Mtfverztrgtag UIT DE OMGEVING. ALKEMADB. Burg. Stand. Geboren: Joseph, zv. G. J. M. Fangmann en A. van Berkel; Sophia Maria, dv. H. van der Hoorn en C. Braak; Petrus Nicolaas Gerardus, zv. G. N. Kui per en A. M. van der Meer. Gehuwd: Johannes Wolvers, jm. oud 22 jaar met Cornelia Adriana van Haastregt, jd. oud 25 jaar; Petrus Hendrikus van der Geest, jm. oud 28 jaar en Maria Wilhelmi- na Elisabeth Ludlage, jd. oud 25 jaar. Overleden: Cornelia Hendrika Maar schalk, echtgen. van D. Zoetemelk, oud 39 jaar. HAZERSWOUDB. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad op Woens dag 3 October, des v.m. half elf. Aanwezig alle leden, uitgezonderd de heer C. Patijn, die met kennisgeving af wezig is. Voorzitter is de Burgemeester de heer J. v. d. Meulen, die de vergade ring opent met gebed. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd wor den vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van in gekomen stukken, w.o. missives van Ged. Staten houdende goedkeuring van raads besluiten inzake wijziging begrooting 1928, het verleenen van een voorschot aan de vereen. „Volksbelang" tot het bouwen van 9 arbeiderswoningen, machtiging tot het aangaan van een geldleening van ƒ25000 voor den bouw der woningen. Mededee ling dat volgens de wet aan de gemeente zal worden uitgekeerd een bedrag van ƒ7162.05. Mededeeling dat tot Inspecteur van de Volksgezondheid is benoemd Dr. Holman. Mededeeling van den Commissa ris der Koningin, dat wegens vertrek met ingang van 1 September j.l. aan Dr. P. M. Doorenbos eervol ontslag is verleend als lid van de Gezondheidscommissie te Al phen aan den Rijn. Van den Keurings dienst van Waren de begrooting 1929, waarbij het bedrag voor deze gemeente is bepaald op 617.34. Schrijven van den Inspecteur der Dir. Belasting dat het be drag voor de gemeente van de vermogens belasting bedraagt ƒ3900. Proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente-ontvan ger. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Vervolgens is ingekomen ee:1 verzoek van de Nat. Landstorm-commissie om subsidie van de gemeente van 25, en een schrijven van het bestuur der Hazers- woudsche Droogmakerij om een bijdrage in de kosten van de nieuwe Westvaart- sluis, waarvoor toezegging was gedaan ten bedrage van 536.33. Goedgevonden wordt deze aanvragen bij de begrooting te behandelen. Verder is ingekomen een schrijven van den heer J. D. Vos alhier met verzoek een bijdrage in de kosten w mogen ontvangen ten behoeve van een zijner kinderen, die hij gaarne in „Ef- fatha", gesticht voor doofstomme kinde ren te Voorburg, zou zien opgenomen. De voorzitter deelt mede, dat de Diaconie der Ned. Herv. Gem. bereid is een gedeel te der kosten hiervoor op zich te nemen, dat ook door de ouders van dit kind een offer hiervoor zal worden* gebracht, en stelt namens B. en W. voor een bedrag van 160 per jaar hiervoor disponibel te stellen. Na gehouden bespreking wordt besloten aan het verzoek te voldoen. Hier op stelt de voorzitter aan de orde: Vast stelling van de rekening Waterleidingbe drijf over 1927, en voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening over 1927. Het rapport van de commissie voor onderzoek wordt voorgelezen, waarin inzake de straatverlichting wordt opgemerkt, dat de onderhoudskosten erg hoog zijn, waarom in overweging wordt gegeven bij het ver vangen van branders voor de lantaarns gebruik te maken van het nieuw sy steem. De voorzitter merkt hierbij op, dat B. en W. hun aandacht reeds hebben ge vestigd op deze zaak, en aan den gasfit ter hebben