T. J. Bakker en ■Neellje d.v. W. Ondertrouwd: N. A. Bergman M. de Best 26 j. te Katwijk. Getrouwd: (bij 24 i. te Ned. O. M. 'Verhaar 25 23 jaar. Overleden: J. Blokhuis 7I j. A. P. Sohootnderwoerd; Peursum en C- Huge. A. Colijn Jr. 25 j. eu 24 j. te Sassenheim; en A. Haasbroek 22 j. volmacht1) H. W. Kunst -I. en E. G. Hotz 27 jl* i. ..en M. vaai der Heul HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Jan z.v. M. de Waal en L. van Herwij nen; Tannigje d.v. A. van Kleef en M. de Kuijter; Johanna Alida d.v. J. van Sta veren en A. K. Huis; Aaltje d.v. K. Duüter en A. Kars; Tozua z.v. W. van Wieringen en J. Geluk; Margaretha Pie- üernella, d.v. H. leemans en T. de Groot. Ondertrouwd: Johannes Wilhelmus Gijsbertus Westerman 27 j. en Eliza beth Kwaak 30 j.; Arie Verburg 40 j. ien Marrigje Cornelia Lammens 31 j.; Adrianus van der Vaart 26 j. en Lijntje Breure 27 j. Getrouwd': Willem Hendrik de Jong 24 j. en Trijntje Wesselius 24 j.; Ste- fanus Gerhardus Wester man 19 j. en N eelt je Koopman 18 j.; Gerardus Jo hannes Schouten 30 j. en Engeliuja Cornelia Hemelaar 25 Johannes Jan Verbeek 22 j. en Elizabeth Verdoes 22 j.; Jozef Carel Maria Blote 30 j. :en Johanna Catrina Vertegaal 23 j. Overleden: Piet er Ketelaar 73 j. on gehuwd; Martinus Johannes Hennemaa Z7 j- Keh- met J* Bakker. KATWIJK. Burgerlijke stand. ..Geboren: Ma- irinus, z.v. A. Gujjt en J. Yheland; Ma ria Helena d.v. G. Boezaard en G- Vlieland; Jacob z.v* H. van Beelen en A. van der Boon: Willy Hendrika d.v. A. de Jong en H. 4 P. Kwaadgras; Alida d.v. D. A. Maagdelrjn en A. v. Buijn; Jannetje Helena d.v. L. Bam- hoorn en J. Hasenoot; Michiel z.v. Jb. van der Bent en N. Zwaan; Lrjdiea d.v. Jb. van der Bent en N. Zwaan; Cornells z.v. A. van Rooijen en N. van der Plas; Dirk z.v. Jb. Berkhey en C. Meijvogel. OndertrouwdConielis Geijteman en Cornelia van der Plas; Magchiel de Best en Adriaua Haasbroek; Arie den Hollander en Meijntje Parlevliet; Ja cob Maljaerd Glasbergen en Wilhelmi- na Ariea den Haas. Getrouwd: J. van Staveren en M. G. BerkherjD. Guijt en E. van der Plas: J. van Egmond en M. J. Hoekstra; Jb. Korpershoek en M. Vooijs. Overleden: zeuntje Spaanderman, echtgen. van L. Schaap 75 j.; Huiber- (tje Pluimgraaff, eohtgen. van W. J. Zwaan 31 j.; Willem Vooijs wedn. van C. van der 'Plas 68 j.; Maarten vanDiuij; venvoorde, wedn. van J. de Vreugd 87 j KOUDEKERK. Vestiging en vertrek. Ingekomen van: Brielle, J. Veenenbos en goz.; Bijnsburg, C. Chr. van der Sleet; Lei den, S. W. Lekx; Alphen a. d. Bijn, B. Ch.r Schellingerhoudt; Axel, P. Boer en gez.; Leiden, J. A. Huygens. Vertrokken naar: Wassenaar, W. Th, Zwartjes; Bijnsburg, H. .Corts; Leiden, M. Bp lev el d. SASSENHEIM Koninginneieesten. De feesten ter viering van den ver jaardag van H.M. de Koningin, zijn vanmorgen op schitterende wijze inge zet-Te 8 uur werd «:i zij door klokgelui, dat op statige wijze door ons dorp weerklonk, ingeluid. Het Oranjezonne tje ontbrak niet en het weer was juist zooals men het voor 'u feestviering wenscht: niet te frisch, maar evenmin te warm. 1 Te 9 uur begon de kiuderoptocht, voorafgegaan door het Chr. Fanfare corps „Crescendo". De stoet be^on bij de Chr. School, daarna ging net 't dorp in waar successievelijk de andere scholen zich er bij aansloten, zoodat er ten slotte meer dan 1000 kinderen meeliepen. Het ging naar het huis van den burgemeester, daarna naar Huis ter Leede en vervolgeus naar het feest terrein. „Crescendo" weerde zich kra nig^ Op het feestterrein schaarden de kin deren zich rondom de muziektent. De feestelijkheden werden geopend door den voorz. der Oranjevereeti., den heer Bisschops, die ongeveer als volgt sprak: He tdoet mij een groot genoegen, dat we onder deze blijde omstandigheden weer feest kunnen vieren. Ik heeit u al len hartelijk welkom, in de eerste plaats onze kinderen. Die voorbereidingen voor deze feesten