WAT DE BLADEN ZEGGEN. Goed onderscheiden. In het College van Gedep. Staten van Noord Holland is een vacature onstaan. Over de vervulling daarvan is men Mr. Van Lennep behoorde tot dè rechterzijde bij rechts niet tot over eenstemming kunnen komen. Deze kwestie geeft de Standaard aanleiding tot de volgende beschou wing. Het aftreden van den voortref fel ij ken Gedeputeerde, Mr. Van Lennep, brengt Noord Hollands Staten-provin- ciaal in moeilijkheid. Niet door gebrek aan gegadigden, maar door overvloed van keus. Bereids stelde de fractie van den Vrijheidsbond een candidaat, in den persoon van den Amsterdamschen wethouder, Dr. Vos, terwijl Antirevo lutionairen en Christelijk-Historischen niet tot overeenstemming konden ge raken en beiden een eigen man naar voren brengen. Dat de andere fracties hierbij toezien, vindt zijn verklaring in de wijze van samenstelling van het College van Gedep. Staten. Door vooraf geregelde samenwerking van de meeste partijen, werd bij de laatste formatie de samenstelling van het college aldus: twee Roomsch Katholieken, twee So ciaal democraten, een Vrijzinnig de mocraat en een Chistelijk Historische. Eigenlijk zou voor den laatst ge noemden dignitaris de naam van „lid der Protestantsch Christelijke fractie" juister betiteling wezen. Immers al van jaren her zijn Chris telijk Historische en Antirevolutionai re leden van Noord Hollands Staten in één clubverband verbonden, waar van vroeger Prof. Diepenhorst en na diens aftreden Mr. De Jong Schouwen burg voorzitter was. Ook de twee Christen democratische Statenleden maakten deel dezer club uit. De Protestantsch Christelijke fractie trad naar buiten bij onderhandelingen met andere partijen als een eenheid op, zij wees haar candidaten bij ver kiezingen van Gedeputeerden, Eerste Kamer en commissies aan. Mr. van Lennep was en bleef de can didaat van de Protestantsch-Christe- lijke fractie, niet omdat de Christelijk Historische groep het sterkst was, niet omdat Mr. van Lennep tot de Christe lijk Historische partij behoorde, maar omdat hij bij de toenmalige samenstel ling dezer fractie de eerst aangeweze ne was. Omdat de Christelijk Historischen een man in het college van Gedepu teerden hadden, werd dan bij de ver kiezing van leden der Eerste Kamer, voor de invoering van het stelsel van Evenredige Vertegenwoordiging, een Antirevolutionair in stemming ge bracht. Het was de Protestantsch Christelij ke fractie, die dit alles besloot en ver deelde. Het was de Protestantsch Christelij ke fractie, die bij de laatste verkiezing van Gedeputeerde Staten besloot Mr. van Lennep als haar man te doen uit komen. Thans is het billijk, dat weer een lid van de Protestantsch Christelijke frac tie de opengevallen plaats zal innemen Wie daarbij den eisch stelt, dat de opvolger per se een Christelijk Histo- sche moet zijn, begaat onrecht. Niet de Christelijk Historische Mr. Van Lennep, maar het lid van de Pro testantsch Christelijke Staten-fractie Mr. van Lennep moet worden vervan gen. Goed onderscheiden zal hier heel wat verwarring voorkomen! UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Gemeenteraad. Maandagavond kwam de gemeenteraad alhier In openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester J. Scliokking. Ingekomen is van Ged. Staten een mis sive, houdende goedkeuring van 't raads besluit tot verkoop van een perceel grond aan den heer L. Parlevliet Lzn. De heeren A. Knijpers