verzocht bij het vervangen der branders gebruik te maken van dit nieuw systeem, dat wel hooger in prijs, maar ongetwijfeld op den duur voordeeli- ger zal zijn, wat reeds gebleken is bij de enkelen die in gebruik zijn genomen. De commissie adviseert, na grondig onder zoek, de rekeningen over den dienst 1927 vast te stellen. Overeenkomstig dit advies besluit de raad tot vaststelling van de re kening van het Waterleidingbedrijf voor den gew. dienst op 15080.42 en voor den kapitaaldienst op ƒ5528.85. De gemeente rekening voor den gew. dienst in ontvang sten op 131.246.02, de uitgaven op 125.606.78^, batig saldo 5639.23 tf. Voor den kapitaaldienst in ontvangsten en uit gaven op 9530.51. De voorzitter brengt de commissie een woord van dank voor haar arbeid. Hierop komt aan de orde: Aanbieding van de begrooting Waterlei dingbedrijf voor 1929, en gemeente-reke ning voor 1929. De voorzitter doet eenige mededeelingen en zegt dat B. en W. het voornemen hebben de Loete te doen aan sluiten aan de waterleiding, dat geen ver hooging van den omslag noodig zal zijn, en plannen bestaan tot bestrating van het dorp over te gaan, wat betreft de kom van het dorp. Wat het laatstgenoemde betreft, zijn pogingen aangewend vaststelling van de kom van het dorp te verkrijgen, met het resultaat, dat binnen enkele weken van bevoegde zijde een onderzoek zal worden ingesteld. Het voornemen is de keibestrating te doen vervallen en aan beide kanten van den weg in de kom van het dorp trottoirs te doen maken. De bedoeling is de bestra ting aan te brengen oostwaarts in de ge meente tot aan de Oostbrug, en het Wes telijk deel tot aan de woning van den heer Vellekoop, zoo mogelijk te verlengen tot aan de R.K. school. De heer Heijker merkt op, dat de grond van dit laatstgenoemde gedeelte van den weg geen moeilijkheid zal opleveren, om hieraan ook gevolg te geven. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat plannen bestaan rioleeringen aan te bren gen en B. en W. ernstig hebben besproken over te gaan tot het aanschaffen van een 6toombrandspuit voor onze gemeente, wat in de tegenwoordige stand van zaken wel in het belang van den dienst zal blijken te zijn. Hierop wordt aangeboden de be grooting voor 1929 die voor den gew. dienst in ontvangsten en uitgaven aan geeft een bedrag van 125.634.03, met een bedrag aan onvoorzien van 3500. Kapi taaldienst in Ontvangsten en Uitgaven 48.355. Voor het Waterleidingbedrijf de gew. dienst ƒ15.100 en kapitaaldienst 5528.85. Tot leden der commissie voor het na zien der begrootingen worden benoemd Mevr. v. d. Meulen en de heeren C. Patijn, en A. J. de Jong. Aan Dr. P. M. Doorenbos wordt op ver zoek eervol ontslag verleend als gemeen te-geneesheer, terwijl in diens plaats be noemd wordt Dr. J. C. K. Zoete. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot onderhandsche verhuring van de tuintjes naast de Alg. Begraafplaats, aan de tegenwoordige huurders de heeren H. van Hoff, J. A. Brinks en A. Plaizier, voor den tijd van 5 jaar tegen een gezamenlijk bedrag van ƒ66 per jaar. De verpachting van het grasgewas op de bermen van den Gemeeneweg zal bij publieke inschrijving plaats hebben. Naar aanleiding van het overnemen der Wegen door de Provincie stellen B. en W. voor over te gaan tot intrekking van het raadsbesluit tot het verleenen van recht van overpad over de bermen der wegen, waarmede belanghebbenden in de toe komst zullen zijn gebaat. Na toelichting door den voorzitter wordt met algemeene stemmen hiertoe besloten. In verband met de werkzaamheden aan de