JIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aan Dr. M. P. Doornbos te KJa- aerswoude is op verzoek wegens voor genomen vertrek naar bet buitenland, eervol ontslag verleend als lid van de Gezondheidscommissie voor de vereeni- ging van gemeenten, waarvan de zetel is alhier. Burgerlijke stand. Geboren: Celia d.v. D. Verkade en G. van den Ent; Nicoladus Alida z.v. M. N. Kleijn en A. M. Hottinga; Hendrik Cornells z.v. G. Wortman en M. M. Goebel; Jansje feitje Johanna Margaretha Janna d.v. J. L. Koopman en jn. Verlooij: Pietje d.v. K. Vonk en W. C. Huldemona; Teuntje d.v. T. H. B. Vis en M. de Jeu; Willemijnte Maria d.v. B. de Ja ger en A. Domburg; Hermanus z.v. W. Oskam en M. Bloot; Lena d.v. L. van der Laken ei A. B. Meerveld; Jan Hen drik, z.v. J. van Ofwegen en A. Verha gen; Johanna Hendrika, d.v. A. Bek en T. Immerzce'; Adrianus Wilhelmus Ge- rardus z.V. H. van Egmond en C. van Leeuwen: .Gerard Johannes Theresia z.v. H. A. C. Werneke en A. M. G. Q. Du bois. Gehuwd: K. van Roon 23 j. en M. v. Dam 26 j.; J. H. Setzpfand 36 j. en J. van Egmond 28 j. Overleden: W. G. F. Velekam 71 j. overl. te Den Haag; A. den Hertog 18 j.; S. Munnik echtgen. van Johanna van der Lee 63 j.; J. C. Bocxe 19 j. KOUDEKERK. In de laatst gehouden vergadering van de vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging Hazerswoud-e Koudekerk, ble:-k uit het verslag van den secretaris, dat in het afgeloopen jaar het aantal aan gesloten gezinnen weer met 33 was toe genomen en nu geklommen was tot 1115 en wel te Hazerswoude, Dorp, 475 ge zinnen; Rijndijk 290 gezinkien, en Koudekerk 350 gezinnen- Uit het verslag van den penntngm. bleek, dat de ontvangsten hadden bedra gen f7.223,72, en de uitgaven f7.034,46 zoodat het batig saldo bedroeg f 188,96. Het totaal der verpleegdagen in ver schillende ziekenhuizen was 2005. Tot bestuurslid werd met algcmeene stemmen herkozen de hear W. Slootweg, terwijl in den plaats van den heer Blonk voor korten tijd overleden, door het Burgerlijk Armbestuur was aangewezen de heer T. van der Lee. Het autovervoer van patiënten van en :naar ziekenhuizen mag alleen dan ge schieden, na goedkeuring van één der plaatselijke doctoren. Dat de .yereeni- ging in een groote behoefte voorziet, en zeer gewaardeerd wordt, blijkt uit onderscheden© dankbetuigingen, welke bij het bestuur inkomen. Het burgerwoonhuis, bewoond ge weest door (jeo heer N. Blonk in de Hoogewaard alhier, hetwelk op 12 Sept. j.l. aoor den heer H. Voorma alhier was ingezet op f2.200,is bn^afslag afge mijnd voor den heer J. E. 'M. van Beers alhier op f2.650, - Vestiging en vertrek. Ingekomen van Rijnsburg, Willem Schellingerhoud; van Leiden, Jacoba Arendina Hurjgens; van Wolfheze, Willemijndeit Pieter van Burik; van Leiden, Maria Wilhelmina Francina Stol; van Coevorden, Klaas van Leeuwen. Vertrokken naar: Rotterdam, lanne- -tje Baars; naar Waddinxveen, Jacobus Leonardos Kraan; naar Zuilichem, Adri- aan van TLborg en gez* naar Waddinx veen, Sara Wilhelmina Lekx; naar Al phen a. d. Rijn, Pieter Boer en gez.; naar Leiderdorp, Egbertus de Lange; naar Bodegraven, Mijntje Oliroek; na-ar Wijk bjj Duurstede, johannes Rikker en gezin. RIJNSBURG. Burgerlijke stand. Geboren: Dieu- wertje, d.v. J. Voortbuijzen en M. Bre mer:' Cornelis Hendrik z.v. C. H. van Starkenburg en A. K. Ch. van Digge'e. Ondertrouwd: J. M. Glasbergen 25 j. en W. A. den Haas 21 j. te Katwpk. Overleden: Trijntje Jongkind 58 j. echtgen. vya R. W. van der Burg. 8AS8ENHEIM. Auto-tocht voor ouden van dagen. Voor den autotocht voor ouden van •dagen, die morgen, Zaterdag 22 dezer zal plaats vinden, bestaat groot© belang stelling. Naar men ons mededeelt, zul len meer dan 100 personen er aan deel nemen, zoodat de stoet bestaan zal uit 35 wagens. De rit zal gaan over Noordwük^ Kat wijk