RECLAME tuberculosebestrijding in deze gemeente. Als hoofdprijs is aangekocht een fraai eikenhout slaapkamer-ameublement en nog een 150-tal andere fraaie prijzen. De vioolclub zal den avond verder op luisteren. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis rekent op een volle zaal, want er zijn nog heel wat loten over. Het is voor een goed doel en de gelden komen ten bate van onze eigen plaatsgenooten. ZEGWAART. Zaterdag 27 October a.s. des namid dags te half drie, zal de „Centrale Zoeter- meer" van A.R. Kiesvereenigingen in het Bankgebouw alhier bijeenkomen. De agenda voor deze vergadering bevat de volgende punten. 1. Opening en Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Benoeming van twee afgevaardigden naar het Centralen Convent namens de Statenkieskring „Gouda". 5. Behandeling Program van Actie. 6. Behandeling voorstel candidaatstel- ling. 7. Rondvraag en sluiting GEMENGD NIEUWS. De moord te 's-Hertogenbosch. Om trent den moord, die Vrijdagnacht te 's- Hertogenbosch is gepleegd, deelt men nog de volgende bijzonderheden mede: D. en van O. waren den geheelen avond met hun vrouwen uit geweest en toen het sluitingsuur aanbrak, gingen ze luid zin gend en tamelijk aangeschoten huis waarts. Met hun vieren gingen ze naar de boven woning van D., die gelegen is in de Wal- poort, aan den Uilenburg. R. woont in de benedenwoning. Aangezien D. geweldig kabaal maakte boven en het meer is voor gekomen, dat hij den geheelen boel kort en klein sloeg, ging de vrouw haar zwa ger Thijssen roepen. Toen Thijssen buiten kwam stonden v. d. O. en D. hem vermoe delijk op te wachten, want opeens riep D.: „Moet je mij hebben?", waarop Thijssen moet geantwoord hebben: „ik niet". Zonder eenige verdere woordenwisse ling of aanleiding ontving Thijssen toen een steek met een vlijmscherp mes in den linkerschouder, waardoor hem een slag ader werd doorgesneden. Stervende werd hij de woning van zijn schoonzuster binnengedragen. Buiten is intusschen verder doorgevochten, want ook v. d. O. en zijn vrouw werden gewond. Een direct gewaarschuwde pater Capucijn diende aan Th. nog het H. Oliesel toe. Dr. Metloop kon, toen hij ter plaatse kwam, slechts den dood van het slachtoffer con- stateeren. Intusschen snelden buurtbewoners naar het politiebureau om de politie te waar schuwen en geneeskundige hulp in te roe pen. In de Vischstraat bevonden zich juist twee marechaussees, die, ziende, dat er iets aan de hand was, zich naar het troepje menschen begaven, waarbij zich ook D. bleek te bevinden. Deze laatste zeide tegen de marechaus sees, dat er een vrouw gestoken was, waarop een der mannen uit de buurt riep „Arresteer D., want die heeft een man doodgestoken". De dader werd daarop gearresteerd. De gemeente-politie had zich direct naar de woningen der betrokken personen be geven en bij hun aankomst trof zij daar v. d. O. eveneens bebloed aan; met een mes in de hand liep hij te zoeken, wie zijn vrouw had verwond. Hij werd even eens in arrest genomen, doch moest naar het ziekenhuis worden gebracht, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Ook de vrouw werd daarheen gebracht, doch kon na verbonden te zijn, weer naar huis gaan. Nog werd door de politie gearresteerd C. R., die met een grassikkel in de hand rondliep en verdacht werd de verwondin gen aan v. d. O. te hebben toegebracht. Ge bleken is echter, dat de verwondingen niet met deze sikkel zijn toegebracht en R., die niet ongunstig