laten en als het ware onder de bloemen en kransen bedolven, waarmede deze droe ve plechtigheid geëindigd was. KATWIJK AAN ZEE. Men schrijft ons van bevriende zij de: Zoo zal dan binnen enkele dagen de bonwvereeniging de eerste 40 hui zen aanbesteden, welke zullen worden gebouwd aan den Secr. Varkev. straat. Wel is deze aanbesteding nog ge forceerd, want de grond kan eerst bin nen enkele weken worden overgedra gen, wanneer de Staten-Generaal de transactie goedkeurt. Dat zal onge twijfeld geschieden; toch kan voor dien geen sprake zijn van andere transacties. Er wordt reikhalzend uitgezien naar woningen, want de woningnood in onze gemeente, met name hier „aan zee", is groot. Speciaal de behoefte aan arbeiders woningen is dringend, hoewel midden- standsbouw ook om ruimte vraagt.. Getuige de mooie huisjes, welke langs het nieuw aangelegde plant soen zijn gebouwd en de geregeld voortgaande bebouwing van de Mr. Fockstraat en Secr. Varkev. straa; richting Katwijk Rijn. Toch lijkt het waarschijnlijk, dat straks de nieuwe afgezande gronden, welke den naam „Zuiderkwartier" ont vingen, het meest aftrek zullen vin den aan de zeezijde en daarom te het te loven, dat de bouwvereeniging een flinke strook bezet in de omgeving van de begraafplaats. Want de zee trekt steeds en al is het dan ook 's winters wat guur, men verkiest het daar wo, nen boven de meer naar binen gelegen straten. Een uitzondering maakt hierop „Duinoord" en omgeving, waar weer aardig leven is in de bouwerij. Zoodoende breidt den bouw der ge meente geregeld uit en wanneer bin nen afzienbaren tijd bij den tol een flinken stoot wordt gegeven, dan zal de tijd niet verre zijn, dat de beide dorpsdeelen aaneen zijn gegroeid. Wat is er sinds 20 k 30 jaar veel tot stand gekomen; waar zou het in on ze gemeente heen, als niet gezorgd werd, voor terreinen voor uitbreiding en aanmoediging tot een geregelden bouw? Afgedacht van de. ongeveer 300 hui zen voor de bouwvereeniging zijn er in 20 jaar toch zeker 1000 woningen bij gekomen. Schakelen wij dan 5 oorlogsjaren uit, dan kunnen wij toch rekenen, dat wij binnen 15 k 20 jaar weer plaats moeten hebben voor 1000 huizen. Nu zal de pessimist beweren, wat gaat dat hard, neen, m'n waarde, de feiten van de laatste jaren melden ons een snelleren groei.. In 1926 werden 75 nieuwe woningen gebouwd in onze gemeente, allen mid- denstandsbouw. Dus gaat men dat nu vermenigvuldigen met 20, dan komen we reeds aan 1500. En nu behoeft even min te worden betoogd, dat het in '26 uit een ruimer beurs ging of met over heidssteun, neen, de omstandigheden waren toen heusch niet abnormaal gunstig. En daarom dient het gemeen tebestuur het algemeen belang, door te zorgen voor verruiming voor bouw- gelegenheid. Meerdere factoren wer ken gunstig en verlichten de lasten, die het. hebben van een eigen woning meebrengen. Vooral de badgasten, die in eenige weken aan kamerhuur in den regel de rente van de opgenomen hypotheek betalen; terwijl de Katwijker in door snee zeer gehecht is aan zijn geboorte- en woonplaats,een trek, die er bij de Hollanders wel aardig diep in zit, maar die onze dorpsgenooten in het bijzonder eigen is. Nu men algemeen zeer tevreden is met het vreemdelingenbezoek, diene het gemeentebestuur een open oog te hebben voor de belangen van de bad plaats en de betrokken vereenigingen dienen er zich wel voor te wachten, geen maatregelen te nemen, welke 't rustige en gemoedelijke van 't strand van Katwijk afbreuk doen. Waarom Katwijk zoo in den smaak valt, en ieder, die het niet kent, mee valt, zullen wij een volgende maal na der bezien. NOORD WIJK AAN ZEE. Oranjefeest. Begunstigd door mooi en zonnig zomerweer werd gisteren het Oranje feest gevierd. 