Gemeentelijke Aankondigingen AFSLUITING GALGEWATER. Burgemeester en Wethouders van T.eiden brengen ter algemeene kennis, dat, in verband met het leggen van een gaszinker en van een zwakstroom kabel door den Rijn (Galgewater) ten Oosten van de spoorwegbrug nabij de Vink. genoemd vaarwater op Donder dag 27 September e.k. van des voor middags 6 uur tot des namiddags 6 uur voor het scheepvaartverkeer zal zijn afgesloten. Leiden, 13 Sept. 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. zjjn winkel, waarvoor een troepje vroo- ltjke schoolkinderen die hun inkoop en van allerhande schoolbehoeften bq zich dragen. De Fa. J. G. Bruynen en Zn. laat het publiek zien bijzonder goed gesorteerd te zqn in haarden in alle gewensohte modellen. De verschillende flesschem odeuren aanverwante artikelen in de etalage van den heer J. de Jong vormen een fijn geheel, waartoe de aangebrachte deco ratie met bloemen enz. veel bedraagt. De Fa. Mathot heeft o.m. eèn pak- kênde reclame uitgedacht voor het waschaitikel „Persil". De beide etalages van de Fa. van Goeverden mogen zich in een drukke belangstelling .verheugen, en niet zonder treden Aan net eene raam kunt ge de smakelijke artikelen van de Ranja G. P. bewonderen met de schenkende flesch die nimmer leeg en het glas dat nimmer vol wordt Aan het andere raam een imposante opstelling van de artikelen van de Fa. Tieleman en Dros, waartussehen in een daarvan gevormde" klepel een stralende oranjezon, op schitterende wijze ver licht. In de Sasseuheimsche Bazar (Fa. Las- caris) is de fiets van het verleden en die van de toekomst tentoongesteld. Als het toekomstbeeld juist is, gaan we over enkele jaren ai fietsende door bet luchtruim. De heer P. C. Meiman voert u in het rrjk van den ooievaar door een fraaie uitstalling van Bébé-artikelen met in het middelpunt de ooievaar in zijn volle waardigheid. De etalage van den slager M. van Hagen is zeker een aandachtige be schouwing waard. De verdienste van zijn uitstalling is dat hij zijn artikelen op zeer decoratieve wijze wist ten toon te stellen en daarbij uitsluitend van 2ijn eigen waren gebruik maakte. In de etalage van den heer H. Eng- berts komen de verschillende kachels op een pakkende wijze onder de aandacht van het publiek door de mooie en on berispelijke bekleeding van zijwanden en achtergrond. De sigarenwinkel van den heer G. de Nobel' trekt de aandacht door de kunstige en tevens duidelijke wijze waarop van cigaretten reclame-leuzen zijn gevormd. De heer J. Horaan in de Fl. Schou tenstraat, delicatessenhandel, heeft een ontbijttafel opgesteld, waarop zijn ar- •tiKebn in letterlijken zin de hoofdscho tel vormen. De heer Krom, handelsdrukkerij, overtuigt het publiek van de waarde van het papier en het drukwerk voor den handel. Op deu achtergrond troont de „papiermolen". Iedere Kooper mag de naam van dezen molen raden en de juis te inzending wordt met een mooienprqs bekroond. De heer G. van Breukelen, schoenen magazijn, is er in geslaagd om zqa ar tikelen m. i.ehult» van op decoratieve wijze versierde witte kussen op .een keurige wijze onde de aandacht van do kij^eis t brengen. De etalage van de Fa. "Wed. Rooza verdient v r" 1 cling door het feit dat de nationale kleuren geflankeerd door het oranje hier de achtergrond vormen, iets wat het geheel een fleurige aanblik