Jtuwtfuiid PU ROL Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS HUIZEN, 340.0, na 6 uur 1870 M. N. C. R. V. 7.— Proefles Stenografie „Groote". 7.30 Zangcursus. 8.Uitzendavond vanuit de Stads gehoorzaal te Leiden, uitgaande van de Drie-Octobervereeniging aldaar. Uitgevoerd zal worden de cantate ,.Leidens Strijd en Zegepraal" van A. Lysen, voor kinderkoor en soli, met begelei ding van strijkorkest. Hierna een rede, te houden door den voorzitter der Drie-October- vereeniging. 9.30 Concert. Orgel en zang. j 10.Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.Kinderuurtje. 6.Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 6.Vooravondconcert. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Politieberichten. 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.01 Causerie over postverzending per vliegtuig naar Indië. 8.05 Solistenconcert. Zang en muziek 9.Pauze voor het weerbericht. 9.05 Een praatje over de A.V.R.O.- taallessen. 9.05 Concert door het Omroeporkest. 10.Persberichten van Vaz Dias. 10.15 Voortzetting van het orkest. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 5.20 Namiddagconcert. 6.20 Lezingen. 8 50 Concert. Daarna weer-, nieuws-, sport berichten en tijdsein. 10.50 Muziek. LANGENBERG, 468.8 M. v 6.05 Vooravondconcert. 6.50 Lezingen. 8.20 Concert. 9.20 „Der Tod van Menda", koorspel. Daarna laatste berichten. DAVENTRY, 1604.3 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muzikaal tusschenspel. 6.35 Tijdsein, weer- en nieuwsbericht 7.05 De grondslagen der muziek. Verder lezingen, enz., afgewis seld door muziek. 9.50 Weer- en nieuwsberichten. 10.10 Muziek. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 8.20 Landbouwberichten. 8.50 Concert. In de pauze persberichten. den gegeven om te bewijzen dat het Chr. onderwijs superieur is en niet inferieur, zooals men bet wel eens vcorgeven wil; dat op beide deelen onderwijs zoowel als Christe lijk de nadruk valle. Spr. hoopte dat het schip, waarbij de heer Buurman de school vergeleken had, een goede vaart mocht maken. Ds. Bouwman sprak namens den Geref. Kerkeraad een woord van ge- lukwensch. Spr. wees er op, dat deze school verkregen is door veel gebeds- strijd en dat het gebed ook moet blij ven opgaan van de zijde van allen die het onderwijs in Christelijken zin voorstaan. Spr. wenschte speciaal ge luk den heer v. d. Bie die hij tevens in de gemeente welkom heette. Ds. Brouwer van Oude Wetering wenschte eveneens het schoolbestuur 'oluk., maar richtte zich meer in het bijzonder tot den heer v. d. Bie, zijn spijt uitdrukkende, dat deze Oude Wetering heeft moeten verlaten, maar hem tevens geluwenschende met zijn benoeming in Leiden, wat een promo tie b-eteekent. Spr. sprak de wensch uit. dat Gods zegen op het werk van het nieuwe hoofd zou mogen rusten. De heer Meyers, hoofd van de school voor L.O. aan de Hooglandsche Kerk- gracht sprak mede namens de colle ga's een woord van felicitatie tot het schoolbestuur en tot den heer v. d. Bi'ö hem en zijn echtgenoote welkom hceetende in den kring van collega's etn hem toewenschende arbeidsvreug de en Gods zegen op zijn werk. De heer Pothuis, hoofd van de Lust hof laanschool sprak nog een apart woord, daarbij opmerkende dat het hein wel eenigszins weemoedig stemt, dat op dezen dag 135 kinderen de 1 usthoflaanschool gaan verlaten. Spr. is echter dankbaar dat het Geref. on derwijs zoo bloeit. Hij dankt het per soneel, dat overgeplaatst is voor de hartelijke samenwerking en hoopt, c'at hij met den heer v. d. Bie, met wie hij ongetwijfeld veel in aanraking zal moeten komen, eveneens hartelijk zal samenwerken. Daarna spraken nog de heer Ver schoor namens de Chr. Fröbelschool en