luisterde, hem onschadelijk te maken. De landstormbeweging is een vre- des- en vrijheidsbeweging en zij is een beweging van mannen „vroom en vroed", kloek en wijs. Dit drievoudig ideaal „vrede, vrij heid, vroomheid" worde in uw land stormbeweging, aldus eindigde spr., steeds hoog gehouden. Dan moge men schudden aan de pijlers van den tem pel der orde de zuilen kraken en vallen nooit. De heer Colijn, lid der Eerste Kamer, noemde de B. V. L. een beweging uit nood geboren, dus niet een liefhebbe rijbeweging, die ook wel achterwege had kunnen blijven en ook niet een beweging, gericht op de bevordering van persoonlijke of groepsbelangen, doch een nationaal instituut, dat de belangen van heel ons volk dient, een schild en beukelaar, niet meer en niet minder. De B. V. L. bedreigt niemand, doch beoogt slechts afweer en het mooie er van is, dat hij uit het volk zelf is op gekomen, een openbaring van een ge zonde en krachtige volksgeest. Wij zijn hier niet bijeen om te pralen maar om te herdenken, de November dagen van 1918, toen de grondslagen werden gelegd van de organisatie, die thans 60.000 leden telt, om te getuigen van den vasten wil, het recht te hel pen handhaven, wanneer wij daartoe geroepen worden om te werken voor den zedelijken steun, dien de beweging biedt than hen, die met de handhaving van de rust zijn belast en vooral om God te danken dat Hij n.l. deze tien jaren ons land heeft willen bewaren voor belangrijke bewegingen, waarbij uw bereidwilligheid zich in daden had moeten toonen. Mr. Dr. L. N. Deckers, lid der Twee de Kamer, herinnerde aan de Novem berdagen van 1918, toen duidelijker dan ooit bleek van welk een onschat bare waarde het voor een land is te kunnen rekenen op trouwe, beginsel vaste burgers, bereid als het moet, tot de daad, de daad van vastberaden verdediging van haard en hof, gezag en troon. Groote dank is Nederland aan die eerste landstormers verschuldigd en gansche scharen van jongeren brach ten dien dank spontaan door het goede voorbeeld geestdriftig na te volgen, zoodat thans meer dan 56.000 geoefen de mannen gereed staan tot schraging van het wettig gezag. Zet uw arbeid voort, versterkt uw gelederen, houdt hoog de vaderlands liefde, blijft houw en trouw aan haar, in wie het gezag zijn bekroning vindt, de vredeskoningin, die, God geve het, regeeren blijve over een land, waar de vrede heerscht. Leve het vaderland, leve de bijzon dere vrijwillige landstorm 1 Na afloop volgde gemeenschappelijk gezang, waarna het défilé een aanvang nam. Voorop schreden de Verbondscom- mandanten. De geheele colonne bestond uit bur gers met Oranjeband om den linker bovenarm. Alleen de officieren waren in uniform gekleed, zulks uitsluitend om practische redenen. De Vrijwilligers van den Motordienst die met auto's of motorrijwielen er waren er van elk ruim 100 deelna men, waren eveneens in uniform. Ruim 3 uur verlieten de Verbands- colonnes successievelijk Houtrust, na dat voorbij de aanwezige autoriteiten was gedefileerd. Er zou verder gemarcheerd worden langs Sportlaan, Stadhoudersplein, Stadhouderslaan, Willem Frederik- laan, Ernst Casimirlaan, langs