cn D. Bakker berichtten, hun benoeming tot lid der commissie van Toezicht op het Lager On derwijs aan te nemen. Van het hooidstembureau is bericht in gekomen, dat als opvolger van den heer W. Wouda, diesis raadslid heeft bedankt is aangewezen de heer D. de Jong. De voorzitter zegt, dat waar de heer W. Wouda nu zelf weer ter vergadering te genwoordig is, hij gaarne, zij het dan ook in andere bewoordingen, wil herbalen, wat door hem in de vorige zitting gezegd is, ten opzichte van den heer Wouda. Spr. dankt den heer Wouda voor het geen hij met volle toewijding steeds in het belang der gemeente heeft gedaan, efi hij voegt daarbij den wensch, dat hij spoedig weer de beschikking moge krijgen over zijn'volle krachten. (Instemming van den Raad). De voorzitter deelt mede, dat bij den ontvanger is geboekt een ontvangen po t wegens gewetensgeld. Aan de orde komt than een voorstel tot wijziging der begrooling 1928. De voor zitter zegt, dat steeds wenschelijkheid ia uitgesproken, dat de inspecdur van po litie te Katwijk aan Zee zou wonen. De huur van de woning te Katwijk aan den Rijn, waar hij thans woont, is opgezegd en te Katwijk aan Zee is geen andere wo ning te verkrijgen dan een van ƒ600, in plaats van 300, zooal: thans. B. en W. stellen op grond hiervan voor, het salaris te .verhoogd met ƒ200 per jaar, ®r, Huöüflg zegt tegen een tractements- verhooging te zijn, doch hij zou het een tijdelijke toeslag op de woninghuur wil len noemen. De heer van Duijn kan zich met het voorstel niet vereenigen. De raad behoeft met een woning geen rekening te houden. Hiermede is de heer van der Bent het ge heel eens. Spr. noemt de voorstelling die de inspecteur aan de zaak geeft, niet ge heel juist. De heer Meerburg zegt, dat de Inspec teur zeer goed wist, dat hij te Katwijk aan Zee moest wonen. Het komt niet te pas, daarom thans verhooging van tractement te vragen. De voorzitter licht het voorstel nog eens uitvoerig toe en zegt, niet te weten, dat aan den Inspeceur de verplichting is op gelegd, te Katwijk aan Zee te wonen, wel is de wenschelijkheid daarvan betoogd. B. en W. zijn niet voor toeslag. De heer van Tongeren zegt, dat bij de komst van den inspecteur het salaris di rect met ƒ500 is verhoogd, omdat er vol gens den voorzitter aan de betrekking zooveel eischen verbonden waren. Al spoedig daarna kwam de Inspecteur om verhooging vragen. Dat vond de Raad toen te mal, omdat het salaris al tot 3200 gld. was verhoogd. Spr. verklaart zich te gen het voorstel van B. en W. De voorzitter zegt, de verhooging wel een tijdelijke toeslag te willen noemen, zooals Dr. Hueting voorstelde. De heer v. d. Bent zegt zich ook daar tegen te zullen verzetten. Weth. Ouwehand zegt het voorstel-Hue- ting zeer gevaarlijk te vinden. Het kan zoo gemakkelijk een precedent zijn. An dere ambtenaren kunnen met eenzelfde verzoek komen. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 9 stemmen tegen. Vóór het voorstel stemden de heeren Kruijt, Parlevliet, Duijvenbode, Dubbel dam, Ouweband en van Riessen. Nog een wijziging van de begrooting is noodig, als de raad goedkeuring geeft aan het voorstel van B. en W. om het plein der Bewaarschool te Katwijk aan Zee te betegelen. De kosten biervoor bedragen 700. Bij de rondvraag vraagt de heer van Tongeren of het in de bedoeling van B. en W. ligt, een belasting te gaan heffen op publieke vermakelijkheden, of andere ver gaderingen. Wethouder