WAT DE BLADEN ZEGGEN. De goede oude tijd. De „Maas- en Scheldebode drie start: Het is bij velen de gewoonte om den ouden tijd, toen het Calvinisme hoog opbloeide, te verheerlijken ten koste van onzen tijd. Bij wat onze tijd geeft wordt niets goeds bevonden, critiek is er op alles en nog wat, voor hetgeen God ons nog geven wil sluit men het oog en daar tegenover wordt de oude tijd vaak een hulde gebracht, die niet verdiend wordt. Wie echter de historie bestu deert, wordt wel gewaar, dat ook de Gereformeerde 16e en 17e eeuw men- echen voortbracht, die met zonde be laden waren, uit zichzelven onge schikt tot eenig goed en geneigd tot alle kwaad. Hetgeen ds. v. d. Zee in zijn histori sche schetsen, in het bijvoegsel van ons blad, vertelt van de maatregelen, die er in 1649 door de provinciale sy node genomen moesten worden om de gruwelijke schending van den dag des Heeren te beperken en andere groote publieke zonden tegen te gaan, geeft ons een anderen kij' op dien tijd. „De Standaard" geeft in zijn blad „Voor den Zondag" een schets van die dagen, die aan bovengenoemde vol komen beantwoordt: Vijftig jaar na de Dordtsche Sy node, en na den bangen strijd tegen de vier verbonden mogendheden (1672) werden onkerkelijkheid en verachting van den Zondag strenge- lijk afgekeurd. Mannen als Gijsbert Voetius, Ja cobus Koelman, Petrus Wittewron- gel, Willem Teelinck, Dirk Brakel. en Van Lodensteijn, hebben hun stem tegen het kwaad Verheven, maar de leer van Coccejus, dat de Sabbath niet door God ingesteld en dus een gewone dag was, won veld. De ambachtsman bleef op dien dag voor noen bij zijn handwerk, de winkelier in zijn winkel, de koop man op zijn kantoor. In vele steden ging men des morgens, evenals op de overige dagen der week, naar de markt, om eetwaren te koopen, die men er in overvloed vond. Ook de vleeschhallen en neringhuizen wa ren open. De namiddag was voor velen een tijd van ontspanning, waarin men magen en vrienden be zocht of bij zich noodigde en voor het gros van het volk een tijd van wereldsche vroolijkheid en luid ruchtigheid. In de kerken van meest al de steden was, gedurende den ganschen zomer, geen openbare avondgodsdienst. Niet beter was het op de dorpen. Jaarmarkten of ker missen werden des Zondags gehou den. Op vele dorpen, waar 's Zon dags anders tweemaal gepreekt werd, waren gedurende den oogst, vijf of zes weken achter elkander de gemeenten verschoond van den openbaren godsdienst bij te wonen des namiddags, en de predikanten vrij van haar daarin voor te gaan! Men ziet, dat onze vaderen ook in die dagen al bitter weinig met art. 36 der Geloofsbelijdenis wisten te be reiken Zien we op deze toestanden, dan mogen wij met dankbaarheid getui gen, dat er in de streken van ons land, waar de Gereformeerde religie haar stempel op de bevolking gedrukt heeft, er veel betere toestanden zijn, dan waarvan hierboven sprake is. UIT ONZE INDIEN. DE TOESTANDEN AAN DEN BOVEN-DIGOEL. Op de vragen van den heer Cramer betreffende het verstrekken van in lichtingen nopens de hygiënische en economische toestanden in het inter- neeringsoord aan den Boven-Ddgoel: 1. Heeft de Minister kennins geno men van de artikelen in de Nieuwe Rotterdamsche Courant over „Het verbanningsoord aan den Boven-Di- goel" van dr. M. van Blankenstein, waarin o.m. gewezen wordt op de sterk toenemende malaria en het zeer ernstig karakter, dat het hygiënisch probleem aan den Digoel op het oogen- blik draagt? 2. Is de Minister niet van oordeel, dat onverwijld krachtige maatregelen moeten worden genomen om paal en perk te stellen aan de sterk toene mende malaria? 3. Is de Minister bereid te doen on derzoeken, wat kan worden gedaan om de hygiënische toestanden in het ii terneeringsoord aan den Boven- Digoel te verbeteren en ernstige ma laria-ontploffingen", waarvan in hoogergenoemde artikelen sprake is, te voorkomen? 