bekend staat, be weert dan ook, dat hij niemand verwond heeft en de sikkel maar had genomen, in geval ze hem te na zouden komen. D. werd direct aan een streng verhoor onderworpen, doch ontkent tot heden, de misdaad te hebben bedreven. .Verwacht wordt echter, dat hij spoedig tot bekentenis zal komen, want hij begint reeds te huilen in zijn cel en roept: „nu is het met mij gedaan". Verdachte is vijf en twintig jaren oud en heeft reeds jaren gevangenisstraf op zijn strafregister, eveneens wegens poging tot doodslag. Het mes, waarmede de noodlottige steek werd toegebracht, moet met opzet mede genomen zijn door den dader, want het is een afgesleten keukenmesje, dat echter vlijmscherp geslepen was. Hij staat zeer ongunstig bekend bij de politie; v. d. O. die ook verwond werd, staat niet gunstig bekend, terwijl de ver slagens een zeer oppassend man was, die nog nimmer met de politie in aanraking is geweest. Nader meldt men nog, dat D. Zaterdag middag, toen hij met het lijk van Th. is geconfronteerd, een volledige bekentenis heeft afgelegd. Door een auto overreden. Zaterdag avond is te Scheveningen op den Strand- boulevard een ernstig ongeluk gebeurd. Een jongen kwam op zijn fiets met vrij groote snelheid de hoogte afrijden in de nabijheid der VuurbaaksUaat. Op den boulevard gekomen, wilde hij met zijn rijwiel nog juist voor een auto omdraaien, maar ditgelukte hem niet meer. Hij viel en werd door den auto overreden. De Geneeskundige Dienst bracht den jongen naar het Roods Kruis Ziekenhuis aan de Segbroeklaan. Na korten tijd is hij daar aan zijn verwondingen overleden. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld kunnen worden; naar schatting is het een ongeveer 15-jarige jongen. De diefstal in het station te Steenderen. In verband met de diefstallen in het station te Steenderen zijn te Dinxperlo nog twee personen gearresteerd, onder wie een Duitscher. Hoewel alle vijf blijven ontkennen, be schikt de politie over voldoende bewijzen voor hun schuld. Het vijftal wordt ter beschikking van de justitie gesteld. Verduistering van naaimachines. Door een jachtopziener te Zelhem werd op 't Zand onder strooisel een nieuwe Singernaaimachine gevonden, geadres seerd aan zekeren S., vertegenwoordiger dier maatschappij te Vorden. Naar aanleiding van deze vondst heeft de politie een onderzoek ingesteld, waar bij bleek, dat de Singermaatschappij door haar vertegenwoordiger voor een belang rijk bedrag is opgelicht. Vele machines zijn verduisterd en tien tallen personen zijn bij deze affaire be trokken. S. is spoorloos verdwenen. Door een auto overreden. Vrijdag avond omstreeks half acht liepen eenige jongelui op den Kruisweg te Hoofddorp, toen hun een auto achterop kwam. Plot seling werd een hunner zekere de H., die met zijn fiets aan de hand op het trot toir liep, dbor den auto gegrepen. De wielen gingen hem over het hoofd en zijn rijwiel werd geheel vernield. Ernstig gewond werd de man onmiddel lijk naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. Een indringer. Toen Vrijdagavond omstreeks zeven uur eenige dames den winkel binnengingen van den goi%lsmid Schreuder, aan de Jacob Gerritstraat te Delft, kwam plotseling een man achter de toonbank vandaan, die snel den winkel verliet. De goudsmid constateerde daarna, dat. zijn winkellade was gelicht en daaruit eenige bankbiljetten van 10 en wat klein geld waren ontvreemd. Verdronken. Vrijdagavond, omstreeks half zes ging zekere