STATEN-GENERAAL. tweede kamer. Vergadering van gisteren. Bevcrdering bij de Landmacht. Aan de agenda van Vrijdag worden eenige kleine wetsontwerpen toege voegd. Aan de orde komt de wijziging van de Bevorderingswet voor de land macht 1902, heoogende de uitbreiding van het stelsel tot bevordering bij keuze en op wachtgeldstelling van overcomplete officieren. De heer VAN RAPPARD (Lib.) be toogt, dat de voorgestelde regeling, waarbij overcomplete officieren wor den ontslagen, de positie verzwakt van den officier, die door zijn eenzij dige opleiding weinig kans heeft op een burgerbetrekking. Voorts is spr. bang. dat te veel zal worden gelet op theoretische kennnis en te weinig op practisch© bekwaamheid. Spr. vraagt, dat de centrale commissie die bevor dering zal beoordeelen. De heer DEKKERS (R.-K.) juicht het toe, dat het stelsel van voorbevor dering thans wettelijk wordt geregeld. Hij aanvaardt dat stelsel, doch waar schuwt tegen eenzijdige toepassing en wenscht niet, dat de eerste luitenants reeds in aanmerking komen voor deze bevordering, aangezien deze te weinig gelegenheid hebben zich te onder scheiden. Met de mogelijkheid om of ficieren buiten de wet te ontslaan gaat spr. niet mee. De heer J. J. C. VAN DIJK (A.-R.) acht de bepalingen inzake het hooger plaatsen op de ranglijst uitermate bedenkelijk. Zij, die de hooge plaatsen in het leger innemen, moeten niet al leen uitmunten door theoretische ken nis, maai' vooral door karakter en practisch handelen. Tegen het ontslag van overcomplete officieren heeft spr. ernstig bezwaar. Het is het belang van de weermacht, dat de rechtspo sitie der officieren door bijzondere waarborgen is omgeven. De heer TILANUS (C.-H.) acht het bovorderingsvoorstel een stimulans voor de hoogere krijgsschool, die dit instituut niet noodig heeft, en vreest scheeve verhoudingen. Ook tast het ontwerp de rechtspositie der officieren aan, zoowel door de regeling van de bevordering als door het ontslag. Spr. zal tegen het voorstel stemmen. De heer DUYMAER VAN TWIST (A.-R.) acht het onbegrijpelijk, dat de Minister er toe gekomen is art. 70 der Bevorderingswet te wijzigen. Aan de ze wijzigingen is geen enkel voordeel verbonden. Wel hebben zij nadeeelen ten gevolge. De rechtspositie der offi cieren wordt in het ontwerp te niet gedaan. Het ambt van den officier is niet te vergelijken met een burger ambt. Bevordering bij keuze moet uitzondering zijn, geen regel. De voorgestelde regeling wordt een bron van onrust, ongenoegen, ontevreden heid en verzet. De heer K. TER LAAN (S.D.A.P.) zegt, dat de sociaal-democraten altijd opgekomen zijn voor een behoorlijken rechtstoestand voor ambtenaren. Voor het leger treden zij niet anders op dan voor de burger-ambtenaren. Het wachtgeld kan een middel zijn om ongewenschte elementen te weren. Die kans wil spr. niet loopen. Het sy steem van bijzondere bevordering bij keuze, legt die bevordering in één hand, wat voor spr. wel een groot be zwaar is, al wil hij niet denken aan kwade trouw. Het blijft altijd een kwestie van persoonlijk inzicht. De Minister van Defensie, de heer LAMBOOY, zegt, dat de op wachtgeld stelling van kracht is voor burger ambtenaren en onderofficieren. Het is dus billijk, die ookj te laten gelden voor de officieren, die toch allen het einddiploma H.B.S. hebben en dus .wetenschappelijke vorming hebben. De regeering is niet bevoegd de of ficieren op nonactiviteit in een hun passende betrekking te plaatsen, zoo dat de tegenwoordige regeling een prikkel is om maar te blijven voort leven zonder arbeid. Wanneer jaren lang een officier op nonactiviteit 