Nu het kouder wordt Heerlijke Warme Deken? Het Leidsche Wollen Dekenhuis B. DE KONING dag-agenda. 1821 Sept Stadsgehooi zaal. Ba zaar van het Tehuis voor Vrouwen. lederen Dinsdag 78.15 uur. Wijk- gebouw „Pniël", Middelstegracht: Zit ting van het Bestuur v. h. Prot. Bur. voor Soc. Adviezen. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Jaspers e, Kist,, Mey- boom en Timmermans. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dir. Timmermans, Tel 390. Vrijdag 28 Sept., 's v. acht uur. Pieterskerk: Kerk-conoert. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 September a.s. waargenomen door de apotheken van df heeren G H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. De muziek speelde nogmaals het Volkslied, de eerewacht presenteerde de wapens. Hare Majesteit groette. Na afloop van deze plechtigheid be gonnen dadelijk de audiënties. De maaltijd. Gasterenavond was er een officieele maaltijd, waaraan genoodigd waren de leden van Ged. Staten van Noord- Holland en van den gemeenteraad. •Behalve de hofhouding zaten aan de commissaris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, de leden van Ged. Staten J. N. Hendrix, D. Kooijman, Mr. J. B. Bomans en de griffier Mr. I. H. Ve- ning Meinesz. Voorts burgemeester W. de Vlugt, de wethouders J. ter Haar, Dr. I. H. J. Vos, Th. M. Ketelaar, Walrave Boisse- vain, Dr. E. J. Abrahams en Von Frij- tag Drabbe, de gemeente-secretaris J. J. Roovers en 17 raadsleden. DE TROONREDE. Het wederantwoord der Koningin op het adres van Antwoord van de Eerste Kamer ter beantwoording van de Troonrede, op 20 September 1928, luidt: Mijne heeren, Ik verzoek U aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal Mijn dank over te brengen voor haar Adres van Ant woord. Met voldoening verneem Ik de ver tolking der gevoelens, welke daarin zijn geuit, en Ik ben erkentelijk voor de instemming met Mijn bede, dat Gods rijke zegen op haar arbeid moge rusten. EEN NIEUW SCHIP VOOR DEN ROTT. LLOYD. De Stoomvaart-Mij. Rotterdamsche Lloyd heeft opnieuw aan de Maat schappij voor Scheeps- en Werktuig bouw Fijenoord den bouw opgedragen van een motorvrachtschip type Kota- Inten. De Kota-Inten is een jaar geleden door Fijenoord aan den Rotterdam- schen Lloyd opgeleverd. Dezer dagen is het zusterschip Kota- Gede opgeleverd en thans zal Fijen oord ten derde male een schip van dit type voor den Rotterdamschen Lloyd bouwen, eveneens uit te rusten met 'n in haar eigen werkplaatsen te ver vaardig dubbelwerkenden tweetact Fijenoord-M. A. N. motor met een maximum vermogen van 8500 A.P.K. bij ca. 90 omwentelingen per minuut van de schroef. Het ligt in de bedoeling dit schip in samenwerking met Wilton's Machi nefabriek en Scheepswerf te bouwen. DE NATUURBESCHERMINGSWET. In de Troonrede heeft de regeering medegedeeld, dat het ontwerp van een Natuurbeschermingswet „kon worden tegemoet gezien". Als wij wel zijn ingelicht zegt het Handelsblad heeft de vermelding hiervan de beteekenis, dat de moge lijkheid van indiening en behandeling nog in het laatste jaar van de parle mentaire werkzaamheid van het zit tende kabinet, thans officieel is gesti muleerd. Het ontwerp is nog niet gereed, maar voor de voorbereiding er van is een interdepartementale commissie werk zaam, die met haar overwegingen reeds zoo goed is gevorderd, dat het eindresultaat er van binnen niet te langen tijd aan de regeering zal kun nen worden aangeboden. Nu in de Troonrede gewaagd is van deze wet, ligt het voor de hand, dat al les, wat mogelijk is zal worden gedaan om haar nog in het loopende zittings jaar in het „Staatsblad" te krijgen. