PUROL bij Brand- en Snijwonden F^ÏÜ" Het 8-jarig zoontje van den heer Spa had het ongeluk, om nabij de Biezentocht in de sloot te geraken. Gelukkig werd het ongeval opgemerkt door den heer T. van Beuninck, die het kind, door zich te water te begeven, mocht redden. Donderdagmorgen kwam een brood bezorger van de Centrale Bakkerij tot de onaangename ontdekking, dat tijdens zijn afwezigheid het paard en de wagen aan den Zijdeweg in de sloot waren geraakt. Het paard werd met groote moeite ge red, doch een flinke hoeveelheid brood ging verloren. Coop. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling", veiling van 19 Oct. Rozen per bos: Columbia 150—180 ct., Rosalandia 81 —105 ct„ Butterfly 83-120 ct., Golden Op helia 50-87 ct., Hadley 138-228 ct, Jules Bouché 80—119 ct., Ophelia 62-90 ct., Mar cel Royer 90—132 ct., Gem. rozen 18—31 ct., Mac. Keiler 120—139 ct., Wilh. Kordes 51— 76 ct., v. Rossem 100—120 ct., Elle Poulsen 40—65 ct., Buitenrozen 10—25 ct., Chrysan ten per bloem 10—23 ct., id. tros, per tak 7—19 ct HAZERSWOUDE. Den heer J. de B. alhier trof het on geluk, dat hij op den Gemeeneweg, door het slippen van zijn rijwiel, kwam te val len, waarbij hij zich aan het hoofd der mate bezeerde, dat hij moest worden ver bonden. Het bouwen van een warenhuis voor rekening van den heer L. van Gorkum Lzn. alhier is opgedragen aan den heer C. A. v. d. Wiel, timmerman, en aan den heer G. Lindenburg, metselaar, beiden aannemers alhier. De heer H. Bol alhier behaalde bij het eindexamen aan de Chr. Lagere Land bouwschool te Alphen het diploma. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. G. van Wieringen, geb. Lieverse, D.; M. J. C. Bos, geb. Tammerijn, D.; E. van 't Wout, geb. Roseboom, Z.; H. C. den Hooglander, geb. den Ouden, D. Ondertrouwd: A. van Graafeiland, 27 j. en H. van der Bijl, 27 j. Getrouwd: C. Hoogendoorn, 29 j. en H. Vermaat, 26 j.; L. Harker, 25 j. en G. van Gent, 25 j.; E. P. Blonk, 37 j. en G. Zand vliet, 34 j J. Teeuw, 26 j. en M. J. Tiele, 22 J- HILLEGOM. De commissie voor Sociale Evange lisatie houdt in deze wintercampagne haar eerste bijeenkomst op Donderdag 25 October 1928 des avonds half acht in het gebouw „Pniël" aan den Hillegommerdijk. Als onderwerp zal behandeld worden: j,Wat beteekent Christelijk op Sociaal ter rein?" In de Geref. kerk zal op Donderdag 25 October a.s. een derde kerkconcert ge geven worden, des avonds van 8 uur tot 9.15 uur. Solisten zijn: Mej. Tine Leistra van Arn hem sopraan; Mej. J. B. Bek, van Am sterdam, cello; de heer C. J. de Koning, organist der kerk, orgel. De Jongelingsvereen. op Geref. Grond slag houdt in verband met de 40-jarige herdenking van den Ned. Bond van J.V. op G. G. haar feest, tevens jaarvergadering in „Patrimonium", op Woensdag 24 Oct. a.s. des avonds half acht. Een ieder die kan, ga er heen. De Chr. Nat. Werkmansbond afd. Hillegom vergadert Woensdag 24 October a.s. des avonds half acht in de Juliana- school (boven), waar als spreker hoopt op te treden de heer I. C. Baas. KATWIJK. Burgerwacht. Op den Nationalen Landdag, te houden door den Bond van Burgerwachten ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan op 17 Nov. a.s. te Amsterdam, zal de Katwijk- sche Burgerwacht door een deputatie van 10 personen vertegenwoordigd zijn. Volgende week zullen de schietoefe ningen met buks weer aanvangen. Hier voor gaven zich een 25-tal leden op. Er is dus goede animo voor, niettengen- staande dit van de leden een financieel offer vraagt. Alle kosten, n.l. hieraan ver bonden, als zaalhuur, licht, patronen, aan koop prijzen, schijven, moeten de deelne mers zelve bekostigen. Van een particu lier werd voor dezen wedstrijd, die na eenige oefening zal gehouden worden, een prachtige prijs als extra-prijs ontvangen. Wit-Gele