RECLAME. Zooileder Tuigen voor Trekhonden Fietskappen „De Centrale" Haarlemmerstraat 74 sproken en dat dat deze zaak dan ook de aandacht heeft van B. en W. Bij de post voor onderhoud van uri noirs dringt de heer Jonker aan op ver betering van deze inrichtingen. Spr. is er voor, dat ze vervangen worden door ijze ren of betonnen. De heer K r a 11 gelooft, dat de finan- cieele toestand van de gemeente niet toe laat, om tot zulke luxieuse uitgaven over te gaan. Besloten wordt dat B. en W. de kosten zullen onderzoeken. Hierna wordt ode verdere behandeling van de begrooting aangehouden tot de Volgende vergadering. Overgegaan wordt tot de benoeming van een commissie voor de bedrijven. De aftredenden, de heeren Jonker en Kralt worden herkozen. De heeren nemen de herbenoeming aan. Daarna wordt overgegaan tot vaste aanstelling van de heeren Alting en Oos- terhuis, respectievelijk als administrateur en chef-monteur bij de bedrijven. De vas te aanstelling van het overige personeel wordt nog aangehouden. De heer v. d. V ij v e r vraagt of het ver schil tusschen de salarissen van de chefs van de twee bedrijven gemotiveerd is. De heer Kralt merkt op, dat bij som mige salarissen onvoldoende vindt. De heer Schoneveld licht deze zaak r.ader toe. Wat betreft het electriciteits- bedrijf en het waterleidingbedrijf, moest de zaak eerst nog eens aangezien worden. Het gasbedrijf was veel vaster en had een vaste basis. De voorzitter stemt toe, dat in ver band met den groei van het electriciteits- bedrijf de verhouding tusschen de sala rissen niet juist is. Evenwel heeft dit geen invloed op de behandeling van dit punt De heer v. d. V ij v e r is er voor om de beide salarissen op hetzelfde niveau te brengen. De heer Schoneveld merkt op, dat aan het salaris van den chef-gasfitter niet getornd kan worden omdat de oproeping op de bestaande salarisbasis is geschied. Na nog eenige bespreking wordt met alg. st. tot de vaste aanstelling besloten. Bij de rondvraag maakt de heer v. d. G u g t e n eenige opmerkingen over de procedure tuschen de gemeente en het Armbestuur van de Ned. Herv. Gem. Spr. heeft gehoord, dat het Armbestuur bij voorbaat reeds gelijk heeft. Is er misschien nog iets in deze zaak, dat de gemeente niet gezien heeft? Weth. Schoneveld merkt op, dat over deze zaak rechtskundig advies is in gewonnen en de adviseur heeft een en an dermaal de gemeente geadviseerd te pro- cedeeren. Er is geen kwestie van dat hier de eene partij reeds bij voorbaat de uit slag zou weten. De heer K n ij f f dringt sterk aan op een betere handhaving van de verorde ning, waarbij bepaald wordt dat geen vuilnis mag worden geworpen in de Vliet. De voorzitter zal met deze opmer king rekening houden. Daarna sluiting. WASSENAAR. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 7 November, 's voormiddags 'J.45 uur. De volgende onderwerpen komen voor op de agenda: Restitutie vergunningsrecht J G. van Dijk; ontheffing voorschriften Bouwverordening; subsidie Chr. H.B.S. te Leiden: benoeming leden Commissie van Toezicht op het' Correspondentschap Ar beidsbemiddeling; benoeming leden Com missie uitvoering Steunregeling; benoe ming twee leden van het Burgerlijk Arm bestuur; benoeming lid Plaatsel. School commissie; wijziging contract wegruimen vuilnisbelt; aanwijzing als bouwstraat ge deelte Schouwweg; verkoop bouwterrein aan P. C. v. d. Stoel; aanleg van straten op terreinen Wassenaarsche Bouwvereeni- ging; wijziging voorwaarden wegenplan Centrum; statutenwijziging Electriciteits Maatschappij. ZEVENHOVEN. Onze plaatsgenoot de heer A. Stigter redde te Vinkeveen een 4-jarig meisje van J F. uit het water, toen hij daar juist passeerde. Het suikergehalte der suikerbieten is dit jaar hoog, 't gemiddelde is 18.6. Bij den landbouwer J. van Wouden berg heeft men een big met 3 pooten, van