stuur langs den ouden, beproefden koers het scheepje van Patrimonium zou mogen sturen naar behouden ha ven, en dat onder Gods zegen de- ar beid der vereeniging mogen strekken tot heil van de arbeidsverhoudingen in ons land. De bondsvoorzitter, de heer Smeenk heeft de toespraak van den burgemees ter beantwoord en dank gezegd voor de ontvangst. 's Middags om 2 uur hebben de af gevaardigden deelgenomen aan een door het gemeentebestuur aangeboden boottocht. Gisteravond is de algemeene verga dering aangevangen; de voorzitter, de heer C. Smeenk, liet zingen Ps. 89, vs. 1 en 7, ging voor in gebed en las 'n hoofdstuk uit het Nieuwe Testament. In een uitvoerige openingsrede zet te hij vervolgens uiteen, dat het Cal vinisme de vakorganisatie en de soci ale maatregelen der overheid niet af wijst en dat de calvinistische beginse len leiden tot krachtigen socialen ar beid en niet tot eenzijdig individua lisme. Van den eere-voorzitter, den heer P. van Vliet, en van den bondspenning meester was bericht ingekomen, dat zij verhinderd waren de vergadering bij te wonen, Bij de bespreking van het jaarver slag betoogde de afgevaardigde van Hilversum, de wenschelijkheid van meer practischen arbeid door Patrimo nium zélf, waardoor de vereeniging meer invloed zal krijgen op het volks leven. Leiden verlangde van het bondsbe- stuur een krachtig optreden ten op zichte van den jeugdarbeid; meer ac tief leven in de afdeelingen door speel avonden, padvinderij of iets dergelijKs Hij merkte op, dat veel leerlingen van de Chr. school terug gevonden worden in de organisatie van de A. J. C. Mr. Bijleveld, vertegenwoordiger der A. R. Kamergroep, zegde namens die groep samenwerking toe op sociaal ert politiek terrein. De voorzitter erkende de noodzake lijkheid van contact en samenwerking tusschen sociale en politieke organi saties. De secretaris, de opmerkingen be antwoordende zei, dat in de afdeelin gen een massa practischen arbeid is verricht waarvan in het verslag geen melding is gemaakt, omdat slechts 3 afdeelingen hem geantwoord hebben op zijn verzoek om inlichtingen om trent die arbeid. Hij betoogde voorts, dat iedere afdeeling in eigen kring krachtig behoort te werken, wil van het bondsbestuur een krachtige actie uitgaan. Overigens was hij van meening, dat er tusschen het bondsbestuur en de afdeeling Hilversum practisch geen verschil bestaat en dat het bondsbe stuur het ook met Leiden eens is, ech ter zal ook, wat Leiden wil, in hoofd zaak moeten uitgaan van de afdeeling. Hij wees voorts op het bestaan der permanente commissie, ingesteld om afdeelingen voor te lichten en merkte op, dat de hulp dier commissie maar heel zelden ingeroepen wordt. Intusschen zegde hij toe, dat het bondsbestuur zijn volle aandacht aan het jeugdwerk geeft. Wegens ziekte van den penning meester werden de behandeling, van het financieele verslag en de vaststel ling der begrooting voor 1929 van de agenda afgevoerd. De voorzitter beloofde beide pun ten te zijner tijd in het orgaan van het verbond aan de orde te stellen, waar na de. afdeelingen dan hun bemerkin gen zullen kunnen kenbaar maken. UIT DE OMGEVING. L75IMUIDEN. De Chr. Gem. Zangvereen. „Excel sior" alhier, zal, gc-iijk gemeld, een ba zaar orgnaiseeren. De datum daarvan is nader bepaald op 27, 28 en 2,9 .Sep tember a.s. Gemeenteraad. Afwezig de heer J. A. Bernard, wet houder, met kennisgeving. Voorz. de Burgem., de hoer J. A. Bakhuizen. De Yoorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en getee- kend. De Yoorz. zegt, dat h\j, voor met de agenda voort te gaan, eerst een. en kel woord wil' spreken, naar aanleiding van het feit, dat do heer J. A.