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE. Het s.s. Tambora van den Rotter damschen Lloyd komt hedenochtend 7 uur te Marseille aan, In aansluiting daarop vertrekt de Rotterdam Lloyd Rapide om 10.05 uur uit Marseille en komt Zondagmorgen 7.16 in Roosendaal aan, om 8.51 te Rot terdam D.P., en 9.19 te Den Haag H. S. M. DE RAMP IN DE MIJN „HENDIK". Op de vraag van den heer Van der Waerden betreffende de publicatie van het rapport inzake de ramp in de mijn Hendrik, antwoordde de minister van Waterstaat, dat het van den aanvang af in het voornemen lag,om de rappor ten, die over de ramp in Staatsmijn Hendrik op 13 Juli j.l. uitgebracht, ge drukt verkrijgbaar te stellen. De rapporten van den hoofdinge nieur der mijnen en van de redactie van de Staatsmijnen waren reeds door RECLAME een U koopt deze het beste in Opgericht 1875 Haarl.str. hoek Donkersteeg 2-4-6 ALLE maten, ook de grootste. ALLE kleuren ALLE kwaliteiten ALTIJD G0EDK00PER! den minister ontvangen; evenwel moést het drukken wachten op het rapport van een der arbeiders-contro leurs. Nu dit stuk ook is ontvangen, zal tot afdrukken worden overgegaan. TELEFOONGESPREKKEN MET iNDIë. De nog steeds voortdurende telefo nische proefgesprekken tusschen Ne derland en Ned. Indië zijn weder met een nieuw succes bekroond. Werd nu alleen in Nederland op 'n gewoon abonné-toestel, en ook uit an dere plaatsen dan Den Haag en Am sterdam gesproken, gisteren spraken in ïndië verschillende personen voor het eerst op het telefoontoestel in hun woning, echter alleen te Bandoeng. En zoo keuvelden Nederlanders te Vlissingen, Noord wijk en Waddinx- veen, van huis tot huis met familiele den of kennissen te Bandoeng. In Indië werkt men thans hard, om ook de andere plaatsen op Java in het verkeer te betrekken en men hoopt hierin binnen enkele maanden te zijn DE RETOURCOMMISSIES IN HET GASBEDRIJF. Het is B. en W. van Wormerveer ge bleken. dat de gepensioneerde direc teur der Wormerveersche gasfabrief, de heer L., van leveranciers der ge meente bedragen van 1125 en 3984 heeft genoten. Op een verzoek om deze gelden in de kas van het gasbedrijf terug te storten, antwoordde de heer L., dat hij hiertoe geen termen aanwezig acht. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor: 1. Het besluit van 27 Juli 1925, waar bij met ingang van 1 Aug. 1925 aan P. N. L. op zijn verzoek eervol ontslag is verleend, onder dankzegging voor be wezen diensten in te trekken. 2. aan P. N. L. oneervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van di recteur van het gasbedrijf, hetwelk geacht wordt te zijn ingegaan op den len Juli 1925 BUITENLAND. DE ONTSLAG-AANVRAGE VAN PROF. VAN HAMEL. Graaf Gravina tol zijn opvolger benoemd. De Raad van den Volkenbond heeft gis teren besloten inplaats van prof. van Ha mel, den Italiaanschen fregatkapitein Graaf Gravina tot Volkenbondscommissa ris voor Dantzig te benoemen. Het man daat van prof. van Hamel loopt 22 Febr. 1929 af, maar hij zal zijn ambt formeel blijven vervullen tot 22 Juli 1929. De be noeming van Graaf Gravina zal te Dant zig waarschijnlijk met vreugde begroet worden. In verband hiermede wordt er op gewezen, dat de besluiten van prof. van Hamel, gedurende den laatsten tijd noch in Dantzig, noch door de Poolsche Regee ring goedgekeurd- werden. De Raad van den Volkenbond en het Intern. Hof van Arbitrage te" Den Haag waren dan ook vaak gedwongen in hoogste instantie voorschriften te treffen, die vaak niet in overeenstemming waren met besluiten van prof. van Hamel in eerste instantie. Staatssecretaris Von Schubert wist den Raad echter tot de overtuiging te bren gen, dat een nieuwe