4. Is de Minister bereid te overwe gen, het hierbedoelde verbannings oord op te heffen, wanneer blijkt, dat de hygiënische en ook de andere om standigheden, waaronder de geïnter neerden moeten leven, van dien aard zijn, dat handhaving om menschelijke overwegingen niet langer is te ver antwoorden 5. Is de Minister tenslotte bereid, de Kamer zoo volledig en liefst zoo spoedig mogelijk in te lichten om trent de hygiënische en ook de econo mische probier ":en, die zich in meer genoemd verbanningsoord voordoen? heeft de Minister van Koloniën aan den voorzitter van de Tweede Kamer geantwoord Naar aanleiding van uw schrijven van 15 dezer, waarbij mij een vijftal c'oor het lid der Kamer den heer Cra mer gestelde vragen betreffende de toestanden in het interneeringsoord aan den Boven-Digoel werd toegezon den, heb ik de eer uwer Excellentie mede te deelen, dat ik mij om inlich tingen ter zake wend tot den Gouver neur-Generaal van Ned.-Indië. Zoodra deze inlichtingen mij zullen hebben bereikt, hoop ik op deze aan gelegenheid terug te komen. MUNITIE AAN BOORD VAN DE BAUNE. Aneta verneemt de volgende nadere bijzonderheden omtrent het geval van het Noorsche stoomschip Baune. De gezagvoerder van het stoomschip wei gerde aanvankelijk mede te werken aan het onderzoek van de politie naar de lading. Tenslotte gaf de kapitein na eenige weigering last de luiken te openen. D© politie drong toen door tot het ruim van het schip. De gezagvoer der ontkende eenige munitie aan boord te hebben onder de lading, maar desondanks slaagde de politie er in verscheidene kisten munitie te vin den. die onder den kolenvoorraad ver borgen lagen. Het verdere onderzoek is uitgesteld tot den volgenden mor gen. Intusschen zijn verschillende politie-beambten aan boord van de Baune geposteerd, teneinde te belet ten, dat het schip er vandoor zal gaan. Het schip er van door. Aneta verneemt nader, dat nog vóór de politie gereed was het haven- politie-bureau te verlaten om zich aan boord van de Baune te begeven, het schip er in slaagde onder stoom te komen en er vandoor te gaan. LOERAH VERDWENEN. De Loerah (Dopsburgemeester) van Soekaradja is spoorloos verdwe nen. Er is een kastekort geconsta teerd van 3600 gulden. HYPOTHEKEN VAN WEESKAMERS. De commissie uit den Volksraad tot onderzoek van het verslag der Wees- en Boedelkamers, nam „met ergernis kennis van de lichtzinnige wijze waar op de Weeskamers hypotheken ver leenden", waardoor een verlies te ver wachten is van 1.8 millioen gulden. De regeering antwoordde, dat het ver lies te reduceeren is tot anderhalf millioen, uitmakende elf procent van het totaal der hypotheken, die groo- tendeels gedekt worden door de reser ve ten bedrage van 1.4 millioen gulden DE MOORD OP PEN CANDIDAAT- NOTARIS. De administrateur van de Afdee- lmgsbank te Madioen, de heer R. van R., die den candidaat-notaris Heyman Cohen op 21 November doodschoot en in Maart van dit jaar voor zes maan den ter observatie naar een krankzin nigengesticht werd gezonden, is uit de observatie ontslagen en thans in preventieve hechtenis gesteld. De stukken, zijn zaak betreffende, zijn in handen gesteld van den rechter-com- rrisaris. DIEFSTAL VAN KINABAST. Tegen den heer J. H. D., oud-em ployé van de Kina-onderneming in het Salatigasche, werd voor den Raad van Justitie te Semarang wegens het voortgezet misdrijf van diefstal een half jaar gevangenisstraf geëischt. Op 8 en 10 October a.s. zullen de hee ren B. en S. L. terechtstaan wegens heling in verband met deze zaak. welke diefstal van kinabast uit het gouvernementsbosch Sebowong be treft. BRAND. In den nacht van 24 dezer zijn te Soekadana nabij- Pontianak dertig toko's afgebrand. De schade bedraagt f 120.000. Zoo goed als niets was ver zekerd. BRANDSTICHTING. Vier personen zijn gearresteerd te Benkoelen onder verdenking van brandstichting, welke den jongsten grooten brand tengevolge gehad zou hebben. Onder de gearresteerden zijn de Klingaleesche eigenaar van een kainhandel, zekere Sechmahmoed, in wiens handel de brand uitbrak, en voorts twee bedienden. De vierde ver dachte is een krani van de Kon. Pa- ketvaart-Mij., die van medeplichtig heid verdacht wordt. Toen de brand uitbrak, was Sech mahmoed afwezig. De bedienden slie pen in de toko. ZENDINGSRAAD VOOR NED.