van de Ned. Herv. Gem. te Eemnes- Bniten, om 21 Oct. d.a.v. zijn intrede te doen te Hierden, na vooraf beves tigd te zijn door Ds. J. H. van Padden- burgh te Elspeet. Cand. J. v. d. Kooy, te Maasland, is voornemens Zondag 4 Nevember a.s. zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te Midwolda. Ds. W. BREUKELAAR. Men schrijft van bevoegde zijde uit Santpoort aan de Standaard: Reeds een paai* maanden was de Geref. Kerk van Santpoort in corres pondentie met Ds. Breukelaar van Zaandam. Ds. B. vraagt zijn emeritaat aan en komt met 1 April 1929 D. V. zich te Santpoort vestigen. Dit bericht is door den Kerkeraad ontvangen. 't Was al zeker, dat Ds. B. kwam en dat is ook medegedeeld op de Dins dag gehouden Classisvergadering te Haarlem, doch de datum is eerst thans vastgesteld: Ds. J. L. Jaspers, die tot heden de geestelijke bearbeiding van deze ge meente waarnam, is door lichaams zwakte genoodzaakt zijn werk neer te leggen. In zijn plaats komt Ds. W. Breukelaar. In verband met de tegenspraak van het Handelsblad-bericht, meenen wij zoo zegt de Standaard verder goed te doen, het schrijven te publi- ceeren, waaraan wij die tegenspraak ontleenden. Ds. Breukelaar zond n.l. aan een onzer medewerkers de volgende brief kaart: „Er bestaat geen vacature door ver trek van Ds. W. Breukelaar. Wat Handelsblad en andere bladen hebben bericht, is geheel onjuist. Ds. Breukelaar heeft zelfs nog geen emeritaat aangevraagd en zal dat ook dit jaar wellicht nog niet doen". PROFESSOR-PROPONENT. Blijks het kort verslag van haar de vorige week gehouden vergadering heeft de classis Zwolle aan Prof. Dr. A. Noordtzij te Utrecht, op diens ver zoek, voor een jaar toegestaan in de Kerken een stichtelijk woord te spre ken. Vanwege het bijzondere van het ge val zal deze zaak op de eerstvolgende Generale Synode aanhangig worden gemaakt. ZONDAGSRUST EN ZONDAGS HEILIGING. De Raad der gemeente Waarder in Zuid Holland besloot op verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. en der Geref. Kerk de Alg. Politiever ordening betreffende het vervoer op Zondag te wijzigen. EEN LYCEUM DAT VIJF MIDDAGEN IN DE WEEK VRIJ GEEFT. De Morgen schrijft: Bij wijzé van proef is bij 't R. K. Ly ceum voor meisjes te 's Gravenhage 'n geheel nieuwe dagorde voor leerlingen ingevoerd. De lessen zullen zooveel mogelijk in de ochtenduren gegeven worden, waar door slechts op Dinsdag- en Donder dagmiddag (voor de tweede klasse ook op Maandagmiddag) nog een tweetal lesuren noodig zijn. Deze regeling heeft het voordeel, dat bijna alle lessen en vooral die in de moeilijkste vakken in de ochtenduren, de meest vruchtdragende, zijn onder gebracht. Bovendien behooren retaoin shdlru Bovendien behoeven de leerlingen slechts twee dagen per week den vaak langen weg van huis naar school en terug tweemaal af te leggen. Bijna eiken dag beschikken de leer lingen over middag en avond, zoodat het huiswerk met grooter zorg dan tot nu toe, kan gemaakt worden, ter wijl er meer tijd over zal blijven voor het huiselijk leven. Na enkele maanden zal worden uit gemaakt of de oude regeling zal moe ten terugkeeren of wel de nieuwe kan gehandhaafd blijven. DES DUIVELS INKTPOT. „De oude Zeiler van Beuggen had een tijdlang geweldig onder een vijan dige pers te lijden. Hij werd van alle kanten aangevallen en de leelijkste, smadelijkste artikelen werden tegen zijn persoon en zijn werk geschreven. Eindelijk werd het mij toch te bar, verhaalde hij later; ik sneed een nieu we ganzepen een schreef een artikel vol bitteren spot over die lage recen senten. In mijn hart voelde ik wel een zacht verwijt, maar ik ging er toch mee door en het vlotte vlug. Ik had heel wat grieven verzameld 1 Toen kort daarop de dominee van Brunn destijds