bezetting der functie noodig was. De nieuwe Volkenbondscommissaris is benoemd voor den tijd van 3 jaren. De Raad zal echter een jaar voor het einde van het mandaat moeten beslissen of dit mandaat geldig is voor nog 3 jaren. DE VOLKENBONDSVERGADERING. De ontwapeningskwestie. De discussies in de derde commissie der Volkenbondsvergadering hebben gis teren een onverwacht verloop genomen en beloven tenslotte meer goeds voor den voortgang van den voorbereidenden ar beid voor de ontwapeningsconferentie, dan den vorigen dag te voorzien was. Het schijnt thans waarschijnlijk, dat de Vol kenbondsvergadering in deze zitting nog een bepaald tijdstip zal vaststellen voor het weder bijeenkomen der commissie- Loudon, ondanks het verzet dat lord Cus- hendun de vorige week tegen dit denk beeld geuit bad. Bij de behandeling van de resolutie in zake de ontwapeningsconferentie, stelde Bouoour voor de voorbereidingscommissie in ieder geval in 1929 bijeen te doen ko men. De heele zaak werd ten slótte weer naar de redactiecommissie verwezen. Een motie der redactiecommissie. De redactie-commissie voor de vaststel ling 'van den datum der commissie-Lou- don heeft gisteravond den tekst eener mo tie aangenomen, waarmee de Duitsche delegatie in zoover kan meegaan, dat zij vermoedelijk niet tegen zal stemmen. Daarin wordt ten slotte gezegd, dat de ontwapeningscommissie in ieder geval be gin 1929 bijeenkomt. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De overwinning der Nationalisten. Volgens berichten uit Moekden is de verovering van China door de Nationalis ten, die een aanvang nam bij Kanton in Juli 192G, thans voltooid. Te Ansjan bij de Mantsjoerijsche grens, hebben de overblijf selen van het leger der Noordelijken (o.a. Sjantoeng) zich overgegeven aan den Mantsjoerijschen generaal Jang Gil-ting. Het heet, dat Jang Gil-ting de veiligheid heeft gewaarborgd aan generaal Tsjang Tsoen Tsjang. De samenwerking van Jang Gil-ting met de Chineesche Nationalisten ter bedwin ging van de Chineesche Noox'delijken, be wijst hoe sterk de zaak van de Chineesche Nationalisten er ook in Mantsjoerije voor staat. DE ORKAAN IN MIDDEN-AMERIKA. Hulp voor de slachtoffers. Het Amerikaanscbe Roode Kruis doet een beroep op het publiek voor ten min ste 5 millioen dollar om hulp te bieden aan de slachtoffers van den orkaan in Florida. Portorico" en de Virgin-eilanden. Men schat dat 400.000 menschen in Por torico en 15.000 gezinnen in Florida hulp zullen noodig hebben. De berging van de lijken der slachtoffers in Florida is een vreeselijk probleem en tr worden maatregelen getroffen om be smettelijke ziekten te voorkomen. Heele uitgestrektheden worden uit vliegtuigen met kalk bedekt en arbeiders begraven de slachtoffers in ongebluschte kalk. Volgens de laatste berichten zijn er nu reeds 1385 dooden. HUGO STINNES IN VRIJHEID GESTELD Tegen borgstelling van een millioen. Naar uit Berlijn gemeld wordt, is Hugo Stinnes Jr. gistermiddag 1 uur in voorloo- pige vrijheid gesteld, nadat zijn verdedi gers de borgsom van 1 millioen mark ge deeltelijk in contanten, gedeeltelijk in kostbaarheden hij de rechtbank hadden gedeponeerd. Stinnes moet zich ter be schikking van de justitie houden. De raadkamer had lang beraadslaagd alvorens te beslissen tot invrijheidstelling van Hugo Stinnes. De drie advocaten van Stinnes hadden de beraadslaging bijge woond. De autoriteiten hadden medegedeeld, dat eerst Dinsdag a.s. over het verzoek tot invrijheidstelling van Stinnes zou be slist worden. Ze hadden dit onjuist be richt verspreid om eventueele incidenten bij de invrijheidstelling te voorkomen. Deze