het dienstplichtig politepersoneel bij eersten oproep onder de wapenen moet komen. Het gevolg hiervan zou zijn, dat in zoodanig geval de getal sterkte b.v. van het Utrechtsche poli tiekorps, gelijk de opeenvolgende bur gemeesters, vertrouwende op de tot vóór dien geldende regeling, dit heb ben samengesteld, tot minder dan de helft zou worden teruggebracht, wat tot zeer ernstige bezwaren zou leiden. De burgemeester van Utrecht, dr. J. P. Fockema Andreae, heeft over deze kwestie terstond schriftelijk en mondeling overleg met den minister geopend, doch hangende de oplossing acht noch hij, noch de hoofdcommis saris zich verantwoord tot het aan stellen van nog meer militieplichtigen mee te werken, omdat hierdoor de kans op verzwakkng van het korps in tijd van nood zou worden vergroot. Is dit niet een zaak voor de Kamer, vraagt „De Volkskrant". ALBERT THOMAS NAAR NEDERLANDSCH-INDIS. De directeur van het Internationaal Arbeidsbureau Albert Thomas heeft gisteren aan de Nederlandsche regee ring meegedeeld ,dat hij de uitnoodi- ging van den gouverneur-generaal van Neerlandsch-Indië om bij gelegenheid van zijn reis naar het Verre Oosten ook een bezoek aan Nederlandsch- Indië te brengen, aanvaard. De heer Thomas zal waarschijnlijk aan het eind van de volgende week reeds Genève verlaten. Hij is voorne mens na een bezoek aan Japan en China van Singapore uit naar Batavia te gaan en daar een kortstondig ver blijf van drie dagen te houden, tjen- einde aldaar met de ambtenaren der Nederlandsch-Indische regeering in overleg te treden. Na zijn verblijf te Batavia zal de heer Thomas opnieuw naar Singapore teruggaan. NEDERL. SANATORIUM TE DA VOS. Zaterdagmiddag werd ten huize van den voorzitter, den heer O. Men- ten te Den Haa,g, de bestuurs- en le denvergadering gehouden van de Ver- eeniging tot behartiging van de be langen van Nederlandsche Longlij ders (Nederïandsch Sanatorium te Davos). Medegedeeld werd, dat de laatste weken reeds 98 schenkingen voor het Plantenga-fonds binnen gekomen zijn met een totaal bedrag van ruim f 31.000, waaronder een belangrijke gift is van f 15.000. Behalve deze giften gaven ruim 90 personen zich op als lid der vereeni- ging. De periodiek aftredende leden van het hoofdbestuur werden allen her kozen, waaronder de le secretaris- penningmeester mr. J. Plantenga. te Dén Haag. WEGENVERBETERING. De Minister van Waterstaat heeft, volgens het .,Hbld." een commissie ingesteld voor overleg inzake de we genverbetering. Deze commissie zal met den Minister hebben te overleg gen over ontwerpen van wijzigingen in het Rijkswegenplan, verleggingen van tracés, dwarsprofielen van nieu we en bestaande wegen, plaats en af metingen van rivierovergangen, be grootingen van het Wegenfonds, werk plannen, wegenverbetering enz. De commissie wordt samengesteld uit tien personen, uit vereenigingen en andere, zich met het wegenverkeer bezig houdende lichamen en die het toerisme bevorderen. Ook zal worden gelet op het benoemen in de commis sie van personen, die de aesthetische zijde van het vraagstuk kunnen in het licht stellen en die ook andere ge zichtspunten dan uitsluitend die van de verkeerseischen kunnen beoordee- len. BARONES. VAN HARINXMA THOE SLOOTEN. f Zondagavond is op de Harinxma- state te Beetsterwaag, 89 jaar oud, overleden vrouwe douarière baronesse Anna van Harinxma thoe Slooten, geboren jonkvrouwe van Beyma, echt- genoote van wijlen mr. B .Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, den oud- Commissaris der Koningin in Fries land. De overledene is voogdes ge weest van het Old Burger Weeshuis te Leeuwarden, presidente van Moe derlijke Weldadigheid ei eere-presi- dente van tal van comité's. De teraardebestelling geschiedt Donderdag te Beetsterzwaag. Vertrek van het sterfhuis 12 uur. DE GEZANT VAN VENEZUELA. De Prins heeft gistermiddag ten Koninklijke paleize te 's-Gravenhage ontvangen den heer M. Gumersindo Torres," gezant van Venezuela bij het Hof der Koningin, die vegens lang durig verblijf in het buitenland, na zijn ontvangst door de Koningin tot aanbieding van zijn geloofsbrief nog niet In de gelegenheid was door prins Hendrik te worden ontvangen. BEPERKTE POSTDIENST- UITVOERING OP R.-K. FEESTDAGEN. Op vragen van het Tweede Kamer lid den heer Vliegen in verband met de omstandigheid, dat in een groot deel des lands op R.-K. feestdagen slechts één postbestelling plaats heeft, die vaak heel vroeg in den ochtend begint, met het gevolg, dat velen, be halve hun overige post, zelfs hun ge wone dagelijksche courant moeten missen, heeft de Minister van Wa terstaat geantwoord: L In verband met art. 264, lid 3 en 4 'der Verzamelde Voorschriften voor het Staatsbedrijf van de Posterijen, (Telegrafie en Telefonie, Deel IIIA. waarvan de inhoud is medegedeeld bij 'de beantwoording van ue schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Lingbeek, heeft op verschei dene plaatsen op Maria Hemelvaart, Allerheiligen en Goeden Vrijdag een dienstuitvoering plaats in den geest van het medegedeelde in de eerste vraag. II. In alle daarvoor in aanmerking komende gevallen zal op de bovenge noemde dagen de gewenschte gele genheid tot het afhalen van poststuk ken worden gegeven, voor zoover dit zonder verlenging van den dienst van het personeel mogelijk is. Ten aan zien van dagbladen zal, in verband met het feit, dat deze als regel in ge bundelde pakken worden ontvangen en daardoor afzonderlijk kunnen wor den gesorteerd, deze gelegenheid in elk geval kunnen worden geboden. NED. BOND VAN J. V. OP G. G. Het boiid-ibestuur van den Ned. Bond van J.V. op Geref. Grondslag heeft, zooals de N. Prov. Gron. Cour. meldt, naar aanleiding van de ont vangst van een bedrag van f 223 van het Ned. Jeugdleidersinstituut, zijn gedeelte van de opbrengst der geluks telegrammen. besloten eerst den bond in de gelegenheid te stellen zich uit te spreken over de al of niet aanvaar ding van deze gelden. Een verzoek van het Chr. Nat. Filmcomité om een vertegenwoordi ger naar een te houden vergadering van dit comité te willen aanwijzen is door het bondsbestuur afgewezen. De bondsdag 1929 zal Hemelvaarts dag te Arnhem in „Musis Sacrum" worden gehouden. In 2 zalen zal wor den vergaderd, zoodat een dubbel stel sprekers zal optreden. In de middag vergadering ,die zoo mogelijk radio grafisch zal worden uitgezonden, zal aan de orde komen het onderwerp: Het jonge leven en de politiek". VOOR DEN KONING. De Nationale Vereeniging „Pro Rege" gaf ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan een nummer van het orgaan in feestgewaad. Ds. T. J. Hagen, de redacteur en geestelijke vader dezer organisatie opent de rij der me dewerkers met een hoofdartikel over: „Ons tweede lustrum". Het bevat ver der artikelen van de hoofdbestuursle den, de heeren N. A. Schuman, te Amsterdam, secretaris; luitenant B. Geleijnse „De Glindhorst", penning meester; ds. L. S. Crousaz, Ned. Herv. predikant