Koudekerkscbe brug wordt besloten tot aanvulling van de algemeene politie verordening met art. 81a, waarin wordt bepaald, dat bij de doorvaart door de Koudekerksche brug de schroeven van de boot in rust zullen moeten worden ge bracht. Naar aanleiding van een schrijven van B. en W. van Koudekerk inzake aan koop van grond van de Ned. Herv. Gem. te Koudekerk ten behoeve van de nieuwe brug, wordt goedgevonden 12 M2 grond voor dit doel aan te koopen tegen 15 de M2. Aan den heer E. Bersma, die naar Rotterdam is vertrokken, wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie tot wering van school verzuim, en in diens plaats benoemd de heer H. J. Kerkhoven, hoofd der Chr. school aan den Rijndijk. Goedgevonden wordt wijziging der begrooting over 1928 tot een bedrag van 649.73. Bij de rondvraag niemand der leden het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Uit het volgende drietal: Mej. W. A. Burggraaf te Gouderak, Mej. R. Hamer slag te Lage Vuursche en Mej. H. M. Vos te Oostwold, is met ingang van 1 Januari 1929 tot onderwijzeres aan de Chr. school op het dorp benoemd Mej. H. M. Vos te Oostwold. De jaarvergadering van de Chr. Zang- vereeniging „Zang en Vriendschap" werd Vrijdagavond gehouden in het gebouw Salvatori. De voorzitter, de heer C. Groen, opende het samenzijn op gebruikelijke wijze en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen. De secretaresse, mej. A. Rijkaart, las de notulen en het jaar verslag waaruit bleek, dat de vereeniging in bloeiende toestand verkeert en op het laatst gehouden concours te Boskoop uit de derde naar de tweede afdeeling is overgegaan. De penningmeester, de heer C. v. d. Spek, bracht financieel verslag uit, waar uit bleek dat de ontvangsten bedroegen 738.97 en de uitgaven 684.64, zoodat een batig saldo in kas is van 54.33. Bij monde van den heer W. van Klaveren werd door de commissie benoemd tot het nazien der rekening, rapport uitgebracht. Boeken en bescheiden waren in de beste orde aangetroffen. Bij de gehouden be stuursverkiezing werden met bijna alge meene stemmen herkozen mej. A. Rijkaart en de heeren B. van den Bosch en J. Fase, die zich weer bereid verklaarden zitting te nemen. Het verdere van den avond werd gezellig doorgebracht met 't houden van voordrachten en samenspra ken, terwijl tusschentijds ververschingen werden rondgediend. Het was reeds vrij laat geworden, toen de voorzitter op ge bruikelijke wijze het samenzijn sloot. Burg. Stand. Bevallen: A. W. W. Verhorik, geb. Gordijn, D.; A. W. de Ruy- ter, geb. van der Meij, Z.; J. J. van der Bosch, geb. Schmal, Z.; P. Muller, geb. Meirik, Z. Overleden: P. van der Holst, ecbtg. van Th. van Wetten. Ondertrouwd: J. Duindam, 33 jaar en G. van Leeuwen, 25 jaar; C. Staring, 25 jaar en A. Verbree, 25 jaar; C. Hooftman, 25 jaar en P. van Soest, 29 jaar; J. Teeuw, 26 jaar en M. J. Tiele, 22 jaar. NIEUWVEEN. Tegen een 3-tal te Amsterdam woon achtige visschers is proces-verbaal opge maakt wegens het vicschen in verboden water, alsmede het loopen over verboden terrein. Een 3-jarig meisje van den heer T. L., geraakte in een sloot. Een buurman kwam op het hulpgeroep toesnellen en bracht haar op het droge. Bij het gehouden examen is geslaagd voor assistent bij de belastingen de heer v. d. IJsel, alhier. Alhier is het 11-jarig zoontje van H. T. bij het voetbalspel zoodanig tegen het rechterbeen gegapt, dat dit brak. Per auto werd hij naar een ziekenhuis over gebracht. Een melkrijder had het ongeluk een der gevulde melkbussen van zijn vracht auto te verliezen. Op het