Kruis. Door de R.K. vereeniging het Wit-Gele Kruis is de Koninklijke goedkeuring ge vraagd op de statuten dezer vereeniging. Tuinbouw. Stond het er in het begin dezer week voor of het voor de tuinders slecht zou afloopen in dit seizoen, gelukkig keerde het Weer spoedig om en bleef men van verdere nachtvorst gespaard. Deze vorst had intusschen midden dezer week een schaarschte veroorzaakt van bloemkool, die deze toen deed oploopen tot 36, een ongekende prijs dit jaar. De boonen zijn ook bevroren. Hiermede is het dus afge- loopen. Peen blijft in dezelfde prijs van vorige week, ook roode en gele kool. Het gaat in het najaarsseizoen tot heden vrij RECLAME. SASSENHEIM. Zooals uit de advertentie in dit num mer blijkt, is de datum van de alhier te houden bazaar nu definitief vastgesteld op 24 en 25 October. De bazaar zal worden gehouden in het gebouw „Bloemlust". Wie zijn gift nog niet inzond, kan dit alsnog doen bij de dames Bergman, Thijs of KlijnMarbus. Er is aan de voorbereiding veel zorg be steed en niemand zal zich gedurende de bazaar-dagen over een bezoek aan „Bloem lust" beklagen. Bovendien wordt Maandagavond in het „Bruine Paard" een muizk- en zangavond gegeven, ook al ten bate van de Fröbel school. Zoo men ziet, is er tijd noch moeite ge spaard, om voor onze Chr. Fröbelschool nu eens een flink bedrag bij elkaar te brengen. Ongetwijfeld is het mooie doel deze inspanning ten volle waard. Laat de Sassenheimsche burgerij nu zorgen dat ze beloond wordt. WOUBRUCGE. Donderdagavond had in het gebouw „Immanuel" door de Chr. Zangvereniging „De Lofstem" een verloting plaats van een gehaakte sprei, tot versterking van de kas. Deze verloting had plaats met toe stemming van B. en W. dezer gemeente. De heer Terhorst, gemeente-veldwachter, was uitgenoodigd hierbij tegenwoordig te zijn, opdat onder zijn toezicht de prijs ge trokken werd. Getrokken werd no. 132. Mej. D. van 't W. werd de gelukkige be zitster. Burg. Stand. Overleden: Arie Adria- nus de Man, oud 16 j., wonende te IJmui- den; Maria Johanna van Niel, wed. van Joh. Koek, oud 87 jaar. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 OCTOBER 1928. LEIDEN: Geref. Kerk in N. V. (gebouw „Prediker" Janvossensteeg) Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. H. C. van den Brink. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. H. Klomp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. -6.30 uur Ds. H. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. C. Vlasblom. i Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. G. van Heiningen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Glas. Evangelisatie Dwars Nieuwstraat: V.m. 9.30 en nam. 6 uur de heer Lykiema, van Waddinxveen. Geb! „Salvatori": Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Vermeulen uit Groningen. Geref. Kerk: Voorm.. 10 en nam. 6 uur Ds. Petersen. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 (dankuur voor 't gewas) en nam. 6.30 uur Ds. Luu- ring. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Koers, van Noord wijk. (Voorbe reiding). HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 ?n nam. 5 uur Ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10en nam. 5 uur Ds. van Herksen. (Voorbereiding). Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 Leesdienst. Donderdagavond 7.30 uur Ds. Bijleveld van Haarlem. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Ingwersen. Donderdag 25 Oct.: Nam. 7.30 uur Ds, A. Merkelijn, van Magelang (Zendings rede). KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer de Groot, van Heemstede. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. R. P. A. Rutgers van Katwijk aan Zee en nam. 6.30 uur Ds. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. Dijk. LISSE. - Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur Dr. Ruys. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. J. D. Speelman. Ned. Herv. Evang.: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer A. P. de Jong. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Nam. 2 uur Ds. W. J. Keiler. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur Preeklezen en nam. 6.30 uur Dr. J. G. Ubbink van Zevenhoven. NCORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. F. G. H. Nicolai, te. Voorhout en nam. 5 uur Ds. P. Hofstede, v^n Noordwijkerhout. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. G. W. Akkerhuys, van Maassluis. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. G. Hennemann van Oegstgeest. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. A. M. Donner, em. pred te 's-Graven- hage (Voorbereiding). NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. P. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kers.: Voorin. 9.30 uur Preeklezen en nam 1.30 uur Ds. Vlasblom van Ter Aar. Geref. Kerk: Voorm. 930 uur Ds. Nauta van Woubrugge en narir. 1.30 uur i reek leztjn. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Kerk (Groene Kerkje): V.m. 10 uur Ds. Jansen Schoonhoven (H. A.) en nam. 5 uur (Irene) Ds. Hennemann. Woensdag 24 October des avonds 7.30 uur Bijbellezing in de bewaarschool H. Morsch en in Irene. Geref. Kerk: Voorin. 10 en nam. 5.30 uur Ds. K. Spoelstra, van Meeden. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. Klomp van Aarlandervéex.. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer M. van der Zwan. SASSENHEIM. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. H. Veldkamp van Kralingscheveer. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur de heer D. L. Aangeenbrug. DONDERDAG 25 OCTOBER. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7.30 uur Ds. Joh. Jansen van Leiden. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. Wielenga. Geref. Gem.: Ambachtshuis nam. 5 uur Preeklezen. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur Ds. Meeter van Leiden (Voorbereiding) en nam. 5.30 uur Ds. Tichelman, van Scheve- ningen. Kievitskerk: Voorm. 10 uur Ds. de Bie, van 's-Gravenhage. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Rullmann. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. de Bruin van Alphén en nam. 6.30 uur Ds. J. F. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur Preeklezen en nam. 6.30 uur Ds. D. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorn. 9.30 uur de heer A. Blijleven van Nieuwkoop en nam. 6.30 uur D:. J. R. Wolfensberger. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur Dr. J. G. Ubbink en nam. 6.30 uur Preeklezen. Ons Babbelhoekje. Beste Jongens en Meisjes! Verleden week waren er nog al wat briefjes te laat ingekomen, die ik tot mijn spijt niet meer kon beantwoorden. Daar om zal ik die nu het eerst een beurt ge ven. „Hartedièf. Gelukkig, dat je weer zoo ver beter bent, hè? 'k Begrijp best, dat je het prettig vond. toen je weer naar school kon. Is dat nieuwe meisje pas te Noord- wijk komen wonen? Ja, 't heeft hier ver leden week ook een. dag heel erg gere gend. 'k Wil graag hooren of je een mooi vest hebt gekregen. „Moeders meisje". Jammer dat je brief- je te laat was, want nu komt mijn feli citatie voor Moe's verjaardag veel te laat. Maar toch wil je- üaijn beste wenschen nog wel overbrengen, is 't niet? Sommige van de versjes, die je zingen moet, ken ik wel. 