ke Hoogheid, den Prins der Nederlan den, Hertog van Mecklenburg en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana der Nederlanden, wederom in het midden van de Volks vertegen woor diging te mogen zien ter opening der gewone zitting. 2. De Kamer deelt van harte de door Uwe Majesteit tot uiting gebrachte gevoelens van dankbaarheid voor de zegeningen, welke in het afgeloopen jaar ons volk zijn te beurt gevallen. De mededeelingen nopens den eco- nomischen toestand van ons vader land vernam de Kamer met belang stelling. 4. Met aandacht nam de Kamer ken nis van het gevoelen van Uwe Maje steit, dat de financieele toestand tot soberheid maant, niet het minst, om dat de zware lasten, door de verschil lende publieke lichamen op de bevol king gelegd, een duurzame verbete ring van den economischen toestand belemmeren. 5. Het verheugde de Kamer te mo gen vernemen, dat de betrekkingen met andere Mogendheden van den meest vriendschappelijken aard zijn. Hoewel, evenals Uwe Majesteit, met voldoening begroetende de toenemen de internationale samenwerking op velerlei, in het bijzonder ook op eco nomisch gebied, betreurt de Kamer 't mede, dat de pogingen tot internatio nale vermindering van bewapening niet sneller tot tastbare resultaten vermogen te leiden. 6. De toezegging ten aanzien van een voorstel omtrent toetreding tot het te Parijs onlangs geteekende verdrag tot uitbanning van den oorlog, waarin een nieuwe waarborg mag worden gezien voor de handhaving v. den vrede, vond bij de Kamer een aandachtig gehoor. 7. Zij nam met ingenomenheid ken nis van het door Uwe Majesteit uitge sproken vertrouwen, dat hernieuwde besprekingen met België zullen leiden tot een voor beide landen bevredigen de uitkomst. 8. De Kamer vernam met levendige belangstelling de aankondiging van verschillende gewichtige wetsontwer pen. 9. Het stemde haar tot dankbaarheid te mogen vernemen, dat in den politie- ken toestand van Nederlandsch-Indië verbetering valt op te merken en dat 't bedrijfsleven aldaar zich over het al gemeen in een normalen bloei ver heugt. 10. De Kamer verheugt zich met Uwe Majesteit over de lichtpunten, welke ten aanzien der economische ontwik keling van Suriname zijn waar te ne men, doch betreurt evenzeer, dat het nog'steeds onzeker is. 11. Dankbaar was zij voor de verblij dende mededeeling, dat de economi sche opleving van Curasao blijft aan houden. Met Uwer Majesteifts bede, dat Gods rijken zegen op den arbeid der Staten- Generaal moge rusten, stemt de Eer ste Kamer van ganseher harte in. De algemeene strekking wordt z h. st. goedgekeurd. De VOORZITTER deelt mede, dat het adres hedenmiddag aan de Konin gin zal worden aangeboden door de Commissie van Redactie aan wier hoofd de Voorzitter zich zal stellen. De vergadering wordt verdaagd tot nadere bijeenroeping. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Bij den aanvang der vergadering van gistermiddag aanvaardde de voor zitter, Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, zijn taak met een rede, waarin hij wees op de verkeerde opvatting van sommige leden, dat de werkzaamhe den der Kamer eerst weer ter hand genomen zouden worden na den der den Dinsdag in September. Dit geldt echter alleen voor open bare vergaderingen, niet voor den ar beid in het algemeen. De VOORZITTER bracht voorts dank voor den steun, hem gegeven in de afgeloopen drie* jaren, dat hij de leiding der werkzaamheden had. Dit vierde jaar zal aan den arbeid der leden hoogé eischen stellen, wes halve hij een beroep deed op hun zelf beperking. De Kamer begeeft zich vervolgens in de afdeelingen tot het benoemen van