achteren slechts één poot. Het beest is goed gezond# Tot assistente organiste in de Ned. Herv. Kerk is aangesteld Mej. M. Plomp, van Mijdrecht. Het zoontje van B. viel in het water. Hulpvaardige handen redden den kleinen drenkeling van een wissen dood. Toen een motorrijder alhier onze ge meente passeerde kwam hij met een zij ner wielen gedeeltelijk op een kegel, wel ke met kracht wegsprong door de boven ste ruit van het raam van den heer S. Vonk en in de kamer terecht kwam. Mo gelijk heeft de motorrijder er zelf niets van gemerkt. Hij reed door. In de gehouden ledenvergadering van de Vereen. Chr. Onderwijzers werd met meerderheid van stemmen aangenomen een tweetal voorstellen van het bestuur, t.w. het aantal bestuursleden uit te brei den tot 6, waarvan 3 behoorende tot de Geref. en. 3 tot de Herv. Kerk. Vervolgens de benoemingen var. het Hoofd der school beurtelings van de Herv. Kerk en Geref. Kerk. Hierna bestuursverkiezing van 3 leden, aftr. C. Couprie, welke eerst ge meend had te bedanken, stelde zich we derom herkiesbaar. Her- en gekozen werr den de heeren C. Couprie, C. van Baren en L Kool, welke deze benoeming aannamen. Vervolgens nam de heer .1. Veerman als voorzitter afscheid wegens vertrek naar. Bodegraven. Hij werd toegesproken door de predikanten Ubbink en Wolfensberger. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 4 NOVEMBER 1928. LEIDEN. Geref. Kerk in N. V. (gebouw „Prediker" Janvossensteeg) Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. H. C. van den Brink. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. H. Klomp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. H. Moolhuizen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. C. Vlasblom. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur Preeklezen en nam. 6.30 uur Ds. G. van Heiningen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Glas. Evangelisatie Dwars Niemvstraat: V m. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Ronselaar, uit Blaauwkapel. Geb. „Salvatori": Voorm. 9 30 en nam 6 uur Ds. Kalkman, uit Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Petersen. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. Groot Enzerink van Leiden en nam. 6.30 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Gunst, Em. pred. te Oegstgeest. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van ILerksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Prof. de Bruin, van Apeldoorn. Woensdag 7 Nov.: Voorm. 10 en nam. 7 uur Ds. van Ree, van Barendrecht. Dank dag voor den oogst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Ingwersen. Dankstond voor den oogst. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 pn nam. 6.30 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Mondt. H. Avondmaal en Nabe trachting. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur Dr. Ruys. H. Avondmaal en Nabetrach ting. NIEUW VEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. M. C. van Wijhe. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. J. D. Speelman. Ned. Herv. Evang.: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer A. P. de Jong. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. W. J. Keiler. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. G. van Heiningen van Ter Aar en nam. 6.30 uur Preeklezen. NOORD WIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur Ds. van HaMten. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. D. J. Van Katwijk, van Velsen. NOORD WIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. P. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. C Vlasblom van Ter Aar. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Dienst. OEGSTGEEST. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. J. Schouten van Amsterdam. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. Siddré van Oude Wetering. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur de heer M. van der Zwan. SASSENHEIM. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur de heerOlaoi Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur de heer E. G. van Teylingen, cand. te Hil- legom. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Preeklezen. Donderdag, 8 Nov.: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. S. v. d. Molen, van Liss. Dank dag voor het gewas. VOORSCHOTEN. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. Wielenga. Woensdag 7 Nov.: Nam. 7.30 uur Dr. Wielenga. Dankstond voor het gewas. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk (Dorp): Voorm. 10 uur Ds. Punselie van Leiden en nam. 5.30 uur Ds. W artena van Scheveningm. Ivievitskerk: Voorin. 10 uur Ds. Dijkstra van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Rullmann. WOUBRUCGE. Ned. I-I rv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Prof. Dr. Plooy, van Leiden en nam. 6.30 uur Ds. J. F. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. D. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 Ds. Wolfensberger. H. Avondmaal en Nabetrachting. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Dr. J. G. Ubbink. j Ons Babbeihoekj e. f Beste Jongens en Meisjes! 'k Moet deze babbelhoek beginnen met iets minder prettigs. Wat dat dan wel is? Wel, ik moet afscheid nemen van een nichtje, dat ons gaat verlaten. En jullie zijn het allen met me eens, dat het pret tiger is wanneer er een nichtje of neefje bijkomt, dan wanneer er een heengaat. Jullie moet ook nog weten, dat dit nichtje mij eens een heel mooi briefje op rijm schreef en daarom ga ik haar nu op rijm beantwoorden. Blondine, Blondine, Hoe heb ik het nou, Verlaat je ons clubje Zoo vreeselijk gauw? Ternauwernood heb j' in Ons hoekje gestaan, Of daar komt de boodschap: „Het is weer gedaan; Ik ga u verlaten, Ik heb heusch geen tijd". „Blondine, ik groet je, Tot wederziens, meid!" „Reseda". Daar heb je goed aan gedaan, om naar den dokter te gaan. Wat ben je er nu gauw af, hjè'k Vind het leuk, dat het prijsraadsel een verrassing voor je was. „Rozeknopje". Ja, dat kwam goed uit voor Reseda, dat ze geen school had. Ver tellen jullie mij volgende week of je een leuk middagje hebt gehad? Nee, ik ga niet naar die film. „Juniora". 'k Denk wel, dat er weer een ander verhaaltje zal komen. Wat heb je aan je vinger? „Het zilveren horloge" ken ik wel, maar „Grietje's vader" niet. De prijsjes gaan altijd bij de couranten, maar ik weet nu heusch nog niet of jij een prijs hebt. „Violier en Gouden Regen". Verbazend, wat heb jij een cadeautjes gehad. Leuk, dat jullie zoo'n prettigen middag hebt ge had. Stoelendans is een gezellig spel, vind je niet? Waarmee kon je nog meer prij zen winnen? „Logeetje". Wat hebben jullie daar een aardigen middag van gemaakt! Hebben jullie dat zelf allemaal verzonnen? Dan maakjik je mijn compliment hoor! 't Ver wondert me niets dat de juffrouw met al les ingenomen was. Want 't zal haar wel duidelijk zijn geworden, hoeveel jullie van haar hielden. „Gustaaf Adolf". Nee, 't was geen erg moeilijk raadsel. Maar je weet wel, ik houd er niet van de raadsels- zoo lastig voor jullie te maken, 't Moet een ontspan ning blijven. Best, stuur mij je raadsels maar. 'k Wil ze graag hebben, dat weet je wel. „Piet Hein", 'k Zal je maar allereerst hartelijk feliciteeren met Moeders ver jaardag, Piet Hein. En dan wil je mijn goede wenschen zeker wel aan je moeder overbrenger^ s 't niet? Wat prettig, dat je zusje zogoed groeit. En wat leuk, de.t ze, op haar manier, al zoo aardig vertel len kan. 'k Vind het prettig, dat jullie het verhaal zoo mooi vonden. Ja hoor, ik weet nog meer verhaaltjes. „Boterbloem en Madeliefje". Dus jullie hebt een gezelligen middag gehad bij Ko renbloem? Heb je veel leuke spelletjes ge daan? 