Slobkous», NIEUWE LEIDSCHE COURANT Fijn Woiien Tricot van VRIJDAG 12 OCT. 1928 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. Z. K. H. DE PRINS. Z. K. H, de Prins, die eergisteren avond van Hei Loo te 's-Gravenhage was aangekomen, vertrok gisteren riaar Amsterdam om met de Koningin het voorgenomen bezoek aan de Zweedsche tentoonstelling aldaar te brengen. De Prins zal morgenavond deelne men aan bet diner dat de burgemees ter van Amsterdam ter gelegenheid dier tentoonstelling geeft en waaraan ook zal worden deelgenomen door Prins Eugenius van Zweden. Voorts zal de Prins aanzitten aan bet diner, dat het Comité voor de ten toonstelling van Zweedsche kunst Zondagavond geeft in bet Paviljoen van bet Vondelpark te Amsterdam. PRINS EUGEN VAN ZWEDEN BIJ DE FIRMA ASSCHER. Gisteren neefi prins Eugen, broe der van den koning van Zweden, een bezoek gebracht aan de diamantslij perij van de firma Asscher te Amster dam. De vorstelijke bezoeker nam met groote belangstelling de collec ties fraaie steenen in oogenschouw. Zooals bekend, vertoeft prins Eugen in de hoofdstad in verband met de tentoonstelling van Zweedsche kunst iri het Stedelijk Museum waar werk van dezen vorstelijken kunstenaar geëxposeerd is. „NIET LEDIG WEDER". De laatste jaren geeft het Nederl. Bijbelgenootschap een verkort jaar verslag van zijn werkzaamheden uit in een boekje, dat zich aangenaam laat lezen. Het is 't werk van den Algemeenen Secretaris, den heer L. J. van Wijk, die na veertigjarig jubileum als zoo danig (dit jaar gevierd) blijk geeft nog steeds even frisch te schrijven. Bij hem zelf is het Woord „niet ledig" weergekeerd. Ook zijn levenswerk in en met het Woord Gods is nog st9eds dat leven dragende en vervullende met geestelijken rijkdom. Zoo vinden wij in dit boekje niet alleen korte overzichten van Binnen- en Buitenlandschen arbeid door tet Genootschap verricht, en toespraken van de Algemcene vergadering, maar ook kleine stukjes als „Immanuel Kant over den Bijbel", over „Bezwa ren van een nieuwe Bijbelvertaling" en „De Bijbel in het Afrikaansch". Verder is er een artikeltje ,Een kijkje in de Bijbelverzameling van het Genootschap" van W. M. v. L. met erkele afbeeldingen van zeldzame uitgaven ,maar ook een scherpe photo van de algemeene vergadering met de afgevaardigden uit het geheele land; en portretten van dr. J. Offringa en dr. H. Kraemer, alsmede van wijlen ds. Ch. Hunningher en dr. J. W, van Lennep, als secretaris, met kort „In Memoriam". Zoo is het weder een boekske van blijvende waarde en... last not least: 't wordt op aanvrage bii het Bijbel- huis. Heerengracht te Amsterdam, gratis toegezonden, ook buiten den kring van leden en begunstigers. „ZES JAAR PAD VINDEN", Zes jaar Padvinden door dr. H. Kraemer is de titel van 't boekje uit gegeven door 't Ned. Bijbelgen, be vattende de rede door dezen taalge leerde te Amsterdam gehouden in de jaarvergadering van het Genootschap Het is aan de leden en begunstigers gezonden, maai verder nog verkrijg baar voor belangstellenden in den boekhandel en bii de firma De Bussy, Bokin. Amsterdam. Het is alleszins waard om in bree- de kringen gelezen te worden want achter dezen jongensachtigen titel schuilt een beschouwing en inzicht van een levenswerk dat eerbied af dwingt. Hier ligt een „synthese van romantiek en realisme", gelijik de schrijver van den titel zegt, dio ons van de eerste bladzijde af-aan de meesterlijke behandeling van rijke stof doet beseffen. Ieder die iets van de Indische toe standen en hun complicaties afweet, moet hier eens zien, hoe de Islam kenner (die ook te Jeruzalem als zoo danig aan de Conferentie groote dien sten bewezen heeft) bij het overzicht van zijn zesjarigen arbeid in Indië verheldering van inzicht schenkt in allerle toestanden van tropisch Ne derland. 