Ouwehand: Raadsvergade ringen 1 De heer van Tongeren zegt speciaal het oog te hebben op een bioscoop. B. en W. zullen hierop in een volgende vergadering antwoorden. De raad ging hierop in geheime zitting, ter bespreking van een zeker rapport. NOORDWIJK. Naar wij vernemen zal het Mariage- sticht in het Langeveld, R.K. gesticht voor vrouwelijke zwakzinnigen, nog in den loop dezer maand gedeeltelijk worden be trokken. ZEVENHOVEN. Tot bestuursleden van de alhier op gerichte Geref. Meisjesvereeniging zijn ge kozen Mevr. H. UbbinkWoltjer, presi dente; G. van Leeuwen, secretaresse; T. Verburg, Penningmeesteresse; D. van Ba ren, Algem. Sec. Tot eerste machinist van het stoom gemaal Uphof is benoemd in de plaats van wijlen den heer L. v. d. Bijl, de heer J. Stein, en tot 2e machinist de heer L. v. d. Bijl, en tot reserve de heer P. v. d. Bijl. Het bestuur van den polder Nieuw koop maakt bekend, dat de termijn \o&r herziening van de bestaande keur of poli tieverordening, vastgesteld 19 Augustus 1918, door Ged. Staten dezer Provincie is verlengd lot 19 Februari 1929. Dientenge volge blijft bedoelde keur of politieveror dening tot laatstgenoemden datum behou dens vroegere intrekking, van kracht. GEMENGD NIEUWS. Mishandeling van een chauffeur. Drie Duitschers. die Maandag per auto van de A.R.O. te Rotterdam een tocht maakten naar Amsterdam, verzochten den chauf feur op den terugweg, te Halfweg te stop pen. De auto was nauwelijks tot stilstand gekomen, of zij mishandelden den be stuurder, zij sloegen hem zoodanig op het hoofd, dat hij bewusteloos bleef liggen. Het drietal sloeg op de vlucht. Nadat de chauffeur weer bijgekomen was, ging hij naar de politie te Halfweg, die een onderzoek instelde, in samenwer king met de Haarlemsche politie. Het on derzoek leverde geen resultaat op. De chauffeur is naar het Sint Elisabeth-gast- huis te Haarlem gegaan, waar hij verbon den is. Gistermorgen is hij per auto van zijn firma naar Rotterdam vertrokken. De chauffeur heeft op de plaats, waar hij aangevallen is, patronen gevonden; scho ten heeft hij evenwel niet gehoord. Toen de reizigers wegliepen, wees de taximeter aan, dat 41.50 betaald moest worden. Een verkeerslantaarn als middel om dieven te vangen. Gistermiddag stond in de Van Oldènbarneveltstraat te Rotter dam een auto van den heer J. M. uit Lon den, welke heer Europa afreist, om oude gravures te koopen voor zijn verzameling. In den auto stonden 2 koffers en de heer M. was juist uit zijn tijdelijke woning een derde koffer gaan halen, toen de 23-jari- ge kleermaker A. T. langs kwam en een van de beide koffers uit den auto stal. In den koffer zaten kleedingstukken en een aantal gravures, van welke een een waar de heeft van rond 350 pond sterling. De Engelschman ontdekte den diefstal al heel spoedig en met zijn auto is hij de verkeersposten in de buurt gaan afrij den. lederen verkeersagent vertelde hij, wat er zoo juist was geschied en telkens liet hij hen zien, wat voor een soort kof fer hem was ontstolen. Nog geen kwartier later zag de ver keersagent, die de verkeerslantaarn op den hoek van de Van Oldenbarneveltatr. en den Coolsingel bediende, een man met een koffer, die veel leek op den gestolen koffer, in een motorwagen van lijn 2 stap pen, bij de halte voor het ziekenhuis. De agent bedacht zich niet lang, maar liet ln alle richtingen het roode stoplicht bran den. Daarna ging hij naar de tram en haalde