In October één dag HET ADRES „DE CENTRALE" - Haarl.straat 74. Gemeentelijke Aankondigingen AFSLUITING VERKEER MARE- SINGEL. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat de Maresingel op Maandag 29 en Dinsdag 30 October a.s. voor het ver keer met rij- en voertuigen zal zijn af gesloten in verband met het verrich ten van werkzaamheden aan den spoorwegovergang naar de gasfabriek. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. Leiden, 26 October 1928. RECLAME tVOOi Damesvesten en Pullovers 5,50 3,75 2,75 2,40 2,15 alles gratis kregen, niet om te knechten.maar om te beschermen. De staatsvorm doet er min der toe. In ons land is de regeering ken nelijk toegewezen aan het stamhuis der Oranjes. Het gedeelte in dit art. 36 dat slaat op de roeping der overheid om alle ketterijen en valsche godsdiensten uit te roeien, is door de Geref. Kerken in 1905 geschrapt. De Chr. Geref. Synode van dit jaar handhaafde het. Dr. Kuyper heeft in 1879 het eerste bezwaar tegen dit artikel ingebracht. De A.R. partij wil gelijkheid voor ieder, art. 36 niet. Spr. haalt uitspraken van Voetius aan om te bewijzen, dat ook deze godgeleerde de meening had die de S.G.P. thans nog heeft. Evenwel bedoelt dit art. geen consciën tiedwang, maar de openbaring der valsche leer tegen te gaan. De A.R. willen schip peren, art. 36 niet. Spr. herinnert aan het kloek getuigenis van Ds. Kersten in de Tweede Kamer bij de bekende kwestie van de Dageraad. Aan de hand van het beginselprogram der S.G.P. schetst spr. verder de roeping der Overheid. Dit pro gram ademt volgens spr. den geest van be ginselvastheid naar het Woord Gods. Men zegt van A.R. zijde, dat onze vaderen Roomsch waren in verschillende dingen, doch dit is niet waar. Wij willen niets we ten van Inquisitie of ketterjacht. De S.G.P. wil verdraagzaamheid jegens de perso nen. Het gaat bij ons alleen tegen de val sche leer. Handhaving van art. 36 zal niet tot gevolg hebben, dat honderden gedood worden. Er is onderscheid tusschen vrij heid van beweging en vrijheid van reli gie. Wij moeten in onze dagen de wacht betrekken bij het beginsel naar het Woord Gods. De vrijheid vo§rt naar ontbinding van het geheele leven. Spr. beroept zich in deze op Calvijn en Groen van Prinsterer en hoopt, dat de z.g. A.R. nog eens terug mogen keeren op hun weg. Er moet niet gevraagd worden of de Overheid Art. 36 wel kan uitvoeren, de eisch moet blijven gesteld. Laat ons daar om strijden voor de allerheiligste begin selen. Uit de vergadering werden den spreker nog eenige vragen gesteld, waarna de heer van Egmond met dankzegging sloot. Bazar Chr. Zangvereeniging. Gistermiddag te half drie werd de ba zar ten bate der Chr. Zangvereeniging of ficieel geopend in tegenwoordigheid van tal van genoodigden. De voorzitter, de heer P. Kaaijk, zette het doel van den bazar uiteen, waarna hij den heer C. Eggink Sr. (wethouder) ver zocht den bazar te openen. De heer Eggink wees in zijn toespraak op de groote beteekenis der Zangvereeni ging voor het godsdienstig leven der Pro- testantsche bevolking van Voorschoten en verklaarde den bazar voor geopend. De bazar ziet er keurig uit en de com missie komt alle lof toe. Er zijn zeer veel aardige attracties. Geen wonder, dat er druk bezoek is. Zelfs was het gisteravond te vol. Het mandolinegezelschap „Mar- jakoff" uit Leiden en 't Chr. Mannenkoor uit Rijnsburg luisterden den avond verder op. Land- en Tuinbouw. BLOEMBOLLEN-ONDERZOEK. Het Centraal Bloembollen-comité hield een dezer dagen een vergadering waarin naar het ,Weekbl. voor Bl.