's Morgens 8 uur was er koraalmu- ziek van den toren der Ned. Herv. Kerk. Toen het muziekcorps weer be neden op het podium verscheen sprak de voorzitter der pas opgerichte Oran- jevereeniging een korte openingsrede uit, waarin hij te kennen gaf het krachtige werk der vereeniging zeer op prijs te stellen. Ook bracht hij 'dank aan de z.g. Hoofdstraatcommis sie, welke er voor gezorgd had, dat de hoofdstraat keurig versierd was. Met de belofte dat volgend jaar op 31 Aug. Oranjefeest gevierd zou worden beëin digde spreker zijn rede, welke gevolgd werd door het „Wilhelmus". Hierna maakten de schoolkinderen onder muzikale begeleiding een rondwande ling door 't dorp. Na op de scholen te zijn aangekomen werden alle kinderen getracteerd. Te 10.30 ure was er ringrijden voor meisjes op versierde fietsen, waaraan 69 meisjes deelnamen. De prijswinsters voor het versieren der rijwielen waren de volgenden: le prijs: Annie Hoek een handtasch; 2e prijs: Corrie van Rooyen; een armband; 3e pr. Attie Lindhout, kapdoos; 4e pr. Antje Krug, doos bonbons; 5e pr. Rika Beuk, doos bisquits; 6e pr. Trijntje »v. d. Luyt, Soos zeep; 7e pr. Annie v. d. Wiel, paar pantoffels; 8e pc, G«:rtruida van Duyn, doos odeur; 9e pr. Sijtje Spaan derman, idem ;10 pr. Nellie v. d. Wiel, idem. Voor het ringsteken behaalden een prijs: Jacoba Plug, le prijs, een klokje; Ada Meeuwenoord, 2e pr., tompouche; Christina v. Beelen, 3e prijs, kapdoos; Tootje Alkemade, 4e prijs, naaidoos; Mies v. d. Broek, 5e pr., paar Slopkou sen; Annie v. d. Wiel, e pr., doos bon bons; Lena de Bes, 7e prijs, flesch odeur. Te 11 uur was er voor jongens van 16 jaar en daarboven mastklimmen, waarvan een prijs behaalden: Kees Barnhoorn, le prijs, electr. fietslan taarn; P. van Duyn, 2e prijs, kiektoe- stel; Koos Barnhoorn, 3e pr., ligstoel; Abram Riemvis,4e prijs, kistje siga ren; Piet v. d. Wiel, 5e prijs, fietspomp; Maarten v. d. Niet, 6. prijs, kistje siga ren; C. Vlieland, 7e prijs, doos sigaren; Arie Passchier, 8e prijs, doos sigaren. 's Middags werd er in versierde til bury's ringgereden. Voor 't versieren werden aan de volgenden prijzen uit gereikt: le prijs D. Ammeraal en D. I ensen, een lamp; 2e prijs J. Schoone- veld en H. v. d. Viet, een kapstok; 3e prijs R. Beuk en T. de Groot, een theeblad; 4e prijs W. Poortier en echt- genoote. een kussen; 5e prijs C. de Ruyter en A. Schaap, een bonbon- schaal, 6e prijs N. van Rooijen. en L. Boer, een bloemenvaas. Voor het ringrijden werden door de volgenden een prijs gewonnen: le prijs A. Meuwenoord en P. Meuwenoord, een klok; 2e prijs L. Beuk en T. de Groot, een stoel; 3e prijs D. Ammeraal en D. Lensen, een servies; 4e prijs C. v. d. Berg en C. de Witt, een bloempot; 5e prijs Staffelen en J. Baalbergen, een fruitschaal; 6e prijs A. Martus en N. Martus, 4 kleedjes; 7e prijs P. v. d. Putten en K. Broekhof, een theemuts; 8e prijs N. van Rooyen en L. Boer. een rozenbowl. Hierop volgde het tobbetje steken door jongens van 1416 jaar, waarvan een prijs behaalden: W. v. d. Hulst, le prijs, zilveren horloge; D. Kaptein, 2e prijs, een paar schaatsen; M. van Duyn, 3e prijs, portefeuille; H. v. d. Berg, 4e prijs, electr. lantaarn; L. Hazenoot, 5e prijs, electr. lantaarn; A. Krug, 6e prijs, mondharmonica; Jac. Passchier, 7e prijs, zakmes; N. v. d. Linden, 8e prijs, electr. lantaarn; L. van Beelen, 9e prijs, sigarettenkoker; L. Passcnier, 10e prijs, sigarettenkoker; Jac. Plug, 11e prijs, idem. 