Duin- oordkerk, Joh an de Wittlaan, Tobias Asserlaan, Carnegielaan. Duizenden en nog eens duizenden toeschouwers hadden zich langs den langen weg geposteerd. Bijzonder groot was de belangstelling wel in de omgeving van de Duinoord kerk. Aan de Johan de Wittlaan had n.l. H. M. de Koningin plaats genomen. Voor haar en dat was het hoogte punt van den dag zou de colonne defileeren. Met kranigen pas marscheerden de Verbanden, waarboven de kleurige vaandels vroolijk uitwoeien aan. Het voorbijtrekken van dien stoet, die een lengte had van tusschen de 6 en 7 K.M., duurde ongeveer 5 kwar tier. Omstreeks 5 uur kwam de colonne op het Malieveld aan. Daar wachtte weer de rust en wer den de verbandscolonnes omgezet in treincolonnes. Vanaf het Malieveld werd afgemar cheerd naar de stations. De Nat. Landstormdag mag schitte rend geslaagd he eten. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Geboren: Cor- nelis Dirk Gerrit z.v. P. van Ris wijk en C. J. Hoogervorst; Cornells z.v. P. van Kreuningen en G. vaa Eek; Teuntje d.v. P. van Kreuningen en G. van Eek; Leendert Cornells z.v. Th. de Lange en 'M. Zandbergen; Corre.ia d.v. A. *le Graaf en H. van Schie; Christiaan z.v. Chr. van Boksel en C. .Wolvert* An na Johanna d.v. C. Domburg en M. J. Blom; Johan z.v. A. Domburg en A. M. Snel; Maria d.v. J. Wiggeraahsen en G. likkerman; Bemardus Enge'.bertus z.v. (j. J. Haverkamp en B. Mooren* Ger rit z.v. J. H. van Niedek en M. van ,Veen; Johannes Hendricus z.v. J. Rrit- #emer en A. van der Vlies; Frank z.v. H. van Doorn en L van Ofwe.gen; Rei- nier, z.v. H. J. van der Louw en J. J. Haze. Ondertrouwd: M. Vergeer en J. G. Stapper; G. Q. Verheul en A. C. Sprui- tenburg; C. Verkerk en N. M. Kap te qn. Gehuwd: Cornells M. Ecerenberg 25 j. en Engelina A. Bontje 21 j.; Pieter H. Kwant 23 j. en Wilhelmina C. Mul ler 20 j.; Cornells den Hertog 56 j. en Jannetje Hogendoom 49 j.; Harmen v'onk 31 j. en Johanna Oudshoorn 28 jaar. Overleden: M. Goudsm.t 91 j.:,C. J. van Eitinger 54 j. echtgen. van Adria- na van Dqk; M. Koolmees echtgen. van Willem Lagerweij 43 j.; Flora Rijsdam 70 j. wed. van G. R. Wqm.nga; Come.is van Onselen 71 j. wedn. van Alida Ger- se; Jans je de JJleer 44 j. echtgen. van D. Baart. Ingekomen van: Poederooien, B. J. van de Laar, arb., Raadwijkstr. 8; Am- merzooden, A. Struijk echtgen. van B. J. van de Laar, Raadwijkstr. 8; Leiden G. A. Wagemans en gez., Goeman Bor- geeiusstr. 8; Koudekerk, P. Boer en gez., onderwijzer, Van Boetzelaerstr. 7c rood; Kampen, T. van de Stouwe, oetonweikei', Burgem. Visserstr. 40; Al kemade, J. W. van Erk ea geiz., vul- caniseur, Pr. Hendrikstr. 152; Leider dorp, J. de Lange, dienstb., KidUerbuurt 63; Geldermalsen, C. K. van Enkhui zen, draaier, aan boord; Rockanje, M. Laaij. huishoudster, Wiihelminastr. 13; Haarlem, W. Tijsterman en gez., schip per, aan boord; Zwammerdam, N. Uit hol, dienstb^ Vinkebuurt 6o; Woubrug- ge, wed. G. Swart en gez., Hooftstr. 309 rood; Wormerveer, T. Vergunst ©n g©z. arb., Hugo de Grootstr. 24; Leiden, C. M. Wassenaar, dienstb.. Wiihelminastr. 3; Gouda, C. Haasbeek, boekdrukker, 's-Molenaarsbuuxt 28; Lienden, L. F. J. van Vliet en gez., Van Boetzelaerstr. 