11LEMHTIW 143 DAG-AGENDA. lederen Dinsdag 78.15 uur. Wijk- gebouw „Pniël", Middelstegracht: Zit ting van het Toestuur v. h. Prot Bur. voor Soc. Adviezen. De avond- nacht- en Zondagsdienst Üer apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 October a.s. waargenomen door de apotheken van df heeren G H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. DE TOCHT VAN DE 1 „GRAP ZEPPELIN". Dr. Eckener en de bemanning van 'de „Graf Zeppelin" zijn te Chicago aangekomen en werden door burge meester Thompson en een 120.000 menschen ontvangen. Ter eere der bemanning had 's avonds een feest diner plaats, dat gevolgd werd door een bezoek aan het Duitsche theater. Uit New York wordt gemeld, dat de bekende Thomas Cook en Sons een overeenkomst met de Goodyear Zep pelin Maatschappij heeft getroffen voor den verkoop van plaatskaarten vcor de terugreis van de Zeppelin naar Duitschland. Hiermede is zoo te zeggen het eerste passagebureau voor de luchtscheepvaart geopend. Tot nu toe is niet nauwkeurig be paald, hoeveel passagiers meegeno men zullen worden. Naar verluidt zijn reeds meer dan 100 aanvragen in gekomen, terwijl ongeveer 12 plaatsen beschikbaar zullen zijn. De prijs voor een biljet bedraagt 3000 dollar. GEMENGD NIEUWS. Het doodelijk ongeluk te Scheveningen. Thans is het lijk van den jongen, die Zaterdagavond op den Boulevard te Sche veningen is overreden met het gevolg, dat hij aan zijn verwondingen is overleden, door de familie herkend. Het is de 12-jarige G. H. uit de Bokking straat te Scheveningen. De auto, waarmede het ongeluk gebeurd is, werd bestuurd door den heer W. S. uit de Tobias Asserlaan. De heer S. werd bij de aanrijding ernstig aan de linkerhand gewond, zoodat hij zich in het ziekenhuis moest laten verbinden. Het lijk van den jongen is door de Jus titie in beslag genomen. Moseam-diefstaL Uit het stedelijk museum te Vlissingen werden verschei dene gouden en zilveren munten vermist uit de collectie-van Woelderen. De politie heeft in verband hiermede een arrestatie gedaan. De aangehoudene is ter beschik king van de justitie gesteld. Overreden. Zaterdagmorgen had te Hengelo (O.) een ernstig ongeval plaats. Terwijl de 20-jarige mej. F. B., onder het viaduct tusschen de Wolter ten Cate- straat en Twekkelerweg een met steenen heiaden wagen wilde passeeren, slipte haar rijwiel. Zij viel en kwam voor 't ach terwiel van den wagen terecht, dat over haar been reed. Ernstig gewond werd zij naar het Alg. ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is zorgwekkend. Doodelijk ongeval. Gistermorgen om streeks negen uur is H. Coolens uit Heer len, leidekker, bij zijn werkzaamheden op het dak van het in aanbouw zijnde pand van den couffeur J. te Voerendaal, naar beneden gevallen. De man was op slag dood. Branden. Te Heech bij Oss is op de heide afgebrand de woning van den land arbeider v. H. Met moeite werd een 1-ja- rig kindje uit de vlammen gered. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt slechts laag de schade. UIT DE OMGEVING. i ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. M. Verburg, geb. Wingelaar, d A. Stap per, geb. van den Bosch, d M. van Rijswijk, geb. Scheris, z M. van Beek, geb. Paul, d B. van Oosterom, geb. van Ommering, d. Overleden. J. M. Wiemers. wed. van W. J. B. Wessels, 77 j N. van Nood, jd, 28 j Jozephus Hofman, 80 j. Getrouwd: G. van Ginkel, jm. 33 j en A. Voorbij, jd, 31 j. F. Nak, jm, 24 j en E. M. Splinter, jd. 19 j. Ondertrouwd: G. J. Minnee enS.C.. Bouwman A. van der Kwaak en M. H. den Ouden BOSKOOP. Wonderlijke dingen. Een niet alledaagsch geval heeft zich j.l. Zaterdagavond alhier afgespeeld. De heer R. zette even zijn zoo goed als nieuw rijwiel voor de winkel van den heer D. C. v. d. Willik aan de Dorpsstraat. Na daar hoogstens een minuut te zijn binnen geweest, kwam hij buiten komen de tot de onaangename ontdekking, dat zijn rijwiel verdwenen was. Zondagmorgen