Op den particulieren weg, die de spoorlijn Zwolle-Deventer kruist, is Woens dagmorgen een auto door een sneltrein gegrepen en driehonderd meter mede- gesleurd. De inzittende, de aannemer ter Hoeve uit Voorst, werd er na vijf- en-twintig meter uitgeslingerd en gedood. De totaal verbrijzelde auto. In verband met de typhusgevallen in onze gemeente vestigt de burgemeester er de aandacht op, dat het zeer wensche- lijk is, om de melk te koken. Met zekerheid kan, naar uit medisch advies blijkt, worden aangenomen, dat het Rijnwater besmet is, zoodat dringend wordt aangeraden voor drinkwater alleen leidingwater te gebruiken en geen pan nen, potten, borden, enz. te reinigen met het water uit den Rijn. Door den commissaris der Koningin in deze provincie is aan den koopman A. van Velzen alhier vergunning verleend tot het drijven van handel in mollen en huiden van mollen. Woensdagmiddag reed de echtgenoo- te van den landbouwer K. R. in de Lage- waard per rijwiel huiswaarts, toen ze op den hoek bij D. Leenheer een voertuig moest passeeren. Op dit smalle gedeelte hebben reeds meerderen met de Lage- waardsche wetering kennis gemaakt en ook zij kwam met haar rijwiel en al in de wetering terecht. Met den schrik en een nat pak liep al les gelukkig verder goed af, want zij wist zich spoedig op het droge te werken. KATWIJK. Burg. Stand. Geboren: Sijtje, dv. A. D. Paap en A. Meijvogel; Pieter, zv. A. D. Paap en A. Meij vogel; Gijsje, dv. G. van Duijn en A. van Rhijn; Petronella Gerar- da, dv. G. Remmelzwaal en P. Hoek; An na Cornelia Maria, dv. J. J. Seijsener en M. M. Wouters; Margaretha, dv. J. C. Zuijderduijn en A. van Duijn; Cornelia, dv. C. van Beelen en J. Ros; Jan, zv. J. Hoek- en L. van Rijn. Getrouwd: A. Th. Bokslag en E. M. Geib; B. M. Pon en C. C. Parlevliet; P. de Jong en J. van Duijvenbode; J. Durieux en B. van Duijvenbode; C van Beelen en C. van Duijn. Overleden: Maria Jacoba Barnhoorn, 29 jaar dv. A. Barnhoorn en A. Spaander man; Lijdiea van der Bent, 1 mnd. dv. J. van der Bent en N. Zwaan; Antje Haas noot, 26 jaar, dv. C. Haasnoot en D. van der Meij; Clasina van Duij ven voorde, 37 jaar, geh. met J. Hoek; Cornelis Hoek, 4 jaar, zv. J. Hoek en G. Snijders. NOORDWIJK AAN ZEE. Zooals we vorige week berichtten is hier een Chr. Muziekvereeniging opgericht met 53 leden. Maar om te beginnen is er 1000 noodig voor instrumenten, etc., an ders is er geen beginnen mogelijk. Het bestuur zal dan ook in de gemeente ijs- ten laten rondgaan om bij inschrijving deze gelden te collecteeren. De Eere-voor- zitter, Ds. Hospers, wil die collecte harte lijk aanbevelen, en waar Noordwijk als goedgeefsch bekend staat, is er alle reden te verwachten, dat deze som er komen zal. In de Herv. kerk werd Woensdag avond de eerste lezing gehouden in dit seizoen, en wel door Ds. Wormgoor van 'Bussum, zulks op uitnoodiging van de Chr. Jongelingsvereeniging. Z.Eerw. had tot onderwerp „Kerkhervorming". NOORDWIJK BINNEN. In de Geref. kerk werd j.l. Woensdag avond de jaarlijksche dankstond voor het gewas gehouden. Als voorganger trad op Ds. Akkerhuis van Maassluis. RIJN8BURO. Burg. Stand. Geboren: Pieter, zv. P. van Vliet en Joh. Cath. Glasbergen; Jan netje, dv. A. van Delft, en J. J. de Leeuw; Gerrit, zv. C. Noort en G. van Veen; Wil lem, zv. J. Brussee en H. R. H. Meelis; Pieter, zv. W. van Vliet en M. van Wierin- gen; Jasper, zv. G. van Delft en E. de Mos; Arina, dv. C. van Vliet en J. van den Eijkel. Getrouwd: J. Sosef, 29 jaar en M. A. Glasbergen, 23 jaar. Ondertrouwd: J. Bouwman, 30 jaar en G. van Dijk, 29 jaar te Valkenburg; L. J. Goudriaan, 25 jaar en A. Zandbergen, 22 jaar. SASSENHEQL Door den kerkeraad der Geref. Kerk is gisteren in de vacature, ontstaan door het vertrek van Ds. A. M. Boeijniga naar Haarlem en voortdurende door het be danken van Ds. IJ. v. d. Zee van Am sterdam-West, het volgende tweetal opge maakt: Ds. H. Holtrop, te IJmuiden-Oost; en Ds. A. G. Wolf, te 's-Graveland. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 7 November 1928 des voor- middags 9Yi uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Installatie van het nieuwe raadslid, den heer A. Warnaar. 2. Vaststelling begrootingen bedrijven en gemeente voor 1929. Burg. Stand. Geboren: Petronella He lena, dv. C. G. Immerzeel en J. van Lier- op; Adriana Wilhelmina, dv. A. Molenaar en J. Blijleven. Overleden: Johannes van Niekerk, 59 j. ongehuwd; Beatrix van Ommering, 28 j. echtg. van J. J. van den Bosch; Cornelis Grootegoed, 60 j., ongeh. Ondertrouwd: Abraham van der Kwaak, 23 j. en Magdalena Cornelia Bette, 25 j.; Cornelis van der Heiden, 22 j. en Saartje Cornelia Benschop, 23 j. Gehuwd: Jan Dorrepaal, 28 j. en Wilhel mina Nieuwenhoven, 22 j.; Theodorus van der Hoorn, 39 j., wedn. van C. Deters en Martina Maria Langelaan, 30 j. Gevestigd: M. J. Moerkens, Kastanje laan 3 van Maasland; P. J. G. van der Plas en gezin, Menneweg van Noordwijk; E.a Moerkens, gei), van der Heijden, Kas tanjelaan 3 van Leiden; C. Staring, Hoofd straat 68 van Hazerswoude; W. J. van Biezen en gezin, Molenstraat 10 van Hil- legom. Vertrokken: J. Burgmeier en gezin van Kerklaan 8b naar Lisse; Mej. A. Breman van Jac. van Beierenlaan 13 naar Zaan dijk; A. Eijkelenkamp van Floris Schou tenstraat 21 naar Leiden; G. van der Beij van Hoofdstraat 65 naar Lisse; H. J. Ter horst van Beukenlaan 18 naar Ubbergen; C. J. van der Eist van Burchtstraat 8 naar Baarle-Nassau; A. E. J. Voeten van Hoofdstraat 30 naar Nijmegen. VOORSCHOTEN. Te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen Wiskunde M.O. Akte K I Mej. Chr. H. Gerritsen, alhier. Burg. Stand. Geboren: Theodorus Hendrikus Jozef, zv. J. A. J. van der Peet en M. A. van der Geer. Gehuwd: J. Renee en A. D. Sackbroek; J. H. de Lamboy en C. Th. de Vos. Gevestigd: Mej. G. Kooijman, Molenlaan 6; J. Stapper en echtgen., Rijndijk 6a; A. Groot, Voorstraat 32; C. W. Zandwijk, Wijngaardenlaan 3c; L. Versteegen, Rijn dijk; Mej. E. Kubek, Leidschweg 102f. Vertrokken: Mej. Th. P. W. M. Wem- mers, Pr. Hendriklaan29, Rotterdam; J. K. B. Peeters en gezin, Vestastraat 4; J. H. de Lamboy en Mej. M. R. P. Niese, Neude 8, Utrecht; C. Th. de Vos, van Se- venbergstraat 6, Voorburg. WASSENAAR. In de gisteravond alhier gehouden vergadering van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente is een beroep uitgebracht op Ds. W. de Lange van Woerden. Bij de verkiezing van 2 notabelen en 2 plaatsvervangers voor de Ned. Herv. Ge meente alhier zijn herkozen de notabelen J. Blankespoor Az. en H. v. d. Helm en de plaatsvervanger J. H. van Barneveld, terwijl gekozen is de heer P. de Jong. Burg. Stand. Geboren. Henricus Pau- lus Gerhardus, zv. H. G. Holtkamp en G. M. van Herk; Nicolaas Johannes, zv. L. H. Bellekom en W. C. J. Klingen. Ondertrouwd: A. J. van de Wijgert en J. P. Koebergen; J. van de Broek en J. E. Haagen. Overleden: Gerardus Ruijgrok van de Werve, 72 jaar, weduwnaar van C. Snel- derwaard; C. Perk, 47 jaar, echtgenoote van H. J. van Wijk. WOUBRUPGE. Den 16en Maart a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de afdeeling „Het Groene Kruis" werd opgericht. Naar men ver neemt, zal deze gebeurtenis niet onge merkt voorbijgaan. Burg. Stand. Geboren: Martinus Ar- noldus, zv. L. W. Hoogenboom en A. Th. Riefbroek. Gehuwd: P. de Vette, jm. 30 jaar en C. M. Disseldorp, jd. 30 jaar. GEMENGD NIEUWS. Overreden. Gisterenmiddag is op de Hooikade te Delft het acht-jarig zoontje van den heer Schoonhoven door een vrachtauto overreden. De jongen bekwam een ernstige hersenschudding en is in ho- peloozen toestand naar het Gasthuis ver voerd. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. Lijk aangespoeld. Te Callantsoog is op het strand aangespoeld het lijk van een manspersoon, dat herkend is als te zijn van den 21-jarigen L. Wijker uit IJ- muiden, die als opvarende van het vis- schersvaartuig „Vlaardingen 10" sinds 13 October jJ. werd vermist. Aan bloedvergiftiging overleden. In het ziekenhuis te Hulst is overleden een 7-jarig knaapje uit Clinge, dat, door een onbeduidend wondje aan de kin, bloed vergiftiging had bekomen. Landhaai. Te Egmond aan Zee is een kleine haai, ongeveer 2 M. lang, aan land gekomen, waarschijnlijk afgedwaald bij de achtervolging van haring. Nadat hij op het strand getrokken was, heeft hij nog slechts enkele oogenblikken geleefd. Een klepel naar beneden gestort J.l. Donderdagnamiddag even voor 5 uur is in de Sint Petrus-kerk te Sittard tijdens het luiden van de klokken voor het lof een der grootste klepels losgeraakt, en naar beneden gestort. Op het oxaal bleef hij lig gen. Hierdoor ontstond in de kerk een klein incident, de menschen, die onder het oxaal zaten, vluchtten naar buiten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door een auto aangereden en gedood. Gistermorgen is op den Stationsweg te Velsen de 14-jarige leerling van de R.K. H.B.S., te IJmuiden, Hart genaamd, door eigen onvoorzichtigheid door een auto van den heer Pauw uit Haarlem aange reden. De jongen, die met groote snelheid reed, kwam men een hevigen schok aan de overzijde van de straat terecht waar hij met een gapende hoofdwonde bewusteloos bleef liggen. Hij werd naar het St. Anto- nius-ziekenhuis te IJmuiden overgebracht waar hij korten tijd later aan de gevolgen is overleden. Auto in den grond gezakt. Gisteren avond om zes uur is te Voorburg vlak on der 't viaduct van den eletcrischen spoor weg Den HaagRotterdam, een zware vrachtauto van de fa. Veldhoen uit De venter in de trambaan terecht gekomen en met de wielen diep in den grond ge zakt. Met behulp van motorrijtuigen van de electrische tram is men na ongeveer een uur er in geslaagd den wagen weer op het begane pad te brengen. Gedurende ai dien tijd was het doorgaand tramverkeer Den HaagLeidenNoordwijk en omge keerd gestremd. Kienverbod te Sittard. De politie te Sittard heeft gisteren in de verschillende lokalen, waar gekiend wordt, medegedeeld dat zulks in het vervolg verboden zal zijn. Tot nu toe werd het nog oogluikend toe gelaten. Een brandkast geopend. Twee recidi visten zijn gisternacht te Amsterdam door rechercheurs van hun bed gelicht. Vermoedelijk hebben zij kort tevoren een inbraak gepleegd in het gebouw Keizers gracht 613, waar de gemeentelijke kanto ren van de afdeeling Rentegevende Eigen dommen, Precario en Kadaster zijn geves tigd. Een hunner is vermoedelijk Woens dagmiddag ingeslopen, waarna hij des avonds, meenende, dat er geen onraad was, een kameraad heeft binnen gelaten. Doordat zij echter gestoord werden, moes ten zij haastig de vlucht nemen. Wel was het hun gelukt, de brandkast te openen en daaruit een bedrag van ƒ200 mede te nemen. In hun woning werden handschoenen en inbrekerswerktuigen gevonden, die in beslag werden genomen. De politie heeft goede reden om aan te nemen, dat de beide aangehoudenen wer kelijk de daders zijn. Duitsche schipbreukelingen gered. Volgens rapport van den schipper van den gisteren van de visscherij te IJmuiden teruggekomen stoömtreiler IJM. 103 (Dol fijn) heeft dit vaartuig de zes opvarenden gered van den Duitschen motorkotter O.B. 89 (Gesina), die in de Noordzee was ge zonken. De vorige week Maahdag was de treiler aan het visschen, toen men een sloep in het