te Strijen; ds. J. Gispen, Gereformeerd predikant te Gronin gen; ds. G. Renting, idem te Winters wijk; het oud-hoofdbestuurslid, de heer H. A. Burgers, te Rotterdam; be nevens enkele ongenoemden. Ook de gewone rubrieken ontbreken niet. Het geheel maakt een goeden indruk en is wel in staat om voor deze ver eeniging propaganda te maken. GEMENGD NIEUWS. Brutale poging tot berooving. Gister morgen heeft in een pand aan de Oppert te Rotterdam een brutale poging tot be rooving plaats gehad van een kantoorbe diende, die ƒ23.000 bij zich had. De dader heeft den kantoorlooper op gewacht en hem met een gummistok op het hoofd geslagen. De kantoorlooper ver loor echter niet het bewustzijn, waardoor de berooving mislukte. De aanrander nam de vlucht en na een wilde jacht gelukte het hem hij het oude Stadhuis aan te houden, waarna hij in verzekerde bewaring werd gesteld. Mislukte inbraak. Zondagavond om streeks acht uur kwam de wed. C., wonen de in de Wolfstraat te Utrecht, bij haar woning en ontdekte, dat er licht in de ka mer brandde, aldus het „U. D." Aanvanke lijk denkende, dat een harer zoons was thuis gekomen en dus niets kwaads ver moedende, ging zij binnen. Plotseling ging het licht in de achterkamer uit. De we duwe riep hierop naar achter, dat haar zoon het licht niet moest uitdraaien. Het antwoord was: „Ga nu je gang maar, vrouwtje". Zij zag een man bij haar buffet staan, en riep even moedig terug: „Nou zie ik het, er is een dief, een inbreker, in huis". De vreemde indringer heeft hierop de 66-jarige vrouw aangevallen en heeft haar eenige slagen in het gezicht gegeven en begaf zich na deze schermutseling naar. het schakelbord, dat voor in de gang hing en sloeg de zekeringen kapot, hetgeen tot gevolg had, dat het geheele huis in don ker gehuld was. De man, die met de uit gang niet goed op de hoogte scheen te zijn, liep in zijn overijlde vlucht naar den verkeerden kant en vond toen geen deur knop. Na een worsteling tusschen de vrouw en den indringer, is deze laatste ontsnapt en de straat opgevlucht. De vrouw, die haar tegenwoordigheid van geest nog niet verloren had, riep hem luid na. De recherche, die denzelfden avond nog de situatie heeft opgenomen, heeft des avonds den man van zijn bed opgelicht. Het bleek geen onbekende van de politie te zijn. De man was pas in Maart j.l. uit de gevangenis ontslagen, hij is grondwer ker van beroep en 48 jaar oud. Bij onderzoek is gebleken, dat de inbre ker geen gelegenheid gehad heeft om iets weg te nemen. Een 80-jarige Bewaarschooljuffrouw. Te Wilhelminadorp bij Goes, vierde het hoofd der bewaarschool haar tachtigsten verjaardag. Nog dagelijks heeft ze de kin deren van het dorp onder haar trouwe hoede, in hetzelfde schoolgebouw, waar zij reeds meer dan 60 jaar onderwijzeres is. Geen wonder, dat het geheele dorp in feeststemming was en haar huldigde. De oudste Zeeuw overleden. Eenigen tijd geleden overleed de oudste ingezetene der provincie Zeeland, mej. Asselman, te Hengstdijk. Voor zoover bekend, was toen de oud ste Zeeuw de heer L. Wisse te Kamper land, die 't volgend jaar zijn honderdsten verjaardag hoopte te vieren. Deze is ech ter gistermorgen op 99-jarigen leeftijd overleden. Ernstige vechtpartij. Zondagavond ontstond te Sittard een vechtpartij in de Dorpstraat tusschen zekeren D. uit Opho- ven en D. van den Bergerwegl Plotseling trok D. uit Ophoven een mes en stak zijn kameraad daarmee in den rug. Deze zeeg bloedend neer; het bleek, dat de rechter- long getroffen was. De marechaussees wa ren direct ter plaatse en wisten den dader te arresteeren. De getroffene moest naar het Fransche klooster vervoerd worden. De dader D. is niet toerekenbaar. De toe stand van den getroffene is redelijk wel; er bestaat geen direct levensgevaar. Een kanibalistische hit. Te Nieuwer- Amstel (N.