echter kwam R. weder in het bezit- van zijn rijwiel, doordat het gevonden was in de fietsenbergplaats van den heer Spruijt aan de Voorkade, een an der aldaar staand rijwiel is toen mede genomen. Dat rijwiel is intusschen ook weder terecht gekomen, staande voor een kapperswinkel aan de Burg. Colijnstraat. Ra, ra, wat is dat? Coop, vereeniging „De Boskoopsche Veiling', veiling van 22 October. Rozen per bos: Claudius Pernet 132171 ct., Gem. rozen 30—50-ct., Butterfly 5282 ct., Had- ley 100160 ct., Columbia 75125 ct., Gol den Ophelia 3456 ct., Rosalandia 4765 ct., Ophelia 3869 ct., Marcel Royer 58 106 ct., Jules Bouché 6982 ct., Mac. Kei ler 70—132 ct. Diversen: Chrysanten per bloem 1523 ct., id. tros per tak 917 ct. RECLAME en oostenwind snijdt, dan komt zoo'n jas te pas. Be* schut uw jongens met zoo'n warme jas van zuivere woL Voorkomen is beter dan genezen en minder kostbaar. Ziet Kreymborg's étalages en vergelijk in uw eigen be* lang de goedkoope prijzen met de degelijke kwaliteit En dan ten slotte de coupe, Kreymborg's coupe, dat is toch zeker altijd iets aparts 1 Van zoo'n jas zal uw jongen pleizier hebben JONGENS. 3 jaar 2.90, 4.90, 7.90, 9.90 WINTER.] 8 jaar 5.90, 7.90, II.90. 14.90 JASSEN 10 jaar 7.90, 9.90, II.90, 13.90 LEIMUIDEN. Burg. Stand. Geboren: Cornelia The- resia, dv. Johannes Cornelis van Graas en Johanna Cornelia Meijer; Catharina Jo hanna, dv. Nicolaas Jasper Beuk en Alida de Frankrijker; Jacobus Johannes, zv. Adrianus Hendrikus Straathof en Maria Johanna Juffermans. In het laatst van de maand Novem ber zal door de Herv. Meisjesvereeniging alhier een bazaar worden gehouden. De opbrengst van dezen bazaar zalten bate komen van het fonds voor de stichting eener nieuwe pastorie. Naar wij vernemen, zal spoedig een aanvang worden gemaakt met het beroe pen van een predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhïer, ter voorziening in de va cature, ontstaan door het overlijden van Ds.- G. J. van der Flier Jr. Door de duisternis misleid liep de heer K. L. in plaats van over, naast de plank, die over de sloot aan den nieuwen weg voor zijn huis ligt. Kopje onder ver dween hij in het koude water. Het wordt tijd, dat er wat gedaan wordt aan meerdere verlichting van den nieu wen weg op dit punt. Naar wij vernemen zullen de bewoners een verzoek aan den gemeenteraad, aan gaande dit punt, richten. NIEUWVEEN. Intrede Ds. M. C. van Wijhe. Na des ïnorgens door Ds. C. de Jongh, van Enkhuizen tot zijn ambtswerk te zijn ingeleid, deed Ds. M. C. van Wijhe Zon dagmiddag zijn intreerede als predikant der Ned. Herv. Gem. te Nieuwveen. Onder de vele aanwezigen waren o.a. de burge meester van Nieuwveen, de heer Geesink, de emeritus-predikant Ds. J. A. Prins uit Leiden, die 50 jaar geleden alhier in het predikambt bevestigd werd, Dr. P. Glas uit Boskoop, de heer G. A. de Ridder, uit Amsterdam en de bekends schrijfster me vrouw Anna van Gogh—Kaulbach. Ds. -van Wijhe sprak naar aanleiding van het woord uit Romeinen 1 16: „Want ik schaam mij het Evangelie van Christus niet; want het is een kracht Gods tot za ligheid een iegelijk, die gelooft". Xa ds predikatie sprak de voorzitter der Ver. van Vrijz. Hervormden in Neder land, de heer G. A. de Ridder, Ds. van Wijhe toe, zijn blijdschap betuigende over het feit, dat Ds. van Wijhe, na zijn belang rijken arbeid eenige jaren lang uitsluitend op het gebied van organisatie en uitbrei ding der Vrijz. Hervormde pers, thans daarnevens ook weer het gemeentewerk ter hand kan nemen. De consulent, Ds. J. R. Wolfensberger van Zevenhoven, heette namens cle gemeente ps. van Wijhe wel kom en wenschte -Nieuwveen geluk met den nieuwen predikant. Bij alle princi pieel verschil, hetwelk tusschen den con sulent eenerzijds en den bevestigden pre dikant en diens gemeente anderzijds be staat, was hem de samenwerking tijdens de vacature aangenaam geweest en ook heden bleek hem, dat er bij alle klove