'sMorgensen'sfivonds 3 OcloHraigii SPOEDIGE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND? Voorbereidingen der Belgische militaire autoriteiten. In Belgische kringen schijnt men met een spoedige terugtrekking van de Belgi sche bezettingstroepen van den linker Rijnoever rekening te houden. De militaire autoriteiten nemen maatre gelen voor het onderbrengen van de Bel gische bezettingstroepen in kazernes in België. In de derde bezettingszone zou slechts één Belgisch regiment blijven. DE THEATERBRAND TE MADRID. De koning betuigt zijn deelneming. De koning van Spanje, heeft gisteren ochtend, vergezeld van den hertog De Mi randa, Spaansch ambassadeur te Londen, de H. Mis van Requiem bijgewoond, wel ke in de St. Jameskerk te Londen ter na gedachtenis aan de slachtoffers van den verschrikkelijken theaterbrand te Madrid opgedragen is. Het bericht van de ramp werd koning Alphons medegedeeld door den Spaan- schen ambassadeur, toen hij van zijn Schotsche réis te Londen terugkeerde. Hij was zeer onder den indruk en liet onver wijld telefonisch zijn deelneming aan Ma drid overbrengen. De koning liet zijn ver dere afspraken afzeggen en bracht den avond in eenzaamheid door. Na afloop van de H. Mis, welke op zijn speciaal verzoek opgedragen werd, ver trok de koning naar Parijs in gezelschap van den hertog De Miranda. De begrafenis der eerste slachtoffers. De begrafenis van de slachtoffers van den brand in het theater Novadados te Madrid heeft een plechtig karakter ge had. Een enorme ingetogen menigte was er bij tegenwoordig, evenals vele autoriteiten en de leden van het corps diplomatique. Ten teeken van rouw waren gisteren alle theaters en bioscopen gesloten. KORTE BERICHTEN. De Egyptische minister van buiten- landsche zaken heeft den gezant te Tehe ran opgedragen zich naar Kaboel te be geven ten einde het Afghaansch-Egypti- sche vriendschapsverdrag te onderteeke nen alvorens te Berlijn zijn nieuwe ambt te aanvaarden. De Mexicaansche minister van bin- nenlandsche zaken Gil wordt voorloopig president als opvolger van Calles. De overstroomingen in het Mexicaan sche pefroleumgebied hebben aanzienlijke schade aangericht. De raad van volkscommissarissen in Rusland heeft besloten het geven van be looningen aan politiebeambten, die zich onderscheiden hebben bij het opsporen van geheime branderijen, af te schaffen. Voortaan zal dat geld ten bate van het heele politie-apparaat bestemd worden, Gisteren zijn de groote Duitsche herfstmanoeuvres, door rijkspresident von Hindenburg bijgewoond, geëindigd. UIT DE OMGEVING. ROELOFARENDSVEEN. Oranjefeesten. Gistermorgen heelt dc opening plaats gehad van de driedaagsch-e Oranjefees ten, welke dit jaar alhier zullen worden gevierd. Zooals sedert jaren de gewoon te is, werd ook nu aangevangen met een optocht der schoolkinderen vanaf de scholen naar het Raadhuis, waar aan den Burg.uK-ster. als vertegenwoordi ger van H.M. de Koningin, een aubade werd gebracht. Naar de hevige plasre gen van den vorigen dag gerekend, viel het weer ncgal mee, ofschoon het, on danks luchtige windjes poogden de laag hangende wolken te verdrijven, donker bleel. Het fleurige spel van de lichte zonnestralen met de wiemelende massa van oranje, en rood, wit en blauw, mochten we_ dus dit jaar niet