Gemeentelijke Aankondigingen B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen ont heffing is verleend van het sluitings uur voor winkels, uitsluitend ten aan zien van de door den Dameskring Clara Dozy" op 23 en 24 October a.s. in de Christelijke Fröbelschool aan d«»n Heerensingel te houden verkoop van verschillende artikelen, en ten aanzien van den door de Chr. Zang- vereeniging „L. E. D. A. G. O H.op 5, 6 en 7 November a.s. in de Graan- beurs te houden bazaar. Leiden, 22 Oct. 1928. meente pogingen worden aangewend om te geraken tot de oprichting van een co mité tot het organiseeren van Win terle zingen. Tengevolge van het breken van de voorvork kwam een landbouwer alhier op den Nieuwveenschen weg met zijn rijwiel te vallen. Behalve een kapot kunstgebit, bekwam de man geen letsel. Ten gevolge van kortsluiting brak een begin van brand uit in de woning van den heer T. L. Met eenige emmers water werd het vuur gebluscht. -T- De heer G. S. kwam met zijn fiets te vallen. Hij liep hierbij een onbeteekenend wondje aan de knie op. Het been zwol echter na verloop van tijd op. Geconsta teerd werd bloedvergiftiging. S. is naar een ziekenhuis te Amsterdam overge bracht. Tegen een 3-tal personen is proces verbaal opgemaakt wegens het rijden zon- ider licht. Men zij dus gewaarschuwd. Alhier werd in een weiland een vis- echer onverhoeds aangevallen door een koe. De man kreeg zulk een stoot, dat een zijner ribben gekneusd werd. Naar men van bevoegde zijde ver neemt, zal de watermolen aan den Am- stel blijven bestaan, wijl deze is aange kocht door de vereeniging „De Holland- sche Molen". Er blijft dus een mooi stukje Hollandsch natuurschoon bestaan. ▲ARLANDERVEEN. Ook in ons dorp schijnt de tuinderij meer en meer toe te nemen. In den a.s. winter zal in den Noordeinder polder weder land voor het tuinbedrijf worden gescheurd. Ook hier ter plaatse ondervinden de varkenhouders de nadeelen van de voede ring hunner dieren met Amerikaansche gerst. De varkens gaan er spoedig hevig van braken. Men zegt, dat de voedering van deze gerst aan koeien minder nadee-. lig schijnt. Dit laatste hopen we, daar an- 'ders de graanhandelaren er de dupe van zullen worden. LEIDERDORP. Geboren: Annigje, dv. H. Rotmensch N. Vermeulen; Maria Barbara, dv. M. La ken en A. J. Waaier; Johan, zv. P. van der Hoeven en M. Koolmoes; Maria, dv. A. van der Zwart en J.'J. de Ruiter; Cor nelia, dv. G. Verheul en J. C. van Dieën; Delia, dv. W. van der Zwam en D. Ver- vark; Bertus, zv. W. de Ridder en M. van der Zwam; Leendert, zv. M. Baars en P. Willems. Getrouwd: N. Mol, 28 jaar en N. de Witt 30 jaar. Overleden: J. H. Rasser, 3 jaar; Gerritje Wolff, geboren Roos; Sijmetje Langelaan, echtgenoote van D. van Leeuwen. OEGSTOEEST. Burgerwacht, Onder voorzitterschap van den heer H. W. Rubenkamp was Zaterdagavond de Burgerwacht in het Witte Huis bij een. z De voorzitter heette allen, een 20- tal welkom, in het bijzonder den commandant en sprak de hoop uit, dat de belangstelling in de Burger wacht blijve. Ook hoopte hij, dat de commandant nog lang voor de Burger wacht behouden mocht blijven. Hierna sprak de commandant zijn dank uit voor de ontvangen steun in 1928, daarbij de verzekering gevend, dat men op hem kon rekenen, zoolang de belangstelling als tot dusver aan den dag getreden, blijft. Hierna werden de volgende onder scheidingen uitgereikt: Klasse A: Diploma met zilveren kruis, A. J. Bakker, A. Breedijk, J. Juf fermans, G. Koelman en P. M. de Wit. Klasse B: Diploma met