er den verdachte uit. Het bleek, dat A. T. inderdaad den gestolen koffer met inhoud bij zich had. Hij is aangehou den en opgesloten. Twee stoomtrams tegen elkaar gebotst. Eergisteravond zijn bij het „Wapen van Heeckeren" tusschen Doetinchem en Hum- melo een goederentram uit Doetinchem en een personentram uit Zutphen in volle vaart tegen elkaar geloopen. Beide ma chines en een personenrijtuig werden zwaar beschadigd; van het laatste werd het voorbalcon ingedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De reizigers werden per autobus verder vervoerd. Lijk herkend. Het lijk van den Zon dagavond bij Doetinchem overreden man is herkend. De verongelukte is de gehuwde H. K. H. uit de Nijman, onder de gemeente Doe tinchem. Branden. Te Westerlee, bij Winscho ten, is gisteren de behuizing der familie Veen totaal afgebrand. Diefstal in een belastingkantoor. In den nacht van Zaterdag op Zondag of van Maandag (zulks is niet vast te stel len) is ingebroken in het kantoor der Rijksbelastingen aan de Karnemelksloot te Gouda. De dief of dieven hebben zich tot het gebouw toegang verschaft door openbre king van een raam met behulp van een ijzeren voorwerp. De buit, welke men heeft weten te be machtigen, is niet groot geweest, aange zien slechts pasmunt aanwezig was. Slechts een bedrag van 110 is ont vreemd. Een groot aantal zegels, een waarde vertegenwoordigende van onge veer ƒ4800 heeft men onaangeroerd gela ten. Verschillende kasten en laden zijn open gebroken. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Oplichter aangehouden. De Bossche recherche arresteerde een persoon, die met gehuurde auto's verschillende oplich tingen pleegde. Hij is ter beschikking ge steld van den burgemeester van Heeswijk en vandaar zal hij verder worden getrans- om het lijstje der door hem /ge- feiten af te werken. Op vrije voeten gesteld. De koopman P. M. uit Den Bosch, die gearresteerd was in verband met den onlangs te Asten ge- pleegden diefstal van 4000 en een maand in preventieve hechtenis heeft doorge bracht, is te Roermond op vrije voeten ge steld. Een „vriendelijke helper". Nadat de ongeveer 20-jarige J. B., wonende te Kwa- kel. een bezoek bij kennissen had afge legd aan den Amstelveenscheweg nabij Koenenkade, gemeente Nieuwer-Amstel, begaf zij zich tusschen licht en donker per fiets huiswaarts. Zij reed, om den drukken Amstelveensche weg te vermij den, langs den Meerweg door den Buiten- dijkschen Buitenvedertschen Polder. On derweg sprong de band van haar voorwiel, zoodat zij moest loopen. Na eenigen tijd kwam haar een als heer gekleed persoon achterop, die haar vroeg, of hij soms zijn diensten aan mocht bieden en dén band repareeren. Met het oog op het voor haar reeds late uur, aanvaardde zij de hulp. Na ruim 10 minuten was de band gerepa reerd met het materieel, dat het dienst meisje in haar fietstaschje bij zich had. De helper vroeg of hij even het rijwiel mocht probeeren en te zien of de band niet te hard was opgepompt, daar anders alle kans bestond, dat deze onderweg weer zou springen. Dit geschiedde en hij peddelde weg. Het meisje liep hem ach terop. maar de helper kwam niet terug. Hij was in de duisternis verdwenen. Na dat zij nog een eind was opgewandeld in de veronderstelling, dat de man terug zou komen, ging het meisje terug naar de fa milie, vanwaar zij per bus naar hare dienstbetrekking terugkeerde. Tramcondnctenr door 'n anto gegrepen. Toen