voorzitters en ondervoorzitters. Na heropening deelt de VOORZIT TER mede. dat benoemd zijn tot voor zitters de h-eeren Dr de Visser. Nolens Albarda, Van Gijn, en Heemskerk en tot 2de voozitters de heeren v. Schaik, Merchant, J. J. C. van Dijk, Vliegen en Aalberse. Regeling van werkzaamheden. De VOORZITTER stelt voor om op Dinsdag 2 October te beginnen met 't afdeelingsonderzoek van de Rijksbe- grooting en van een groot aantal wets ontwerpen, w.o. dat betreffende den rechtstoestand van Ambtenaren. Het wetsontwerp tot regeling der Winkelsluiting zal thans nog niet wor den onderzocht in de afdeelingen. Aldus besloten. Interpellatie-v. d. Heuvel. De interpellatie-v. d. Heuvel betref fende den toestand in de suikerindus trie en eventueele maatregelen, wel ke hiertegen genomen zouden kunnen worden, wordt toegestaan. Interpellatie-L. de Visser. De VOORZITTER stelt voor, de in terpellatie-De Visser over de maatre gelen door de regeering genomen ten aanzien van de internationale meeting van communisten op 26 Augustus j.l. niet toe te staan, aangezien het hier 'n afgedane zaak betreft en deze gemak kelijk bij de begrooting kan worden behandeld. Het voorstel wordt aangenomen met 46 tegen 23 stemmen. Regeling van werkzaamheden. Besloten wordt tegen Dinsdag 17 October aan de orde te stellen een aan tal wetsontwerpen, o.a. dat betreffen de de Indische Staatsregeling, Wijzi ging L. O.-wet, Mijnrecht, wijziging van de regeling van het beroep in be lastingzaken, wijziging van de bevor- deringswet voor de landmacht. inter pellatie-Van den Heuvel, motie-Vlie gen en -v. d. Bergh betreffende huren woningwet-woningen. De heer L. DE VISSER (C. P.) ver zoekt thans ook zijn interpellatie be treffende Kurt Vogel aan de orde te stellen. Hij merkt op, dat de Kamer reeds langen tijd geleden toestemming gaf voor deze interpellatie. De VOORZITTER zegt toe, bij de eerstvolgende regeling van werkzaam heden en voorstel ten deze te zullen doen. Aldus besloten. Interpellatie-Drop. De heer DROP (S. D.) verzoekt te mogen interpelleeren over den toe stand in het mijnbedrijf, mede in ver band met het stijgend aantal ongeval len en het ongeluk met dood el ijken af loop in de Staatsmijn Hendrik. Op dit verzoek zaï in de eerstvolgen de vergadering worden beslist. De vergadering wordt verdaagd tot 16 October, 's middags 1 uur. Brief uit Sassenheim XLI. Amice, Ik moet nog even terugkomen op wat je verleden week schreef aangaande onze Oranjefeesten. Je behoort blijkbaar tot diegenen, die liefst zouden zien dat onze menschen zich uit de Oranjevereeniging terugtrok ken, om in eigen kring de verjaardag van onze Koningin te vieren. Je meent dat er zooveel zwarte kanten aan onze feestviering zijn verbonden, dat de goede punten die ik noemde, daar lang niet tegen opwegen. Veel zal ik over deze kwestie niet meer schrijven, daar we 't hier toch zoo ge makkelijk niet over eens worden. Ik voor mij meen nog steeds, dat onze menschen juist zoo lang mogelijk in de ■Oranjevereeniging moeten blijven, om daar 't kwade te weren. Ik meen dat men daar trouwens de laatste jaren vrijwel in is geslaagd. Natuurlijk geef ook ik toe, dat zoo'n tent als er dit jaar op het feestterrein was, met zoo'n miniatuur paardenspel, daar niet hoort. Maar ik hoor dat hier over ook reeds in 't Bestuur der Oranje vereeniging is gesproken, en dat derge lijke dingen in de toekomst beslist zullen worden geweerd. Maar verder ben ik van meening, dat er door de Oranjevereeniging geen dingen zijn georganiseerd of toegelaten, die onze menschen rechtmatige reden tot ergernis geven. Ik wil niet ontkennen, dat er aan alle