voorzitter van ons comité, de inrichting kwam bezoe ken, liet ik hem mijn stuk zien, voor ik het naar den drukker zond, en aan stonds ging hij het lezen. Zijn gezicht werd hoe langer hoe strakker, en in plaats van den glim lach, dien ik verwachtte, kreeg ik telkens een schudden van het hoofd te zien. Eindelijk gaf hij het stuk terug met de woorden: „Lieve broeder, doop je pen niet in 's duivels inktpot. En ik liet mijn artikel ongedrukt. „Dat is een heilzame geschiedenis, wel waard door alle courantenschrij vers en redacteuren van Christelijke bladen overdacht te worden", aldus voegt Dr. J. H. Gunning J.Hzn. in Pniël daaraan toe. DE JEUGD ZONDER BIJBEL. Onlangs heeft men op de Engelsche y^*iry^qvt>jinn «nmi onuorzoek ingesteld met betrekking tot de verhouding der Engelsche volksjeugd tot den Bijbel. Dit onderzoek ging uit van de En gelsche Bijbelvereeniging. De „Christian World" publiceerde nu het resultaat. Een enquête werd in vijftig wille keurig gekozen scholen gehouden. Het bleek, dat ongeveer de helft der man lijke en 40 pet. der vrouwelijke leer lingen geen Bijbel bezaten. Volgens de gegevens van deze vijf tig scholen bezitten van de zes milli- oen kinderen, die in Engeland de volksscholen bezoeken, twee en drie vierde millioen kinderen geen Bijbel en bezoeken anderhalf millioen kin deren geen Zondagsschool. Het plan bestaat nu om een zeer goedkoope Bijbeluitgave voor school kinderen ter perse te doen gaan, en om deze dan op de scholen te versprei den. HET MODERNE WERELDBEELD EN DE ORTHODOXIE. Op verzoek der afdeelingen Zwolle van de Confessioneele Vereeniging en de Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden, hebben Prof. Dr. Iiaitjema, Hoogleeraar te Groningen en Ds. G. Horreüs de Haas, Ned. Herv. predi kant te Zwolle, zich bereid verklaard als sprekers op een debatavond op te treden, welke zal plaats vinden in de Buitensociëteit te Zwolle op 9 October aanstaande. Er zal van gedachten worden ge wisseld over, „Het moderne wereld beeld en de orthodoxie". GIFTEN EN LEGATEN. Ds. J. W. Rauws, Zendingsdirector te Oegstgeest, ontving na afloop van een spreekbeurt, die bij voor de Zen ding in Bethel te 's Gravenhage ver vulde, van een dame, die onbekend wenschte te blven, een gift van 1000 voor de samenwerkende Zendingscor poraties. Land- en Tuinbouw. NEDERLANDSCHE STUDIEREIS. Te Kopenhagen is aangekomen een gezelschap Nederlandsche landbouw kundigen en veeartsen, die een korte studiereis in Denemarken maken. Zij zullen in het bijzonder de Deensche methoden ter bestrijding van de tuber culose onder het vee bestudeeren. Za terdag zal het gezelschap het proef station te Hilleroed bezoeken terwijl minister-president Madsen Mygdal het gezelschap op zijn buitenverblijf te Kopenhagen zal ontvangen. GEMENGD NIEUWS. Inbreker gevat. De politie te Roer mond heeft den dader van de beide Donderdagnacht te Heithuijsen ge pleegde inbraken Vrijdagavond aan gehouden. Hij is ongeveer 21 jaar, spreekt Hol- landsch, Duitsch, Russisch, enz. Hij was in het bezit van allerhande inbrekerswerktuigen, benevens eenige reepen chocolade, welke uit een in de tramloods opengebroken koffer waren verdwenen. Eenige andere uit den koffer ont vreemde goederen werden onder een hooiberg op tien minuten afstand te rug gevonden. De identiteit van den aangehoude ne moet nog worden vastgesteld. Ernstig ongeluk. Tijdens de ma noeuvres in Limburg heeft ten Noor den van Munstergeleen een ernstig on geluk plaats gehad met een zwaar ge laden vrachtauto, die in voilé vaart van een hoogte kwam afrijden en een luitenant en een motorrijder tegen een motorvoertuig aanslingerde zoodat de laatstgenoemde ernstig gewond werd. Waarschijnlijk heeft hij een bekken en een blaasfractuur. De man is naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. De officier, luitenant Knight, is er met een voetkneuzing afgekomen. Volgespoten. Bij de verbreeding van een straat in Londen moest een oude rioleering van gresbuizen on bruikbaar worden weggehaald. De leiding had een lengte van 460 M. en een diameter van 0.23 M. De diepte, waarop de leiding gele gen was bedroeg 0.75 M. tot 1.80 M. on der straatpeil. Het ontgraven zou dus nog al grond verzet hebben gekost, waarom men besloot een goedkooperen weg te kie zen, n.l. het volspuiten van de buizen met beton. Men deed zulks vanuit twee schach ten op een maximum onderlingen af stand van 126 M. Bij het terugkeeren bleef de cement- spuit soms haken achter de kragen van de buizen en moest dan worden uitgegraven. Dit nam niet weg, dat het werk zeer snel gereed kwam en een aanzienlijke besparing werd ver kregen. De verhouding van de inge spoten mortel gedroeg 1 tot 10. Gevallen. In de Haringvliet te Amsterdam was men Zaterdagmorgen bezig een heistelling te plaatsen. Een der touwen liep over den openbaren weg en was daar aan een in den grond geslagen paal bevestigd. Dit touw werd niet opgemerkt door den bestuurder van een vrachtauto, omdat er geen roode vlag aan was be vestigd, zooals het voorschrift wil. Hij reed tegen het touw, waardoor de paal in de straat brak en het touw losschoot. De heistelling viel om, met zich ne mende een man, die aan den kop werk te. Deze man werd opgenomen met een gebroken been, terwijl een zijner armen uit de kom wa9 geschoten. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst heeft hem naar het Tesselscha- de Ziekenhuis gebracht. Gruwelijke moordaanslag. Wolff seint uit Berlijn d.d. 15 dezer: Gistermiddag heeft zich hier een vreeselijk bloedbad afgespeeld. De 32-jarige juffrouw Schiele, werd door haar echtvriend, die gescheiden van haar leeft, op de trap harer wo ning neergestoken. De echtgenoot stak zoolang op de vrouw in, tot de bewoners van het huis toeijlden. Zij bekwam zoo ernstige verwondin gen, dat zij in hopeloozen toestand terneder ligt. De man, die geheel met bloed be dekt wa9, kon echter vluchten. Het is nog niet gelukt hem te arre9teeren. Diefstal van ontplofbare stoffen. Voor ruim 2 jaren werden in Staats mijn Wilhelmina ontplofbare patro nen gestolen. Deze week is de politie te Kerkrade den dader op het spoor gekomen in de persoon van den te Spekholzerheide wonenden mijnwerker P. J. H, Te zijnen huize werden patronen in beslag genomen. H. is Donderdag naai* Maastricht overgebracht en op last van den rech ter van instructie in de gevangenis in- Molen afgebrand. Zaterdagnacht is te Heumen bij Nijmegen afgebrand de bekende Heumensche molen, wel ke dateert van 1737. Verzekering dekt de schade. Door den trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg tusschen Oost huizen en Waarder is door den snel trein, die te 9 uur te Hoorn arriveert, de vischventer A. K. uit Volendam over reden en gedood. De man was nog gewaarschuwd, den overweg niet meer over te steken. Het uitzicht is daar goed. Het lijk was vreeselijk verminkt. Doodelijke val. In Staatsmijn Wil helmina is Vrijdagavond een ernstig ongeluk gebeurd. De 39-jarige mijnwerker, J. W. H. uit Kerkrade, was in een transport opbraak bezig met reparatiewerk. Op een zeker oogenblik viel hij en was op slag dood. De man laat een vrouw en vier kin deren achter. Verdronken. Te Zutphen is de 62- jarige W. in de gracht achter het zie kenhuis geraakt en verdronken. Kinderverlamming. Te Nieuw- Schoonebeek is in een viertal gezin nen kinderverlamming geconstateerd. Roodvonk, Te Cadier en Keer zijn wegens het heerschen van roodvonk, de scholen gesloten. Muiden maakt school. Toen Za terdagmiddag de fotograaf G. N. uit