aan schouwen. Bil het Raadhuis aangekomen nam de voorz. van de Julianavereen., de heer E. Koek, het woord, om do hulde en eerbied van Roeldfarendsveen en meer in het bijzonder van de jeugd van Roelofarendsveen, aan den Burge meester aan te bieden. Spr. zette het doel der Julianavereen. in het kort uit een en zeide, dat dit doel n.l1. Ide aan kweeking van liefde voor het Vorsten huis, niet beter kon worden nage streefd dam door deze lieltde in het bij zonder aan te kweeken bij de jeugd. Spr. memoreerde tejvens het feit, dat vóór hem zoovele jaren, de heer Ver geer, de taak, welke nu door spr. wordt waargenomen, heeft vervuld; hij sprak dan ook den hartgrondigen wensph uit dat de heer Vergeer weer^ spoedig ge heel hersteld zaf mogen zijn, om deze taak, die hij met zoo veel liefde heeft vervuld, waar te nemen.Nadat door de kinderen onder begeleiding van „Lief de voor Harmonie'' het Wien Neer- landsch Bloed was gezongen nam de Burgemeester het woord. Spr. zeide er ten zeerste over verheugd te zijn, dat de kinderen hem als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin en van bet Wettig Ge zag hunne hulde waren komen aanbie den .Spr. hoopte, dat de liefde voor ons Vorstenhuis in Roelofarendsveen steeds op Hetzelfde peil van thans zal mogen blijven en hii wenschte aam de kinde ren veel genoegen toe. Zich tot de vol wassenen wendende, zeide spr. dat, nu de uitkomsten in de tuinderij (lit jaar beduidend beter zijn geweest dan in ide voorafgaande twee jaren, er reden te rneer is om het Oranjefeest te vieren. ;>pr. zeide te vertrouwen, dat dezefeest- v.ering weer op dezelfde waardige wijze zou plaats 3i ebben, zooals dit in Roelof- rendsveen immer de gewoonte is_. Na c -i lang leve de Koningin en PriuBj5 a iana, gevolgd door een lang.,l!ave de li gemcester, stelde de stoet zich weer i i beweging en trokken de knideren vki den Zuidhoek naar de scholen, waar zij op royale wijze werden getracteerd. RECLAME. zijn de meest geschikte momenten om Purol toe te passen daarom behoort op iedere slaap kamer een doos of tube Puiol aanwezig te zijn. Inmiddels werd aangevangen met af werking van het fe s.program ma, dat nu de wedstrijden van de Wieiriji iersver eeniging „Het Stalen Ros" aangaf. Door de hevige regen van Maandag was de weg zeer zwaar, zoodat hiermede bii de beschouwing van de gemaakte tijden rekening moet houden. De uitslag yan dezen wedstrijd was als volgt: Lange baan. i. Ras Akerboom in 12 min. 44 sec.; 2. Tac. van der Meer J2 min. 57 sec.; 3. II. de Jong 14 min. 8 sec.; 4. Leo Turk 14 min. 25 sec.; 6. E. Bodewijk 15 min. 38 sec. en 6. N. van Berkel 15 min. 54 sec. Korte baan. 1. J. de Koning; 2. Jac. van der Moer; 3. G. Huigsloot; 4. Ras Akerboom en 5. Jac. van Ruiten. Zooals reeds eerder is aangekondigd wordt bij gelegenheid van de Oranje feesten, ook ten tentoonstelling gehou den, uitgaande van de R.K. Vereen, het Wit-Gele Kruis, ten bate van de T.B.C.- bestrijding. Deze bloemen- en tuinbouw tentoonstelling, met de daaraan verbon den bazaar, is Dinsdagmorgen in tegen woordigheid van vele autoriteiten, zooals de leden van het Eere-Comité. de be stuursleden van het Wit-Gele Kruis, de leden van de Commissie van Toezicht voor de T.B.C.