'k Vind ze mooi. Krijg ik als 't voor bij- is alles van Moe's verjaardag en den Ouderavond te hooren? „Anemoon". Verleden week was je briefje te laat, meisje. Dat heb je zeker wel begrepen toen er geen antwoord voor je in de courant stond. Zoo, dus jullie zijn nichtjes. Ja hoor, dan is de vergis sing aan mijn kant. Ga je nu weer gere geld meedoen? „Violier en Gouden Regen". Nu heb je verleden week toch geen antwoord gekre gen, hè? Maar niet omdat je een brief kaart stuurde in plaats van een briefje, maar omdat je te laat was. Zul je voort aan vroeger inzenden? „Korenbloem", 'k Begin dus maar niet met brommen, maar met gelukwenschen. Hartelijk gefeliciteerd hoor. Best, vertel er mij volgende week maar alles van. Is je broer nu weer beter? 'k Ben blij, dat je er weer bent. En je zusje, waar blijft die? „Logeetje". Heb je al gauw uitvoering van gym? Ja zeker. Als ik in K. woonde, kwam ik vas kijken, want ik mag het heel graag zien. Best, dan vraag ik daar ook niet meer naar. Later wil ik er graag alles van hooren. „Gustaaf Adolf". Ja, 't Wordt alweer vroeg donker 's avonds. Maar vind je de avonden binnenshuis bij de lamp en de kachel ook niet gezellig? Je hebt mij nog aardig wat verteld, hoor, in je brief, 'k Weet nu ook hoe de. gym heet. Later moet je mij maar precies den datum van de uitvoering schrijven. Als er dan een ver slag over komt, kan ik het lezen. Akelig hè, die foutjes in de raadsels. „Pioenroos en Seringentak". 'k Denk, dat als je de oplossing van de raadsels ziet, het je mee zal vallen, want jullie hadden ze allemaal goed, en 't was er toch maar één, die je niet vinden kon. Ja hoor, bij mij thuis staat ook de kachel al. 't Is wat gezellig als zij 's avonds brandt. En t wintergoed kun je al best weer dragen. Dat zal wel, 't zal bij jullie s winters wel minder druk zijn dan 's zomers. „Violier en Gouden Regen", 't Was jam mer, dat je verleden week te laat was, maar nu sla je deze week ook tweemaal iu de courant. Dat had ook wel een won der geweest, als je mij in zoon drukte gezien hadt, hè. 'k Heb de optocht niet zoo vaak gezien als jullie, hoor. 't Is nog .vel te vroeg, maar ik zal je toch alvast maar hartelijk feliciteeren, G. R. Als de dag voorbij is, hoor ik er zeker wel alles van, is 't niet? Gezellig, dat je een lo geetje hebt. 'k Zal jullie een geheimpje vertellen. Volgende week hoop ik prijs raadsels te geven. Dank voor jullie raad sels. „Piet Hein", 'k Denk er net al" jij over, Piet Hein. Ik houd meer van den zomer dan van den winter. Ja, bij ons staat, de kachel ook al. En als je stil zit, kun je haar best velen ook. Moet je broer dat op stel maken voor de knapenvereen.? Ja, voor 't eerst lijkt het wel wat moeilijk, maar later valt het best mee.' Vertel me maar eens of het mooi geworden is. „Reseda en Rozeknopje". Dus Reseda heeft het nog best getroffen met haar uit stapje, al was het in de herfst. Gelukkig, dat haar been weer beter is. Ja, 't was geen moeilijk raadsel, en dat er vijf let ters te veel opstonden, merkte je vanzelf, is 't niet? Aardig werk is dat, hè, dat raf- fiawerk. 'k Denk dat alle kinderen zich nu haasten om aan dat taschje te kunnen beginnen. Ja. dat versje ken ik wel. Wan neer is het Ouderavond? „Sneeuwklokje". Er stonden vijf cijfers teveel in 't raadsel, dat is zoo. Maar daar om was het nog wel te vinden, hoor. En fin, een volgende keer maar weer beter, zullen we denken. „Boschviooltje". Je hebt het slecht ge troffen, Woensdagmiddag, hè. 't Was geen mooi weer om boodschappen te doen. Heb je een aardig hoedje gekregen? Prettig, dat het jullie zoo goed bevalt op dat koor. 't Is maar te hopen, dat S. ook mag, dan zijn jullie alle drie present. „Klaproosje". Dus je Vader houdt niet alleen van zingen, maar heeft ook een goede stem, anders was hij niet uitgeko zen om deel te nemen aan dat concours, 'k Begrijp best, dat jullie het leuk vonden, dat het kwartet, waar Vader bij hoorde, een prijs had. Wat waren het voor prij zen? Prettig voor jullie, dat «je op die uit voering ook mee moogt zingen. Ja, met die anecdote was je in de war. „Anemoon". Ja, dat is zoo. De briefjes moeten uiterlijk Donderdags voor 12 uur binnen zijn. Vroeger mag natuurlijk ook, dat is juist wel makkelijk voor mij, maar later kan het niet. Leuk werk is dat, zoo'n klein pakje breien. Je vindt het zeker wel prettig als je er aaA beginnen kunt? Wil je er voortaan om denken je naam onder je briefje te zetten? 