en Wassenaar naar Den Haag. In den Dierentuin zal iets worden gebruikt Vandaar gaat de tocht langs den Nieu wen Scheveningschen weg naar Sche- veningen, en langs den Oude.p Sche veningschen weg weer naar Den Haag. Nadat hier ©enige ververschingen zijn aangeboden, wordt de terugrit naar Sas- senheim aanvaard, waar men te onge veer kwart voor zeven hoopt aan te komen. De stoet zal in De Oude Post worden opgewacht door Crescendo" en bege leid door de muziek, een rit maken door het dorp. VOORSCHOTEN. Het bericht in ons blad van gis teren betreffende de hooge prijs van verkocht weiland, is niet juist gebleken. De geheele woning met 18 Bunder is voor (Ben prijs verkocht; f88,000, nog al verschil dus. Wij haasten ons om dit te herstellen. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Jacob z.v. G. v. d. 'Marei en A. Wiedemeijer; oseuiina Jeannette Antonia Brigiüta d.v. W. P. J. Croon en J. ML Smit. Ondertrouwd: H. Snoeck ©n G. C. -tam; P. T. Weslgeest ea E. G. £mmer- :.an; L. C .v. Egmond en J. J. Noor- vermeer: .A. W. Persoon en J. Noorder meer; Th. Ruigrok v. d. Werve en H. A. Zandvliet; H. M. Stouten en C. Cl. v. d. Berg. Overleden: Johanna Adriana Louse van Motman "82 j. wed. van A. W. Holle. Uit het Sociale Leven. nedrrl. werkliedenverbond „patrimonium". Gistermorgen is de vergadering voortgezet; na het zingen van Psalm 43 vs. 3, ging de voorzitter voor in ge bed. Hij heette vervolgens welkom den Dordtschen wethouder J. A. J. Jansen en stelde daarna aan de orde het con- cept-verkiezingsprogram 1929. Tijdens de behandeling kwam de burgemeester van Dordrecht, de heer P. L. de Gaay Fortman, ter vergade ring; hij werd met applaus begroet en had van den voorzitter goede wen- schen voor zich en voor de stad Dor drecht in ontvangst te nemen. Verschillende afgevaardigden brach ten bij de algemeene beschouwingen wenschen naar voren ter opneming in het program. O.a. verlangde Amsterdam, een uit spraak over de wenschelijkheid van de invoering der wet op de winkel sluiting; Leeuwarden vroeg de bepa ling: de gehuwde ambtenares worde uit den openbaren dienst ontslagen. De Voorzitter zette uiteen, dat het program de bedoeling heeft een leid draad te zijn bij besprekingen met po litieke partijen, n.l. A. R. en de C. H. Ook zou steun gevraagd kunnen worden, zei spr., aan Ds. Kersten en Ds. Lingbeek, ware het niet. dat voor verschillende hoofdpunten daar geen steun te vinden zal zijn. Hij merkte voorts op. dat het pro gramma niet volledig is: ook de be sproken punten, winkelsluiting, ziek tewet en rechtspositie van de ambte naren komt daarop niet voor, om niet de suggestie te versterken, dat er geen kans bestaat tot totstandkoming van die regelingen in deze regeeringsperi- ode. Intusschen, merkte spr. op, kan men door een motie het vertrouwen uitspreken, dat in deze regeeringspe- riode aan bedoelde wenschen voldaan zal worden. Hij merkte verder op, dat er een Kon. besluit is, dat het ontslag der ge huwde ambtenares regelt, terwijl de gemeenten het recht van regeling hebben ten opzichte der onderwijzeres De besprekingen werden onderbro ken door het voorstel van den voorzit ter om aan H. M. de Koningin een te legram van trouw te zenden, waartoe met applaus werd besloten. Bij de bespreking van het onder werp Zondagsrust betoogde Leiden de wenschelijkheid van het behoud van het principe der oude Zondagswet bij eventueel e herziening; Amsterdam vroeg tegenover het besluit van den neutralen Middenstandsbond bij mo tie een uitspraak voor winkelsluiting op Zondag; Deventer wenschte op dien dag geen extra treinen; Kollum vroeg een algemeen vloekverbod. Bij het punt: Onderzoek naar het vaderschap bepleitte Groningen een uitspraak tegen een optreden als van Josephine Baker en tegen de verwor ding der toestanden op toon eel en