's Avonds zeven uur gaven de Chr. zangkoren ,.De Kleine Lofstem", „Zingt den Heere" en ,Soli Deo Gloria" een uitvoering op het podium voor de Ned. Herv. Kerk. Te 9.30 uur werd op 't Noorderstrand een prachtig vuur werk afgestoken, waarmede het Oran jefeest eindigde. NOORDWIJKERHOUT Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben een autobusdienst vergunning ver leend aan H. Gooi alhier, voor het tra ject Noord'wijkerhout (Dorpsplein) naar het station Noordwijkerhout der h.s.m. (gem. Voorhout) en aan A. Kl'eijn te Asperen voor het traject Asp eren over den Noorder Lingedqk naar Leerdam, (Tiendweg). De laatste vergunning geldt niet voor Zondagen. NOORDEN. Burgerlijke stand. Bevallen: S. tKwakkenbos geb. Border, d.; S. Knol geb. Turk, z;.; A. M. Wjendel' geb. Mau,- rits, d. Overleden: M. Janmaat echtgen. van T. Mourits 6o j.; A. C. Vroonhof 18 i. OEGSTOEEST. Oud-Oegstgeest. Met het terugbezorgen der photo's en schilderijen zal ten spoedigste een aan vang worden gemaakt. Reeds enkele personen zonden, naar we vernamen, bericht aan het gemeentebestuur, dat zij bereid werden gevonden om een en ander al te staan, mits deze goed be waard bleven en wanneer terzijnertijd gelegenheid mocht bestaan, deze in een verzameling bijeen te brengen. Het is zeer zeker jammer dat deze stand niet ergens kan worden ondergebracht ea intact gehouden. Hierdoor zou worden bereikt dat nog yele voorwerpen, be trekking op het verleden onzer gemeen te bijeen'kwamen^ waardoor langzamer hand een meer volledig beeld naar vo ren zou komen. Laat dus ieder die iets heeft in dezen geest, en hiervan nog geen kennis gaf, Bericht zenden nan het adres van den heer Donk, Raadhuis, opdat men althans op de hoogte ge raakt met wat er alzoo is. Dtoor te trachten alles bijeen te krijgen, wordt bereikt dat veel, thans aan de verge telheid prqs gegeven, weer aan de ge meenschap komt. Lessenaars zoek geraakt. Tijdens de Wiweto zijn 3 muziekles- eenaars van de Mandolineclub „Kunst ion Vriendschap" zoek geraakt. Be leefd wordt mededeel ing yerzocht, wan neer men deze eventueel' in bewaring mocht hebben of met dezes lessenaars Tot tijdelijk Hoofd der O.L.S., Leidsche Buurt, is door B. en W. be noemd Ww F> Louwrier, zul lts ingaande met 1 September LL SASSENHEIM. Gemeenteraad. Het zilveren raadsjubileum van Wethouder Bader. De gunning van het Raadhnis. De spoedeischende raadsvergadering, die gisteravond alhier gehouden werd onder voorzitterschap van den burgemees ter, had hoofdzakelijk een tweeledig doel. In de eerste plaats stond op de agenda de kwestie die de vorige maal was uitge steld namelijk de aanbesteding en gun ning van den bouw van het nieuwe raad huis, en ten tweede was men bijeengeko men om wethouder Bader die den dag herdacht waarop hij voor 25 jaar geïnstal leerd werd als lid van den Raad, te hul digen. Bij het binnentreden van de raadszaal wachtte hem reeds een groote verrassing. Deze zaal namelijk, die anders een koel- deftige aanblik heeft, was thans vroolijk versierd met palmen en bloemen, waarbij de bloem van het seizoen, de dahlia, do mineerde. De raad begon de vergadering met ge sloten deuren, in welke geheime zitting ook de architecten Meischke en Schmit tegenwoordig waren om inlichtingen te verstrekken. Toen de deuren te kwart over negen ge opend werden, stelde de voorzitter aan de orde het eenige punt