toch een eenheid is in het Evangelie van Christus, dat de prediker in de Ned. Herv. Kerk heeft te brengen. Hij verzocht de ge meente, Ds. van Wijhe en zijn echtgenoote (Mevr. Alie Smeding) toe te zingen de ze genbede uit Gezang 96. NOORDEN. Het 14-jarig dochtertje van den heer J. K. is bij werkzaamheden te water ge raakt en verdronken. OEGSTGEEST. Ernstig anto-ongevaL Hedenmorgen omstreeks half 11 heeft tusschen het Groene Kerkje en Klinken berg een vrij ernstig auto-ongeval plaats gehad, dat gelukkig nog zonder persoon lijke ongelukken is afgeloopen. Vanaf Sassenheim kwam een motor, die werd achterhaald door een auto, die een snelheid had van 80 K.M. Toen de auto den motor ongeveer 25 M. voorbij was, passeerde van de andere zijde een auto, die uit Oegstgeest kwam en een snel heid had van minstens 100 K.M. Laatstge noemde auto kwam met het achterwiel in de tramrails terecht, en slingerde met een smak links tegen een boom aan, waar door het linkervoorwiel verbrijzeld werd. De bestuurder wist den wagen evenwel nog om te halen, zoodat een botsing met den motor voorkomen werd. De wagen kwam nu rechts van den weg te staan, doch het achterstuk werd geheel in gru zelementen geslagen tegen een boom. De schok was zoo hevig, dat de portieren er uit vlogen! De bestuurder, de heer K. uit Amster dam, kwam er wonder boven wonder met den schrik af. Het wrak van zijn wagen werd door de fa. v. d. Ameele opgeruimd en de heer K., die eigenaar is yan nog 3 auto's, vroeg te Oegstgeest een dringend telefonisch ge sprek aan en had drie kwartier later al reeds weer een anderen wagen, waarmee hij zijn reis vervolgde. 't Is te hopen, dat hij daarmee wat min der onbezonnen gereden zal hebben! RIJNSBURO. In den nacht van Zondag op Maan dag is door onbekende oorzaak brand ont staan in een hooiberg achter de woning van den heer J. van E. aan de Vliet (Z.Z.) alhier. De brandweer was zeer spoedig ter plaatse, maar het vuur had toen reeds zoo'n omvang genomen, dat aan blusschen niet te denken viel, en al spoedig een tweede hooiberg in brand geraakte. De brandweer heeft de hooibergen uit een gehaald en er zorg voor gedragen, dat de brand zich niet tot de in de nabijheid staande woonhuizen uitbreidde. Behalve de hooibergen en de inhoud ging nog verloren een aldaar gestalde auto van den manufacturier BI., alsmede een partij timmerhout van den timmer man W. van E., alhier en eenig pluimvee. De blussching was eerst Maandagmid dag geëindigd. Verzekering dekt de schade. RIJNZATERWOUDE. Gedurende de ongesteldheid van Mej. Geertsema, onderwijzeres aan de O.L. school alhier, is tot tijdelijke leerkracht aangewezen Mej. Schuijt, uit Leiden. VOORSCHOTEN. Het Groene Kruis. Gisteravond hield de afd. Voorschoten van het Groene Kruis een ledenvergade ring in hotel Deurloo. Aanwezig waren het Bestuur en vijf le den. De voorzitter, burgemeester E. Ver- nède, opende de vergadering met een wel komstwoord. De secretaris, de heer Rut ten las de notulen welke onveranderd wer den goedgekeurd. Rector Beukers bracht financieel ver slag uit over 1927, 't welk sloot met een saldo van 408.52. De begrooting werd geraamd op uitga ven 2755.93 en ontvangsten op hetzelfde bedrag,saldo 602.82. De commissie tot nazien der boeken en bescheiden bracht hij monde van den heer van Breda een gunstig verslag uit. De voorzitter dankte de commissie voor haar arbeid. Naar aanleiding van de begrooting doet de voorzitter eenige mededeelingen. De in gestelde commissie ,voor het magazijn, heeft haar aidieid dit jaar aangevangen. Het magazijn is aanzienlijk bijgevuld en voor dit jaar is weer 200 uitgetrokken. Van de linnenkast wordt niet zoo veel ge bruik gemaakt, zoodat hiervoor ƒ50 is be groot. Wat de T.B.C.