bronzen kruis, T. v. d. Voet. Klasse C: Uitsluitend diploma: Haasnoot, Heijkoop en Hoogendoorn. De volgende prijzen werden uitge reikt als resultaat onderlinge schiet wedstrijd: Klasse A: le pr. en rozenpr. PI. W. Collee, kolenkit met wapen en thee stel; 2e pr. G. v. Druten, kachelreini ger; 3e pr. A. J. Bakker, ets Vijverberg Klasse B: le pr. J. Juffermans, een vaas; 2e pr. A. Breedijk, bloembak; 3e pr. C. J. v. d. Aar, schemerlamp; 4e. pr. G. Koelman, kist sigaren, 5e pr. A. v. Breda, sigarendoos, 6e pr. P. M. de Wit aschpot. Dr. Timmermans stelt vervolgens van Werkhoven zijn op de schietbanen in Den Haag gewonnen prijs ter hand waarna het officieele gedeelte was af- geloopen en men onder genot van de radio, belangloos door Gebrs. Koel man beschikbaar gesteld nog wat bijeen bleef. En hiermede wordt de winterslaap van de Burgerwacht ingeluid, tenzij de wensch van enkele leden, om gedu rende den winter in een loods te oefe nen, in vervulling gaat. Gisteren werden in de Geref. Kerk al hier tot ouderlingen gekozen de heereu Ds. de Bruin, van Egmond, van Til en van Halsema en tot diaken da heer van den Bos. KATWIJK. Geboren: Maria, dv. G. den Hollander en W. Aandewiel; Jacoba, dv. J. van Dijk en L. van Duyn; Jannetje, dv. A. van Rijn en G. Guijt; Hermina Arnolda, dv. A. B. Elfrink en H. T. M. Nitert; Leendert Dirk, zv. D. van Duijn en D. Hus; Cornelia, dv. A. Hoek en A. Haasnoot; Alida Maria, dv. T. Compier en J. C. van Goozen; Huig, zv. H. van der Meij en A. Guijt; Cornelis Jan, zv. Z. Souverein en W. van der Rest; Martha, en Leendt kinderen van J. Kruijt cn M. van den Oever. Ondertrouwd: A. de Jong en W. Kuijt; M. van Klaveren en D. Sip. Getrouwd: G. Versteeg en H. van der Does; D. Tavenier en R. Haasnoot; C. Wolthaus en D. Schaap. Overleden: 2 levenloos aangegeven kin deren van T. C. Guijt en K. Aandewiel. VOORSCHOTEN. Hoe gevaarlijk het is zonder scherp uit te kijken, overwegen te passeeren, on dervond mej. B., die met haar rijwiel van een laan op den Veurscheweg komende, door de tram gegrepen werd en op den weg geslingerd. Zij kwam er nog goed af en werd door Dr. van der Stoel verbon den. Het rijwiel was erg beschadigd. Burg. Stand. Geboren: Franciscus Pe trus Joseph, zv. J. J. Nederhof en G. A. Zwartjens; Krijna, dv. G. v. d. Nagel en A. van Rooyen. Overleden: Joh. Prins, 69 jaar. Getrouwd: Jac. Diephuizen en G. van Bemmel. Ingekomen: W. J. Steijgerwalt en gezin, Wijngaardenlaan 28; Mej. A. Haender, Leidscheweg 27; G. Kooijman, Molenlaan no. 6. Vertrokken: Jhr. S. M. S. de Ranitz. Am sterdam, Linnaeusstraat 52b.; M. de Wilt, Kethel en Spaland, Noordeinde 4; M. C. en C. M. van der Ham, Noordwijkerhout, Inr. van Voorzienigheid; H. le Mair, Groo- tegast, Wilhelminahoeve D 279. ZEVENHOVEN. Vermoedelijk zal de Kromme Mij- drechtschedijk vanuit Zevenhoven elec- trisch verlicht worden. De najaarsschouw over de Ringsloot zal gedreven worden op Maandag 29 Oc tober a.s. Door den heer Pieterse, tuinier aan het Noordsche dorp, wordt ook 't volgend jaar de glascultuur ter hand genomen. Als een bijzonderheid wordt ons me degedeeld, dat H.H. Landbouwers aan den Amstel van het z.g. hooge land het gras hebben ingekuild. Er was dit jaar over vloedig veel gras. De bliksemafleider op den toren der Ned. Herv. Kerk is door den bliksem of door den hevigen wind in een hangende toestand geraakt. Ook langs den toren is zij geheel los gerukt. Door den heer T. A. van der Hulst, landbouwer alhier, is te Reeuwijk bij een publieke verkooping aangekocht