C. M. van Dorst, land bouwer te Leur, een boodschap doen bij een buurman. Toen hij om half negen nog niet thuis was, werd men ongerust en ging zijn echtgenoote met een der zoons met behulp van een lantaarn op zoek. De ontsteltenis der echtgenoote valt te begrij pen, toen zij haar man niet ver van de woning bewusteloos in een sloot vond, waarin ongeveer 60 c.M. water stond. De kan met melk, die hij was gaan halen, lag op den kant van de greppel. Onmid dellijk werd alle moeite gedaan om een dokter te krijgen, maar noch die van Leur, noch die van Etten en nabijgelegen gemeenten was te bereiken Ten slotte werd de geneeskundige dienst van het Roode Kruis te Breda opgebeld, die bin- nén een half uur per auto ter plaatse was en met behulp van zuurstofapparaten de levensgeesten trachtte op te wekken. Niets mocht echter meer baten. De man bleek reeds overleden. Het tragische van het geval is nog, dat het vorige jaar de oudste zcon, nabij de woning dood bleef door het instorten van een schuurtje, dat hij hielp afbreken. Van D. was vader van zes kinderen. Honderdjarige. De oudste inwoner van Veenendaal, de heer Wessel van de Loosdrecht is in den ouderdom van 100 jaar en twee maanden overleden. Het tegengaan van gevaarlijke vliegerij. In de verleden week gehouden verga dering van den gemeenteraad van Lonne- ker is de politieverordening aangevuld met een reeks bepalingen aangaande het gebruik van vliegmachines en het vliegen in die gemeente. Aanleiding hiertoe is het volgende: Vier jongelieden zijn eigenaar geworden van een vliegmachine van verouderd Fok kermodel, nog in gebruik tijdens den groo- ten oorlog. In Lonneker hebben zij een schuur gehuurd en een stuk grond, en daar zijn zij zich thans bezig te oefenen in het monteeren van een vliegtoestel. Geld hebben zij niet, waarom zij de machine te gen een klein bedrag voor het publiek de- monstreeren. De politie vreest nu, dat zij binnenkort allicht pogingen zullen doen met hun machine van den grond te ko men, waardoor gevaar zou kunnen ont staan voor het publiek en voor de waag halzen 2elf. Met het oog hierop is een ver ordening gemaakt, waarbij het verboden is te vliegen in de gemeente Lonneker van terreinen af en met machines, die niet te voren voor dit doel zijn goedgekeurd, en door personen, die daarvoor niet de ver- eischte bevoegdheid bezitten. Op overtre ding staat een boete van ƒ25, of vijf da gen hechtenis. Enkele raadsleden maakten eenig be zwaar tegen deze inperking van de per soonlijke vrijheid, doch het gemeentebe stuur achtte zich tegenover het publiek en de jongelieden zelf niet verantwoord, als het {je zaak maar op zijn beloop liet. De verordening werd ten slotte met drie stemmen tegen vastgesteld. Van den motor geslingerd. Gisteren middag heeft op den weg van Zurich (Fr.) naar Harlingen een ernstig ongeluk plaats gehad. De motorrijder J. Keun uit Onnen kwam in aanrijding met een fietsrijder, waardoor hij van zijn motor werd geslingerd. De man werd -in bewusteloozen toestand op genomen en naar het Algemeen Zieken huis te Harlingen vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Etage uitgebrand te 's-Gravenhage. Gistermiddag omstreeks drie uur brak er brand uit op de eerste verdieping van het perceel Mauritsplein 21. De bewoners wa ren afwezig. Voorbijgangers bemerkten echter den brand door den rook, die uit verschillende ramen naar buiten drong, terwijl ook op de tweede étage, waar de N.V. Lithos