misleiding van het publiek door de autoriteiten wordt door enkele bladen ten zeerste afgekeurd. KORTE BERICHTEN. Het Australische parlement heeft een noodwet tot bescherming van werkwilli gen hij de havenstaking aangenomen. Het Britsche voorstel tot verminde ring van het aantal zittingen van den Volkenbondsraad is aangehouden tot de Decemberzitting van den Raad. Het is nog niet zeker of de conferen tie tot codificatie van het internationale recht in Den Haag zal worden gehouden. De Duitsche regeering zal nog tij dens de Volkenltondsvergadering officieel antwoorden op de rede van Briand. De inhoud der Fransch-Britsche vlootovereenkomst is door een Ameri- kaansch blad medegedeeld; de juistheid van het medegedeelde wordt van Britsche zijde erkend. Melding wordt gemaakt van een com plot tegen Achmed Zogoe, dat op bloedi ge wijze zou zijn onderdrukt. Te Nanking heeft een munitie-ont ploffing 20 dooden en gewonden geëischt. In een deel van Westfalen heerscht een appendicitis-epidemie. Vele blinde darm lijders moesten geopereerd worden. LUCHTVAART. DE VLIEGTOCHTEN NAAR INDIë. Reuter meldt d.d. 21 Gezer: Het tweede Nederlandsche vliegtuig is om 17.15 te Konstantinopel aangeko men. Jdet zal morgen tegem den avond weer vertrekken. Bij de Indische Luohtvaartmaatschap- Eii „zijn de volgende telegrammen inge- ómen: re. Van de H.-N.A.F.A. met den be> stuurder Kapt. Koppen: Wegens zware regenvallen is de ge steldheid van het vliegveld te Bangkok zoodanig, dat er niet geland kan wodien Vliegen nu rechtstreeks door naar Sen- gora en zulle 1 daar de mail bestemd voor Bangkok afleveren. 2e. Van de H.-N.A.FB.. met Moll, dat deze is vertrokken van Boedapest te 7.38 plaatselijke tijd en aangekomen te Sofia 12.57 pl. tijd. Alles is in orde. UIT DE OMGEVING. ZOETER WOU DE. Gemeenteraad. Donderdagmorgen vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden zijn aanwe zig behalve de heer Noordman, die later ter vergadering komt. Te ongeveer kwart over tien opent de RECLAME aroD-dtgezondcnsterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol 'i vc&Loei iede/ie&n voorzitter de vergadering, waarna door den secretaris de notulen worden gelezen die onveranderd worden vastgesteld. Daarna doet de voorzitter mededee- ling van de ingekomen stukken. Van Ged. Staten -is ontvangen een af schrift van een K. B* waarbij toestem ming wordt verleend om het café van L. Dt lie in de Weipoort te gebruiken als stemlokaal bij de verkiezingen van leden der Tweede Khmer en der Provinciale Staten. De gevraagde toestemming voor het café van Kompier aan den Hooge Rijndijk is geweigerd. In verband hierme de zegt de voorzitter dat aan den Hooge Rijndijk naar een andere localiteit moet uitgezien worden. In een der volgende vergaderingen zal mitsdien worden voor gesteld om de verordening regelende de aanwijzing van stemlokalen te wijzigen. Naar aanleiding van een verzoek van het R.K. Kerkbestuur om een subsidie uit de gemeentekas van 200 voor 1928 en volgende jaren, ontspint zich een lange discussie. B. en W. stellen voor om voor 1928 die subsidie toe te staan en dan tel ken jare opnieuw omtrent het verleenen eener subsidie te oordeelen. Nadat den heer G. van Leeuwen is medegedeeld, dat het B. en W. niet bekend is of de naai cursus, waarvoor die subsidie gevraagd wordt, ook toegankelijk is voor anders denkenden, doet deze een voorstel om on der een daartoe strekkende voorwaarde voor 1928 de subsidie te verleenen. Dit voorstel wordt gesteund door de heeren Los en de Graaf en in stemming gebracht, aangenomen met alleen de stem van den heer Stadhouder tegen. Vastgesteld wordt het