-INDIë. In de kortgeleden te Bandoeng ge houden vergadering van den Zen- dingsbond is besloten tot de defini tieve oprichting van een zendingsraad voor Ned.-Iüdië. Als afgevaardigde voor Ned.-Indië in het Committee der International Missionary Council werd aangewezen de eerste zendings consul te Weltevreden, ds. N. A. Slo- temaker de Bruine. TEWERKSTELLING VAN COMMUNISTEN. Aneta verneemt, dat de mogelijk heid wordt overwogen om een paar honderd veroordeelde communisten tc- werk te stellen bij sommige open bare werken in Noord-Nieuw-Guinea. Indien dit plan doorgaat zal aan de aldus te werk gestelden de gelegen heid worden geboden om eigen tuinen can te leggen. GEMENGD NIEUWS. Brutale roofoverval. Gisteravond is in de Van Oldenbarneveltstraat te Rotter dam een zeer brutale poging tot diefstal me geweldpleging ondernomen. Omstreeks 7 uur kwam een man van middelbaren leeftijd een cliocoladewinkel in die straat binnen. 1-Iij bestelde iets en vroeg de winkeljuffrouw, die het bestelde ging inpakken, of hij even van de telefoon gebruik zou mogen maken. Dit werd hem toegestaan. De man liep naar het toestel, waardoor hij vlak bij de winkeljuffrouw kwam te staan. Plotseling haalde hij een hamer uit zijn zak te voorschijn, waarmee hij de juffrouw een zwaren slag op het hoofd toebracht. De juffrouw kreeg een ernstige hoofdwond en begon luid om hulp te roepen. De man gaf haar daarna nog een paar harde slagen met den ha mer. De winkeljuffrouw wist tenslotte den hamer te grijpen en vast te houden, waardoor de man niet meer kon slaan. Hij liet -zijn wapen los en rende de straat op. De juffrouw, die zwaar uit enkele ern stige hoofdwonden bloedde zakte ineen en bleef bewusteloos liggen. Intusschen had het gebeurde de aan dacht van een voorbijganger getrokken. Toen hij den man den winkel uit zag ko men, zette hij hem na, roepende: Houdt den moordenaar! Op dit roepen kwamen meer voorbijgangers aanloopen en er ont stond een wilde jacht. De aanrander bleek evenwel een harde looper te zijn en hij wist een flinken voorsprong te krijgen. Het aantai achtervolgers groeide steeds aan. Aan het einde van de Van Oldenbarne veltstraat holde de vluchteling den Mau- ritsweg op. Toevallig kwamen een eind verder 2 agenten in burgerkleeling aan wandelen. Toen zij den vluchteling zagen naderen, met de luid roepende menigte op eenigen afstand achter zich aan, begrepen zij, dat er iets aan de hand moest zijn en zij wisten den man te pakken te krijgen. Hij werd dadelijk naar het politiebureau aan dg Witte de Withstraat gebracht. Daar bleek, dat men te doen had met den 40-jarigen winkelier J T. v. N. van van Mathenesserweg. Hij erkende zijn daad te hebben gepleegd met de bedoeling om, als hij de winkeljuffrouw had neer geslagen, zich van den. inhoud van de geldlade meester te maken. De omstan digheid, dat hij haar niet met één slag ineens bewusteloos had geslagen, was oorzaak geworden, dat hij te lang in den winkel moest blijven, zoodat hij geen kans meer had gezien, de lade te lichten. De man is opgesloten. In dien tusschentijd, had het publiek den gemeentelijken geneeskundigen dienst gewaarschuwd, die de winkeljuffrouw de 33-jarige v. S. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerde. Daar is zij weer bijgebracht en daar zijn ook haar wonden verbonden. Daarna is zij naar haar woning vervoerd. Zij kan thuis wor den verpleegd. Gisteravond heeft zij nog een verklaring voor de politie kunnen afleggen. Opruiers ingerekend. Toen gistermid dag een aantal leden van den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm den Schevening- schenweg op marcheerden om zich naar Houtrust te begeven, stond dicht bij het Vredespaleis een opgeschoten jongen om zich heen te kijken, alsof hij wat bijzon ders van plan was en loerde of er ook po litie in zijn nabijheid was. Toen hij zag, dat dit niet het geval was, riep hij zoo dat anderen het konden hooren: „Daar moesten ze een bom ingooien". De man, die op zoo luidruchtige wijze zijn minder edele gevoelens kenbaar maakte had buiten den waard gerekend, in dit geval buiten een officier van Jus titie in Ned.