-bestrijding betreft, bestaat de gelegenheid om patiënten, die een slechte woning hebben en in een he tere misschien zouden herstellen, huurtoe slag te geven, waarvan door één patiënt gebruik gemaakt wordt. Van vacantie-ko- lonies werd dit jaar geen gebruik ge maakt ;hiervoor is ƒ150 op de begrooting geplaatst. De heer van Breda vraagt een bedrag op de begrooting voor een cursus „Eerste hulp bij ongelukken". De voorzitter zal eens met de doctoren overleggen, of zulk een cursus hier noodig is. De secretaris brengt hierna het jaarver slag uit. Het aantal leden bedroeg 722 met Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS HUIZEN, 340.9, na 6 uur 1870 M K. R. O. 5.30 Concert. Gramofoonmuziek. 6.30 Cursus in Esperanto. 7.Cursus in Kerklatijn. 8.15 Rede van Pater Felix Otten over „Rome en het Atheïsme". 9.Concert. 10.Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V R. O. 6.Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 6.Vooravondconcert. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.05 Boekbespreking. 8.35 Concert door het omroeporkest. 10.Persberichten van Vaz Dias. Daarna muziek. KöNïGSWUSTERH., 1250 M. 5.20 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. 7.50 Reciteeren. 8.20 Concert. Gemengd koor, blaasorkest en orgel. Daarna weer-, nieuws-, sport berichten en tijdsein. LANGENBERG. 468.8 M. 5.05 Vooravondconcert. 5.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. Daarna laatste berichten. Vervolgens muziek. DAVENTRY, 1604.3 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Tijdsein, weer- en nieuwsbericht 7.05 De grondslagen der muziek. Verder lezingen, enz., afgewis seld door muziek. 8.05 Militair concert. 9.20 Weer- en nieuwsberichten. Verder lezingen en muziek. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 5.05 Koersen en berichten. 8.20 Landbouwberichten. 8.35 Koersen en persberichten. 8.50 Concert. Zang en muziek. In de pauze persberichten. RECLAME HEEFT UW JONGEN EEN JAS NOODIG? KOMT EENS PASSEN U SLAAGT ZEKER EN NIET DUUR KOREVfSMSTRflBT. Zaterdagmiuuag werd de tentoonstelling „ue gebekte i ctel in vijf Eeuwen" in het Gemeente-museum te Den Haag officieel door Dr. J. Th. de Visser ge opend. Tafel uit het jaar 1810. een contributie van 1087. Het magazijn is in goeden staat. Geklaagd wordt, dat de menschen dikwijls de goederen slecht ge reinigd terugbrengen. I>e vijf ligtenten deden onafgebroken dienst. Het ineestelde consultatiebureau voor zuigelingen werd door 35 zuigelin gen bezocht (vermoedelijk onder geleide), het. kleinste getal was twee, het grootste acht. In enkele gevallen werden zichtba re resultaten bereikt. Uit het magazijn werden 438 artikelen uitgeleend. De voorzitter dankt den secretaris voor zi.in nauwkeurig verslag. Dp afgevaardigde naar de algemeene vergadering, de heer Braggaar, brengt verslag uit De voorzitter zegt. dat aan de school artsenkwestie nog steeds gewerkt wordt. De enquêtrice voor de t.b.c.-bestrijding bracht dit jaar 470 bezoeken. 57 patiën ten zijn ingeschreven, 9 nieuwe patiënten werden ingeschreven, 1 is overleden. 1 v. errl verpleegd in een sanatorium, 1 her steld daaruit ontslagen. De bezoeken wor den gewaardeerd en de adviezen opge volgd. De voorzitter dankt Zuster Barmen 't I.oo voor haren met toewijding verrich ten arbeid. De heer v. d. Plas werd als bestuurs lid herkozen. Naar de algemeene vergadering werden zoo mogelijk de twee wijkzusters afge vaardigd. De voorzitter dankt den heer Lomboo voor het in goeden staat houden van het magazijn. De voorzitter sluit met dank aan de leden de vergadering. Donderdag a.s. treedt de nieuwe po litieverordening in werking. ZOETERWOUDE. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 25 October 1928, des voor middags 9.15 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1.- Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van pensioengrondslagen. 3. Als voren tot vaststelling eener nieu we verordening tot aanwijzing van stem lokalen. 4.Als voren om in principe te besluiten tot verkoop van een berm met daarop

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2