-H.) moest, naar „de Rotterd." meldt, de zoon van een landbouwer naar een ziekeninriheting te Amsterdam wor den overgebracht, daar een kwaadaardige hit hem het oor had afgebeten. Verdronken. Het 13-jarig dochtertje van den veehouder Korver aan den Uit weg te Wilnis, is gisterenmorgen, terwijl zij in het boenhok naast de woning aan het werk was, voorover in de sloot geval len en verdronken. Uit het Verbindingskanaal te Gronin gen is opgehaald het lijk van den 22-jari- gen kapper A. M., die sedert een tweetal weken vermist werd. Een noodlottige vaL Te Stroobos is de gehuwde timmerman H. Hummel, van een dak gevallen en ernstig gewond, be wusteloos opgenomen. Het dijbeen was ge broken en de heup beschadigd. H. is naar het ziekenhuis vervoerd. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den kantonrechter stond gis termorgen allereerst terecht I. Z. uit Katwijk aan Zee, eigenaar van een hond, die een paar gaatjes had gebeten in het man te lcostuum van Mevrouw Markloet van Proyen, terwijl ze rustig aan 't wandelen was in gezelschap van een andere dame. Mevr. Markloet was als getuige ver schenen en deed een uitvoerig relaas over het gebeurde; de schadevergoe ding, welke verd. haar had aangebo den van ten hoogste 25 voor het stoppen van de gaten had ze niet wil len aanvaarden, daar het costuum pas vier weken oud was; ook beklaagde zij zich over de houding van beklaagde's vrouw, die niets had gedaan om te ver hinderen, dat de hond haar voor de tweede keer zou gaan bijten. Zij eischte een schadevergoeding van 50 gulden. Daarna werd gehoord de Wed. Trap, die met de heele zaak niet uit staande had, doch die was opgeroepen, omdat een hadmantel van haar zoon tje twee weken daarvoor eenzelfde lot had ondergaan als het mantelcostuum van Mevr. M. Deze schade was echter onderling geregeld. Nadat nog een derde getuige was gehoord, de sqhelpenvisscher J. Jon ker en verd. had bekend, eischte de ambtenaar 10, subs. 5 dagen hechte nis. De raadsman van verd., Mr. Gunning, vroeg de zaak aan te houden, teneinde den verbalisant te hooren. Hetgeen in gewilligd werd, zoodat de zaak volgen de Maandag weer voorkomt. J. V., koopman te Alkemade, had in de Donkersteeg met een vierwieli- gen wagen niet voldoende uitgeweken en was daardoor tegen een handwagen opgereden, die dientengevolge door 'n winkelruit was gedrukt. Na de verklaring van drie getuigen dat verdachte inderdaad meer had kunnen en moeten uitwijken, veroor deelde de kantonrechter hem conform den eisch van den ambtenaar tot be taling van 6, subs .3 dagen hechtenis. L. J. S„ die verstek had laten gaan, had op de Hoogewoerd met te groote snelheid gereden en daardoor een stil staande auto aangereden en ernstig beschadigd. Uit de getuigenverklaringen kwam vast te staan, dat verdachte met een snelheid van 50 a 60 K.M. gereden had, waarna de ambtenaar 10 of 5 dagen hechtenis vroeg. De kantonrechter veroordeelde tot f 25 subs. 10 dagen. UIT ONZE INDIEN. TRAMPLANNEN TE BATAVIA. Naar Aneta verneemt, heeft de re geering met betrekking tot de tram plannen te Batavia aan de gemeente doen