brengen verschillende klachten naar vo ren. Leiden geeft weinig' om de belangen van een boer. De voorzitter zegt, dat zulke klach ten, als ze bij B. en W. gebracht worden, steeds direct zullen onderzocht worden. Spr. zegt overigens toe de zaak nader te bespreken met den directeur van den Keuringsdienst te Leiden. De begrooting wordt daarna vastgesteld op een totaal bedrag in ontvangsten en uitgaven van 182.145.58 K. Daarna wordt overgegaan tot de benoe ming van een lid van het Algemeen Bur gerlijk Armbestuur van Rijpwetering we gens het niet aannemen der benoeming door den heer G. C. Borst. B. en W. heb ben rekening gehouden met een wensch van een lid van den raad om een inwo ner van Oud-Ade te benoemen en daar voor de volgende voordracht opgemaakt: 1. P. J. L. Badoux en 2. J. Henderickx, Het Burg. Armbestuur kan zich met deze voordracht niet vereenigen en heeft met algemeene stemmen de volgende voor dracht opgemaakt: 1. T. H. W. Straathof, en 2. J. F. Henderickx. Na eenige bespreking wordt tot stem ming overgegaan. Benoemd wordt de heer J. F. Henderickx met 7 van de 11 stemmen. Betreffende een reclame Hóndenbelas ting wordt besloten volgens advies van B. en W. Enkele comptabiliteitsbesluiten worden Ingekomen stukken en mededeelingen: Proces-verbaal van opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Al les is in de beste orde bevonden. Een verzoek van het gemeentebestuur van Arnemuiden om adhaesie te betuigen aan een adres van dit gemeentebestuur aan den Minister van Onderwijs, K. en W. teneinde te bevorderen dat art. 104 der L. O.-wet in dier voege wordt gewijzigd, dat aanspraken op navordering over voor gaande jaren wat betreft aftrek der schoolgelden, niet mogelijk kan zijn. B. en W. stellen voor, dit adres voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus wordt be sloten. Een verzoek van de Naai- en Handwerk- school Wilhelmina te Haarlemmermeer om subsidie. B. en W. stellen voor, afwij zend te beschikken om geen precedent te scheppen. Aldus wordt besloten. Op een adres van de Nat. Landstorm commissie om subsidie wordt eveneens afwijzend beschikt. Daarna komt in behandeling een voor stel van B. en W. om van den heer J. P. Penning de Vries te Oude Wetering aan te koopen een stuk grond voor wegver- breeding. Deze strook grond heeft de breedte van het hek van Lankhout tot het hek van Penning de Vries. Deze vraagt ƒ4.50 per M2 en verplicht zich direct na verkoop de sloot daar ter plaatse te dem pen. Na eenige bespreking wordt het voor stel z.h.st. aangenomen. Bij de rondvraag merkt de heer de Ko ning op, dat de schoeiing van een der bruggen slecht begint te worden. Spr. vraagt in verband hiermede hoe ver de commissie, die deze dingen zou bestudee- ren, is met haar werkzaamheden. De voorzitter antwoordt dat het rapport spoedig kan verwacht worden. Daarna sluiting. De raad gaat over in geheime zitting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Hedennacht om 4 uur werden de be woners van de Van Mandersloostraat op geschrikt door hevig glasgerinkel. Het bleek, dat iemand de winkelruit van den horlogemaker Sporman had ingeslagen, om zich van 12 horloges, ter waarde van 200 k 300 gld. meester te maken. Hoewel de dief onmiddellijk werd ach terna gezet, heeft deze, in het bezit van een rijwiel, kans gezien te ontkomen. HILLEGOM. Verzet tegen keibestrating. De Hoofdstraat van deze gemeente wordt onderhouden door het Rijk. De be strating moet vernieuwd worden; hiertoe zijn reeds groote keien aangevoerd. De winkeliers en met hen allen, die op deze Hoofdstraat loopen en rijden, verlangen echter geen kei-bestrating. Er is een openbare vergadering gehou den, waarin besloten is aan de autoritei ten in Den Haag te vragen om een andere bestrating, liefst een