'Aangeboden wordt de gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1929. Wiordt in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren Tondu, Van Ruiten en Van Dam. Betreffende enkele reclames over schoolgeld wordt besloten volgens ad vies van B. en W. Daarna wordt overgegaan, tot de vaststelling ex-art. 101 der L. O.-wet vcor de Bijzondere Scholen over 1926. Het bedrag is per leerling f 20.98. De vergoeding zal dus voor de Chr. school met 151% leerlingen bedragen f 2071,33, voor de R.-K. school te Hoogmade met 140 leerl. f 2269,45%. B. en W. stellen voor over te gaan tot verkoop aan F. v. d. Horst van een gedeelte van het gemeentelijk bouw land, ter grootte van 453 M2. tegen den prijs van f 1 per M2. Aldus wordt besloten. Er is nog een adres ingekomen van de heeren F. Kaves en T. v. d. Eyck om een stuk gemeentelijk bouwland aan den Kerkweg naast het huis waar burgemeester bauwmann heeft gewoond, in koop te mogen hebben, voor den bouw van twee arbeiders woningen. De heer Boot heeft geen bezwaar om het stukje grond te verkoopen. maar merkt op, dat d.t stukje grond meer moet opbrengen, dan het achter ste stuk. Overigens is het ook te proot voor twee arbeiderswoningen. De heer Van Dam zegt dat altijd gehoopt is, dat er nog eens een flinke middenstandswoning zou verrijzen. Er bestaat evenwel geen bezwaar dat er arbeiderswoningen verrijzen. Ech ter de prijs van f 1 moet minstens ver driedubbeld worden. De heer Tondu is het met den heer v. Dam hoofdzakelijk eens, maar vindt liet jammer, dat dit adres nu ingekomen is voordat het huis waar de burgemeester gewoond heeft nog geen bestemming heeft. Echter als het terrein voor arbeiderswoningen wordt bestemd dan moet het de bouwers ook niet te moeilijk worden gemaakt. Spr. zou echter de zaak nog even wil len uitstellen. De heer Boot kan zich hier heel goed mee vereenigen. De heer De Witte is er tegen om daar arbeiderswoningen te plaatsen. Na nog eenige bespreking wordt be- sleten het verzoek af te wijzen, omdat de raad de verkoop nog eenigen tijd wil uitstellen. Enkele comptabiliteitsbesluiten worden vastgesteld. In behandeling komt daarna een voorstel tot huur van een stukje grond van J. J. Bontje voor het stellen van een schakelkast in den Zuidhoek van Roelofarendsveen. De huurprijs is f 250 per jaar. De heer Van Ruiten vindt de huurprijs veel te hoog. De gemeente heeft maar 1 M2. noodig en daarvoor zulk een huurprijs vragen vindt spr. onbillijk. Het is een belang voor de geheele gemeente. Bovendien deelt spr. mede, dat het perceel waaronder dit stukje grond valt verkocht is. Spr. zelf is de kooper daarvan geworden en wil als de overdracht plaats heeft gehad gaarne het stukje beschikbaar stellen voor den prijs van f 1 per jaar. De heer Van Dam zou willen dat de gemeente het stukje grond kocht. De zaak zal verder in geheime ver gadering worden besproken. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. een onderhoud hebben ge had met den heer Rijmgoud over de uitbreiding van het electriciteïtsnet in den hoek van Roelofarendsveen en stellen thans voor een zwaardere kabel te doen leggen omdat dit an ders misschien later zal moeten ge beuren. Er bestaat groote kans dat er daar ook krachtgebruik zal ontstaan. Besloten wordt een dergelijke kabel te doen leggen. Verder deelt de Voorzitter me de dat voor de straatverlichting er 5 lantaarns zullen komen, waarvan 3 aan de huizen zullen worden aange bracht en 2 op palen. Het geheel zal kosten f 323. De heeren Tondu en Van Ruiten