45 bodegraven, M. E. van Geel, hulp in de huishouding, Raadhuisstr. 78. Vertrokken naar: Reeuwqk, M. van Dam, Kortsteekterweg 29; Vleuten, A. van der Zwan, arb., Steekterweg 81Ab coudePfoostdij, G. S. Kersbergen, huishoudster 144; Amsterdam, Oude Waal 29, J. van Egmond, Jloorn 31; Bo degraven. Gr. H. Bunnik, dienstb., Rid- derbuurt 51; Stellendam, N. Groenhei den en gez., scheepm.kn., Steenstr. 5 Hillegom, C. Rombeek, Raadhuisstr. 44; Leiden, Plantsoen 63, P. H. Beijk, Bur gemeester Visserstr. 14. BOSKOOP. Dinsdag rof den heer K. uit Den Haag het ongeluk om bij het oprijden van de brug aan het Rijneveld met zijn motor met zijspanwagen in de zeer diepe wetering te rijden. Door omwonenden, die het ongeluk zagen gebeuren, kon K. spoedig gered worden. Dinsdagavond had in do Netl. Herv. Kerk de aangekondigde zanguit voering plaats, van de Gemengde Zang- vereeniging „Zang zii onze Leus". Het zeer ruime kerkgebouw was goed bezet met een aandachtig gehoor. Het geheel is uitstekend geslaagd. De volgende brieven zijn als onbe stelbaar aan het postkantoor terug te bekomen: M. Bode, Newtonstr. 353, Den Haag, Mej. C. v. d. Burg, Pijnacker. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling". Veiling van ?6 Sopt. Rozen per bos: Golden Ophelia 32 48 ot.; Hadley f0,841,29; Gem. Rozen 1532 ct.; Rosalandia 33—65 ct.;But- terfly 3068 ct.; Claudius Pemet 90 1,50; Columbia 7096 ot.; Marcel Royer 6887 ot.; Mac. Keiler 6596 ct.; Ophelia 4256 ct.; Wilh. Kordes 3070 ct. Diversen: Elematis, Durandi per bos 1020 ct.; Dahlia's per bos 15—3° ct.; Chrysanten per bloem 2120 ct.; id. tros, per tak 810 ct. HAZERSWOÜDE. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 3 October 1928, des voor- middags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: I. Ingekomen stukken. 2., Vaststelling rekening waterleiding bedrijf over 1927. 3. Voorloopige vaststelling van de ge meente-rekening over 1927. 4. Aanbieding begrooting Waterleiding bedrijf voor 1929. 5. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1929. 6. Benoeming commissie tot nazien be grootingen 1929. 7. Ontslagaanvrage van den gemeente geneesheer Dr. M. P. Doorenbos. 8. Benoeming van J. C. K. Zoete tot ge meente-geneesheer. 9. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de uintjes naast de algemeene be graafplaats 10 Voorstel tot intrekking raadsbesluit tot het verleenen van recht van voerpad over de bermen der wegen. II. Aanvulling algemeene politieveror dening tz. doorvaart door de Koudekerk- sche brug. 12. Aankoop van grond van de Ned. Herv. gemeente te Koudekerk t.z. van de nieuwe brug. 13. Benoeming van een lid van de Com missie tot wering van schoolverzuim (Rijndijk), vacature Bersma (aanbeve ling H. J. Kerkhoven). 