behaalde resultaten aanlei ding gevonden, tot een doelmatige uit breiding en verbouwing over te gaan. De twee aangrenzende perceelen, on geveer 2000 vierk. M. groot, werden aangekocht; binnenkort wordt met den bouw en verbouwing aangevangen Inplaats var. 16, komen er thans 56 kamers, een behoorlijke lobby, restau rant. schrijfkamer, etc. Ten serieve der toeristen laat de K. P. M. nu reeds de boot op de uit reis van Socrabaia Boeleleng (aan de Noordkust) aanloopen, zoodat eenmaal per 14 dagen een werkelijk zeer gun stige gelegenheid voor een zesdaagsch verblijf op Bali geboden wordt. Ook zal nagegaan worden, of het aandoen van Bali door de Australië- lijn te eeniger tijd mogelijk zal wezen. Zooals wel te verwachten was, heeft de K. P. M. niet genoeg aan het Bali- hotel te Den Pasar, om op den duur den steeds meer en meer aangroeien- den stroom van toeristen op de meest aangename en practische wijze onder dak te brengen. Waarschijnlijk reeds per 1 Januari a.s. zal zij de pasanggrahan te Kinta- mani van het gouvernement in huur nemen, en wellicht later ook die te Singaradja. Beide pasanggrahans verkeeren in zeer goeden toestand, terwijl die te Kintamani natuurlijk door uiterst gunstige ligging tegenover het Batoer- complex en Batoer-meer de trekpleis ter van eiken toerist is. Te Kintamani komt een waterlei ding, zoodat dan het gebrek aan vol doend bad- en drinkwater verholpen zal zijn. PRINSES JULIANA, en Vrijdag j.l. is op den Rijksstraatweg tusschen Bodegraven en Woerden een 16-jarige knaap uit Bodegraven door een auto overreden. Hij kreeg een ernstig heenfractuur en is naar het St. Elisabethziekenhuis alhier overgebracht. Hij maakt het thans vrij goed, doch het is zeer de vraag, of hij zijn been zal kunnen behouden. De auto van de Prinses, die uit Lei den op weg was naar Het Loo, reed vlak achter de auto, die het ongeluk had veroorzaakt. De Prinses liet toen belangstellend naar den jongen informeeren. Hedenmiddag, na aflocfp van een der colleges heeft de Prinses aan het St. Elisabethgasthuis aan den jongen een bezoek gebracht. Zij onderhield zich eenigen tijd met hem en bracht bloemen, geschenken en versnaperin gen voor hem mee. Laatste Berichten. HST S.S. „BATAVIER V" OP EEN DAM GEVAREN. Het gisterenavond naar Londen vertrokken stoomschip „Batavier V" is tijdens den mist bij Maassluis op een dam gevaren. De „Batavier V" zit bij Strijkdam XLL boven Maassluis. Er is assisten tie bij. De Hullboot, die anders 's avonds te ongeveer 8 uur te Maassluis voorbij gaat, passeerde eerst nu om elf uur. De scheepvaart gaat nu weer zijn gewone gang. Nader meldt men uit Maassluis: Met de „Batavier" zit nog een an dere boot vast zonder dat bekend is welke. De mist is nog zoo dik, dat de sïeepbooten van L. Smit's en Co. In ternationale sleepdienst de haven niet kunnen verlaten om assistentie aan de gestrande booten te verleenen. Het zicht is maar een meter of drie uit den kant. EEN WIELRIJDER GEDOOD. Op den Twelloschen weg bij Deven ter is een wielrijder, zekere Peters, door een met een paard bespannen wa gen overreden. De man werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij korten tijd later is overleden. EEN AFFICHE OVER MUSSOLINI. Een dezer dagen circuleerde er in de pers een bericht, waarin werd mede gedeeld, dat de pas benoemde Ita- liaansche gezant Marchi, aanstoot had genomen aan een affiche, waarin de Hollandsche editie van het veel be sproken werk van Carfatti „Benito Mussolini" op suggestieve wijze werd aangekondigd. Naar wij thans uit goede bron ver nemen, heeft de Italiaan prof. Romano Guarnieri, verbonden aan de Univer siteit te Amsterdam, zich namens den Italiaanschen gezant, persoonlijk met de uitgeefster te Vooi;hout in verbin ding gesteld om dit, voor de Italianen aanstootgevenden biljet bij den boek handel verwijderd te krijgen. Deze conferentie nu heeft tot alge- heele overeenstemming geleid. Door de uitgeefster werd een nieuwe affiche toegezegd, terwijl zij tevens den 'ekhan'jl zou verzoeken het aan stoot