worden aangewezen die zaken aldaar te regelen. Bij de rondvraag wijst de heer Tondu op de slechte toestand van den weg bij het overzetveer. Aan de bouwcommissie wordt opgedragen daaromtrent spoedig rapport uit te brengen. De heer Van Dam betreurt het, dat door te strenge eischen, omtrent de bouw der schuur van mevrouw Pjek, de verbetering van het voetpad aldaar niet tot stand komt. Ook omtrent verbetering van dat voetpad, zal op voorstel van den heer Boot de bouwcommissie een onder zoek instellen. Daarna sluiting. Burg. Stand. Gehuwd: C. J. M. van Schagen, oud 27 j. en H. Th. van der Sahn oud 24 j.; A. van Kampen, oud 29 j. en D. de Bruin, oud 27 j. Overleden: Wilhelmina Maria van Wie- ringen, oud 3 j. Op de gehouden veiling waren aan gevoerd 27 partijen eieren. Prijzen waren: kipeieren 9.50—10, eendeneieren 6.80 8.20. Handel vlug. KATWIJK AAN ZEE. Men schrijft ons van bevriende zijjde: Sinds eenige weken is in onze ge meente een bioscoop in exploitatie. In een hier veel gelezen blad was een uitspraak afgedrukt, dat onze ge meente dus vooruit gaat. Wij zullen de laatste zijn om daarop een beves tigend antwoord te geven en willen wel enkele schaduwzijden naar vo ren brengen, die voldoende zullen laten zien, dat een dergeliijke inrich ting heusch geen aanwinst is voor on ze gemeente. Wat in de bioscoop wordt vertoond, buiten weergave van natuurtafreelen, is schijn-vertooning. De weergave yan een boek, de perse.--n. die daarin voorkomen, wordt, als daarvan een film wordt gemaakt op een of andere manier in elkaar gezet. Een walgelij ke demonstratie hebben wij daarvan gehad, toen eenige jaren geleden voor „Op Hoop van Zegen" van Heyermans. hier een dergelijke vertooning werd gehouden, waaraan men zich, en te recht, nogal heeft geërgerd. Waar dus dergelijke dingen een verlengstuk zijn van de comedie spreekt het van zelf, dat wij onze kinderen dergelijke kest niet voorzetten. Onze wonderlij ke tijd heeft het dan nog wel eens over de opvoedkundige waarde van dergelijke filmen. Daarmede is dan niet bedoeld als b.v. een school- of reisfilm wordt gegeven om onze jongens en meisjes te laten zien hoe mooi het is in Zwitserland of Cali- fornië. maar dergelijke eenvoudige filmen zijn geen attractie voor de rij pere jeugd. Die willen liefdesdrama's en wat daarmede in verband staat. Dat is de kost die hun in doorsneê wordt opgediend. En juist omdat er in het leven al zooveel onwaarachtigheid is en de film eigenlijk in z'n wezen niet an- ,ders geeft dan schijnvertooning, spreekt het wel vanzelf, dat wij onze kinderen iets beters gunnen en ook trachten te geven. Ik weet wel, men voegt me toe, ja maar er is nu een rijkskeuring en de film staat onder toezicht. Tot uw dienst, m'n waarde, maar deze wettelijke bepaling is voor n ij, juist het bewijs, dat cr in deze ma terie zooveel onkruid zit, dat de rem welke er op staat, ^voorloopig lang niet alles zal kunnen uittrekken. En daarom betreuren wij het hier komen van een dergelijke inrichting en hopen we, dat het gemeentebestuur streng zal toezien. Er is in den raad gevraagd of geen nakeuring zal worden gehouden, waartoe de wet het recht geeft, en nu achten wij 't wel noodig, gelet op den geest der bevolking, om van dat recht gebruik te maken. Men dient voor 't minst overtuigd te zijn, dat hetgeen gegeven wordt, dan op alle manier het minst afwijkende is. We zijn overtuigd, dat hier ligt het terrein van de roeping der overheid en hopen dat de kerkeraden deze zaak in 't oog zullen houden om het ge