'k Geloof dat het een heel mooi kopje is, dat jullie hebt gegeven. Ik dacht dat het raadsel niet erg moeilijk was, hoor. „Klaproosje". In dat boekje staan meer anecdotes en raadsels en ik kan niet al les er van gebruiken, dat heb ik al wel gezien. Maar wat ik gebruiken kan, dat krijgt een plaatsje, dat beloof ik je. Ja, verleden week was jullie brief te laat. Heeft Henk een leuke vergadering gehad? Dat heb je mij nog vergeten te vertellen. Geen wonder, dat je grootmoeder ge schrikt was. Brand, ook al is het niet zoo erg, is toch iets angstigs. „Sneeuwklokje". Ik vind het wat leuk, als er nog een nichtje bij komt. Is het een vriendinnetje Van jullie? Welke kleur heeft je nieuwe mantel? Wat prettig, dat je ze zelf moogt naaien. „Boschviooltje". Dat is je wat, zoo n twee bruiloften tegelijk in 't zicht. Dan is het te begrijpen dat je het druk hebt. Wat heb je voor die eerste bruiloft moeten leeren? Dat hoor ik zeker volgende week wel, als je mij alles van het feest vertelt, 'k Denk, dat je er keurig uit zal zien. met die nieuwehoed en mantel. „Lenteklokje". En, heb je op mogen blij ven om Cor's verjaardag te vieren? Was het gezellig? Ja zeker. Dat begrijp ik, dat je naar Moeders verjaardag verlangt. Want dat is eerst een feestdag, hè. Vertel mij later maar, of de zakdoekjes goed zijn uitgevallen. „Theeroosje". Ja, als er prijsraadsels zijn, is er voor mij altijd meer werk, dus dan heb ik de briefjes graag zoo vlug mo gelijk. Ik hoop het ook voor jullie, dat je een van allen een prijsje zult hebben. C. was zeker wel in zijn schik met zijn ca deautjes, is 't niet? „Zonneroosje". Als je mij zoo gezellig van de kleine Annie vertelt, dan denk ik: 'k Wou dat ik dat kleine ding eens hier had. Wat zou ik haar knuffelen. Wat aar dig is dat, dat ze zoo graag bij die nicht is. En moest jij je kleine neefje zoo fop pen? Foei jonge dame! Welke kleur heeft je nieuwe jurk? Vind je het niet prettig, dat je haar zelf moogt maken? „Alpenroos". Ja, dat is heel tereurig van dat jongentje. Maar gelukkig, dat je broer er geen schuld aan heeft. Dan zou het voor jullie toch nog naarder zijn. Je hebt het zeker wel druk met al die werkjes, is 't. niet? Maak je ze op school of thuis? Als je een nieuw abonnement verloor, zou het een heele schadepost zijn, hè? „Gentiaan". Op lijntjes schrijft het mak kelijker, dat is zoo. Maar zonder gaat het ook wel, hoor. Dat je papier lastig schreef kon ik wel zien. Dat begrijp ik, dat je op een prijsje hoopt. Dat doen immers alle neefjes en nichtjes! „Pioenroos en Seringentak". 't Leek jul lie zeker wel dat het prijsraadsel niet moeilijk was. Zoo, gaat S. naar de Zen dingsfilm? Dan vertelt ze mij zeker wel volgende week, hoe ze het vond. Dat vind ik echt grappig om een dik gezicht een dikke bochel te noemen. „Geranium en Zonnebloem", 'k Denk, dat als Z. ophoudt om met ons mee te doen, zij mij dat toch wel even zal schrij ven, Ja hoor, ik vind het zelf ook altijd prettig als er een prijsraadsel is. 't Liefst zou ik jullie allemaal een prijsje geven. Geloof je dat wel? Hoe gaat het tegen woordig op school, Geranium? „Vergeet-mij-nietje". Ja, ja, ik merk het wel. Jij hebt voor het gemak Tante Fran- cien maar een poosje vergeten. Enfin, ik zal maar niet op je brommen en hopen, dat je nu weer trouw mee gaat doen. Is je broertje nu weer heelemaal beter? Hoe gaat het met je arm? „Korenbloem". Nu, óf julie goed bedeeld zijn. Wat zullen jullie gesmuld hebben van al dat gebak en die vruchten! 