- cultuur" meldt mededeelingen ge daan werden over het wetenschappe lijk onderzoek. Indertijd is voor het voltooien van de koelcellen-installatie van het labo ratorium voor het bloembollen-onder zoek te Lisse waarvan na het ge reedkomen van het gebouw om bezui nigingsmaatregelen door den staat af gezien moest worden door het C. B. C. uit de fondsen beschikbaar voor steun aan het wetenschappelijk onder zoek, een aanzienlijk bedrag beschik baar gesteld, waarvan de mededeeling voor de regeering aanleiding is ge weest om voor hetzelfde doel een be drag van 10.000 beschikbaar te stel len op de staatsbegrootingen van 1928 en 1929, telkens van 5000. De mededeeling van den minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, dat de eerste 5000 binnenkort kan worden tegemoetgezien, is voor 't comité aanleiding geweest, om den voltooiing van bedoelde werken een hooger bedrag noodig is geweest dan aanvankelijk werd vermoed, waarom aan den minister is verzocht, het reeds toegezegde bedrag te verhoogen tot 15.000, waarvan de laatste 5000 in 1930 ware uit te keeren. minister mede te deelen, dat voor de UIT ONZE INDIEN. JAVANEN IN SURINAME. Men deelde aan Aneta mede, dat onder de 660 contractanten, die dezer dagen uit Suriname in Indië terug keerden, er velen niet te spreken wa ren over het feit, dat door de ongere gelde communicatie, men in den regel gedwongen is geruimen tijd langer in West-Indië t© blijven, dan waarop ge rekend was. Dit inconveniënt waarover men zich bij familieleden en kennissen niet onbetuigd liet, schijnt voor de meesten het eenige bezwaar, aan een contract met Suriname verbonden. Over de behandeling in deze kolonie had men geen klachten. Bij informatie ter bevoegder plaatse bleek aan het „Bat. Nieuwsblad", dat inderdaad de ongeregelde scheepsver binding bestaan heeft. Deze kwestie is echter thans opgelost. Er is een re geling getroffen, dat voor de contrac tanten in Suriname, minstens eens per jaar overscheepsmogelijkheid zal bestaan. De koelies sluiten voor West-Indië een contract van vijf jaar, niet met de particuliere ondernemingen, doch uit sluitend met de kolonie Suriname, die verder de dstributie regelt. Het loon der koelies is ongeveer het dubbele van het bedrag, dat zij als» contractant in Indië ontvangen. Daar tegenover staat, dat in eerstbedoelde kolonie de levensstandaard nogal hoog is. Na verloop van het contract kan de koelie kosteloos de beschikking krij gen over een stuk bouwgrond, door welken maatregel men de kolonisatie zooveel mogelijk in de hand werkt. De gerepatrieerde koelies in kwestie, vormen het eerste transport, dat se dert de instelling van de Surinaam- sche emigratie, huiswaarts gezondtn is. De lieden zagen er over het alge meen bij hun thuiskomt welgedaan en behoorlijk doorvoed uit. Hun ge zondheid liet niets te wenschen over. Dit jaar werden drie groote trans porten voor Suriname ingescheept. De laatste afscheep in dit jaar zal plaats vinden per stoomschip „Bui tenzorg". Bedoeld transport telt 280 UITVOER VAN „ANTIEK" Het is onbegrijpelijk, schrijft Dr. Broersma in de Locomotief, hoe in de eenvoudige dorpen van Papoea en Halmaheira, in woningen zonder ge rief, zonder huisraad van eenige be teekenis porcelein en aardewerk voor komen, die vaak wel van beteekenis zijn en die de bevolking steeds be waart met zorg en met vereering. Er is in die gebieden vroeger een verkeer van buitenlanders geweest. De gissing ligt voor de hand, dat toen ook wel borden en vazen hebben gediend als ruilvoorwerpen. En waar de Chinees zoo verrassend vlug zijn voordeel zoekt in koopman schap bij heel vreemde bevolking, heeft ongetwijfeld