meentebestuur met aandrang te ver zoeken deze zaak toch ernstig na te gaan. Er zit ook nog een andere kant aan de zaak. Er is n.l. verzocht plaat selijke belasting te vragen op het be zoek van de bioscoop, die in exploi tatie is. Daarop zal door het gemeen tebestuur in de 'eerstvolgende ver gadering worden geantwoord en wij zien dat antwoord met belangstelling tegemoet. BOSKOOP. Hoe de eerste trein binnenstoomde. Men schrijft aan de Telegraaf: Niet op rails, maar op schuiten geladen arriveerde, voor rekening van een kwee- ker te dezer plaatse een achttal vijftons wagens van The London Midland and Scottish Railway, die, na met planten te zijn geladen, wederom via Amsterdam of Rotterdam per hoot naar Engeland wor den vervoerd en daar verder op de aan wezige onderstellen per rail naar de ver schillende plaatsen van bestemming gaan. Het gebrek aan een spoorweg doet zich met den dag ernstiger gevoelen, waardoor thans, in afwachting van een zoo snel mo gelijken afbouw van den ontworpen spoor weg, reeds een kweeker z'n toevlucht heeft genomen tot het laten overkomen van wagons van kleine afmetingen uit Enge land. Het voorbeeld vindt reeds bij verschil lende exporteurs navolging, zoodat deze week wederom dergelijke Engelsche wa gons zullen arriveeren. Rovenstaande noodmaatregel demonstreert opnieuw de. dringende behoefte, die Boskoop aan een spoorweg heeft. Coop, vereeniging „De Boskoopsche Veiling", veiling van 17 October. Rozen per bos: Hadley 171296 ct., Ophelia 94 128 ct., Golden Ophelia 67—96 ct., Butter fly 84148 ct., Marcel Royer 60—96 ct., Glaudius Pernet 105180 ct., Gem. rozen 20—30 ct., Elle Poulsen 3350 ct., Colum bia 150—197 ct., Wilh. Hordes 39—72 ct., Rosalandia 69125 ct., v. Rossem 90 ct., Mac. Keiler 100180 ct. Diversen: Clema tis Durandi per'bos 20 ct. Alhier heeft een vergadering plaats gehad van de drie besturen der plaatse lijke Land- en Tuinhouwarbeidersbonden. Besloten werd stappen te doen voor een betere loonregeling en arbeidsvoorwaar den. HILLEQOM. Doodelijk ongeval. Een arbeider aan de kunstzandsteenfa- briek alhier wonende Raamstraat te Lei den, viel gisteravond van een hijschkraan, waarbij hij ook in aanraking kwam met een electrischen draad. De man kreeg een schedelfractuur en ernstige brandwonden waaraan hij nog gisteravond in het Acad. Ziekenhuis te Leiden is overleden. KOUDEKERK. De Bloempjes verkoop ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, heeft al hier opgebracht 31.58%. De heer A. van der Ent heeft wegens vertrek naar Alphen aan den Rijn be dankt als lid van den Gemeenteraad. Als no. 4 op de C.H. lijst komt voor de heer G. van der Bijl, die echter onlangs ook on ze gemeente heeft verlaten, zoodat nu in aanmerking komt no. 5 van de C.H. lijst, de heer J. van der Sterre. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. van Egmond Antz., thans werkzaam aan de Gemeente Groningen, is benoemd tot opzichter aan het Provinciaal Wegen plan ter standplaats Gouda. Eierenveiling KoudekerkRijndijk. Aanvoer 1018 stuks. Prijzen: kipeieren ƒ1011.30, eendeneieren ƒ7—7.50, kuiken eieren 9—9.50, hanen 0.501.50. In den 'nacht van Dinsdag op Woens dag is door een motorschuit in den Rijn tegen de afsluitdam van de nieuwe brug genbouw aangevaren, tengevolge waarvan deze belangrijk werd ontzet en lekkage in de dam ontstond. Voor den aannemer zal dit wel een schadepost beteekenen. De volontair ter gemeente-secretarie, de heer F. J. G. E. had dezer dagen het ongeluk van een trap ten zijnen huize af te