^ Bernard, zijn 25-jarig huwelijksfeest viert. Spr. hoopt# (iat de heer Bernard nog vele jaren voor zijn gezin en voor de ge meente gespaard mag blijven. De Voorz. doet o.rü»- mededeeling van de navolgende ingekomen stukken. Enkele disposities van heeren Ged. St. op genomen raadsbesluiten. Van den Minister van BimntefnL .Za ken en Landbouw is ingekomen ee^ schrijven waarin medegedeeld wordt, dat door Ged. Staten van Noord-Holland pogingen zijn gedaan, om de gemeente Aalsmeer te bewegen hare bepalingen in de politieverordening ten opzichte van het ophoogen van gronden met ste delijke afvalstoffen, te wijzigen. De pogingen hebben naar de Min. mededeelt, geen resultaat gehad, zoodat door hem in deze zaak niets meer kan worden gedaan. Ingekomen is van heeren Ged. St. in de provincie Suid-Holla d een schrij ven van ongeveer den navolgenden inhoud. „Zooals u bekend is houdt 1 Jan. a.s. op te gelden de door ons ingevolge het Kon. Besl. van 3 Dcc- i923 no: 22 krachtens art. 23a d r Yleeschkeurings- wet vastgestelde regel big, waarbij uwe gemeente is aangewezen om den keu ringsdienst van vee ca vl.esch geza menlijk te regelen, met de gemeente Lei den. "Wij noodigen u uit ons te willen mededeelen of u bereid is bovenbedoeld de regeling te continueeren, of anders uwe bezwaren daar tegen uiteen te zetten". De Voo rz. deelt mede dat dit schrij ven tot B. en W). gericht is. B. en W. willen echter de meening van dein Baad hierover gaarne vernemen. De heer K oot wil probeeren van Lei den af to komen. De V o 0 r z. merkt op dat een dergelijk verzoek behoorlijk ge documenteerd moet zjjn. Men zal met steekhoudende argumenten bij Ged. St. aan moeten komen. De heer Koot vraagt daarna, wat ze te Leiden willen, wat Leiden wil is vol gens hem wet. Zijn bezwaren tegen een gezamenlij ke regeling met Leiden zijn de hooge keurloonen, de heeren Vis ser en De Rijk sluiten zich hierbij aan. ï>e' heer De R ij k zou gaarne wijlen probeeren om de huisslachtingen vrij te krijgen. De Voorz. merkt op, dat dit wel niet zal' lukken aangezien onder het vee in Rijnland veel' tuberculose voor komt. De Raad besluit daarna met algem. st. om een zelfstandige keuring in het leven te roepen, aangezien men in het alge meen tegen de te hooge Leidsche keur loonen opziet. B. en W. zullen het standpunt van dep' Raad aan Ged. St. mededeelen. In verband met de gehouden beproe ving met Lenz brandbluschapparaten, besluit de Raad na eenige discussie een drietal apparaten aan te schaffen. B. en W. stellen voer de in zeer slech ten staat verkeerende handspuit te Bil- derdam op 'te ruimen. Om deze spuit weer in orde te krijgen, zal veel' geld noodig zijn. Met de motorspuit kan men vlug .genoeg in Bilderaam zpn. De heeren Visser en Koot zpn er aanvankelijk nog voor om de hand brandspuit te handhaven. De heer Vis ser is btfng dat de bewoners van Bil- derdam een verzoek zullen doen om (aanschaffing van een tweede motor spuit. Nadat de Voorz. nog gezegd heeft dat het spuitenhuis dan ook grondig her steld moet worden, besluit ae Raad de handspuit op te ruimen. Thans komt aan de orde de voorloopi- ge vaststelling van de Gemeentereke ning, dienst 1927. De commissie belast met het nazien der rekening heeft deze in orde bevon den, en merkt tot hare voldoening op dat op enkele posten de juiste zuinig heid betracht is. De rekening wordt daarna vastgesteld gewone dienst ontvangsten f65.541,26 en de uitgaten van den gewoner dienst op f5 8.609,03, Batig slot alzoo totaal f 0.932,23. Kapitaaldienst