ook hij als voorwer pen van waarde zijn vaasjes en borden gebruikt, al waren zij kersversch uit de toko van zijn landgenoot verkre gen. De antiquiteit kwam er in het nimmer gekuischte huis van den Pa poea of van den Alfoer vanzelf wel op, de glans van het nieuwe werd vervan gen door de dofheid van een vergeten bewaring. Het is om een voorbeeld te geven hoe handig de Chineesche koopman de aantrekkelijkheid van zekere voor werpen bij de onbeschaafde stammen tot zijn voordeel aanwendt, bekend dat bij de Papoea's van Noord-Nieuw-Gui- nea een steenen bijl gebruikelijk is, waarvoor het gesteente wordt gevon den ver bewesten de Humbolt-baai, 'n vindplaats, die de Papoea van de streek liefst geheim houdt. De bijl heeft steeds gebruikswaarde gehad, maar ook waarde als geschenk bij hu welijk. Dat de bruid en haar familie zoo zij in een steenen bijl een geschenk zien, niet dwaas doen, is duidelijk, zoo men weet, dat de bewerking van het ruwe gesteente, chloromelaniet, tot bijl een arbeid van eenige maanden kost. En nu de Chineesche koopman op zijn kust! Hij had voorwerpen noodig tot rui ling en wist spoedig, dat de bijlen waarde hebben. Hij kocht ze, zooveel hij kon; vermoedelijk heeft hij ook aan den stam, die de vindplaats van het gesteente kent, opdracht tot leve ring gegeven. In de rijke dagen van de vogeljacht konden de bijlen opgeld doen en de bruidegoms betaalden! Te Demta vond schrijver bij een Chinees een heelen vooraad bijlen, waarvan hij er af en toe een aan een Papoea verkocht voor tien gulden: want de kooper had het immers noo dig als geschenk. Maar ver vandaar, in een of andere kampong, krijgt de Westerling zoo'n bijl uit de hand van een dorpeling voor een halven gulden en een pluis tabak. Bovenal Chineezen hebben de be volking van zoo stille landen voorzien van voorwerpen van vazen, kannen, en borden, die zij als familiestuk ken ging bewaren en waaraan zij be paaldelijk is gehecht. En als een Wes terling, die daar verscheen en spoedig ging of verscheen en verbleef, zich de gelukkige eigenaar drocynt van oud porcelein, arftieke borden en dergelij ke. dan moet er in menigen droom bedrog zijn. De dorpeling van Papoea en Halma heira is aan zijn schatten en pullen, aan vazen en borden, of het koren is te schatten dan wel kaf, gehecht. Van die gehechtheid zijn verhalen te doen, stukjes van een aandoenlijk goed ver trouwen in de eerlijkheid der omge ving, dat niet was misplaatst. Maar diezelfde menschen, die hun potten en pullen, hun vazen en bor den, achter het huis open en bloot on der een afdakje zetten, opdat de kin deren in het huisje ze niet omver loo- pen, bergen hun kostelijke voorwerpen als er een Westerling in de omgeving is waargenomen: want de blanke ver langt, eischt, biedt, en neemt. Onder ambtenaren, zendelingen en anderen, die lang met het volk ver keerd, zijn er, aan wie de kampong- menschen nu en dan gaarne een stuk afstonden. Zij staan niet schuldig aan de verarming van het weinige kostba re bezit van het ongekleede volk van Papoea en Halmaheira. Wel schuldig staan de velen, die aanhielden met woord en zilverling en tenslotte hun zin kregen. Onlangs is in de Locomotief een goed woord gericht tegen den uittocht van wilde dieren. Daarnaast past een woord tegen den uittocht van stukken, die het familie bezit zijn van Papoea's en Alfoeren; want de menschen zijn er aan gehecht en durven in hun weigering niet zoo heel lang te volharden. Gezwegen zij van de listen en be goochelingen, van aandrang en mis leiding als er vaak zijn gepleegd. De regeering wenscht in die verre streken van haar gebied