de heer Van Venetiën namens het personeel van de nieuwe school hun gelukwenschen uit. Tenslotte bracht de voorzitter, de heer Buurman dank aan allen voor hun aanwezigheid, en speciaal de Bouwcommissie, waarvan inzonder heid den heer Goslinga. voor de vele arbeid in het belang van deze nieuwe school verricht. Ds. Kouwenhoven sloot de plechtig heid met dankgebed. DE A.S. 3 OCTOBERFEESTEN. Ter kennis van het publiek wordt cebracht. dat voor de a.s. feesten door cie politie de navolgende maatregelen zijn getroffen: le. Het Van der Werffpark wordt r,ii\sdag 2 October des namiddags 8 uur voor het publiek afgesloten. Al leen de lichtstoet trekt door het park van de zijde Doezastraat in de rich- RECLAME. 30-60 eo 90 ct. Tube 80 e ting Garenmarkt. Deze maatregel is genomen in het belang van het behoud van het plantsoen. 2e. Woensdag 3 October is de toe gang tot het Van der Werf park voor de deelnemers aan de Koraalmuziek uitsluitend het voetpad langs het wa ter vanaf de zijde Garenmarkt. Het voetpad langs het water van de zijde Doezastraat wordt afgesloten. De beide achterpaden in het park blijven voor het publiek toegankelijk. ATHLETIEK. J.l. Zaterdagmiddag werd vanwege den Chr.' Korfbalbond in Nederland te Delft een athletiekmiddag gehouden, waaraan verschillende vereenigingen, welke bij dezen bond zijn aangesloten, deelnamen. Ook onze Leidsche Chr. Korfbalclub „Pernix" was mede van de partij en ge zien de resultaten mag bovengenoemde vereeniging met voldoening op dezen middag terugzien. Ondanks de ongeoefendheid van de af gevaardigde ploeg, werden eenige succes sen geboekt, voor de leden van „Pernix" een aansporing, om de beoefening van de athletiek intensiever ter hand te nemen. In alle nummers wist „Pernix" 't hoogst aantal punteh te bereiken, waardoor zij in 't bezit kwam van een wisselbeker, welwillend door één der deelnemende ver eenigingen beschikbaar gesteld. In het nummer lange estafette, waar voor een aparte prijs beschikbaar was ge steld, werd eveneens door „Pernix" op fraaie wijze de le plaats bezet. Voor de geleverde prestaties komt „Per nix" allen lof toe! GENOOTSCHAP „KENNIS IS MACHT". Uitreiking der diploma's. Zaterdagavond had in de groote zaal van het Nutsgebouw in tegenwoordigheid van het voltallig bestuur, directeur en leeraren de gedelegeerde onzer gemeente, de heer K. Sijtsma, de uitreiking van de diploma's plaats, na gehouden examen toegekend in den cursus 19271928. De meeste leerlingen, die geslaagd wa ren, waren aanwezig. De voorzitter van het Genootschap, de heer G. W. Zandvoort Jr., die cle vergade ring opende, zette na een welkom aan di recteur en leeraren en het gedelegeerd lid der gemeente, de beteekenis van het Ge nootschap uiteen en zijn plaats onder de onderwijsinrichtingen hier ter stelde. De financieele medewerking van Rijk, Pro vincie en Gemeente bewijst, dat ook de overheid de inrichting op prijs stelt. De geslaagde leerlingen wenschte hij succes toe en hij sprak de verwachting uit, dat de verworven kennis hun, nu zij in de practijk gaan, zeer te stade zal komen. Hij hoopte, dat de geslaagden blijk van hun erkentelijkheid zouden geven door lid te worden van het Genootschap. Het bestuur zou daarop zeer veel prijs stellen. De jaarlijksche contributie bedraagt maar 1.50. Hierna reikte spr. met een hartelijk woord van gelukwensch en met een goede reis in de toekomst waarbij zij ongetwij feld meermalen zullen ervaren dat de kernspreuk „Kennis is macht" waarheid bevat en dat zij van het verkregen diplo ma voor hun carrière de welverdiende vruchten zullen oogsten, de diploma's uit, waarvan sommige met lof. De met lof ge slaagden ontvingen een passend boek werk. Een der geslaagde