een boer derij voor den prijs van f51.350. Het bouwen van een woonhuis te Uithoorn voor den heer C. van Veen is op gedragen aan de heeren G. van Tol alhier en D. Bruinis te Uithoorn. ZOETERWOUDE. Eenige al te geestige jongelui hebben in den afgeloopen nacht op baldadige wij ze te keer gegaan met goederen van de Rijkstelegraaf, die alhier langs den Vroom- derweg waren geplaatst. Nadat zij gereedschappen hadden ver nield is d-e wagen van de Rijkswerklieden in de Vrouwenvaart gereden. De politie is met een en ander in kennis gesteld. Land- en Tuinbouw. PLAATSING IN DEN LANDBOUW IN AUSTRALIë. De Emigratie Centrale Holland te s-Gravenhage deelt mede, dat bij spoedig vertrek gelegenheid bestaat op een landbouwbedrijf in Australië te worden geplaatst. Vereischten zijn: Leeftijd 20 25 jaar, goed bekend met den landbouw en veeteelt en zooveel mogelijk kennis van de Engelsche taal. De overtochts- kosten bedragen ca. f 500, het aan- vangsloon f 12 tot f 18 per week, bo ven kost en inwoning. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de Emigratie Centrale Holland, Mauritskade 3 en de Nederl. Vereeniging Landverhuizing", Be- zuidenhoutscheweg 17, beide te Den Haag. RADIO-NIEUWS. RADIO OP ENGELSCHE STOOM- TREILERS. Reeds eenigen tijd waren enkele stoomtreilers van Fleetwood met een radio-installatie uitgerust. De daar mee verkregen resultaten waren van dien aard. dat thans binnenkort ook aan boord van een groot aantal ande re daar thuisbehoorende stoomtreilers zulk een inrichting zal worden aan gebracht. De reeders van Fleetwood zijn tot de overtuiging gekomen, dat c'eze feitelijk onmisbaar is. Is de markt b.v. gunstig, dan kunnen de reeders zich in verbinding stellen met hun schepen en hun schippers opdra gen, ten spoedigste huiswaarts te keeren, teneinde te profiteeren van de hooge vischprijzen. Bevindt een schip zich op een vischgrond, welke weinig oplevert, dan kan de reeder den schip per berichten, op welke plek andere schepen ruime vangsten verkrijgen en hem bevelen, zich ook naar die plaats te begeven. De schippers echter zijn lang niet zoo ingenomen met de nieuwigheid. Fen van hun bezwaren is, dat ook an dere schepen van de mededeeling van bun reeder gebruik kunnen maken en dan op de goede plekken de visch ko men vangen. VERROOPINGEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden, op Vrijdag 19 Oct. 1028, ten overstaan van: M. G. Bon, Notaris te Leiden. Clara- steeg 15, kooper P. F. v. d. Broek q.q., voor f 840. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken; 18 October. J. P ,M. 11. Petit, koop man te Leiden. Rechter-commissaris: mr. dr. W. Fick. Curator: inr. F. D. L. Gunning, te Leiden. In de week van 1520 October 1928 zijn in Nederland uitgesproken 49 fail lissementen. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd in het genie magazijn bij de oDelenkazerne door den majoor-eerst-aanwezend inge nieur te Den Haag aanbesteed: Het bouwen van een loods tot op leggen van voertuigen te Katwijk, als onderdeel van voorzieningen aan mi litaire gebouwen en werken in ver schillende garnizoenen, voor opleg ging van mobilisatievoorraden. Ingeschreven was als volgt: v. d. Lelie en Kantebeen. Leiden, f 23.350 (ongeldig wegens niet vermelding der borgen), J. H. Sanders, Delft, f 25.258; D. Esser. Delft, f 25.597; v. Alum en de Wit, Utrecht, f 25.997; J. B. Kuyer, Blaricum, f 26.480; D. Kaay, Leiden, f 26.500; v. d. Wal en Kloppenburg f 26.726; N.V. Mabuwat, Willemstad, f 26.866; C. J. van Valderen, Leiden, f 