2/3 van zijn salaris als officier is toege kend en hij wordt in militairen dienst teruggeroepen, dan kan hij daarvoor bedanken en is hem al dien tijd het grootste deel van zijn salaris nutte loos uitgekeerd. Geen der sprekers heeft de wacht geldregeling aanvaard en aangezien bij amendementen een middenweg is voorgesteld, is spr. niet ongenegen daarmede rekening te houden. In de voorgestelde uitbreiding der bevorde ring bij keuze ziet spr. een verster king der rechtspositie. Men doet goed, deze zaak wettelijk te regelen. Men verkrijgt daardoor dat hoogere ran gen in het leger bezet worden door jeugdige personen, die bijzondere ta lenten hebben, waardoor van deze ta lenten beter geprofiteerd kan worden. Het is een legerbelang van zeer hooge orde. dat de beste officieren zitten in Jde staven en de hooge commando's. Op 't oogenblik is de toestand stelsel loos. Het denkbeeld van een centrale commissie van beoordeeling wil de minister met veel sympathie overwe gen. Wat de bevordering v. luitenants betreft is spr. bereid ertoe mede te werken, dat die bevordering pas be gint bij den rang van kapitein. De algemeene beschouwingen wor den gesloten. De heer K. TER LAAN (S.D.A.P.) vraagt stemming over a. van art. 1. In verband hiermede worden de be raadslagingen geschorst op verzoek van den minister, ten einde dezen ge legenheid te geven, eenige wijzigingen in het ontwerp aan te brengen. Be toestand van de Suikerindustrie Aan de orde is de interpellatie-v. d. Heuvel over den toestand van de sui kerindustrie en eventueele maatrege- gelen, welke hiertegen genomen zou den kunnen worden. De heer v. d. HEUVEL (A.-R.) zet uitvoerig uiteen, dat hier inderdaad van een noodtoestand sprake is. De toestand is van dien aard, dat te hulp moet worden gekomen. Dit kan op grond van de productiekosten worden aangetoond. Als de toestand zoo blijft, zullen in Februari en Maart eenvou dig geen bieten worden uitgezaaid. De fabrieken komen dan zonder grondstoffen met werkloosheid als gevolg. Indien geen hulp gegeven wordt zal de beetwortelsuikerteelt, die nu 65000 H.A. in ons land beslaat, tot de helft worden teruggebracht. Een aantal fabrieken zal dan worden stil gezet. Ter illustreering van den slceh- ten toestand in die industrie wijst spr. nog op den koers der aandeelen der Centrale Suikermaatschappij, die 3 jaren geleden i20 was, thans ruim 60. De oorzaak der misère ligt niet in achterlijkheid. Door de uitgebreide bescherming dezer industrie in het buitenland heeft men de productie opgevoerd en is overproductie ontstaan. Een goede oplossing zou zijn een internationale regeling. Geheel onwaarschijnlijk is de totstandkoming van een zoodanige conventie niet. Doch in ieder geval zou het zeer lang duren eer zulk een conventie in ons land zou doorwerken. Ir: tusschen dient een tijdelijke steun te worden geboden, ook met het oog op de economische belangrijkheid der industrie. Er zijn 16 beetwortelsuiker fabrieken met een' daarin gestoken kapitaal an f 60 millioen. Achteruit gang van die industrie treft de heele streek, het vervoer per tram of boot en de raffinaderijen. Daar geen enkel land belang heeft bij onze suikerin dustrie, behoeft men niet bang te zijn voor represailles. De interpellant stelt hierna eenige vragen. De Minister van Financiën, de heer DE GEER, zegt, dat bedoelde inter departementale commissie deze week haar rapport heeft uitgebracht, zoodat de regeering het rapport nog niet kon bcstudeeren. De commissie heeft eenige maatregelen overwogen en een stemmig verworpen en heeft slechts over één maatregel, de productiepre mie, een