gevesigd is, ontdekt werd dat brand op de eerste verdieping woedde. Het vuur had daar vrij snel om zich heengegrepen. De brandweer was zeer spoedig ter plaatse, doch kon niet meer verhinderen, dat twee kamers geheel uit brandden. De oorzaak is onbekend; gebleken is echter, dat in een der vertrekken een brandende petroleumkachel stond. De burgemeester, de heer Patijn, alsme de de hoofdcommissaris, de heer Van 't Sant, waren aanwezig. Voor de talrijke toeschouwers was van den brand niet veel meer te zien dan wat rook. Uit het Sociale Leven. CHRISTELIJK GEORGANISEERD. In de districtvergaderingen van den Nederl. Centr..Bond van Chr. Arb. in de bedrijven van Voedings- en Ge notmiddelen (N.C.V.G.B.) werd onder staande resolutie met algemeene stemmen aangenomen: De besturen van de afdeelingen van den Nederlandschen Centralen Bond van Chr. arbeiders(sters) in de bedrij ven van Voedings- en Genotmiddelen, in een achttal gewestelijke district vergaderingen, omvattende 45 afd. en gehouden te Alkmaar, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, Leeuwarden, Rotterdam. Utrecht en Zutphen, Oct. 1928, bijeen; gehoord de besprekingen inzake de gevoerde actie's tot verbetering van arbeidesvoorwaarden, zoowel als de handhaving en uitbreiding van collec tieve arbeidsovereenkomsten in de onderscheidene bij den bond aange sloten bedrijfsgroepen; constateerende, dat sedert de vorig jaar gehouden districtvergaderingen lal van gevoerde actie's tot gewensch- te resultaten hebben geleid; dat door de gevoerde actie en pro paganda het ledental van den Bond ir onderscheidene afdeelingen bedui dend is versterkt; Overwegende, dat evenwel in vele plaatsen en ondernemingen de werk gevers zoowel organisatorisch als in dividueel de ontwikkeling van het instituut der collectieve arbeidsrege ling als zijnde een bedrijfsbelang, te genhouden, Zijn van oordeel. dat blijvend Krachtig moet worden gestreefd naar afsluiting van collectieve contracten met 'n voortgaande ontwikkeling van bedrijfsorganisatie; dat met name in plaatselijke en landelijke overeenkomsten bevorderd diene te worden de tot-stand-koming van verplicht lidmaatschap, verbe terde bedrijfsrechtspraak, leerling overeenkomsten en vakopleiding, be- drijfsgewijze pensioenregelingen; dat ten opzichte van de arbeidswet richtige handhaving en scherpe con trole vereischt is; dat bij den uitbouw van de collec tieve overeenkomst in de richting van de bedrijfsorganisatie een deel der overheidstaak in handen van partijen kan worden gelegd; dat zulks kan medewerken tot ver betering der rechtspositie van de bij den Bond aangesloten leden; Besluit, dat ter bereiking van het gestelde doel een voortgaande propa ganda onder de jeugdige en de on- en verkeerd georganiseerde arbeiders dringend geboden is; dat hiertoe elke afdeeling en elk bondslid een taak heef. te vervullen, .tot het voeren van stelselmatige en krachtige propaganda door middel van huisbezoek en anderszins; roept de ongeorganiseerde Christe lijke arbeiders in de genoemde bedrij ven op, zich bij den bond aan te slui ten. I/ET DREIGEND CONFLICT BIJ DE COöP. SUIKERFABRIEK TE ROOSENDAAL. Naar aanleiding van het bericht, dat een dreigend arbeidersconflict bij de Coöperatieve Suikerfabriek te Roosendaal door het optreden van den Rijksbemiddelaar zou zijn voorkomen wordt medegedeeld, dat de Rijksbe middelaar geen pogingen tot voorko ming van het geschil heeft behoeven te doen, doordat partijen