bij dans. Bij de behandeling der sociale ver zekering is een motie aangenomen, waarbij wordt vastgesteld, dat het ont breken in het program van wenschen omtrent winkelsluiting, ziektewet en rechtspositie der ambtenaren veroor zaakt is door de verwachting, dat de aanhangige wetsontwerpen in deze regeeriiigsperiode zullen worden aan genomen en terstond in werking zul len kunnen worden gebracht, en waar bij wordt aangedrongen op handha ving der winkelsluiting op Zondag. Besloten is deze motie te brengen ter kennis van de regeering en Kamer. De afd. Utrecht stelt bij de behande ling van Wettelijke Arbeidsbescher ming voor, daarin nog op te nemen ]n bepaling betreffende de veiligheid in de mijnen. Bij het punt Beroepskeuze waar schuwt Amsterdam voor een stroo ming om de voorlichting bij beroeps keuze in handen der overheid te stel len; de afd. meent, dat hier voor het particulier initiatief een taak is weg- De voorzitter antwoordt hierop, dat het niet de bedoeling is van het bonds- bestuur de voorlichting te verambte naren. Aangenomen wordt het voorstel van den voorzitter, om aan het bondsbe- stuur over te laten de redactie betref fende beroepskeuze nader te redigee- ren, zoodaaiig," dat ze niet kan komen in den ban der neutraliteit. Tenslotte is het „program van wen schen" vastgesteld. Na het vaststellen van het program van wenschen, voor de verkiezingen 1929, Deeft de voorzitter naar aanlei ding van door O'-oningen voorgestelde wenschen medegedeeld, dat het bonds- bestuur zal overwegen het denkbeeld van wijziging der forensenbelasting en dat het in studie zal nemen beveiliging van het geldbeleggend publiek door rijkstoeziebt op het bankwezen. Middagvergadering. In de middagvergadering heeft de voor zitter meegedeeld, dat aanwezig waren 8 gewestelijke organisaties en 80 afdeelin- gen vertegenwoordigend 8400 leden. Daarna kwamen de voorstellen der af deelingen aan de orde: Rijsoord had een tweetal voorstellen in verband met de landarbeiderswet, Rotter dam wilde doen werken aan Chr. Pa troonsorganisatie. Hoorn wilde verande ring in de contributieregeling en de ex ploitatie van bet blad, Appingedam pleit te voor een anderen tijd van het jaar voor de bondsvergadering, Dordrecht wilde aansluiting van Patrimonium bij het T. B.C.-fonds. het gewest Friesland deed voorstellen omtrent loterijwet, cadeaustel sel .en verandering in de administratie van de ledenlijst. Bij al deze voorstellen werden de advie zen van het Verbondsbestuur opgevolgd waardoor sommige in nadere studie geno men werden, enkele ingewilligd en an dere verworpen werden. Daarna is behandeld een motie van de gewestelijke organisatie Noord-Holland, om de behandeling van de conclusie van het rapport over Het recht van werksta king door den heer Mr. S. de Vries Czn., aan te houden, totdat een afzonderlijke beslissing is gevallen over het vraagstuk van „gezag of leiding van den patroon" en het bondsbestuur te verzoeken laatst genoemd vraagstuk afzonderlijk op de e.k. bondsvergadering aan de orde te stellen en een rapport dienaangaande tijdig aan de afdeelingen te zenden. Ook Utrecht had een motie van orde in denzelfden geest, maar van minder verre strekking inge diend. Over deze motie is uitvoerig van ge dachten gewisseld en ten slotte is zij als verworpen beschouwd, daar de stemmen erover staakten (7272). Daarna zijn de conclusies van Mr. de Vries besproken, waarbij het patroonsge- zag en de patroonsleiding uitvoerig behan deld zijn en de afd. Utrecht bij monde van den heer K. Kruithof, sterk te velde trok tegen de 11e conclusie, welke zegt, dat in doorsnee de schade, die werkstaking aan richten, grooter is dan de voordeelen, die er door behaald worden. Utrecht en meer anderen meenden daarin een uitsluitend materialistisch standpunt te zien. Mr. de Vries