beslissing genomen bij meer derheid van stemmen. Deze conclusie is verworpen met 5 tegen 2 stemmen. De regeering is er van overtuigd,, dat een noodtoestand bestaat. Dat die toestand reeds in 1929 moet leiden tot belangrijke inkrimping der productie, daarvan is de regeering niet over tuigd. Natuulijk zou halveering der industrie zeer ernstig zijn. De regee ring is 'n zeer krachtig voorstandster van een internationale regeling en laat niets na daartoe te geraken. De middelen, door den interpellant aan gedaan^ zijn ook door de commissie overwogen en de regeering zal dit ook doen aan de hand van het rapport. Een ander middel weet de regeering niet. De zevende vraag beantwoordt de minister bevestigend als toepas sing van het eerste midtfel plaats heeft. Eventueel zullen voorstellen zoo spoedig mogelijk worden inge diend. De vergadering wordt verdaagd tot hedenmiddag 1 uur. GEMENGD NIEUWS. De ontploffing te Groningen. Met be trekking tot de explosie, die te Groningen heeft plaats gehad, kan nog het het na volgende gemeld worden: In den kelder van het Gem. Electrici- teitsbedrijf ontstond gistermorgen door het uitschakelen van een schakelaar een explosie in den hoogspanningsschakelaar, tengevolge waarvan kortsluiting ontstond en op de bovenetage drie stroo'mtransfor- matoren verbrandden, terwijl de geheele etage blakerde. Daar op deze etage alle uitgaande ka bels en vele machines liggen en niet ge bruikt konden worden alvorens alles was schoongemaakt, lag het geheele bedrijf tij delijk stil. Onmiddellijk trachtte men over het Provinciaal net wisselstroom te krij gen, maar men kon dit niet omvormen in gelijkstroom, daar ook de machines hier voor onklaar waren geraakt. Te ongeveer half een werd een omvorm- turbine in bedrijf gebracht en op deze wijze kon voorloopig $troom worden ver kregen. Te een uur kon ook de hoogspanning weer in werking worden gesteld. Twee personen bekwamen brandwonden aan het gelaat, doch konden zich later weer huiswaarts begeven. Doodelijke vaL Te Tuitjehorn viel de landbouwer St. van een hooiberg, waar bij hij een schedelbreuk bekwam, tenge volge waarvan hij onmiddellijk overleed. Overreden en gedood. Te Kampen is de 83-jarige van Dijk door een vrachtauto overreden, tengevolge waarvan hij is overleden. Verdronken. Gistermorgen werd in een bermsloot nabij sluis 7 te Helmond, het lijk gevonden van den werkman B., wonende in de Derde Hoogstraat te Hel mond. Kind onder een auto. Het 6-jarig dochtertje van den heer W. te Wouden berg werd naar 't „U. D." meldt, bij het oversteken van den weg nabij zijn huis door een pa9seerende auto gegrepen. De wielen gingen over hoofd en beentje, waar door zeer ernstige verwondingen ontston den. De bestuurder van den auto ging on middellijk Dr. Cramer halen en deze ver leenden eerste geneeskundige hulp. De geneesheer achtte opname in een zieken huis noodzakelijk. Vermist. Bij de politie te Vlaardingen is aangifte gedaan van de vermissing van een 17-jarigen opvarende van het in de Vulcaanhaven aldaar liggende Sgaansche stoomschip „Motrica". De jongen had j.l. Maandagavond iemand met een bootje naar den wal gebracht, waarna het bootje zonder hem is teruggevonden. Nasporin gen en dreggen bleven tot heden vruchte loos. De poging tot overval. De man, die Maandagmiddag gepoogd heeft, den kan toorbediende van de firma van Stolk aan den Oppert te Rotterdam een actetasch in houdende 23.000 te ontstelen en na een wilde jacht gearresteerd was, heeft aan de politie gezegd, dat hij door financieels moeilijkheden tot zijn daad was gekomen, Later heeft hij meegedeeld, dat hij gedu rende verscheidene jaren zoo langzamer hand eenige tienduizenden guldens zou hebben verduisterd ten nadeele van zijn patroons. De politie onderzoekt deze zaak. Het accountantsonderzoek heeft nog geen en kele aanwijzing in de boeken gevonden, het kan nog zeer goed zijn, dat de man alleen maar voorgeeft verduisteringen te hebben gepleegd, teneinde ien aanleiding voor zijn daad te kunnen opgeven. Brandstichting? Zaterdag is, zooals gemeld werd, te Hagestein (Z.