Seeft, daar het op ©en wijze geschied- e die bijna niets te wenschen overlaat. Het is bijna jammer dat men, waar schijnlijk bq vergissing, de vlag heeft omgedraaid en blauw-wit-rood te zien geelt. Het i3 ook mogelijk dat men de gedachte toegedaan is geweest „met de Oranjefeesten staat heel Sassem opz'n kop", en dan laat het zich verklaren. De heer L. van Vliet, banketbakker, kwam op het origineel© idee om een van chocolade gemaakte reproductie te geven van de R.K.' Kerk, zooals die na de verbouwing zal zijn. Van de Fa. Perfors vermelden wq tde uitstalling van de verschillende tuin- houwartikelen met de op handige wijze gevormde kolossale koepels van houten etiketten. Alles bqeengenomen mogen we con- stateeren dat alle deelnemers hun beste beentje hebben voorgezet en het is moeilijk vooruit te zeggen wie van de deelnemers voor een prijs in aanmer king zullen komen. De uitslag wordt a.s. Zaterdag opgemaakt,naar ae ingezon den beeordeelingen van het publiek, die tot op dien dag Kunnen worden gedepo neerd in daarvoor speciaal aangebrach te bussen bq de Fa. Perfors en De Gruyter. Gisteravond 9 uur had een Fakkel-re- cLame-optccht plaats. Voorop ging de Muziekvereen. „Crescendo", daarna voegden een honderdtal jongelui met •-ree fakkels, voorts in zeven rij tuigen de feestcommissie, waarna de verlichte reclamewagens. Al.ereerst fa. Hakhoven, cadiHac-re- clame. 2. Schipper de Boer; 3. Helden en Neut, loodgieters; 4. Loscoris, ijzer winkel; 5. Viiem, bloem- ©n fruitwinkel; 6. Groep Fl. Schoutcnstraters; 7. v Hage slager; 8. vaai Biezen, mandenma ker. 9 Gebr. Maihot koljmare waren: 9. Sóssenkeimsche Courant; 10. yan Goeverden en Langev 11. resp. -'denier en me'k^c-r: n. J.Ste'- mi, bakker; 12. Wed Bakke: smelc- nj. De meeste wagens waren voorzien van verlichtte letters, terwijl enkele deelnemers, zeer leuke dingen hadden aangebracht, o.a. fa. de Boer, Stutvoet en van Hage. Het geheel was een vroolijke groop. Het fantastische word verhoogd doordat verschillend edeelmemers beagaalsch vuur afstaken. t Evenals vorige jaren vormden de ver schillende volksspelen we:r het voor naamste onderdeel van de feesten, waarvoor de belangstelling zoowel als de deelname weer bijzonder groot was, en die aan het feest steeds Weer een bij zondere aantrekkelijkheid -geven. De edele schuttersport uitgeoefend door middel van een wedstrijd in het vogelschieten, stond wel in het centrum van de belangstelling ©n niet ten on rechte. De strijd was spannend en hier onder laten wij de uitslagen van dezen wedstrijd volgen: Vogelschieten, Vogel A: J. W. N. Bakker, Romp; K. W. van Breda, Kop; J. W. N. Bakker, ie Vleu gel; L. Guldemond, 2de Vleugel; A. v. Zonneveld. Stvart: Dr. P. Ie Gr.; Vlaggetje. Vogelschieten, Vogel B W. Guldemond, Romp; C. Gouverneur Kop; C. Verschoor, 10 Vleug1: M. v. Breda, 2de Vlouge'; I. van der Meer, Staart: C. Guldemond. Vlaggetie. Verder bevatte h.t pr:gramma de ge bruikelijke wedstrijden voor de jonge ren, waarbij jong en oud zich uitstekend hebben geamuseerd, en die de volgen de uitslagen gaven: Stoelendans, voor meisjes van 13 15 jaar: 1. Lena van Leeuwen; 2. Jo le Clerca 3. Marie Satter; 4. Corrie Ploeg; 5. Bertha Beyk, 6. Willy de Boer; 7. Ali Bakker; 8. Mariie van Tholl; 9. Alle Goedemans: 10. Marie van der Geest; 11. Katr. Bisschop; 12. Jaan