'n Hoogst merkwaardig ge schrift. PROV. STATEN NOORD-HOLLAND. Het „Volk" meldt, dat de heer J. A. van Zutphen aan den voorzitter der soc.-dem. Statenfractie heeft bericht, dat hij om gezondheidsredenen zijn mandaat als lid der Prov. Staten van Noord-Holland neerlegt. DE TOLLENKWESTIE. De gemeenteraad van Weesp be sloot, naar de „Stand." meldt, gedeel ten van het Zandpad Amsterdam Weesp over te dragen aan de provin cie, waarvoor de gemeente dan f 8000 aan de provincie zal betalen. Dan zul len de tollen langs het Zandpad, be nevens den tol over de Vechtbrug op geheven worden. Voor de derving der tolgelden zal de provincie jaarlijks de gemeente f 6000 betalen. LIBERALE STAATSPARTIJ EN DE CANDIDATUUR-POSTHUMA. Naar de „N. R. Crt." verneemt, staat het vrijwel vast, dat ditmaal alle lijs ten van de liberale Staatspartij De Vrijheidsbond met elkander zullen worden verbonden, hetgeen twee lije ten in eenzelfden kieskring zou uit sluiten. Rotterdam komt met een eigen lijst uit, doch elders zullen groe peeringen plaats hebben. Van de drie noordelijke provinciën werd dit reeds vroeger gemeld; haar samengaan is vrijwel beklonken. Ook elders, b.v. ten opzichte van een eventueele lijst- Posthuma, worden combinaties over wogen. ROODVONK TE ARNHEM. Uit Arnhem wordt gemeld, dat al daar veel gevallen van roodvonk voor komen. De ziekte draagt tot nu toe geen kwaadaardig karakter. Het aan tal gevallen neemt echter de laatste dagen zoodaning toe, dat de genees kundige dienst maatregelen heeft moeten nemen om de patiënten zoo veel mogelija te isoleeren. De ruimte in de barakken is te gering en nu is een leegstaande school aan het Roer- mondsche Plein tijdelijk ziekeninrich- ting geworden. De ziekte heeft zoowel ouderen als jongeren aangetast. Sterfgevallen zijn nog niet voorgekomen. BUITENLANDSCH BEZOEK AAN BARNEVELD. Gisteren hebben mr. F. C. Etford uit Ottawa (Canada) en prof.1 Salvador Castello uit Barcelona (Spanje) een bezoek aan Barneveld gebracht. Onder leiding van burgemeester Westrik hebben zij de eieren- en kippenmarkt bezichtigd en daarna nog eenige groote pluimveefokkerijen bezocht. DE ZIEKTEGEVALLEN OP DE „P. C. HOOFT". De directie der Stoomvaart Mij. „Nederland" deelt bet Haagsche Ane- ta-kantoor naar aanleiding van het Aneta-telegram van 9 Oct. uit Batavia mede, dat zich op de reis van het motorschip „P. C. Hooft" als in dat bericht bedoeld geen enkel ernstig geval van angina en zeker niet ge volgd door exantheem heeft voorge daan. Op geen der reizen van het m.s. „P. C. Hooft" is het aantal angina- gevallen boven het normale aantal, waarmede men in den regel op reizen van en naar Indië te maken heeft, gekomen. Ook roodvonk is niet voor gekomen. DE SECRETARIS-KWESTIE IN HALSTEREN. Dezer dagen hebben we melding gemaakt van het feit, dat bij Kon. besluit van 20 September in beroep de goedkeuring is onthouden aan het besluit van den gemeenteraad van Halsteren, waarbij aan den heer A. v. RECLAME S""""'"iSfeg over de knie. Schitterende pasvorm. Prima afwerking. Diverse kleuren en prijzen. Hoek ontslag werd verleend uit zijm betrekking van secretaris en ambte naar van den burgerlijken stand dier gemeente. De Kroon overwoog daarbij dat de nieuwe raad niet bevoegd was den beer Van Hoek te ontslaan, omdat de oude raad hem reeds een straf had opgelegd. Door eenige raadsleden is nu aan den voorzitter van den raad het ver zoek gericht om een spoedeischende vergadering te beleggen en daarop als eenig punt aan de orde te stellen het ontslag van den heer Van Hoek. De aanvragers dezer vergadering voegden bij hun verzoek een uitvoe rige toelichting, waarni zij o.m. zeg gen, dat de beslissing van de Kroon niet alleen het rechtsgevoel der inge zetenen in geen enkel opzicht bevre digt maar dat ziji ook te beschouwen is als een ernstige aanranding der ge meentelijke zelfstandigheid. Vermoedelijk zal de raad nog deze week bijeenkomen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK Drietal: Te Borne, H. A. ten Hoove, te Musselkanaal; J. W. Maas Wzn. te Kloosterzandt (gem. Hontenisse); en A. Wartena, te Nieuw-Dordrecht. Aangenomen: Naar Vreewijk (als hulpprediker), G. J. Derksen, cand. te Delft. Beroepen: Te Ochten (G.), A. G. Oos terhuis, te Ernst. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Haulerwijk, C. Vonk, cand. te Nieuw-Loosdrecht. CHR. OEREF. KERK. Tweetal: Te Sneek, W. Hendriksen, te Ede; en I. v. d. Knijff, cand. te Reeu- wijk. BEVESTIGING, INTREDE, AFSCHEID. Ds. M. C. v. Wijhe, laatstelijk predikant te Barchem, is voornemens Zondag 21 Oc tober a.s. zijn intrede te doen bij de Herv. Gem. te Nieuwveen, na vooraf bevestigd te zijn door Ds. C. de Jongh, van Enkhui zen. Ds. B. Telder is voornemens Zondag 11 November a.s. afscheid te nemen van de Geref. Kerk van Vianen om Zondag 25 November d.o.v. zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk van Breda, na vooraf te zijn bevestigd door den consulent, Ds. J. Smelik van Zevenbergen. JUBILEUM PROF. DR. A. H. DE HARTOG. Het zilveren ambtsjubileum van profes sor dr. A. H. de Hartog, bijzonder hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en Ned. Herv. predikant te Amsterdam, is gistermiddag in het gebouw van de A.M. J.V. gevierd met eèn receptie. Dames en heeren uit alle kringen der maatschappij vulden reeds tegen drie uur de met bloe men en planten versierde groote zaal. Namens bet uitvoerend comité voerde Z.Exc. dr. J. Th. de Visser, het woord. Al lereerst herinnerde spr. er aan, dat het in de rede lag, dat eerst de kerkelijke col leges dr. de Hartog hebben gehuldigd. In de morgen uren is dat geschied. Spr. wees er voorts op, dat zich als bet ware een nationaal comité heeft gevormd voor dit jubileum. Daaruit, zeide spr., blijkt reeds de beteekenis van dezen jubilaris. „Gij hebt, aldus vervolgde Dr. de Visser, „een richting gekozen, die tot grooten ze gen moest zijn. Gij hebt te schande ge maakt, dat philosopbie zou leiden tot af voering van godsdienst en van bet poêi- tieve Christendom". Uitvoerig stond spr. hierbij stil. Voorts wees spr. er op, dat mannen en vrouwen van de meest ver schillende richtingen zich om den jubi laris hebben vereenigd.. „Dat bewijst, dat gij een man van groote beteekenis zijt". Spr. hoopte, dat dr. de Hartog nog lang moge gespaard blijven voor zijn gemeen te, voor de studeerende jongelingschap en vele andere kringen. Namens bet huldi gingscomité bood spr. tenslotte een stof felijk blijk van belangstelling aan, met een album, bevattende de namen der schenkers. Hierna volgden nog een aantal sprekers. Zoo sprak ouderling De Wit namens Wijk 8, freule Retbaan Macaré nafnens den Bond De Middaghoogte, Ds. Sparnaay na mens de afdeeling Amsterdam van dien zelfden Bond. Voorts voerde de heer Da Costa na mens De Toortsdrager het woord en Ds. Poot uit Haarlem namens den Kerkeraad, de schilder De Boer namens de Maat schappij Rembrandt, de beer Van Haren Noman namens de De Hartog-stichting, de beer Hugenholtz namens de Utrecht- scbe studenten en ten slotte de heer Rus tige namens velen, die buiten de Kerk staan. Door Dr. de Hartog werd voor al deze hulde uitvoerig dank gezegd. Daarna bestond gelegenheid den jubi laris te conplimenteeren. Ds. J. W. SWAAN. f Gisteravond is te Zutphen plotseling overleden Ds. J. W. Swaan, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Wichmond. Op het Oudewand zakte bij in elkaar, en na een woning te zijn binnengedragen, bleek dat bij reeds gestorven was. Ds. Swaan was 6 Augustus 1865 geboren, werd in 1894 candidaat in Gelderland, en was sinds 16 September 1894 predikant te Wichmond. RICHTINGSSTRIJD. Bij de gisteren gehouden stemming voor 15 gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. gemeente te