ontvangsten f 1.962,06 uitgaven f3.922,28, nadee- lig slot alzoo f 1.29,62. Vaststelling der Ge m eentet egroo ting dienst 1929. De Voorz. vraagt of de Raad arti- kelsgewijze behandeling van de begroo ting wil. Aangezien de Raad dat niet wil verzoekt de heer Rietdijk, M van de commissie belast met het nazien der begroeting het woord, en wenscht bii enkele volgnummers van de be grooting iets in het midden te brengen. Bij art. 52, wenscht de commissie, de \vedde van de schoonmaakster der Secretarie op f130 gebracht te zien. De Raad besluit hiertoe. Volgnummer 79. De commissie zag gaarne de toelage voor een rij wiel aan den gemeenteveldwachter met f25 verhoogd en zoodoende op f50 gebracht. De Raad kan zich hiermede geheel vereenigen. Volgn. 99. 'Het bedrag uitgetrok ken op de begrooting voor het begraven van afgekeurde dieren, vindt de com missie te hoog. Nadat de Voorz. deze post toege licht heeft, wordt deze post op het oorspronkelijke bedrag gehandhaafd. Aangezien de Raad geen artikelsge- wijze behandeling wenscht, doet de V00rz. toch nog enkele mededeelingm omtrent het voornemen tot het in eigen beheer nemen der tollen te Leimuicl-en en Bilderdam. In verband hiermede zullen de in komsten in die mate toenemen, dat de door de gemeente geheven opcenten op de hoofdsom der personeel© belasting knunen vervallen. I Aangezien niemand meer het woord verlangt, wordt de begrooting vastge steld als volgt: Gewone dienst in inkom sten en uitgaven op f62.150,53; Ka pitaal dienst in inkomsten f400; uitga ven f 1.529,62. De Voorz. dankt beide commissies voor hun omvangrijk werk. Da Voorz. deelt mede (iat een schrijven is ingeko men van den heer W, G. Kiebert, waar in deze mededeelt, dat hij wegens ver trek naar Heemstede ontslag .verzoekt als lid der Schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting en als lid van de commissie van Toezicht op .het Lager Onderwijs. De Voorz. spreekt znn leedwezen uit over het vertrek van den heer Kie bert, die jarenlang „deze functies heeft waargenomen. Vastgesteld wordt nog een Model D. tot wijziging der begrooting dienst 1928. De heer R i e t d ij k zou gaarne zien, dat een waarschuwingsbord werd ge plaatst bii Pulmot, waar zich een ge vaarlijke "kromming in den weg bevindt Ook zou hij gaarne waarschuwingsbor den geplaatst zien bij de verschillende scholen, zooals 'tegenwoordig in vele gemeenten gedaan wordt. De .Raad kan zich hiermede vereenigen. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorz. de openbare, om in ge heime vergadering over te gaan. LMSE. Bij beschikking van den min. van binnenlandsche zaken en landb. van 19 Sept. zijn, voor het tijdvak van 1 October 1948 tot 1 October 1929 aan de Kijkstuindóuwschool te Lisse weder om benoemd: a tot 1 eeraar A. J. Borggreve en G. Comello, beiden te Haarlem: b. .tot leerares rpevr. A. J. L. GuTde- mond-Boogaard, te Bennebroek. SASSENHEIM. De heer G. van Rhqn, lid van den gemeenteraad (A.R.), alhier, heeft als zoodanig ontslag genomen. Als opvolger van den heer v. Rhijn komt naar rangorde aan de beurt, de heer A. Warnaar J.Jzn. De heer War- naar stond het vong jaar als no. 3 op de A.