14. Wijziging der begrooting over 1928. Met ingang van 1 October £us. is de heer W. van Pijler alhier, benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school te Alphen aan den Rijn, hoofd de heer Smit. De lijst van stemgerechtigde lidma ten der Ned. Herv. Kerk tot verkiezing van leden van het Kiescollege, bevat de namen van 618 personen. Dinsdag 9 October a.s. zal door het bestuur van den Ambachtspolder schouw worden gehouden over alle bruggen, hoof den, slooten, wijken en kunstwerken in den polder gelegen. In den tuin van den heer C. van Aalst Gzn. alhier, is een roode kool ge groeid die het kolossale gewicht had van 21 pond. De gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk bij het optreden van der heer J. Makke lie, zendeling ond?r de zeelieden te Amsterdam, heeft voor de zeemanszen- ding opgebracht de som van ruim ƒ31. Tot lid van het bestuur van de ver- eeniging „Ziekenhuisverpleging" is herko zen de heer W. Slootweg, alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, zv. H. van den Burgh en C. Rondenburg. Ondertrouwd: C. Hoogendoorn, 29 j. en H. Vermaat, 26 j.; L. Harkes, 25 j. en G. van Gent, 25 j.; A. van der Vis, 26 j. en D. Wille, 31 j. Overleden: J. Boers, wedr. van H. Koot, 61 jaar. Burgerlijke stand. Geboren: Dirk z.v. H. van den Burgh en C. Roo denburg. OndertrouwdC. Hoogendoorn 29 j. en H. Vermaat 26 j.- L. Harkes 25 j. en G. van Gent 25 j.; A. van der Vis 26 j. en D. Wille 31 j. Overleden: J. Boers, wedn. van H. Koot 61 j. De collecte voor de Zeemanszen- ding, gehouden in de Ned. Herv. Kerk bq net optreden van den heer T. Mak- kelie, zendeling onder de zeelieden te Amsterdam, heeft ruim f31,opge bracht. Tot lid van het bestuur der Zieken huisverpleging is herkozea de heer W. Slootweg alhier. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Petronella d.v. Q. C. Kamp en G. Heemskerk; Maria Cornelia d.v. K. A. F. Hulsbosch en M. Maas; Nioolaas Gabriël Maria d.v. C, P. v. Mil en C. v. d. Poel'; Pieter z.vk L. v. Kuijk en A. Teirlouw. Ondertrouwd: Petrus Laurentius Ver hoeven, 27 j. en Alida Wilhelmina van Roode 22 j.; Albertus Dijksman 26 j. en Geertje Koch 26 j.; Gerardus Barend van Limpt 25 j. en Gatharina Antje Petronella Maaskant 21 j.: Johannes Mpleman 28 j. ein Elisabeth Johanna Moleman 25 j. Getrouwd: Jan Gerritsen 36 j. en Jo hanna Maria Hendrika Amnde 26 J.; Jo hannes Wilhelmus Gijsbertus Wöstier man, 27 j. en Elizabeth Kwaak 30 'j.; Arie Verburg 40 j. en Marrigje Cor nelia Lammens 31 j.; Adrianus ~y. d. Vaart 26 j. en Lijntje Breure 27 j. Overleden: Johannes Petrus Liefting 22 j. ongeh.; Jacobus Somers 18 j. z.v. C. Bomers en A. M. Franken. KATWIJK AAN ZEE. Onveilig strand. Het strand alhier is onveilig wegens schieten met geschut of mitrailleurs op 3 October a.s. tot Scheveningen van 10.30 tot half 3 uur, op 4 October tot Scheve- ningen, van 11 tot half 3 uur, en op 5 Oc tober van 11.30 tot half 3 uur, eveneens tot Scheveningen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer veilig is, als de roode vlaggen, die de onveiligheid aan duiden, zijn ingenomen. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Geboren: Trijn tje, d.v. Cornelia Zeilstra en N eelt je Berks en. LIS3E. Burgerlqke stand. Geboren: Pieter z.v. W. de Wit en J. van Leeuwen; An nie Sybrandma d.v. J. Gamminga ven A. Kuiper; Maria Hendrika d.v. J. Ber- bee én C. E. v. d- Peet. Ondertrouwd: J. J. v. d. Laas en H. M. M. Jonkman. Overleden: Geertruida Schoor! wed. van P. van Ruiten 45 j.; Maria Jonk heer, wed. van A. v. d. Vlugt 79..j.; Hendrik v. d. Peet wedn. van CL E. Prins 46 j. NOORD WIJK. Burgerlqke stand. Geboren: te 's-Gravenhage, René Willem z.v. W. Passchier en G. Kruyswqk; Leonora Cornelia Clasina d.v. L. J. v. d. Meer en C. de Roode; Johanna Catharina d.v. den Elzen en D. Spigrt* .Cornelia Johanna d.v. J. Th. J. de Groot en C. Mt Mulder. Ondertrouwd: Johannes Petrus Vink 30 j. en Maria Elisabeth Jansen 24 j. te Noordwijkerhout; Dirk van Duyven- bode 23 j. te Katwijk en Anna Kloos 17 j.; Comelis Petrus van Zeist 38 j. wedn. van C. F. v. d. Weyden en Alida Meeuwanoord 22 j. Getrouwd: C. J; van Diuyn 19 j. en M. A. Peters 19 j. te Waddinxveen; IJ. Braakman 30 j. en K. v. d. Niet 24 j. Overleden: Antje de Bes 75 j. wed. van A. de Kogel; Maria Wallenberg 44 i. ongeh.; Cornelis Kappeij 3 j. z.v. G. Kappeij en E. Groen te Rotterdam. NOORDWIJKERHOUT. Jubileum Coop. Boerenleenbank. Dinsdagavond had in Hotel „Het Wa pen van Noordwijkerhout" de herdenking plaats van het 25-jarig bestaan der Coop. Boerenleenbank. Te ruim half acht opent de voorzitter der feestcommissie, de heer J. Padding, de samenkomst met een rede, waarin hij enkele historische bijzonderheden naar voren brengt. Onze Bank is opgericht in 1903. In het jaar waarin een kleine groep mannen het levensbelang van ons Nederlandsche volk aantastten in driesten overmoed. Het verkeer onzer Spoorwegen werd voor een groot deel stil gelegd. De oprichting onzer bank, een veel ede ler pogen, ging ook met vele moeilijkhe den gepaard. De karaktertrek van ons Ne derlandsche volk om „eerst de kat uit den boom te kijken" kwam ruim tot openba ring. De medewerking en het vertrouwen deze zaak waardig, kwamen na heel wat moeite en strijd, doch wij weten dat de moeilijkheden des levens er zijn om te overwinnen. Daarom past het ons temeer heden feest te vieren en onze jubilaris sen hulde en dank te brengen. Toen na de moeilijke oorlogsjaren in 1918 de geest der revolutie ook over een deel van ons volk vaardig werd, en het scheen of de omwenteling in ons Vader land reeds gereed was, toen ook zoovele Banken haar betalingen niet konden vol brengen. bleef onze Bank in gunstige conditie. Ook heeft in 1918 ec.v ernstige epidemie gewoed, heeft do Spaansche griep verschrikkelijk veel menschenle- vens gevraagd, doch Gode zij dank wij zijn gespaard gebleven en daarom mogen wij dankbaar feest vieren. In 1903 was het omgezette kapitaal 9000, nu is het meer dan 1 millioen in 't afgeloopen jaar. Daarom, laat deze avond een ware, een echte feestavond voor ons allen zijn. De heeren C. J. Helleman uit Leiden, humo rist en onze plaatsgenoot J. Coul, pianist, zulen hun medewerking verleenen op dezen avond. Spr. eindigde met den wensch, dat al len zich zouden amuseeren en stelde nu voor het voor deze gelegenheid door de feestcommissie gemaakte feestlied te zin gen. Uit volle borst zongen de aanwezi gen het lied, waarna de heer P. Verde- gaal, directeur van de bank, het woord nam. Spr. bracht hulde aan de nagedachtenis van zijn voorgangers. Als directeur trad bij de oprichting