van de agenda: de beslissing op de gunning van het nieu we gemeentehuis. De voorzitter wees er op, dat de be slissing die genomen moest worden zeer belangrijk is. B. en W. zijn van meening dat het plaatselijk belang vordert aan den raad voor te stellen om B. en W. te mach tigen den bouw van het gemeentehuis op te dragen aan den heer C. J. Kiebert, al hier. Met algemeene stemmen werd het voor stel van B. en W. aangenomen. Vervolgens nam de voorzitter het woord om den heer Bader toe te spreken. De tijd gaat snel, aldus spr. Vijf en twin tig jaar geleden deed gij uw intrede in den raad. Gij was toen nog jong en zijt begonnen op de plaats, waar nu het jong ste raadslid zit, met illusies om Sassen- heim vooruit te brengen en veel van die illusies zijn verwezenlijkt. Namens alle raadsleden wenscht spr. den heer Bader geluk. Met zelfvoldoening moogt gij, al dus spr., tèrug zien op deze vijf en twin tig-jarigen arbeid. Veel belangrijke beslis singen zijn door uw medewerking tot stand gekomen. Voor verschillende dingen is de gemeente u van harte dankbaar. Gij waart steeds vooraan op de bres, waar het ging om het belang van Sassenheim. Als warm voorstander van de electrifica- tie zijt gij voor mij een ware ruggesteun geweest en door uw medewerking is ze er gekomen. Voor de volkshuisvesting ook hebt gij veel gedaan, alsmede voor de werkverruiming, waarbij gij tevens voor een behoorlijk loon zorgdet. Spr. wees verder op het tot stand komen van de landarbeidersplaatsjes en op de nu ge vallen beslissing van den bouw van een nieuw gemeentehuis. Aan al deze dingen hebt gij gewerkt ook aan de tot stand koming van het wandelpark. Er zijn nog meer dingen, de waterleiding, verschil lende havenwerken, en zoo zou de lijst nog veel langer kunnen worden gemaakt. Persoonlijk dankt spr. den heer Bader voor de prettige samenwerking. Spr. hoopt, dat het den jubilaris nog vele ja ren zal gegeven worden voor de gemeente te mogen werken. De gemeenteraad is er van overtuigd, dat alles wat de heer Bader hier heeft ge daan, voortkwam uit een oprecht hart en namens den raad biedt spr. den jubilaris een bronzen beeld aan, voorstellende de arbeid. Daarna sprak de heer W. Warnaar, die zich hoewel hij niet hier geboren is, toch een Sassemer voelt en er op wijst, dat een van de eerste onder zijn kennissen, toen hij in Sassenheim kwam, was de heer Bader. Toen waren en nu zijn nog in den heer Bader vooral opmerkelijk twee din gen: zijn onafhankelijkheid en arbeid zaamheid en deze dingen hebben hem ge maakt tot dat wat hij nu is. Die geest van onafhankelijkheid is ook van groot nut geweest voor zijn arbeid voor de ge meente. Nooit nam hij besluiten om men- schen te behagen, maar altijd hield hij het waarachtig belang van de gemeente voor oogen. Gij zult nu wel haast uw hoogste punt bereikt hebben, aldus spr., Bij ons allen komt de dalende lijn. Spr. hoopt, dat ook als de lijn gaat dalen, de heer Bader nog lang zal mogen arbei den met lust en liefde aan het welvaren van Sassenheim. De heer Speelman, daarna het woord nemende, begint, na den heer Hoekstra bedankt te hebben voor de mooie versie ring van de raadszaal, met te zeggen dat met den heer Bader de democratie in den raad baar intrede deed en democraat is de beer Bader steeds gebleven. Spr. wil ook eenige verdienstennoemen van den heer Bader. 