Vlaardingen zijn op de lijst der confessioneelen der kies- vereeniging „Geloof en Belijdenis" 947 stemmen en op de lijst der Geref. kies- vereeniging Calvijn 888 stemmen uitge bracht, zoodat de candidaten der eerstge noemde lijst allen zijn gekozen. ZENDINGSDIRECTOR BROUWER. Den 3en October heeft zendingsdirector dr. K. J. Brouwer de terugreis van Bata via naar het vaderland aanvaard. Hij rei6t per s.s. „J. P. Coen", (en niet per s.s. „Jo- han de Witt" zooals per abuis in het laat ste zendingsblad is vermeld). Half Nov. wordt hij bier te lande verwacht Voor het houden van spreekbeurten zal hij zich niet vóór Januari 1929 beschikbaar kun nen stellen. BIJBELCONFERENTIE TE HAARLEM. De conferentie, die van 2931 October bij de Bijbeltentoonstelling te Haarlem gehouden wordt in het Gemeentelijk .Con certgebouw (in de nevenzaal) belooft be langwekkend te worden. Voor de vijf ver schillende samenkomsten zijn reeds een tiental bekende sprekers bereid bevonden tot inleidingen voor de besprekingen. Reeds den eersten avond (Maandag), maar ook de beide volgende middagen is er gelegenheid voor gedachtenwisseling over het gesprokene. Den Dinsdagavond in de Geref. Kerk aan de Ged. Oudegracbt is dat uiteraard uitgesloten. Op den Woensdagavond (31 October) zijn er Her vormingsdiensten in de Groote Kerk en Luthersche Kerk, waarom dan de confe rentie aan bet eind der middagzitting ge sloten wordt. VEREEN. Dr. SCHEURERS HOSPITAAL. De 3e algemeene vergadering van de Vereeniging „Dr. Scheurers Hospitaal" zal Woensdag 17 October a.s. 's middags 2 uur in de kerkeraadskamer van de Keizers- grachtkerk te Amsterdam worden gehou den. Van 23 uur zal de Huishoudelijke ver gadering plaats hebben. Het hoofdpunt van de agenda is wel de bespreking van de wijze waarop men de belangstelling voor dit werk het sterkst kan opwekken, zoodat Ook zij, die dezen arbeid nog niet kennen dien leeren waardeeren en liéf- hebben, opdat de giften en contributies in nog ruimere mate zullen toevloeien. Dit jaar is de Presidente Mevr. C. van EeghenVan Marle aan de beurt van af treden. Zij is evenwel terstond herkies baar. Als tegencandidate heeft het Be stuur gesteld Mevr. M. FlorijnGroot. Door de leden kunnen desverkiezend nog andere namen opgegeven worden, mits zij die voor 16 October inzenden bij de Secretaresse. Om 3 uur vangt de openbare vergade ring aan. Ten slotte aanbieding van thee onder gezellige samenspreking. Belangstellenden zullen bierbij zeer welkom zijn. Dr. Offringa zal een en an der vertellen van den arbeid van bet Hos pitaal. GEMENGD NIEUWS. In een mestput gevallen. Woensdag avond wilde een boerendaggelder uit Am stelveen zijn meisje, een struische boeren dochter, een heimelijk bezoek aan haar woning brengen. Hiervoor koos bij een minder gebruikelijken weg; hij klom over een achter de woning gelegen bek en wilde door bet raam bij zijn geliefde ko men. Hij geraakte echter met zijn beste plunje in een naast den hooiberg gelegen mestput. Hij maakte bierbij een zoo ge weldig spectakel, dat de schoonvader in spé een geweer greep, dat anders wordt bestemd voor het schieten van schadelijk wild, en hiermede gewapend naar buiten snelde. Toen hij de mestput naderde, ont waarde hii het hoofd en de schouders van zijn as. schoonzoon boven de onfrissche substantie. Met behulp van een hooivork verloste bij hem uit zijn netelige positie, van een officieel bezoek kon echter niets meer komen om begrijpelijke redenen. Door den bliksem gedood. Te Hunsel (L.) werden gisteren tijdens een onweer 4 vaarzen van den landbouwer Vleeschbou- wers door den bliksem in de weide dood geslagen. Voet afgekneld. Te Zoutkamp is de schipper Bos in een kabeltouw geraakt, waardoor hem de voet werd afgeknepen. B. is in het ziekenhuis opgenomen. Gerehabiliteerd. Men herinnert zich, dat enkele maanden geleden