der bank op de heer Wuysters, hoofd der Openbare School, die heel veel voor de bank gedaan heeft; daarna krijgen we den heer S. Penning, vervolgens trad spr. op. Wij willen ook den heer A. van Dijk, een vurig bestuurslid gedenken, die op vroegen leeftijd is heengegaan. Doch bij deze nagedachtenis wil ik nog een woord van waardeering spreken over den voor- maligen kassier, den heer A. B. Vermeu len, die in 1917 deze gemeente verliet, waarom het bestnur hem op zijn verzoek eervol ontslag moest verleenen. Spreker wenschte voorts allen een paar gezellige avonden. Hierna kreeg de kassier, de heer Jac. v. Noort het woord. Spr. gaf een kort fi nancieel verslag van wat in die 25 jaar door de bank was verricht. In 1903 saldo ƒ29294.97; in 1905 saldo 108.254.98H; in 1910 ƒ125.955.85; in 1915 ƒ158.969.58; in 1920 ƒ323.416.68; in 1925 682.852.99; in 1927 ƒ1.126.727.42. De heer Helleman vergastte de aanwe zigen op eenige liederen, die zeer in den smaak vielen. Hierna bracht de heer K. J. Noy, be stuurslid, een feestgroet uit. Spr. zette uit een, wat coöpereeren is en wenscht vu rig, dat men zich nog beter dan tot nu toe zal coöpereeren. Spr. bracht hulde aan de leden en hoopte eveneens, dat allen zich zouden vermaken. Hierna werd den leden koffie met ge bak aangeboden, terwijl de heeren nog si garen kregen. Vervolgens kreeg de heer Hendriks, in specteur van de Centrale bank het woord, waarna weer versnaperingen rondgediend werden Vervolgens had de huldiging van de jubilarissen plaats. De voorzitter van de feestcommissie, de heer J. Padding, sprak de heeren P. Verdegaal, directeur, en W. Ruigrok, lid van het bestuur, in keurige woorden toe. H:' waren de vetera nen van de bank en bood hen namens de feestcommissie en leden elk een divan met kleed aan, terwijl mevr. Ruigrok een bouquet bloemen werd aangeboden. De heeren Verdegaal en Ruigrok dank ten voor de hulde hun gebracht, waarna de voorzitter der feestcommissie met eeni ge welgekozen woorden den feestavond sloot. Nog geruimen tijd bleef men gezellig sa men. Voorwaar een in alle opzichten ge slaagd feest! Woensdagavond kwam het 2e gedeelte der leden bijeen; inplaats van humorist Helleman trad nu de heer Leo Peelen van Beverwijk op. Mede aanwezig was de heer B. C. Vos, uit Hillegom, een der mede-oprichters, die hartelijke en dankbare hulde aan het beetuur en de feestcommis-ie bracht. Namens de aanwezigen sprak het raads lid, de heer A. H. van Noort eveneens woorden van dank en hulde voor de mooie avonden en bijzonder goede leiding. Namens het bestuur bood de heer Harre, lid van den Raad van Toezicht, den leden der feestcommissie, onder woorden van dank voor de leiding, ieder een kistje si garen aan. De voorzitter der feestcommissie bracht namens zijn medeleden hiervoor hartelijk dank, doch bovenal dank aan alle leden voor de aangename wijze van feestvieren. Hij eindigde met den wensch, dat het met onze Coop. Boerenleenbank, onder 's Hee ren zegen, steeds Excelsior blijve gaan. (Daverend applaus). Een dochtertje van den heer Marij- nen vond dezer dagen bij haar huis een briefje van ƒ20. Kort daarop kwam een slagersknecht bij de Politie melden, dat hij zoo'n briefje verloren had en weinige oogenblikken later was hij reeds weder in het bezit daarvan. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhel mina Petronella, dv. J. Geerlings en A. M. Heemskerk; Helena Huberta Maria, dv. C. J. Nulkes en A. v. d. Burg; Wilhelmina Petronella, dv. P. Heemskerk en H. van Wetten; Franciscus Petrus, zv. F. C. de Bruin en C. L. Vereist; Geertruida Petro nella, dv. P. J. Arts en W. P. Bakker; Maria Clasina, dv. W. C. Wassenaar en P. A. Koster; Geertruida Cornelia, dv. L. J. J Meijer en J. C. van den Burg; Magdale- na Theresia Maria, dv. C. P. van Steijn en M. M. Koot; Margaretha Johanna, dv. W. Moesman en P. L. van Wanrooij te Amsterdam. Overleden: Martinus Huibertus, 56 j. te Anna Paulowna; Antonius Gerardus Ul- jee, 51 jaar te Rotterdam. Ondertrouwd: Daniel Angevare, 25 j. te Anna Paulowna en Johanna W. van Gijls- wijk, 24 j.; Frederikus Clemens, 28 j. te Haarlemmermeer en Margaretha P. van Noort, 29 j. Gehuwd: Franciscus Veldhuizen, 28 j. en Marie A. van der Wiel, 26 j.; Johannes P. van der Klugt, 24 j. en Alida A. Hoo- genstraaten, 22 j.; Cornelis Guldemond, 24 j en Anna Duivenvoorden, 26 j.; Antonie van Wagtendorff van Rijn, 26 j. en Gijsje Laros, 31 j. OEOSTGEEST. Bijbellezing. Op 10 October a.s. des avonds om half 8 hopen Ds. Jansen Schoonhoven in „Irene en Ds. Hennemann in het gebouw voor Christelijke belangen op de Hooge Morsch weer met de winter-Bijbellezing te begin nen en dit om de 14 dagen te herhalen. 't Is te hopen, dat van deze gelegenhe den een druk gebruik zal worden ge maakt en het velen tot zegen zal zijn. 8ASSENHEIM. -Burgerlijke stand. Geboren: Geer truida Frederika Wilhelmina d.v. P. Luqk en E. M. Verblauw; Willem Jan Georg z.v. W. Verhoog en E, G. Meijer Jan z.v. E. Dqkstra en P. Jouwsma. Ondertrouwd: Cornelis Staring 25 j. en Aaltje Verbree 25 j. Gehuwd: Anthonie CoJqn 25 j. en Nelly Antoinette Bergmaji 24 i. Overleden: Cornelia Alida Waas dorp, 1 maand, d.v. A. Waasdorp en C. J. Rewijk, overL Gevestigd: mej. A. Verbree, Hoofdstr. 68 van Voorhout. Vertrokken: A. M. Boeijinga en gez., Juüanalaan 8 naar Haarlem; N. A. Co- lijn, geb. Bergman, Teijlingerlaan 33 naar Wassenaar; Mej. J. van der Voet van M enne weg 2 naar Leiden; Mej. G. de Vos van Hoofdstr. 51 naar Lisse; H. van Bakkum van van Heemstrastr. 32 naar Leiden; Mej. C. A. M. van dar Voort van Hoofdstr. 23 naar Voorscho ten; P. Th. van Werkhoven en gez. va® Charbonlaan 16 naar Oegst&eest. WASSENAAR. Woensdagmiddag werd op Idje be graafplaats te Muidórbsrg ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den heer Thr. B. van M., wonende alhier aan de van Calcarlaan, die Zaterdag avond op den Rijksstraatweg tengevol ge van eon aanrijding aan iie hem be komen verwondingen is overleden. De kist was bedekt met een groot aantal kransen van familie en van enke'.e vrienden. De belangstelling was 'tamelijk groot. Aan het graf werd niet gesproken. De vader van den overledene dankte allen voor de betoonde belangstelling betoond bij het ongeval en bq deze be grafenis. Hiermede was de droeve plech