0.a. noemt spr. den woning bouw en vertelt hoe het eerste besluit voor den houw van vijftig huizen tot stand is gekomen. Toen heeft de jubilaris wel eens gebulderd, maar ondanks dat alles bleek zijn gouden hart. Spr. somt nog meer verdiensten van den heer Ba der op en spreekt daarna den wensch uit dat de jubilaris nog lang voor zijn gezin en den Raad zal gespaard blijven. Lang zal hij leven 1 Daarna sprak de gemeente-secretaris, die mede namens de gemeenteambtenaren den jubilaris feliciteerde en nog vele ge lukkige jaren toewenschte. Vervolgens sprak de j u b i 1 a r i s, die na gezegd te hebben, dat de hulde hem geheel heeft verrast, er op wees, dat voor vijf en twintig jaar, toen hij zijn intrede deed in den raad, alles anders was als nu. Als men tot den stand behoorde, waartoe spr. toen behoorde, was het ongehoord om lid van den raad te worden. Een bewijs daarvan ia wel, da: de toenmalige burge meester spr. niet eens met zijn benoeming durfde feliciteeren. Gelukkig heeft de burgemeester hem later meer leeren waar- deeren. Spr. is dankbaar dat hij enkele dingen heeft tot stand gebracht. Het was hem steeds een lust om lid van den raad van Sassenheim te zijn. Met dezen raad kon men wat bereiken. Het heeft wel eens gespannen in de vergaderingen, maar altijd was het belang van de gemeente nummer één. Spr. dankt alle raadsleden voor hun medewerking en wijst er verder op dat in Zwammerdam, waar een wet houder zijn zilveren raadsjubileum vier de, deze moest zeggen dat hij alleen over gebleven was van de leden, die gelijk met hem zijn intrede in den raad deden. Dit is hier gelukkig niet het geval. Nog vier van deze medeleden ontmoet "spr. dikwijls in het dorp. Het zijn de heeren Marbus, Roo- zen, Groest en Rijnsburger. Ook deze hee ren dankt spr. voor hun prettige samen werking en verder dankt hij de Sasse- mers die hem steeds weer in staat gesteld hebben voor Sassenheim te werken. Met de bede, dat God moge geven dat de ge meente zoo zal vooruitgaan als in de vijf en twintig voorbijgegane jaren, besloot spreker. Hiermede waren de officialiteiten afge- loopen en plotseling begon een muziek corps voor bet raadhuis te spelen, een vroolijke marsch, die de juiste feeststem ming bracht, ook onder de vele burgers, die toegestroomd kwamen, toen de eer ste tonen weerklonken. Beide Sassen- heimsche muziekcorpsen bliezen zich de wangen bol ter eere van den jubilaris, die intusscben in de raadszaal op meer intie me wijze gefêteerd werd. De raadszaal bad absoluut haar karakter verloren. Met alle officialiteit was gebroken en uit al les bleek, hoeveel vriendschap en waar deering men voor den heer'Bader gevoelt. Het was een hartelijke en oprechte hul diging. WOUBRUGGE. Raadsvergadering op morgen, v.m 9.30 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding Gem .rekening 1927. 5. Reclame schoolgeld. 6. Vaststelling suppl'. kohier honden belasting 1928. 7. Benoeming leden Bouwcommissie. 8. Benoeming leden Bedr.commissie. 9. Aanbieding begrooting .Gemeente- u>cd rijven. 10. Vaststelling algemeene regeling tot verstrekken Bouwcredieten aari in gezetenen. 11. Aanvulling tariefverordening elec- trisch bedrijf vast recht. 