-H.) de hof stede van den landbouwer M. v. d. B. af gebrand. De eigenaar, die toen de brand uitbrak met een paar knechten op het veld was, is nu als verdacht van brand stichting in hechtenis genomen. Eenige jaren geleden ging van hem een groote partij fruit in een schuur te Culemborg door het vuur verloren en verleden jaar een schuur te Everdingen. Mishandeling. De heer J. M. K., café houder aan de Groote Markt in Den Haag heeft bij de politie een klacht ingediend ter zake van mishandeling door twee be zoekers van zijn café. Gisteravond ont stond daar ruzie tusschen den kastelein en de gebroeders V., bekende Haagsche ge- wichtheffers. De gebroeders V. mishandel den K. ernstig en vernielden zijn café-in ventaris. De politie heeft tegen hen pro ces-verbaal opgemaakt. Onrechtmatig college-loopen. Bij een gisteren na afloop van een college aan de Technische Hoogeschool te Delft gehou den controle bleken drie studenten geen inschrijvingskaart te bezitten. De contro leur, tevens onbezoldigd rijksveldwachter, heeft tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Een jeugdige zwerver. Te Aalten heeft de politie een minderjarigen Deen aangehouden, die in zeven dagen per fiets van Denemarken naar ons land is gereden. Daar hij zonder middel van be staan is, heeft de politie hem naar het Deensche consulaat te Rotterdam overge bracht. Van motortram tot autobus. Eerst zou onmiddellijk na het sluiten van de Ne- nijto te Rotterdam het vreemde motor trammetje naar Overschie verdwijnen, om plaats te maken voor de trotsche gele bus sen, die dan voor dit dorp zouden rijden. De zaak we 'd uitgesteld, er moest op de beslissing van Ged. Staten worden ge wacht en telkens werden er data genoemd en even vaak werden zij die nu het tram metje niet meer meenden te zullen zien verrast, omdat het er nog altijd was. Nu is het dan eindelijk ernst gewor den. Gistereh heeft de motortram voor het laatst gereden en vandaag rijden de auto bussen in kwartiersdienst van Rotterdam naar Overschie. Autobuslijn II begint bij het van Hogendorpplein en zij eindigt bij de Schielaan te Overschie. Knaapje overreden. Gistermiddag is het zoontje van den groenteboer De Vries van den Coendersweg bij de Nattebrug te Groningen van zijn vaders wagen geval len en onder een pulpwagen, die juist pas seerde, terecht gekomen. Een van zijn bee- nen werd totaal erbrijzeld. Hij is naar het academisch ziekenhuis overgebracht. De gevolgen van slippen. Op den Zee- burgerdijk te Amsterdam is een taxi, door dat een der achterwielen bleef haken ach ter een tramspoor, dat boven den rijweg uitstak, tegen een paal van het tramnet en daarna tegen een boom gereden. Vervolgens reed de auto op de klinker bestrating, waar juist een voetganger wilde oversteken. Deze werd overreden en kreeg de voorwielen over het lichaam. Per auto is hij naar het Binnengasthuis ver voerd. Hij had een bloedende hoofdwon de en vermoedelijk inwendige kneuzin gen. De auto is in beslag genomen. Notaris failliet verklaard. De recht bank te Winschoten heeft gisteren notaris K. te Veendam failliet verklaard. Poging tot brandstichting. Dinsdag nacht