-Indië, die hier met verlof vertoeft en vlak achter den lawaaimaker stond. De officier pakte hem bij den kraag en leverde hem over aan den dichtstbijzijnden agent van politie, die hem op 't Alexanderplein voorloopig ach ter slot en grendel zette. Hij bleek te zijn de 22-jarige Haagsche koopman L. V. D., tegen wien proces-verbaal is opgemaakt, wegen opruiing. Ongeluk in de mijn „Maurits". Gis terennacht zijn op de Staatsmijn „Mau rits" te Sittard twee mijnwerkers onder afvallend gesteente bedolven en van de buitenwereld afgesloten. Men vreest voor hun leven. Aan hun redding wordt op 't oogenblik hard gewerkt. De slachtoffers zijn de arbeiders Kramer uit Lutterade en de Joegoslati Luzar. Nader wordt uit Sittard gemeld: Gistermiddag te twaalf uur is in de mijn „Maurits" het lijk geborgen van den mijnwerker Luzar, die gisternacht met den mijnwerker Kramer onder gesteente be dolven werd. Luzar was gehuwd en laat een vrouw en twee kinderen na. De andere mijnwerker ia nog niet ge vonden. Van een wagen gevallen. Gistermid dag te ongeveer één uur klom het 5-jarig kind van M. v. d. Berk te Eindhoven op een stilstaanden groentewagen. De kar zette zich plotseling in beweging, waar door de kleine op den grond geslingerd werd en deerlijk gewond bleef liggen. Ge neeskundige hulp mocht niet meer baten. Een uur later gaf de kleine den geest. Noodlanding. Men meldt uit Ophe- mert: Gistermiddag heeft het militaire vlieg tuig F 256, wegens een defect aan den motor een noodlanding gemaakt, waarbij het toestel in een sloot geraakte. Hoewel niet ernstig beschadigd, zal het gedemon teerd moeten worden. Persoonlijke ongelukken hadden geluk kig niet plaats. Doodelijk mijnongeluk. In de mijn „Willem Sophia" te Kerkrade is gisteren de 29-jarige ongehuwde mijnwerker Ma ger, uit Gulpen, van een hoogte van on geveer 10 Meter gevallen. In het ziekenhuis, waarheen hij ver voerd werd, is hij des avonds nóg aan de bekomen verwondingen overleden. Overreden en gedood. Gistermiddag fieiste in de Brinklaan te Bussum het 15- jarig meisje B. met een vriendin ter hoogte van de Gooibergstraat. Doordat de sturen in elkaar haakten, kwam het meis je te vallen. Een juist passeerende auto kon niet meer stoppen en overreed het kind met beide wielen. Gedurende het vervoer naar de Majella-stichting over leed het meisje. Verdronken. De postbeambte A. S. te Fijnaart is door een onbekende oorzaak in een sloot geraakt en daar verdronken uit opgehaald. Hij laat een weduwe na met twee kinderen. Een ongelukkig schot De bewoner van een woonschip, liggende in de Ring vaart te Halfweg, zag in het ruim van zijn schip een rat loopen. Hij nam zijn ge laden geweer om het dier dood te schie ten, doch op het oogenblik, dat hij schoot, kwam zijn H4-jarig zoontje voor de loop en kreeg de volle lading in het hoofd. Het kind was onmiddellijk dood. De vader was radeloos van droefheid, terwijl het ongeval te Halfweg zeer groote deernis verwekte. Ernstige aanrijding. Gistermorgen had een ernstige aanrijding plaats op het Heerenplein te Groningen tusschen een luxe auto en een wielrijdster, de 20-jarige M. L. Bij het oversteken weifelde de laat ste even waarop de chaufffeur van den juist passeerenden auto plotseling remde, ten gevolge waarvan de wagens op het natte asfalt slipte. Het meisje werd door één der achterwielen gegrepen en bekwam een ernstige schedelbreuk. Zij is naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Inbraak in een stadhuis. Gisternacht is te Haastrecht op brutale wijze in het