feesten bezwaren kleven. Dat geldt ook kroningsfeesten, onafhankelijksfeesten, - ja zelfs van heel gewone bruiloften in som mige gevallen. Dan wordt er door enkele menschen wel eens wat te veel gedronken, en soms dingen gezegd of gedaan, die niet door den beugel kunnen. Ik wil dit kwaad volstrekt niet vergoe lijken, maar meen toch, dat men daarom, nog niet alle feestviering achterwege be hoort te laten. Wel moet tegen het kwaad worden ge waarschuwd en gewaakt. Trouwens je zult wel toegeven dat dit kwaad niet weggenomen zou worden als onze menschen zich uit de Oranjevereeni ging terugtrokken. Laat men daarom lie ver alle krachten inspannen opdat de zaak verder zooveel mogelijk in goede banen wordt geleid. Daarnaast zouden we echter zelfstandig kunnen trachten om de feesten eenigs- zins beter aan het hoogere doel te doen beantwoorden. Neem jij nu eens het ini tiatief, Amice, om volgend jaar, b.v. aan den vooravond der feesten, een mooie bij eenkomst te organiseeren. We kunnen dan eens zien, of we op deze wijze onze menschen kunnen trekken, en ons doel wat beter benaderen. Nu ik toch aan 't schrijven ben, wil ik ook nog even eenige aandacht wijden aan een tweetal belangrijke gebeurtenis sen in ons dorpsleven. In de eerste plaats wil ik er mijn blijd schap over uitspreken, dat in de jongste Raadsvergadering besloten werd tot den bouw van een nieuw raadhuis. Toen deze kwestie in 1925 ook aan de orde was, heb ik geschreven tegen de voorstellen van B. en W. Ik meende toen dat het verstan diger was even af te zien, welke gevol gen de sluiting van Amerika voor onze narcissen voor de gemeente-financiën zou hebben. Ik meen dat nu wel geconstateerd kan worden, dat ondanks Amerika's protectio nistische politiek het bloembollenvak zich schitterend heeft gehandhaafd. De twee laatste jaren zijn niet van de gunstigste geweest, maar ik geloof niet, dat ik te gengesproken zal worden, als ik zeg dat de toestand in het bollenvak momenteel zeer gezond is. Daarom was er m.i. dan ook geen reden den bouw van een nieuw gemeentehuis nog langer uit te stellen. En waar onze vroede vaderen het hier over blijkbaar eens waren, verheugt het me, dat ze de zaak flink hebben aange pakt en dat we een mooi raadhuis mogen verwachten. Ik heb altijd dit standpunt ingenomen, dat men, als de financiën zulks niet toelieten, den bouw liever nog maar wat uit moest stellen. Maar dat, als men tot bouwen besloot, de zaak ook wat royaal moest worden opgevat. Ik hoop niet, Amice, dat je me op grond van deze ontboezeming voor een verkwis ter zult aanzien. Maar ik richt me maar graag naar onze voorvaderen. Die worden ons steeds voorgehouden als voorbeelden van zuinigheid en vroed beleid. En toch hebben die menschen dikwijls zeer goed ingezien dat een raadhuis moet zijn een sieraad voor de gemeente. Uit een ge meentehuis moet eigenlijk de energie en de werkkracht van zijn bouwers je tegen spreken. Het moet het stempel dragen van den tijd waarin het gebouwd is en van de burgerij die aan den bouw heeft meegewerkt. Daarom hoop ik, dat ons raadhuis werkelijk mooi wordt, en dat ons nage slacht nog met trotsch inwoner en vreem deling zal kunnen wijzen op wat nu ge sticht wordt. Wethouder Bader vierde in de afgeloo pen week zijn vijf en twintig-jarig jubi leum als raadslid, en werd in dezelfde raadsvergadering als zoodanig gehuldigd. Gaarne brengen ook wij onze hulde aan dezen stoeren werker. We zouden wel eens wenschen, dat er, bij de behandeling van principieele kwes ties in den raad, bij den heer Bader iets meer bleek van de éénheid die er toch tusschen geloovige Katholieken en