geluid van de vallende bus stopte hij onmiddellijk, doch kon niet verhinderen, dat eenige tiental len liters melk verloren gingen. Door baldadige jongens is bij de wed. H. T. geb. S. een ruit ingeworpen. Daar de daders bekend waren, werd een bezoek gebracht aan de desbetreffende ouders, die de geleden schade vergoedden. Benoemd is tot assistent aan de Chr. school alhier de heer C. Kwakernaak, van Alphen aan den Rijn. Burg. Stand. Overleden: J. Meijer, 58 jaar. NOORDWIJK. Bij het plaatselijk arbeidsbemidde lingsbureau alhier zijn deze week als werkzoekend ingeschreven 15 personen, n.l. 4 timmerlieden. 2 stucadoors, 1 hand arbeider, 2 visschers en 6 losse arbeiders. WOUBnUGGE. Toen wij aan den dag van gisteren in onze oude Rembrandtsveste het verleden in tal van voertuigen hadden aanschouwd, dachten wij aan onze jeugd, toen wij in Amsterdam des Zondags oude dames in het toesleed je kerkwaarts zagen gaan, met den voerman er naast en de smeer lap in de hand om de ijzers onder de slede glad te houden. Wij willen bij deze gelegenheid hier een tiental verzen laten volgen, welke wij een halve eeuw terug, nog op speelwagens en dergelijke vonden, 't zij op het „achter hek" of „krat", of op de „kist", terwijl tusschen de vakken der „leeren" keurige schilderstukjes waren aangebracht. Vooral vindt men dit thans nog in het land van Altena. De verzen luiden: Zie zoo, mijn wagen nu weer mooy en sterk, Mijn ploeg en eg dan klaer voor 't werk, Geeft God mij kragt en goed verstand; Dan bouw ik nu met lust het land. Sterken waagen, vluggen paerden, En met lust gebouwd de aerden, En God geeft zegen op ons werk; Dat geeft moed en maeckt ons sterk. Goed gebouwt in 's Heeren weegen, Rij ik vertrouwt met 's Heeren zeegen, 't Gewas des velds in onzen schuur, En geeft ons rust gepaster uur. Die wat wil weeten van mij en de mijnen, Moet eerst naar huis gaen en bezien de zijnen. Als hij die vindt zonder gebreken, Dan mag hij van mij en de mijnen spreken. Ziet waer uw rijpad is gelegen, Pas op uw hand en ziet altijd Hoe paerd zijn ooren zig bewegen, Opdat gij zagt en veilig rijd. Geef ons oog, vooral op Uw geslagen, Gij die het groot Heelal gebiet, Wanneer ik rij met paerd en wagen. Daer Gij vooruit het alles siet. Laet ieder in sijn hoff, Al op het weiden passen, Dan sal het onkruit niet soo seer In ieders haeren wassen. Hier sit ik agter paerd en wagen, Wat God ons geeft naa huys te dragen, De spijs en drank gaet glad door keel, En slaep in 't oogste niet te veel. 'k Vind groote lust in bouw en weijen, Op tijd met sjees en waagen reijen, Als Egd en ploeg heeft afgedaen, Wil ik ook wel eens reijen gaen. Als God Uw Leidtsman is, Geen kwaed sal U ontmoeten. Al valt het U wat swaer, Hij kan 't U weer versoeten. Land- en Tuinbouw. DE BESTRIJDING VAN SCHADELIJKE DIEREN EN PLANTEN. Volgens berekeningen van prof. dr. IJ. Morstatt, van de Biologische Reichsanstalt für Land- und Forst- wirtschaft, te Berlijn-Dalhem, gaan zooals de Umschau (1928, nr. 21) ver meldt in Duitschland van den to talen jaarlijkschen oogst nagenoeg 10 pCt., ter waarde van ongeveer 240 millioen gulden, door schadelijke die ren en bovendien een gelijk percentage door schadelijke planten ten gronde. Van den jaarlijkschen aardappeloogst wordt 25 pCt. door ziekten (waarde: 219 millioen gulden) en 5 pCt. (waar de. ruim 43 millioen gulden) door schadelijke dieren en planten vernie tigd. Door ziekten der suikerbieten gaan jaarlijks gemiddeld 5 procent (waarde ruim 7 millioen gulden) en 10 procent (waarde 14 millioen gld.) door schadelijke