tusschen een en_twee uur heeft men te Gemert gepoogd op drie verschil lende plaatsen brand te stichten. Gelukkig werd de brand telkens nog in den aan vang gebluscht. Bij den heer L. van Lieshout werd de brand gesticht in een houten loods, staan de achter het café. Men vond bij 't blus- schen enkele zakken, gedrenkt in petro leum. Bij den heer Adr. v. d. Meulenhof werd eveneens brand gesticht in 't schuurtje, maar ook tijdig ontdekt en gebluscht. De derde brand brak uit op den molen van den heer M. v. d. Velden. Men heeft nog iemand van den molenberg zien weg- loopen met een petroleumkan in de hand. Het begin van brand werd gauw gestuit. De politie slaagde er nog niet in den da der te ontdekken. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Dinsdagmiddag, had het zes-jarig dochtertje van den heer v. d. Spek het on geluk om aan de Burg. Colijnstraat onder een met paard bespannen wagen te gera ken, met het gevolg, dat een der wielen over een harer beenen reed, waardoor dat lichaamsdeel werd gebroken. De ontboden dokter achtte overbrenging naar een ziekeninrichting noodzakelijk. Coop, vereeniging „De Boskoopsch-e Veiling", veiling van 24 Oct. Rozen per bos: Golden Ophelia 50—70 ct., Butterfly 55—95 ct., Gem. rozen 8—12 ct., Marcel Royer 42—100 ct., Hadley 69—140 ct., Jules Bouché 48—81 ct., Ophelia 38—65 ct., Rosa- landia 5971 ct., Wilh. Ivordes 35 ct., Co lumbia 78148 ct., Claudius Pernet 60 130 ct., van Rossum 4580 ct., Mac. Keiler 3576 ct. Diversen: Clematis Durandi per bos 1015 ct., Chrysanten per bloem 14 22 ct., id. tros, per tak 1217 ct. HAZERSWOUDE. Het bouwen van een rozenkas voor rekening van den heer Joh. Pleizier Lzn. alhier is opgedragen aan den heer C. A. van der Wiel, aannemer alhier. De collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk bij het dankuur voor het ge was, heeft voor de armen ruim ƒ200 opge bracht KATWIJK. In een oproerige krabbel in „Het Volk" heeft de bekende A. B. Kleerekoper het over de rechtzaak tegen iemand die on voldoende gekleed zich van de boulevard naar zee begaf. Na de noodige bespotting vah deze zedelijkheidsopvatting, laat hij dan volgen: „Tot U echter, meneer de Kantonrech ter te Leiden, zeg ik: U wordt besabeld, Edelachtbare! Wat U als handhaving der zedelijkheid wordt voorgesteld, is het in pikken van gemeentebelasting en anders niet. Wie uit zijn huis zwemt en toch een badkaart van de gemeente koopt 70 cent de keer, Edelachtbare! is ze delijk. Wie, zonder te dokken, uit zijn huis de gemeentelijke zee benadert, kleedt niet alleen zichzelf, maar óók de gemeen te uit. En daarom heet hij n z e d e 1 ij k". Wij gelooven, dat hier van geen besa- beling sprake is, maar dat A. B. K. niet alleen doet aan volksverlakkerij, maar dat hij ook zich zelf bedriegt. LIS3E. Woensdagavond 31 Oct. 1928 om half 8 hoopt D.V. in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden in een openbare vergadering voor de afdeeling van het Ned. Bijb. Ge nootschap Dr. Ruys, Geref. predikant al hier, met het onderwerp: „Mijn pad ten licht". Om half 9 zal D.V. de jaarvergadering gehouden worden in de consistoriekamer van genoemde kerk. roelofarendsveen. Aan den brigadier-Majoor der Rijks- veldwacht, den heer A. H. P. J. Bodaan, is- op zijn verzoek met ingang van 1 No vember a.s. op de meest eervolle wijze ont slag verleend, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Moge het hem ge geven zijn nog vele jaren van een welver diende rust te genieten. Door een zekeren L. Mackilsen, een Deen van geboorte en wonende te Lisse, worden handelsrelaties aangeknoopt bij verschillende