tigheid afgeloopen. Burg. Stand. Geboren: Wilhelmus Antonius, zv. A. J. Kouwenhoven en M. v. d. Ploeg; Alida Helena, dv. J. C. Hooge veen en A. A. v. d. Helm; Evert Gerrit, zv. G. J. E. Mouw en J. Jongkind; Alexander, zv. A. Kwetsie en H. C. v. Driel; Wilhel mus Philippus Hubertus, zv. H. Tj. J. La maker en A. M. H. Hagen; Alexander Hendrik, zv. A. H. Giel en H. A. Verbeek. Overleden: Jhr. Eduard Ottoberg, oud 39 j., echtgenoot van C. G. Bray; Gerrit Teerink, oud 63 j., weduwnaar van M. G. Schriek. Ondertrouwd: H. W. H. von Bittenfeld en Jkvr. A. S. H. v. Panhuys; W. v. Jaars veld en J. M. Zwankhuizen; J. Haasnoot en H. Klarenberg; KI. Klarenberg en A. C. Haasnoot; G. W. de Kok en M. M. Ede laar; J. J. Braaksman en M. M. Magré; C. H. v. Rooden en C. M. Beijer; W. Fr. Gerhardt en E. H. M. Lutkie; J. v. Delft en J. A. v. Keulen. Gehuwd: A Vermeulen en J. Goor; H. J. M. Werres en L W. M. Stevens. ZOETERWOUDE. Woensdagmorgen zijn alhier de Wilhelminafeesten begonnen a. d. Hoo- gen Rijndijk. Te ongeveer 10 uur trok men in op tocht met ruim 400 kinderen, de muziek voorop, langs den Rijndijk, naar de wo ning van den Burgeme ster, alwaar de Burgemeest r werd toegesproken door den heer Jac. van Es, voorz. der ver- ©eniging. Onder leiding van het hoafd der school werden een'ge Vaderlandoche liederen gezongen, waarna -je kinderen door mevr. Wap—Verwer werden ge- -tracteerd. Opgewekt togen ze daarna terug naar het feestterrein^ alwaar de kinderspelen werden gehouden. Uitslag Volksspelen: Kinderspelen. Blokjesrapea voor jon gens van 6 jaar. ie pr. Arie Zaal: 2. Jan Heemskerk; 3. Jan Groen; 4. Piet v. d. Poel. Vlaggetjesteken voor jongens van 7 jaar. 1. Jan Ammerlaan; 2. Engel' Turk 3. Hugo Berk; 4. Adriaan Slingerland. Zakloopem voor jongens van 8 jaar. 1. Jacobus v. d. Hoeven; >2. Jan van Diemen; 3. Gerrit van de Berg. Zakloopen voor jongens van 9 jaar. 1. Piet Ramaker; 2. Jan van Kampen; 3. Jan de Munnik. Hardloopen voor jongens van 10 j. 1. Koos Romyn; 2. Piet Spierenburg; 3. Arie Berk. Estafette loopen voor jongens van 11 en 12 j. 1. Jan Spieneaburg, Frans Zand bergen, Cor Romyn, Frans van de Krogt 2. Antoon Zwetsloot, Piet van der Van, Han van Velzen en Frans van de Poel1. Blokjesrapen voor meisjes van 6 j. 1. Johanna van Velzen; 2- Jopie v. Ga len; 3. Marie van Piemen; 4. AEe Berk Vlaggetjesteken voor meisjes van 7 j. 1. Catho van Velzen; 2. Bep L' Amie; 3. Lena Vervoorn; 4. Thna van Mil. Balletje dragen voor meisjes van 8 j. 1. Annie v. d. Zon* .2. Jo Kuilenburg; 3. Gerarda Hogervoirst. Muiltje loopen voor meisjes van 9 j. 1. Coba Vink; 2. Marie Kaptein; 3. Pietje van Velzen. Balletje dragen voor meisjes van 10 j. 1. Rie van der Hoeven; 2. Nelly Riet kerk; 3. Rie van Ddemen; 4. Mien Borst 5. Jeanne van Mil. Naar de Trein voor meisjes van 11 j. 1. Cath. v. d. Akker; 2. Alida v. dl Vab: 3. Maria Wassing. RingrQderij 's middags. Uitslag versiering der rijwielen1G. van der Poel; .2. M. DiolTe; 3* G. van Dnrnen; 4. Th. Zwetsloot. Uitslag Ringrijderij, 69 deelnemers: 1. N. Qa^^2- M. Dolle; 3. G. Zwetskct

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6