dieren en planten te loor. De groententeelt lijdt jaarlijks door dierlijke en plantaardige schade- verwekkers verliezen van soms 42 millioen gulden. De fruitteelt ziet ziet jaarlijks haar oogst voor 10 pCt. (waarde 23 millioen gulden) door zwammen, en voor 20 pCt. (waarde 48 millioen gulden) door schadelijke die ren verloren gaan. Bij den wijnbouw bedragen deze cijfers somwijlen onge veer 20 procent (waarde ruim 9 mil lioen gulden). De gezamenlijke waarde van het geen de bodem in Duitschland aan land- en tuinbouwproducten jaar lijks opbrengt, bedraagt gemiddeld ongeveer 8 milliard gulden. Het per centage-cijfer der schade voorzichtig op 15 milliard stellende, beloopt het gemiddelde jaarlijksche verlies een bedrag van ruim 1 milliard gulden De schade, door insecten en andere dieren aan in pakhuizen en magazij nen opgeslagen voorraden toege bracht, is hier nog buiten beschou wing gelaten. Uit bovenstaande cijfers blijkt weer eens, en wel op ontstellende wijze, van welke ontzaglijke beteekenis de door de praktische entomologen en phytopathologen op het gebied der bestrijding van voor land-, tuin- en boschbouw schadelijke dieren en plan ten. in het be Jang der volkswelvaart verrichte arbeid geacht moet worden. RECLAME. In Uw woning behoort op Iedere waschta el een doos of tube Doos 30 en 60, tube 80 ct. PURO GEMENGD NIEUWS. Tusschen een machine geraakt. Gis termorgen kwam de ongeveer 40 jarige stoker Bosch, werkzaam bij de maat schappij Wegenbouw te Utrecht op nog niet opgehelderde wijze in aanraking met de machine, welke te Colmschate staat opgesteld, voor het asphalteeren van den Rijksweg DeventerBathem. Zijn mede arbeiders vonden den man zeer ernstig ge wond tusschen de machine. Onmiddellijk ontboden geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Tijdens het trnsport naar he: ziekenhuis te Deventer overleed de onge lukkige. Vermoedelijk heeft de machine zijn kleeren gegrepen, daar deze hem mee- rendeels van het lichaam waren gerukt. Een goederenwagen ontspoord. Gis termorgen is juist op de splitsing van de lijnen BredaLage Zvvaluwe en Roosen daalLage Zwaluwe, een goederenwagen ontspoord. Tengevolge hiervan geraakten drie hoofdsporen versperd. Er ontstond groote vertraging in het spoorwegverkeer. De Parijsche trein voor Amsterdam werd over Breda geleid en had 1uur vertraging. De materieele schade is niet belangrijk. Tegen 1 uur gistermiddag was het ver keer op de lijn Lage ZwaluweRoosen daal weer normaal. Vergiltigingsgevallen. Gisterochtend hebben zich onder de verpleegsters in de buitenafdeeling van het St. Jorisgasthuis te Delft, eenige lichtere en een zwaar ge val van vergiftiging voorgedaan door koolmonoxyde. Waarschijnlijk moet de oorzaak worden gezocht in een defect aan de Centrale Ver warming. Betreffende den toestand van de patiënten kan op het oogenblik nog niets naders jworden bericht. Wilde katten. Naar de Maasbode uit Maas en Waal verneemt heeft men op het platteland aldaar den laatsten tijd grooten hinder van verwilderde katten, die het vooral op jong wild hebben gemunt. De dieren zijn vermoedelijk afstamme lingen van tijdens den watersnood ge vluchte en sedert verwilder'e dieren. In enkele middagen werden er een 30-tal ge schoten. Brutale Inbraak met diefstal. Door een vensterruit uit te snijden hebben die ven zich toegang verschaft tot het kan toor en de woning van notaris Lienaerts te Merkelbeek. In het kantoor hebben zij ongeveer ƒ1200 ontvreemd. Een Lips- brandkast hebben zij onaangeroerd gela ten, maar de sleutels zijn verdwenen. In