vanKes- teren; 13. Annie Berbée; 14. Apelonia Zeestraten; 15. Mina Hoogstraten; 16. J. Vqverberg. Naar den trein, voor jongens van 13 15 jaar: 1. N. Huig; 2. C. van Steyn; 3. H. v. Veelen; 4. Th. van Kesteren; H. Vij verberg; 6. F. Wiering; 7. M. v. d. Bosch; 8. J. v. d. Slot; 9. W. Drost; 10. M. van Hage; 11. P. van den Burg; 12. Koos van Kesteren. Ringrijden per rijwiel', voor dames van 16 jaar en ouder: 1. Rens Reeuwiik; 2. G. Buurman; 3. To Witteman; 4. Maria van der Voort; 5. Annie Reeuwijk; 6. Marie Sluimers; 7. Annie Bergman; 8. Marie Rip; 9, Hil da van Dorsten; 10. Jo Witteman; 11. Gerda Buyn; 12. Clazina van der Wel; 13. Maria Meyer. Voor het moooist versierde rijwiel: i. Annie Bergman; 2. Marie Rip; 3. Jo Witteman; 4. Lena van Steyn; 5. Jaco- ba van der Berg; 6. Maria Ammerlaan. Muiltje loopen, voor dames van 16 j. en onder: 1. Adr. Hoogstraten; 2. Lena de Rid der; 3. Rika Kattenberg: 4. Pina v. d. Kwaak; 5. Ester Hageman: 6. Gonda v. d. Plas; 7- Jo Hogewoning: 8. J. Zout man* 9. Neeitje van der Hulst; 10. Dirk je Vos. Voor heden vermeldt het programma aan wedstrijden: Tobbetje steken, Hindernisloopen, Ringrijden per fiets voor heeren, Turf rapen voor dames en „last not least": Ringsteken tevens hinderniswedstrijd met luxe- en vrachtauto's. Morgen ho pen wii van deze wedstrijden de uitsla gen bekend te maken. Vanmorgen te 10 uur arriveerden per •tram de wakkere muzikanten van de N.Z.H.T.M., een korps dat er wezen mag en welks medewerking algemeen op prqs gesteld wordt. Vanaf de halte Zui derstraat maakten zij onder het spelen van een vroolijke marsch een rondgang door het dorp en begaven zich zoo naar het feestterrein, waar zij zich danig we ren en niet weinig tot de algemeene vroolqkheid bijdragen. Het weer houdt zich uitstekend, heel Sassenheim is op de been en de 'trek naar het feestter rein algemeen en in de omtrek daarvan heerscht een echte gezellige feestelij ke drukte. De feesten worden heden avond besloten met een schitterend vuurwerk. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Theo- dorus Comelis z.v. P. van der Meer e.i A. Th. van der Wereld; Theodorus Jo- eephus, z.v. C. L. Borst en M. van1 Haastrecht. Ondertrouwd: Petrus Heudrikus van den Geest jm. 28 j. en Maria Wilheil- mina Elisabeth Ludlage jd. 25 i.* Jo hannes Wolvers jm. 22 j. en Cornelia Adriana van Haestrecht jd. 25 j. Getrouwd: Cornelis Bartholomeus 1' Ami jm. 23 j. en Maria Vermeq jd. 22 j. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Evert Johannes z.v. P. van den Heuvel en G. van de Water* .Janna d.v. M. van den Haven en P. J. van Noord; Gerard:- na Jacoba d.v. C. Spijker en M. Versloot Ondertrouwd: C. H. Voorsluijs 33 j. en M. J. Op 't Landt 23 j. Getrouwd: T. J. Blonk 29 j. en P. C. van Velsen 26 j. NOORD WIJIÊERHOUT. Burgerlijke stand. GeborenCatha- rina Maria d.v. Petrus van der Klugt en J. P. v. Amsterdam: Antonia Hendrika d.v. W. Kortekaas en M. Los; Petrus Cornelis -z.v. L. Turenhout en W. M. Cornelisse; Maria Sophia Corne ia d.v. J. Th. v. d. Bosch en E. M. v. d.Berg; Petrus Corneas z.v. B. T. Z.indoergen en J. C. M. Heemskerk; Widiexmina Adriana d.v. M. \ree,jurg en H. de Win ter. Ondertrouwd: Auto..ie van Wagten- doiff van Rqn 2ö j. ea G^sje Lnrus 31 j.; Cornelis Johannes Guldemond 24 j. en Anna Duivenvoorden 26 j. Overleden: Leendert G. Warbie 28 j. te Rotteidam; Cornelia Theodora West- rik, 28 j., gesticht alhier. ZWAMMJRDAM. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Jan Dirk Zaai jm. 28 j. te Bodegraven en Geertruida 'Hoogendoorn jd. 26 j.; Leendert Binnendqk jm. 20 j. te Gouda en Cornelia Hendrika Koster jd. 18 j. Overleden: Adriana Maria van Mast wijk jd. 56 j., overl .tp Rosmalen. ingekomen van: Den Haag, S. C. Oudshoorn, Overtocht 49; Woerden, M. Dekker, smid, Schoolstr. 111; Reeuwijk, D. Gielen, dienstb., Brugstr. 22. UIT ONZE INDIEN. DE GAROETSCHE S. I. Volgens de Maleische bladen treedt naar het A. I. D. meldt de politie zeer streng op tegen Sarekat Islam- leiders van Garoet. Dezer dagen, toen juist de hoofdman Hadji Tjokroaminoto een bezoek bij den preventieven leider van de S. I. van Trogong, Hadji Maulani bracht, werd de S. I.-er Hadji Achmad Sarka- wi in de gevangenis opgesloten we gens opruiing tegen het gezag. Tjokroaminoto zal in zijn kwaliteit van hoofdleider als verdediger van bovengenoemde S. I. mannen optreden Verder hield Hadji Tjokro te Tengoe loen een bijeenkomst, welke bijge woond werd door ongeveer 40 S.I.-le- den. Hier werd ongeveer 180 bijeenge bracht. Een gedeelte van dit bedrag werd bestemd voor den aankoop van eenige aandeelen van het S. I.-orgaan Fadjar Asia. De rest werd als sedekah (ca deau) aangeboden. GEEN MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL TE BATAVIA. Uit meerdere gegevens, verzameld dooi de Voorlichtingscommissie in zake de op richting van een Middelbaar Technische School, bleek de waardeering der Indi sche maatschappij voor bestaande Tech nische Schoolopleiding zoo groot te zijn, dat de commissie unaniem tot het oordeel kwam, dat deze opleiding gehandhaafd moet blijven. Bovendien is de directe be hoefte aan hier te lande opgeleide middel bare technici niet van zoodanigen om vang, dat de commissie het verantwoord acht, over te gaan tot de oprichting van kostbare middelbaar technische scholen. De aangewezen oplossing ziet de commis sie in een vervolgschool van de bestaande Technische scholen. Land- en Tuinbouw. DE BRITSCHE STUDIECOMMISSIE INZAKE MOND- EN KLAUWZEER. Het derde rapport dezer commissie is thans verschenen. De commissie heeft verschillende belangrijke proeven geno men en is tot resultaten gekomen, die in de toekomst van groot belang voor de be strijding van de ziekte kunnen zijn. Men heeft echter uitsluitend laboratorium proeven verricht en niet op vee geëxpe rimenteerd. Onderzocht werd o.a. onder welke omstandigheden virus buiten het dierlijk lichaam het langst virulent blijft. Lage temperaturen en een droge atmos feer bleken het meest gunstig te zijn; licht, vooral ultra-violette stralen, werkt doodend. Door het chemisch droog te hou den bleef virus twee jaar lang virulent in het laboratorium; onder gewone om standigheden bleef het jaar niet langer dan 5 maanden virulent. Het sterft spoe dig op schoon glas, watten, filtreerpapier, doch blijft vrij lang leven op droog hooi of zemelen. Met een zwakke oplossing van formaline kan men hooi ontsmetten, zonder dat de voedingswaarde daalt; en eveneens doodt 'dit middel virus op hui den, maar bederft ze tevens. Goede resul taten kreeg men met water van 140° Fhr. (60° C.), dat het virus doodde. Voorts heeft men nagegaan, hoe Gui- neesche