-bestrijding, het gemeen tebestuur, verschillende raadsleden en van de exposanten, bijna allen verge zeld van hunne dames, geopend. Do heer De Koning, voorz. van ,het Wit- Gele Kruis sprak een begroetingswoord waarin hij o.a. het volgende zeide. Het is thans de derde maal, dat het bestuur van het Wit-Gele Kruis een tentoon stelling georganiseerd heeft ten bate van de plaatselijke T.B.C.-bestrijding. Van de twee vorige raaien, mogen wij gerust zeggen, dat de opzet ten volle slaagde en dat beide keeren een mooi batig saldo ons in staat stelde, belang rijke en zegenrijke arbeid tot bestrijding 4ezer gevreesde ziskte te ver richten. v oor do derde maal heeft thans uw aller medewerking, ons in staat ge steld, gedurende deze feestdagen we der een beroep te doen op de bekendé liefdadigheid van Roelofarendsveen. Spr. brengt aan hartelijk dank aan allen, die op een of andere wijze zich hebben ver dienstelijk gemaakt, als aan' de heeren exposanten, aan zJjne mede-bestuursle den, aan de beide verpleegsters, aan de dames-propagandisten, alsook aan het gemeentebestuur -en aan de besturen van de vereanigingen, die prijzen voor de tentoonstelling beschikbaar hebben gesteld. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat onder Gods zegen de tentoonstelling ten volle zou mogen slagen, opdat de resultaten mogen-strek ken tot grooten bloei van de plaatselijke cultures en opdat de vereeniging^ in staat zal mogen zrjn om haar zegenrijke arbeid tot bestrijding van de T.B.C. met kracht voort te zetten. Spr. verzocht dan den Edelachtbaren heer Burgem. om de tentoonstelling te openen. De Burgemeester, die dan voor het spreekgestoelte plaats nam, zeide zeer gaarne gevolg te hebben gegeven aan de uitnoodiging.om deze tentoonstelling te openen. Spr. zegt, dat deze tentoon; stelling ee.i tweeledig belang Jiaeft. Zii is n.l. een bloemen- en :tluinbouwten- toonstelling, waar het beste, wat in de plaats wordt voortgebracht, geëxpo seerd wordt, waardoos aan een ieder die haar bezoekt, getoond wordt welk een v'.ucht de cultures h'er reeds heb ben genomen en waar de heerein e :po- santen en alle andere tuinders en bloe misten toch ook door uitwisseling van ideeën hun leering uit kunnen trekkeq In de tweede plaats komen haar baten ten goede aan net Fonds tot bestrijding van de T.B.C., de gevreesde ziekte, die in onze plaats toch nog maar al' te veel slachtoffers maakt. Spr. hoopt, dat' de .tentoonstelling geheel aan haar doel zal mogen beantwoorden en doet in ver band met de T.B.C.-bestrijding nog de mededeeling, dat er bij het gemeente bestuur ernstige plannen in bewerking en bespreking zijn tot aanleg van ©en drinkwaterleiding. Voorts wijst spr. nog op de passage in de jongste Troonrede welke handelt over de Land- en tuin bouw. De regeering zeide hier, dat land en tuinbouw oloeiden. In de groote pers heeft men kunnen bemerken, dat deze uitspraak niet overal onverdeelde in stemming ontving. Integend-el werd op meerdere activiteit der regeering ten deze aangedrongen. De Burgemeester deed dan voorlezing van een gedeelte van een artikel uit de Maasbode, waarin met name werd aangedrongen op Regee- rinsssteun bij de pogingen van verschil- elnae lichamen tot uitbreiding van het afzetgebied. Spr. gaf den tuinders en bloemisten in overweging om in deze ook actie te voeren. Hierna