bitumenweg. KOUDEKERK. Zooals we reeds eerder mededeelden, was het Maandag 8 Oct. j.l. 50 jaar gele den dat de fabrieksarbeider L. J. de Wit in dienst trad bij de fa. H. yan Leeuwen, thans de N.V. Kleiwarenfabriek, v.h. H. van Leeuwen, te Alphen aan den Rijn. Dat zulk een zeldzaam feit niet onop gemerkt voorbij zou gaan, spreekt wel van zelf. Daarvoor hadden zijn patroon, personeel en familie wel gezorgd. Reeds in den morgen werd de jubilaris in een versierde zaal door den diretceur en het personeel gecomplimenteerd en gehuldigd. Hier werd de jubilaris namens de directie door den directeur op hartelijke wijze toegesproken, waarna hij hem een couvert met inhoud aanbood. Namens het perso neel werd de jubilaris door den fabrieks baas hartelijk toegesproken, waarbij hij hem namens het personeel een prachtige lederen clubfauteuil aanbood. De jubilaris dankte voor de hem gebrachte hulde. De dag werd verder doorgebracht in den fa miliekring. Van vele zijden mocht de jubilaris hier blijken van belangstelling in ontvangst nemen. Ook de burgemeester kwam den jubilaris complimenteeren en des namid dags ook Ds. Haspers en diens echtgenoo- te. 's Avonds bracht het fanfarecorps den jubilaris een serenade, hetgeen zeer op prijs werd gesteld en de gezelligheid ver hoogde. Het mag zeker een zeldzaam feit wor den genoemd dat behalve de 71-jarige ju bilaris ook nog twee broers in den fami liekring aanwezig waren, die allen we gens langdurigen dienst, zijn gedecoreerd. Onze gemeente mag trotsch zijn op deze oude getrouwen. Deze dag is voor den jubilaris en zijn familie tot een onverge telijke gemaakt. Moge hij nog vele jaren van zijn krachtige gezondheid genieten en met blijdschap en dankbaarheid op dezen dag terugzien. Bij de gemeentepolitie zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een gevonden waterpas. LEIMTJIDEN. Maandagavond werd de alhier te ge ven Landbouw-wintercursus officieel ge opend. Bij deze opening waren tegen woordig de heer Neeb, Rijkslandbonwcon- sulent, de heer J. A. Bakhuyzen, burge meester, en de heeren H. I-Ieenk en H. J. Visser, leden van den Raad. NOORDWIJK. Drie maanden niet naar school? In de verordening op het L.O. in deze gemeente komt een bepaling voor, dat, bij tusschentijdsche toelating tot de O.L. scholen, n.l. ingeval van overplaatsing van een andere -openbare of bijzondere school in de gemeente, drie maanden ge wacht moet worden voor dat de leerling op de aangevraagde school mag worden toegelaten. Naar wij vernemen hebben eenige ouders toelating van hun kinderen tot een der openbare scholen gevraagd, die tevoren op een bijzondere school waren geplaatst. B. en W. hebben, aan de hand van de verordening, deze toelating gewei gerd. Thans hebben de ouders zich tot Gede puteerde Staten om tusschenkomst ge wend, omdat zij van oordeel zijn, dat «een dergelijke bepaling in strijd met de wet is, op grond dat een openbare school voor ieder toegankelijk moet zijn en een ge meentebestuur niet het recht heeft te ver ordenen, dat in dergelijke gevallen de leerlingen drie maanden moeten wachten en dus van het voor hen verlangde onder wijs verstoken moeten zijn. RIJNSBURO. De aangekondigde demonstratie van motorbrandspuiten heeft gisteren aan de Vliet alhier plaats gehad. Behalve B. en W. waren ook de meeste raadsleden tegenwoord'g, en vele autori teiten zoowel van hier als elders. Er was dan ook een groote levendigheid aan de Vliet. Er waren door drie fabrikanten, Bik kers, Fiat en een firma uit Weesp, spuiten gezonden, een spuit was niet gekomen. Een brandweerdeskundige gaf de ge- wenschte inlichtingen. Wellicht zullen nog nadere demonstraties volgen. 