leerlingen dankte na mens allen voor het genoten onderwijs. Het door de gemeente gedelegeerd lid, de heer Sijtsma, sprak ten slotte een woord ter opwekking aan de geslaagde leerlingen om te trachten niet alleen in hun eigen belang, maar ook in dat der ge meenschap, in de practijk de vruchten te plukken van de op „Kennis is Macht" verworven wetenschap. De geslaagden zijn: Nederl. en Ned. Handelscorr.: H. Klaren- berg en J. J. P. van Oijen. Fransche Handelscorr.: A. Teljeur (met lof). Engelsche Handelscorr.: B. Bogaerds, J. Segaar, mej. H. E. J. van Vliet, J. Vijl- brief, mej. E. Wesselius, mej. C. van Wil gen, en M. H. Zaalberg. Duitsche Handelscorr.: H. J. Bruggeman mej. H. Schrama, mej. C. van Wilgen en mej. P. J. van Zijp. Boekhouden, enz.: Th. Admiraal, A. Bol le, W. Eduard, H. Louripr, J. Munting, M. C. Overduin, mej. J. W. F. Schneider, P. J. Soeterman, J. G. H. Tonus en J. J. v. d. Waals. Algem. Handelskennis: A. Bolle, H.- J. Bruggeman, W. Eduard, A. Jansen, H. Klarenberg, H. J. Lubach, A. v. d. Nadert, N. A. Polane, J. B. Selier, J. G. H. Tonus, J. Vijlbrief en mej. P. van Wilgen. Schoonschrijven: J. J. van .Biemen, A. Eradus, N. J. A. Overdevest en T. C. van Vliet. Stenographie: Mej. P. J. Noteboom (m. 1.) mej. G. J. C. van de Wakker en mej. J. M. W%gemans. Stenotypie: Mej. M. Bogaerds, mej. M. M. Dingjan, mej. N. de Gelder, mej. J. M. Koster (m. 1.) en mej. P. C. Luyk. Machineschrijven: Mej. M. Baars, C. v. d. Berg, Z. Bink, A. Bolle, mej. G. Boon, mej. E. C. Bouter, J. v. d. Berg, J. F. Sec, A. N. L. van Delft, mej. H. Dietrich, mej. M. M. Dingjan, J. B. van Dijk, mej. J. van Egmond, P. Fakkel, m£j. N. de Gelder, A. F. van Goor, J. Gijsman, J. Heerius, mej. S. M. C. J. van der Horst, G. J. van Hou ten, mej. P. B. Kalnij, mej. J. van Klave ren, P. G. A. de Kier, mej. D. H. M. van der Kwast, A. van der Laan, C. L. J. La- man, H. de Lange, W. L. Leget, mej. J. M. v. d. Lelie, mej. P. C. I.uyk, rnej. C. Muller, mej. II. A. Nater. rnej. J. L. Nolet, rnej. P. J. Noteboom, W. Ch. Nijeboer, rriej. II. C. Scheffer, mej. E. Smits, mej. E. S. Spierenburg, B. A. Stikkelorum, mej. J. Teyri, F. C. van Vliet, mej. A. J. Th. v. d Voort, mej. B. J. de Vreugd, mej. J. M. Weyermans en mej. C. L. v. d. Zande. Door den heer G Kleinhans, die 50 jaar bij het Genootschap .„Kennis is Macht" als bode werkzaam was, en allerlei andere werkzaamheden zeer ten genoege van het bestuur verrichtte, heeft thans ontslag aangevraagd, dat hem onder dankbetui ging voor de vele diensten aan het Ge nootschap bewezen, op de meest eervolle wijze is verleend. DE TAPTOE. Aan de taptoe, waarmede morgenavond de 3-Octobenfeesten worden ingeluid, zul len een groot aantal vereenigingen alsme de 4 muziekcorpsen deelnemen. Met de lampions en fakkels, waarvan de deelne mers voorzien zijn, belooft 't en fantast,"- schen aanblik te zullen geven. De opstel ling van den stoet heeft .plaats om 8 uur op de Kaasmarkt, waarvan te half 9 het vertrek plaats vindt. De route zal zijn: Koppenhinksteeg. Hooigracht, Pelikaan straat, Haarlemmerstraat, Heerengracht- Oostzijde, N. Rijn, Kraaierstraat, Hooge- woerd, Plantage, Zoeterw. Singel, Xore- vaarstraat, Breestraat, Rapenburg-West zijde, v. d. Werffpark, Steenschuur, Bree straat, Pinsessekade, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat. Hooigracht, Koppenhink steeg, Kaasmarkt, waar de sto^-1 ontbon den wordt. In de Stedeliike Werkinrichting wa ren de vorig^ welk opgenomen 202 vol wassen personen en 6 kinderen, totaal 208 personen. BINNENLAND. DE KONINGIN NAAR HET LOO. De Konignin zal hedenavond naar Het Loo terugkeeren. CENTRALEN CONVENT. Het Centralen Convent der A. R. partij zal, naar wij