verklaarde spr. detentoonstelling voor geopend. Dan werd mededee'ing gedaan van de door de jury toegekende prezen. De uitslag luidt als v?lgt: Afd. Tuinbouw, ie pr. Tac. Vpl water; 2. Th. Spruit; 3. G. en B. Bakker; 3. Jac* de Jong; 4. Jac. do Jong Gzn.; 5. Chr. Castelein; 6. Jan van der Hoorn; Afd. Bloemen, ie pr. G. van Leeuwen; 2. C. Huigsloot; 3. P. Loos; 4. C. van der Wereld. Extra prijs voor Chrysanten P. Huigsloot en extra prijs voor Rozen hT. van der Zwet Jzn. Hierna werd een rondgang; langs de verschillende standen gemaakt. Het is ons niet doenlijk over al deze' standen uit te wijden. We moeten volstaan met aan eea ieder den raad te geven: „Gaat het ze f zien". En we zijn er van over- tuigmd, dat het bij menigeen verwonde ring zal wekken, dat er zooveel' tot stand is gebracht. Zullen de bloemen door hun kleuren- en vormenpracht mis schien de grootste aantrekkingskracht hebben, ook in de afdeeiing ininbouw zal men vc.stomd staan over de greoto verscheidenheid van de geëxposeerde groenten, die in d efrjnste kwaliteiten aanwezig zijn. Na deze rondgang werd aan de genocdigden een g as por.t geof freerd door keurig in geei-wit gekleede dam s, waarna dé \qVijverige heer Van Harteve'.d, metesn van de gelegenheid gebruik maakte en de vermakelijkheids inrichting n in werking slelde. Te twee .uur werd de tentoonstelling voor het publiek geopend. Op de:i weg weg hadden inmidde s verschillende kin derspelen plaats. Dos avonds had een gondelvaart plaats, waarvan wii .de uit slagen morgenavond zullen vermelden. Uit het Sociale Leven. HET CONGRES DER INT. CHR. VAKBEWEGING TE MüNCHEN. Gisteren is in de Beiersche hoofd stad München bijeengekomen het vierde Congres van het Internationaal Christelijk Vakverbond. Het is de eerste maal, dat het con gres binnen de grenzen van bet Duit sche Rijk is belegd. Daardoor wordt tegemoet gekomen aan den rechtma- tigen wensch van de immers grootste organisatie, die bij het I.C.V. is aan gesloten. Ook zal een vertegenwoordi ger van het Duitsche Chr. Vakverbond tot voorzitter worden gekozen. Acht jaar lang werd deze functie het zij: ad interim op eminente wijze be zet door den vertegenwoordiger van een neutraal land. den Zwitser J. Scherrer. Het I.C.V. heeft zich, sinds het in 1920 te 's-Gravenhage werd opgericht, in de wereld een positie veroverd. Het uitvoerig verslag van den secretaris, den heer P. J. S. Serrarens, dat voor dit conges is verschenen, is daar mede het bewijs van. In totaal zijn thans 14 vakcentrales uit 11 landen en boven dien nog een 8-tal afzonderlijke orga nisaties via de vakinternationales bij het I.C.V. angesloten. In totaal tellen deze organisaties 2.105.049 leden. Duitschland, Oostenrijk, België, Spanje, Frankrijk, Hongarije, Joego slavië. Luxemburg, Nederland, Tsje- cho-Slowakije en Zwitserland zijn thans in het I.C.V. vertegenwoordigd. Voor Polen, Lithauen, Canada, Argen tinië en Chili bestaat goede hoop op aansluiting. Een R.