Bijverdiensten. Gemeentelijke Aankondigingen DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat het Nederl. Werklieden Verbond „Patrimonium", afd. Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van al coholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel Hoog- landsche Kerkgracht 48. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris, fë"' COLLECTE „ROODE KRUIS". De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat op Woens dag 10 October e.k. een collecte zal ge houden worden vanwege de vereeni- ging „Het Roode Kruis". Hij beveelt deze collecte bij de in gezetenen dringend aan en noodigt hen uit door het schenken van milde bijdragen, het goede doel en het ern stig streven der vereeniging krachtig te steunen. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het ver zoek van de American Petroleum Companie om vergunning tot het uit breiden van de bewaarplaats voor petroleum op het perceel Zijlsingel, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K No. 912, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. volge van het opstuwende water bezwe ken. Aan de bevolking van het Yzergebied is haedegedeeld, dat zij zich op het ergste dient voor te bereiden, daar ieder oogen- blik de heele streek weer kan onderloo- pen, als tijdens den Yzerslag in 1914. Nader wordt gemeld: Dank zij den ijver, waarmede de solda ten den geheelen nacht arbeidden, is het gelukt den doorgebroken dijk te herstel len. De gevreesde overstrooming bleef uit, maar er bestaat nog gevaar als vanavond de vloed komt opzetten. Later meldden de bladen weer, dat de nieuwe dam bij de brug te Nieuwpoort is bezweken. DE DROOGTE IN ENKELE BRAZILIAANSCHE STATEN. Verscheidene personen omgekomen. Reuter-berichten uit de Staten Alagoas en Bahia melden, dat de droogte daar nog erger is dan in 1915. De scheepvaart op de Sanfranciscorivier is niet meer mogelijk. Reeds zijn verscheidene personen van honger omgekomen, terwijl de droogte de kudden decimeert en de oogsten erdoor worden vernietigd. UIT DE OMGEVING. 8ASSENHEIM Opening Wijkgebonw Prot, Wijkverpleging Het was Zaterdag voor de Vereen. „De Prot. Wijkverpleging" een groote dag. In aanwezigheid van tal van genoodigden werd het mooie nieuwe wijkgebouw offi cieel geopend. De voorzitter der vereen., de heer L. v. Leeuwen Sr. sprak hierbij de openings rede uit. Nadat spr. de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen, herinnerde hij er aan hoe aan dit werk reeds in 1925 be gonnen was. Het overschot van plm. 2000 in de kas der vereeniging voor zieken- huisverpleging deed Ds. Krijkamp de vraag stellen of dit batig saldo niet kon worden gebruikt om een Prot. Wijkverple ging op te richten. Dit was echter niet mogelijk, daar de vereeniging voor ziekenhuisverpleging een vereeniging was, waarin ook ingeze tenen uit de omliggende gemeenten mede werkten, terwijl de Prot. Wijkverpleging alleen voor inwoners van Sassenheim zou werkzaam zijn. Maar hiermee was toch de eerste stoot aan de beweging gegeven, en op voorstel van den heer de Jong, de yoorzitter der vereen, voor ziekenhuisverpleging, werd een commissie gevormd, die deze zaak na der onder oogen zou zien. In het najaar van 1925 werd de vereen, opgericht en direct traden al meer dan 100 leden toe. Een bestuur werd gekozen, dat statuten samenstelde, zorgde voor de Kon. goedkeuring en aan het werk toog, om contribuanten te krijgen. Dit werk werd rijkelijk gezegend; zuster Pijpers werd benoemd en bij Mevr. de Leeuw werd een gelegenheid gevonden, waar de zuster kon wonen, en waar een kleine po likliniek kon worden ingericht. Dit stuitte echter op allerlei bezwaren: er was behoefte aan meer ruimte en ten slotte werd besloten grond aan te .koopen en over