glijden, waarbij hij op zoodanige wijze zijn been bezeerde, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen en eenige dagen rust moet houden. IfOORDWIJK AAN ZEE. Van den tramtrein, die gistermiddag te 5.03 aankwam, liep bij het vertrekken de eerste bijwagen op een verkeerd spoor. Gelukkig, dat de trambestuurder het ge val spoedig opmerkte en nogal langzaam reed, zoodat de tram niet ontspoorde. De materieele schade is gering, slechts de koppelingen werden beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De tramdienst ondervond ongeveer een half uur vertraging. ZOETERWOUDE. Door den heer V. alhier werd bij de politie aangifte gedaan, dat Zondagavond, terwijl hij bij zijn meisje zat en zijn rij wiel buiten had laten staan, dit verdwe nen was. Gisteren is het rijwiel in een sloot teruggevonden. Men vermoedt, dat baldadige jongelui hem deze poets hebben -gebakken. Minnenijd misschien? Burg. Stand. Geboren: Maria Clasina, dv. J. J. Rodewijk en J. A. van der Meer; Cornelia Johannes, zv. P. den Eisen en A. Balleboom; Jacob, zv. P. M. Vromans en C. Boon. Gehuwd: Jozef Johannes Maria Suijten en Catharina Cornelia Vlasveld. Overleden: Johannes den Eisen, 77 j., echtgenoot van Cornelia van Steijn. GEMENGD NIEUWS. De bekende oplichterstruc. Maandag middag werd een garagehouder te Hilver sum opgemeld door iemand, die zeide, dat hij als ingenieur in dienst was van de fir ma Stork te Hengelo en tijdelijk werk zaam aan de gasfabriek te Hilversum. Mijnheer moest op reis naar Woerden en zou te 2 uur per auto vertrekken, het geen ook inderdaad geschied is. Na een kort verblijf te Woerden ver langde hij naar Gouda te gaan en leende even 4 van den chauffeur want hij had alleen groot geld bij zich. Te Gouda had de ingenieur ook eenige zaken te verrichten, keerde ten slotte in een hotel terug, verteerde daar nog het een en ander en ging nahr bed. Ook de chauffeur bleef op kosten van mijnheer logeerën. Dinsdagochtend, te kwartier voor 8 uur, verscheen de gast beneden en verlangde te ontbijten. Toen dit nog gereed gemaakt moest worden, ging hij alvast de stad in, na nog uitdrukkelijk verzocht te hebben om den chauffeur niet voor 8 uur te wek ken en hem de boodschap te geven, dat dadelijk 50 liter benzine moest worden geladen, omdat hij nog ver moest reizen. T e rijke ingenieur met alleen groot geld bij zich, is niet meer, teruggekomen. De hotelier zit met een onbetaalde rekening, de garagehouder te Hilversum eveneens en de chauffeur is zijn voorgeschoten geld kwijt. De Goudsche politie is op zoek naar den pseudo-ingenieur, in wien zij een be kende vermoedt.' Branden. Te Lonneker is de schuur van den landbouwer Dalenoord aan den Gronauschenweg afgebrand, waarbij de voorraad rogge en aardappelen verloren ging. Ook verbrandden eenige kippen. De schuur was niet verzekerd tegen brandschade. Door het spelen met lucifers door kinderen, geraakten te Ede eenige hooi bergen van den landbouwer C. Rosenboom in brand. De brandweer wist de belenden de perceelen te behouden. Auto In brand. Te Callantsoog is een auto van den heer D. plotseling in brand gevlogen. De inzittenden konden zich nog bijtijds redden. De auto brandde geheel uit. Geknoei met stoffen. Dinsdagmiddag kwamen twee heeren in een auto bij een Indische familie te Zwolle aan. De een sprak vloeiend Fransch, samen spraken zij Maleisch. Zij hadden in ons land een tentoonstelling gehouden van Indische artikelen en Belgische stoffen. Bij terug zending naar België zouden voor de stof fen 75 pet. invoerrechten