vernemen, bijeen komen op Donderdag 22 November a.s. Kwam tot dusver het Centralen Con vent steeds in Den Haag bijeen, dit jaar heeft men Utrecht als plaats van samenkomst gekozen. CENTRAAL COMITé A. R. KIES- VEREENIGINGEN. Daar de vergadering van het Cen traal Comité op 28 September niet met haar agenda is klaargekomen, zal de vergadering voortgezet worden op Za terdag 6 October, voorm. om half elf, in het Kuyperhuis. DE FINANCIEELE VERHOUDING TUSSCHEN RIJK EN GEMEENTEN Thans is bij de Tweede Kamer inge diend het wetsontwerp dat in de Troonrede aangekondigd was, n.l. tot herziening van de financieele verhou ding tusschen het rijk en de gemeen ten en tot wijziging van eenige bepa lingen in de gemeentewet. De voornaamste bepalingen daarvan zijn de volgende: Ingesteld wordt een gemeentefonds, waaruit jaarlijks aan de gemeenten uitkeeringen zullen worden gedaan volgens een formule, waarin eener- zijds de druk der verplichte uitgaven en anderzijds de draagkracht der inge zetenen tot uitdrukking is gebracht. De middelen van het fonds worden verkregen uit de opbrengst van de „Gemeentefondsbelasting", een nieuwe heffing, die blijkens de memorie van toelichting bedoelt te zijn een unifi catie in gematigden vorm van de ge meentelijke inkomstenbelasting. De gemeentelijke inkomstenbelas ting wordt afgeschaft, evenzeer als de forensenbelasting. Aan de gemeenten wordt afgestaan de hoofdsom der grondbelasting, het zij op de gebouwde, hetzij op de onge bouwde eigendommen, naar keuze van elke gemeent^ Aan de gemeente wordt de bevoegd heid gegeven, een eigen verterings belasting te heffen. Hiertegenover wordt de rijksbelas ting op het personeel afgeschaft. Aan de gemeenten zal vrij staan op centen op de gemeentefondsbelasting te heffen, waarvan het getal niet hoo- ger mag zijn dan het getal opcenten, dat in de gemeente geheven wordt op het gebouwd, en dat, indien het de .30 overschrijdt, in zekere verhouding zal moeten staan tot 't aantal opcenten op de vermogensbelasting. De wet van 1897 inzake de uitkee ringen aan de gemeente wordt inge trokken. Door een wijziging van de Provinci ale Wet wordt aan de provinciën, ter vervanging van opcenten op de per- soneele belasting, een iets ruimere be voegdheid gegeven tot het heffen van andere opcenten. Het ontwerp van de staatscommissie 1921 tot regeling van den steun aan noodlijdende gemeenten, wordt, behou dens wijziging van één der artikelen, in dit wetsontwerp overgenomen. Het ontwerp zal in werking treden op 1 Mei 1931; een gedeelte der bepa lingen op 1 Jan. 1931. BUITENLAND. HET FRANSCH—ENGELSCH VLOOTCOMPROMIS. Geen antwoord noodzakelijk. De Vrijdag te Londen en Parijs over handigde Amerikaansche nota wordt te New York algemeen goedgekeurd. Op het Witte Huis wordt verklaard, dat de nota voor zich zelf spreekt. Van de zijde van het staatsdepartement wordt betoogd, dat de nola geen antwoord noodzakelijk maakt. In andere officiecle kringen wordt aan deze verklaring toegevoegd, dat de deur voor verdere onderhandelingen niet ge sloten is. De eerstvolgende stap moet echter van de z ij de der geallieerden komen. Zij moe ten aan de Amerikaansche wenschen te gemoet komen, voordat Amerika besluit deel te nemen aan de besprekingen over de ontwapening ter zee. Als basis voor de onderhandelingen kan dienen het voorstel van Paul Boncour uit het jaar 1927, dat deze aan den Ameri- kaanschcn gedelegeerde heeft voorgelegd. Met dit voorstel houdt ook de Amerikaan sche nota rekening. In ieder geval moet echter volledig rekening worden gehouden met de behoeften van de Vereenigde Sta ten. De nota van Amerika is definitief en men beschouwt haar in New York als een van de beste Amerikaansche