raadhuis ingebroken. Door het indrukken van een paar ruitjes van een glas-in-lood- raam op het bordes, kwam de dader in de bodenkamer, waar een bedrag van 45 gestolen werd. In de raadszaal werden al le kasten grondig doorzocht, maar er werd niets meegenomen. Ook de kamer van den burgemeester en die van den se cretaris werden nagesnuffeld en alles werd overhoop gehaald. Een bedrag van ƒ50 van de plaatselij ke landstormcommissie en de inhoud van de collectebus der trouwpartijen wosden vermist. De zeven in bet raadhuis staande brandkasten van de gemeentebedrijven en de Nutsspaarbank, zijn onaangeroerd ge laten. Elk spoor van de dader(s) ontbreekt tot nu toé. t Verstrooidheid. De in geheel Enge land bekende professor A. W. Spooner, heeft gisteren onder buitengewone belang stelling zijn gouden bruiloft gevierd. De nu 84-jarige oude heer geldt als het En- gelscbe oer-type van professorale ver strooidheid en de uitdrukking „dat is een spoonerism" heeft overal burgerrecht ver kregen. De professor zeide op zijn receptie, dat hij lang niet alle van hem vertelde anec- doten voor zijn rekening durfde nemen, maar dat hij jaren geleden bij het instap pen van den trein zijn vrouw een fooi in de hand had gedrukt, en de hotelportier een zoen had gegeven, dat was hem mis schien wel overkomen! LUCHTVAART. BE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. Een Reuter-telegram uit Akyab meldt: Het Neder lands che vliegtuig is gisteren te Akyab aangekomen en ver trok heden naar Rangoon. Het derde vliegtuig in Boedapest. Het derde toestel, dat den tocht naar Indië begonnen is, de H-NAFC, is gisteren om 11.05 uur uit Neuren berg vertrokken en om 15.40 in Boe dapest aangekomen. Alles is in orde. Heden wordt de tocht voortgezet. Het vierde vliegtuig. Het vierde vliegtuig, dat Donder dag a.s. naar Indië zal vertrekken, is, evenals de vorige vliegtuigen, gratis voor belangstellenden op het vlieg veld Schiphol te bezichtigen en wel op Zaterdagmiddag vanaf 1 uur. Uit het Sociale Leven. HET CONFLICT AAN „DE SCHELDE" Door den Metaalbond werd ons een brochure toegezonden. O.m. blijkt daaruit, dat het conflict aan „De Schelde" reeds zeventien weken duurt. Ket bedrijf werkt met 20 procent van zijn nominaal aantal werklieden voort. De overige 80 procent loopt werkeloos rond. Wat dit voor de werklieden en voor de gemeente Vlissingen heteekent, al dus de brochure, wordt het beste uit gedrukt in het arbeidsloon, dat ten gevolge van deze staking niet is uit betaald. Dit bedraagt momenteel reeds f 750.000. Men kan het gederf de arbeidsloon als een zuiver verlies voor de stakende arbeiders en voor de n aatschappij beschouwen. Ook voor Vlissingen is het wel en wee van „De Schelde" van groot be lang; 2000 werklieden en 250 employés geven een groote schare leveranciers opdrachten. En, tenslotte, lijdt „De Schelde'" groote verliezen. Bij elkaar genomen kan men zeggen, dat het Schelde-con- flict reeds méér dan één millioen ge kost heeft aan directe kosten, waar van ongeveer 2/3 rechtstreeks drukt op de arbeiders en 1/3 op de werkge vers. Het verlies wordt eigenlijk door het Xederlandsche volk geleden; de na- deelige gevolgen doen zich in alle la gen van dat volk gevoelen. Na een uiteenzetting van het con flict wordt dan het betoog als volgt geresumeerd: Van dit conflict kan gezegd wor den, dat de „Schelde", nadat haar toe zegging van \Vi cent loonsverhoo- ging in vervulling zal gegaan zijn, niet laag in loonen zal staan, zoomin te genover de gemeenteklasse, waarin zij thuis behoort, als tegenover andere bedrijven van dezelfde soort en om vang. Bovendien, dat de financieele resultaten thans een verdere verhoo ging der loonen niet toelaten. Het ligt voor de hand, dat een reëele oplossing slechts gevonden kan worden in een regeling, waarbij, door opvoering der arbeidsprestaties, de financieele re sultaten verbeterd worden en een re delijk deel dezer verbetering aan de werklieden ten goede komt. Maandag en gisteren vonden te Den Haag onder leiding van den rijksbe middelaar prof. mr. P. J. M. Aalberse besprekingen plaats tusschen de par tijen, betrokken bij de reeds ruim 4 maanden durende staking aan de Schelde te Vlissingen. De rijksbemiddelaar deelde mede. dat hij, hoewel geen formeel voorstel willende doen, toch na zorgvulaige overweging van hetgeen tijdens het conflict gesproken en geschreven is, tot de overtuiging was gekomen, dat partijen op de volgende basis tot el kaar zouden kunnen komen. 