PUROL er op! DAG-AGENDA. lederen Dinsdag 78.15 uur. Wijk- £ebouw „Pniël", Middelstegracht: Zit ting van het Bestuur v. h. Prot. Bur. voor Soc. Adviezen. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 October a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G H. Blanken, Hoogewoerd 171, Te lef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren De Graaff, Jasperse, Kist, Poortman en Timmermans. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. RECLAME Als uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijkmaar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest kracht, voelen zich, ondanks het zeer zware van hun bestaan ganschelijk niet „slaven van den arbeid". Er leeft daar in die reine bergwe reld een gedachte: „Auf die Alp ist keine Sünd". En hoewel de zonde overal is, waar menschen zijn, kan spr. zich met die gedachte hier volkomen vertrouwd maken. Herhaaldelijk staat hij stil bij het moeilijke, gevaarvolle leven der gid sen, stoere, ernstige menschen, trouw hartige kerels, zielen vol vroomheid en kracht, bij wie het beroep van vader op zoon overgaat. De zoon, die in de bergen geboren wordt, wordt met vreugde begroet. In de prille kinderjaren draagt hij reeds een miniatuur bergcostuum en worden zijn schoenen met spijkers beslagen. Opgegroeid wordt hij langzamerhand ingewijd' in de geheimen der bergpa den, het uithouwen van wegen over steile ijsmuren. En als een al te zorgzame moeder hem toch maar liever voor een kantoor bestemde, dan roept toch de stem der Bergen met onweerstaanbare macht. Spr, vertelt van den trouwen gids Meinrad Bumann, die de toeristen over de ontoegankelijkste wegen voert naar de hooge toppen, waar de glorie van Gods schepping spreekt in eeuwig zwijgen. Deze gids voelt intuïtief wan neer dit zwijgen zal verbroken worden door het woeden der elementen en hij waakt als een vader over degenen, die zich aan zijn leiding toevertrouwden. We zullen den tocht naar het Junk- fraujoch niet op den voet volgen. Dit is wel duidelijk: schoonheid en kracht wordt den mensch geschonken, wien het gegeven is, zich na de beslomme ringen van het dagelijksche leven soms een tocht te gunnen naar het hart van Europa. In de bergwereld voelt de mensch zich klein, afhankelijk. Maar hij voelt zich tevens afhankelijk van de Hooge- gere Macht, die deze wereld formeerde Zoo reizen, als de heer Christiaanse doet, met een open gemoed en een open oog is een genot. En dat hij op zoo sympathieke, aanstekelijke en geest driftige wijze* onze liefde tracht te wekken voor het land, dat hem zoo na aan het hart ligt, strekt hem tot eer en ons tot een geestelijke verfris- sching. TIENRITTENBOEKJES EN BUURT- VERKEERBOEKJES. Naar aanleiding van een gedaan ver- verzoek om voor het traject Leiden- Den Haag van de Hollandsche Spoor wegen tienrittenboekjes en buurtver- keerboekjes in te voeren, wordt ons medegedeeld van bevoegde zijde, dat sinds geruimen tijd reeds te Leiden aan het station verkrijgbaar zijn: ten eerste buurtverkeerboekjes le, 2e en 3e klasse van Leiden naar Den Haag, heen en terug; ten tweede tienrittenboekjes le, 2e en 3e klasse van Leiden naar Den Haag, Rotterdam en Amsterdam. Met deze boekjes heeft de houder 't recht het perron te bereiken vanaf de brug Rijnsburgerweg. AMENDEMENT-BAART Door den heer Baart is het volgende amendement ingediend: Ondergeteekende stelt voor, aan de werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners, vanaf Zaterdag 27 Octo ber 1928 tot en met Maandag 25 Maart 1929 cokes te verstrekken 'tot een hoe veelheid van 1 H.L. per week. DE „HOLFU". Men schrijft ons: De Hollandsche Film-Universiteit ^e „Holfu" mag zich steeds meer in de belangstelling van het publieK~ver- heugen. Begon zij haar voorstellingen