ingezetenen uit deze ge meente over den koop van Steensche boo- nen. In verband met ingewonnen inlich tingen uit Lisse geven wij een ieder wel terst voorzichtig te wezen. wassenaar Een inbraak opgehelderd. Maandag j.l. is ingebroken in een villa, staande aan de Duinvoetlaan te Wasse naar en bewoond door den heer A. Deze inbraak bleef aanvankelijk onont dekt, daar de familie A. op reis was. De Wassenaarsche politie was er echter ach ter gekomen en stelde een ondefzoek in. ,Het is ten slotte aan de Haagsche politie gisteravond gelukt den dader te arrestee ren. Dit is op de volgende wijze toege gaan: Gistermiddag vervoegde zich bij den zoon van den heer A., die in Doorn woont, een man, die hem meedeelde, dat er in de villa van zijn vader te Wassenaar inge broken was en alle gouden en zilveren voorwerpen gestolen waren. Als een be wijs had hij een gouden medaille meege bracht. Volgens zijn zeggen hadden de die ven alles aan hem verkocht en hij wilde nu den zoon in de gelegenheid stellen de geheele partij terug te koopen voor 100. De jonge heer A. wist nog van den dief stal niets af, maar daar zijn vader in het buitenland vertoefde en de gestolen partij een aanzienlijke waarde vertegenwoordig de, besloot hij op de zaak in te gaan. Hij sprak met zijn bezoeker af, dat zij elkaar gisteravond in een groot café in Den Haag zouden treffen en daar de zaak ver der regelen. De heer A. reisde naar Den Haag, maar stelde vooraf even de Haagsche politie van een en ander in kennis. Toen ging hij in bedoeld café zitten wachten. Eenige rechercheurs waren echter in de nabij heid, daar de politie vermoedde, dat de koopman wel meer van de zaak zou af weten. Maar in het café verscheen niemand. Eindelijk werd de heer A. getelefoneerd en verzocht de man hem even naar een ander café-restaurant te komen. In de serre hiervan troffen zij elkaar inderdaad. Maar na de eerste oogenblik- ken verwijderde de heer A. zich een oogen blik. Twee rechercheurs, die zich even eens naar het café begeven hadden, gin gen naar den man tos en arresteerden hem. Hij verzette zich niet en de arresta tie vond zonder de minste opschudding plaats. Het pubiek heeft er zelfs zoo goed als niets van bemerkt. De aangehoudene bleek te zijn de 23-ja- rigs etaleur F. G. F. P. Na een kort ver hoor bekende hij Maandag op Wassenaar te hebben ingebroken. Verschillende zil veren voorwerpen werden nog op hem be vonden. Voorts is op zijn aanwijzing op gegraven in een stuk weiland achter de Binckhorstlaan een groote partij gouden, Yilveren en antieke voorwerpen, alle af komstig uit de villa, van den heer A. De waarde van een en ander beloopt eenige duizenden. P. vertelde nog, dat hij in de villa een briefkaart had gevonden van den zoon uit Doorn. Hij was toen op het denkbeeld gekomen de voorwerpen aan hem te vor- koopen. Daar hij geen geld had om pér trein naar Doorn te gaan, heeft hij een auto gehuurd. Als onderpand gaf hij den garagehouder eenige gouden voorwerpen in onderpand. Hij is een goede bekende van de politie. VISSCHERIJBERICHTEN. IJmuiden, 24 U t. Heden aange komen aan den Rijksafslag: 12 stoomtreilers, 3 drijfnetvaartuigen en 7 kustvisschers. Aanvoer en prijzen waren: treil- visch: tarbot f 34—80, griet f 2956, per 50 Kg.; groote tong f 3.10—3.35, middel tong f 2.503, kleine tong f 1.602.20. per Ivg.; groote schol f 54 67. middel schol f 4257, zet schol 5565, kleine schol f 638. bot f 6 38, schar f 3.4024, tongschar f 64, per kist van 50 Kg.; rog f 14—28 per 20 stuks; vleet f 0.83—3.50 per stuk; pieterman poontjes f 2.50—24, groote schelvisch f 4352, middel schelvisch f 