hebben heel wat werk ge vraagd, maar als we dien mooien kin deroptocht zien, met al die blijde ge zichten, gevoelen we ons dubbel be loond. Ik oreng dank aan de onderwij zers voor hun ijver eu hartelijke mede werking. Van het kinderfeest hangt toch zooveel af, want als de kinderen feest hebben, genieten de ouders van zelf mede. Óns feest is iu de eerste plaats een nationaal feest; we zijn &r trotsch op Nederlanders te zijn, burgers van een staat die overal in aanzien is. Dat we zulk een belangrijke plaats in de internationale samenleving innemen danken we mede aan de persoon van onze geëerbiedigde Koningin. Ik ver zoek U, burgemeester, als vertegen woordiger van H.M. de Koningin, wel in ontvangst te willen nemen Onze b^too- ning van trouw, hef de en aanhankelijk heid voor ons Vorstenhuis. Ik wensch hierbij in 't bijzonder te noemen H.M. de Koningm-Moeder, aan wie ons volk zooveel te danken heeft en eindig ten slotte met den wensch uit te spreken dat we allen op prettige wijze zullen feest vieren, in een stemming van dank baarheid, dat we Nederlanders zpn en dat we zulk een geliefde Koningin heb ben. Hierna zette de muziek het .Wil helmus in, dat door allen spontaan v. erd medegezongen. De burgemeester; hierna bet woord nemende, begon ook met op de eerste plaats de kinderen een prettig Je est to te wenscben. Het verheugt spr. dat de kinderschaar hier telken jare grooter W£>rdt, dat is voor Sassenheim r en goed perspectief. Het voornaamste is even wel, dat onze kinderen opgroeien in liefde voor ons Oranjehuis. Spr. brengt dank aau God voor alles wat hij ons in onze eminente Vorstin schenkt en ein digt met den wensch uit te spreken dat het Huis van Oranje no<r.tot in lengte van dagen over ons land zal regeeren. Vervolgens werd spontaan het „Wien Neerlandsch bloed" gezongen, terwijl' ten slotte op voorstel van den burge meester, het bestuur der OranjeveK-e- niging door de kinderen werd toege zongen„Lang zullen zij leven". Daarop namen de spelen van de kin deren een aanvang. Zoo is het een ware feestdag voor groot en klein in ons dorp, dat mede dank zij den winkeletal age wedstrijd, een feestelijk aanzien heeft. Voor dezen wedstrijd bestaat dit jaar meer dan gewone belangstelling, daar ditmaal de beoordeeling van de etalages aan het publiek is overgelaten door mid del van een beoordeel inga \v ed strii d t waaraan door ieder kan worden deel genomen en waarvoor mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. De beoor'dee- lingen, die den totaaluitslag het dichtst nabijkomen, komen voor een prijs in aanmerking. Wanneer men de verschillende uit stallingen van de deelnemende winke liers in oogenschouw neemt, wordt het duidelijk, dat een juiste beoordeeling moeilijk zal zijn, daar het blijkt dat alle deelnemers hun uiterste best hebben gedaan en velen er in geslaagd zijn om ieen kansje te maken voor den eersten prijs. Morgen komen wij nog nader op ae afzonderlijke etalages terug. UIT ONZE INDIEN. GROOTE BRAND IN EEN KAMPONG Een geweldige brand verwoestte Maandagmiddag een uitgestrekt com plex van uit bilik opgetrokken wonin gen in de kampong Kwitang Lebak te Batavia. De brandweer was moeilijk te bereiken vanwege de diensten, die waren ingesteld voor de bewaking van den Pasar Gambir. Tevens hadden tengevolge van gebrek aan een vol doende politiemacht geweldige ver keersopstoppingen plaats, die de uit oefening van de taak van de brand weer bemoeilijkten. Toen de brandweer tenslotte na eenigen tijd arriveerde, had men de grootste moeite het brandende com plex te bereiken, vanwege de afgele gen ligging, zoodat men nagenoeg werkeloos moest toezien, terwijl de brand zich steeds meer uitbreidde. Eerst na geruimen tijd slaagde men er in eenige slangen op het vuur te richten, doch toen was het ^leit reeds beslecht. Nagenoeg alles op het terrein van eenige honderden vierkante me ters w£,s platgebrand. De militairen en de padvinders ver richtten goede diensten. Een bevolking van omstreeks negen honderd personen heeft have en goed verloren. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De oorzaak is onvoorzichtigheid. DE PASAR GAMBIR. De Pasar Gambir te Batavia is dit jaar door 464.000 personen bezocht, hetgeen 90.000 meer is dan het aantal bezoekers van het vorig jaar. Aan en- trée's werd in totaal ontvangen f 20.000 meer dan vorig jaar. DE GOUVERNEUR-GENERAAL. De Gouverneur-Generaal kwam te Bandjermasin op 10 September te half negen aan. Bijna drieduizend school kinderen juichten den landvoogd toe. De bevolking is in een geestdriftige stemming. INVOER VAN VALSCHE MUNTBILJETEN. Maandagmiddag is te Bandoeng naar de gevangenis Tjipinang overgebracht zekere Johan, oud-leger-kapelmeester en oud-pakhuismeester bij de Zoutre- gie. Johan is momenteel werkzaam bij den dienst der Staatsspoor- en Tram wegen en wordt beschuldigd van een poging tot invoer van een groote partij valsche muntbiljetten van twee gulden vijftig. Verdachte bekende gedeeltelijk. ARTIKELEN VAN DOUWES DEKKER. De Koerier (R. K. dagblad) memo reert de beweerde bekeering van den revolutionair Douwes Dekker, welke vergezeld ging van een aanvrage om subsidie voor zijn school. Het blad meldt, dat thans gebleken is, dat Douwes Dekker wel degelijk op de hoogte is geweest met de plaat sing van de heftig-revolutionaire ar tikelen van zijn hand in de Soeloeli Indonesia Merdika, hetgeen Douwes Dekker hardnekkig ontkend heeft. Douwes Dekker ontving voor deze artikelen honorarium. Toen hem bekend werd gemaakt, dat door de plaatsing van die artike len zijn bekeering in een verdacht licht werd gesteld, verzocht Douwes Dekker den redacteur dringend, hem uit het moeras te helpen. Deze redacteur bood daarop Dou wes Dekker aan een telegram te zen den aan den gouverneur-generaal, waarin gemeld werd, dat Douwes Dekker niet op de hoogte was geweest van de plaatsing van de artikelen. VERZOEK VAN Dr. TJIPTO. Aneta verneemt dat de geinu rneoi d. Dr. Tjipto aan de regeering verzocht leeft hem loe te slaan, zich ewntueei le Dobc te vestigen, in verband met een poging die hij doet om rlaar Ie werk gesteld te worden als arts bij- de Parelvisscherij Mij. De regeering had hiertegen geen bezwaar Later is echter bericht ontvangen, dat de overplaatsing van D.r. Tjipto bij de be doelde maatschappij niet doorgaat. Uit het Sociale Leven. DE STAKING BIJ DE PLATEELFABFIEK TE GOUDA. Naar Voorwaarts verneemt heeft de burgemeester van Gouda detbesturen van de samenwerkende organisaties in de sta king bij de Plateelfabriek Zuid-Holland te Gouda uitgenoodigd tot een bespre king. Deze bijeenkomst zal Donderdag plaats vinden. Het blad verneemt Omtrent dén toe stand aan deze fabriek, dat men de ovens nog steeds aan den gang houdt. Er wordt echter niet verder gebakken. Thans schijnt het in de bedoeling te liggen de ovens deze week te laten uitgaan. Het gevolg daarvan zou zijn, dat de evens bij hervatting van het werk op nieuw moeten worden opgebouwd. Land- en Tuinbouw. DE OUDE DAG VAN DEN BOER. Naar het „Friesch Landbouwblad'' meldt, heeft thans het aantal deelne mers in het onderling Boerenverzeke- ringsfonds de duizend bereikt. De groei van deze instelling is een bewijs, dat de boeren meer en meer tot het inzicht komen, dat zij langs dezen weg op een eenvoudige en niet dure wijze hun ouden dag kunnen verzorgen. Vooral in een tijd, als wij thans be leven, waarbij door de onderlinge con currentie de huren opgedreven zijn tot een peil, waarbij een behoorlijke reserveering sterk in het gedrang komt, geeft het onderling Boerenver- zekeringsfonds een mooie gelegenheid tot het sluiten van een kapitaals- of lijfrenteverzekering, waarbij de druk van de premiebetaling zoo zacht mo gelijk is gemaakt. DE BESTRIJDING VAN DE APPELBLADVLOO. In de