-K. Vakverbond in Mexico, dat zich voor aansluiting aanmeldde, schijnt door het regime- Calles te zijn uitgeroeid. In Italië is de beweging onder het fascisme be zweken. In Ierland heeft de heer Ser rarens een aantal lezingen gehouden, die groote belangstelling trokken. De leiders der daai bestaande vakbewe ging zeiden, dat ze ook Christelijk was. Maar dat houdt nog niet in. dat aansluiting in het vooruitzcht gesteld kan worden. In het ledental en de vooruitzichten van uitbreiding zit belangrijke voor uitgang. Ook op ander gebied vorderde men. Weliswaar is het niet gelukt, in den Raad van Beheer van het Arbeidsbu reau een zetel te veroveren. Maar zon der hen is het I.C.V. echter door den Volkenbondsraad rechtstreeks erkend bij de benoeming van een lid der Voorbereidende Commissie der Eco nomische Conferentie en der Raadge vende Economische Commissies Wie rnet feiten rekent, moet ook met de Chr beweging en haar invloed reke nen. Ook Moskou wijst zijn volgelin gen op het gevaar, dat de Chr. Vak beweging voor de arbeidersbeweging, zooals Moskou dat ziet. vormt. Het Chr. Nationaal Vakverbond is door een delegatie van 22 leden op het congres vertegenwoordigd. Namens bet C.N.V. de drie leden van het^ Da- gelijksch Bestuur, de heeren K. Kruit hof, H. Amelink en J. S. Ruppert Jr. De overige leden der delegatie wer den door hun organisatie afgevaar digd. Het zijn d^e heeren J. H. de Hoog Th. Palma, J. Veldwijk, J. A. Schaaf- sma (Bouwarbeiders); H. H. Spoelstra, A. Stapelkamp (Fabr.- en Transport arbeiders); J. Hofman, J. Schipper (Grafische arbeiders); A. van der Heyden (Houtbewerkers); J. Nauta, G. F. Torn (Kontoor- en Handelsbedien den); R. Simons (Landarbeiders)); J. H. H. Grotenhuis, H. Wetselaar (Me taalbewerkers); W. Kok (Mijnwerkers) R Kruithof (Sigarenmarkes)J. Eykel- boom, O. v. d. Kooi (Spoor- en Tram wegpersoneel) en G. Ekkel (Textiel arbeiders). Gisterochtend 10 uur vingen,de con gresdagen aan met een conferentie der Chr. Vakinternationales. 's Middags werd de Int. Conferentie van Chr. Arbeiders gehouden, die al9 hoofdschotel had het onderwerp: de gevolgen der rationaliseering voor de arbeidsters. Mej M. Baers (Brussel) bezag dit onderwerp van zijn psycho logische. mej. Ammann (Berlijn) van zijn economische zijde. Het congres zal tot Vrijdag duren. STADSNIEUWS. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN D. O. S. In het Gymnastieklokaal aan de Pieterskerkgracht werden gisteravond te onderlinge wedstrijden gehouden van de damesafdeeling der Chr. Gym nastiek- en Schermvereeniging D. O S. Door vele ouders werden deze wed strijden, die een vlot verloop hadden, bijgewoond. De jury bestond uit de heeren Ant. Metz, J. van Wassenaar en J. Planjer. De uitslagen zijn als volgt: Meisjes 6—12 jaar. Vijfkamp: le prijs A. d. Nood 40 K punt; 2e pr. A, A. Piket, 38 p.; 2e pr. B, T. Brons geest 38 p.; 3e pr. A, N. Oostvecn 37'2 p.; 3e pr. B. A. Duyvermans 37'-i p. Meisjes 1214 jaar. Vijf kamp; le graad: le pr. P,. Pauw, 40 p.; 2e pr. A, J. v. d. Blom 37 p.; 2e pr. B, R. Blansjaar 37K p. 2de graad: le pr. J. Herreur 36Vi p.; 2e pr. S. Abspoel 36 p.; 3e pr. A, A. Planjer 35 p.; 3e pr. B, R. Onderwater 35 p. Sub. W. Leden. Vijfkamp: le graad: le pr. A. Vellekoop 38 p.; 2e pr. A, A. v. Leeuwen 37^ p.; 2e pr. B, B. Dool 37 Y* p.; 2e pr. C. A. Duy ver in an 37 p. 2de graad: pr. J. Huisman 40 p.; 2e pr. B. Siere, 37 p. Werkende leden: 3de graad: le pr. A. Bougeois, 34 punten. 