'k Heb nu maar geraden dat het van jou is. Heb ik goed geraden? „Hartedief". Hoe kwam het, dat Moe zooveel minder visite kreeg als anders? Moe was zeker wel blij met de cadeautjes die ze van jullie kreeg, 'k Begrijp best, dat jullie Moeders verjaardag gezellig vin den, hoor. Dus 'k moet nog een weekje wachten eer ik hoor of je een mooi vest hebt gekregen? „Moeders meisje". De brieven moeten op zijn laatst Donderdagsmorgens binnen zijn. Maar 't is voor mij prettige'- als ze er wat vroeger zijn. Dan heb ik meer tijd voor het beantwoorden, begrijp je? Maar jou briefje kreeg ik Vrijdags pas, dus toen was het te laat. Prettig, dat Moe het kus sen zoo mooi vond. Wat zullen jullie gezellig dagje gehad hebben met elkaar 1 'k Had wel eens even om een hoekje wil len kijken. „Gentiaan", 'k Vind het snoezig postpa pier, hoor. Blijf er maar zuinig mee en maak het niet allemaal voor mij op. Vond Z. het postpapier aardig, dat ze van je kreeg? Ja hoor, wij zijn al haast klaar met uithalen. En de kachel brandt zoo nu en dan ook al. Er zijn zooveel dingen, die je maken kunt, meisje. Shawls, kraagjes, kussens, kleedjes, 't hafigt er maar van af voor wie het dienen moet. „Alpenroos". Nee, als de juffrouwen ziek zijn, schiet je niet veel op met lee- ren. Er 't is dan niets gezellig ook op school, vind je wel? Lekker is dat, hè, eigen gebakken cake. Die film heb ik ge zien. 't Was prachtig hoorl Ja, het is een akelig gezicht als iemand een toeval heeft. Heb je er later nog van gehoord? „Woudlelie". Wat gezellig dat jullie ra dio krijgen. En juist tegen den winterl Dan heb je volop gelegenheid er van te genieten. Wat leuk, dat er van jou en Charlie een portret is gemaakt, 'k Ben erg nieuwsgierig of het goed is uitgevallen, Dat vertel je mij wel als het klaar is, hè? Vind je het prettig, dat je orgelles krijgt? Jd, zeker 1 „Theeroosje". Ja, we hebben al een paar koude dagen gehad. Maar nu is het weer wat zachter. Zoo af en toe kun je de kachel best velen, hè. Bij ons staat zij al en brandt zoo nu en dan. 't Worden al weer zulke echt gezellige avonden, hè. Waar is Lenteklokje? „Madeliefje en Boterbloem". Van Koren- bloem's verjaardag heb ik gehoord, 'k Vind dat zij mooie en nuttige cadeaux heeft gehad, hoor! Hebben jullie een gezellig middagje gehad? Daar hoor ik zeker vol gende week wel alles van, is 't niet? Waar zijn jullie zoo lang gebleven? 'k Dacht heusch, dat je mij vergeten was. De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Beter hard geblazen, dan den mond gebrand. Onderdeelen: Mondorgel, Haard, Groen, Zand, Beer, Brand, Den, Tobbe. 2. Heet. Thee. 3. Ma-rok-ko. 4. Die stilstaan. 5. De eerste brengt zijn tijd door met opsnijden, de ander met afsnijden. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Mijn geheel bestadt uit 27 letters, die tezamen een spreuk vormen. De 22 5 27 18 is een lichaamsdeel. 7 16 17 5 16 12 was het beloofde lanb Voor groote huizen staat vaak een 15 26 4. Een 1 24 9 4 is een tijdvak. Een 3 8 6 13 is een zwemvogel. 14 23 25 is teer. Een 10 11 6 19 2 20 10 vindt men iu Lapland. 2. Wat is de kortste maand? 3. In welke verhouding staan wagen en paard tot elkander. 