door recht- streeksche onderhandelingen tot een bevredigend accoord zijn gekomen. STAKING TE NIEUW-AMSTERDAM VOORKOMEN. De dreigende staking aan de coöpe ratieve aardappelmeelfabriek „Excel sior', te Nieuw-Amsterdam, is voorko men. Het fabrieksbestuur is op zijn weigering, om met de vakbonden in overleg te treden, teruggekomen, ten gevolge waarvan Vrijdag een bespre king tusschen beide partijen plaats vend. Het resultaat hiervan is thans, dat besloten werd een collectieve ar beidsovereenkomst aan te gaan, waar bij het uurloon voor de losse arbeiders bepaald wordt op 39 cent en voor de vaste arbeiders op 44 cent, een ver hooging van resp. drie en een halve cent per uur. LUCHTVAART. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. Volgens bij de K. L. M. ingekomen bericht, is 't vijfde vliegtuig, de H.-N.A.E.M. Zaterdagmorgen te 6.07 uur plaatselijke tijd uit Bagdad ver trokken en te 11.17 uur plaatselijke tijd te Bushir aangekomen. DAME UIT EEN VLIEGTUIG GEVALLEN. Uit Zürich wordt gemeld, dat een jonge dame, die op haar verzoek mee genomen werd in een militair vlieg tuig, dat een vlucht boven het gebied van den Jungfrau maakte, op een hoogte van 1000 meter uit het vlieg tuig is gevallen, terwijl dit boven een gletscher was. De bestuurder van het vliegtuig had niets gemerkt en constateerde op een gegeven oogenblik, dat de jonge dame verdwenen was. Het lijk is nog niet geborgen. De militaire justitie stelt 'n onderzoek in. Nader wordt uit Thun geseind: Vrijdagmiddag maakte een militair vlieger een vliegtocht van Thun uit over de Alpen. Een dame bevond zich mede in het vliegtuig. Boven den Tletschgletscher raakte het vliegtuig uit zijn evenwicht, en toen de piloot even later zijn machine weer in normale positie had teruggebracht, constateerde hij een gewichtsvermin dering en zag hij tot zijn ontsteltenis, dat de waarnemersplaats leeg was. Zaterdagvoormiddag is het lijk der verongelukte op den gletscher gevon den. DE OCEAANVLUCHT VAN MAC DONALD. De Londensche bladen zijn ten aan zien van het lot van Mac Donald, die de vorige- week met een klein vlieg tuig een vermetele Oceaan-vlucht on dernam, pessimistisch gestemd. De bladen herinneren eraan, dat Mac Donald vol goeden moed naar Amerika was vertrokken. Hij wilde, dat een Engelschman do eerste zou zijn, die in een licht vliegtuig den oceaan overvloog. Zijn vermetele po ging heeft hem waarschijnlijk helaas het leven gekost. Daar men nu wel moet aannemen, dat ook de vlieger Mac Donald is om gekomen is het aantal slachtoffers der transatlantische vluchten tot 10 gestegen. VLIEGONGELUK IN ENGELAND. Men meldt uit Londen: Hon. M. Cath. Leith en Miss Sicele O'Brien werden Zaterdag gewond toen het vliegtuig, dat door Miss O'Brien bestuurd werd, neerstortte op de golf- velden te Mill-Hill. Miss O'Brien kreeg een gecompliceerde beenbreuk en andere verwondingen, terwijl Miss Leith snijwonden over handen en ge laat opliep. De gewonden werden naar het hospitaal vervoerd, waar het noo- dig geoordeeld werd een van Miss O'Brien's beenen boven de knie af te zetten. UIT ONZE INDIEN. EEN HEVIGE STORM. Een hevige storm, die een uur duurde en gepaard ging met slagre gens en donder, teisterde een gedeelte van Tjikampek, aan de spoorlijn Ba taviaBandoeng. Een bioscoopgebouw werd met den inventaris geheel ver nield. Diverse woningen van de S.S. zijn beschadigd. Een zinken dak van een in aanbouw zijnde loods v. de S.S. werd weggerukt. Verschillende