heeft daarop de stellingen nader toegelicht, waarin hij veel misver stand kon wegnemen, en ten slotte is de vergadering meegegaan met de verklaring van den voorzitter dat Patrimonium, on der dankzegging aan mr. de Vries, en onder handhaving van zijn standpunt van 1891, door het rapport van mr. de Vries nader is ingelicht omtrent de situatie van het oogenblik. Nadat nog de afgevaardigden van de Chr. Nat. Werkmansbond en het Chr. Nat. Vakverbond een woord van dank hebben gesproken voor de uitnoodiging, de af- deeling Dordrecht een welverdiende pluim kreeg en de voorzitter bij monde van den heer Douwes werd dank gebracht voor zijn eminente leiding, werd met het zin gen van Ps. 33 vers 11 de vergadering door laatstgenoemde met dankzegging gesloten. DE STAKING TE ZAANDAM OPGEHEVEN. Een bespreking tusschen de verte genwoordigers der arbeids-organisa- ties en de directie inzake het conflict bij de werf Conrad te Zaandam heeft tot gevolg gehad, dat overeenstem ming is verkregen en dat de staking is opgeheven. Gistermiddag 1 uur is de arbeid her vat. HET LEDENTAL VAN HET V. V. De persdienst van het I.V.V. meldt, dat het ledental van 't Internationaal Verbond van Vakvereenigingen (de moderne vakbeweging), na in 1926* \erminderd te zijn van 13.366.387 tot 12.839.174 of met ruim een half mil- lioen. in 1927 met ongeveer een kwart millioen gestegen is. DE AMSTERDAMSCHE ARBEIDS MARKT. Uit het Augustus-nummer van het maandbericht der Amsterdamsche Arbeidsbeurs blijkt, dat aan het eind der maand Augustus als niet ge plaatst stonden ingeschreven 1,7.661 werkzoekenden, waarvan 10.984 werk- loozen haar eigen opgaaf. De^overige 6677 stonden ingeschreven om*via het arbeidsmarktorgaan van betrekking te veranderen.. De werkloozen, die aan het einde der maand nog niet aan werk konden worden geholpen, werden het meest aangetroffen in het bouwbedrijf (2468), het diamantvak (692) onder het han dels-, kantoor- en winkelpersoneel (.1242), in het metaalbedrijf (430), het transportbedrijf te land en te water (ï370) en de ongeschoolde beroepen (2571). WILDE STAKING AAN DE WERF „CONRAD" TE ZAANDAM. Eergisterenmiddag is aan de werf „Conrad" te Zaandam een wilde sta king uitgebroken, die zoo ongeveer het geheele personeel van pl.m. 430 man omvat. Het geschil ging over het reclameeren der tariefgelden; een commissie uit het personeel had over deze aangelegenheid een onderhoud met den bedrijfschef der werf, den heer Van Helden. Gedurende deze on derhandelingen, die van 13 uur duurden, lag het geheele werk stil Toen men tot overeenstemming was gekomen, en het personeel weer aan het werk zou gaan, kwam de me- dedeeling af, dat de uren, waarin het werk had stilgelegen, voor rekening waren van het personeel. Op dit be richt zetten alle arbeiders opnieuw den arbeid stop en verlieten de werf. In een vergadering, die het perso neel daarna in een naburig café hield, werd besloten gisterochtend om half acht aan de poort aanwezig te zijn e-i een beslissing van de directie af te wachten. STADSNIEUWS. AMBACHTSSCHOOL. Blijkens een advertentie, voorko mende in dit blad, worden a.s. Dins dagmiddag en -avond 25 September, belangstellenden in de gelegenheid ge steld de werkstukken der leerlingen te bezichtigen, welke den daaropvol- genden dag worden verloot. Tevens wordt Dinsdagmiddag een openbare les gegeven, waarbij een ieder, die in het ambachtsonderwijs belang stelt, vrij een kijkje kan nemen in de school. REDDINGSBRIGADE. Geslaagd zijn voor diploma A de heeren: P. Borgerding, E. Casteleijn, H. C. Koster. K. Kraayenbrink, H. Questroo, D. L. J. Ie Rüttes en K. F. v. Wingerden. Voor diploma B de heeren: D. van Driesum, J. H. de Héidé, A. Kraayen brink en K. Stikkelorum. Voor de diploma's A en B de heeren: G. v. Oerle, A. v. d. Reyden en W. Snoe- ker. ACADEMIE-NIEUWS. Geslaagd voer het candidar ts-exa- men in de rechtsgeleerdheid de hee ren: H. J. Hpooe (Den Haag); A J. Roest Crollius (Den Haag) en L. J. Schippers (Vlaardingen). Geslaagd voor het aanvullend doc toraal examen Indisch recht de hee ren: mr. F. P. Stöcker (Leiden) en mr. K. van Dijk (Oegstgeest). Geslaagd voor het doctoraal exa men Indologie de heer G. M. Laarman (Den Haag). Laatste Berichten. DE VIJF POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. Het Persbureau Vaz Dias meldt: Het postvliegtuig voor Indië, de H.