diplomatie ke stukken sinds den wapenstilstand. En-, geland en Frankrijk bevinden zich thans in de verdediging. WRIJVING TUSSCHEN ITALIë EN ZWITSERLAND. Italië voert plotseling den pasdwang weer ln. In strijd met de met Zwitserland be staande overeenkomsten erkent Italië se dert Vrijdag de toeristenkaarten en bui tengewone identiteitskaarten voor het grensverkeer niet meer; het voerde den algemeenen pasdwang weer in. Tegen deze niet van te voren aangekon digde maatregel heeft de Zwitsersche re geering te Rome onverwijld geprotesteerd. DE NIEUWE LORD MAYOR VAN LONDEN. Sir John Kynaston Studd gekozen. Met het bekende plechtige ceremonieel is Zaterdag in Guild Hall te Londen de verkiezing gehouden van den nieuwen lord mayor. Het was ditmaal echter een zeer leven dig tooneel, toen de namen van de drie „aldermen", die volgens rangorde van hun dienstjaren op de voordracht stonden werden voorgelezen. Sir Harold Moore, die als eerste op de voordracht stond, had verleden jaar om persoonlijke reden afstand gedaan van zijn voorrang ten gunste van sir Charles Batho, die toen werd gekozen. Dit jaar had hij zijn impopulariteit kennend, zich weer willen terugtrekken. Dit werd hem echter om traditioneele redenen niet toe gestaan, tenzij hij tevens als „alderman" aftrad. Toen zijn naam werd afgelezen, ging er een algemeen geroep op van: „Nooit! Nooit". En bij die van Sir John Kynaston Studd werd „Allen! Allen!" (dat is allen accoord) geroepen. De derde candidaat, sir Stephan Killik, kreeg den roep „Volgern1 jaar!" In een rede zette sir Harold Moore daar op uiteen, dat hij om persoonlijke redenen geen lord mayor wenschte te zijn. De nieuwe lady mayoress, lady Studd, is een Russische prinses, Alexandra, een dochter van wijlen prins Paul Lieven. DE CHINEESCHE ZEEROOVERIJ. Een Britsch schip opgebracht. Op het Engelsche stoomschip „Anking" van de China Navigation Company, dat zich op weg bevond van Singapore naar Hongkong, met 1400 passagiers aan boord, bleek Woensdagavond een deel van de Chineesche opvarenden een met revol vers gewapende piratenbende te vormen. Aan boord ontstond een hevig gevecht tusschen de officieren en de bemanning van het schip en de zeeroovers. Hierbij werden de eerste officier en een der Chi- neezen gedood. De kapitein van het schip werd ernstig gewond. De Chineesche zeeroovers maakten zich daarop meester van het schip en stuurde het naar de Honghaibaai ten Noorden van de Biasbaai, waar een schuilplaats der zeeroovers is. Voor de kust plunder den zij het schip en gingen met booten aan land. Een radiotelegram van het schip meldt, dat het zich op weg bevindt naar Hong kong, waar het gisteren verwacht werd. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN SPANJE. 15 dooden, 65 gewonden. In Spanje had tusschen Bacja en Javal- quinto een botsing plaats tusschen een expresstrein, die uit Andalusië kwam, en een sneltrein, die naar Algeciras ging. De locomotief en een wagon eerste klas zijn volledig verwoest. Volgens officieele mededeelingen zijn 12 reizigers om het leven gekomen, terwijl 20 reizigers ernstig werden gewond. Naar de laatste berichten melden, zou den er echter 15 dooden en 65 gewonden zijn. Uit Cordova vertrokken onmiddellijk na aankomst van het bericht van het onge luk hulptreinen met artsen en verband materialen. De directeur der Zuid-Spoorwegmaat schappij begaf zich in een extra-trein naar de plaats van de ramp. EEN TUNNEL INGESTORT. Acht lijken te voorschijn gehaald. Bij den aanleg van een spoorweg van Saragossa naar Caminera stortte een tun nel in. Acht lijken werden uit de puin- hoopen te voorschijn gehaald. Het red dingswerk wordt ijverig voortgezet tot het te voorschijn halen van