27.126; Th. Zitman. Leiden, f 27.900; Joh. Verloop, Katwijk, f 28.290; Bik en Breedevelcf. Leiden, f 28.360; A. C. Korteweg, Breda, f 28.700; v. Wijnen. Dordrecht, f 28.840; J. Houwa-ert, Kat wijk, fg 28.850; J. Huyberts, Alkmaar, f 28.895; G. Bergshoeff, Alphen a. d. Rijn, f 29.400; Warnaar en Hoogstra ten, Leiden, f 29.610; A. C. Korteweg, Breda, f 28.900; Gebrs. Slingerland, Katwijk, f 29.923. De ramin bedroeg f 26.900. ACADEMIE-NIEUWS. Geslaagd voor het cand. examen rechten Mej. A. Havenkamp, Mej. A. de Jongh en de heer W. de Vries, allen te Den Haag. STADSNIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. Berg, jm. 29 jaar en C. Geerlings, jd. 32 jaar. G. H. Kekers, jm. 25 jaar en E. C. J asperse, jd. 28 jaar. W. F. Tak- kel, jm. 23 jaar en E. J. Pardon, jd. 23 jaar. A. Ouwerkerk, jm. 20 jaar en P. Distelvelt, jd. 17 jaar. A. W. Vitters, gesch. 31 jaar en M. H. Ober, jd. 30 jaar J. M. v. d. Broek, jm. 27 jaar en M. P. S. de Tombe, jd. 27 jaar. H. F. Zirkzee, jm. 19 jaar en A. W. Pikaar, jd. 20 jaar. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen in de week van 15 tot en met 20 October, resp. volwassen personen en kinderen: Maandag 39 en 1; Dinsdag 38 en 1; Woensdag 38 en .1, Donderdag 38 en 1; Vrijdag 34 en 1, Zaterdag 32 en 1. Laatste Berichten. AUTOBOTSING. In den afgeloopen nacht omstreeks kwart over twaalf reden twee auto's elkaar tegemoet op den Rijksstraat weg te Haarlem, nabij de overgang van de spoorlijn naar de Haarlem mermeer. De auto' komende van Am sterdam, werd bestuurd door J. v. d. M. uit IJmuiden. De auto, komende van Haarlem en bestuurd door L. H. uit Amsterdam, reed zigzag over den weg. Een botsing was daardoor on vermijdelijk. Na de aanrijding stond de wagen van L. H. dwars over den weg. Van de vier inzittenden bekwda- men alle verwondingen. L. H. echtge- noote van den bestuurder moest in bewusteloozen toestand per ziekenauto naar het St. Elisabeth-gasthuis te Haarlem vervoerd worden. Een ande re inzittende, B. S. uit Amsterdam, die in kennelijken staat van dronken schap verkeerde, werd naar het poli- tie-posthuis aan de Amsterdamsche- vaart vervoerd, waarna hij eveneens naar het gasthuis werd overgebracht. Hij heeft een kneuzing aan de longen bekomen. Bovendien zat in den auto- N. v. d. P uit Amsterdam, die zijn rechter schouder en een heen gebroken heeft. Ook hij is naar het gasthuis vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder L. H. is door de poli tie gearersteerd. Er wordt een nader ondezoek ingesteld. MINISTER KAN TE NAARDEN. De Ministe van Binnen landsche Za ken en Landbouw, mr. Kan. bracht hedenmorgen een bezoek aan de Kon. Ned. Beetwortelzaadcultuur Kuhn en Co. te Naarden. Be Minister stelde zich op de hoogtee van den geheelen omvang van het bedrijf en van de re laties in binnen- en buitenland. Hij toonde groote belangstelling voor de werking der in- en uitvoerrechten. Hij werd rondgeleid door de heeren J. P. Dudok van Heel en dr. J. P. Dudok van Heel. Minister Kan. die te half tien aankwam, vertrok te half twaalf naar Utrecht. RECLAME. Zorg er altijd voor een fleech Abdijsiroop in buis te hebben zoodat ge die 's avonds bij de hand hebt als ge een verkoudheid voelt opkomen. Want als het eenmaal zoover is zij't ge wellicht te luste loos om nog uit te gaan en een flesch te halen. Ge behoeft niet ver kouden te worden als ge niet wilt. Akker's u Abdijsiroop is een beroemd kruidenmiddel bij bronchitis influenza, kinkhoest en verouderden hoest. Pct fl. van 230 gr. (in