-R. lqst. GEMENGD NIEUWS. Groote brand te Helmond. Een paar minuten nadat de werkzaamheden wa ren beëindigd, ongeveer half zeven, brak gisteravond brand uit in de N.V. Gebr. van Tbiel's Draadnagel-, Klinknagel- en Moerboutenfabriek te Helmond. De brand schijnt wederom te zijn ont staan in de kuiperij, welke thans op een andere plaats in de gebouwen gelegen is. De groote voorraad vaatjes en planken, welke daar momenteel waren opgeslagen, was een gretig voedsel voor de vlammen. Naast de kuiperij bevindt zich de opslag plaats der zakken, waarvan er thans on geveer vijftig- zestigduizend stuks wa ren geborgen. Het gebeele exportmagazijn, waarin zich een enorme hoeveelheid draadnagels be vond, de trommelkamer en een gedeelte der draadnagelfabriek werden een prooi der vlammen. De schade is nog niet te schatten. De brandweer is Volop bezig te trachten de kantoorgebouwen te behouden. Alles is verzekerd op beurspolis. Ongeveer twee honderd werklieden wor den door dezen brand werkloos. Nader wordt jjemeld: Thans, om ruim elf uur, is men den brand meester. De portierswoning en bet schafttokaal zijn eveneens een prooi der vlamifen. De kantoorgebouwen bleven behoutlen, doch leden veel waterschade. Tijdens den brand had een brandweer man bet ongeluk van een vijf meter hoo- gen muur te vallen. Hij werd ernstig ge wond opgenomen. Ernstig ongeluk op een station. Toen gistermorgen de sneltrein 104 van Zwolle bet station Amersfoort binnenliep, sprong de 32-jarige spoorwegarbeider S. de Z., be zig met papierprikken tusschen de lijnen, opzij. Hij werd echter gegrepen door een rangeerenden trein, komend van tegen overgestelde richting. Het slachtoffer werd het linkerbeen onder de knie afgereden en brak vermoedelijk zijn rechterbeen bij den enkel. Ook klaagde bij over pijn in den rug en rechterschouder. De Z. werd per brancard naar het ziekenhuis overge bracht. Doodelijk ongeluk. Men meldt uit Aalsmeer d.d. gisteren: Hedenmiddag omstreeks kwart over 1 reed een tweetal boerenwagens achter el kander op den Middenweg van den Oost- einderpoelpolder, toen plotseling de vier paarden, door onbekende oorzaak, op hol sloegen. Van den achtersten wagen werd de bestuurder, de 68-jarige landarbeider J. Hagoort, ui,t Nieuwer-Amstel, tegen den grond geslingerd en een eindweegs mee gesleurd. Nabij den spoorweg werden de paarden tot stilstand gebracht. De man bleek zwaar gewond te zijn en eenige oogenblikken later overleed bij. De paar den van den anderen wagen werden een 100 meter verder tot stilstand gebracht. Ook van dezen wagen werden de bestuur der en een jonge landarbeider tegen den grond geworpen, doch zij hadden geen noemenswaardig letsel bekomen. Het verloren pension. Men zal zich herinneren, dat verleden week een vreem deling in Den Haag kwam, die zich tot de Oostenrijkscbe legatie had gewend, waar hij vertelde, dat bij zijn intrek genomen bad in een pension, daar zijn koffers had neergezet, maar nu zijn kosthuis niet meer terug kon vinden. De legatie riep de hulp der politie in, die weder een beroep op £e couranten deed, teneinde den pensionhouder te kun nen vinden. Deze is echter onvindbaar ge bleven en wel uit gebrek aan existentie. Ook de vreemdeling was n.l. zoek de laat ste dagen en toen de politie zich aan het opgegeven adres vervoegde, bleek de vo gel gevlogen. Intusschen verzocht de Oostenrijkscbe politie dezer dagen aanhouding van den 43-jarigen K. U., van beroep varensgezel. Diens signalement beantwoordde geheel aan dat van den vergeetaebtigen reiziger, die in Rotterdam aangehouden werd en vervolgens naar Den Haag overgebracht, van waaruit hij waarschijnlijk zal worden uitgeleverd. Hij heeft thans toegegeven, zonder evenwel een motief te noemen, dat het verbaal van de verdwenen koffers ver zonnen was. Waarschijnlijk was bet hem te doen om vanwege de Oostenrijkscbe le gatie onderdak te bekomen. Twee beruchte vreemdelingen gearres teerd. Gisternacht zijn te Gilze door veldwachter C., in samenwerking met ma rechaussee, in