geloo- vige Protestanten in verschillend opzicht behoort 'te bestaan. In dit opzicht zijn we in den heer Bader wel eens eenigszins te leurgesteld. Maar als één van de beste burgers van ons goede Sassenheim willen ook wij gaarne den jubilaris huldigen. De heer Bader is een ijzeren werker, een „self-made" man, één van de leidende figuren in het bloembollenvak. Naast zijn eigen zaak, had de heer Bader een be langrijk aandeel voor zijn rekening in de stichting en uitbouw van Hollandsch Bloembollen Huis, één der allergrootste instellingen in bet geheele Bloembollen vak. Ik ben er van overtuigd, dat er niet zoo heel veel schouders gevonden worden die een dergelijke zware last zouden kunnen torsen. En er zijn ongetwijfeld slechts zeer wei nige menschen die lust en kracht hebben, om rïaast zoo'n zware levenstaak, ook nog iets te doen voor de gemeenschap en bet algemeen belang. Tot die zeer weinigen behoort wethou der Bader. Hij heeft zijn lidmaatschap van den raad nooit opgevat als een eere baantje, maar hij heeft zich steeds met zijn volle energie aan de belangen der ge meente gegeven èn als raadslid, èn als wethouder. Van harte wenschen we hem toe, dat God hem nog jaren spare in onvermin derde kracht en hopen dat ook onze ge meente hiervan mag blijven profiteeren. Sassenheim, 18 Sept. 1928. SASSEMER. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. In de gehouden vergadering van de afd. Boskoop van den Bijz. Vrijw. Landstorm is door den heer D'. Mesman Wzn„ aan de afd. ean vaandel geschon ken. Het fraaie vaandel is te bezichti gen dn de- etalage van het kleedinghuis Reijerskoop 5. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling". Veiling van 19 Sept. Rozen per bos: Columbia 5468 ct.; Butterfly'.4651 ct.: .Golden Ophelia 40 51 ct.; Rosalandia 2642 ct.; Jul'es Bouchë 5076 ct.; Gem. Rozen 1021 ct.; Ophelia 2440 ct.; Claudius Per- net f0,84ij"; Ha-dley 54—81 ct.; Wilh. Kordes 5075 ct.; Elle Poulsen 46—73 ct.; Marcel Royer 5672 ct. Diversen: Gladiolen per bos 1015 ct.; Dahlia's per bos 1020 ct.; Chry santen per bloem ?o25 ct.id. tros per tak "14—17 ct. HAZERSWOUDR. Het bouwen van twee burgerwoon huizen met autogarage voor rekening van den heer N. van Gent alhier, is op- gedragep wat het metselwerk betreft aan den heer Y. Hortensius en het tim merwerk aan den heer B. van Wie- ringen, beide aannemers alhier. De wekelijksche vergaderingen van de J.V. op Geref. Grondsl. „Filaael- phia" zijn weder aangevangen en zul len worden gehouden op Zaterdag des avonds half acht, en om de veeertien •dagen des Zondagmiddags twee uur in het lokaal achter de Geref. Kerk. Tot voorz. werd herkozen de heer C. Bogaards, en tot bestuursleden gekozen de heeren Nic. de Gelder, L. van Veen Pzn., M. Slappende!, D. Pels en A. Vreugdenhil. Jongelingen die den leef tijd van 16 jaar hebben bereikt, kun nen zich bij het bestuur aanmelden om lid der vereeniging te worden. Bij de gehouden ballonnenwed strijd, waaraan door ongeveer 200 kin deren werd deelgenomen, worden 25 adressen terug .ontvangen van plaat sen waar de ballonnen zijn neergeko men. Do eerste prijs wera toegekend aan H. van Velde Hzn., wiens ballon was gedaald te Oldeberkoop (Fr.); de tweede- aan £or van .Ofwegen, gedaald •te Takozijl; de derde aan Jannetje de Bruin, gedaald te Blankenkoim (O.), de vierde- aan A. Timmerman, gedaald te Halfweg iN.-H.), en de vijfde aan jac. Straver, gedaald te Vijfhuizerweg Haarlemmermeer. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Wil lem, .z.vi T. Bogaard en K. Slinger; Gerharda a.v. T. v. Bloemendaal enH. Doeve; .Adriana d.v. M. A. de Man en G. Vaalburg; Wilhelmina d.v. G. Kloot wijk en C. Romcijn; Remmelt z.v. G. de Koning en A. Hommes; Theodorus Petrus z.v. J. Appelman en C. v. d. Voort; Elisabeth Wietske d.v. P. N. Schalk en W. E. v. Putten; Johann s Lionijsius z.v. J. Marbus en N. C. Los; Kempe z.v. W. Kamerman en M. de Kon; Adriaan z.v. W. de Wejjze en J. v. Dijke. Overleden: Pieter Mantel 86 j. wedn. van A. ter Hofstede. LMS-L Coöp. Veiiingvereeniging H.B.G. Uitslag gehouden Plantgoedveilingop Woensdag j.l. Prijzen per H.L. of Ë.G. E.v.T. Cram. Brillant f32; Pres. Lin coln f58; Pr. van Oostenrijk f69; Pro serpine f185; Rose Grisdelin f2228; Artus f 1520; La Reine f2529; Verm. Brillant f 100; Gele Prins f104; Coul. Cardinal f112; Mon Tresorfi96 Maes f80; La Reine Max: f80; Witte Due Max f30; Prosperity f83; Ibis f202; Cullinan f152; D.w.T. Will. Cop land f2325; Fame. Sanders f c2;Bar- tigon f4044; Prof. Rauwenhoff f29: Rose Perfection f48; Pr. Elisabeth f 30 —40; Bar. de la Tonnaye f30; Will. Pitt f5461; Centenaire f26; Le Notre f 41; D.v.T. Salvator Rose f2; Peach «Blossom Ï186; Murillo f27; Mr. v. d. Hoeff f186192; Imp. Rubrorum f92; Cour. d' Or f 108117; Myst. of India f43; Marquette f128; E.l.T. Ingl. Yel low f25; H.I. Hart Nibbrig f28; Impe rator f30; E.n. Empress per H.L. f 20 Golden Spur per K.G. f0,43; Poëticus Recurom fo,n; Cervanthus f0,46; Tre- serve f2,45; White Lady f0,17; Sou thern. Gem-. fo,i2V2; Ornathus f0,18; Victoria f0,44. OEQSTOEEST. De heer G. J. Hoitink, komtni-es dienstgeleider alhier, slaagde dezer da gen voor assistent Dir. Belastingen- Ge zien zijn drukke werkkring, is het ze ker een ex-tra felicitatie waard, dat hij zijn studie met succes bekroond zag. Eindvergadering „Wiweto". Woensdagavond waren heeren winke liers-etalagehouders en standhouders m-et hun dames en verdere genoodigden bij-een gekomen in het met bloemen ver sierde hotel „Het Witte Huis". De stem ming was er al dadelijk in, dank zij' de belanglooze medewerking van het mu ziekgezelschap „Esperance" te Leiden. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op weth. Zandbergen, Dr. Timmer mans, T. v. Egmond, als eere-leden, en J. v. d .Voet, terwijl de opkomst zoo groot was dat de zalen geneel' gevuld waren. De voorz j de heer KamsPeT, heette allen hartelijk welkom en hield vervol gens een uitvoerige rede, welke wii niet kunnen weergeven- Hij bracht dank aan allen die aan het welslagen hebben medegewerkt, en kon met blijdschap spreken van het groot succes. Hierbij wees hij .ook op ae groote beteekenis vUn den stand Oud-uegstge-est, welke in groote mate heeft bijgedragen tot de zoo groote belangstelling. En wij voe gen daar dadelijk aan toe, dat deze stand juist dubbel tot zijn recht kwam door de plaatsing tusschen „Nieuw Oegstgeest" t.w. Oranjepark ©ener-en Emmapark anderzijds. Deze voor de ex ploitanten kostbare reclame, speciaal wat het Oranjepark betreft, woog zeker niet op tegen het nut, bezien uit zaak kundig oogpunt, en moet dan ook wor den toegeschreven aan een bewijs van medeleven met onzen winkelstana. De heeren Rubenkamp en Van Zijp, resp. Directeuren der N.V. Bouwgrond-Mij., komt hiervoor dank toe. Nadat de voorz. zijn uitvoerige rede had beëindigd, ging hij over tot ae prijs- uitdeeling, t.w. al's volgt: Jury uitspraak. Eereprijs stands, plaquette van den Burgemeester, H. Kranenburg. Eerepr. -etalages, zilv. med. v .d. Kon. Ned. Midd. Ver., J. Brinkman, ie pr. mooiste etalage-, plaquette wet houder Rubenkamp, J. G. Schrijvers; 2e pr., verg. zilv. plaquette, Chr. Midd. Vereen., afd. Oegstgeest, W. Hienkens; 3. borstel garnituur MuziekvereenigingN ZH.TJM., L. v. Putten, ie pr. verkoop- krachtigste etalage, plaquette weth. Zandbergen, G. Koelman; 2. beker van „Triumph", T. Brinkman; 3. koperen wandborden R.