adat op te sporen, adat te begrijpen en het goede erin te waardeeren. Zij wenscht te weten of er, en welke gemeenschappen bestonden, wie er adathoofden waren, welke instellingen men kende. Zij wil herbouwen, waar afbrokkeling kwam door onrust en wanorde. Het kan dus de regeering niet onverschillig zijn, dat de familie stukken, erfstukken, die door den ge- heelen stam worden geëerbiedigd, ver dwijnen bij tien- en honderdtallen. Er bestaat op N. Guinea en Halma heira een georganiseerde uittocht van vazen, kannen en borden. Dat is een schande voor ons gouvernemt. Ten gerieve van den vlotten uitvoer van producten, reist een ambtenaar van den dienst der in- en uitvoerrech ten mee op de-schepen langs de Noord kust van N. Guinea en rond Halmahei ra. Hij heeft den uitvoer te belasten. Maar hij doet meer. Hij gaat ijlings de kampongs in, kent of verkent de woningen, waar vazen en borden zijn en biedt. En de buit is veelvuldig. Hij is elke maand 24 dagen op de vaart en bezoekt geregeld tientallen negorij en en kampongs. Hij gebruikt een Duitsch boek over oud porcelein en laat zich, zoo noodig, de Chineesche karakters die er in voorkomen, ver klaren door een of anderen meereizen- den Chineesehen handelaar, die koopt en verkoopt op kustplaatsen en die dus ook belasting schuldig is. De buit wordt geregeld van Ternate paar Dresden verzonden. Deze tollenaar, ruw van gedraging jegens menschen, die gehecht zijn aan hun weinige familiestukken, omdat hij aanhoudt, biedt, verleidt tot ver koop, heeft zich de drainage van het primitieve volk, dat ons bestuur meer en meer zal opvoeden, tot een bedrijf gekozen naast en tegelijk met zijn ambtelijk werk. Het bedrijf brengt mee, dat hij zijn verkregen stukken zendt naar Dres den in het vaderland. Zoo iets gaat maand in, maand uit zijn gang, en van allen, die het weten komt geen verzet. Tegen die drainage van hem en van anderen is bescherming nopdig. RADIO-NIEUWS. DE RADIO-OMROEP IN ITALIg. Eenigen tijd geleden werd al reeds melding gemaakt van de radio omwenteling, die in Italië heeft plaats gevonden door een geheel n'euwe re geling van regeeringswege. De oude maatschappij „Unione Ra- diofonica Italiano" is overgegaan in de nieuwe „Ento Italiano Audizioni Radiofoniche" (EIAR), die haa£ zetel te Rome heeft en concessie verkre gen heeft als uitfluitend de tenige ge- licenseerde omroepmaatschappij. Nadat in 1924 te Rome het eerste Italiaansche omroepstation was op gericht, volgden later Milaan en Na pels. Dit jaar zal nog een zender ge reed komen in Bolzano (500 M.), ter wijl de oude zender van Milaan, die naar Genua is overgebracht, reeds met proefuitzendingen is begonnen op 400 M. (1.2 K.W.) Bovendien zal te Turijn binnenkort een nieuwe 5 K.W.- zender in gebruik worden genomen en staan voor 1929 Palermo en Triëst op het programma. Over het algemeen werd er bij de vroegere omroepregeling over het ge halte der uitgezonden tooneelstukken geklaagd. De nieuwste regeling be paalt evenwel, dat de theaterdirec teuren verplicht zijn dc tooneel-op- voeringen ten dienste te stellen van den radio-omroep, waarvoor zij dan een bepaalde vergoeding krijgen. Behalve de theaterdirecteuren geldt dit ook voor de orkestdirigenten, au teurs, enz., die speciaal in de wet ver meld staan. Italië is wel bij uitstek een der lan den, waar men op alle mogelijke ma nieren het peil der uitzendingen tracht te verhoogen. Ook aan het sto- ringsvraagstuk wordt volle aandacht gewijd, in het bijzonder met betrek king tot de verschillende interferee- rende telegrafie-stations. RECLAME. VOOR ZOOLLEER RADIO IN RUSLAND. In