12. Rooilqnbesluit voorweg Zuidein de. 13. Mededeelingen van den Burgem. ZEVENHOVEN. De oogst van stam- en snqboonen bij idie kweekers a. d. Amstel valt at er tegen. Bij enkelen is de opbrengst zoo gering, dat een deel niet de moeite van het plukken loont. Een leeltike tegen valler voor belanghebbenden. Wederom is een geval' van mond- naburige Blokland. Bq den chef van het station der Ned. Spoorewgen, den heer G. J. Stek alhier, neeft men des nachts het wasch- goed gestolen. De politie doet onderzoek Een kind van B. in den polder kreeg de wekker, welke op .de bedste- deplank stond, on het gelaat. Een poot van het uurwerk drong diep in het g-ezichtje Een paard van den landbouwer G. van Tol geraakte in het water. Ee- iandere viervoeter moest gehaald wo* den om zijn makker er uit te halen, De heer J. Koeleman aan den Am- stel alhier was laagste inschrijver vooi den bouw van een woonhuis m-et mag» Pijn en bijbehoorend-e werken te li it hoorn, voor rekening .van het bestusi der vereeniging voor wijkverpleging T. B. C.-bestrijding voor de som van f IQ-99°- LUCHTVAART. VLIEGEN HEILZAAM VOOR DOOVEN? Een dokter te New York heeft ont dekt, dat een korte vliegtocht, waarbij een paar stevige vrilles en nose dives worden uitgevoerd, een buitengewoon heilzamen invloed uitoefent op dooven Een van zijn ergste patiënten, kon na zoo'n kuur weer heel goed hooren. Sindsdien, aldus het bericht, is er -een formeel© rush van dooven naar de vliegvelden, in d© hoop een uit komst brengende vliegkuur te kunnen ondergaan. Een bekend oorspecialist verklaar de, dat de kans op genezen één op de millioen is, en dat die eene ook wel zonder vliegkuur zou kunnen genezen terwijl de menager van Curtiss-field bij New York bekend maakte, geen verlof meer te zullen geven voor het uitvoeren van dergelijke vluchten. Uit het Sociale Leven. DE VOORUITGANG VAN HET C.N.V. Van 55.053 op 1 April 1928, steeg 't ledental van het C. N. V. tot 56780 op 1 Juli j.l. Een vooruitgang dus van 1727 leden over het tweede kwartaal 1928. Daarbij zijn inbegrepen de 355 le den van den Chr. Bond voor Marine personeel, die met ingang van 1 Juli tot het C. N. V. is toegetreden. Tellen we deze niet mee, dan bedroeg de winst nog 1372 leden. Over het eerste kwartaal was een winst van 1417 leden. De totaalwinst over beteerste halfjaar 1928 bedroeg dus 1417 en 1727 is 3144 leden. Verblijdende groei dus zoowel over het tweede als eerste kwartaal. Naar de 60.000 zoo mogelijk nog in dit jaarl zij het ideaaL Moge het be reikt worden. Een vergelijking met bet ledenver loop bij de andere Vakcentralen is nog niet te maken, wijl deze, behalve dan het N. V. V„ nog geen cijfers publi ceerden. Het N. V. V. bad over het eerste halfjaar een vooruitgang van 8983 en telde 1 Juli j.l. totaal 214.599 leden. De groei van het C. N. V. met 3144 over de eerste helft des jaars, is dus procentsgewijs belangrijk grooter dan bij de socialistische vakbeweging. Zulks ondanks het feit, dat door de ruzie in de revolutionaire vakbewe ging, welllicht verschillenden van daar aan de lokstem van bet N. V. V. gehoor zullen hebben gegeven. Niet temin was de aanwinst bij bet C. N. V. beduidend grooter. Dat is een bijzondere reden tot dank. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Installatie Officier van Justitie. In de gisteren gehouden zitting van de burgerlijke Kamer der Haagsche rechtbank is de nieuwbenoemde Offi cier van Justitie bij dat college, mr. Luyken Glashorst als zoodanig geïn stalleerd. Valschheid in geschrifte. De strafkamer der Haagsche recht bank heeft heden bekrachtigd het verstekvonnis dier rechtbank, waarbij S. H. B„ controleur bij de P.T.T. in Ned.