%%UvB Te Leningrad is nu de heele partijorga nisatie wegens agitatie ten gunste van Trotzki ter verantwoording geroepen. De leiders werden uit de partij gestooten. KORTE BERICHTEN. Naar verluidt heerscht er in China nieuwe spanning tusschen de Nanking-re- geering en die van Moekden. Tsjang Kai Sjek moet aan Tsjang Hsoe Liang een ul timatum hebben gericht. In verband met communistische plan nen in Polen op 11 November a.s., hebben daar te lande op uitgebreide schaal huis zoekingen plaats gehad. De exprestrein BerlijnConstantino- pel liep bij Néusatz (Joego-Slavië) op een goederentrein. Er zijn geen slachtoffers. Mevr. Tsjang Kai Sjek, de echtgenoo- te van den president, is benoemd tot lid van den Wetgevenden Raad (Joean) der Chineesche regeering. De Centrale Bank van China, de na tionale bank van het nieuwe China, heeft haar werkzaamheden te Sjanghai aange vangen. De Turksche nationale vergadering heeft de wet tot invoering van het Latijn- sche alfabet aangenomen. De Fransche regeering heeft de uit levering geweigerd van een Italiaan, be schuldigd van medeplichtigheid aan den aanslag op den Italiaanschen koning te Milaan. Tengevolge van de groote hoeveelheid regen, die de laatste dagen in het kanton Te-ssino is gevallen, is het verkeer op den St. Gotthardspoorweg opnieuw gestremd. UIT DE OMGEVING! HAZERSWOUDE. Door het Comité van de Radio-Ver- eeniging in onze gemeente werd op de laatst gehouden vergadering besloten tot het plaatsen van een 4de toestel, zooifjit nu een 4-tal zieken in onze gemeente hiervan kan genieten. Hoewel dankbaar voor de milde bijdragen voor dit doel, ontvangen, hoopt het comité dat het nog eens in staat kan worden gesteld aan alle zieken in onze gemeente een toestel te kunnen geven. Voor de Chr. Jongelingsvereeniging „Eere zij God" hoopt Dinsdag a.s. des avonds 7 uur in het lokaal „Salvatori" op te treden de WelEerw. heer Ds. H. P. Fortgens van Voorschoten met als onder werp „De heiligheid en de liefde des Heeren". Een 4-jarig zoontje van den heer P. v. V. in het Westeinde viel van een dak kapel van de woning naar beneden. De kleine kwam er zonder eenig letsel af, wat wel bijzonder was, daar het een vrij aanzienlijke hoogte was. Een zoontje van den heer v. V. in het Westeinde, werd, toen hij in het Westeinde van een brug kwam loopen, door de auto van v. R. alhier gegrepen en bewusteloos opgenomen. Het ventje werd door Dr. Z. alhier verbonden. nijkundig Staatstoezicht is tegen den vee houder P. van der S. alhier proces verbaal opgemaakt, daafbij hem mond- en klauw zeer is geconstateerd onder zijn vee, waar van hij geen kennis had gegeven aan den burgemeester. Gevonden voorwerpen: een Lipssleu- tel, een regenjas, een regenjas laten han gen in de Rijwielstalling van van Rijn a. d. Rijndijk. Verloren: een zilveren horloge met ket ting. Inlichtingen bij de politie alhier. Uit het Sociale Leven. GEVAREN VAN RATIONALISEERING. Het Internationale Christelijk Vakver bond meldt: Amerika is het groote voorbeeld der wetenschappelijke bedrijfsleiding. De lei ders der vakbeweging hebben daartegen gewaarschuwd en er op gewezen, dat een te groote snelheid een vermeerdering van het ongevallen-gevaar beteekent. De Vereenigde Staten hebben thans het bewijs hiervan geleverd, een bewijs, uit gedrukt in een taal, die ook de rationali- seerende ondernemers wel verstaan, n.l. in dollars. Volgens de gegevens der verzekerings maatschappijen, gegevens welke wij aan de „American Federationist" ontleenen, is in de jaren 1923 tot 1926 door de toe name van het aantal ongevallen een be drag van 44 millioen dollar