8ASSENHEIM. Winterlezlng. Gisteravond werd in de Geref. Kerk de eerste winterlezing gehouden. Spreker was Ds. van Leeuwen, Herv. predikant te Haarlem. Onderwerp: „Gods Wereldbe stuur". De kerk was ongeveer half bezet, niet tot eere van Protestantsch Sassenheim. Nog minder tot eere van enkele Geref. catechisanten was het feit, dat spr. tijdens zijn rede op zeer brutale wijze gehinderd werd. Spr. begon met te zeggen, dat ons spre ken over Gods wereldbestuur ten stotte altijd maar bleef een stamelen over groo te dingen. Van Gods troon is een slem uitgegaan over den gang van het eansch heelal. Velen hebben dit woord gehoord. De heilige mannen Gods hebben bet ge ïnspireerd door Gods geest, toevertrouwd aan het heilig blad. Daarom is het voor de geloovigen alzoo dat zij het gelooven met het hart en belijden met den mond. Toch worden er andere stemmen ge hoord. Andere vragen klinken ons 'n de ooren. Is er wel een wereldbestuur? Is dat bestuur, indien het er is, niet een krankzinnig bestuur? Is alles dan maar niet een spel van winden, als de bladeren die vallen, onwillekeurig hier en daar heen. Dit zijn de vragen voor de wereld en toch is het niet een echo van hetgeen er woelt ook in des Christens ja. in ons eigen hart. Kom dan mee naar het heilig paleis Gods om met elkander te bezien de heer lijkheid Gods ook in het Wereldgebeuren. Weet echter, dat we er slechts weinig in door dringen kunnen, dat we allen, zelfs de wijsten, leerjongens zijn, die niet an ders kunnen dan gemaakte krullen op ruimen. Spr stelt nu drie vragen: Is het toeval? Is het noodlot? of is het de hand Gods? Toeval bevredigt niet. Wanneer alles toeval was, was er ook ongelijkheid. En ongelijkheid is er niet, maar wel zien we door al het wereldgebeuren steeds de ge lijkheid. Statistieken bewijzen dit; het trekt zich zelfs door tot het percentage zelfmoorden, die er gepleegd worden. Toeval brengt niets, zegt niets, dan is er enkel wanhoop. Is het dan noodlot? Is het dan in het wereldbestuur zoo, dat er een ploeg is die rechte lijnen trekt over alles en door alles heen? Dat de ploeger niet ziet wat er met de menschheid gebeurd-? Dat de ploeg de een opheft, de ander onder de aarde schudt en een derde in den afgrond neer werpt? Wij zien in het wereldgebeuren dit an ders. De geheele geschiedenis toont aan, dat het niet zijn hier en daar losse stuk ken, maar met elkander één vaste lijn. 't Is alles de weg van God. Wanneer we het ons laten zeggen van God, dan is het als de stem die komt uit het paleis van God en die onze ziel verkwikt in God. Wat is dan de oplossing? We hebben aan de eene zijde de voorzienigheid Gods, die over alle wereldgebeuren gaat en aan de andere zijde de zonde en de verant woordelijkheid van den mensch. Neemt Gods voorzienigheid de verantwoordelijk heid des menschen weg, of sluit de ver antwoordelijkheid van den inensch de Goddelijke voorzienigheid uit? Dit zijn twee evenwijdige lijnen. Iloe moeten ze eikonder snijden? Jammer voor spreker dat hij nu vervalt in langdurig probeeren om het op ver schillende manieren aan te t.oonen, dat het mogelijk is, dat twee evenwijdige lij nen elkander kunnen snijden. Het geluk te ons dan ook niet van hem te hooren, dat het langs logischen weg mogelijk is de twee tegenstellingen op te lossen. Im mers dit doet alleen het geloof. Iets wat ook in het. laatst door spreker aangetoond werd. toen hij ons bracht in de ondoor grondelijkheid van den raad Gods, waar elke redeneering ophoudt, maar waar het geloof zegt: God wil het zoo, omdat in dit alles het oog van Jezus Christus vol lief de rust op de wereld. Zoo alleen gelooven we, dat de voorzienigheid onze troost kan zijn omdat het Gods Vaderhand is, die het al bestuurt en we ten volle verantwoorde lijk zijn voor onze daden, omdat we met volle bewustzijn zondigen tegen God. En hierin loopen de lijnen tot elkaar, n.l. in God, omdat in Hem