alhier met ongeveer 50 abonné's, thans is dit getal reeds gestegen tot bijna 2CO. Toch zou het vreemd zijn, zoo er in Leiden niet nog een honderdtal abon né's bijgeworven konden worden. Om dit doel te bereiken, heeft zich een comité gevormd van eenige jonge dames, die zich belast hebben met de propaganda voor het werk der Holfu. Dit werk omvat, zooals u wel weet, het verzamelen en vertoonen van po- pulair-wetenschappenlijke films. Men abonneert zich voor een serie van tien vertooningen. De programma's vermelden steeds films op allerlei gebied. Inlichtingen en introducties ter ken nismaking zijn steeds verkrijgbaar bij Mej. M. Keesom, Wasstraat 3, alhier en het Centraal Bureau der Holfu, Sta tionsweg 36, Den Haag. LEIDSCH BORGSTELLINGSFONDS. Gisteren, 26 October October 1926, is ten overstaan van notaris Mr. H. M. A. Coebergs alhier, de acte van oprichting gepasseerd van de Stichting „Leidsch Borgstellingsfonds". Dit fonds is opgericht door de hee ren P. A. van Aggelen, directeur der Gemeentelijke Bank van Leening, Prof Dr. P. J. Blok, president-Commissaris dezer instelling. Prof. Mr. D. van Blom, voorzitter van de Commissie tot on derzoek naar den woeker te Leiden, T. S. Goslinga, voorzitter van het Bur gerlijk Armbestuur, Mr. P. A. Pyn- acker Hordijk, voorzitter van de Leid- sche Maatschappij van Weldadigheid ter voorkoming van verval tot armoe de en Pastoor G. A. Smit, voorzitter van den Armenraad. In het bestuur zullen tevens zitting nemen de heer Mr. P. A. van Tooren- burg, secretaris van den Armenraad en Mej. D. M. J. Coebergh, penning- meesteresse van de Leidsche Maat schappij van Weldadigheid. Doel der stichting is woekerbestrij ding, door borg te staan voor crediet- waardige credietbehoevenden, die, trots ernstige pogingen, niet slaagden in het vinden van voor credietverlee- ning geëischte borgen. BUURTVER. „EENSGEZINDHEID". Wegens plaatsgebrek moet het ver slag van de feestavond van de buurt- vereeniging „Eensgezindheid" tot Maandag overstaan. DE GEREF. JEUGDRAAD. Het verslag van de vergadering van den Geref. Jeugdraad, die gisteravond is gehouden, moet wegens overvloed van copie tot onze spijt tot Maandag overstaan. Door de politie alhier is aange houden H. B.., lorrenkoopman, die zich te Lisse had schuldig gemaakt aan diefstal van waschgoed. Zekere L. heeft bij de politie ge klaagd, dat hij van S. in de Clara- steeg een pak slaag heeft gehad. Onbeheerd zijn aangetroffen een tweetal rijwielen, een in de Vrouwen- steeg en een op de Hoogewoerd. Inlichtingen bij de politie. Op de Veemarkt is achtergeble ven een rood-bonte koe. Ze is bij Dieben geschut. BINNENLAND. DE KONINGIN-MOEDER TE AMSTERDAM. H. M. de Koningin-Moeder, verge zeld van een klein gevolg heeft gis termiddag een kort bezoek aan Am sterdam gebracht. Het grootste deel van den middag heeft de Koningin- Moeder zich opgehouden in het Ste delijk Museum, waar H. M. eerst de Zweedsche Tentoonstelling en daarna de tentoonstelling betreffende onvol waardige arbeidskrachten bezichtigd heeft. In de hal van het Stedelijk Museum werd de Koningin-Moeder verwel komd door den heer C. W. Baard, di recteur van het Stedelijk Museum, die de leden van het comité der Zweed sche tentoonstelling aan H. M. voor stelde. De voorzitter van het comité, prof. dr. ir. D. F. Slothouwer, leidde c'6 Koningin-Moeder in de expositie zalen rond. Van kwart voor twee tot half vier heeft de Konngin-Moeder verwijld op de Zweedsche tentoonstelling, waar in een der gereserveerde zalen thee werd gedronken. Kort na half vier verscheen Hare Majesteit op de A.V.O.