verloren ge gaan, dat wil zeggen, dat de uitkeeringen bij ongevallen de door de verzekerings maatschappijen gemaakte ramingen met 44 millioen dollar hebben overtroffen. Een door de Vereeniging van Ameri- kaansche ingenieurs benoemde commis sie heeft een onderzoek naar de oorzaken dezer toename ingesteld en is tot de con clusie gekomen, dat de productie per ar beider gestegen is, dat ook het aantal on- gelukken per arbeider gestegen is, doch dat in vergelijking tot de hoegrootheid der productie het aantal ongevallen is af genomen. Dus meer ongevallen voor de arbeiders, maar bij de veel grootera pro ductie relatief geringer ongevallenpercen tage voor de werkgevers. Dit verlies der verzekeringsmaatschap pijen zal in de komende jaren wel weer goed gemaakt worden door een verhoo ging der premiën, maar daardoor is het kwaad op zich zelve nog niet de wereld uit geholpen, en de vakbeweging mag niet dulden, dat nieuwe methoden op een zoo niets ontziende wijze worden doorgevoerd, dat ze wel meer winst brengen, maar voor de arbeiders meer ongevallen met zich brengen. „Safety first" beteekent voor den arbeider de verdediging van zijn eigen leven. RADIO-NIEUWS. HERUITZENDINGEN VAN AMERIKAANSCHE STATIONS. Een zeer seslaaad experiment on het cle Ver. Slatcn heeft tot nu toe nog geen gesbhikt apparaat kunnen samenstellen, dat in alle opzichten voldoet. Thans echter is het Boschbeheer er mee bezig, om een systeem te ontwikkelen, dat de verbinding tot stand zal kunnen bren gen tusschen de verschillende uitkijkpos ten en een centraal punt. Daar deze eer sten nogal eens op andere plaatsen wor den gevestigd, zal het noodzakelijk zijn, om de zendinstallaties te kunnen ver plaatsen. Voor het transport van de appa raten, die uit den aard der zaak nogal licht moeten zijn, zou men muildieren kunnen gebruiken. Volgens Dr. Beatty, een houtvester, die tegelijkertijd ook radio-amateur is, zal eerst dan met succes van de radio gebruik kunnen worden gemaakt, wanneer alle brandweerlieden met een radio-compas zullen zijn uitgerust. Dan toch zal het mogelijk zijn om de positie van zoo iemand op te geven tegelijk met de plaats waar zich een brand bevindt. Door het Bureau of Standards te Was hington zal in verband hiermede onder zocht worden of de constructie van een dergelijk radiocompas, dat in compacten vorm in den rugzak zou moeten worden geborgen, mogelijk is. Het advies van amateurkringen is reeds hierover inge wonnen. Een ernstige handicap bij de oplossing van het probleem vormt de absorptie van de radiogolven door groen hout, waardoor op vele plaatsen schaduwen of doode plek ken ontstaan. Wanneer men met groote energie kon werken, zouden deze „doode plekken" geen beletsel vormen, maar nu er hoog stens van energieën van 5 6 Watt ge bruik kan worden gemaakt, is de zaak niet zoo eenvoudig. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en CO. (AM Handelsinformaties) Opgeheven wegens gebrek aan actief: 30 October: Joh. Donkersloot, te Nieuw- Vennep. Uitgesproken: 31 Oct. KI. Visscher, schilder, Bode graven. H.c. Mr. J. E. van der Meulen. Cur. Mr. H. E. la Gro te Bodegraven. Uitgesproken faillissementen: Noord Holland (excl. Amsterdam) 35 Amsterdam 45. Zuid Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 35, Den Haag 29, Rotter dam 32. Utrecht 14, Gelderland 16, Noord Braband 16, Limburg 11, Zeeland 1, Friesland 5, Groningen 8, Drente 7, 0- verijssel 5. Totaal over October 259 faillissemen ten. Totaal vanaf 1 Junuari 2803 faillis sementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 3184 faillissementen. ACADEMIE -NIEUWS. RECLAME. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens C inwrijft met een weinig Purol 'twrfxloeiiedetieeri, De filmvoorraad en de geheele toko inrichting werden een prooi der vlam men. Bij het naspuiten is het lijk van een Chineesch inwonende aangetroffen. De familie van den wethouder Ro- senquist die de bovenverdieping be woont, en die bijna door de sterke rookontwikkeling was gestikt, is in nachtgewaad gevlucht. DE TERUGKEER VAN DE „GRAF ZEPPELIN". LONDEN, 2 Nov. (V.D.) De Engel- sche bladen bevatten over het alge meen weinig commentaar op de vlucht van de „Graf Zeppelin" naar Amerika. In de „Daily Express" verklaart commandant Burney, dat de ervarin gen met de „Graf Zeppelin" beant woorden aan de verwachtingen, wel kt- men in Engelsche luchtvaartkrin gen van het luchtschip heeft gehad. In Engeland zijn plannen uitgewerkt voor den bouw van een luchtschip, dat met een snelheid van honderd mijl per uur belangrijk sneller en sterker zal zijn, dan de Graf Zeppelin. De „Daily Cronicle" betoogt, dat de beide vluchten van de „Graf Zeppelin" weliswaar niet het onomstootelijk be wijs hebben geleverd van de bruik baarheid van het luchtschip voor een gcregelden dienst over den Atlanti- schen Oceaan, doch da. met deze vluchten toch een belangrijke periode in de ontwikeling van den luchtsche- penbouw is ingetreden. Men moet dr. Eckener en zijn bemanning voor de geleverde prestaties gelukwenschen. HET CONFLICT IN DE IJZER- INDUSTRIE. De houding der arbeiders. ESSEN, 2 Nov. V. D. De „Gewerk- verein deutscher Metallarbeiter H. D." heeft heden in tegenwoordigheid van vertegenwoordigers van het hoofd bestuur een bespreking gehouden ter vaststelling van de houding tegenover de uitsluiting. Na afloop der bespreking werd een verklaring gepubliceerd, waarin o.a. wordt verklaard, dat de werkgevers organisatie van het Noordwesten de reeds bij het begin van de onderhan delingen over de loonen aangekondig de uitsluiting, ondanks de bindendver klaring van de arbitrale uitspraak hebben doorgevoerd. Het optreden van de werkgeversor ganisatie is principieel gericht tegen het instituut der arbitrage en heeft niets uit te staan met de economische belangen van de arbeiders. De „Gewerkverein deutscher Metall arbeiter H. D. (Hirsch Dünker) zal in den hem opgedrongen strijd zijn leden ook naar het Westen zooveel mogelijk steunen. De vertegenwoordigers van het hoofdbestuur blijven tijdens het con flict in het Roergebied. BERLIJN, 2 Nov. (V.D.) Naar do „Vorwaerts" meldt, zullen heden de vakvereenigigen in de metaalindustrie haar standpunt vaststellen ten opzich te van de uitsluiting in het Roerge bied. Het hoofdbestuurslid van het Duitsche metaalarbeidersverbond Tost heeft zich van Essen naar Berlijn be geven om bij de belangrijke bespre kingen aanwezig te zijn. Ook zullen vooraanstaande ^ersonra op het ge bied der arbeidswetgeving aan de be sprekingen deelnemen. Het Duitsche Metaalarbeiders Verbond zal onmid dellijk na vaststelling van den juridi- srhen staat van zaken belangrijke be sluiten nemen tot doorzetting van den strijd. DE VERKIEZING VAN HOOVER ZEKER? NEW YGRK, 2 Nov. (V.D.) Voor de de volgende week plaats hebb. "de presidents verkiezingen zijn tot nu toe 43 millioen kiezers ingeschreven, hetgeen een record cijfer is. De in 24 belangrijkste steden ge sloten weddenschappen luiden 3 tegen 1 voor Hoover. Hoover zal zich naar Californië en Smith naar New York begeven om de ver kiezingscampagne te beëindigen. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. LONDEN, 2 Nov. (V.D.f Tot hedenmor gen negen uur had de Labour Partij bij de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer 140 zetels gewonnen. DE MOORD OP OBREGON. PARIJS, 2 Nov. (V.D.) Naar uit Mexico City gemeld wordt, heeft de officier van justitie tegen den moordenaar van gene raal Obregon de doodstraf geëischt. Te gen den medeplichtige Nonne werd 20 jaar gevangenisstraf geëischt. MOORD DOOR EEN WAANZINNIGE. LONDEN, 2 Nov. (V.D.) Uit Sydney wordt gemeld, dat een krankzinnig gewor den man, Gurnett Robb geheeten, zich naar de woning van zijn oom begaf en daar de aan den maaltijd zittende familie met een geweer aanviel. De oom van den waanzinnige werd levensgevaaifijk ge wond. Drie andere familieleden werden op slag gedood. Na den moord pleegde de man zelfmoord. STRESEMANN WEER NAAR BERLIJN. BERLIJN, 2 Nov. (VJD.) De Duitsche mi nister van buitenlandsche zaken Eb*. Stre- semann zal Maandag a^. van zijn verlof naar Berlijn terugkeeren en zijn functie hervatten. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 2 Nov. Veemarkt. Aange voerd 1244 runderen, 65 kalveren, 727 schapen. 12 stieren. 240—400; 157 kalf- en melkkoeien, 225—590; 663 vare koeien, 185275; 181 vette ossen, 250 440 (0.600.96 per Kg.); 231 graskal- vc-ren, 3d120; 14 vette kalveren, 55 135 (1.101.30 per Kg.); 51 nuchtere kalveren, 10—18; 257 vette schapen, 32 —44; 290 weide schapen. 2036; 349 magere varkens, 15—48; 40 Londen- sche varkens, 0.520.55; 80 zouters, 0.580.64; 655 biggen, 7—11; 3 paar den, 125200; 1 veulen; 7 bokken of geiten, 412. LEIDEN. 2 Nov. Kaasmarkt. Aan gevoerd 74 partijen. Prijs: Goudsche kaas le soort 58—451, 2e soort 5357; Leidscbe kaas le soort 5256, 2e soort 4651. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 50" partijen, 1827 stuks, 16568 Kg. ZWOLLE, 2 Nov. Botermarkt. Aangevoerd 640 Kg., waarvan 20/8, 10/16 vaten, 250 stukken van een M Kg. Prijs: 2.402.50 per Kg.; per 1/8 vat van 20 Kg. prima 46; afwijkende 43; per 1/16 vat van 10 Kg. 21.5023. Han del vlug. ALKMAAR, 2 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 99 stuks, 130.000 Kg. Prijs: fabriekskaas met merk 49, boeren kaas met merk 51; fabriekscommis- sie met merk 54.50, boerencommissie met merk 56. Handel matig. LEEUWARDEN, 2 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 38 enterstieren. 175325; 46 twenterstieren, 330500; 420 vette koeien, 235385 (0.750.96 per Kg.); 1127 melk- en kalfkoeien, 170340; 210 pinken, 110170; 1605 graskalve ren, 40100; 196 nuchtere kalveren, 7 13; 170 vette schapen. 2840; 165 weide schapen, 1822; 395 lameren. 20 30; 1235 vette varkens, 46120 "(0.58 0.67 per Kg.); zouters 0.600.65; 75 magere varkens, 22—44; 143 kleine biggen, 814; 28 bokken of geiten, 25 paarden, totaal 5G73 stuks. LEEUWARDEN, 2 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 26185 Kg. Prijs: Sleutel- kaas 5262; Nagel kaas 2640; Goud sche kaas 5284; Edammer kaas 55- 90. LEEUWARDEN. 2 Nov. Boter. Aan gevoerd 10/3, 32/6, 1/12 vaten. Prijs: mijnboter 2.22—2.20—1.92; veilingprijs 2.141.94, commissienoteering 2.27, bondsnoteering 26. AMSTERDAM, 2 Nov. Oliën. Lijn olie: Nov. 32K, 32; Dec. 32X. per 100 Kg. Stemming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 2 November, medege deeld door bet Kon. Ne 1. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 769.5 te Stensele. L. B. 752.7 te Hamburg. Verw. tot den avond van 3 Nev,: Zwakke tot matige O. tot N. wind, zwaar bewolkt of betrokken, nog en kele regenbuien, iets koeler. Barometerstand. aangegeven door <ien wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 756. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 10.