eerste suppletoire kohier der hondenbelasting voor 1928 ten bedrage van 19.50. Vastgesteld wordt 'n besluit tot wijziging der begrooting 1928, conform voorstel van B. en W. Vervolgens deelen B. en W. mede, dat de aangeboden rekening over den dienst 1927 en de begrooting van het waterlei dingbedrijf gedurende veertien dagen ter secretarie ter visie hebben gelegen. Ver volgens leest hij voor het rapport der com missie van onderzoek, waaruit blijkt, dat deze geen op- of aanmerkingen heeft en adviseert tot voorloopjge vaststelling, zoo als de rekeningen door B. en W. zijn aan geboden. Bij hoofdelijke stemming wordt vervolgens met algemeene stemmen, uit gezonderd 'die der wethouders, die niet medestemmen, daartoe besloten. Aangeboden wordt vervolgens de be grooting voor den dienst 1929, alsmede de bëgrooting van het waterleidingbedrijf. De eerste sluit in den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven met 115.351.77 en in den kapitaaldienst in ontvangsten met ƒ8502.61 en met ƒ6345 in uitgaven. De begrooting van het waterleidingbe drijf sluit in den gewonen dienst met ƒ13.200 en in den kapitaaldienst met 4351.08, zoowel in ontvangsten als in uitgaven. Bij deze bëgrooting geven B. en W. al gemeene beschouwingen, waaruit blijkt, dat de financieele toestand der gemeente aanmerkelijk beter is geworden. Behalve toch dat een belastingverlaging der per- soneele belasting van 120 tot 100 opcenten wordt voorgesteld, stellen B. en W. in het vooruitzicht, dat, wanneer de opbrengst de raming mocht overtreffen, nog een ver dere verlaging der opcenten zal doorge voerd worden, teneinde ook te kunnen komen tot een verlaging der grondbelas ting, welke pas mogelijk is wanneer niet meer dan 80 opcenten op de Personeele Belasting worden geheven. De gemeente lijke inkomstenbelasting is verder 10.000 lager geraamd dan verleden jaar, hetgeen tengevolge zal hebben, dat het vermenig vuldigingsgetal en derhalve het heffings percentage aanmerkelijk lager kan gesteld worden voor 19291930 dan voor het loo pende belastingjaar. Gewezen wordt ver der op de toeneming van het aantal wo ningen en derhalve op het aanmerkelijk gestegen inwoneraantal. Mede wordt de aandacht gevestigd op de grootere op brengst der grond- en personeele belas ting tengevolge van het bouwen dier wo ningen, alsmede, op de te verwachten grootere opbrengst der gemeentelijke in komstenbelasting. Vermelding dient voorts dat er een grooter winst gemaakt zal wor den op het te leveren water, zoodat de ex ploitatiekosten van het bedrijf gunstiger zullen worden. Trouwens momenteel is het verlies nog maar geraamd op 558, terwijl dit verlies nog bedro-eg in 1927 ƒ1792.42 en voor 1928 is geraamd op 1462.78^. Vervolgens wijzen B. en W. nog op de verbetering die is ingetreden in het vee houders-, zuivel- en tuindersbedrijf, die nog steeds de hoofdbronnen van bestaan vormen in deze gemeente. Ook vestigen zij de aandacht op de nieuwe industrie, die in deze gemeente is gekomen, n.l. de bim- cementfabriek der firma Oosthoek. Het onderhouden der wegen en bruggen zal in het komende jaar afdoende worden uit gevoerd, in verband waarmede de begroo ting ivan publieke werken aanmerkelijk hooger is geraamd dan verleden jaar. De aandacht wordt er op gevestigd, dat eer lang moet worden overgegaan tot den aankoop van een terrein voor lichame lijke oefening ten behoeve der openbare 5.30 0.30 7.00 745 ö.iS 10.00 6.00 6.00 745 8.00 10.15 10.30 "45 Radio-Programma. AT ER VANAVOND TE HOOREH U (HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. K. R. O. DinermuzLek. Gramofoomplaten. „Knipcursus per radio", bpreekster: mej. Stepharfa v. Emibden uit Arnhem. Onderw.: „Reisindrukken uit Mexico". Concert. Persberichten van Vaz Dias iHILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. Diner-concert. Politieberichten. V. A. R. A. V. A.RA.