-Tentoonstel- llng, waar de bestuursleden van de Vereeniging tot bevordering van den Arbeid voor Onvolwaardige Arbeids krachten aan de Koningin-Moeder zijn voorgesteld. De hooge bezoekster sloeg met groote belangstellng de bezienswaar- ei. gheden op deze tentoonstelli- - gade. Omstreeks half vijf verliet de Ko- ringin-Moeder het Stedelijk Museum. H. M. de Koningin-Moeder vond gisteravond bij haar komst ten palei- ze te 's-Gravenhage een bloemen- gxoet van de vereenigingen,' die haar heden haar hulde zullen brengen. WIJZIGING POSTTARIEVEN. De Directeur-Generaal der poste rijen en telegrafie maakt bekend, dat op 1 November in werking treedt het Kon. besluit van 18 October 4»t.bl. no. 398), houdende wijziging van het postbesluit 1925 (St.bl. no. 396), Let pakketpostbesluit (St.bl. no. 574 1919) en het Internationaal Postbesluit 1925 (St.bl. no. 394). De aandacht wordt gevestigd op de navolgende wijzigingen, welke post- tarieven met ingang van genoemden datum ondergaan. Ingevoerd is een port van 10 cent voor brieven van een gewicht van meer dan 20 gram en niet meer dan 100 gram, welke in z.g. locaal verkeer worden verzonden. Het tarief der brieven in het alge meen verkeer met België is verlaagd tot 10 cent voor de eerste 20 gram en tot 7% cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. Het tarief der brieven in het ver keer met het overige buitenland is verlaagd tot 12cent voor de eerste 20 gram en tot 7% cent voor elk vol gend gewicht van 20 gram. Het port der briefkaarten in het al gemeen verkeer met het buitenland is verlaagd tot 7% cent. Het port der gedrukte stukken, ak ten en monsters in het verkeer wet: Ned.-lnciië, Suriname en Curasao, per landmail en in het verkeer met het buitenland is verlaagd tot 2'A cent per 50 gram. Het minimum port voor akten be draagt in de onder alinea 7 bedoelde gevallen per zending 12% cent; het minimum port voor monsters bedraagt in dia gevallen per zending 5 cent. Het port der Braille-drukwerken in het verkeer met Ned.-Indië, Suriname en Curagao en met het buitenland is verlaagd tot 2lA cent per 1000 gram. Het bij vooruitbetaling verschuldig de recht wegens expresse-bestelling van briefpostzendingen in het verkeer met Ned.-Indië en met het buitenland is verlaagd tot 25 cent. In verband met de verlaging van het tarief der brieven in het interna tionaal verkeer zijn de antwoord coupons van 1 November a.s. af hier te lande inwisselbaar tegen een frankeerzegel van 12ka cent of tegen 2 of meer frankeerzegels tot een ge zamenlijke waarde van 12% cent. In overeenstemming met de ter za ke in het binnenlandsch verkeer gel dende regeling is de mogelijkheid ge opend ook in het internationaal ver keer korting te verleenen op porten en rechten, indien de afzenders ten opzichte van de te hunnen behoeve te verichten diensten zoodanige voor zieningen volgens door den Directeur- Generaal der posterijen en telegrafie te geven voorschriften kunnen treffen, dat de zelfkosten der posterijen met betrekking tot deze diensten worden verminderd. In het internationaal verkeer kan korting nochtans alleen worden verleend, nadat ter zake over eenstemming met de betrokken bui- tenlandsche postadministratiën is verkregen. In gebruik worden gesteld een frankeerzegel van 27% cent en brief kaarten met zegelafdruk van 7 cent Postzegelboekjes met 24 frankeerze gels van 15 cent worden niet meer aangemaakt. In de plaats daarvan worden verkrijgbaar gesteld postze gelboekjes, bevattende 24 frankeer zegels van 12K cent. De briefkaarten met zegelafdruk van 10 c.q. 12% cent zullen na 31 Oct. a.s. zonder wijziging worden opge bruikt. Zij worden van 1 November a.s. af verkocht tegen den prijs van 7% cent. De bij het publiek voorhanden briefkaarten van 10 cent kunnen uiterlijk 31 October a.s. tegen ontvang bewijs bij de kantoren der posterijen de posstations en de agentschappen v/orden ingeleverd. Op 1 November a.s. worden