vergeving is door Christus Jezus, Zijn Zoon. VOORSCHOTEN. Gisteravond zou een openbare verga dering plaats hebben van de Staatk. Ge ref. partij. Toen we op het aangekondigde uur bij het Ambachtshuis kwamen, zat de voordeur op slot; ook de spreker, de heer Meier van Wassenaar, stond daar reeds met enkele anderen. Uit het inge stelde onderzoek bleek, dat de vergadering 14 dagen was uitgesteld, waarna de aan wezigen na rijp beraad besloten, maar naar huis te gaan. UIT ONZE INDIEN. Dr. TJIPTO. Het Soer. Handelsblad vernam uit Amboina. dat dr. Tjipto, die op Banda geïnterneerd is en tot l d van den Volksraad verkozen was in de vaca- ture-Oto Soebrata, zijn verkiezing tot lid van den Volksraad aanvaardde. Het blad weet echt-er mede te dee- len, dat de Gouverneur van Amboina telegrafisch bericht ontving van den Gouverneur-Generaal, waarin ver zocht werd aan dr. Tjipto mede te deelen, dat in' geen enkel opzicht aanleiding kon worden gevonden zijn interneering op te heffen, zoodat dr. Tjipto voor de vergaderingen van den Volksraad het eiland Banla niet zal mogen verlaten. RADIO-NIEUWS. EEN NIEUWE PHILIPS FOTO- OPNAMELAMP. Ongetwijfeld zullen zoowel beroeps fotografen als amateurs met belang stelling vernemen, dat Philips nieuwe foto-opnamelampen in den handel brengt. De Fotomirentalamp is van het Argenta-type en aan de binnenzijde voor de helft voorzien van een zilver- spiegel ,die als reflector dienst uoet en den vollen lichtstroom naar één zijde uitstraalt, terwijl door het Ar- genta-effect wordt bereikt, dat de slagschaduwen worden verzacht. Bij gebruik van deze lamp kan het kostbare foto-armatuur, dat tot dus verre moest worden gebezigd, komen te vervallen, terwijl in de meeste ge- gevallen het semi-transparante- scherm, waardoor veel licht wordt ge absorbeerd, overbodig wordt. Bij directe verlichting kunnen met deze nieuwe lamp momentopnamen bij avond worden genomen, wanneer het object niet grooter is dan één vierkante meter, bij een lensopening van F. 4.5 en een belichtingstijd van 0.1 seconde. Kinderfoto's kunnen dus ook op deze wijze worden genomen. Hierbij moet gebruik gemaakt wor den van panchromatisch materiaal, terwijl bij iets langeren belichtingstijd ook met orthochromatisch film-mate riaal en gewone platen zeer goede re sultaten bereikt kunnen worden. Deze lamp maakt de fotografen en amateurs onafhankelijk van de wissel valligheid van het daglicht, waarmee ze tot nu toe steeds te kampen had den. Het watt-verbruik der lamp, dat 500 watt bedraagt, levert voor geen en kele huisleiding bezwaren op. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde, met hoofd vak pharmacie, Mej. T. ten Dijk te Lei den. Voor het candidaatsexamen genees kunde de heeren: D. VV. Duyster te Leiden, S. Muller te Haarlem, Souw Hong Giap te Den Haag, J. J. Gelder blom te Leiden; L. van Herk te Voor burg, G. F. A. van Woerkom te Den Haag, G. J. van Kerkwijk te Den Haag, J. C. M. Franses te Den Haag, E. van Haeften te Den Haag, K. A. Gönlag te Rotterdam, J. C. Deelder te Schiedam, K. F. Wassenburg te Den Haag, G. J. Nales te Den Haag, W. A. de Ridder te Rotterdam, J. H. Teeuwen te Leiden, J. B. Thate te Vorden, F. H. Cheriex te Den Haag, en A. Wunderink te Lei den en de dames Z. S. G. Casimir te Den Haag en P. A. Prins te Den Haag. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Go. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 8 October. F. M. Collaard, te Wasse naar, Groot Hoefijzerlaan 25. Rechter commissaris: mr. J. G. van Laer; Cu rator: jhr. mr. Ch. van Beyma Thoe iuugma, Den Haag, Bachmanstr. 31. 9 October. Joh. Donkersloot, los arbeider, Nieuw Vennep. Rechter commissaris: mr. J. II. Smits; Cura tor: mr. H. E. Prinsen Gecrligs, Bloe- niendaal. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 9 October. J. C. Evers. Hillegom. Volgens „Handelsbelangen" werden in September bij de gezamenlijke griffies in Nederland 143 crediteuren- lijsten gedeponeerd met eert totaal passief van f 1.498.041,12, waarvan preferent f 286.817.,80. RECHTZAKEN. KAAGSC GERECHTS7TOF. Het Hof heeft gisteren o.m. beves tigd: het vonnis van de Haagsche recht bank. waarbij. G. H„ koopman te Lei den, wegens oplichting, is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf; het vonnis van den Haagschen poli tierechter, waarbij H. J. J., monteur te Leiden, wegens mishandeling, is veroordeeld tot 10 dagen gevangenis straf; het vonnis van den Haagschen po litierechter, waarbij L. J. v. d. M., electricien te Leiden, wegens mishan deling is veroordeeld tot f 25 boete, subs. 25 dagen hechtens. STADSNIEUWS. FELIX TIMMERMANS. Op Woensdag 17 October zal op uit- noodinging van het Dietsch Studen tenverbond, Felix Timmermans een voordracht houden in het Klein-Audi- toriurn van de Leidsche Universiteit. DR. T. J. H. VAN DEINSE. Bij Kon. Besluit van 6 October is aan Dr. T. J. H. van Deinse op zijn verzoek eervol ontslag verleend als conserva tor bij het klinisch pathologisch labo ratorium. Laatste Berichten. KOLENDAMP-VERGIFTIGING. De in de J. P. Heystraat te Arnhem wonende 60-jarige weduwe N., die met haar 30-jarige dochter samenwoont, liad gisterenavond de kachel aange maakt en deze geheel met anthraciet gevuld. Te ongeveer negen uur hoor den bovenburen gekreun in de woning der weduwe en even later een doffen slag. De buren drongen het huis bin nen en vonden beide vrouwen in deer- r.iswekkenden toestand. De dochter lag bewusteloos op den vloer en de moeder eveneens bewusteloos op een stoel. In de kamer hing een ondrage lijke kolendamp. Men zette onmiddel lijk alle vensters open en waarschuw de de politie. Van het Stedelijk Ziekenhuis ver scheen spoedig een geneesheer met een autobrancard en verplegend per soneel. Moeder en dochter werden hiermede in vrij ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd en daar opgenomen. TELEGRAMMEN. (Draadlooz* dienst.) HET LUCHTSCHIP „GRAF ZEPPELIN" NAAR AMERIKA VERTROKKEN. FRIEDRICHSHAFEN, 11 Oct. V.D.) En kele minuten voor acht uur is het lucht schip „Graf Zeppelin" voor de vlucht naar Amerika gestart. Nadat het weer gedurende de laatste acht uren was verbeterd en ook de laat ste berichten van Je meteorologische sta tions, met welke dr. Eckener in verbin ding stond, gunstiger waren, werd beslo ten hedenmorgen naar Amerika te ver trekken. Vroeg in den morgen werd het luchtschip buiten de hal gebracht en werd den passagiers verzocht in te stappen. Daarop volgde het afscheid van de fa milieleden en vrienden der leden der be manning en passagiers. Ondanks het vroege ochtenduur was 'n groote menigte op de been om getuige te zijn van het vertrek van het luchtschip. Eerst te kwart voor acht (D. T.) besloot dr. Eckener definitief tot het vertrek. Pre cies te 7.53 uur startte het luchtschip voor den grooten tocht. Dr. Eckener gaf bevel de motor aan te zetten en eenige minuten later zweefde het gevaarte in de lucht. Het luchtschip koerste allereerst in Oos telijke richting en wendde toen den ste ven naar het Zuiden. Daarop verdween het uit het gezicht. Over de route van het luchtschip is nog niets bekend. Men acht het niet waar schijnlijk, dat de Graf Zeppelin over Ne derland zal vliegen. Algemeen wordt aan genomen, dat dr. Eckener dezelfde route zal kiezen als in het jaar 1924, namelijk over Zuid-Frankrijk en de Azoren. Het is intusschen mogelijk, dat in verband met de weersomstandigheden een anderen koers wordt ingeslagen. Heden nog een Oceaanvlacht? LONDEN, 11 Oct. (V.D.) Volgens berich ten uit New York heeft Charles Levine medegedeeld, dat Roger Williams en Pie- trobonelli bij het aanbreken van den dag met de „Miss Columbia" voor de Oceaan- vlucht van New York naar Rome zullen starten. De „Columbia" is gedurende den nacht gereed gemaakt. HET UITZENDEN VAN S. O. S.