weten, dat zij welwillend staat ten opzichte van het verleenen van steun om te komen tot een rationeele oplossing van het vraagstuk. DE SEMARANGJOANA- STOOMTRAM. De Semarangsche gemeenteraad heeft de beslissing omtrent het voor stel tot verlenging van het Contract met de SemarangJoana-gtoomtram uitgesteld omdat hij een anderen verm voor het contract wenschte, het zij een exploitatiecontract, hetzij een gemengd bedrijf. Ernstige bezwaren bleken te bestaan tegen de clausule betreffende de vrijwaring tegen con currentie van autobussen. VERDUISTERING? Een uitgebreid onderzoek van de justitie is aangevangen naar finan- cieele handelingen van J. W. R. V., notaris te Weltevreden, in verband met een vermoedelijke verduistering van tienduizenden. TOEëlGENING VAN GELD. De Raad van Justitie te Semarang heeft een aanvang gemaakt met de zaak tegen mr. F„ die ervan beschul digd wordt, zich als procureur geld te hebben toegeëigend. Beklaagde, die in jaquet was gekleed, verdedigde zich zelf. De heer Paulus had een vordering op de Chineezen Tan Kiem Liong en Tan Siang Tjioe, groot 3397.50 gulden. Mr. Gunning te Solo (die als gemach tigde voor de Chineezen optrad, bood beklaagde aan, door een accoord de zaak te beëindigen. Het accoord be stond in betaling van 2000 gulden cash. Beklaagde nam het accoord aan en inde het geld buiten zijn cliënt om en in vertrouwen, dat deze het wel goed zou vinden. De heer Paulus seinde aan beklaag de. dat hij met 3000 gulden accoord ging, doch schreef later een briefkaart dat hij met 2000 gulden accoord ging, hetgeen de president concludeert uit verschillende schrifturen. Beklaagde herinnert zich niet, een dergelijke briefkaart ontvangen te hebben. Hij blijft bij zijn verklaring, dat hij het geld van mr. Gunning ont vangen heeft, maar niet wist, of Pau lus het accoord goed zou vinden. HET GEHEIMZINNIGE SCHIP. Aneta seinde ons reeds de meest belangrijke bijzonderheden van het Noorsche s.s. „Bauna", dat plotseling te Tandjong Priok arriveerde, na de reis van Rotterdam rond de Kaap de Goede Hoop te hebben geddan, voor gaf met machinerieën te zijn geladen, doch wapens en ammunitie aan boord bieek te hebben en naar Port Arthur op weg zou zijn, doch na allerlei avonturen in Batavia's haven te heb ben beleefd, op zekeren avond plot seling met gedoofde lichten weg- stoomde, waarna van het schip blijk baar nooit meer iets werd gehoord. Een achtervolging werd dadelijk ingezet, maar men zal zich herinne ren, dat die ten gevolge van vergis singen enz op niets uitliep. De haven meester c.s., die het eerst uitvoeren, hadden zeer onprettige ervaringen, waaromtrent wij nader lezen: De motorboot Q.Q., die, direct nadat bekend geworden was dat het geheim zinnige Noorsche schip „Bauna" in het geheim het anker had gelicht, het schip achterna zette, moest toen zij 't schip op circa twee mijl genaderd was, de achtervolging opgeven, met het oog op den voorraad brandstoffen. De steven werd gewend en korten tijd 'daarna weigerde de motor waarop een zeil werd opgezet hetgeen even wel weinig uitrichtte, omdat dit on voldoende bleek om tegen den sterker wordenden stroom op te koersen. De bemanning schikte zich zoo goed en zoo kwaad ais mogelijk in de vrij be narde situatie van de hulpeloos op zee ronddrijvende motorboot die ten prooi was aan wind en stroom. Herhaaldelijk doemden aan de ge zichtseinder op weg naar Priok pas- seerende schepen op, die ondanks de herhaaldelijk in de weer gestelde po gingen om de aandacht te trekken, niets opmerkten. Van dotten poetska toen werden daarna fakkels gefabri ceerd en aangestoken, die blijkbaar voor prauwlichten aangezien werden en niet het gewenschte resultaat had den. Met lampen werden voortdurend S.O.S.