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Vrijdag 2 Nov.: 4.58 ham. Wisselnoteeringen, (Amsterdam1 Berlijn59.39s/* Londen 12.091/* New-York2.49 Parijs 9.7 4 l/a Brussel 34.6S Züricb i 47.98s,'4 Praai7.397* Rome 13.06 Madrid 40.19 Oslo 66.46'/i Kopenhagen 66.48l/i Stockholm - 66.67Vt Weenen V. 35u07 OEGSTGEEST. Hedenmiddag heeft alhier de ope ning plaats gehad van een nieuwe dames- modezaak in het perceel Geversstraat 64, welke zaak wordt geëxploiteerd door den heer B. Tekkes. Het perceel heeft voor dit doel een grondige in- en uitwendige restauratie ondergaan, zoodat is ontstaan een gezel lige zaak die ongetwijfeld voor ons dorp een aanwinst kan genoemd worden. In een tweetal ruime stofvrije etalage's lig gen de artikelen: lingerieën, kousen, handschoenen, enz. ten toon gespreid. In wendig valt vooral op de nieuwe winkel betimmering, terwijl tevens voor goede verlichting is zorg gedragen. We wenschen den beer Tekkes met zijri nieuwe zaak veel succes. Ons Gemengd Zangkoor „Halleluja" (directeur de heer D. van Wouw) behaal de gisteren op het Nat. Concours te Rot terdam een eersten prijs in de 3e afdeeling met 311 punten. Het koor is dus met suc ces in de tweede afdeeling geplaatst. Geslaagd is voor het diploma Ma- chineschrijven van de Vereen, v. Dir. v. Pont-Scholen: de heer A. van Röyen VOORSCHOTEN. -TJ Mr. M. W. F. Treub. De openbare huldiging van Prof. Mr. M. W. F. Treub, ter gelegenheid van zijn 70en verjaardag, vindt plaats in den namiddag van Vrijdag 30 Nov. a.s. in een der loka len van hotel „De Twee Steden" te 's-Gra- venhage, hij welke gelegenheid hem zijn borstbeeld zal worden aangeboden, ver vaardigd door de beeldhouwster Jkvr. van Panhuys. Daarna wordt door den jubila ris aldaar een receptie gehouden. Óp Za terdag 1 Dec. e.k. zal hij met zijn naaste familieleden gast zijn aan een diner in hotel „De witte Brug", waarvoor groote belangstelling is en waarvoor men rekent op een groot aantal aanzittenden, behoo- rende tot de bekende personen uit regee- rings-, wetenschappelijke, politieke en handelskringen. Ook te Voorschoten waar, zooals onze lezers weten, Mr. Treub geboren is, en zijn vader burgemeester was, zal de 70e verjaardag van hun oud-inwon niet on opgemerkt voorbijgaan. Omstreeks 30 No vember zal een gedenksteen onthuld wor den, aangebracht aan het geboortehuis van den jubilaris, n.l. het hui" waarin thans gevestigd is de bakkerij van den heer A. Verhoog aan de Voorstraat. ZOETERWOUDE. Burg. Stand. Geboren: Maria Clara, dv. A. P. Molekamp en E. J. Hoogeveen; Maria Johanna, dv. P. l'Amie en A. E. Schintz; Catharina Johanna, dv. A. Slin gerland en P. M. Zandvliet. Overleden: Willem Sebastiaan Verheul, 54 jaar, echtgenoot van Gerritje Griffioen; Simon van der Werf, 61 jaar, echtgenoot san Catharina van der Pijl. Door de Inspectie van het veeartse- gebied van het doorgeven van kortegolf- stations, was de her-uitzending van de aankomst van de „Graf Zeppelin" te La- kehurst, door de Engelsche stations. De ontvangst had ditmaal plaats te Chelmsford. Men werkte hier met een sy steem van twee groepen antennes, die on geveer K.M. van elkaar verwijderd waren; de bedoeling hiervan was fading zooveel mogelijk tegen te gaan. De ont- vanginrichting zelf was midden tusschen de beide antenne-systemen geplaatst en door ondergrondsche kabels hiermee ver bonden. De heer J. A. Partridge, die de leiding heeft van de ontvanginstallaties te Kes- ton, doet proefnemingen met een ander systeem, waarmee hfj nog betere resulta ten denkt te bereiken. Hij zal met een aantal toestellen, die onderling een wei nig in afstemming