-N. A.F.A. is om acht uur (plaatselijke tijd) van Calcutta vertrokken en is om 14.45 te Rangoon aangekomen. De bijzondere correspondent aan boord van het postvliegtuig H.-N.A.F.A. seinde d.d. 21 September uit Rangoon aan Aneta- Vaz Dias: Wij zijn na een goede reis al hier aangekomen. De landing geschiedde vlot. Gedurende de reis hadden wij mooi weer. Er was belangstelling op het vlieg veld. Ook de Hollandsche consul was op het terrein aanwezig. De afstand van Cal cutta werd in uur afgelegd. Morgen vertrekken wij naar Bangkok. de uitbreiding van het wegverkeer. De geweldige toename van het weg verkeer maakt het dringend noodza kelijk, dat voor verschillende regee ringen energieke maatregelen worden getroffen tot verbetering en uitbrei ding van het wegennet in de respec tieve landen. Aldus sprak zich het laatste Con gres der I. T. F. uit, gehouden te Stockholm, een een resolutie, welke er tevens op wijst, dat door de uitvoering van werken, welke door een vooruit- trevende wegenpolitiek kan worden geboden, tevens de werkloosheid daad werkelijk kan worden bestreden. Thans heeft het secretariaat der I. F. zich gewend tot bij hare Inter nationale aangesloten organisaties, met het verzoek bij haar recpectieve Regeeringen aan te dringen op onver wijlde activiteit in deze aangelegen heid. TELEGRAMMEN. iDra&dlooz* dienst.) DE POLITIEKE TOESTAND IN JOEGO-SLAVIë. AGRAM, 21 Sept. (V.D.) De leiding van de coalitie der boerenpartij en democraten heeft Donderdagavond een oproep gericht aan het volk der Kroaten, Serven en Slo- wenen. Hierin wordt er allereerst op ge wezen, dat de hegemonisten te Belgrado zelfs niet teruggeschrokken zijn voor het vermoorden van afgevaardigden in het parlement. De parlementaire strijd is daardoor in de toekomst onmogelijk ge worden en het volk moet zijn toevlucht tot een andere strijdwijze nemen. Deze nieuwe strijdwijze ziet de leiding van de boeren-democratische coalitie in het boy cotten van de vertegenwoordigers der re geering, de regeeringspartijen en haar aanhangers, die verantwoordelijk zijn voor het tegenwoordig regiem van geweld en onrechtvaardigheid. De boeren-demo cratische coalitie roept daarom allen op elk verkeer met de bovengenoemde krin gen te verbreken en op gelijke wijze op te treden tegen allen, die door hun civiele of kerkelijke autoriteit het tegenwoordige regiem steunen. Deze boycot beweging beteekent een groote verscherping van den binnenland- schen politieken toestand in Joego-Slavië. VIJF ARBEIDERS DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. WARSCHAU, 21 Sept. (V.D.) Naar uit Zawierczie gemeld wordt, zijn aldaar tij dens een onweer vijf arbeiders op een in aanbouw zijnd gebouw door den bliksem ^getroffen en gedood. Eenige andere arbei ders werden gewond en moesten naar 't ziekenhuis worden vervoerd. HOPP GEARRESTEERD. MAINZ. 21 Sept. (VJV) De loan «rtel- der Emil IIopp, die op 10 September in den sneltrein Altona-Bremen den direc teur Nordmann vermoord en beroofd beeft, is Donderdagavond te resteerd. 