-seinen uitgezonden, maar ook deze bleven onopgemerkt. Het s.s. „Sembilan", dat op vrij korten afstand passeerde had de seinen niet gezien. Toen de ochtendstond naderde passeerde o.a. de K.G.M.-er „Baud", die het verwoede vlaggenseinen niet zag. De toestand van de van dorst versmachtende manschappen was zeer penibel toen tegen tienen de „Me rel" naderde, doch de spanning steeg aangezien de „Merel" in gezichtsaf stand den steven bleek te wenden om terug te keeren in de richting van Priok. Opnieuw werd er frenetiek met vlaggen geseind en de hoop herleefde, toen het bleek, dat de „Merel' in de goede richting verder stoomde en na een manoeuvre een sloep afzette nabij het -eiland Edam teneinde nadere in lichtingen in te winnen hij den licht- wachter. Deze had echter niets gezien. De „Merel" ontdekte evenwel de sloep en stoomde na nog eenige vlaggen seinen gewisseld te hebben, naar de motorboot, waarvan zij de bemanning oppikte en na deze gelaafd te hebben, zonder verdere wederwaardigheden naar Priok terugkeerde. Na de „Q.Q." voeren nog uit, om aan de achtervolging deel te nemen, de gouvernementsstoomer „Merel", de motorsloep Ambon" en de boot van het havenbenedrijf „Gelis". Maar die bereikten heelemaal niets, omdat de een een defect aan de motor kreeg en ae ander petroleum in plaats van benzine had medegenomen. De „Bauna' schijnt in Noordelijke richting te zijn vertrokken. (Tot zoover de aanvullende dagblad- berichten. In Noordelijke richting? Naar Britsch Noord-Borneo misschien, om te trachten daar kolen in te ne men? Maar dat klopt niet met een nog later ontvangen bericht dat de „Bauna" na zijn vlucht had geankerd in Straat Soenda om op de kust van Zuid-West-Bantam drinkwater in te nemen. Een oord, dat allerminst geschikt is om drinkwater in te nemen. Waar zou dat daar vandaan moeten komen? Maar voor ons ligt het meest merk waardige der geheele geschiedenis hierin: de „Bauna" schijnt nooit er gens te zijn aangekomen. Ligt het ge heimzinnige schip mischien nog in een der vele baaien en kreeken van onzen Archipel? De Engelsche haven en marine-autoriteiten in China wa ren door ons gewaarschuwd, zoodat de „Bauna" haar. indien de reis wer kelijk in die richting leidde, niet zal hebben kunnen ontsnappen. Maar waar bleef het schp dan na de haastige vlucht uit Tandjong Priok?, Mystère! VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 22 October. Heden aan gekomen aan den Rijksafslag 28 stoom trawlers, 1 zeillogger, 8 drijfnetvaar tuigen en 1 kustvisscher. De prijzen van trawlvisch waren: Tarbot 2580, griet 3650 per 50 K.G.; groote tong 2,903,30, middel tong 22,85, kleine tong 1,601,95 per K.G.; groote schol 4044, middelschol 4663, zetschol 44—63, kleine schol 6,50—35, schar 924, tongschar 42—70 per kist van 50 K.G.; rog 11—30 per 20 stuks; pieterman poontjes 2,4018,50, groote schelvisch 3648, middel schel- visch 2336, kleinmiddel schelvisch 16 26, kleine schelvisch 515 per kist van 50 K.G.; kabeljauw 4872 per kist van 125 K.G.; groote gullen 17,50—25, kleine gullen 8,5015, per kist van 50 K.G.; leng 14, heilbot 313,58, per stuk; wijting 2,409 per kist van 50 K.G.; koolvisch 1,20—1,70, kreeft 0,97— 1,70 per stuk; makreel 1720 per kist van 50 K.G. Haring. Aanvoer en prijzen waren: 508 kantjes volle haring 16,1016,60, 336 kantjes steur 1314,60 per kantje; 506 manden versche haring 5,856,50; 18 manden gezouten haring 5 per mand van 42 K.G.; 1249 kisten versche haring 69 per 50 K.G. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 29 aan de markt. De besommingen waren: IJM. 56 met 639, IJM. 153 met 2252, IJM. 176 met 2477, IJM. 323 met 689, IJM. 501 met 1692, IJM. 65 met 1894, IJM. 26 met 2C22, IJM. 81 met 4787, IJM. 271 met 4037, IJM. 60 met 5505, IJM. 327 met 2046, IJM. 201 met 3396, IJM. 73 met 6291, IJM. 4 met 2685, IJM. 290 met 3683, IJM. 432 met 2799, IJM. 57 met 2932, IJM. 51 met 3163, IJM. 142 met 3116, IJM. 155 met 4121, IJM. 64 met 3108, IJM. 150 met 3743, IJM. 146 met 3417, IJM. 37 met 6696, IJM. 49 met 5095, IJM. 79 met 2232, IJM. 324 met 2701, IJM. 92 met 5120 en IJM. 68 met 865 besomming. De besommingen der haringsche pen waren heden: P.D. 378 met 1814, en L. T. 746 met 2744 aan versche haring; IJM. 267 met 8554 en KW. 99 met 436 aan pekelha ring. Van de verschharingvisscherij kwamen hier heden binnen de Engel sche stoomdrifters Y.H. 263 met 277 kisten, L.T. 203 met 335 kisten en L.T. 1167 met 178 kisten en 1167 manden versche haring. De logger KW. 133 bracht 166 kisten versche haring aan. Scheepstij dingen. HOLLAND— AMEHIKA-LIJN. SPAARNDAM, N. Orleans n. Rott., 20 te Coruna. LEERDAM, Rott. n. N. Orleans, 20 van Boulogne. MAASDAM, Rott. n. N. Orleans, 20 van Havana. KINDERDIJK, Vancr. n. Rott., 19 van Los Angeles. BLOMMERSDIJK, Rott. n. Quebec, p. 21 Lizard. HEEMSKERK, uitr., 20 v. Kaapstad. KLIPFONTEIN, thuisr., 22 v. Port Said. RANDFONTEIN, uitr., 21 v. Durban. JAGERSFONTEIN, thuisr., 19 v. Mar- VECHTDIJK, thuisr., 19 v. Das es Sa laam. GRIJPSKERK, thuisr.. 20 v. Beira. NEBRASKA, Rott. n. Vancr., 21 Z.O. van Land's End, BILDERDIJK, Rott. n. Norfolk, pass. 22 Lizard. ROTTERDAM, 22 v. N. York te Rott. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NIEUWKERK, uitr., 22 v. Amst. NIAS, 22 v. Rott. te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALBIREO, uitr., p. 21 Las Palmas. HELDER, uitr., 21 te Lagos. REGGESTROOM, thuisr., 22 te Rott. TEXEL, thuisr., 20 v. Freetown. IJSTROOM, uitr., 20 v. Port Harcourt. HON. HOLLANDSCHE LLOYD. KENNEMERLAND, uitr., 21 v. Santos. DRECHTERLAND, 22 v. Amst. naar Antwerpen. GELRIA, thuisr., p. 21 Fern. Nor. MONTFERLAND, thuisr., 20 v. Mon tevideo. ORANIA, uitr., 21 v. Leixoes. SALLAND, 21 v. Hamb. n. Amst. ZEELANDIA, uitr., 19 te B. Ayres. KON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL VERSPYCK, Amst. naar Batavia, p. 20 Ouessant. CREMER, 19 v. Belawan. SIGLI, 20 te Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MEDAN, 20 v. Rott. te Hamburg. KEDOE, thuisr., p. 21 Finisterre. TAMBORA, uitr., p. 21 Finisterre. TOBA, thuisr., 21 v. Barcelona. TOSARI, thuisr., 20 v. Port Said. MENADO, uitr., 22 te Londen. MADIOEN, thuisr., 20 v. Batavia. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". J. P. COEN, thuisr., 22 v. Port Said. KANGEAN, uitr., 22 v. Genua. KARIMATA, uitr., 22 te Antwerpen. MADOERA, thuisr., 21 v. Port Said. RIOUW, thuisr., p. 22 Perim. ROEPAT, 21 v. Bremen te Amst. SEMBILAN. thuisr., p. 21 Perim. KAMBANGAN, 22 v. Hamb. n. Amst. MANOERAN, thuisr., 20 te Belawan. PRINS DER NED., thuisr., 22 v. Sa- bang. ENGGANO, 21 v. Amst. te Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6