betaald moeten worden. Zij lieten heel aardige Indische artikelen zien en coupons stof, die voor ƒ50 de coupon werden aangeboden. Als het niet beviel, zou een kleermaker te Kampen, met name genoemd, bereid zijn de coupons tegen 75 terug te nemen. De heer des huizes ging weg en me vrouw onderhandelde verder. Een van de heeren ging even met den auto naar een andere familie, waar hij voor 1500 aan stoffen zou hebben geleverd, en mevrouw kocht daarop 24 coupons. Zij gaf een chèque af op een bank te Zwolle. De hee ren reden naar de bank; de een liet zijn pas zien ten name van E. de Winter. De foto op de pas en de handteekening klop ten, zoodat de chèque werd uitbetaald en de heeren vertrokken. De heer des huizes liet aan een Zwol- schen, kleermaker de stof zien. Het was slechte Tilburgsche stof en nog geen 20 per coupon waard. De commissaris van politie waarschuwt thans tegen de heeren. Brandkast met inhoud gestolen. Men schrijft uit Megen aan het „Hgz.": In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het kantoor van den heer Koeken, gem. ontvanger en administreerend armmees- ter van het Burgerlijk Armbestuur. In 't voorjaar is daar een dergelijke inbraak gepleegd, waarbij de gemeente-brandkast werd geplunderd. De dieven hebben zich thans op dezelfde wijze toegang tot de woning verschaft, door het opschuiven van een raam, nadat door een boring de sluiting was verbroken. Ze hebben toen de brandkast van het Armbestuur meegeno men. Dinsdagmorgen vroeg is die gevonden bij den molen. Met een kruiwagen, die op eenigen afstand stond, hebben zij de kast daarheen vervoerd. Ze was geheel openge broken. De gelden zijn eruit ontvreemd, tot een bedrag van ongeveer 1100 gulden. Diefstal. Op de kermis te Terapel is van een varkenskoopman ƒ1400 gerold. Bloedvergiftiging. Te Drunen is een dochter van den landbouwer H. Halderen, die dezer dagen een wondje aan het ge laat open krabde, aan bloedvergiftiging overleden. Roodvonk. Te Arnhem heerscht mo menteel in niet onbeduidende mate de roodvonk. Aan het Roermondsplein is een school als tijdelijk ziekenverblijf ingericht ten einde alle patiënten daar te kunnen onderbrengen. Een patiënt is Dinsdag overleden. Van de 42 patiënten zijn er vijf boven de 18 jaar. Marinevliegtuigen tegen elkaar gebotst. Gistermorgen waren de watervliegtui gen W 58 en W 60 van het vliegkamp De Mok vertrokken voor een navigatietocht boven de Zuiderzee. Er werd doorgevlogen naar Schellingwoude om benzine in te ne men. Intusschen was een dichte mist komen opzetten, waardoor het vertrek bemoeilijkt werd. Omstreeks twee uur steeg de offi cier vlieger W. J. Stemmerik met de W 60 op tot een onderzoek of de mist boven de Zuiderzee wellicht minder was dan boven de stad. Dit bleek evenwel niet het geval en de bestuurder besloot naar Schelling woude terug te keeren. Het toestel moest laag vliegen in verband met den mist en kwam dientengevolge in de remous van den hangar. De bestuurder raakte de macht over het toestel kwijt met het ge volg, dat hij tegen de W 58, die gemeerd lag, aanvloog. Beide toestellen werden ernstig beschadigd. Door ze goed vast te meeren, kon zinken worden voorkomen. De officier-vlieger Stemmerik, die ver gezeld was van den matroos-vliegtuigma ker A. HL Ruleman, bleef evenals zijn met gezel ongedeerd. De bestuurder van de W 58, de vlieger-officier Beugeling en de kor poraal-vliegtuigmaker van den Koppel, bevonden zich tijdens de hotsing niet in het toestel. Beide vliegtuigen zullen zeer waar schijnlijk