Rusland heeft.men onlangs de gelegenheid opengesteld voor ieder een om radio te hooren. Men heeft daartoe in verschillende steden loka len ingericht met een ontvang-instal- latie, terwijl de toegang vrij is. Ook in Mexico, waar over het al gemeen nog niet zooveel luisteraars zijn met eigen toestellen, heeft men dit reeds gedaan. PROEVEN MET DRAADLOOZE KRACHTOVERBRENGING. Aan de Birmingham University worden proeven genomen met draad- looze krachtoverbrenging, waarbij men vooral op het oog heeft om in de toekomst bij de electrische trams de tegenwoordige mechanische trolley schakel tusschen wag enen rail weg te laten. MUSEUM VAN OUDERWETSCHE APPARATEN. Bij de hedendaagsche snelle ont wikkeling der techniek, die steeds weer nieuwe toestellen aan de markt brengt, zou het volgens een lezer van een Engelsch radioblad niet onaardig zijn een radio-museum op te richten, waarin alle ouderwetsche ontvangapparaten uit vroeger tijden worden tentoongesteld. Niet alleen uit een oogpunt van curiositeit is dit een interessant idee, maar ook zal men dan efn goed beeld van de ontwikke ling der radio-ontvangtoestellen krij gen. Op de Londensche radio-tentoon stelling is trouwens al gebleken, dat een dergelijke opzet de belangstelling van het publiek vermag te trekken. RADIO-KUSSENS. In een kinderziekenhuis te Liver pool neemt men een proef met „radio kussens". Dit zijn gewone hoofdkus sens, waarin men een kop-telefoon geplaatst heeft. Wij geven den bedieners van het radiotoestel den raad geen dansmu ziek te geven in een zaal, waar perso nen met gebroken ledematen liggen, daar de uitwerking funest zou zijn! RECHTZAKEN. NASPEL VAN DEN MOORD TE CULEMBORG. ..De Tielsche rechtbank zal 8 Nov. as. behandelen de aanklacht wegens mein eed, gepleegd bij de behandeling voor de rechtbank te Tiel van den moord op het echtpaar van Wiggen. Gedagvaard zijn Joh. Ant. Collé te Culemborg, C. Collé Jr. te Baarn, Me lis de Smale, verblijvende in de Rijks werkinrichting te Veenhuizen en J. Tina Smidt, wed. van Haverman te Assen. Als verdedigers zullen optreden Mr. Sieburgh uit Utrecht, Mr. J. Versteegh te Tiel en Mr. Den Hollander uit Arn hem. ACADEMIE-NIEUWS. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde, op een proefschrift, getiteld: „Zur Geologie der Bergamas- ker Alpen, nördlich des Val Stabina", de heer W. J. de Jong, geboren te Lei den. Bevorderd tot doctor in de rechts geleerdheid, op een proefschift, geti teld: „Het verkeersorgaan van den Volkenbond", de heer W. A. van Ra- vesteyn, geboren te Leiden. Bevorderd tot doctor in de Godge leerdheid, op een proefschrift, geti teld: „The background of the social gospel in America", de heer W. A. Visser 't Hooft, geboren te Haarlem. Geslaagd voor semi-arts de dames: A. M. G. Matveld te Leiden en A. C. M. v. Beek te Dordrecht en de heer J. Pluis te Leiden. Bevorderd tot arts de heer A. M. de Kleermaker te Den Haag. TELEGRAMMEN. (Draadlooz® dienst») BRAND IN GASBRON GEDOOFD. MEDAN. 26 Oct. Aneta-V. D. De brand van de gasbron op het petro- leum-terrein bij Pangkalan Soe Soe is vanzelf gedoofd. De bron is waarschijnlijk verstopt, daar bij aanboring voortdurend gas wordt uitgelaten. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK "BELGRADO, 26 Oct. V. D. In den af- geloopen nacht heeft op den spoorweg Boekarest-Craiova een ernstige trein ramp plaats gehad. De van Boekarest komende Simplon- Orient-express is bij Retschia met een personentrein in botsing gekomen. Daar de beide treinen in volle snel heid reden, was de botsing ontzettend. Het aantal dooden en gewonden moet meer dan 100 bedragen. Het zwaarst werd getroffen de slaap wagen Boekarest-Parijs, die totaal ver woest werd. De zich daarin bevindende reizigers zijn zeer waarschijnlijk allen omgekomen. Omtrent de spoorwegramp wordt nog verder gemeld: Onder de dooden bevinden zich de vertegenwoordiger van de Fordfabrie ken te Boekarest en de Italiaansche ingenieur Ruccax met vrouw en doch ter. De katholieke bisschop Trigon is als door een wonder aan den dood ontsnapt. De ramp is het gevolg van een ver keerden wisselstand. LABORATORIUM VOOR AARDBEVING. NEW YORK, 26 Oct. V. D. Het seis- mografisch instituut van de Fordham Universiteit heeft Donderdag een he vige aardbeving geregistreerd, vermoe delijk in de nabijheid van de Karaibi- sche Zee. De aanteekening begon te 7.38 uur en eindigde te 9.30 uur 's horgens. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 26 Oct. Veemarkt. Aange voerd 1446 runderen, 88 kalveren. 673 schapen, 21 stieren, 230460; 191 kalf- en melkkoeien, 220385; 722 vare koeien, 190270; 215 vette ossen. 265 —435 (0,62—0.94); 297 graskalveren, 30125; 10 vette kalveren, 60110 (1.151.35 per Kg.); 78 nuchtere kal veren, 1018; 283 vette kalveren. 32 46; 390 weide schapen, 2238; 398 ma gere varkens, 1652; 30 Londensche varkens, 0.500.54; 80 zouters, 0.56 0.62; 729- biggen. 712; 4 veulens; 1 paard; 19 bokken of geiten. 24. LEIDEN, 26 Oct. Kaasmarkt. Aan gevoerd 102 partijen. Prijs: Goudsclie kaas le soort 58—62, 2e soort 5357; Leidsche kaas le soort 5257, 2e soort 4651. Hanrffel matig. Aan de Stadswaag gewogen 78 par tijen, 1949 stuks, 19003 Kg. LEEUWARDEN, 26 Oct. Veemarkt. Aangevoerd 15 enterstieren, 150300; 4'j twenterstieren, 300500; 502 vette koeien 260380 (0.740.94 per Kg.); 1318 melk- en kalfkoeien, 160270; 192 pinken, 110165; 22 vette kalve ren, 55105; 1905 graskalveren, 40— 95; 286 nuchtere kalveren, 814; 285 vette schapen, 2840; 213 weide scha pen, 1830; 638 lammeren, 2030; 1192 vette varkens, 45125 (0.200.30 per Kg.); zouters 62—64; 19 magere varkens, 22—45 2;39 kleine biggen, 8 14; 46 bokken en geiten; 38 paarden; totaal 7067 stuks. LEEUWARDEN, 26 Oct. Kaasmarkt Aangevoerd 23.009 Kg. Prijs: Sleutel kaas 56GO, Nagelkaas 3139, Goud- sche kaas 51100. Edammer kaas 43—78. LEEUWARDEN, 26 Oct. Boter. Aanvoer 37/3, 43/6, 3/12 vaten. Prijs: mijnboter 2,15—2.14—1.91, veilingprijs 2 071.89, commic^ienoteering 2.19, bondsnoteering 2.20. ZWOLLE, 26 Oct. Botermarkt. Aan gevoerd 640 Kg., waarvan 20/8, 10/16 vaten en 280 stukken van een half Kg. Prijs: 2.302.50 per Kg.; per 1/8 vat van 20 Kg. prima 45.50, afwijkende 40; per 1/16 vat van 10 Kg. 20—22.50. Handel vlug. "ALKMAAR, 26 Oct. Kaasmarkt. Aangevoerd 136 stapels, zijnde 151000 Kg. Prijs: fabriekskaasmet merk 51, boerenkaas met merk 50.50, fabrieks- commissie met merk 56.50, boeren- commissie met merk 56. Handel matig WOERDEN, 26 Oct. Kaasmarkt. Aangevoerd 190 partijen. Prijs: 54—59, met'rijksmerk 5961, 2e soort 5658, zwaardere 62. Handel matig. Telegratisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 26 October, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorv giscb Instituut te De Bildt. H. B. 762.1 te Weenen. L. B. 734.9 te Malinhead. Verw. tot den avond van 27 Oct.: Matige tot krachtige, mogelijk stormachtige Z.O. tot Z.W. wind, be trokken of zwaarbewolkt, waarschijn lijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 761. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 11.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA Vrijdag 2t> Oct.: 5.12 nam. WisseUioteeringen. (Amsterdam).

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3