een hotel gearresteerd een Amerikaan en een Italiaan. Deze heeren waren per auto naar Gilze gekomen. J.l. Dinsdagmiddag brachten ze een bezoek aan de kerk en het viel toen op, dat zij het interieur buitengewoon goed in oogen- schouw namen. Daar korten tijd geleden te Lage Zwaluwe een kerkinbraak heeft plaats gehad, werd de politie gewaar schuwd en deze heeft de heeren toen in arrest gesteld. Zij bleken in het bezit te zijn van een compleet stel inbrekers- werktuigen, een geladen revolver en een groot bedrag aan geld. Ook hun auto, dien zij in een garage hadden ondergebracht, is in beslag genomen. Kind verbrand. Een driejarig meisje van P. v. H., te Ottersum, is bij 't spelen met lucifers in brand geraakt. De kleine bekwam ernstige brandwonden en is, naar de „N. VenL Crt." meldt, in 't zie kenhuis te Gennep aan de gevolgen over leden. Aan den grond gevaren. Het Neder- landsche stoomschip, Westerdijk, van Rotterdam naar Boston, is beneden Schie dam aan den Noordwal aan den grond gevaren. Sleepbooten zijn ter assistentie derwaarts vertrokken. Vergiftige bessen. De 6-jarige A. Kui pers te Nistelrode, is overleden, vermoe delijk door bet eten van vergiftige bessen. Bloedvergiftiging. Een 6-jarig doch tertje van den landbouwer K. te Hooge Hexel bij Wierden verwondde zich dezer dagen aan het hoofd. Hierdoor ontstond bloedvergiftiging, waaraan het kind is overleden. Auto gestolen. Vorige week huurde een onbekende bij den rijwiel-handelaar P., te Bergeijk 't Loo een Ford. Tot heden is hij er niet mee teruggekeerd. Brand. Aan het Loonschhoekje, on der Waalwijk, brak gistermiddag brand uit in de woning van den heer L. Kort hout. De woning brandde geheel af. De in boedel ging verloren. De brandweer kon niets uitrichten, daar in de huurt, waar de woning gelegen is, geen voldoende water is. Gevangen advocaten. Terwijl twee ad vocaten dezer dagen ten stadhuize te Cu- lemborg het archief napluisden, werd aan den tijd geen aandacht geschonken, zoo dat de heeren vergeten en opgesloten wer den. De op deze wijze gevangenen hebben met een langen stok bij een in de nabij heid wonend gezin aangeklopt, waarop de bevrijding volgde. De vader van een der advocaten onderging voor korten tijd eenzelfde lot hij het nazien der stukken van den gemeenteraad. Berucht inbreker aangehouden. Kor ten tijd geleden vestigde zich te 's-Herto- genbosch de 29-jarige slijper H. F. W. F., uit Solingen. Blijkens door den Commis saris van politie ingewonnen inlichtingen in het buitenland bleek hij een berucht inbreker te zijn. Hij werd aangehouden en als zijnde gevaarlijk voor de publieke rust naar Duitschland uitgezet. Auto verbrand. Gistermorgen is een groote vrachtauto van den vrachtdienst Lemmer-Meppel expediteur Q. v. d. Zee, te Lemmer, aan den zeedijk, even buiten Lemmer, warm geloopen. De wagen vloog in brand en werd ge heel vernield. De chauffeur wist zich in tijds te redden. Aan de gevolgen overleden. De 13-ja- rige V. uit den Dungen, wien eergisteren op de Zuidwillemsvaart te Den Bosch door de stoomtram een been werd afge reden, is in het ziekenhuis aldaar aan de gèvolgen overleden. De straf. Gistermiddag hadden eeni ge jongens op den Amstelv.eenschen weg onder Amstelveen de laffe aardigheid een voor een wagen gespannen hit te plagen. De hit werd kwaad; een der jongens werd zoodanig in een der handen gebeten, dat hij vermoedelijk een vinger zal moeten missen. Land- en Tuinbouw. KAASDAG TE WOERDEN. Voor de derde maal is gisteren de jaar- lijksche „Kaasdag", uitgaande van de afd. Woerden der Holl. Mij. van Landbouw, gehouden, waaraan