- SIGNALEN. LONDEN, 11 Oct. V.D. De correspon dent van de „Daily Mail" te South ampton meldt, dat in de Engelsche scheepvaartkringen de vraag opgewor pen wordt, of er niet spoedig door schepen gebruik! gemaakt wordt van het uitzenden van S. O. S.-signalen, en wel in verband met de S. O. S.-roepen van het Nederlandsche stoomschip Ce- lano. Dit schip riep verscheidene schepen te hulp, waardoor groote schade wordt geleden, terwijl, toen de schepen te hulp kwamen, geseind werd „Veel dank, wij kunnen thans onze reis zon der assistentie voortzetten". Er wordt op gewezen, dat het tus- schen de 2000 en 50C0 pd. st. kost aan extra maaltijden, extra brandstof en verloren tijd, wanneer een groot schip een ander schip te hulp komt en daar voor van koers verandert. Sir Arthur Rostran, de commandant van de „Berengaria" verklaarde, dat te veel S. O. S -signalen worden uit gezonden, maar er is geen middel te vinden om dit probleem op te lossen, daar het moeilijk is te zeggen, dat een schip geen noodseinen moet uitzenden. Slechts zij, die aan boord zijn. kunnen beoordeelen, of een schip in gevaar verkeert." MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 10 Oct. De Eendracht. Bloemkool 1428, komkommers 38, andijvie 23, peen 48, rabarber 1 2, selderij 13, pieterselie 12, roode kool 812, savoye kool 711, groene kool 47, kroten 12, alles per 100 stuks. Spruiten 14—18, snijboonen £0 40, heerenboonen 2040, alles per 100 Kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Oct, Veiling. Aangevoerd 23U00 bloem- koolen, 2650 Kg. uien, 2180 bos peen. Prijs: uien 6.907.20 peen 2.103.80, per 100 Kg.; peen 5,608,50 per 100 bos, bloemkool I 16,8021.90, gele kool 11,4013,10, roode kool 11,80 13, per 100 stuks. KOUDEKERK, 10 Oct Eierenveiling Aanvoer 1807 stuks. Prijs: kippeneie ren 9.7510,80, eendeneieren 77.50, kuikeneieren 7.908,50, per 100 stuks. Pluimvee. Hanen 0,75—1, eenden 0,500,65, per stuk. GOUDA, 1.1 Oct. Veemarkt. Aange voerd in totaal 2170 stuks, waarvan 252 slachtvarkens, vette 0,340,35)^, Londensche 0.25—0.27, zouters 0.31 0.32M, per pond ^evend met 2 pCt. korting; 573 magere varkens, 2540; 1162 biggen, 1016; runderen 200 300; 40 nuchtere kalveren, 1218; 111 schapen, 1526; 34 hokken en geiten, 36, alle per stuk. Overzicht: vette varkens, Londen sche, zouters, nuchtere kalveren, schapen, bokken en geiten, handel vlug; magere varkens, runderen, han del matig. GOUDA, 11 Oct. Kaasmarkt. Aan voer 259 partijen. Prijs: le kw. met rijksmerk 6163; 2e kw. met rijksm. 5760; le kw. zonder rijksmerk 56— 60; zware 65. Handel vlug. GOUDA, 11 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 219 partijen. Prijjs: kip peneieren 910.50, eendeneieren 68, per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 11 Oct. Botermarkt. Aan gevoerd 733 ponden. Prijs: Goeboter 1.101.20, weiboter 1.051.10, per pond. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 11 October, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 764.3 te Akureyri. L. B. 746.1 te Blacksod. Verw. tot den avond van 12 Oct.: Matige tot krachtige, tijdelijk wel licht stormachtige Z.W. tot W., later weer krimpende wind, betrokken of zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, regenbuien, zachter des nacht. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 756. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 10 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Donderdag 11 Oct.: 5.44 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam).

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3