-K. Ziekenhuis verpleging H. de Groot; 2. zilv. lauwertak van Ge meentebelang, J. P. Meijers; 3. Lusters' Neutrale Ziekenhuis verpleging, Dros en Gebr. Tieleman. Uitspraak publiek. Eerepr. etalages, zilv. med. L. Midd. Centrale, L. v. d. Putten; eereprijs stands, verg. zilv. med.. Kamer van Koophandel, H. Kranenburg; ie pr. mooiste etalage, beker van Dr. Tim mermans, L. v. d. Putten; 2. lauwer krans van Bloemb.cultuur Oegstgeest en Omstr., H. Woestenburg; 3. Bronzen vaas R.-K. Kweekers- en Tuindersbond J. G. Schrijvers; ie pr. verkoopkr. eta lage, beker van T. v. Egmona, J; M. Iioogeveen; 2. lauwertak Oranjeveree niging, C. P. v. d. Zalm; 3. verg. zilv. med. Leidsche Courant, H. Kranenburg -eerste pr. mooiste stand, beker Neutr. .Boerenleenbank, J. P. Meyers; 2. zilv. lauwertak, R.-K. Boerenleenbank, H. Kranenburg; 3. zilv. med. van het L. Dagblad, A. T. Kraan. Vervolgens werd aan den heer M. J. Swart alhier uitgereikt als eersteprijs winnaar van de beoordeeling duor het publiek, twaalf zilv. lepeltjes van de Oegstg. Courant en een kistje sigaren van het comité. Tweede prijs idem aan M. Kulk, Bonbonnière ©n bord Goudsch aardewerk van 't comité. Derde pr., Theelichtje van „Debora" en waterstel van 't comité. Vervolgens werd het comité-lid Ouds hoorn speciaal gehuldigd voor zijn groo te verdienste, vooral ook voor de rond rit ouden van dagen, en werd hem een lauwertak aangeboden. Mej. Diemont. die belangeloos de controle hield, kre_ g een manicuredoos, Hogervorst als be langloos plani.-t een vulpenhouder, Nulle Sr. als belangloos ordecommissaris ee-n kistje sigaren. Ten slotte reikte de heer Donk de eerste prijs mooiste stand uit aan den voorzitter, als vertegenwoordiger der fa. Rooyakke;s e.i Kaaisteeg, zijnde een beker van De Hanze. Deze gelegenheid gebruikte hij tevens 0111 namens den burgemeester dank o ver te brengen aan allen die liebbein medegewerkt om liet verloop in zulk een vplmaakte orde te doen plaats hebben, waarbij speciaal hulde dient gebracht te- wórden aan den voorzitter. Na een klein© pauze voerden achter- (eenvolgens de heeren Schrijvers, T. van Egmond, Heenkens, Meyers, Aver- dieck en Donk het woord, terwijl de heer Averdi-eck namens het comité '27 e.a. den voorzitter een- krans overhan digde en met de andere herren hem lof bracht voor zijn goede leiding. De heer Kuipers bood als peetoom van de wed. To (verbuigingsvorm van, Wiweto, volgens woordenboek Kuipers) den voorz. een wieg met wiegekindje aan, zulks in verband met het feit van de geboorte van -een zoon, wat nogal vroolpkheid verwekte. De voorz. dankte de sprekers voor den lof hem gebracht, maar aldus spr. de lof is bedoeld niet voor mqj, maar voor allen die hebben medegewerkt. Hierna bleef men nog-wat gezellig bij een en zoo behoort de Wiweto 1928 weer tot het verleden. En naar de uit spraken tfce hooren, is de Wiweto een succes geweest, waar uitsluitend lof werd vernomen. Laat men qu ook niet in stilte mopperen, 't stokpaardje van velen helaas, moet voor goed op stal. Het eerste lustrum is gevierd, of we ■een -tweede lustrum zullen beleven, zal de tijd leere-n; naar de uitingen te hoo ren zeer zeker. Of zal het gaan alh met een nachtkaars? Neen immers. ROELOFARENDSVEEN. Koninginnef eesten. Op Dinsdag 2;, Woensdag 26 en Don derdag 27 Sept. a.s., zullen in onze plaats de traditioneels Oranje-feesten worden gehouden, welke ditmaal bijzon der belangwekkend beloven te worden temeer daar tegelijkertijd ook het 40- jarig