1. Op de 6, respectievelijk 7, Chris telijke feestdagen wordt niet gewerkt, doch blijft het loon behouden. 2. In de Pinksterweek worden 4 dag vacantia gegeven met behoud van loon. Alleen in een jaar. waarin De Schelde geen dividend uitkeert, zuilen de arbeiders geen bezwaar maken bij wijze van compensatie van deze 4H dag, 1 y* dag in te halen. 3. Eén cent loonsverhooging over de geheele lijn, met dien verstande, dat de gewone periodieke loonsverhoo ging doorgaat. 4. Bij het omzetten van de 50-urige werkweek in een 48-urige met 1 Jam a s. zal voor het gederfde loon een compensatie worden gegeven. 5. De arbeiders zullen er geen be zwaar tegen maken over te werken, wanneer over werkvergunningen moch ten worden gegeven van 55 uur voor de eerstvolgende 3 maanden en van 53 uur voor de daarop volgende 3 maanden. 6. Partijen verbinden zich, dat we- derkeerig geen slachtoffers zullen worden gemaakt. De directie van De Schelde en de Metaalbond verklaarden deze denk beelden te aanvaarden. De arbeiders organisaties verklaarden zich bereid ze heden in de te houden vergaderin gen aan hun leden voor te leggen. HET INTERNATIONAAL VERBOND VAN CHR. VAKVEREENIGINGEN. De heer Bernhardt Otten (Duitsch- land) is op het congres van het Inter nationaal Verbond van Christelijke Vakvereenigingen te München geko zen tot voorzitter van dit verbond. Stegerwald had voor de eer bedankt. De heer Serrarens uit Utrecht werd herkozen tot secretaris-generaal. HET BESTUUR VAN HET N.V.V. In de vergadering van hoofdbestu ren van de bij het N.V.V. aangesloten bonden kwamen o.a. naar „De Voor waarts" meldt, aan de orde de benoe ming van een voorzitter, benevens de andere voorstellen, betrekking heb bende op de samenstelling van het be stuur. Met algemeene stemmen werd de 2e voorzitter-secretaris, E. Kupers, tot voorzitter benoemd. Het bestuur werd daarna als volgt samengesteld: E. Kupers. voorzitter; F. v. d. Walle, secretaris-2© voorzitter; S. de la Bella, secretaris-penning^ meester; S. van de Lende, algemeen bestuurder en uitvoerend redacteur van „De Strijd", waarvan het gehee le dagelijksch bestuur de redactie vormt. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NARENT A, R'dam n. Vancouver. 26 te San Pedro. LOCHGOIL, Vancouver n. R'dam, 25 te Seattle. RADNORSHIRE, Vancouver n. R'dam 24 te Los Angeles. BURGERDIJK, 26 v. R'dam n. Baltim. ROTTERDAM, R'dam n. New-York, 26 van Southampton. WAALDIJK, Philadelphia n. R'dam 26 van Norfolk. DINTELDIJK, R'dam n. Vancouver 26 v. Milfordhaven. KINDERDIJK, 26 v. R'dam te Vanc. MOERDIJK, R'dam n. Vanc. 26 V» Londen. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN, v. Hambui-g to Amsterdam 27 v. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. VLIELAND, 27 v. Hamb. te A'dam. KILSTROOM (thuisr.) vertr. 28 v. Freetown. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GAASTERLAND (uitr.) 23 te Santos. ZEELANDIA (uitr.) p. 27 Portsmouth. AMSTELLAND (thuisr.) vertr. 28 van Buenos-Ayres. EEMLAND (thuisr.) 2 v. B-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SOEKABOEMI, 27 v. R'dam n. Hamb, SIANTAR (uitr.) 27 te Antwerpen. FALEMBANG (thuisr.) 26 v. Padang. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 26 van Belawan. BALI (uitr.) 27 te Sabang. KONINGIN DER NEDERLANDEN (thuisr.) 27 v. Colombo. KRAK AT AU (uitr.) 26 van Genua. KARIMOEN (uitr.) 26 van Genua.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7