heden worden gedemonteerd en naar het vliegkamp De Mok wbrden te- RADIO-NIEUWS. KONINKLIJKE BELANGSTELLING VOOR DE RADIO. Koning Alexander van Servië is een enthousiast radio-luisteraar. Hij is in het bezit van een zevenlamptoestel, waarmede hij in den huiselijken kring geheele avonden bezig is. H«j heeft reeds de meeste Europee- sehs omroepstations beluisterd, do-h betreurt bet, dat de ontvangst van Da- ventry en Parijs zoo slecht is. De koning heeft zich een klein ra dio-laboratorium laten inrichten, waar hij onder leiding van een ingenieur verschillende toestellen ontwerpt en samenstelt. Op het oogenblik is hij bezig met den bouw van een kortegolftoestel, dat hem in staat zal stellen Amerika te ontvangen. KALUNDBORG AAN DEN WANDEL! Naar wij vernemen, is het Deensche station Kalundborg in verband met de vele storingen, welke het van Ko- nigswusterhausen en Warschau te verduren had, van golflengte veran derd en zendt het station tegenwoor dig op een golflengte uit van 1680 M. Warschau heeft door deze golflengte verschuiving het meeste haat gevon den, doch ook Kalundborg heeft voor deel van deze verandering. Of de ontvangst van Daventry er op vooruit zal gaan, meenen wij te moe ten betwijfelen. De Union van Genève heeft tot het veranderen der golflengte geen toe stemming verleend. KÖNIGSWUSTERHAUSEN VERANDERT VAN GOLFLENGTE. In navolging van den Deenschen Zender Kalundborg, zal de Duitsche zender Königswusterhausen nog in deze maand van golflengte veranderen en op een lengte van 1649 M. gaan uit zenden. Dit staat in verband met de beslui ten van de Conferentie van Washing ton, volgens welke het golfgebied voor zenders boven 1000 M. op 13401875 is gebracht. Onmiddellijk nadat deze hesluiten genomen waren, had de Duitsche om- roepleiding te Genève de golflengte van 1649 M. laten reserveeren, hetgeen officieel door de Unie is goedgekeurd. De Duitsche radio-autoriteiten zien met bezorgdheid de uitzendingen op de nieuwe golflengte tegemoet, want door het eigenmachtig optreden van de Deensche Omroepleiding dreigt de ontvangst van de 1649 M. golf van den Deutschlandsender ernstig ge stoord te worden. Met het oog hierop heeft de Duitsche Rijkspost besloten om gedurende de periode, dat nog niet alle Europeesche zenders in het golfbereik van 1340 1875 zijn ingedeeld en nog op de oude golflengten werken, den ouden Deutschlandsender te Königswuster hausen op lengte 1250 M. te laten zen den, waardoor het mogelijk wordt, om bij storing van de nieuwe golflengte toch goed te kunnen ontvangen, zij het dan niet zoo krachtig als anders het geval is. Naai* wij vernemen, is men te Genè ve over 't eigenmachtig optreden der Deensche autoriteiten niet weinig ver stoord en heeft men reeds order gege ven, om op de oude lengte terug te gaan. PROEFNEMINGEN MET BEELD- RADIO-UITZENDINGEN IN DUITSCHLAND. en In den loop van deze maand zullen door de Rij'kspost proefnemingen wor den gedaan met beelduitzendingen volgens het Fulton-systeem. In een circulaire worden radio-luis teraars er echter op gewezen, dat het nog geenszins zeker is, dat de beeld- omroep in Duitschland wordt inge voerd en dat het in verband met dit feit dus niet aanbevelenswaardig is, om zich nu reeds een beeldontvanger aan te schaffen. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 17 Oct. Heden aange komen aan den rijksafslag 22 stoom- treilers, 1 drijfnetvaartuig en 38 kust- visschers. De prijzen waren voor treilvisch: tarbot f 2380, griet f 22 54, per 50 Kg.; groote tong f 2.80—3.40, middel tong f 1.402.70, kleine tong f 1.152, per Kg.; groote schol f 48 54, middel schol f 4051, zetschol f 4354, kleine schol f 6.5034, bot f 1118, schar f,2.40—23, per kist van 10 Kg.; rog f 12—23 per 20 stuks; vleet f 1.60—3.57 per stuk; pieterman poon tjes f 215, grocLe schelvisch f 33—58, middel schelvisch f 2533, kieinmid- del schelvisch f 1420.50, kleine schel visch f 3.3015, per kist van 50 Kg.; kabeljauw f 474 per kist van 125 Kg.; groote gullen f 1423, kleine gul len f 711.50, per kist van 50 Kg.; leng f 1.25—1.40, heibot f 3.20—13.20, per stuk; wijrting f 1.506.50 per kist van 50 Kg.; koolvisch f 1.101.80, kreeft f 2.15, per stuk; makreel f 25 uer kist van 50 Kg.. 46 kantjes gezouten haring f 5.50 5.70 per mand van 42 Kg.; 182 kisten versche haring f 10.5013 per 50 Kg. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 22 aan de markt. De besommingen waren: IJM 77 met f 3321, IJM 58 met f 5913, IJM 39 met f 6455, IJM 481 met f 4179. IJM 48 met f 2535, IJM 104 met f 1903, IJM 55 met f 1876, IJM 122 met f 2488, IJM 180 met f 2689, IJM 87 met f 1857, IJM 147 met f 2894, IJM 316 met f 3383, IJM 184 met f 2265, IJM 127 met f 3116, IJM 197 met f 3073, IM 121 met f 2562, IJM 503 met f 3238, IJM 10 met f 5609, IJM 34 met f 2978, IJM 196 met f 4105 IJM 43 met f 2676 en IJM 67 met f 1836. In de week van 11 tot en met 17 October zijn( te IJmuiden aan den rijksvischafslag aangevoerd: 1.085.415 Kg. treilvisch, 798 kantjes pekelharing en 4163 manden versche haring. De totaalopbrengst bedroeg f 415.643. De besommingen der haringsche pen waren heden: L.T. 25 met f 2126 en Y.H. 997 met f 3010 aan, versche haring. Van de versche haringvisscherij kwamen heden binnen de Engelsche stoomdrifter L.T. 726 met 200 manden versche haring. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. GROOTENDIJK, Vancouver naar Rot terdam, 15 te Tacoma. KINDERDIJK, Vancouver n. R'dam 16 van San Francisco. LEERDAM, R'dam n. New Orleans, p. 17 Vlissingen. EDAM, 16 v. R'dam te New-Orleans. BEEMSTERD1JK. New-York n. R'dam 16 op 150 mijl van Bishops. BURGERDIJK. R'dam n. Baltimore 16 te Norfolk. NIEUW AMSTERDAM, 16 van Boston naar New-York. DINTELDIJK, R'dam naar Vancou- couver 13 van Cristobal. VEENDAM. 17 v. R'dam n. N.-York. LEERDAM, R'dam n. New-Orleans, 17 te Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEIN. (thuisr.) p. 16 Perim. GRIJPSKERK (uitr.) 16 te Beira. BILLITON (uitr.) 16 v. Kaapstad. KILSTROOM (thuisr.) 17 te R'dam. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. DELFLAND, 17 v. R'dam te Hamb, HELDER (uitr.) 15 te Seccondee. SCHELDESTROOM (thuisr.) 16 van Benito. CERES, 16 v. A'dam te Bremen. TEXEL (thuisr.) 16 v. Accra. VLIELAND (uitr.) 12 v. Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA, 17 v. A'dam n. B.-Ayres. ZEELANDIA (uitr.) 16 v. Santos. GELRIA (thuisr.) 16 v. Rio Janeiro. FLANDRIA (thuisr.) 16 v. Lissabon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PATRIA (uitr.) 16 te Belawan. SLAMAT (uitr.) 17 van Suez. PALEMBANG (thuisr.) p. 17 (9 v.m.) Kaap del Armi. SOEKABOEMI (uitr.) p. 16 Gibraltar. TAMBORA, 17 v. R'dam n. Batavia. KOTA GEDE (uitr.) 16 v. Suez. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KONINGIN DER NEDERLANDEN <thuisr.) p. 15 Gibraltar. PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) 17 van Batavia. BALI (uitr.) 17 te Tjilatjap. KON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL VERSPEIJCK. 17 van A'dam naar Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6