te gaan tot het zetten van een ge bouw tot huisvesting van de zuster, waar groote en kleine menschen met lichte on gesteldheden kunnen worden geholpen, en waar desnoods een zieke een plaats van rust kan vinden. Na lang zoeken werd de plaats uitge zocht waar nu het gebouw staat. De plan- t.en hadden ook van den directeur van 't groote ziekenhuis te Leiden de volle goed keuring, en met den bouw werd een aan vang gemaakt. Natuurlijk zijn de financieele moeilijk heden nog niet geheel overwonnen. De heele zaak, met inventaris vergde een bedrag van ongeveer ƒ25.000 en hoewel er uil alle kringen met milde hand is bij gedragen, blijft er toch nog een schuld op het gebouw rusten. Vervolgens bracht spr. dank aan den heer Gouverneur, burgemeester der ge meente, voor den ontvangen steun, aan de heeren J. P. Oudshoorn en Zorn, die alles zoo keurig hebben afgewerkt, aan de architecten, de heeren Lohman en Pon sen, aan den heer Voge'aar, die er door zijn uitnemend schilderwerk in geslaagd is den indruk die het gebouw maakt, te verrijken. Ook alle anderen, die in meerdere of mindere mate aan het tot stand komen van deze zaak hadden meegewerkt, bracht de voorzitter zijn oprechten danK. Verder dankte spr. Mevr. de Leeuw, die ondanks de hieraan verbonden moeilijk heden, met alle geduld de zuster en haar polikliniek zoo lang heeft gehuisvest. En ten slotte de R.K. Zuster-wijkver pleegsters, die lang voordat de Sassen- heimsche Prot. Wijkverpleging bestond, haar toewijding ook aan de Prot. zieken hebben betoond. Wij vertrouwen, zoo zei spr., dat u met vreugde ziet, dat dit werk door ons is aangepakt, want gij zijt niet klein, gij ziet hierin geen concurrentie, doch gij ziet hierin ds Christin, als zie- kenverzorgster steeds de liefde groeien en roept uit met den geloovige: Och, dat allen menschen werkzaam waren voor de lijdende menschheid die door de hand des Heeren onzes Gods zijn bezocht. Verder dankt spr. de Kerkeraadsleden der verschillende Kerken voor hun aan wezigheid en roept ook verder hun steun en samenwerking in. En ten slotte spreekt spr. een persoon lijk woord van dank aan zijn mede-be stuursleden voor den steun, dien hij bij alle werk van hen heeft ondervonden. Spr. eindigt met den wensch, dat dit gebouw steeds de belangstelling van de aanwezigen mag ondervinden, en dat God dezen arbeid mag zegenen, zoodat de zus ters, die daar arbeiden, en de zieken, die daar behandeld worden, rijkelijk door Hem worden gezegend en ons gebouw, zooals de naam aanduidt, mag zijn een waar „Bethesda". Nadat een kop thee was rondgediend, werd door verschillende aanwezigen het woord gevoerd. Van Burgemeester en Wethouders was een schrijven ingekomen, waaruit bleek dat het college tot zijn groote spijt ver hinderd was aanwezig te zijn, en de beste wenschen uitspraken voor de goede re sultaten voor de patiënten, die aan de zorgen der Vereeniging zouden worden toevertrouwd. Dr. Le Grand sprak namens „Het Groe ne Kruis", de oudste vereeniging op het gebied der ziekenverpleging. Hij wènsch- te de vereeniging hartelijk geluk met het tot stand komen van dit mooie gebouw en verzekert, dat „Het Groene Kruis" zich verheugt over elke poging, die gedaan wordt om het leed te verzachten. Dit ge bouw opent ook nog verdere perspectie ven met betrekking tot de bestrijding der T.B.C. Hij hoopt dat, door wat hier wordt gezien, steeds grooter sympathie er liefde zal worden gewekt voor den arbeid ten bate van de lijdende menschheid, en ein digt met den wensch, dat God dit huis rijkelijk moge zegenen. De heer C. Stelma sprak namens den den Raad der Gereformeerde Kerk. Do Kerkeraad heeft met sympathie dit ge bouw tot stand zien komen en hoopt, dat Gods zegen er ook verder op moge rusten. Hij