gezicht kreeg. Onmiddellijk werd er heen gestoomd en bleek de sleep de be manning te bevatten van den gezonken Duitschen kotter. De uitgeputte schipbreu kelingen, die reeds tien uren hadden rond gedreven in de openboot, werden liefde rijk opgenomen aan boord van den treiler, die ze later aan een voor den Weser krui- senden loodskotter overgaf. Valsche passen. De vreemdelingen dienst heeft in een logement aan de Wijde Nieuwsteeg te Rotterdam den 57-jarigen Rus A. N. aangehouden, die wordt ver dacht van het vervaardigen van valsche passen. In zijn kamer is een groot aantal benoodigdheden aangetroffen. Daarbij was een partij blanke-, paspoorten, welke nog afkomstig zijn van de vroegere Russische regeering. Op de passen stond een stem pel: „Consulat de Russie Barcelona". De Rus zei, dat de logementhouder dit stem pel er op heeft gedrukt en dat hij de na men van hen, die een pas wilden hebben, heeft ingevuld. Uit het onderzoek bleek, dat het niet onmogelijk was, dat een groot aantal van de formulieren te Antwerpen is gedrukt. Het stempel is hier. gemaakt. Op de stem pelfabriek kon men niet meer nagaan, wie opdracht heeft gegeven, het stempel te laten maken, ©e besteller had opdracht gegeven een stempel te vervaardigen, dat luidde: „Latsucon de Russie Parcelona". De Rus heeft het eerste woord in 3 dee- len gesneden en de lettergrepen verplaatst waardoor hij het woord „consulat" kreeg. Omdat er niet voldoende termen zijn om een strafvervolging tegen hem in te stellen, zal N. over de grens worden gezet. Bovendien is nog een Estlandsch zeeman aangehouden, die in het bezit was van een paspoort, dat hij van N. had gekocht. Ook hij zal over dc grens worden gezet. LUCHTVAART. DE ZEPPELIN WEER THUIS. De verstekeling. De plotselinge populariteit van den verstekeling aan boord van de Graf Zeppelin dreigt danig in het gedrang te zullen komen als het volgende be richt uit de Ver. Staten zou blijken waar te zijn. Naar men weet, heeft de Good Year Zeppelin Cy. haar publicatie-rechten over den tocht uitsluitend verkocht aan de bladen van Ilearst, evenals l'llstein en Scherl dit recht voor Duitschland verworven hadden. Daarom kon b.v. de Lokal Anzeiger het bericht van het vinden van Cla rence Terhune aan boord het eerst publiceeren. Nu zou een concurree- rend Amerikaansch persagentschap den jongen Terhune eenvoudig aan boord gesmokkeld hebben om toch een samenhangend verhaal over den geheelen tocht te kunnen geven. Het was niet mogelijk geweest een be roepsjournalist aan boord te smokke len en bovendien zou deze gemakke lijk herkend en misschien door Ecke- ner opgesloten zijn, omdat de com mandant anders niet aan zijn cotrac- tueele verplichtigen zou hebben kun nen voldoen. De Duitsche journalist aan boord zou echter ook reeds den indruk heb ben gekregen, dat Terhune geen vrij willige verstekeling was geweest, om dat de jongeman overal met zijn neus bij had willen zijn en van alles had willen weten. Dat hij op reis alle kar weitjes opgeknapt heeft, die men hem opdroeg, lag natuurlijk in zijn rol. Wij geven het berichL voorloopig, zooals wij het ontvangen hebben. Commentaar of tegenspraak zal wel niet lang uitblijven. Dr. Eckener over de tochten. In een persgesprek, dat dr. Eckener na de landing van de Graf Zeppelin had, verklaarde hij, nimmer in zijn leven zooveel ongelukken te hebben gehad, als op zijn reis naar de Ver. Staten en terug. Op de heenreis had men het slechtste weer, dat men zich denken kan, terwijl hij op de terugreis ook veel last van weer en wind heeft gehad. Bij het vertrek uit Lakehurst was de wind zoo goed, dat men hoopte de terugreis in veertig uur te zullen af leggen. Bij Newfoundland werd men echter verrast door een storm met een windsterkte