't Be viel je zeker best, al dat lekkers, hè? Ja, 't kan erg gezellig zijn op zoo'n bazaar. Ben je allebei de avonden zoo laat naar bed gegaan? Dan zul je overdag wel slaap gehad hebben, is 't niet? „Hartedief". Wat prettig voor jullie, dat je Radio op school hebt. Vond je het kin deruurtje aardig? Ik kan best begrijpen, dat je het laatste mooie weer waarneemt om buiten te spelen. In den winter kan daar niets van komen. „Moeders Meisje". Ja, een prijsraadsel valt altijd in den smaak, hè? Wat prettig, dat je zulke mooie boeken ter leen krijgt. Fijn dragen, zoo'n pullover met den win ter, vind je niet? 'k Was ook erg blij met het kiekje van Miep. „Woudlclie". Je briefje was toch nog bij tijds, zooals je ziet. Gelukkig maar. 't Was zeker wel gezellig voor je, dat dat vrien dinnetje je op kwam zoeken. Nee, ik kom 's winters nooit in Katwijk. Anders zou ik stellig wel naar je Radio komen luis teren. 'k Begrijp het best, dat het, vooral voor Grootvader, zoo gezellig is. „Anemoon". Verleden week was je briefje te laat. Dat heb je zeker wel be grepen. Wat had er dien middag een groot ongeluk met je broertje kunnen gebeuren. Heeft hij er verder niets van gekregen? Geen wonder, dat je slaap hadt. Heb je niets gewonnen op dien bazaar? Dan ben je niet zoo gelukkig geweest als Koren bloem. „Doornroosje"^ Ja, jij breit zelf je klu wen op, dus jijj weet ook het eerst wat moeder er in gestopt heeft. Maar toch is het telkens een verrassing voor je, hè. Ja hoor, ik heb Zondag ook veel regen gehad, 't Was niets gezellig, vind je wel? 'k Ben wel een dagje te laat, maar ik zal je toch nog maar hartelijk feliciteeren met je ver jaardag, meisje lief. Vertel je er mij vol gende week alles van „Poliantha". Nee, dat lijkt me toch zoo erg moeilijk niet. Maar hoe maak jij het dan met die prikkels? Als ik er niet tegen kanr kun je er toch zeker ook niet tegen? Dat zijn zeker wel gezellige avonden", die Jeugdavonden, is 't niet? Zijn die alleen voor de jongens of ook voor de meisjes? De oplossing van het prijsraadsel is: Vroolijk zijn Met stil ontzag, Leer ons, Heer, Dit eiken dag. Onderdeelen: Viool, Residentie, Lijster, Hark, Dijker, Zondagen, Morgen, Stelten, Z L. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Mijn geheel bestaat uit 24 letters, die tezamen een deel van een tekst vormen. Als het vriest, wordt het 13 14 5 7 12 ijs. De 2 2 12 1 22 21 heeft verschrikkelijke gevolgen gehad. Wie geeft, wat hij 9 23 10 4 16, is waard dat hij leeft. 12 18 20 16 is een volksvoedsel. Een 6 11 15 is een boom. De 17 23 19 24 7 in vollen bloei, is een prachtig gezicht. Een 8 3 8 woont in een klooster. 2. Wat gelijkt het meest op een halven appel? 3. Aan welke kop ontbreekt de hersen pan? 4. Welk oordeel- is altijd onverstandig? (Ingez. door Violie en Gouden Regen): Verborgen boomen. De arme jongen viel in den put. Het boek ligt in de kast, An; je zoekt niet goed. Wie wil graag mee wandelen? Heel gaarne, ik kom dadelijk. (Anecdote, ingez. door Gustaaf Adolf): Verstrooid. Postbode: „Alstublieft, mijnheer, een brief voor u". Professor: „Voor mij? Maar er staat geen adres op!" Postbode: „Nee mijnheer, die brief von den we zoo in de bus en nu zegt de di recteur, dat hij alleen van u kan zijn". 'k Heb het ditmaal met de prijzen eens anders gedaan dan gewoonlijk. De zes kinderen, van wie het het langst geleden is, sinds zij een prijsje kregen, ontvangen allen een mooi, tamelijk dik boekje. Die zes zijn: Seringentak, Moeders Meisje, Sneeuwklokje, Logeetje, Alpenroos en Lenteklokje. Maar.... en nu komt de ver rassing, alle andere kinderen krijgen ook een prijsje, 't Is wel een dun boekje, maar ik denk toch, dat jullie, nu je dit maal allen tegelijk een prijsje krijgt, wel heel tevreden en dankbaar zult zijn, is 't niet? Volgende week worden de boekjes afgezonden. En dan vertellen jullie mij maar eens gauw, of je erg blij was met de verrassing. Vele groeten van je TANTE FR ANCIEN. BERTHA. door TANTE FRANCIEN. Toen vader ophield met lezen, viel zij hem om den hals. Maar zachtjes duwde Vader haar terug. Hij had nog iets te zeggen. „Vrouw," zei hij, „God