biggetjes zijn te immuniseeren door inspuitingen. Op grond der genomen proeven meent men, dat het slechts aan weinig twijfel onderhevig is, dat rundvee beschermd kan worden tegen besmetting door inspuiting met een voldofende hoe veelheid virus, gedood door formaline. Ook is nagegaan de werking van jodium, met weinig practisch resultaat. Verder onderzoek hield zich bezig met de histo logie der blaren bij Guineesche biggetjes en konijnen. Proeven leidden voorts tot de conclusie, dat wilde knaagdieren geen rol spelen bij de verspreiding der ziekte. EEN PLUIMVEEREGISTER. Men is in Engeland begonnen met een register aan te leggen van de met legwed- strijden bereikte resultaten. In 1924 trof de Nationale Pluimveeraad maatregelen, waarbij leg wedstrijden, die aan. bepaalde eischen voldeden, officieel door den raad werden erkend. Thans gaat men er toe over de resultaten te registreeren. Alle legproeven hebben plaats op bepaalde plaatsen, dus de controle heeft niet plaats op de erven van de deelnemende fokkers. Om geregistreerd te kunnen worden, moe ten hoenders en eenden aan de volgende eischen voldoen: Voor de meest gekweekte rassen als Witte Leghorns, Witte Wyandottes, Zwar te Leghorns, Red Islands Reds, Buff Rock en Ancona's, moet iedere kip of een mi- niipum van 200 eerste kwaliteit eieren produceeren, of eieren met een gemiddeld gewicht van niet minder dan 2 oz. (56.7 gr.) per gecontroleerd ei, en berekend naar tenminste 200 eieren. Voor alle an dere nog niet zoo doorgefokte rassen moet iedere 'hen 180 eerste kwaliteit eieren per jaar produceeren, of eieren van gemid deld 2 oz. per stuk en berekend naar ten uiiuste 1SU eieren. Voor eenden moeten alle dieren van alle rassen of tenminste 200 eerste kwali teit eieren leggen, of eieren met een mi nimnm gewicht van 2% oz. (63 gr.) per gecontroleerd ei, waarbij het gewicht van ten minste 200 eieren moet zijn nagegaan. De leiders der wedstrijden hebben spe ciale instructies ontvangen en de groot ste voorzorgen worden genomen om een juiste en nauwkeurige weging te doen plaats hebben. Dieren behoorend aan 499 eigenaren zijn thans in het register ingeschreven. IletTegister is in den handel, zoodat een ieder en inzicht kan krijgen van de waar de van verschillende toornen in het land. STADSNIEUWS. DE RECTORAATSOVERDRACHT. Naar wij vernemen wordt Prof. van Eysinga, die Nederland op den Volken bond vertegenwoordigt, in verband met de rectoraatsoverdracht Zondag uit Ge- nève hier ter stede terugverwacht. Na afloop van de rectoraatsoverdracht a.s. Maandag zal de nieuwe rector -mag nificus prof. v. Eysinga in huize Bruins receptie houden. INAUGURATIE NIEUWE LEDEN VAN HET L. S. De inauguratie van de nieuwe leden van het Leidsch' Studentencorps zal plaats hebben op Vrijdag 26 dezer des namid dags 6 uur in de Kleine Stadsgehoorzaal. Na de inauguratie is er een fakkeloptocht door de stad. PROF. MR. W. d. VLUGT. Naar wij vernemen is de toestand van den- oud-hoogleeraar en het oud-lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, Prof. Mr. W. v. d. Vlugt, den laatsten tijd achteruitgaande. Prof. v. d. Vlugt ver toeft op 't oogenblik op zijn buitengoed te Epe. Gisteravond omstreeks half 6 is de 5-jarige M. H. ten huize harer oudeFs in de Oosterstraat spelenderwijs door een glasruit gevallen. Zij, alsmede een