1 DE COMMISSIE VAN ZAKEN BIJEEN. BERLIJN, 21 Sept. (V.D.). De com missie van buitenlandsche zaken van den Rijksdag is thans definitief op Woensdag 3 Oct. 10 uur 's morgens bijeengeroepen. Op de agenda staat alleen de bespreking van de resulta ten van de besprekingen te Genève. DE A.S. ONTWAPENINGSBESFREKING. LONDEN, 21 Sept. (V.D.) De uit offici- eele Amerikaansche kringen komende berichten wijzen er op, dat de Amerikaan sche regeering niet zal deelneüien aan verdere diploma'ieke besprekingen tus schen de groote zeemogendheden, zooals door den Nederlandscben gedelegeerde te Genève Jhr. Loudon is voorgesteld. Men betwijfelt daarom of de uitnoodigingen voor deze besprekingen zullen worden verzonden. Aan den anderen kant acht men de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het voorstel van Jhr. Loudon zal leiden t'ot een bespreking te Parijs, waarbij het Amerikaansche staatsdepartement zich dan op eenigerlei wijze zal laten verte genwoordigen. ZIJN MOEDER VERMOORD. KARLSRUHE. 21 Sept. (V.D.) Te Gernsbach heeft een 40-jarige arbei der, Schmidt, bij een twist zijn moeder met een bijl doodgeslagen. MARKTBERICHTEN- LEIDEN, 21 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd 904 runderen, 84 kalveren, 1485 schapen, 35 stieren, 225300; 251 kalf- en melkkoeien, 2'0400; '16 vare koeien, 190270; 231 vette ossen, 250430 (0,621,04 per Kg); 71 gras kalveren, 35100; 21 vette kalveren, 60125 (11,40); 65 nuchtere kalve ren, 817; 585 vette schapen, 30—41; 900 weide schapen, 2236; 483 magere varkens, 1850; 60 Londensche var kens, 0.540,57; 120 zouters, 0.660.70 575 biggen, 9—16; 4 paarden; 9 bokken en geiten, S—13. LEIDEN, 21 Sept. Kaasmarkt. Aangevoerd 147 partijen. Prijs: Goud- sehe kaas le soort 5559, 2e soort 50 —54; Leidsche kaas le soort 5662, 2e soort 5055. HandHel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 88 par tijen, 3497 stuks, 26592 Kg. ZWOLLE, 21 Sept. Botermarkt. Aangevoerd 900 Kg., waarvan 30 acht ste vaten. 10 -zestiende vaten en 400 stukken van een half Kg. Prijs: 2.30 2.40 per Kg.; per achtste vat van 20 Kg., pivma, 44.50, afwijkende 40: per zestiende vat van 10 Kg. 2022.50. Handel vlug. LEEUWARDEN, 21 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 92 enterstieren, 180340; 94 twenterstieren, 340540; 412 vette koeien, 200375 (0.740.92 per Kg.); 985 melk- en kalfkoeien, 180380; 95 pinken, 110160; 20 vette kalveren. 50110; 1803 graskalveren, 4090; 219 nuchtere kalveren. 1219; 295 vette schapen, 2537; 228 weide schapen. 1828; 681 lammeren, 1425; 944 vette varkens, 53145 (0,600.7'i per Kg.); 85 magere varkens, 2552; 259 kleine biggen, 814; 34 bokken en gei ten, 36 paarden; totaal 6282 stuks ALKMAAR, 21 Sept. Kaasmarkt. Aangevoerd 129 stapels, 152000 Kg. Prijs: fabriekskaas met merk 52.50, boerenkaas met merk 52, fabriekscom- nrissie met merk 55, boerencommissie met merk 57. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 21 Sept., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 771.3 te Valentia. L. B. 753.6 te Vardö. Verw. tot den avond van 22 Sept.; Zwakke tot matige N.W. tot W. wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, wellicht nachtvorst, iets koeler. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur 1® aangegeven door deD wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 767. luchttemperatuur. Hedenmiddag 3 uur: 15.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A Vrijdag 21 Sept.: 7.33 nam. zweminrichting „de zijl 's Morgens 7 uur: 17.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 18 gr. C. 's Nam. 3 uur: 18 gr. C. leidsche zweminrichtir.c hooge rijndijk. '3 Morgens 7 uur: 18 gr. C. 's Middags 12 uur: 18.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 18.5 gr. C. Wisseinoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.44 Londen 12.09®/® New-York2.49 Parijs9.7474 Brussel34.661/* Züricb48.00 ?r-a7.397. Roroe13.04 Madrid 41.027. Oslo 66.51 Kopenhagen 66.54 Stockholm 66.74 Weenen 35.13

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3