noj andere arbei ders. Nader wordt gemeld: De instorting van de tunnel is het ge volg van de hevige regens. Er waren veer tien arbeiders werkzaam, waarvan er 4 ontkwamen, de overigen zijn ingesloten. De reddingswerkzaamheden worden be moeilijkt door gevaar voor verdere in stortingen. De ingenieurs kregen met drie der in- geslotenen contact door klopseinen. Men vreest, dat dc anderen gedood zijn. KORTE BERICHTEN. De Zweedscbe- koning heeft den lei der der conservatieven, admiraal Lind- mann met de vorming van een nieuwe regeering belast. Admiraal Lindmann heeft de opdracht aanvaard. Bij het verrichten van herstellingen aan gasbuizen zijn te Hamburg vier ar beiders om het leven gekomen. Laatste Berichten* H. M. DE KONlNGXK. H. M. de Koningin heeft gisteravond in de Groote Kerk te 's Gravenhage de godsdienstoefening bijgewoond, waar in Dr. Joh. de Groot afscheid nam van de Ned. Herv. Gem. in de Residentie. Ds. J. N. LINDEBOOM f Te Scheveningen is gistermiddag op 77-jarigen leeftijd, nadat hij des mor gens met de Gemeente was opgegaan, plotseling overleden Ds. J. N. Linde boom, em. pred. der Geref. Kerk van Zutphen. TE BATAVIA AANGEKO? 'EN. BATAVIA, 1 Oct. (Aneta-Y.D.) Hei twee de postvliegtuig de H.-N.A.F.B. is te Ba tavia aangekomen. DE POSTVLUCHT NAAR INDIë. Het tweede postvliegtuig, de H. N. A. F. B. is te 12.15 plaatselijke tijd te Bandoeng aangekomen. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Hilversum, P. N. Kruyswijk, te Vlissingen. Bedankt: Voor Anjum, J. II. Kroeze, te Reitsum. Voor Ten Post, A. H. Piersma te Sleen. Voor Sassenheim, P. N. Kruys wijk, te Vlissingen. Voor Pijnacker-Noot- dorp, J. B. Vanhaelen te Hoek (Zld.). Beroepen: Te Overschild, E. I. T, Nawijn, cand. te Groningen. Te Ro de- school, J. P. Schelhaas, te Nederhorst den Berg. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek blijft het Raadsverslag van Leiden ov jrstaan tot n orgen. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 1 Oct. Veemarkt. Aangevoerd 507 vette runderen, 208 vette kalveren, 1177 schapen of lam meren, 1278 varkens. Prijzen: Koeien 5051, 4146, 3035; ossen 4850, 44 —45, 40; kalveren 3782Ka, 67K— 72K, 57K62K; schapen 3035; lam meren 2126; varkens 3637. AMSTERDAM, 1 Oct. Veemarkt. Aangevoerd 701 vette koeien, le kw. 0.98—1,08, 2e kw. 0,80—0,98, 3e kw. 0.660.80, per Kg. slachtgewicht; 160 melk- en kalfkoeien, 275425 per st.; 110 vette kalveren, le kw. 0,840.90, 2e kw. 0.76—0,84, 3e kw. 0.68—0,76 per Kg. levend gewicht; 60 nuchtere kal veren, 1220 per stuk: 142 schapen 3240 per stuk; 700 varkens Hoil.. le kw. 0,880,89, 2e kw. 0,87—0 88, üver- ?eesche en Gelderschc le kw. 0.88 0.89. 2e kw. 0,870,88 per Kg slacht gewicht; vette varkens 0,85 —0,87 per Kg. slachtgewicht; 81 paarden 100 250 i er stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 1 October, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorob» gisch Instituut te De Bildt. H. B. 769.0 te Valentia, L. B. 746.4 te Ingö. Verw. tot den avond van 2 Oct.: Matige tot zwakke, later wellicht toenemende N.W. tot Z.W. wind, tijde lijk opklarend, later wellicht weer re gen. mogelijk nachtvorst, iets zachter overdag. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ia aangegeven door den wijzer. Stand v. Zaterdagmiddag 12 uur: 765 LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 12.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. 21 Oct.: 7.08 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam Berlijn 59.41 Londen 12.09'/,, New-York 349 Parijs9.74'/* Brussel 34.65 Zürich 47.93'/r Praa 7.39 Some13.04 Madrid 41 05 Oslo6 43 kopenhagen 66 43 Stockholm 66.69 Weenen 35.11

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3