ander kind dat er bij stond, kregen eenige scher ven tegen het hoofd, doch de dokter van den E. H. D. kon geen ernstig letsel con- stateeren. De wielrijdster L. S. werd gistermid dag omstreeks 6 uur op het Utrechtsche veer bij de Singelbrug aangereden door een auto. Haar rijwiel werd grondig ver nield, doch zij zelf kwam er goed af. Aangifte is gedaan van lediging van een muntgasmeter door een onbevoegde, door H. B. in de 4e Groenesteeg en door J. in de Pancrassteeg, welke laatste er zijn kostganger M. F. van verdacht. Het betreft hier bedragen van 4.90 en 2.90. In de fabriek van de fa. P. aan de Lammermarkt kwam het 14-jarig meisje W. F. A. met haar linkerhand onder een kousenpers. De dokter van den E. H. D. verbond haar. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 11 September. J. C. Evers, manden maker te Hillegom, Stationsweg 128. Rechter-commissaris jhr. mr. Strick van Linschoten; Curator: mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. Laatste Berichten. DE VIJF VLUCHTEN NAAR INDIë. Het eerste vliegtuig precies op den vastgestelden tijd vertrokken. Klokslag 6 uur vanmorgen, precies op den vastgestelden tqd is het eerste der vijf vliegtuigen naar Indië vertrok ken. Dit historische feit is utet in de 'eenzaamheid voltrokken. Integendeel, ondanks het vroege uur, waarop de zon op dezen mooiern na-zomerschem dag nog aau den einder zichtbaar moest worden, waren vele honderden personen op Schiphol tezamen gekomen. Na- tuurlqk waren er onder hen vele fami lieleden en kennissen van de koene be manning, die deze eerste postvlucht naar Indië onderneemt, maar toch be vonden zich onder het publiek tientallen personen, die louter uit belangstelling den gang naar Schiphol hadaeii ge maakt, om van het historisch gebeuren getuige te zijn. Ook de Burgemeester van Amsterdam, de heer W. de Vhigt, had door zqn aanwezigheid blijk gege ven van zijn groote belangstelling in de ontwikkeling van onze luchtvaart. Bq aankomst op het voorplein voor het stationsgebouw te Schiphol, waar (tientallen auto's stonden, die de belang stellenden naar het Amsterdamsche vliegterrein hadden vervoerd, was het motorgeronk van den Fokker-eendekker duidelqk hoorbaar. En 't zal tien minuten voor zessen ge weest zhn, toen de postzakken, die niet minder aan 276 K.G. aan postoevatten, .ongetwijfeld meer dan men verwacht had, in de H.N.A.F.A. werden gelarien. Daarna volgde onmiddellijk het ont berend afscheid. De leden van den Raad van commissarissen van de Ned. Indische Luchtvaart-Mij., de heeren Del- prat, Enthoven en Jacobson, alsmede de Directeur, do heer Plesman, drukten de teden der bemanning de hand en wenschten hun een goede reis. Iedereen verdrong zich daarna om Kapt. G. A. Koppen, om van dezen held van den dag, wien tevens bloemen werden aange boden op de meest hartelijke wqtae afscheid te nemen. En ook de andere leden van de bemanning, de tweede be stuurder Kapt. E. T. Kengen en de werktuigkundige H. M. van Herk, .als mede de .eenige passagier, die met het vliegtuig medereist, de heer Zimmer- mann, hoofdredacteur van .,D' Orient", mochten deelen ia de goeue wenschen die liet talrijke publiek aan de beman ning in zoo ruime mate betuigde. Maar aan al deze welgemelde betuigingen moest een einde Komen, want de plicht der bemanning riep haar elders. Om zes