heeft mij doen in zien, hoe groot zondaar ik ben, maar Hij heeft mij ook vergeven. Wil jij mij ook vergeven, dat ik zoo'n slechte man voor je geweest ben en zoo'n slecht vader voor onze kinderen?" Weer viel moeder hem om den hals, nu liet zij zich niet meer terugduwen. „O man," zei ze, „vergeven heb ik je al lang. Nooit heb ik opgehouden voor je te bidden, al die jaren en nu, nu heeft God mijn gebed verhoordEn zachtjes voegde ze er aan toe: „Mocht dat nu Bertha weten". „Ja vrouw," zei vader, „ook daarvoor moet ik je nog vergeving vragen, dat ik je in die ure alleen liet aan het sterfbed van ons kind. O, alles zou ik willen ge ven, als ik dat ongedaan kon maken". Moeder legde haar hand op vaders mond. „Stil nu man," zei ze, „God heeft alles ten beste gekeerd". „Vrouw," zei vader, „in 't ziekenhuis sprak je er nooit van, deed je dat om mij te sparen? Maar vertel me nu alles van het sterven van onze Bertha". Moeder zette zich bij hem neer, haar hand in vaders hand. Toen vertelde ze hem" alles. Precies herhaalde ze Bertha s laatste woorden. Ze waren immers in haar hart gegrift? Vader sloeg de handen voor zijn gezicht 't Scheen of zijn droefheid hem zou over mannen. Toen vertelde hij het laatste gesprek, dat hij dien middag met Bertha gehad had en hoe hij om de stem van zijn ge weten tot zwijgen te brengen de straat op was gegaan en zich had laten overreden om weer te drinken. Hij vertelde ook aan moeder hoe dik wijls hij zich heel ernstig had voorgeno men, nimmer'#meer te drinken. „Dien eigen middag had ik het aan Bertha beloofd en ik meende het van ganscher harte, maar vro.uw, altijd weer was de drank, of liever de zonde mij te sterk. Nu weet ik het echter, de zonde is een machtige vijand en in eigen kracht zal ik hem nim mer overwinnen. Maar van nu af zal ik ock niet meer in eigen kracht, maar al leen in Gods kracht strijden tegen, de zon de en Hij zal mij helpen, telkens weer." Vader en moeder hadden nu alles ge zegd wat gezegd moest worden. Voor eerst knielden ze samen neer. 't Waren maar gebroken klanken die er over vaders lippen kwamen. Maar God verstond ook dit stamelend dankgebed over zóóveel rijken zegen. FRANCIEN. EINDE. S cheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VOLENDAM, New York n. Rott., 5 te Boulogne verwacht. GLAMORGANSHIRE, 2 v. Vancr. te Rott. ROTTERDAM, Rott. n. New York, O. van Land's End. RIJNDAM, Rott. n. New Yori, pass. 1 Kaap Race. BLOMMERSDIJK, 31 v. Rott. te Que bec. BURGERDIJK, New Orleans n. Rott., 1 v. Galveston. NOORDERDIJK, Rott n. Vancr., 2 van Londen. KINDERDIJK, Vancr. n. Rott., 31 van Cristobal. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GRIJPSKERK, thuisr., 1 van Tanga. SPRINGFONTEIN, uitr., 1 te Kilindini BILLITON, uitr., 1 te Beira. GIEKERK, 2 v. Antw. n. Arnst. RIETFONTEIN, thuis., 1 van Lor. Marques. HOLLAND—WEST-AFRIK A-LIJN. GROTIUS, 2 v. Hamb. te Amst. DRECHTERLAND uitr., 1 v. Bordeaux KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA, uitr., pass. 2 Ouessant. ORANIA, uitr., 1 v. Pernambuco. DELFLAND, uitr., 2 te Antwerpen. EEMLAND, thuisr., 2 te Amst. GELRIA, thuisr., p. 2 'Freshwater. ZEELANDIA, tuisr., 2 v. Bahia. MAASLAND, uitr., 1 v. Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GORONTALO, thuisr., p. 2 Pt. de Galle KEDOE, 1 v. Rott. te Hamburg. SIBAJAK, thuisr., p. 2 Gibraltar. DELI, 2 v. Hamburg te Bremen. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". BALI, thuisr., 2 v. Padang. SO'EMBA, uitr., p. 31 Perim. MOENA, thuisr., 1 v. Marseille. P. C. HOOFT, uitr., 1 v. Genua. RIOUW, thuisr., 2 v. Marseille. J. P. COEN, thuisr., 3 te IJmuiden en te Amst. verw. KARIMATA, uitr., p. 1 Gibraltar. KON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL VERSPEYCK, Amst. naar Batavia, 2 v. Suez.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7