verblijdt zich, dat hier een gelegen heid is gesticht waar de kranken liefde rijk, naar den eisch van het Christelijk beginsel, zullen worden verzorgd. En spreekt men bij den bouw van kerk of school veelal den wensch uit, dat het ge stichte gebouw spoedig te klein mag zijn, spreker hoopt, dat wat hier gesticht is, voor langen tijd groot genoeg zal wezen. De heer A. Le Clercq dankte namens de Diaconie der Gereformeerde Kerk voor de ontvangen uitnoodiging. Doctoren en ver pleegsters komen door hun werk veelal in aanraking met de intiemste dingen van het gezinsleven. En ten opzichte van de arme gezinnen heeft de Diaconie mede werkingen doctoren en zusters ten zeer ste noodig, waarvoor diakenen zich dan ook steeds van harte aanbevolen houden. Als voorzitter van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging herinnert de heer K. van Breda er aan, dat deze vereeniging eigenlijk uit eerstgenoemde vereeniging is geboren. Men heeft in het begin het pas geboren wicht wel eens met eenige zorg gadegeslagen, maar nu is het kind de moeder al aardig boven het hoofd ge groeid. Spr. feliciteert het bestuur mei 't tot stand komen van dit schoone gebouw en hoopt dat deze arbeid met dezelfde liefde en kracht mag worden voortgezet. De heer J. D. Papendrecht dankt na mens den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk voor de ontvangen uitnoodiging en spreekt den wensch uit, dat de Heere de oogen open houde over dit huis. De voorzitter van „Herwonnen Levens kracht", de heer Krom, wenscht het Be stuur ook van harte geluk en wijst er op, dat ook hier geldt: Waar liefde woont, gebiedt de Heer Zijn zegen. Ds. Krijkamp spreekt ten' slotte een slot woord. Wij zijn dankbaar, aldus spr., dat wij deze vergadering mochten bijeenroe pen en bijwonen. Het is hem een behoefte den voorzitter hulde te brengen voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan, zoowel in de vergaderingen als daarbui ten. Er is hier een geweldig stuk werk verricht en wij zijn wel eens bang ge weest, dat we te veel van zijn krachten vergden. Maar aan den anderen kant is deze welgeslaagde arbeid, waarop met zoo groote voldoening mag worden terugge zien, ook de beste verjongingskuur. De Heere heeft ons allen wonderlijk ge zegend, en het met onze vereeniging won der goed gemaakt. De Heere heeft groote dingen aan ons gedaan, daarom zijn wij verblijd. Ons laatste woord is een woord van dank aan God. Hem dragen we ook verder dit gebouw op, in het vertrouwen, dat Hij het ook verder boven bidden en denken wel zal maken. Bij ons is veel zonde en onvolmaakt heid, doch de Heere heeft onze zwakke en zondige krachten willen gebruiken. Daar om betreden we met blijdschap dit ge bouw. De Heere geve uns nog vele goede jaren. Dat dit vereenigingsgebouw mag zijn een gebouw van liefelijkheid en' sa- nienbinding. Dat geve de Ileere in Zijn genade aan ons, arme zondaren. De voorzitter dankte de verschillende sprekers en inzonderheid Ds. Krijkamp voor de hartelijke woorden. Hij hoopt dat in dit gebouw de zieken naar ziel en li chaam mogen worden geholpen. Vervolgens werd door de aanwezigen van de gelegenheid gebruik gemaakt het nieuwe gebouw te bezichtigen, waarover allen zonder uitzondering vol bewonde ring waren. Het geheel maakt een frissche en vrien delijke indruk. Naast een goede woning voor de zusters, vindt men er een goede wachtkamer, een paar vriendelijke zie kenkamers, een polikliniek, een mooie badkamer en een kamer met een hoogte- zon. Wij wenschen dan ook niet alleen de vereeniging, maar ons dorp in zijn geheel van harte geluk met deze mooie stichting. Door meer dan honderd menschen werd van de gelegenheid, om het gebouw te be zichtigen, gebruik gemaakt. In den nacht van