koker) f 1.50; 550 gr. f*.75 DOODGEVALLEN. Hedenmorgen is de 60-jarige H. Kooien uit Heerlen in de Dorpstraat to Voerendaal van het dak van een in aanbouw zijnd huis gevallen. De man was onmiddellijk dood. AUTO-ONGEVAL. Zaterdagavond is op den weg tus- si'hen Aalten en Vorsseveld een ern stig autongeluk gebeurd. De heer B. uit Doetinchem, die een auto bestuur de, zag iemand aan den kant van den weg loopen, die plotseling voor zijn v pf.en kwam. De heer B. gooide nog het stuur om, maar het was te laat. De man werd overreden en was on middellijk dood. De auto kwam op den kop in een sloot terecht en werd totaal vernield. De heer B. kwam wonder boven wonder met den schrik vrij. HET VIJFDE POSTVLIEGTUIG NAAR INDIë. Bij de K.L.M. is heden het volgende te legram ingekomen van de bemanning van het vijfde postvliegtuig naar Ned. Indië, de II.-N.A.E.N.: Wij vertrokken om 7.45 uur plaatselijke tijd uit Karachi en kwamen te 13.30 uur plaatselijke tijd te Nasirabad aan en gaan morgen door naar Cawnpore en Calcutta. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor het doet. examen in de rechten, de heer O. G. Sap te Loosduinen, H. F. J. Westerveld te Hilversum en E. C. E. de Froe te Amsterdam. TELEGRAMMEN. (Draadloozc dienst.) DE V. S. EN DE REGELING DER SCHADEVERGOEDINGSEISCHEN. NEW YORK, 22 Oct. (V.D.) Naar uit Washington gemeld wordt, verluidt in of ficieele kringen, dat de Amerikaansche regeering waarschijnlijk geen bezwaar heeft tegen het deelnemen van Ameri kaansche financiers aan de schadevergoe- dingsbesprek'ngen. DE UNIVERSITEIT GESLOTEN. BOEDAPEST, 22 Oct. (V.D.) Gemeld wordt, dat de rector der Universiteit te Boedapest voornemens is de Universiteit eenige dagen te sluiten. Indien in dien tijd de rust niet hersteld is, zullen de studen ten een semester verliezen. DE RAMP TE VINCENNES. PARIJS, 22 Oct. (V.D.) Bij de oprui mingswerkzaamheden te Vincennes is het Zondagavond gelukt het laatste slachtof fer te bergen. Er zijn in totaal 19 dooden en drie ernstig gewonden. DE STAKING TE LODZ GEëINDIGD. WARSCHAU, 22 Oct. (V.D.) Zondag heeft de stakingscommissie van de socia listische vakvereeniging te Lodz na lang durige besprekingen met 22 tegen 12 stem men besloten de staking in Lodz en omge ving te eindigen op den basis van bet be middelingsvoorstel der regeering, volgens hetwelk een overeenkomst met de werk gevers wordt gesloten, waarbij een loons- verhooging-van 5 pct. wordt toegekend. Dit besluit werd gisteren ook door de vakvereenigingen goedgekeurd. Heden hebben de textielarbeiders het werk hervat. DE „GRAF ZEPPELIN". LAKEHURST, 22 Oct. (V.D.) De herstel lingen aan het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin" zullen Dinsdag gereed komen. BRITSCHE TINAANDEELEN. NEW YORK, 22 Oct. (V.D.) De aandeelen van de London Tin Syndicate zijn giste ren op de Curb Market geïntroduceerd. Dit is de eer9te maal, dat aandeelen van een Pritsche tinmaatschappij officieel in Amerika worden genoteerd, ofschoon de Vereenigde Staten toch 55 pct. van de wereldopbrengst van tin verbruiken. SPOORWEG-AANSLAG VOORKOMEN. FRANKFURT a. d. ODER, 22 Oct. (V.D.) In den afgeloopen nacht werd uit de be dekking van de bouten Weinberg-brug over den spoorweg tusschen Seelow en Dolgelin (traject Freienwalde a. d. Oder Frankfurt a. d. Oder) een vijftigtal plan ken gebroken en met misdadige bedoelin gen op den spoorweg geworpen. Het is aan de opmerkzaamheid van een spoor wegbeambte te danken, dat ongelukken voorkomen werden. Klaarblijkelijk had men