de ingeleverde briefkaar ten tegen intrekking van het ontvang bewijs aan belanghebbende terugge geven, met terugbetaling van 2% cent per kaart. De bij het publiek voorhanden zijnde frankeerzegels van 15, 10 en 3 cent kunnen mits zij gaaf en onge schonden zijn. gedurende de maand November a.s. bij de kantoren der posterijen worden ingewisseld tegen frankeerzegels van resp. 127% en 2 cent, tot een gelijke totaal-waar de, eventueel met bijvoeging van een overschietend bedrag in geld of in ze gels van andere waarde. Desgewenscht kunnen de,frankeerzegels van 15, 10 en 3 cent worden ingewisseld tegen een gelijk aantal frankeerzegels van resp. 12^. 7% en 2% cent, met terug betaling van het prijsverschil in geld- Tegen 1 November a.s. verschijnen nieuwe uitgaven van de tarieftabel en van het tariefboekje, welke verkrijg baar worden gesteld bij alle kantoren der posterijen, tegen den prijs van resp. 5 en 10 cent per stuk. BELGISCHE WENSCHEN. De Brusselsche Standaard wijst een heropening van het Kreekrak als ver bindingsweg tusschen Schelde en Rijn af. Men wil een gunstiger vaarweg. „Men staat er hier niet op aldus het blad dat die vaarweg „het" Moerdijkkanaal, zooals in het ver worpen verdrag geschetst, zou wezen. Maar wat geboden wordt, dient op zijn minst gelijkwaardig te zijn. En wat in dit verband werd voorgelegd, kon hier geen instemming verwerven. „Men komt er in Nederland voor uit. dat de heer Beelaerts een spoedi ge oplossing wenscht, die bevrediging zou brengen. Dan moet Nederland echter een breeder standpunt innemen en een vaarweg bieden, die de in de verdragen bedongen kwalificaties be zit". J.-V. OP GEREF. GRONDSLAG. Donderdagavond is in de Ooster- kerk te 's-Gravenhage een herden kingssamenkomst gehouden, ter ge legenheid van het 'feit, dat het juist 40 jaar geleden was, dat de Ned. Bond van Jongelings-Vereeniging op Geref. Grondslag werd opgericht. De bijeen komst. welke georganiseerd was door de bondsringen 's-Gravenhage en 's- Gravenhage (Duinoord)-Scheveningen, stond onder leiding van den voorzit ter van eerstgenoemden ring, den heer N. van der Brugge. Deze heeft den zeer talrijken aanwezigen, meer in het bijzonder den bondsvoorziter, den heer Zijlstra en de deputaties van kerkeraden e.d.. een woord van wel kom toegeroepen. Besloten werd vervolgens een tele gram te zenden aan den oud-bonds voorzitter, ds. Vonkenberg, waarin deze dank gebracht wordt voor zijn baanbrekenden arbeid en hem God's zegen toegebeden wordt. Hierna heeft dr. S. O. Los, oud-be stuurslid van den Bond, in een korte redevoering de vraag behandeld of de Jongeli'ngs-Bond karakters gekweekt heeft. Spr. meende deze vraag beves tigend te mogen beantwoorden. De bend is een vormschool geweest voor liet leven in het gezin, in de kerk, staat en maatschappij en heeft daar bij steeds leiding aan de jeugd gege ven. De Rond hreft ten volle zijn be staansrecht bewezen en behoeft dan ook niet bang te zijn voor de toekomst De oud-minister, de heer H. Colijn, eerelid van den Bond met langdu rig applaus begroet heeft vervol gens de aanwezigen toegesproken. Hij schetste, hoe de verdrukking tenge volge van de nieuwe schoolwet van 1878 nieuw leven en actie bracht in de gelederen van het christelijk volk. Nog niet ten volle tien jaar later trad toen reeds de eerste Christelijke Re- geering op. Het jaar 1888 is trouwens op verschillend terrein een keerpunt geworden voor het Nederlandsche volksleven. Van dat jaar dateert de geleidelijke ondergang van het libe ralisme in ons land en ook op sociaal terrein begon zich een nieuwe pe riode te openbaren. Deze nieuwe tijd stelde ook zijn eigenschappen aan de jongelingschap. Dat hebben blijkbaar ook de oprichters van den thans ju bileerenden bond begrepen. Spr. acht