Zaterdag op Zon dag te ongeveer 4.45 uur is ingebroken in de woning van P. Warmerdam alhier. Door het uitsnijden van een ruit waren de dieven binnengedrongen, waarna ze vervolgens de deur hebben opengemaakt. Toen ze evenwel een andere deur wilden openmaken, vloog de hond van den heer W. die zich daarachter bevond, de onge- wenschte bezoekers naar de keel, die daar op inderhaast de vlucht schijnen te heb ben genomen door den tuin, van waaruit ze met een boptje overgestoken zijn. De bewoners, die boven sliepen, hadden niets gemerkt, alleen, dat de hond blafte. De politie stelt een onderzoek in. VOORSCHOTEN. De studiepiano van het Chr. Gem. Koor „De Lofstem" eischt grondige ver nieuwing en daar de vereeniging uit de gewone middelen deze uitgaven niet kan bekostigen,heeft zij besloten een bazaar te houden. Blijkens een advertentie in de V. Courant zullen binnenkort eenige dames leden bij de ingezetenen komen aanklop pen. Wij twijfelen niet, of velen zullen voor het sympathieke doel en voor de niet minder sympathieke vereeniging wel een gave in geld of natura over hebben. De datum van opening van den bazaar zal wel nader worden bekend gemaakt. In dien per advertentie, dan hopen we ook in ons blad. Burg. Stand. Geboren: Roelof Jochem, zv. D. A. Th. de Groot en G. van Leeuwen; Antonius Wilhelmus, zv. J. C. Zoetemelk en P. M. M. C. Langelaan. Ondertrouwd: J. Diephui;en, 24 j. en C. van Bemmel, 26 j.; J. H. de Lamboy, 23 j. en C. Th. de Vos, 23 j.; J. Renee, 27 j. en A. D. Sackbroek, 25 j. Getrouwd: G. G. van Bemmelen en C. G. Lamboo; H. M. Stouten en C. C. van den Berg. Overleden: Levenl. aangegeven kind v. M. Zonneveld en M. Ravensbergen; H. J. Beyleveld, 83 j. Ingekomen: J. Postma, Veursche weg 130; D. Siebesma, Leidsche weg 30; J. Scholl, Wijngaard en laan 5. Vertrokken: C. C. M. van Vliet, Stompw. Veenweg 142; A. J. de Groot en gez'ii, Den Haag. Papestraat 26; Mej. M. M. van Gel drop, Amsterdam, Leidschegracht 24. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Nog niet beslist. Voor den plaatsverv. Kantonrechter, mr. Nord Thomson, stond terecht S. v d. M. te L e i d e n, die bi j de Zijl poort met een auto een hondenwagen zou hebben aangereden. Verdachte was niet verschenen. Gehoord werd een getuige, wiens verklaring door verd. werd bestreden. Zoodat de zaak werd aangehouden tot Woensdag 17 October om nog een ge tuige te hooren. 's Nachts op stap. A. B., te Sassenheim, zou op een nacht om 3 uur te Oegstgeest bij Endegeest onvoorzichtig hebben ge reden, waardoor een ongeval werd veroorzaakt. Getuige Hoogervorst, die eveneens in de auto had gezeten verklaarde, dat zij in Den Haag een feestje hadden gehad en niet onder invloed van ster ken drank waren. Hij had ook het on geval niet zien aankomen. Nog een getuige werd gehoord, die eveneens in de auto had «gezeten. Hij verklaarde hetzelfde. De ambtenaar van het O. M. eischte f 12 subs. 6 dagen, waarop de kanton rechter verdachte tot f 5 subs. 2 dagen veroordeelde. Lcsloopende honden. A. S., te L e i d e n, die niet was ver schenen, had een gevaarlijken hond los laten loopen. Annie Zandvliet verklaarde, dat zij met een vriendinnetje op straat liep er; plotseling zonder eenige aanlei ding door den hond werd gebeten. D. Zandvliet getuigde, dat hij op onderzoek was uitgegaan en de eige naar van den hond had opgespoord. Eerst later verklaarde de eigenaar, dat het meisje den hond had geplaagd. De ambt. eischte f 10 subs. 10 dagen, waarop verd. conform den eisch werd veroordeeld, met toewijzing van de civiele vordering tot een bedrag van f 5. Vrijgesproken. C. den O., te L e i d e n, zou te Kat wijk met een auto de vrijheid en vei ligheid van het verkeer in gevaar hebben gebracht, en een met 'n paard