4. Welke menschen vliegen elkander soms in 't haar? 5. Waarom dragen matrozen een lig gende kraag? (Anecdote, ingez. door Gustaaf Adoif,: Bij den tandarts. Zuinige heer: „Hoeveel kost 't om een tand uit te trekken?" Tandarts: „Drie gulden, mijnheer". Zuinige heer: „En hoeveel rekent u Jan om hem wat losser te maken"? Ziezoo jongelui, de babbelhoek is ge reed. Dus jullie kunt weer beginnen. Veel genoegen met de raadsels, hoor' t Heb ze maar niet al te moeilijk gemankt voor jullie. Daar heb je niets op tegen, is t wel? 'k Neem nu afscheid, tot volgende week, zoo we hopen. Vele groeten van je TANTE FR ANCIEN BERTHA. door TANTE FRANCIEN. „O vrouw", zei hij, „wat ben ik dank baar". Verwonderd zag moeder hem aan. Zóó sprak vader nooit tot haar de laatste ja ren. Zou er misschien toch een verande- - ring met hem plaats hebben gehad? O, hoe vurig hoopte zij dat. 1 Nu waren ze voor hun steegje geko men. De auto hield stil. Voorzichtig hielp moeder hem uitstappen. Toen liepen ze door het steegje tot aan het laatste huis je. Hier en daar keek er nieuwsgierig een hoofd over een gordijntje. Buurvrouw Punt stond aan de deur en reikte haar buurman de hand. „Hartelijk geluk gewenscht met je her stel, buurman", zei ze. Vader bedankte haar vriendelijk. Toen gingen ze hun huisje binnen. Verrast keek vader op. Alle kinderen waren thuis en wachtten onder toezicht van Cato op vader.. Allen omhelsden ze hem en Dini, de kleinste, trok kraaiend van pleizier aan zijn haar. „Welkom, man," had moeder gezegd, „moge God je thuiskomst zegenen Ge roerd was vader op een stoel neergeval len. O, wat ging er veel in zijn hart om en hoe miste hij zijn oudste. Schuw keek hij naar het raam. Daar lag ze nog, toen hij dien middag de deur was uitgegaan, 't Ledikant was nu weer weggenomen cn o, wat gaf het een leege plaats in hun ka mertje. Moeder begon een kopje thee in te schenken en Cato kreeg een trommel met koekjes uit de kast „Dat is een verras sing, Cato," ïei moeder, „hoe kom je er aan?" „Mevrouw heeft ze meegegeven, moeder, en 'k heb ze weggestopt, want ik wilde u verrassen". I.iefkoozend streek moeder haar langs het haar. Zij merkte het wel: sinds Ber tha er niet meer was, deed Cato al haar best, moeder zooveel mogelijk het gemis van haar zusje te vergoeden. Zij was nu imm'ers de oudste? (Wordt vervolgd). RECLAME. I Doos tegen Verstopping "fc 60ct Scheepstijdingen. HOLLAND—AF RIKA-LIJN. NARENTA. Vancouver n. R'dam, 17 te Portland (O.) VOLENDAM, R'dam n. New-York 18 van Halifax. BURGERLIJK, R'dam n. Baltimore, 16 van Norfolk. MOERDIJK, R'dam n. Vancouver 18 te Cristobal. ROTTERDAM, New-York n. R'dam 21 (van.) te Plymouth verwacht. BINNENDIJK, 19 van Baltimore te Rotterdam. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NIJKERK (uitr.) 17 (8.12 n.m.) 30 mijl Z.-O. van Niton. JAGERSFONTEIN (thuisr.) 17 v. Gen. RIJPERKERK (uitr.) p. 17 Dakar. BILLITON (uitr.) 18 te Algoabaai. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. DELFLAND, 19 v. Bremen n. Hanib. KON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL VERSPIJCK, Adam n. Batavia, p. 19 Casquets. NIEUW ZEELAND, 18 v. Singapore naar JBatav'ia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) 20 (12 midd.) te IJmuiden verwacht. DRECHTERLAND, 18 v. Hamburg n. Amsterdam. ORANIA (uitr.) 18 v. Southampton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. IN SULINDE (thuisr.) 19 (7 n.m.) te Marseille verwacht. KEDOE (thuisr.) p. 19 Gibraltar. PALEMBANG (thuisr.) 19 (8 v.m.) te Marseille. TAMBORA (uitr.) 19 v. Southampton. BANDOENG (uitr.) 19 v. Port Said. TOSARI (thuisr.) p. 19 Suez. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". SOEMBA (uitr.) d. 19 Gibraltar. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 19 van Southampton, PRINSES JULIANA (uitr.) 19 van Genuna. MAN OER AN (thuisr.) 18 v. Singapore. ROTTI. 19 v. Adam te Hamburg. ROEPAT, 18 v. Hamburg te Bremen. MOENA (thuisr.) 19 v. Port Said. KNGGANO (uitr.) 18 y. Belawan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7