voor het eerst verbon den een zuivel-tentoonstelling, meldt de N. R. Ct Alvorens burgemeester H. G. van Kem pen tot de officieele opening overging, memoreerde de voorzitter der afdeeling in zijn inleidend woord de wordingsge schiedenis, hierbij met genoegen consta- teerende, dat dank zij de prettige en jo viale samenwerking tusschen handel en producenten, gepaard aan de steun, wel ke de vereeniging van het gemeentebe stuur ontmoet, deze kaasdag zich zeer krachtig blijft ontwikkelen, zoodat dit jaar een grootere lbcaliteit noodig bleek. Na woorden van dank aan medewerken den, autoriteiten, jury enz. werd het woord verleend aan burgemeester van Kempen, die de groote verdiensten der afdeeling waar het geldt het behartigen van de be langen der kaasmarkt, stelde in 't licht en zeide, dat mede hierdoor, Woerden een centrum voor den kaashandel is gewor den, waarbij ook het product een wereld reputatie geniet. Als vertegenwoordiger van den handel trad nu als spreker op de heer J. J. Buys. Spr. hoopt dat de groote samenwerking tusschen handel, producenten en ook zui- velconsulenten steeds in dezelfde mate zou mogen voortduren. Immers, aldus spr. zuivelconsulenten kunnen op hun gebied knappe menschen zijn, toch kunnen ook zij de voorlichting van den handel niet ontberen, daar deze juist voeling houdt met de consumenten. Namens de deelnemers der tentoonstel ling wekte de heer J. G. Heilkes de bezoe kers op, tot het doen van inkoopen in de zaken te Woerden. Hierna werd overgegaan tot het bezich tigen van de bekroonde kazen. Het hoogst aantal punten dat volgens de keuringsvragen behaald kon worden, bedraagt 84, t.w. voor model 6, korst 18, reuk, smaak 24, doorsnede en boor 30, en kleur 6. In totaal waren ingezonden: 233 par tijen, bevattende 368 kazen. Inzenders die 84 punten verkregen, zijn bekroond met le prijzen met diploma; met 83 punten 2e prijzen met diploma, met 82 punten 3e prijzen met diploma, met 81 en 80 punten eervolle vermeldingen. Bovendien viel als extra-prijs de zilve ren wisselbeker ten deel aan den heer N. Y. Waarder, de gouden medaille der ge meente Woerden aan mej. wed. Th. Bos, Woerden en de uitgeloofde prijs der Ver eeniging van kaashandelaren aan A. Smo- venhurg, te Woerden. De tentoonstelling. De drukte op de tentoonstelling was gis termorgen buitengewoon groot. Behalve de stands van de electrisch gedreven zuivel- werktuigen, trokken vooral de demonstra ties van de verschillende melkmachine's bijzonder de aandacht. Een nieuwe machine. Behalve de Alfa-Laval machine, welke reeds in 1924 werd geïmporteerd en waar van thans 162 stuks in Nederland zijn ge plaatst en de bekende West-Falia melk machine, was een geheel nieuw gecon strueerde machine Perfection, aanwezig, welke de vorige week uit Amerika was geïmporteerd. De eerste machine van deze constructie niet alleen in Nederland, doch in geheel Europa, waarvan de importeur is de heer A. Lanfers te Groningen. Bij deze machine oefenen Je tepelhou ders een benedenwaartsclie drok op de tepels en werkt de machine met een zuig kracht gelijk aan die van het kalf. De eer ste handeling is de zuiging, die de melk naar beneden trekt. Bij de tweede hande ling houdt de zuiging nog aan, terwijl te vens een persing optreedt, dicht bij den uier, welke persing in benedenwaartsche richting naar de keel gaat, waarbij de melk dan uit den tepel vloeit, liet is der halve niet de zuiging, doch de beneden- waartsche persing, die de melk te voor schijn doet komen. Bij de derde handeling is het zuigen en persen afgeloopen en blijft de speen een