gisteravond zes uur op de Laan van Meerdervoort in Den Haag een tram rijtuig voorbij het Valkenboschplein, in de richting naar de binnenstad, stil bleef staan, stapte de conducteur van den wa gen af om de oorzaak op te sporen. Hij werd evenwel op hetzelfde oogenblik door een auto tegen den grond geworpen. De Eerste Hulpdienst moest er aan te pas komen om den conducteur, die eeu lichte verwonding aan het achterhoofd had be komen, te verbinden. Verdronken. Te Eenigenbrug (gem. St. Maarten) is de echtgenoot© van den heer P. te water geraakt en verdronken. Brand. De woning van H. Oost te Valthe is, terwijl de bewoners op het land waren, een prooi der vlammen geworden. De inboedel is gedeeltelijk gered. Assuran tie dekt de schade. Vernielzucht. Aan den straatweg Westerbork—Witteveen (Dr.) zijn 37 jonge eikeboomen, die het gemeentebestuur daar dit jaar had geplant, vernield. Motorongeluk. Men meldt uit Zuid- Laren: Maandagavond had de timmerman v. d. Molen het ongeluk met zijn motor in bot sing te komen met den vrachtauto van den heer Pen. De toestand van den heer van der Molen is ernstig, daar hij in de maagstreek getroffen werd. Daar de auto van den heer Pen die stil stond aan den rechterkant van den weg geen licht had, zag van der Molen niet tijdig het gevaar. De motor werd ernstig beschadigd. Een inbreekstex. Op den Goudschen rijweg te Rotterdam heeft een surveillee- rende agent van politie gisternacht op heeterdaad betrapt, toen zij bezig waren te trachten de winkeldeur van een fihaal van de Unie-winkel-maatschappij te ope nen, den 36-jarigen koopman G. K„ den 31-jarigen havenarbeider J. J. K. en de 29-jarige modiste P. de G. Op alle drie zijn valsche sleutels in beslag genomen. De drie aangehoud^^n zijn opgesloten. UIT ONZE INDIEN. FREULE DE GRAEFF VERTREKT NAAR EUROPA. Naar de „Java-Bode" verneemt, zou binnenkort een der dochters van den Landvoogd naar Nederland vertrek ken in verband met studievoornemens VISSCHERIJ BEVORDERING. Het A.I.D. verneemt, dat in samen werking met visscherij-vereenigingen op een tweetal plaatsen aan Java's Noordkust veilingen van visch zullen worden georganiseerd, waartoe bet advies is gevraagd van de gemeente Batavia, die met baar viscbveiling op Pasar Ikan een zoo groot succes wist te boeken. Men moet de stichting de zer veilingen beschouwen als eerste stappen op den weg naar systemati sche bevordering van de visscberij. Door bet stichten van deze centra wordt het economisch belang der be volking bevorderd, terwijl tevens het verkrijgen van gegevens en de bestu deering van de omstandigheden ge makkelijker wordt gemaakt. Intusschen maken de ambtenaren, die voor de bevordering der visscherij onlangs uitkwamen, oriënteerende reizen. Verdere plannen zijn in bewer king. NIEUWE VERBINDING OP SUMATRA. In October van het vorig jaar is een autotocht gemaakt dwars door Suma tra, waarbij, met medewerking van de militaire en civiele autoriteiten, een tracé gebaand werd door het geïso leerde Djambi. Het voornaamste doel was ,om aan te toonen, dat het moge lijk was, Djambi door auto's uit zijn isolement te verlossen en in verbin ding te brengen met bet wegennet van de aangrenzende residenties. De autoriteiten hebben het belang van dezen weg ingezien, er werden onmid dellijk maatregelen genomen, bet toenmaals gevonden tracé tot een permanenten autoweg om te bouwen. Gebrek aan werkkrachten in bet schaars bevolkte Djambi