Hilversum met zijn auto aan de „Vijf Sluizen" te Schiedam den tol op den Vlaardingerdijk passeerde, weigerde hij te betalen, De tolgaarder sommeerde hem te stoppen, waaraan hij evenwel niet vol deed. Een tweetal personen wierp daarop bet tolhek met kracht dicht, waardoor een spatscherm van den auto werd in gedeukt. De chauffeur heeft van de beschadi ging van zijn auto aangifte gedaan aan de Schiedamsche politie. Een on de kies. In de Pilandsber- gen ten Westen van de stad Rusten burg in het Westelijk deel van Trans vaal, zijn 9tukken van twee kiezen ge vonden van een mammoet, die 12 20 duizend jaar geleden in Zuid-Afrika moet hebben rondgezworven. Prof. Dart heeft de kiezen onder zocht en de stukken weer aaneenge voegd. Hij meent, dat ze moeten heb ben behoord aan een mammoetsoort, waarvan tot dusverre nog geen over blijfselen in Zuid-Afrika zijn gevonden Óp de boerderij „Nooit Gedagt" waar de kiezen werden opgegraven, zijn ook steenen werktuigen in den grond aan getroffen. Waaraan zou men toch zoo precies kunnen zien, dat dit kiesje minstens 12.000 jaar oud moet zijn? Allemaal waarschijnlijkheid, die la ter wordt omver geredeneerd. Maar de tijdrekening van den Bijbel aanvaar den doet men niet. '<t Was een kat. De Maasbode ver telt: Het gebeurde in een coupé derde klasse van een der middag-sneltreinen van Rotterdam naar Utrecht. De cou pé bood ruimte aan voor 10 personen en op één na waren alle plaatsen be zet. De trein stond op vertrekken. Daar werd snel nog het portier ge opend door den conducteur, en een oud mannetje, een schipperstype, met een half gevulden tijken zak, kwam binnen. Hij had een ronden rug, een ring baardje, en kleine, zoekende kijkoog- jes. Tusschen zijn naar voren sprin gende tanden stak een oude pijp. In eenigszins gebukte houding was hij binnen gekomen, alle menschen toen aankijkend, had hij zijn gestreep- ten zak in den bagagehouder gezet en zich juist daaronder, zijn handen ge drukt tusschen zijn saamgeknepen knieën, genesteld te midden zijner me dereizigers. Hij bleek een praatziek nannetje te zijn, dat, nauwelijks gezeten, gewild kwieke gezegden uitte en opmerkin gen maakte, waardoor hij, bescheiden doende, zijn fik9chheid en wereldwijs heid liet uitkomen. Dit duurde zoo geruimen tijd. Toen de trein Gouda naderde, had het spraakzame oudje vrijwel het ge- heele gezelschap in zijn druk-doen be trokken en onder zijn gehoor gebracht Dit merkte dan ook niet, dat de zak boven zijn hoofd langzaam begon te lekken. Er was een vlekje zichtbaar gewor den in de héldere, breed gestreepte tijk, dat donkerder en grooter werd en van welke plaats bruinachtig-gele ket tingdruppeltjes omlaag lekten tegen het geribte beschot van de coupé, wel ke druppeltjes tot een traag vloeiend straaltje werden, dat ongeveer hij den onderrug van den steeds pratenden man werd gestuit. Men zou kunnen denken aan een lekkende flesch of bus met koffie. Het was onbegonnen werk, 't gering- baarde oudje te waarschuwen, om dat men moeilijk één woord tusschen al zijn redenaties krijgen kon. Voor het station Gouda stopte de trein knersend. Onverwacht maakte het mannetje 'n eind aan zijn praatjes, stond, wat on beholpen, recht, greep zijn zak en hij stapte behoedzaam, tusschen de vele beenen van zijn medepassagiers door, den coupé uit. Toen wilde hem toch een heer, die al dien tijd zwijgend had toegezien en -gehoord, waarschuwen en deze maak te hem erop attent, dat zijn zak lekte. En terwijl hij met een grooten stap op het gladde perron belandde, riep de oude man den coupémenschen toe: ,,'t Is maar een katl" en verdween, zijn zak, dien hij hoog hield inspec teerend, in een vlak bijzijnde „gelegen heid", onder daverend gelach van de verbaasde de kat had geen kik ge geven