korten tijd in volle rust, zoodai dan als een belangrijke factor, d9 rustperiode in treedt. De tepelhouder, welke het eigenlijke melken verricht, bestaat uit slechts 2 doe len, n.l. een metalen buis en een gummi- voering, welke met één handbeweging in en uit elkaar kan worden genomen, het geen een gemakkelijke reiniging mogelijk maakt. Verder merkten wij nog op een -uand van Het Groninger Blaarkop Rundvee Stamboek, waarbij het streven van deze vereeniging op verschillende wijzen werd gedemonstreerd, terwijl het hoofdbestuur der Holl. Mij. v. Landbouw 00 aanschou welijke wijze het belang van vrouwen ea meisjes vestigde op de cursussen voor landbouw-huishoudonderwijs, waarvan in Z.-Holland per jaar reeds meer dan 700 meisjes genieten. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 19 Sept. Heden aange komen aan den Rijksafslag 20 stoom- itreilers, 2 drijfnetyaaxtuigen en 33 kustvisschersDe prijzen waren: tarbot f2795, griet f2850, beide per 50 K.G., gr. tong 12,65—2,75, dito middel f22.65, dito kl. tong f1,70—2,10, alles per K.G. gr. schol f4752» d|to middel f4045, zetschol' f3037 LI. schol f5—30 bot f8—11, schar f2,20 13, tongschar f47, alles p. k. van 50 K.G., rog fu27 p. 20 st., vleet f i,io2 p. st. „kl. poon f40» pieterman poontjes 12,1028. gr. schelvisch f 53 58,'middel schel'viscn f334^> klein- miadel dito f2327, kl1. dito 15,80 16, alles p. k. van 50 K.G., kabeljauw f 58—84 p. k. van 125 K.G.. gr. gullen f2229, kl. gullen fu24, ^vqting f25,70, makreel f813.50. haring f 46} alles p. k. van 50 K.G., kreeft f1402 per stuk. Aanvoer 627 kn. versche haring f3,206,70, 35 kn. gezouten haring f 3,60, beide p. k. van 50 K.G. Van de IJmuider stoomtreilea*3 kwamen er heden 20 aan de markt. De besommingen waren: ITM. 82 m. f 3-523 IJM. 75 m. f2.364. IJM. 155 m. f2.596, IJM. 142 mu f3.688, IJM. 193 m. f 1.834 ITM. 40 m. f 1.923, IJM. 64 m. f2.509. ITM. 136 m. f2.410, IJM. 19 m .f.0532, IJM. 187 m. f2.216, IJM. 501 m. f 1.834 IJM. 189 m. f4.271, IJM. 37 m. f4.803, IJM. 154 m. f 1.728, IJM. 432 m. f 2.26a IJM. 201 m. f5.239, IJM. 384 m. f 3-778 IJM. 244 m. f205. IJM. 20 m. f2.032 en IJM. 15 m. f4.063 (versche haring). Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. WAALDIJK Rott. n. Vancr. 17 te Bal timore. LOOHGOIL Rott. n. Vancr. 16 v. SaB JJEMDIJK Vancr.- n. Rott. 19 6n.m. van Londen via hamburg. NIEUW-AMSTERDAM Rott. n. N.-York 19 van Southampton. KINDERDIJK Rott. n. Vancr. 18 te Los Angeles. NARENTA Rott. n. Vancr. 15 y. Cris tobal. BTADSDIJK 18 v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND—AFBIKA-LIJN. RILLITON uitr. p. 18 Finisterre. NIAS thr. 17 v. Kaapstad. SUMATRA thr. 18 te Genua. iVEOHTDIJK uitr. 18 v. Algoabaai. GIEKERK thr. p. 18 Perim. NIJKERK thr. 18 10.32 v.m. 75 m. Z.Wi van Nitoa. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM 19 v. Hamb. te Amst. CERES thr. 17 v. Freetown. [DELFLAND thri 18 v. Warri. iHELDER t8 ,v. Hamb. n, Amst. IJSTROOH uitr. 17. 2.5 am. 35 m. Z.Q. van Niton. AMSTELSTROOM 19.V. Amst. n. Hamb KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZEEKANDIA Amst. n. Gdynia p. 19 Brunsbuttel. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TERN ATE thr. 18 te Havre. KERTOSONO uitr. p. 19 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PRINSES JULIANA thr. p. 17 Gibraltar KARQIATA thr. p. 17 Gibraltar. iLAPIA uitr. 18 v. Sabang. RONDO uitr. p. 17 Penm. QHR. HUÏGENS uitr. 18 v. Algiers KON. DER NED. thr. 19 v. Batavia SALAWATI thr. p. 19. Suea. &ANfrJBA,N ta V» ifeib. n. Amst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6