hespannen wagen hebben aangereden. Verschillende getuigen worden ge hoord, die moesten helpen om deze gecompliceerde aanrijding te ontwar ren. Get. Van Dijk, die de aangereden wagen, beladen met hooi, bestuurde, verklaarde, dat hij met zijn zweep een aanwijzing had gegeven. Nog een tweetal getuigen werden gehoord,, die niet al te bezwarende verklaringen aflegden. De ambt. van het O. M. eischte f 10 subs. 5 dagen, waarop de kantonrech ter verd., die volgens hem den voor rang van het verkeer had, vrijsprak. Een slechte wending. H. A. M. v. U., autohandelaar te Leiden zou op den Hoogen Rijndijk bij het keeren met een auto een aan rijding met een motor hebben ver oorzaakt. Verdachte verklaarde, dat bij iemand had uitgezet om op het \erkeer te letten aan de eene kant, terwijl hijzelf de andere zijde van den weg controleerde, zoodat alle maatregelen genomen waren. Get. Preyn, die aangereden was, ver klaarde, dat verd. plotseling achter uitgereden was en hem zoodoende tusschen twee auto's had bekneld, waarbij hij een pees had gescheurd. Verd. zeide, dat hij geen signaal had gehoord en tevens vooruit gere den te hebben, wat getuige zeide niet precies meer te weten. Get. Ouwerkerk verklaard, dat verd. te kort had gedraaid. Getuige Slingeland, te Koudekerk, verklaarde 's morgens de voetrem te hebben gerepareerd. Verdachte zeide, met een politie- inspecteur direct de remmen van de motor te hebben onderzocht en bevon den te hebben, dat' de remmen niet deugden, wat door getuige werd be streden. Nog twee getuigen werden gehoord, van wie een die door verdachte was uitgezet voor de veiligheid, verklaar de» een sein met zijn hand te hebben gegeven, wat de motorrijder zeide niet opgemerkt te hebben. Ook had deze getuige gezien, dat de motorrijder tweemaal had gepoogd te remmen, waarbij de remmen niet in orde bleken. De ambt. van het O.M. achtte verd. schuldig en eischte f 10 subs. 5 dagen. De kantonrechter bepaalde de uit spraak op heden over 14 dagen. Onvoorzichtig rijden. J. F. te De B i 1 d t, was van twee vonnissen in verzet gekomen, omdat hij zich onschuldig achtte. Verd. zou onvoorzichtig en te snel hebben gereden, terwijl de Fordauto bovendien niet van twee onafhankelijk van elkander werkende remmen was voorzien. Het was geschied op den Gooweg te Noordwijk, waarbij verd. tegen een hooiwagen was gereden. Hiervoor was verd. tot 2 boeten res- pet. van f 10 en f 15 veroordeeld. Na eenige verpletterende verklarin gen van een tweetal getuigen, achtte de ambtenaar van het O.M. geen nieu we gezichtspunten aanwezig en eischte bevestiging van het vonnis. Als verdediger van verd. trad hier na op mr. dr. Sannes uit Eindhoven, die het tenlaste gelegde feit terug bracht tot de kwestie of de remmen al o? niet in orde waren. De verdediger ging vervolgens na wat er met de rem men was geschied en concludeerde daaruit, dat verd. vrijuit gaat en cius zal moeten worden vrijgesproken. De kantonrechter onmiddellijk von nis wijzend, achtte schuld bij verd. aanwezig, daar verdr bij den toestand van de remmen, veel te snel had ge reden en bevestigde het vonnis. VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Notaris huis te Leiden op Vrijdag 5 October 1928, ten overstaan van: Mr. H. M. A. Coebergh, notaris te Leiden. Doelengracht 10, kooper Ph. Segaar q.q., voor 520; Regentesselaan 13, B. J. v. d. Krogt, .q.q. voor 4925. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd Handelsinformaties) Uitgesproken; 4 October. J. Hofma, meubelmaker te Katwijk aan Zee, Sluisweg 11. R.c. Mr. G. Scholten, cur. Mr. A. J. Sormani te Leiden. 