best?.an der Muzi.kvereen. „Liefde voor Harmonie" feestelijk zal worden herdacht. Aan het programma, dat be reids is opgemaakt, ontleenen wü het volgende. Dinsdag 25 Sept. Des morgens te 9.30 uur optocht der schco'kinderen, bege leid door 2 muziekkorpsen, vanaf de scholen naar het Raadhuis, waar op de gebruikelijke wijze aan den Edelacht- baren heer Burgemeester als vertegen woordiger van H.M. de Koningin, een aubade zal worden gebracht. Verder op den dag worden wielerwedstrijden on der leiding van het bestuur van de ver- iceniging „Het Stalen Ros" en spelen voor de schcolkinderen, benevens voor kinderen van 1216 jaar, gehouden. Des avonds wordt een gondel vaart ge houden vanaf den Zuid- naar den Noord- hoek. Den eersten dag wordt het feest besloten met een concert op het feest terrein. Woensdag 26 Sent. Het feest wordt dezen dag geopend met een muzikale optocht door het dorp. Dan hebben op het Braasemermeer zeilwedstrijden plaats voor baggerpramen, terwijl er ook roeiwedstrijden worden gehóuden; voor dames en heeren. Des namiddags te 3 uur heeft de opening plaats van het muziekfeest, ter herdenking van het 40- jarig bestaan der Harmonie. Deze ope ning heeft plaats op het feestterrein. Na de opening en des avonds is er con cert. Donderdag 27 Sept. In den voormid dag worden de aan het muziekconcours deelnemende corpsen feestelijk ontvam gen, waarna een optocht plaats heeft m-et het bestuur en het Eere-comité. Om drie uur des namiddags heeft ieder corps zijn verplicht nummer, waarna de prijzen onder de deelnemende vereeni §ingen worden verloot. Het feest wordl esloten met een vuurwerk achter het feestterrein. Zooals men ziet, zal er gelegenheid te over zijn om zich gedurende de feest dagen te amuseeren. Op het door den heer Reynders beschikbaar gestelde feestterrein zullen zoo als vanzelf spreekt, een groot aantal vermakelijk1 heids-inrichtingen worden opgesteld. Tentoonstelling. Tegelijk met de Oranje-feesten zal di jaar een bloemen- en tuinbouwtentoon stelling worden gehouden met daaraai verbonden bazaar en verdere attrac ties. De voorteekeken. wijzen er reeds o\ dat deze tentoonstelling de vorige verr< zal overtreffen, zoodat het bestuur vai het Wit Gele Kruis, waarvan deze ten toonstelling uitgaat, rekent op een groo te belangstelling, zoowel uit de plaat- zelf, als uit de omgeving. Teneinde he bezoek aan te moedigen, heeft het be stuur gemeend i-daagsche entreekaar- ten beschikbaar te moeten stellen, tegei de prijs van f0,50 en 3-daagsche kaar ten tegen f 1Ter vermljjding. van op onthoud aan de zaal, zullen eenige jon .gedames langs de huizen komen om d kaarten aan den man te brengen. Niemand sture dus deze dames weg. Het is voor een zeer goed doel, n.l. de bestrijding van de TJï.G. SA38ENHEIM. D-e voorz. van het stembureau heeft heden tot lid van den raad onzej gemeente-, in de vacature ontstaan dooi het bedanken van den heer G. var Rhijn, benoemd verklaard den heer A Warnaar Jzn. We vertrouwen, dat de heer War naar deze benoeming zal aannem-en,. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: 1 van der Lint en M. Wl. de Graaf; J. M •Simons en M. C. A. van Zijl: G. G. v Bemmelen en C. C. van den Berg. Gehuwd: G. Q. M. Cloesterman cr H. C. G. Wolff. Overleden: levenl. geb. kind van 'L I Vermeer en D. de Best; J. J. van ue j Hofstede m. 26 j. Gevestigd: mej. A. Bergmans, L.i. sell e weg .92; mej. M. C. Fiumans, L-..d- scheweg 92; mej. A. van Kooy, Lol 23; Fr. de Jong, Veurscheweg 12 mej. M. E. Witmaos, Rijndijk u j; H. Beukenholdt en ^chtgen., .Katicia.au J I

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6