-Indië, wonende te Meester-Cor- nelis, wegens valschheid in geschrifte is veroordeeld. Zooals men zich herinneren zal, wil de B. geheel buiten zijn vrouw om een echtscheiding bewerkstelligen, en had daartoe een aan haar door de recht bank gezonden aangeteekend stuk in ontvangst genomen tegen overgifte van een valschelijk met haar naam door hem onderteekend ontvangstbe wijs. Bij verstek bad de rechtbank hem tot 4 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Thans heeft de rechtbank, gelet op de moeilijke omstandigheden, waarin beklaagde verkeerde en op het feit, dat hij niet op eigen verantwoordelijk heid handelde, deze straf terugge bracht tot 2 maanden gevangenisstraf. INGEZONDEN. (Bulten verantwooroelljkheld der Redaotle.) Sassenheim, 11 Sept. 1928. Waarde Heer Sassemer! U vraagt zóó vriendelijk in uw Sassem- schen brief van hedenavond, of ik u mijn meening -eens wil schrijven, dat ik het bij dezen direct doe. Wij moeten onze Oranjefeesten van Christelijke zijde niet aanvallen, neen we moeten die voor onze menschen ge heel in handen nemen. U kunt nu zoo veel grieven hebben te gen door u als tweede categorie aange duide menschen als u wilt, maar neem dit van mij aan, die menschen kunnen aan die feesten óók niets verbeteren. Er zitten in het bestuur van de Oranje vereniging van onze beste menschen; en ook die zien er schijnbaar geen kans toe, om het kermisgedoe dat élk jaar weer komt, te weren. Uw vrees, in de zestiende regel van uw brief, kon dan ook gerust over gaan in een zeker weten: „Niet te verbeteren, want voor de grootste helft is het uit gangspunt: pret maken, veel en lang". Daarom wegen de dingen die u op zoo'n feest zoo goed doen lang niet op tegen het vele kwade, dat er op zoo'n dag gebeurt. Tegen de besmetting der ziel vooral van onze rijpere jeugd. Wil de wereld op baar manier feest vieren, best, maar laten wij niet op baar terrein komen. Wij verbeteren daar niets, maar onze beginselen boeten er bij in, want we zijn op den verkeerden weg. Daarom, Sassemer, verblijdde ik mij zoo over de laatste alinea van uw brief. Daar zit toekomstmuziek in. Daar spreekt uit dat het op deze manier u niet meer bevredigt. Geve God dat over dit gedeelte van uw brief inzonderheid veel gedacht en gesproken wordt, opdat de resultaten mogen zijn tot Zijn eer. Uw AMICE. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. RADNORSHIRE 10 v. Vancr. u. Rott. .GLAMORGANSHIRE Vaner. n. Rott. 10 v. Portland (O.). EDAM Rott. n. N.-Orl. n v. Bilbao. SPAARNDAM Rott. n. N.-Orl. 12 te Vera Cruz. LEERDAM 11 v. N.-OrL n. Rott. KINDERDIJK Rott. n. Vancr. Z V- Cristobal. MAASDAM n v. N.-Orl. te Rott. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. klipfontein uitr. n v. Durban. Rietfontein uitr. n te Antw. GIEKERK tbr. 8 te Kilindini. JAGERSFONTEIN tbr. 11 v. Beira. ÏUJPERKERK tbr. n te Marseille. iBILLITON 11 v. Jlamb. te Amst HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. SQHELDESTROOM uitr. 9 v. Dakar. REMSTROOM thr. 11 te Rott. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. KENNEMERLAND uitr. 11 v. Antw. GAASTERLAND uitr. 10 v. Pernam buco. KON. PAKETVAART MIJ. NIEUW,-ZEELAND 8 v. Tava te Mel bourne. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA RADJA uitr. 11 te Singapore. SAMARINDA uitr. p. 11 Perim. P.T.ITAR uitr. u. 10 Ouessant ISQHOLWRN Rott. n. Bat 11 v. Pt Said. SITOERONDG 11 v. Rott. te Hamb. GORONTALO Rott. n. Bat 11 te Bela- wan. 1 TJERIMAI uitr. p. u Gibraltar. SOEKABOEMI 11 4n.m. v. Hamb. u. Botterdam. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". CHR. IHUYGENS uitr. 11 v. Amst. MANOERAN uitr. ji te Batavia. J. P. COEN uitr. 11 te Sabang. KANGEAN tbr. 11 te Landen. P C. HOOFT tbr. 10 van Sabang. KAMBANGAN tbr. 9 v. Bedawan, SF.MBTLAN. nittq. 9 v.' Padang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6