het woonhuis wordt weinig vermist. Uit de garage werden verschillende beschei den ontvreemd en een rijwiel meegeno men. De ongenoode gasten schijnen op hun gemak het werk volbracht te hebben, Doodelijk mijnongeluk. In een kooi van Staatsmijn „Maurits" verloor de 25- jarige Duitscher R. Leijk het evenwicht en viel naar beneden. De man was vrijwel onmiddellijk dood tengevolge van de op- geloopen kwetsuren. Inbraak. Dezer dagen werd ten hui ze van den heer F. aan de Wilhelmina- kade te IJmuiden, tijdens afwezigheid der bewoners, ingebroken. Bij een door den bewoner ingesteld onderzoek is thans ge bleken, dat de ongenoode gasten eenige gouden en andere waardevolle voorwer pen o.m. een aantal gouden munten me degenomen hebben. Van de(n) dader(s) nog geen enkel spoor. Rat in de wieg. In een gezin te Am stelveen kwam naar het „Hbld." meldt, gistermorgen de moeder tot de ontdek king dat zich in de wieg van het kind van 6 maanden een groote rat bevond. Het dier dat ijlings de vlucht nam, had het kind in het oor en in de kin gebeten, en de speen van de zuiglesch afgeknaagd. Een zakkenrolster op de Zuiderzee. Gisternacht is van een dame, die zich be vond op de Salonboot „Jan Nieveen", op weg van Amsterdam naar Lemmer, een beurs met geld gerold. Toevallig bevond zich tevens aan boord de rechercheur van Zetten uit Amsterdam, die een mederei zigster een zekere mej. W. de B. tot de bekentenis bracht,dat zij het geld had ge roofd, doch de beurs reeds in zee had ge worpen. Een levende „doode". De arbeider P. S. in Haarlemmermeer heeft eenige jaren geleden gedurende zijn militairen dienst tijd een ongeluk gekregen, waardoor hij voor den dienst werd afgekeurd en hem een klein pensioen werd uitgekeerd, dat hem per kwartaal wordt uitbetaald. Zijn verbazing was onlangs zeer groot, toen hij zich wederom voor het ontvangen van zijn geld aanmeldende, van den betaalmeester hooren moest, dat hij dood was, dus voor geen pensioen meer in aanmerking kwam. Hij zou eerst moeten bewijzen dat hij niet dood was en naar verluidt zijn de burge meester en de minister er aan te pas ge komen om hem weer als levende te boek te stellen. Bootje zonder bemanning aangekomen. Men meldt uit Hoorn: Onder Aartswoud is met volle zeilen uit zee zonder bemanning komen aandrij ven een Groninger sloepje, waarin zich bevonden een overjas en een rijwiel, merk „Gruno" met Michelinbanden, twee riemen en een hoosvat, (waarop de naam is ge sneden J. de Vries), sprietzeil met giekje zwaardjes en roer. De sloep is beschadigd, doch is weer drijvende te maken. Gemeente-veldwachter ontslagen. Vaz Dias meldt uit Hoorn: Tegen den gemeenteveldwachter Z. van Wijdenes is laatst een klacht ingediend wegens verduistering van gemeentegelden. De veldwachter werd toen in voorn n est gesteld, doch nadien vrijgesproken. De in houd van het vonnis was echter niet schitterend. Voor eenigen tijd had de Commissaris der Koningin hem den wenk gegeven ont slag te vragen, wat dan eervol zou war den verleend. De veldwachter deed dit niet, met het gevolg, dat hij mei, ingang van 1 October oneervol ontslagen is. Een kce gevonden. Sinds eenige da gen is in het bezit van een veehouder in Den llaag een zwart bonte koe, die aan getroffen is in een weiland aan den Be- noordenhoutschcn weg bij de Laan van Nieuw Oost-Indië. Zij, die omtrent de herkomst van dit beest nadere inlichtin gen kunnen verstrekken, worden verzocht zich te vervoeren bij de afdeeling D. van het Hoofdbureau van Politie. INGEZONDEN. (Buiten verantwoor(.eii|knaid der Redactie.) O. O. O. Met