3542, kleinmiddel schelvisch f 21 28. kleine schelvisch f 819, per kist van 50 Kg.; kabeljauw f 5874 per kist van 125 Kg.; groote gullen f 22.50 25, kleine gullen f 815, per kist van 50 Kg.; leng f 0.752.20, heilbot f 313.30 per stuk; wijting f 412.50 per kist van 50 Kg.; koolvisch f 0.73 2.35 per stuk; makreel f 1317 per kist van 50 Kg. Haring: 216>2 kantje volle haring, f 16.5018.40; 167 kantjes steurharing, f 13.5013.80 per kantje; 375 kantjes versche haring, f 78 per mand van 42 Kg.; 238 kisten versche haring, f 8.50 10 per 50 Kg. Heden kwam hier binnen de Duitsche stoomtreiler Oevelgonne SD 118 met f 5295 besomming. De besommingen der haring schepen waren heden: IJM 266 stoom- logger met f 6549; IJM 268 motorlog- ger met f 6394 voor pekelharing, en de Engelsche drifters YH 263 met f 1924. LT 1167 met f 2332, LT 203 met f 2*36, LT 49 met f 1246, LT 53 met f 2536«en LT 324 met f 3060 voor versche ha ring. Van de versch-haringvisscherij kwam hier binnen de Engelsche stoomlogger YH 997 met 155 manden versche haring. Van de IJmuider haringvloot kwamen binnen de stoomlogger YM 266 met 32 last, de motorlogger IJM 268 met 24 last en de zeillogger IJM 217 met 23 last pekelharing. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 11 aan de markt. De besommingen waren: IJM 253 met f 6745. IJM 405 met f 4842, IJM 175 m. f 3671, IJM 136 met f 3319, IJM 62 met f 3796, IJM 108 met f 3596, IJM 326 m. f 3023. IJM 72 met f 4258, IJM 20 met f 3448. IJM 35 met f 3468 en IJM 6 met f 2012. - Sedert de vorige opgave zijn van de Katwijk er haringvloot in de ha ringhaven te IJmuiden binnengeko men de loggers: KW 5 met 368 kantjes, KW 196 met 450, KW 141 met 340, KW 102 met 442, KW 19 met 370, KW 153 met 369, KW 144 met 351. KW 14 met met 367, KW 37 met 423, KW 34 met 395, KW 8 met 591, KW 110 met met 500, KW 140 met 343. KW 42 met 421, KW 161 met 442, KW 9 met 383, KW 44 met 408, KW 18 met 204, KW 101 met 456, KW 147 met 391. KW 149 met 278, KW 48 met 210, KW 22 met 346, KW 59 met 382 en KW 175 met 342 kantjes pekelharing, welke naar Katwijk zijn verscheept. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. WESTERDIJK, Philadelfia n. Rott., 23 v. Newport News. EDAM. 23 v. N. Orleans n. Rott. RIJNDAM, Rott. n. New York, 2* van Boulogne. BEEMSTERDIJK, 24 v. Rott. n. Mon treal. GLAMORGANSHIRE, Vancr. n. Rott.. 24 v. Liverpool. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. DRECHTERLAND, uitr., p. 23 Dunge- MAASLAND, uitr., 24 te Pernambuco. HOLLAND—AFRIKA-LIJl». HEEMSKERK, uitr., 23 te Algoabaai. SUMATRA, 24 v. Antw. te Amst. MELISKERK, thuisr., p. 22 Dakar. RANDFONTEIN, uitr., 23 van East London. JAGERSFONTEIN, thuisr., 23 van Gi- SPRINGFONTEIN, uitr., 23 v. Port Sudan. I BILLITON, uitr., 23 te Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. IJSTROOM, uitr., 24 te Burutu. SCHELDE STROOM, thuisr., 24 te Gr. RUNLAND, thuisr., 24 v. Lagos. REGGESTROOM, thuisr., 24 te Amst. KON. PAKETVAART MIJ. VAN SPILBERGEN, 22 te Belawan. GENERAAL MICHIELS, 24 v. Rott. n. Batavia. i ROTTERDAMSCHE LLOYD. TOBA, thuisr., p. 23 Sagres. MADIOEN, thuisr., 24 v. Sabang. PALEMBANG, thuisr., p. 23 Sagres. SOEKABOEMI, uitr., 24 v. Suez. SIBAJAK, thuisr., p. 23 Perim. INSULINDE, thuisr., p. 24 Finisterre. 25 te Cowes en 27 te Rott. verw. KEDOE, thuisr., 24 te Londen. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". P. C. HOOFT, uitr., 24 te Southampton PRINSES JULIANA, uitr., 24 v. Suez. KARIMOEN, uitr., 23 te Sabang. MANOERAN (thuisr.) 23 te Sabang. KftA&^AU tuite} 22 Y. Belawan

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6