gevankelijk naar Maastricht werd overgebracht de waarnemende kantoorhouder L. te Bleyer- heide, die verdacht werd uit een te New "ïork afgezonden aangeteekenden brief, die bestemd was voor de Broeders te Bley-. erheide een biljet van 500 dollars te heb ben ontvreemd. Zoowijl tijdens het her haald verhoor door de Kerkraadsche po litie als door de justitie bleef L. pertinent ontkennen, dat hij de dader was. L. werd in het huis van bewaring ingesloten, na het scheikundig onderzoek van in beslag genomen dextrine, maar vrij spoedig daar na, nog denzelfden dag, door den rechter commissaris wederom in vrijheid gesteld. L. werd tevens gezegd, dat hij zou worden gerehabiliteerd. Thans heeft L. van de jus titie te Maastricht bericht gekregen, dat uit het deskundig onderzoek is gebleken, dat de bedoelde brief was geopend na de afstempeling te New York op 15 Mei en voor de stempeling te Kerkrade (op het hoofdkantoor) op 24 Mei. Na de stempe ling werd de brief in een postzak overge bracht naar het kantoor Bleyerheide, al waar L. dienst deed. De justitie bevestigt derhalve, dat L. zich niet heeft schuldig gemaakt aan dezen diefstal. Een tolboom gestolen. Gistermorgen bij bet ontwaken kwam de tolgaarder Mulder te Zorgvlied tot de minder aan gename ontdekking, dat de tolboom ver dwenen was, meldt de „Asser Crt." Blijk-: baar beeft men 1 Mei a.s. niet kunnen af wachten. Op dien datum toch worden de tollen buiten werking gesteld. De politie stelt een onderzoek in. Auto in brand. Woensdagavond is te Standdaarbuiten een met aardappelen be laden vrachtauto der firma v. D. in brand geraakt, löe brand ontstond doordat men bij het licht van een carbidlantaarn het FEUILLETON. God is mijn heil. 52) —o— Daarachter herkende Hedwig de uniform van het tweede regiment hu zaren, en zij voelde zich beurtelings rood en bleek worden, toen zij naast den heer Van Ramsleben Willem her kende. Ook was er een oudachtig heer in burgerkleeding, dien d-e beer Van Haller hun voorstelde als graaf Van Lindow, een neef zijner moeder, en die spoedig de kennismaking met de jonge dames Bergheim vernieuw de, die bij reeds vroeger ontmoet bad. Do heer Van Haller bracht de da mes in een vertre*k, waar zij haar toi let herstellen konden; daarna ging de knecht in prachtige livrei haar voor, langs een smalle wenteltrap, die in den gang van het nieuwe gebouw uit kwam. Hij opende een deur en zij traden in de zoogenaamde zaal der voorvaderen, waar de heeren verza meld waren en de schilderijen beza gen. De eerste verdieping was, naar de eischen van den tijd, niet zeer mooi, zelfs ontbraken er plafonds, maar de grootvader van den heer Van Haller had de tweede verdieping verhoogd, waardoor deze veel had gewonnen. Nergens heerschte weelde, maar alles was met smaak ingericht. De lam- brizeering was van eikenhout, waar tegen de goed bewaarde schilderijen fraai afstaken, de vloer was van het zelfde hout, als ook de kanapé's en sioelen, die kunstig gesneden waren. Op de leuning van de stoelen was het Ballersche wapen, twee naar buiten gekromde steenbokshoornen, gebeeld houwd; de zittingen en de gordijnen whren van donkerbruine zijde, het geen de kamer, die naar ouderwetsch gebruik kleine smalle ramen bad, donker maakte, maar zeer in harmo nie was met den geheelen stijl. De breede vergulde spiegel- en schilde rijlijsten en eenige marmerbeelden verlevendigden het vertrek weder. Eerst voelden dé gasten zich hier niet zeer op hun gemak, maar de vroolijk© gastvrijheid van den heer Van Haller, dien zij nog nooit zoo vriendelijk en eenvoudig gezien had den, nam spoedig dien indruk weg. Hij stond juist met den heer Van Mengen vóór het portret van een schoone jonge vrouw, in wit zijden kleed met £0zen getooid. „Zie eens, freule Hedwig", riep hij deze van verre toe, „giji hebt verstand van schilderijen, kunt gij eenige