zeer vroolijke toeschouwers. UIT DE OMGEVING. AARI.ANDERVEEN. Veiling. Boter 9698 ot., kaas 48 ot., per pond; aardappelen f 1,502,00; per 35 K.G.; appelen 37 ot., peien 10 ot., piuimen 2227V2 ct., postelein 4 ot., spinazie 4 ct., alles per pond; snrjboonen 17 ct., kroten 8 ct., worte len 34 ct., rabarber 56 ct., alles per bos: prinsesseboonen 4V28Va ot. per pond. Op de Ziendeweg is nu ook de nieuwe verkeersweg uitgebakend. TER AAR. Als een bewijs dat de aa r, r op de veilingen mindert, dieine, dat het (houden van veilingen tot 3 4 per week is beperkt. BOSKOOP. In de afgeloopen week werden aan de bad- en zweminrichting 228 heeren, 366 dames- en 171 volksbaden genomen. Donderdag a.s., 's avonds 8 uur, zal de Harmonie „Excelsior" een con cert geven op het balcon van hotel ,,Neuf". Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: huissleutel, zakmes, portemonnaie, in houdende 73 ot., damestaschje, gouden ring, dameshorloge en nikkel heeren horloge. Door de Tooneelvereen. „Den zwakke tot steun", is f 75,gedepo neerd voor de aanschaffing van radio toestellen voor zieken. Er heeft ziich hier ter plaatse een comité gevormd, teneinde gelden in te zamelen voor het aanbieden van een geschenk, voor het nieuwe gemeente- Op de gehouden veiling, ten over staan van notaris Houtzagers, zijn de pereeelen van den heer v. d. Broek aan den Zijdeweg ingezet op f 17050, De Gem. Zangvereen. „Zaing zij onze Leus", hoopt op 25 Sept. n.m. 8 uur, een kerkconcert te geven in de Ned. Herv. Kerk. Buigerlijke stand. Geboren: Catha- rina Johanna d.v. P. v. d. Willik en R J. Emminga* Marinus z.v. M. Koetsier en H. T. de Wit; Jan Dark &v. A. Droog en A. W- Boon. Ondertrouwd: J. Walraven en JL. 3oom; K. Verkade en A. v. Ejjk. Getrouwd: J. den Dfuane 32 j. en Ai. Westmaas 32 i. Overleden: Maart je Mugge echtgen. v M. G. v. Tol 50 j.; Aza Pellekooren 68 j.; Johanna Elisabeth Elfrink 7. j. KATWIJK AAN DEN RIJN. De heer !Hwv. Venetiën te Leiden slaagde Zaterdag 1.1. te Amsterdam voor het Politie-diploma. De heer v. V. was leerling yan den heer Th._ te Brake, Rijksveldw.-Brig.-titulair alhier. Op de Zaterdag in Dan Haag ge houden gewestelijke schietwedstrijden, gehouden vanwege den Bond van Bur gerwachten, behaalde de Katwijksche Burgerwacht de eerste prijs, korpspr. in C. Tevens behaalde het iste korns in B de tweede prijs, en het tweede vijftal in B de derde prijs, beide korps- prqzen. Tevens werden door een vijf tiental leden persoonlijke prijzen be haald. waarbij zeer mooie? zooals de itiweeae, 3de én 4de prijs ia G, hooge prijzen in B, terwrjl ook op de revolver- baan mooie uitkomsten en prijzen wer den behaald. De Katwijksche Burger wacht heeft zich kranig geweerd. LEIDERDORP. Alhier had een erstige aanrijding plaats op den hoek van de van der Doesstr. en de Dorpsstraat. Vanaf de Dorpsstr. kwam de vrachtauto bestuurd door v. d. B. uit Leiden, toen vanuit de van der Doesstr. een motor kwam aan- j-gden, die in aanraking kwam met de vrachtauto. De motorrijder bekwam een bloedende schaafwond aan het gelaat en werd door den alhier woonachtigen geneesheer verbonden, yan het motor rijwiel werd het voorwiel gehoed in el kander gereden. 