van veertig meter per seconde. Het overige gedeelte van de terugreis moest het luchtschip steeds vechten tegen Noordenwind. Indien het weder gunstig geweest was, zou men voor den terugtocht zeker vijftien uur minder noodig hebben gehad, dan thans het geval is ge weest. Enkele bladen hebben beweerd, dat de Zeppelin weldra een bezoek aan Berlijn zal brengen. Dr. Eckener heeft daarentegen verklaard, dat het lucht schip spoedig gereed zal worden ge maakt voor een nieuwe reis naar Amerika. Dr. Eckener, die gedurende de gan- sche terugreis vrijwel niet had ge slapen, slaagde er na de eerste ont moeting met moeite in zich in veilig- hed te brengen in zijn bureau. Intus- schen werden de 32 zakken postzen- ding, die zich aan boord van het luchtschip bevonden, aan land ge bracht en a^n het personeel van het postkantoor te Friedrichshafen toe vertrouwd. De feestelijkheden te Friedrichshafen. Bij de feestelijkheden te Friedrichs hafen heeft de burgemeester van Frie drichshafen de bemanning van de Zeppelin gisteravond hartelijk wel kom geheeten. Geheimrat Fisch van het rijksministerie van verkeerswezen gaf uiting aan het leedwezen van mi nister von Guerard, om niet persoon lijk aanwezig te kunnen zijn. Hij las daarop 'n brief van von Guerard voor, waarin deze de bemanning uit naam van de re-geering en van het Duitsche volk geluk wenscht en de hoop uit spreekt, dat het luchtschip ook nog een bezoek aan Berlijn zal brengen. Verder werd werd liet woord ge voerd door dr. Kiep, lid van de direc tie van de Hamburg—Amerika-lijn, dr. Mattes, uit aam van de Wurttem- burgsche automobielclub, die dr. Ec kener en dr. Dürr het eerelidmaat schap der club aanbood en Milch, di recteur van de Duitsche Lufthansa, die den wensch uitsprak van een goe de kameraadschap tusschen lucht schip en vliegtuig. Geen verplaatsing van de Zeppelinwerf. Bij een fakkeloptocht, die gister avond ter eere van de bemanning van de Zeppelin is gehouden, hebben dr. Eckener en Colman, de directeur van do Zeppelinwerf een korte redevoe ring gehouden. Colman sprak daarbij alle geruch ten tegen, volgens welke de Zeppelin werf uit Friedrichshafen zou verdwij nen. Na den fakkeloptocht zijn de be manning van het luchtschip, arbeiders en het overige personeel van de werf nog bijeengekomen. DE OPENING VAN DE INDISCHE LUCHTDIENSTEN. De directie der Koninklijke Neder- landseh-Indisch© Luchtvaart Maat schappij te Vs-Ch"averaha>ge, deelt mede. dat van den Minister van Koloniën heit volgende telegram ontvangen is: „Dank zeggend voor geluk wen- schen raad van bestuur en directie met opening Indische luchtdiensten spreek ik den wensch uit dat het be drijf onder uwe lading met steeds grooter succes zal lucht houden' w. g. KONINGSBERGER, Minister van Koloniën, terwijl de gouverneur-generaal van Ned.-Indië de volgende telegrafische mededeeling heef-tgezonden „Bestuursraad, directeuren K.N.I. L.M. hartelijk dank voor telegram. Luchtdiensten K.N.IX.M. zoo even door mij geopend. Ben overtuigd uw lofwaardig initiatief rijke vruch ten zal afwerpen in belang verder ontwikkeling dezer gewesten. DE GRAEFF". Van den directeur van gouverne- mentsbedrijven en den directeur der posterijen en telegrafie te 's-Graven hage werden eveneens telegrafische geluk wens chen ontvangen; terwijl ook de N.V. Nederlandsche vliegtui- genfabriek Fokker, de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart en het comité Vliegtocht NederlandIndië van hunne belang stelling blijk gaven. Uit het Sociale Leven. EEN CONFLICT BIJ DE N.V. A. HILLEN VOORKOMEN. De directie van de N.V. A. Hillen'e si garen en tabaksfabriek te Delft heeft aan de vertegenwoordigers van de arbeiders medegedeeld, dat na de gevoerde bespre kingen de oude loonregeling