2de graad: le pr., J. Oostveen 37M p.; 2e pr. M. Roozendaal 36 p. le graad: 3e pr. A, A. Vos 38 p.; 3e pr. B, C. Roozendaal, 38 p.; 2e pr. C. Nieboer 39 p.; le pr. N. Oostveen 39% punten. Mej. N. Oostveen is dus voor 1928 1929 clubkampioene. Onze vroegere stadgenoot, de heer E. S. de Jong Gzn., onderwijzer te Rot terdam, ie benoemd tot onderwijzer aan een Leerschool te 's Gravenhage. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsex. in de rechtsgeleerdheid mej. R. V. R. Polak Den Haag en de heeren L. van Domp- seler, Den Haag, H. Edelman Delft en J. G. L, Röder Rotte-dam. Voor het can didaatsex. in de wis- en natuurkunde (E) de heer C. W. Pohlman Leiden. Laatste Berichten. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Hedenmorgen heeft H.M. de Konin gin, vergezeld van een hofdame, per auto een rijtoer gemaakt naar den-over kant van het Y. De rit ging door ver schillende kleine gemeenten, o.m. Nieu- wendam. H.M. de Koningin is ^hedenmiddag te 2.30 uur uitgereden, om een bezoek te brengen aan de najaarstetutoonstelliingi van ae Maatschappij „Arti et Amici- tiae" aan het Rokin. Hare Majesteit weird aan den ingang van het gebouw ontvangen door het bestuur. Jongejuffr. Glerum bood bloemen aan. Boven wacht ten de commissie voor de kunstzaken en het testuur van het Weduwen- en We zenfonds. Ook de nestor van Arti, de heer Martinus Heyl, was hier aanwezig. De Koningin bezichtigde met groote be langstelling .de tentoongestelde tekenin gen en beeldhouwwerken. Het bezoek nam ongeveer een uur in beslag. Na de bezichtiging keerde de uit rij tuigen bestaande isttoet langs een om weg naar het Paleis terug. DE VIJF VLUCHTEN NAAR INDIë. Reuter a einde gistermiddag uit Ka- rats ji: Het tweede Nederlandsche vliegtuig is vanmiddag 2 -uur naar Jodhpoer vertrok ken. Dr. WILLEM ROYAARDS. Men meldt ons uit Zandvoort, waar dr. Royaards nog steeds in het huis van zijn broeder, den heer H. Royaards, vertoeft, dat de toestand van den patiënt thans geen reden meer geeft tot buitengewone bezorgdheid. Weliswaar moet hij nog steeds het bed houden, doch hij slaapt be ter, heeft weer meer eetlust en voelt zich ook sterker worden. Temperatuur en pols slag stemmen eveneens tot tevredenheid. Men hoopt, dat de verbetering, welke, af gezien van enkele slechtere dagen, in de laatste weken viel te constateeren, zal aanhouden; in welk geval dr. Royaards zich waarschijnlijk in de eerste helft van October per auto naar Amsterdam zal be geven om daar met zijn gezin zijn intrek te nemen in zijn nieuwe woning aan de Prinsegracht. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) PORTES GIL TOT VOORLOOPIG PRESIDENT GEKOZEN. LONDEN, 26 Sept. (V.D.) Naar uit Mexi co City wordt geseind, is de minister van binnenlandsche zaken Portes Gil door de verkiezingscommissie van de beide Hui zen van het Mexicaansche Parlement met algemeene stemmen tot voorloopig presi dent van de Mexicaansche republiek ge kozen. Gil is een aanhanger van de po litiek van president Calles. Overeenkomstig het besluit van de Ka mer zullen de nieuwe presidentsverkie zingen op den derden Zondag in Novem ber plaats hebben. OVEREENKOMST. LONDEN, 26 Sept. V. D. De „Daily Telegraph" publiceert op opvallende wijze een zeer uitvoerig bericht van zijn diplomatieken medewerker, waar in wordt medegedeeld, dat de En- gelsch-Fransche vlootovereenkomst slechts een deel vormt van het ver drag, dat in werkelijkheid een nieuwe entente tusscken Groot-Brittannië en Frankrijk in bet leven roept en bepa lingen bevat, omtrent de samenwer king tusschen beide landen op diplo matiek, militair en maritiem gebied en omtrent de luchtvaart. 