1 I-» NIEUWVEEN. De \veg van tolhuis tot Vrouwea akker heeft een belangrijke verbet-> ring ondergaan. De provincie heeft alle eer van haar werk. Verhoogd, verbreed versterkt, en goed gewalscht. De weg is nu zoodanig opgehoogd, dat de knot- willigen nog even boyen den weg uit steken. NOORDWIJKERHOUT. Een 8-jarig zoontje van den heer V. werd gistermiddag omstreeks 3 uur aangereden door een luxe auto uit Bloe- menaaal. Dr. A. C. Romijn van hier ver leende spoedig de eerste hulp aan den deerlijk gewonden knaap. De politie heeft procesverbaal opgemaakt van dit ongeval. ZEVENHOVEN. In het naburige Blokland had B. met zijn hittekar het ongeluk door het schrikken van zijn viervoeter met kar en al om te slaan. De bestuurder kwam er goed af. De inhoud, benevens het gerij, bekwam schade. Bij den heer G. v. Trigt ligt een lijst ter teekening, gericht aan net ge meentebestuur tot verkrijging van een duiker in de s.g. achtersloot, achter het dorp om. Een overbodige weelde is zulks niet, daar deze sloot verre van rein is. Het zoontje van V. d. H. a. d. Amstel, had het ongeluk zoodanig een speld in de vinger te krijgen, dat deze afbrak en de hulp van den geneesheer noodig was het ingedrongen gedeelte te verwijderen. Een rijwiel' van A. H. aan den Amstel, hetwelk achter een woning was geplaatst, is ontvreemd. Geen spoor van den dader. ZOETERWOUDE. De Raad dezer gemeente zal ver gaderen op Donderdag a.s., des v.m. 9.30 uur, zomertijd. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van het eerste supt'le- toire kohier dier Honce ^belasting over 1928. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting, dienst 1928. 4. Alsvoren tot voorloopige vaststel ling der gemeenterekening, dienst '27, 5. Aanbieding der gemeentebegroo- ting, dienst 1929. 6. Voorstel van B. en W|. om de op- oenten op de hoofdsom der Personeels Belasting te verminderen van 120 tot 100. 7. Alsvoren, tot vaststelling der ver goedingen als bedoeld in art. 101, eer ste eninegende lid der Lager-ondeo*wijs- wet 1920, over 1926. 8. Alsvoren, tot het ver!eer.en van een voorschot op de ve.go:dir.gt als be doeld in het tiende lid van art. 101 der Lager-onderwijswet 1920, over 1928 aan het bestuur der É.-K. School' aak den Hoogen Rijndijk. 9. Alsvoren, tot vaststelling van ha. geprojecteerde uitbreidingsplan langs den Vrouwen- en den Vlietweg. 10. Alsvoren, om ia te trekken de raadsbesluiten van 9 Febr. 1927, waar» bij de bouwverordening gewijzigd word' en met intrekking van vorige rooilijnb© sluiten de rooilijnen l'angs de wegen worden vastgesteld. 11Alsvoren, om te besluiten tot ver breeding en bestrating van den Vrou wen weg; vóór de 50 woningen. 12. Alsvoren, om te besluiten tot ha plaatsen van straatlantaarns voor de verlichting der Rijnegommerstr. 13. Rondvraag. Scheepstijdingen. HOLEANDAMERIKA-LIJN. ROTTERDAM N.-York n. Rott. 16 v.m te Plymouth verwacht. SPAARNDAM Rott. n. N.-Orl. 14 Vera Cruz. BINNENDIJK 14 v. Rott. te N.-YorL DINTELDIJK 15 v. Vancr. te Rott. BRÉCHTDIJK Rott. n. Vancr. p. 1/ Azoren. GROOTENDIJK Rott. n. Vancr. 14 t Curacao. NICTHEROY 12 v. Rott. te Vancr. NARENTA Rott. n. Vancr. 14 v. Coloa LOCHGOIL Rott. n. Vancr. 13 v. Sa» Francisco. VIOLENDAM 15 v. Rott. te N.-York. RIJNDAM 15 v. N.-York n. Rott. BREMSTERÖIJK 15 v. Rott. n. N.-Y01 HOLLAND—AFRIKA-LIJN. 3ILLITON uitr. 15 v. Rott. MELISKERK 12 v. Rott. te Reira, RIETFONTEIN uitr. p. 14 Dover. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM 15 v. Rott. te Hambuip DELFLAND tbr. 15 v. Duata. KILSTROOM thr. 15 te Liberia. RIJNLAND uitr. 12 v. Freetown. BÖHELDBSTROOM uitr. 13 v. Moi rovia. EON. HOLLANDSCHE LLOYD. GAASTERLAND uitr. 14. v. Bahia. REMLAND uitr. 13 te B.-Ayres. ZAANLAND uitr. 15 v. Amst. BOTTERDAMSCHE LLOYD. KERTOSONO uitr. p. 15 Dunreness. SITOEBONDO 14. v. Rott. n. Hainbur. MENADO thr. p. 15 Perim. KEDOE 15 v. Bat. n. Rott. MODJOKERTO tbr. p. 15 Sagres. TJEPJMAI uitr. 14 v. Marseille. TAPANOELI tbr. 15 v. Pt. Said- MADIOEN uitr. 14 v. Sabang. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". QHR. HUYGENS uitr. p. 14 Ouess.01 RNGGANO uitr. 15 v. Amst. J. P. COEN uitr. 15 te Batavia. KARIMATA thr. 14 te Marseille. ROEPAT 15 v. Bat. te Amst. PRINSES! ULLANA tbr. 14 v. Gen:; S4LA® ATI tbr, as Pierim.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6