ge lijkenis ontdekken in dit gelaat met een der anderen, die allen, ik moet het tot nadeel van het vroeger ge slacht of ten minste van hunne schil ders zeggen, in het oog vallend scher pe trekken hebben en gepoeierde pruiken dragen? Vindt gij ook niet, dat dit zachte schepseltje in dit ruwe gezelschap er uitziet als een prinses onder de zigeuners of als sneeuwwit je onder de dwergen?" Hedwig lachte en antwoordde: ,,zjj ziet er zeker zeer zacht uit". „Stellen al die portretten uw voor ouders voor?" vraagde Helena. „Neen", antwoordde de heer Van Haller, „en ik hoop, dat gij ook niet veel gelijkenis ontdekt tusschen hen en mij. Daar mijn grootvader uit Oostenrijik vanwaar onze familie af komstig is, hierheen kwam en als jongere broeder niet zulke erfstukken bezat, zijn de meesten dezer eerbare lit eren krijgskameraden van hem uit den tijd van Frederik den Groote en de dames zullen wel bloedverwanten van hen zijn. Slechts onder enkelen staan de namen, zoodat ik niet weet wie zij voorstellen, maar van jongs af aan heb ik mij zoo aan hen gewend, dat ik liever geen hunner verbannen wil. Ik heb hen allen laten verdoeken en opmaken om hen er behagelijker te doen uitzien. Aan dezen kant hangen de portret ten mijner familie". Hij bracht de dames naar het smal le paneel naast de deur, waar de portretten zi>ner grootouders hingen. Een sterk gebouwd krachtig man in uniform mei gepoederd haar, en daarnaast een schoone deftige dame, met een zware fluweelen japon aan en een roos in de hand, wie men het kon aanzien, dat zij veel in booge kringen bad verkeerd. Daaronder zijn ouders, een beer in het smakelooze costuum van het begin dezer eeuw, met een streng uiterlijk en scherpe tiekken, en een fijne blonde vrouw, die niettegenstaande haar stijï kapsel zeer schoon was en iets weemoedigs en tevens iets zeer aantrekkelijks be zat. Verder zijn eigen portret als kind, met den vriendelijken lach om den mond en den schalkschen blik in de levendige bruine oogen, die ondeu gend onder het bruine haar te voor schijn keken. „Mijn moeder is jong gestorven", zeide hij tot den heer Van Mengen, die daarnaar vraagde;, ik herinner me haar slechts flauw"; en een droe vige wolk overtoog zijn vroolijk ge laat. „Maar uw vader is oud geworden, niet waar?" vraagde de heer Van Steendorp. „Vier en tachtig jaren", antwoordde hij. „Hiji leefde sedert den dood mij ner moeder, die veel jonger was dan hij, en dus de twintig laatste jaren, geheel van de wereld afgezonderd; ik zou haast zeggen menschenschuw, en verliet Beukenheuvel bijna nooit". ,'t Is een wonder, dat gij het dan ook niet geworden zi/t", schertste de heer Van Mengen. „Ik heb altijd gehoord, dat hij zeer begaafd was", zeide de heer Van Steendorp. „Hoe ernstiger en stiller de vader, des te vroolijker en gezelliger de zoon", zeide graaf Lindow. „Eene speling der natuur, die niet tot de zeldzaamheden behoort". D© beer Van Haller lachte. „Ik ben spoedig op de hoogte gebracht toen ik in Berlijn kwam; ik vond vrienden genoeg, die bereid waren den vreem deling bekend te maken met de heer- li ikheden der wereld". De vleugeldeuren van de groote eetzaal, die vooral voor jachtdiners gebruikt werd, werden geopend, en de knecht meldde, dat het eten opgedra gen was. De heer Van Haller bood mevrouw Van Steendorp den arm, de heer Van Steendorp aan zijn schoonzuster en de heer Van Mengen Helena. Willem wilde naar Hedwig toeko men, met wien hij nog geen woord bad kunnen wisselen, daar zij het zoo had weten aan te leggen, dat ziji tel kens in druk gesprek met een ander scheen wanneer hij in -haar buurt kwam, ofschoon het haar veel moeite kostte en zij zeer afgetrokken was. Toen zij zijn voornemen bemerkte, trad zij snel achteruit, maar een hoogrood bedekte haar wangen. (Wordt vervolgd)*

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5