belangstelling las iu. de recen sie „Drie O.'s" in Uw blad van Maan dagavond, waarin gewaagd wordt over de totstandkoming van het „Christe lijk Nationaal Filmcomité". Volgens mijn meening hebben wij Christenen veel te schoorvoetend bet urgente van dit vraagstuk/ benaderd. Ik heb mij met heel mijn persoon aan Lvangeliearbeid gewijd en doe liever een zaak „goed dun mijn bescheiden kraclit te verbrokkelen. De omvang van do Evangeliekring, die mij is toe- v< rtrouwt, neemt voortdurend toe; des Zondags kan ons gebouw slechts moeilijk de bezoekers bergen en al die menseden hebben ieder liun aparte strijd en moeilijke vraagstukken, waarvoor ze ons geheel opeischen. Bovendien nog ons kinderhuis, dat bijna vol ligt met verzwakte arme kleinen en waar we iedere week weer alle kosten voor moeten inzamelen, pius de morgen-kindervoeding, die ever enkele weken weer begint, ech ter, waar juist bovengenoemd werk practisch doet ervaren, hoe hoog noo dig het is, dat van Christelijke zijde iets wordt gedaan op film-terrein, waarheen liet overgroot© deel van het volk zich bijna dagelijks begeeft, daar kan het niet anders of ik grijp even de pen om aan anderen, die weten wat er op dit gebied te koop is en over eenigen vrijen tijd en initiatief beschikken, te vragen hun naam kaartje in te zenden met opschrift: „Filmcomité". Dan volgt spoedig een uitnoodiging om ter bespreking van deze ernstige aangelegenheid samen te komen. Van elke Chrstelijke richting moet er samengewerkt worden voor dit doel: Eendracht maakt macht! Dank geachte Redactie voor do plaatsruimte! F. H. v. d. HORST, leider V. E. Gemeenschap Middelstegracht 3. Wij zullen deze sympathiebetuiging doorzenden aan het adres van het Comité, dat deze zaak ter hand nam. Wij twijfelen niet of het zal daar met blijdschap worden vernomen. REDACTIE N. L. CRT. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. ROTTERDAM Rott. n. N^York p. 2 K. Race SPAARNDAM 2 v. N.-Orleans n. Rott. LEERDAM N.-Orleans n. Rott. 2 v. Co- runa. EEMDIJK Rott. n. Vanc. 3 te Antwerpen, VOLENDAM 3 v. N.-York te Rott. GAASTERDlJK, 3 v. Rott. n. N. York. NICTHEROY, Vancouver n. Rott. 30 v. San Francisco. NOORDERDIJK, Vancr. n. Londen en Rott. 1 (10.40 n.m.) 790 mijl Z.W. van Valentia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GRIJPSKERK, uitr., 1 te Algoabaai. KLIPFONTEIN, thuisr* 3 te Zanzibar. MELISKERK, uitr., 1 v. Pt. Natal. GIEKERK, thuisr., 2 te Marseille. RIJPERKERK, 3 v. Antw. n. Amst. SUMATRA, 3 v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM, 3 v. Amst. n. Hamburg. DELFLAND, thuisr./1 v. Freetown. KILSTROOM, thuisr., 2 v. Bissao. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. SALLAND, thuisr., p. 3 Ouessant 4 (n.m.) te Amst verwacht. DRECHTERLAND, 3 v. Amst. te Ham burg. GELRIA, uitr., 2 te Santos. ORANIA, thuisr., 2 v. Lissabon. FLANDRIA, thuisr., 3 v. Rio de Janeiro. MAASLAND, uitr., 3 v. Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PATRIA, uitr., p. 3 Suez. SLAMAT, 3 v. Rott. n. Batavia. DELI, 3 v. Batavia te Rott. INDRAPOERA, thuisr., p. 3 Kaap del Armi. KOTA GEDE, uitr., p. 3 Gibraltar. SIANTAR, uitr., p. 2 Ouessant. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". J. P. COEN, thuisr., 3 v. Batavia. KRAKATAU, uitr., 3 v. Suez. BALI, uitr., 1 te Penang KARIMATA, 3 v. Amst. te Hamburg. JOHAN DE WITT, uitr., 2 v. Algiers S AL A W ATI, thuisr., p. 1 Gibraltar. P. C. HOOFT, thuisr., p. 1 Gibraltar. KON. PAKETVAART MIJ. TASMAN, 2 v, Batavia n, Singapore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6