te het werk van den Bond van veel beteekenis. Hij draagt voort de Cmis- telijke traditie van ons volk en houdt veel recht wat anders scheef zou gaan. Men heeft dan ook alle reden om dezen dag te herdenken en God's werk na te speuren in den arbeid van de menschen; in de eerste plaats zal men een danktoon aan Hem moeten laten hooren. Spr. besprak verschillend© ver schijnselen van den tegenwoordigen tijd en meende, dat de strijd voor de jeugd van thans gevaarlijker is in menig opzicht dan die van de vroege re jeugd. Toen had men te strijden te gen het brute ongeloof, thans komen de gevaren meer van zijden, di© een minder streng Christendom verkon digen. Daartegen moeten de jongelie- denvereenigingen een krachtig bol werk vormen. Wanneer zij zich daar bij stellen onder den ouden bijbel, on der de tucht van God's woord, zal die strijd echter zeer vergemakkelijkt worden. Tenslotte heeft dr. K. Dijk. tweede voorzitter van den bond, een opwek kend woord gesproken. Hij wees er daarbij op, dat de jongeren in den te genwoordigen tijd noodig hebben in de eerst© plaats kennis van het woord Gods en daarnaast behoefte aan ver sterking van den band aan de Geref. belijdenis, terwijl ten slotte onderlinge vorming niet alleen tot vermeerdering van kennis, maar ook tot versteviging van het wilsleven noodzakelijk is. Tot dit alles werkt d© Bond med© en zoo alleen is er, betoogde spr.. de be teekenis voor d© toekomst, geen ver andering van koers, geen nieuwe oriënteering, maar in het oude spoor vooruit! De verschillende redevoeringen werden afgewisseld door zang van mej. Leny We©mhof en orgelspel van den heer M. W. van der Laan, die een fantasie over het Lutherlied: Een vaste Burcht is onze God, ten gehoore bracht. Gezamenlijk werden o.a. de ver schillende copletten van het Bonds lied gezongen. DE WINKELSLUITING. Het wetsontwerp op de Winkelslui ting zal op 6 November in de afdee- lingen der Tweede Kamer in behan deling komen. DE CLASSIFICATIE VAN DE GEMEENTEN VOOR DE PERSONEELE BELASTING. Het Tweede Kamerlid de heer Kampschoër, heeft den Minister van Financiën gevraagd: Kan de Minister mededeelen of een ontwerp tot herziening van de classifi catie der gemeenten voor de perso- eele belasting, volgens de verwach ting door Zijn Excellentie uitgespro ken op 2 December 1927 in de Twee de Kamer (Handelingen blz. 809) zoo tijdig zal worden ingediend, dat deze herclassificatie op 1 Januari 1929 in werkng kan treden? BUITENLAND. DE HERSTELKWESTIE. Dnitsche Kabinetszitting. Officieel wordt uit Berlijn gemeld: In de gisteren gehouden Kabinetszitting heeft de Rijksminister van Financiën ver slag uitgebracht over de phase, welke de herstelkwestie, als gevolg van de beken de overeenkomst van Genève en de uit vloeisels daarvan, ingetreden is. Het Kabinet heeft besloten tezamen met de overige betrokken regeeringen de noo- dige stappen te ondernemen en het plan tot instelling van een onafhankelijke com missie van deskundigen, ter definitieve en volledige regeling der herstelkwestie, te verwezenlijken. DE RAMP VAN DEN SIMPLON-EXPRES. Reeds 28 dooden. Eerst gistermiddag werden te Boekarest nadere berichten bekend over het ernstige spoorwegongeluk, dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft plaats gehad. De uit Hermannstadt komende sneltrein en de Simplon-expres zouden elkaar in het station van Recca hebben moeten kruisen. Het vermoeden, dat verkeerde wissel stand de oorzaak van de ramp was, is be vestigd. Dat" de gevolgen niet nog ontzettender waren, is te danken aan het feit, dat de sneltrein die uit Hermannstadt kwam, nog niet zijn volle snelheid had ontwik keld. Volgens te Boekarest ontvangen be richten zijn 27 reizigers gedood en 45 ge wond. Een der gewonden is spoedig na het ongeluk gestorven. 