gevende affiche te verwijderen, zcodat het incident hiermede als ge sloten kan beschouwd worden. (Draadlooze dienst.) LE PRESILJNTGV 1KIEZINGEN IN AMERIKA. NEW YORK, 7 Nov. (V.D.). De laatste verkiezingsuitslagen toonen aan, dat het succes van Hoover over weldigend is. Van de 531 stemmen heeft. Hoover op het oogenblik reeds 444, zoodat hij met een nog grootere meerderheid dan Coolidge in 1924 ge kozen wordt. Ingevolge de groote overwinning van de Republikeinen zal de senator C.harl Curds tot vice-president geko zen worden. Naar verluidt zal Franklin Roose feit gouverneur van der. staat New York worden. NEW YORK, 7 Nov. (V.D.). Zooals uit de uitslagen, welke hedenmorgen te zeven uur Greenwichtijd waren binnengekomen, kan worden opge maakt, is Hoover, de Repblikeinsche candidaat, tot President van de Re publiek der Verrenigde Staten geko zen. De meerderheid van Hoover is vooral in het Oosten en Midden-Wes ten der onderscheidene staten over weldigend. Deze bedraagt in New York orgevsr 100.000, in Ohio ongeveer 000.000, in Illinois on.eveer 400.000, in Massachusetts 100.000, in Wisconsin 30.000. in Missouri 30.000, Indiana 210.000, Kentuckv lóO.CO en Pennsyl vania 600.0000. NEW YORK, 7 Nov. (V.D.). Smith heeft zijn overwinningen in de groote steder. behaald, doch ou het platteland nederlagen geleden. Hoover dankt zijn succes in de eerste plaats aan de vrouwelijke kiezers, daarna aan de zakenlieden en boeren en tenslotte aan Wallstreet. Voor Smith heeft in de steden de groote massa gestemd, doch tegen licm waren zijn religieuse bekentenis sen en zijn houding ten opzichte van het prohibitie-vraagstuk, en in dit op zicht waren het vooral de farmers, di-e hem in den steek lieten. Anderzijds geld Hoover voor een staatsman en econoom van den eersten rang, van wien men gelooft, dat hij de tot dus verre door de Repblikeinen gevoerde welvaartspolitiek zal kunnen voort zetten. Het is kenteekenend, dat Smith in de Zuidelijke Staten een nederlaag leed. Met betrekking tot de buiten- landsche politieke orienteering van den toekomstigen President der Repu- ir.ielc zij er nog op gewezen, dat deze er zich. gelijk tevoren, van onthouden zal zich in Europeesche aangelegen heden te mengen. KABINETSCRISIS IN PORTUGAL. LONDEN, 7 Nov. V. D. Naar uit Lis sabon gemeld wordt, is het Portugee- sche Kabinet door de militaire partij tot aftreden gedwongen. ENGELSCH VLIEGTUIG VERMIST. LONDEN, 7 Nov. V. D. Naar het En- gelsche Luchtvaartdepartement mede deelt, is gisteravond een militair vlieg tuig van het vliegveld Catterick opge stegen tot het maken van een dienst- vlucht, zonder tot dusverre te zijn te ruggekeerd. Een uitgebreid onderzoek, dat inge steld werd, is zonder resultaat geble ven. WOERDEN, 7 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 373 partijen. Prijs: le kw. 5357Vi\ met rijksmerk le kw. 5860, 2e kw. 5557, zware 61. Handel matig. AMSTERDAM, 7 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 150 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 1.081.80, 2e kw. 0.941.06, 3,e kw. 0.800.92. per Kg. slachtgewicht; 41 nuchtere kalve ren 1118 per stuk; 408 varkens, Hol landsche, le kw. 0.350.86, 2e kw. 0.840.85, een prima varken iets hoo- ger, Overz. en Geldersche, le kw. 0.85 0.86, vette varkens 0.840.85, per Kg. slachtgewicht. Telegrafisch Weerbericht, Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 7 November, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 768.7 te Akureyri. L. B. 744.4 te Ingö. Verw. tot den avond van 8 Nov.: Zwakke tot matige Z.O. tot O. wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ia aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 756. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Hedenmiddag 3 uur: 10.6 gr. C Wisselnoteeringen, (Amsterdam). Berlijn59.37V Londen 12.08"/* New-York 2.49 Parijs9.737»t Brussel 34^>4*/« Züricb47.97 7.387* RomeL10?/, Madrid t 40:18 Oslo v 66A3 Kopenhagen 66.44 Stockholm 66.63 Weenen 3560.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3