4 October. E. D. J. van der Beek, koopman te Leidschendam, Leidsche- haven 6. R.c. Mr. H. W. E. Klomp, cur. Mr. G.W Bannier te Den Haag, Park straat 77. In de week van 1—6 October 1928 zijn in Nederland uitgesproken 58 fail lissementen. Opgeheven wegens gebrek aan actief 4 October. Th. van Noort te Noord- wijk. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het cand. examen rech ten de heer J. de Blieck, te Zeist. Laatste Berichten. DE KONINGIN NAAR BREDA. Blijkens aan den Gouverneur van de Koninklijke Militaire Academie te Breda gedane mededeelingen van den chef van het Militair Huis van H. M. de Koningin, ligt het in het voornemen van H. M., om op Vrijdag 19 October e.k., vergezeld van Z. K. H. Prins Hen drik en H. K. H. Prinses Juliana de Koninklijke Militaire Academie te Breda ter gelegenheid van haar eeuw feest te bezoeken en de uitvoering van een gedeelte van het feestprogramma van de academie bij te wonen. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond te omstreeks 10 uur is door de tram naar Terborg een man overreden en gedood. Uit de bloedsporen viel af te leiden, dat het ongeval plaats vond hij de Kemnade, en werd eerst bij de ruim 1 K.M. verder gelegen halte De Pod ont dekt door het licht van de tram, die uit de tegenovergestelde richting aan kwam rijden. Het lijk van den man was onherken baar verminkt. TELEGRAMMEN. (Dra*dlooz« dien*L) EEN ONTPLOFFING. LEIPZIG. 8 Oct. V. D. Zondag had de Duitsche Erdoil A. G. te Regis-Brei- tingen een ontploffing plaats in een generator. Vier personen werden gcwor. l. Zij werden naar het ziekenhuis te Leipzig overgebracht, waar in den loop van den dag twee van hen overleden. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 8 Oct, Veemarkt. Aange voerd 440 vette runderen, 192 kalveren, 1000 schapen, 1442 varkens. Koeien le 48—50, 2e 43—45, 28—33; ossen le 4648, 2e 4143, 3e 37 kalve ren le 8082M, 2e 62X—72X, 3e 5214— 62K; schapen 3035; lammeren 20—25; varkens 35 H36. AMSTERDAM, 8 Oct. Veemarkt. Aange voerd 572 vette koeien le 0.96—1.06, 2e 0.76 0.94, 3e 0.6274 per K.G. slachtgewicht; 160 melk- en kalfkoeien 275425 per st.; 99 vette kalveren le 0.921.00, 2e kw. 0.80 0.90 per K.G. lev. gew.; 55 nuchtere kal veren 12—20 per stuk; 141 schapen 30—38 per stuk; 540 varkens Holl. 0.850.87 per K.Ga slachtgewicht, Holl., Overz. en Geld. 0.870.88 per K.G. slachtgewicht; veite varkens 0.840.86; 44 paarden 125—250 p. stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 October, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.6 te München. L. B. 739.0 te Ingö. Verw. tot den avond van 9 Oct.: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Z. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk enkele re genbuien, weinig verandering in tem peratuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van Zaterd.middig 3 uur: 766. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 15.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Maandag 8 Oct.: 5.53 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.39'/. Londen 12.09% New-York 2.49'%a Parijs9.74'/. Brussel 34.65 Zürich 48.00 Pr-ao7.39% Rome 13.04% Madrid 40.72'/» Oslo66.46' 't Kopenhagen 56 46'/i Stockholm 66.69 Weenen -5.11% Advertentiên. Gevraagd een kleine Zit-Slaapkamer zonder pension, omtrek Turfmarkt. Brieven, zoo spoedig mogeliik ond. No. 7077, aon hel Bur. v. d. Blad. Voor nette personen, eenigszins bespraakt, be staat gelegenheid tot het maken van ilinke bijverdiensten Brieven Bur. v. d. Blad' onder No. 7078. Voor directe indienst treding gevraagd, Geroutineerd Correspondent, in de Duitsche en Engel- sche Taal. Kennis van Stenografie gewenschi Bij gebleken geschikt heid flink salaris. Zonder practijk onnoodig zich aan te melden. Brieven onder Nr. 7075 aan Leeghwater's Adver tentie-Bureau te Lisse*

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3