verschillen, de diverse Amerikaansche kortegolfstations ontvan gen, en deze ontvangen signalen combi eeren. Wanneer er dan op de eene golf lengte fading zal zijn, zal een ander sta tion met groote geluidsterkte doorkomen. De toekomst zal ons moeten leeren, wel ke van de beide systemen in de practijk het beste voldoet. DE MINISTER WEIGERT DE V.A.R.A. UITBREIDING VAN ZENDTIJD. Naar Het Volk verneemt, heeft de Minister van Waterstaat aan het be stuur van de. V.A.R.A. medegedeeld, het door die organisatie tot hem ge richte verzoek om uitbreiding van zendtijd, niet te kunnen inwilligen en wel op formeele gronden. De Minister is va nmeening, dat in afwachting van het advies van den Radio-Raad alle uren. die op Hilver sum niet zijn afgestaan aan V.A.R.A., en den V.P.R.O., aan den A.V.R.O. be lmoren en heeft het V.A.R.A.-bestuur naar de A.V.R.O. verwezen. Hij heeft medegedeeld, zich te zullen vereeni gen met een door deze beide organi saties onderling, overeengekomen wijr zigi'ng in de zenduren. Zooals men weet, is het de wensch, van de V.A.R.A., om voorloopig al thans op de nog niet in gebruik zijn de uren, in het bijzonder dus op de middagen, dep luisteraars iets van waarde te bieden. De V.A.R.A.. hoewel het standpunt van den Minister niet deelende, heelt zich in het belang van de zaak thans toch tot de A.V.R.O. gewend met het verzoek, over deze uren d-e beschik king te krijgen. RADIO BIJ DE BESTRIJDING VAN BOSCHBRANDEN. In den laatsten tijd gebruikt men in de Vereenigde Staten de radio ook bij de be strijding van boschbranden over groote uitgestrektheden. De moeilijkheden, die zich hierbij voor doen, zijn vele en de Forest Service van Geslaagd voor het candidaats-examen in de rechtsgeleerdheid de dames J. F. Pool. Bilthoven; Th. Meijers, Den Haag; en J. C. H. den Hartog, Den Haag en de heer Dr. J. R. Wartena, Leiden. Geslaagd voor het doet. ex. rechten de heer C. Dyserinck, Haarlem. Voor het cand. ex. rechten de dames M. E. v. d. Hurk, Den Haag en H. A. Timmerman, Wassenaar. Voor hat semi-arts ex. de heer A. Bier horst te Bodegraven. Bevorderd tot arts de heer J. F. Touw te Oegstgeest. STADSNIEUWS. EXAMENS PONTSCHOLEN. Voor het examen Macliineschrijven van de Vereen, v. Dir. v. Pont-Scholen slaagden: de dames V. Corver, M. M. M. v. Egmond, S. M. Mooten, A. v. d. Steen en de heeren A. H. P. Boender, J, P. Ouwerkerk, alleen alhier. Laatste Berichten. OVERREDEN EN GEDOOD. In den afgeloopen nacht heeft op het spoorwegterrein nabij Diependaal een ern stig ongeluk plaats gehad. Daar werd om streeks elf uur een man, vermoedelijk van Fransche nationaliteit, door een trein uit Utrecht overreden. Het lijk werd eenige uren later nadat men hem gevonden had, naar Arnhem overgebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van het slachtoffer. LANDBOUWTENTOONSTELLING TURIJN. In antwoord op het telegram van hulde,, door de te Turijn aanwezige Nederlandsche inzenders op de Tuin bouwtentoonstelling aldaar aan H. M. de Koningin gezonden, is bet volgende antwoord ontvangen: H. M. de Koningin draagt mij op de Nederlandsche inzenders tuinbouwten toonstelling Turijn haar welgemeen- den dank over te brengen voor het haar toegezonden telegram en harer Majesteits gelukwenschen te vertolken met het succes door inzending Aals meer behaald, waarvan de Koningin met veel belangstelling kennis nam. TELEGRAMMEN. (Draadlooz* dienst.) BRAND. SOERABAIA, 2 Nov. Aneta-V. D. He dennacht is brand uitgesproken in het bijkantoor van de „Offic", in welk ge bouw ook een Chineesche toko geves tigd is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3