hoo rnen op den grooten weg werden ont worteld. Op de onderneming Tjiselang wer den 500 robberboomen beschadigd, terwijl ettelijke ontworteld werden. EEN „MYSTIEKE" ONDERWIJZER. Naar Aneta verneemt is den Ja- vaanschen onderwijzer Raden Atmod- jc Koesoemo, die op Bali vereenigin- gen had opgericht, met een mystiek en coöperatief karakter, terwijl de le den den plicht hadden elkander bij te staan en tot geheimhouding verplicht waren, beduid, dat zijn verder verblijf op het eiland minder gewenscht ge oordeeld wordt. Hij is daarop eigener beweging naar Java teruggekeerd. GEMEENTEFINANCIëN ONDER DE REPUBLIEK. Wij lezen in het Handelsblad: Herziening van het gemeentelijk belastinggebied en van de financieele verhouding is weer eens aan de orde gesteld door een nieuw wetsontwerp, onderwerpen voor vele regeeringen al circa vijftig jaren smartekinderen. Dit moeilijke vraagstuk' dateert vooral van de laatste eeuw. Tijdens de Republiek was de financieele ver houding tusschen de hooge overheid (Staten en Staten-Generaal) vrij een voudig. De verhouding was toen ook anders dan thans. Want terwijl nu het Rijk moet bijspijkeren was 't toen juist omgekeerd: de steden moesten vaak de provinciën en de Staten-Ge- nenraal bijspringen. Voor de voorstanders van een abso- to autonomie op gemeentelijk belas tinggebied was de toenmalige toestand ideaal: de steden genoten vrijwel on beperkte vrijheid bij het heffen van belastingen, en de bepaling uit on zo Grondwet, dat de gemeentebelastingen den doorvoer, den uitvoer naar en den invoer uit andere gemeenten niet mogen belemmeren de eenigo grondwettelijke beperking van bet gemeentelijk belastinggebied duidt er wel op, dat men hieraan ten tijde van de Republiek gewoon was en deze piactijk in geen enkel opzicht terug wenschte. Zooals tot nu toe de gemeentelijke i. -komstenbelasting de voornaamste bron van inkomsten, of althans de sluitpost van de begrooting is. zoo vormden toenmaals de gemeentelijke accijnzen den hoofdschotel. Deze werden gewoonlijk geheven van de eerste levensbehoeften. Zoo kende men: 'den accijns op 't Gemaal, 't Geslacht, op Brandstoffen, Zout, Wijn, Bier, Brandewijn, Gedistilleerd, Azijn, Zeep, enz. Amsterdam b.v. hief in het begin der 18e eeuw boven den land- accijns van 1 gulden en 9 stuivers nog een gemaalaccijns van 3 stuivers per zak rogge, 9 stuivers boven de 2 gul den. 18 stuivers landaccijns per zak tarwe enz. Merkwaardig is, dat door de korenmeters nog in vele gevallen 1 stuiver als „armengeld", voor de alge meene armen, werd geheven. Trouwens liet deze, in vergelijking met den landaccijns vrij lage gemeentelijke heffing, was men er nog lang niet af. Men betaalde waagaccijns (die de stad jaarlijks bijna 1 ton opleverde, ronde- maat (31^ stuivers per last tarwe, 11 snuivers per last rogee boven de pro vinciale heffing van 16 M en ca. 5 stui vers), terwijl naar het schijnt, ook nog van de bakkers een dergelijk soort heffing werd genomen. De indirecte belastingen van dezen aard vormden het overgroote deel der stadsinkomsten. Behalve deze accijn- sen kende men nog o.a. een poorter recht, voor vestiging binnen de stad verschuldigd, hetwelk door vele ste den in het buitenland werd gebruikt als protectionistische heffing, maar welke heffing in ons land en vooral in Amsterdam steeds zóó laag is ge houden, dat ze nooit dit karakter heeft gehad. Verder de rechten van keur-, hal-, waag- en havenmeesters, waalgelden (geheven van schepen, die in de walen de kommen aan het IJ overwinterden), markt-, paal-, touwe-, vuur- en bakengelden, bank gelden (recht op het gebruik der visch- banken) enz. Men ziet dat deze hef fing vooral het karakter van retribu ties draagt, al zat in vele gevallen de wensch voor om overal „iets uit te halen". De Posterijen vormden een zeer be langrijke gemeentelijke bate, die echter vóór 1748 bijna uitsluitend in de zakken van enkele regentenfami lies kwam. Men schatte de opbrengst uit de Posterijen voor Amsterdam omstreeks 1750 op ca. 2 ton. Dan kende men nog straat-, lan taarn-, pomp-, torengelden, waak- of wacht (nachtwacht)gelden enz.; belas tingen, waarvan wij het karakter in sommige nieuwe gemeentelijke hef fingen ook weer terug vinden. De directe belastingen waren zeer gering in aantal. Zij werden meestal ingevoerd in tijd van nood, zooals b.v. in 1674 een vermogensbelasting, of beter gezegd, een geringe kapitaals heffing, en deze geschiedde dan door gaans ten gunste van de hooge over heid. Deze klopte ook vaak om leeningen aan bij de steden en dit was doorgaans ook de oorzaak van de groote geves tigde gemeenteschulden en van be langrijke rentelasten. Vóór de Om wenteling van 1795 had Amsterdam b.v. een schuld van bijna f 13 M mil- lioen, 3 pCt. obligaties, een bedrag, hetwelk ons, die op dit punt aan be dragen van hei tienvoudige er van gewend zijn. niet zoo hoog voorkomt, maar wat voor dien tijd en de toen malige beperktheid van het terrein der gemeentelijke bemoeiingen zeer belangrijk was. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-L1JN. LEERDAM, R'dam n. New-Orleans 20 van Antwerpen. WESTERDIJK, Philadelphia n. Rot terdam, 19 te Norfolk. GAASTERDIJK, 19 v. R'dam te New- York. SPAARNDAM, New-Orleans n. R'dam 20 (v.m.) van Vigo. VOLENDAM, 20 v. R'dam te N.-York. NIEUW-AMSTERDAM, 20 v. New- York n. R'dam. GLAMORGANSHIRE, Vancouver naar R'dam 19 te Liverpool. HOLLAND—ATRIKA-LIJN. NIAS, 20 v. R'dam n. Hamburg. RIJPERKERK, R'dam n. Beira p. 18 HEEMSKÈRK (uitr.) 19 te Kaapstad. JAGERSFONTEIN (thuisr.) 18 te Mai- SPRINGFONTEIN (uitr.) 19 v. Suez. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. CERES, 20 v. Bremen te Hamburg. DELFLAND. 20 v. Bremen te Hamb. DRECHTERLAND, 20 v. Hamburg te Amsterdam. FAUNA (thuisr.) 18 v. Monrovia. HELDER (uitr.) 18 v. Lome. KILSTROOM, 20 v. R'dam te Hamb. RIJNLAND (thuisr.) 18 te Lagos. IJSTROOM (uitr.) 19 v. Calabar. VLIELAND (uitr.) 15 v. Freetown. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA (uitr.) p. 19 Ouessant. FLANDRIA (thuisr.) 20 te A'dam. WATERLAND (uitr.) p. 19 Feru. Nor. AMSTELLAND (thuisr.) 19 v. Rio Jan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SOEKABOEMI uitr.) p. 19 Pantellaria KEDOE (thuisr.) p. 19 Sagres. KOTA GEDE (uitr.) p. 20 Perim. S1ANTAR (uitr.) p. 20 Guardafui. PATRIA uitr.) 20 (7 v.m.) te Batavia. BANDOENG (uitr.) p. 20 Suez. INSULINDE thuisr.) 20 v. Marseille. TAMBORA (uitr.) u. 20 Ouessant. SLAMAT (uitr.) p. 20 Perim. PALEMBANG (thuisr.) 20 v. Marseille STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KANGEAN uitr.) p. 19 Gibraltar. RO^AT, 20 v. Bremen n. A'dam. KONINGIN DER NEDERLANDEN (thuisr.) 20 te A'dam. JCrrAN DE WITT (uitr.) 2D v. Colombo KON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL VAN GEEN, 20 te Batavia GENERAAL VERSPIJCK, A'dam n. Batavia. 18 (4.22 n.m.) 30 mijl O. van Nniton.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6