blijft behou den. Door dit besluit is een conflict voor komen. TALMA-RUSTOORD. Per 1 Dec. e.k. staat D.V. het Talma- Rustoord geopend te worden, uitgaande van de Christelijke Vereeniging ter ver zorging van ouden van dagen te Veen- wouden. Dit Rustoord beoogt de verzor ging van personen, speciaal ouden van dagen, en staat op den grondslag van Gods Woord, opgevat naar de verklaring neergelegd in de Drie Formulieren van Eenigheid. Het Rustoord wil alzoo Chris- telijk-sociaal werk verrichten, in den geest van wijlen Ds. Talma, die 't zich een eere rekende iets te doen in 't belang van ouden van dagen. Voor menigeen blijkt nu reeds deze stichting een blijde uitkomst te zijn. Me de oorzaak hiervan is, dat de prijs voor opname zoo laag mogelijk is gesteld. Slechts een minimum bedrag van 7 per persoon en per week, met inbegrip van alle lasten voor de Stichting behalve die in eventueele ernstige krankheid. Echtparen die een afzonderlijk slaapver trek verlangen, besteden 16 per week, zonder eenige verplichting hunnerzijds om eenigen arbeid te verrichten, noch in, noch buiten hun kamer. Het schóone doelmatig ingerichte ge bouw met grooten tuin, voorzien van cen trale verwarming, koud en warm water leiding, electrisch licht enz., staat midden in 't dorp Veenwouden in de onmiddel lijke nabijheid der Herv., Geref. en Chr. Geref. Kerken. DE BEWONERS VAN MARS. Dezer dagen werd melding gemaakt van een Londenaar. die aan het telegraafkan toor een draadloos telegram naar Mars had opgegeven, maar geen antwoord kreeg. Thans is er een andere Londenaar 'hij heet Charles Masche), die het menschdom waarschuwt om zulke pogingen vooral niet te herhalen, want het zou volgens hem voor de aarde een groote ramp zijn, als wij verbinding kregen met de bewo ners van Mars. De heer Charles Masche is namelijk spi ritist en hij beweert, dat een geest, die hem steeds begeleidt, verontrustende me- dedeelingen heeft gedaan over de bewo ners van Mars De wegens van Mars aldus die geest doen krampachtige pogingen om met de aarde in verbinding te komen. Maar het is niet gewenscht om in deze zaak te gaan roepen. De bewoners van Mars zijn een ras, dat op laag geestelijk peil staat, veel lager dan gij, bewoners van de aarde. Elke poging om met hen in aanraking te komen, dient vermeden en bestreden te worden. Mars is een van de laagste sferen en een menigte slechte geesten hebben er zich verzameld. De bewoners worden ge heel beheerscht door die lage geesten, die het heele ras op Mars in hun macht heb ben gekregen, en de tooneelen, waarvan men daar getuige is, zijn te ellendig om te beschrijven. De Mars-bewoners zijn nog niet zoo lang geleden in wetenschappelijk opzicht zeer ver geweest, en hadden groo te kennis verworven, die zij grootendeels voor onzedelijke doeleinden gebruikten en zoodoende hebben de lage geesten de overhand verkregen en beheerschen zij nu de geheele plareet. Het is een broei nest van ondeugd en boosheid. Deze kwa de geesten wijder, nu hun aandacht aan de aarde. Zij willen Mars -ls springplank gebruiken om hun werk op aarde te be ginnen en hun groote wetenschappelijke kennis helpt hen om tot de aarde door te dringen. Alle pogingen om met Mars ver binding te krijgen, dienen dus verhinderd te worden, omdat er geen goed uit voort kan komen. Op de aarde heeft men al met genoeg moeilijkheden te kampen, enz. Tot zoover de geest van Charles Masche. Deze heer verzekert, dat het waar en zeker is, wat die geest zegt. Natuur lijk moet men spiritist zijn om dergelijke onthullingen te kunnen aanvaarden. Wij zullen maar eens ongeloovig het hoofd schudden over den geest van Masche en over de diepgezonken bewoners yan de planeet MarS,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6