-programma. V.A.R.A.-varia. 5.20 10.50 6.05 8.20 I*35 6.20 6.50 7.15 7.35 8.05 8.35 9.50 10.10 10.50 8.20 8.50 Sluiting programma. KöNIGSWUSTERH1250 M. Namiddagconcert. Muziek. LANGENBERG, 468,8 M. Vooravond-concert. Vroolgke avond. Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY, 1604,3 M. Kinderuurtje. Orkest. Tijdsein, weerbericht. Muzikaal tusschenspel. De grondslagen der muziek. Muziek en zang. Vaudeville. Scheepsberichten. Concert. PARIJS, „Radio-Paris", .1750 M. Landbou wberichten Concert. In de pauze: Persberichten. ZONDAG 23 SEPTEMBER. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur n.m. 1870 M. N. C. R. V, i 9.50 kerkdienst uit het Kerkgebouw a. d. Keizersgracht te Amster dam. Voorganger: Ds. D. Sikkel* Geref. Pred. aldaar. 1Orgelspel. 2. Votum en Zegengroet. 3. Zingen Ps. 42 1 en 3. 4. Lezen van den "Wet des Heeren en van den 27en Psalm. 5. Zingen Psalm.1 3:2. 0. Gebed. 7. Zingen: Ps. 63 1 en 2. 8. Bediening des Woprds over Psalm 27 4—6. 9. Nagebed. 10. Zingen Ps. 84 :6. 11. Zegen. 12. Orgelspel. 5.50 Overzicht van den Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk, Hof- laankerk, te Kralingen. Voorgan ger: Ds. Joh. E. van der Valk, Ned. Herv. Pred. aldaar. 2. Zingen Ps. 66 4 en 8. 3. Votum. 4. Gebed. 5. Geloofsbelijdenis. o. Desem Openb. 7.: 917. 7. Zingen Gez. 7 1 en 4. 8. Lezen van den tekst: 2 Cor. 12 vs. 7, 8 en 9a. prefd. 13. Zingen Ps. 84 6. 14. Zegen. I5- Orgelspel1. HILVERSUM, 1071 M. V. P. R. O. 6.30 Uitzending van den AvcndJdienst uit de Groot© Kerk te Hoorn. Spr. Ds. Nanne Zwiep, aldaar. lagere school, terwijl een verdere verbe tering en bestrating van den Vrouwen- weg vermoedelijk zal worden doorgevoerd. Nadat de voorz. een en ander heeft voorgelezen, stelt hij voor, deze begrootin gen in handen te stellen eener commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Los, de Groot en Stadhouder. Aldus wordt besloten. De concept begrooting met me morie van toelichting zullen den leden thuis worden gezonden in afschrift. Vervolgens wordt een nieuwe verorde ning vastgesteld tot heffing van opcen ten op de personeele belasting. Bij de vaststelling der begrooting 1928 was de opbrengst geraamd op ƒ5100 terwijl vol gens mededeeling van den Inspecteur der Directe Belastingen de opbrengst vermoe delijk ongeveer ƒ3000 meer zal zijn. De oorzaak hiervan is zeer zeker toe te schrijven aan een te lage raming, doch 't vindt voornamelijk zijn oorzaak in het feit, dat het Rijk de huurwaarden der wo ningen heeft doen herschatten, hetgeen heeft geleid tot 120 opcenten te gaan hef fen inplaats van 100 opcenten. Aldus wordt besloten. Hierna worden de vergoedingen der bij zondere scholen ex art. 101 der L. O.-wet over 1926 vastgesteld als volgt: school II. Rijndijk 2155.50; school Schenkel weg ƒ2912.32; school Zuidhuurt (voor Meisjes) ƒ3135.68. Aan het bestuur der bijzondere school aan den H. Rijndijk wordt nog een voorschot verleend van 160 op de uit te keeren vergoeding voor een assistente over 1928. Het ontwerp uitbreidingsplan zooals dat in de vorige vergadering werd vastge steld werd thans definitief vastgesteld en zal alsnog gedurende veertien dagen ter visie worden gelegd. Vervolgens wordt behandeld een voor stel van B. en W. om over te gaan tot ver breeding en bestrating van den Vrouwen- weg vóór d@ 50 woningen en de uitvoe

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2