uur precies werd de deur van de cabine, die de bemanning en de pas sagier hadden betreden, gesloten en on middellijk daarop kwam er beweging in [het vliegtuig. Zeldzaam mooi was de start, die meer geleek op dien van een Jagervliegtuig dan van een zwaar verkeerstoestel. Na ■een korten aanloop kwam de eendekker los van den grond, waarop Kapt. Kop pen, die stuurde, het toestel' in de lin kerbocht omgooide, om bq te draaien en onmiddellijk daarop vloog het eerste officieele postvliegtuig naar Indië bo ven de geestdriftig juichende mensehen in Zuid-Oostelijke richting weg. 't Duur de slechts enkele oogenblikken, dat het vliegtuig uit het gezicht verdwenen was. Te Neurenberg aangekomen. Het postvliegtuig voor Indië, be stuurd door kapitein Koppen, dat he denmorgen te zes uur van Amsterdam is vertrokken, is te 9.50 uur (Holl. tijd) te Neurenberg aangekomen en om 11 uur (Holl. tijd) van Neurenberg naar Boedapest vertrokken. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) POKKENGEVALLEN. MEDAN, 12 Sept. (Aneta-V.D.) In de kampong Boga Besar in het Siantarsche, zijn zestig gevallen van pokken voorgeko- men, waarvan tien met doodelijken af loop. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 12 Sept. De Eendracht. Bloemkool 1015, komkommers 3-—6, andijvie 13, sla 13. peen 1216, ra barber 13, selderij 13, pieterselie 1 2, roode kool 914, savoye kool 10 15, groene kool 13, alles per 100 st. Snijboonen 2040, heerenboonen 22 40, per 100 Kg. HALFWEG, 12 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd 7000 stuks. Prijs: Kippen eieren 6.857.75, eendeneieren 5.30- 5.80. Handel kalm. AMSTERDAM, 13 Sept. Oliën. Raap olie: vliegend 48Oct. 44. Lijnolie: vliegend 35%; Oct. 31K. 31 NovV Dec. 31%, 31%; Jan./Ajlril 32; Mei Aug. 31%, 32%, per 100 Kg. Stemming prijshoudend! GOUDA, 13 Sept. Veemarkt. Aange voerd 2294 stuks. w.o. 296 slachtvar- kens, 3738%, Londensche 27—32; zouters 35363^; 741 magere varkens, 2540; 1070 biggen, 1017; 10 runde ren, 250375; 41 nuchtere kalveren, 12 17; 4 graskalveren, 3041; 104 scha pen. 2330; 28 bokken, 25. GOUDA, 13 Sept. Kaasmarkt. Aan gevoerd 298 partijen. Prijs: le soort met rijksmerk 55—59, 2e soort 50^-54; zonder rijksmerk le soort 5054, zwa re 63. Handel matig. Telegrafisch WeerberichL Volgens waarnemingen verricht in den morgen v. 13 September, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 772.Ü te Vardö. L. B. 758.1 te Isafjord. Verw. tot den avond van 14 Sept.: Zwakke tot matige N.O. tot O. wind, nevelig tot licht ol hall bewolkt, droog weer, weing verandering in tempera tuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ia aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 769. LICHT OP VOOR FIETSERS Ejlu Donderdag 13 Sept.: 7.50 nam. luchttemperatuur. Hedenmiddag 3 uur; 15.6 gr. C ZWEMINRICHTING „DE ZUL". 's Morgens 7 uur: 19 gr. C. 's Middags 12 uur: 19 gr. C 's Nam. 3 uur: 19 gr. C. LEIDSCEE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur; 20 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C. 's Nam. 3 uur: 20 gr. C Wisj.Inotecrin^en. (Amsterdam). Berlijn59.44*/, Locden 12.09*'.,, New-York 2.49 Parij» 9.74 Brunei 34k7»A Zurich 48.02 P««87.39% Rome13.04 Madrid 41.22 O.lo66.51% Kopenhagen66.52% Stockholm66.74 Weeoen 3505

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3