was oorzaak, dat slechts in een langzaam tempo ge werkt kon worden. Niettemin zijn de werkzaamheden thans zoover gevor derd, dat kortelings de opening van bedoeld wegennet kon plaats vinden. Men kan nu zonder groote bezwaren per auto van Palembang (Benkoelen) naar Padang rijden. Waar bet vorig jaar de rivieren op primitieve vlotten werden overgesto ken, zijn thans soliede bruggen ge bouwd. Opengekapte doorgangen door de oerwouden zijn tot berijdbare auto wegen omgetooverd. DE REDE VAN DEN G. G. OP BALI. De Preangerbode geeft de volgende lezing van de passage uit de redevoe ring van den Gouverneur-Generaal tij dens diens bezoek aan Bali. De G. G. beeft volgens die lezing uit gedrukt: „dat „de cultuur, steunende op de Balische adat en godsdienst, die zulke kunstuitingen teweeg bracht, 'n kostbaar bezit is, waarvan de Baliërs gelukkig doordrongen zijn. De regeering zegt van baar kant toe, te zullen waken tegen eiken aanslag op die cultuur door vreemde elemen ten en penetratie van ongewenschte ideeën. MIJNBEDRIJVEN. De directeur van de gouvernements- bedrijven heeft bij bet overnemen van cle leiding van den dienst voor den mijnbouw verklaard, dat het voor naamste nadeel van staatsexploitatie is de administratieve inrichtng, welke belemmerend is voor de bedrijfsvoe ring, terwijl mijnbedrijven juist bij uitstek 'n bedrijfskarakter hebben. De plannen tot reoganisatie van de land- mijnbedrijven gaan dan ook in de richting van grootere bewegingsvrij heid en financieel© zelfstandigheid. VERPLAATSING VAN GEVANGENEN De Preangerbode verneemt, dat bet voornemen bestaat, met 1 Januari lf29, een 100-tal Europeesche gevan genen uit de gevangenissen te Sema- rang naar de nieuwe centrale inrich ting te Soekamiskin, beoosten Ban doeng over te brengen. DOUANE. De getallen van de douane geven tot ultimo September van dit jaar ruim 2.7 millioen meer aan dan over dezelf de periode van 1927. Te Tandjong- Friok is aan invoer, uitvoer en ac cijnzen tot het einde van de vorige maand totaal 22 millioen ontvangen. Land- en Tuinbouw. DE AARDAPPEL ALBION. De heer G. Veenhuizen te Sappe- meer. de bekende kweeker, heeft o.m. aan de practijk afgegeven bet aardap- pelras Albion, opgenomen in de af- deeling Nieuw van de Beschrijvende P.assenlïjst van het Instituut voor Plantenveredeling te VVageningen, dat zich reeds eene goede plaats heeft veroverd en tot beden wratziektevrij is. Deze soort werd dit jaar voor bet eerst verbouwd te Lageland en gaf een ruime opbrengst en een hoog zet- meelgehalte. Van alle aardappelsoorten, op het aardappelproefveld van den Veenko- lonialen Boerenbond verbouwd, was dit jaar het zetmeelgehalte van de Albion het hoogst; daarop volgden Thorbeck© en Eigenheimer, beide ook kweekproducten van den beer Veenhuizen. EEN NIEUW AARDAPPELRAS. De heer G. S. Mulder te Warffum brengt een nieuw aardapnelras, de Noordeling, in den handel; vader Jam, moeder Bravo. Onderzocht door den heer dr. J. Oortwijn Botjes te Oostwold, bleek het nieuwe ras on vatbaar voor wratziekte. De knol is rond tot ovaalrond, heeft een boog zetmeelgehalte en is geschikt voor eet- en fabrieksaardappel. Het vleescb is geel. De opbrengst i9 zeer hoog en bijna zonder kriel. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 9 October. Heden aan gekomen aan den Rijksafslag: 17 stoomtreilers, 2 drijfnetvaartui gen en 10 kustvisschers. De prijzen waren: Treilvisch. tarbot 2680, griet 2645 per 50 K.G.; gr. tong 2,65—2,95, md. ld. 1,95—2,70, kl. id. 1,95—2,10 p. K.G.; zet schol 35—59, kl. id. 7,50—37, schar 2,20 30, tongschar 51—61 pier kist van 50' K.G.; rog 1226 per 20 stuks; vleet 0,752,08 per stuk; pieterman poon tjes 1,8016, gr. scbelviscb 2946, md. id. 22—28, kl. md. id. 15,50—20, kl. id. 413 per kist van 50 K.G.; kabeljauw 45—70 per kist van 125 K.G.; groote gullen 1422, kl. id. 512,50 per kist van 50 K.G.; leng 12, heilbot 1,5324 per stuk; wijting 2—7 per kist van 50 K.G.; koolviscb 0,501,76, kreeft 1,17 per stuk; makreel 818 per kist van 50 KG. Haring: 371 kantjes volle baring 16,10—17,40, 29 kisten yle- 13,75—15; 550 kisten versche haring, 29 kantjes ijle baring 13,7515 per kantje; 550 kantjes versche baring 4,706,50, 200 kantjes gezouten haring 4,604,70, per mand van 42 K.G.; 17 kisten versche baring 3—3,90 per 50 K.G. Van de Katwijker Haringvloot kwam met vleetscbade in de baring- haven binnen de zeillogger KW 131 met 86 kantjes volle haring. i Heden kwamen bier binnen de Duitscbe stoomtreilers Oevelgonne S. D. 118 met 7533 en Nieustedten SD. 63 met 4849 besomming. Van de IJmuider haringvloot kwam binnen de logger YM. 85 met 23 last pekelharing. Van de versch haringvisscherij kwam bier binnen de Engelsche stoom drifter LT 451 met 300 manden versche baring. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er beden 15 aan de markt. De besommingen waren: YM. 142 met 4034, YM. 34 met 3940, YM. 146 met 4442, YM. 92 met 3143, YM. 501 met 1796, YM. 103 met 3614, YM. 179 met 2836, YM. 192 met 2948, YM. 244 met 2470, YM. 69 met 3120, YM. 73 met 5305, YM. 330 met 2398, YM. 161 met 3232, YM. 152 met 3362, en YM. 154 met 1745 besomming. De besommingen dei* haringsche pen waren beden: NW. 1 met 1225 (gedeeltelijke vangst), YM. 247 met 6277, KW. 28 met 4180, KW. 41 met 4918, NW. 173 met 1913, voor pekelharing. De besommingen der Engelsche stoomharingdrifters waren van 998 tot 3602 voor versche haring. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VEENDAM, 9 v. N. York. te Rott EDAM, Rott. n. N. Orleans, 7 te Tam- pico. LOCHKATRINE, Rott. n. Vancr., 7 N. O. van Ouessant. WESTERDIJK, 8 v. Rott. te Philadêl- pbia. DRECHTDIJK, Rott. n. Vancr., 6 te Los Angeles. RADNORSHIRE, Vanvr. n. Rott., 9 v. Cristobal. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MElUSKERK, thuisr., 6 te Kaapstad. RIJPEREERK, uitr., 7 Z. v. Niton. SPRINGFONTEIN, uitr., 8 Z. van L. End. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. K1LSTROOM, thuisr., p. 8 Las Palmas. REGGESTROOM, thuisr., 7 v. Konakry VLIELAND, uitr., 8 v. Las Palmas. TEXEL, thuisr., - te Accra verw. EON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZAANLAND, uitr., 9 v. Rio Grande do Sul. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA, thuisr., p. 8 Finisterre, wordt 11 te Cowes en 12 te Rott. ver wacht PALEMBANG, thuisr., p. 8 Perim. MENADO, thuisr., p. 9 Sagres. TOBA, thuisr., 9 te Suez. DELI, 9 v. Hamburg n. Rott. SLAMAT, uitr., 9 v. Gibraltar. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". CHR. HUYGENS, uitr., 8 v. Sabang. ROTTI, thuisr., p. 8 Gibraltar. J. P. COEN, thuisr., 8 v. Sabang. KARIMOEN, uitr., 9 v. Suez. SEMBILAN, thuisr., 9 v. Sabang. PRINSES JULIANA, 9 v. Amst. naar Batavia. KON. FAKETVAART MIJ. LEMAIRE, v. Thursday Eil. n. Bat.- NIEUVV HOLLAND, 8 v. Singapore te Melbourne.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6