debedoeling een aanslag opde beide ochtendtreinen te plegen. HET DUITSCH—POOLSCHE HANDELS- VERDRAG. BERLIJN, 22 Oct. (V.D.) Naar aanlei ding van het afbreken der onderhandelin gen over het Duitsch-Poolsche handels verdrag, bevatten de Zondagsbladen te Warschau een bericht, dat de leider der Duitsche delegatie, Dr. Hermes, binnen kort zijn ontslag zou nemen. Uit betrouw bare bron vernemen wij echter, dat dit gerucht volledig uit de lucht is gegrepen. Dr. Hermes heeft geen enkele uitlating in dien geest gedaan en ook in de kabinets zitting van de rijksregeering is een der gelijk ontslag niet overwogen. UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. DUSSELDORF, 22 Oct. (V.D.) De drie textielarbeidersbonden hebben den scheids rechterlijken uitspraak ?voor het gebied MunchenGladbachRheydter en voor het Dürener-gebied aanvaard, in verband met de groote principieele beteekenis, die zij er aan hechten. SAMENZWEERDERS VEROORDEELD. SABANG, 20 Oct. (V.D.) De Landraad te Padang Pandjang veroordeelde Indahma- radja tot zeven jaar; Datoeksotio tot vijf jaar; en vier anderen resp. tot drie jaar, twee jaar, een jaar en zes maanden ge vangenisstraf, wegens samenzwering te gen het Gezag in Augustus 1927, te Saboe bij Padang Pandjang. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 22 Oct. Veemarkt Aangevoerd 502 vette runderen, 193 vette kalveren, 909 schapen of lamme ren, 1128 varkens. Prijzen: koeien 49 —51, 43—45, 28—33; ossen 46—48. 40— 43, 37 lékalveren 77J4—82M, 67 72 'A, 5060; schapen 3035; lamme ren 2025, varkens 37, 36)4. 36. Overzicht: koeien en ossen gewone handel, prijzen gelijk vorige week; vette kalveren kalme handel, prijzen onveranderd; schapen en lammeren williger handel, prijzen onveranderd; varkens kalme handel, prijzen iets vaster. ROTTERDAM, 22 Oct. Aardappelen, Brielsche eigenheimers 2.803.40, Zeeuwsche blauwen 3.403.90, idem eigenh. 2.60—2.80. idem bonten 3.40— 3.90, Blauwe eigenh. 2.803, Bravo's 3.60-4, Westl. zand ronden 78 ct., Pooters 22.70, Bevelanders 2.602.90 ROTTERDAM, 22 Oct. Vlasbeurs. Aangevoerd 1500 Kg. Blauw, 1.151.30, 5900 Kg. Holl. Geel, 1.05—1.25 2000 Kg. Gron., 1.15—1.30. AMSTERDAM, 22 Oct. Veemarkt Aangevoerd 636 vette koeien, le kw. 1—1.10, 2c kw. 0.82—0.98, 3e kw. 0.60— 0.80, per Kg. slachtgewicht; 140 melk en kalfkoeien, 275375 per stuk; 58 vette kalveren, geen noteering; 33 nuchtere kalveren, 1322 per stuk; 68 schapen, 3440 per stuk; 630 var kens, Holl., le kw. 0.860,87, 2e kw. 0.850.86, een prima varken boven noteering; vette varkens 0.850.86, per Kg. slachtgewicht; 86 paarden, 120260 per stuk. Telegrafisch Weerbericht, Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 22 October, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 761.1 te Breslau en Danzig. L. B. 736.3 te Seydisfjord. Verw. tot den avond van 23 Oct.: Zwakke tot matige Z. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring waarschijnlijk enkele regen- of hagel- buitjes, weinig verandering in tempe ratuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand v. Zaterdagmiddag 12 uur: 752. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 13.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Maandag 22 Oct.: 520 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.427* Londen New-York 2.49 Parijs*747. Brussel 34Ü7 Zürich Praag Rome a Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm WeeDen 48XM7» 7-397» 13D7 40.30 66*437» 6&S01/, 66^6V» 3*067»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3