5 zwaar gewonden ver- keeren nog in levensgevaar. De bergingswerken, die door 2 compag- Radio-Pro gramma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN 13 HUIZEN, 340.9, na 6 uur 1870 M K. R. O. 5.30 Dinermuziek. Gramofoonplaten. 7.Engelsche cursus. 7.30 Knipcursus. 8.Lezing over economie, door Prof. Dr. H. A. Kaag uit Til burg. 8.20 Concert. Amsterdamsche orkestvereen., gemengd koor en solozang. 10.Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.Fransche cursus. 5.50 Vooravondconcert. 6.Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 6.Vooravondconcert. 6.50 Duitsche cursus. 7.45 Politieberichten. 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. V. A.#R. A. 8.Uitzending ter gelegenheid van het 3-jarig bestaan van de V. A. R. A., vanuit den Dierentuin te 's Gravenhage. Symphonie-orkest, koorzang en Sam Swaap, violist. Spreker: W. H. Vliegen, S. D Kamerlid. 10.Persberichten van Vaz Dias. 10.30 Orkestmuziek. KöNIGSWUSTERH., 1250 M.i 5.20 Lezingen en lessen. 7.20 Met den microfoon door Berlijn. Daarna weer-, nieuws- en sport berichten en tijdsein. Daarna muziek. LANGENBERG, 468.8 M. 5.05 Vooravondconcert. 5.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. Daarna laatste berichten. Vervolgens muziek. DAVENTRY, 1604.3 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Tijdsein, weer- en nieuwsbericht 7.05 De grondslagen der muziek. Verder lezingen, enz., afgewis seld door muziek. 9.20 Weer- en nieuwsberichten. Verder lezingen en muziek. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 5.05 Koersen en berichten. 7.20 Landbouwberichten. 8.05 Koersen en berichten. 8.20 Concert. In de pauze persberichten. ZONDAG 28 OCTOBER. HUIZEN, 340.9 M., na 6 uur eo K. R. O. hoogmis 1870 M. N. C. R. V. 8.30 Morgenwijding, te leiden door Ds. H. L. Boerlijst, Evang. Luth. pred. te Amsterdam. Met medewerking van het Chr. Radio-koor. 1. Gezang 5 vs. 1. 2. Koornummer: In angst en nood. 3. Gezang 9 vs. 1 en 7. 4. Koornummer: Het Lam Gods. 5. Gezang 24 vs. 1. De gezangen zijn uit den Luther- schen Gezangenbundel. K. R. O. 10.30 Uitzending van de hoogmis uit een R. K. Kerk te Amsterdam. Spreker: Kapelaan van Houten, over: „Mijn Rijk zal geen einde hebben". 4.30 Ziekenhalfuurtje, door Pastoor P. Willenborg uit Bloemendaal. N. C. R. V. 5.Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (Putscheplein) te Rotter dam. (Katendrecht). Voorganger: Ds. C. B. Schoen makers, Geref. pred. aldaar. 1. Orgelspel. 2. Ps. 99 vs. 1 en 8. 3. Votum en zegen. 4. Geloofsbelijdenis. 5. Lezen: Psalm 46. 6. Gebed. 7. Ps. 89 vs. 4 en 5. 8. Tekst: Jesaja 59 vs. 19b. 9. Eerste ged. der predikatie. 10 Ps. 68 vs. 10. 11. Tweede ged. der predicatie. 12. Gebed en dankzegging. 13. Ps. 138 vs. 4. 14. Zegen. 15 Orgelspel. K. R. O. 7.30 Apologie. 10.45 Epiloog door een klein koor. nieën spoorwegtroepen uitgevoerd worden zijn nog niet beëindigd. „Adevernl" meldt, dat in het station Recca merkwaardigerwijze geen personeel aanwezig was, toen het ongeluk geschied de. Gelukkig kende een reiziger van den expres het morse-alfabet en kon zoodoen de telegrafisch om hulp gevraagd worden. 2 uur later zijn de eerste reddingsman schappen gearriveerd. DE AMNESTIEKWESTIE IN BELGIë. Minister Janson dreigt met ontslag. De Belgische minister van Justitie, Jan son, die opdracht heeft van de andere le den van het kabin t Jaspar om de voor stellen der speciale amnestie-commissie te bestudeeren, heeft deze commissie, die haar taak als geëindigd beschouwde, te gen Woensdag volgende week bijeengeroe pen. Het blijkt, dat zoo de commissie wei- geren mocht haar wetsvoorstel te wijzi j gen, de minister dreigen zal met ontslag

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2