1000 RENDIEREN VERDRONKEN. OSLO, 26 Sept. V. D. Zooals gewoon lijk waren ook dit jaar ongeveer twee duizend rendieren op het Mageroe- eiland in de zomerweide gebracht. Dezer dagen zouden de dieren zwem mende naar het vasteland worden ge bracht. Daarbij werden oogeveeir 1000 rendieren door den sterken stroom mo- degesleept. Zij zijn verdronken. DE THEATERBRAND TE MADRID. 120 lijken geborgen. PARIJS, 26 Sept. (V.D.) Naar uit Ma drid gemeld wordt, werden gisteren de brandweerlieden, die sinds Zondagavond onafgebroken met het blusschings- en op- ruimingswerk bij het „Theatre Noveda- des" bezig waren, afgelost Tot nu toe zijn 120 lijken geborgen, terwijl het aantal ge wonden definitief op ongeveer vierhon derd is vastgesteld. Op de bovenrangen van het theater moe ten onder de puinhoopen nog v^le dooden liggen. DE VOLKENBONDSVERGADERING. GENEVE, 26 Sept. (V.D.) In de heden morgen gehouden zitting van de Volken bondsvergadering sprak Jhr. Loudon (Ne derland) over de bescherming der min derheden, welke naar de meening van de Nederlandsche delegatie van de grootste beteekenis is. MARKTBERICHTEN. WOERDEN, 26 Sept. Kaasmarkt. Aangevoerd 473 partijen. Prijzen: le kw. 5156, met rijksmerk le kw. 57 61, 2e kw. 5256, zware tot 65. Handel matig. AMSTERDAM, 26 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 307 vette kalveren, le kw. 1—1,10, 2e kw. 0,84—0,98, 3e kw. 0.70— 0,82, per Kg. levend gewicht; 50 nuch tere kalveren. 12-20 per stuk; 520 varkens, Holl. le kw. 0,880.90. 2e kw. 0,860,88, Overz. en Geldersche le kw. 0,88—0.90. vette varkens, 0,86 0.88, per Kg. slachtgewicht. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 26 Sept., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 766.3 te Storno way. L. B. 750.1 te Vardö. Verw. tot den avond van 27 Sépt.: Zwakke meest N. tot O. wind, hel der tot licht bewolkt droog weer, waar schijnlijk nachtvorst, weinig verande ring in temperatuur overdag. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 760. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 14.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A Woensdag 26 Sept.: 7.18 nam. ZWEMINRICHTING .DE ZIJL" 's Morgens 7 uur: 15 gr. C. 's Middags 12 uur: 15 gr. C. 's Nam. 3 uur: 15.5 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 16.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 16.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 16.5 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam'. Berlijn 59.43S/V Londen 12.097/Jt New-York 2.49'/» Parijs 9.747/u Brussel 34.657» Zürich 47.9Sl/i Praag7.39 Rome f 13.04 Madrid j. 41.09 Oslo 6-477» Kopenhagen 66 471/» Stockholm t 66.697» Weenen 35.11 Advertentiën. Door een noodlottig ongeval overleed onze lieve Christiaan Chr. L. GROENEWEGEN. H. M. GROENEWEGEN- v. Ulden. Leiden, 25 Sept. 1928. Utr. Veer 6. De plaatsen-verkoop voor Maandag 1 October Uitvoering CANTATE en INTIEME KUNST (v/h. PISUISSE) begint Morgen-ochtend 10 uur, Fa. JOH. EGGERS, Botermarkt 14.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3