Augustus-aflevering van het Tijd schrift over Plantenziekten geeft N. van Poeteren een referaat van een studie van Dr. W. Speyer over bet voorkomen en de bestrijding van de appelbladvloo aan de Benedenelbe. De appelbladvloo (Psylla Mali), die ook in Nederland voorkomt, bleek aldaar in zeer groot aantal voor te komen en de oogst zeer te verminderen. Het optreden van Psylla Mali wordt in hooge mate be vorderd door groote vochtigheid van de lucht, terwijl sterke wind de ontwikkeling belemmert. Het insect legt in den nazomer (van Augustus af) zijn eieren en kan dit tot in November toe volhouden. In gunstige jaren kan het aantal gelegde eieren dan ook zeer groot zijn. Bij sterke^ aantasting zijn in het voor jaar de knopps«i kleverig van de suiker houdende droppels van uitwerpselen. De zich openende, gemengde knoppen en de bloemen verdrogen, het loof ontwikkelt zich laat en armelijk. Men vindt dan een zeer groot aantal larvenhuidjes, terwijl later, als men tegen de takken klopt, wol ken van de kleine, groene bladvlooien te voorschijn komen. Bestrijding kan het best uitgevoerd worden in den winter, door de eieren, die in massa's aan de uiteinden der takken en aan de kortloten voorkomen, te doo- den. Het meeste succes werd verkregen met carbolineum, dat ook hier te lande de beste resultaten geef. Zelfs met een 5 pet oplossing in Februari konden 97100 pet. der eieren gedood worden. Van den omvang der door den Staat ge organiseerde bestrijding krijgt men den indruk, door de mededeeling, dat voor de bespuitingen behalve vele rugpulverisa- teurs, ook 130 motorsproeimacbines zijn gebruikt. Op de bespoten boomen kon men zelden meer dan 2 larven per gemengde knop vinden, tegen tot 78 larven per ge mengde knop bij de onbehandelde boomen. Het is noodig dat de bespuiting zeer zorg vuldig wordt uitgevoerd, zoodat alle uit einden der takken goed geraakt worden. Daar met winterbespuiting een volledig succes verkregen kan worden, behoeft op de bestrijding der larven in het voorjaar met nieotineboudende en andere vrij kost bare middelen, niet nader ingegaan te worden. Voor Nederland is bestrijding van de appelbladvloo op vele plaatsen ook van zeer veel belang. RADIO-NIEUWS. UIT DEN AMERIKAANSCHEN OMROEP. Gelijk bekend, zullen binnenkort de Amerikaansche presidentsverkiezingen ge houden worden. Het valt niet te verwon deren, dat er bereids een reclamecam pagne door de verschillende candidaten op touw gezet is, waarbij de radio-uitzen dingen een hartig woordje meespreken. Door da geweldige ontwikkeling van lijntelefonie en zendtechniek is het moge lijk gebleken de stem van een spreker tot in de verste uithoeken der Vereenigde Stalen hoorbaar niet alLeen, maar ook verstaanbaar te maken. Wanneer wij uit de New York Herald Tribune overnemen, dat een rede van Al fred E. Smith, gouverneur van New-York en candidaat voor het presidentschap, draadloos verspreid werd, is daarin niets bijzonders gelegen. Wat ons echter wèl aanspoorde wat meer aandacht te schenken aan den Arae- rikaanschen omroep is de verdere mede deeling dat, behalve de 114 stations, die de rede uitzonden, Sclienedacty het ge laat van den candidaat door middel van ïadio-televisie liet zien. De General Electric Comp. verzorgde de televisie met haar ultra-kortegolfzen- ders 2 X.A.F. en 2 X.A.D., terwijl de rede langs den gebruikelijken weg de lucht in ging. Deze demonstratie, zegt het blad, toon de aan, dat er een groote vooruitgang op dit gebied gemaakt is en wel door ver eenvoudigingen, die Dr. E. F. W. Alexan- derson aangebracht heeft. De televisie-toestellen stonden op het podium en waren op den redenaar ge richt. Zij waren per lijn verbonden met de zenders. Voor den spreker stonden de gebruike lijke microfoons. Hoewel de General Elec tric al geregeld televisie-proeven neemt is dit de eerste maal waarop een officieele gebeurtenis „geteleviseerd" wordt. STADSNIEUWS. ONTSPANNING VOOR MILITAIREN. In bet Chr. Militair Tehuis aan den Morschweg werd gisteravond weder een bijeenkomst gehouden voor her- halingsplichtige militairen, welke bij eenkomst een huiselijk karakter droeg De belangstelling was zeer groot. De zaal was stampvol. De heer Plu met zijn strijkje zorgde voor opgewekte muziek, terwijl ver der de avond gevuld werd met voor drachten. Het was een bijzonder gezellige en uitermate goed geslaagde avond. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties), Uitgesproken: 10 September. G. van den Eykel, koopman, Oegstgeest, Rijnsburgerweg 2?a. Rechter-commissaris: jhr. mr. Th. W. C. Calkoen. Curator: mr. H. van Ewyck, Leiden. Laatste Berichten. Prof. Dr. VENING MEINESZ NAAR NEW YORK. Met het stoomschip „Veendam" der HollandAmerika-Lijn is, naar wij vernemen, naar New York vertrokken liet lid der Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing prof. dr. F. A. Vening Meinesz, om op ver zoek van het Geophysisch Laborato rium van het Carnegie-Instituut slin gerwaarnemingen te gaan uitvoeren in de Golf van Mexico en de Caraïbi- sche Zee. De kosten hiervan worden gedragen door de Academie van We tenschappen te Washington, terwijl de Amerikaansche Marine een duik boot ter beschikking heeft gesteld, die prof. Vening Meinesz te Washington zal afhalen. Hij zal voor de waarne mingen gebruik maken van het naar zijn denkbeelden geconstrueerde slin- gortoestel der Nederlandsche Graad- metingscommissie, waaraan na de reis met de K. XIII nog een laantal verbe teringen zijn aangebracht. Voor deze waarnemingen bestaat groote belangstelling bij de Coast and Geodetic Survey. Waarschijnlijk zal op de reis 'n Amerikaansche geodeet op de hoogte van de uitvoering der waarnemingen worden gebracht. In den loop van December zal prof. Vening Meinesz naar Nederland te- rugkeeren. IN DE WAAL VERDRONKEN. Tt Dreumel is in de Waal verdron ken de 22-jarige schippersknecht J. uit Rotterdam. Hij is bijhet wasschen over boord geslagep. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Doornenburg bij Nijmegen is af gebrand de boerderij van P. Hen driks. Verzekering dekt de schade. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE CONFERENTIE DER LOCARNO- STATEN. GENEVE, 12 Sept. (V.D.) Met betrek king tot de besprekingen, welke gisteren tusschen de vijf bij de bezetting van het Rijnland betrokken mogendheden hebben plaats gehad, wordt van goed ingelichte zijde vernomen: Besloten werd, dat bij de onderhandelin gen te Geneve alle technische kwesties, d.w.z. de technische doorvoering van de ontruiming en het verband tusschen de schadevergoedingskwestie en de ontrui ming van het Rijnland, buiten beschou wing zouden blijven. De besprekingen be perken zich tot de principieele kwestie van de ontruiming, n.l. tot de kwestie of Duitschland juridisch gerechtigd is thans de geheele ontruiming van het Rijnland te eiscben, in hoeverre deze onrruiming onvoorwaardelijk kan geschieden en in dien de geallieerden voorwaarden kunnen stellen, welke voorwaarden dit moeten zijn. Verder werd besproken de kwestie van een eventueele controle in het ont ruimde gebied. Wanneer bij de verdere onderhandelin gen te Geneve overeenstemming over de principieele kwesties wordt bereikt, dan zullen de technische en militaire kwesties aan deskundigen ter behandeling worden voorgelegd. HEVIGE BRAND. ROME, 12 Sept. V. D. Te Sostri Le- vante (provincie Genua) heeft een he vige brand gewoed in de gemeentelij ke bureaux, die ondergebracht zijn in het historische Gisstiani-paleis. Hoewel een totale verwoesting kon worden voorkomen, bedraagt de scha de toch meer dan honderd duizend lire. HET SPOORWEGONGEVAL BIJ PRAAG. PRAAG, 12 Sept. (V.D.) In de sociaal- politieke commissie heeft de voorzitter de slachtoffers van het spoorwegongeval her dacht. Hij verklaarde, dat de catastrophe de geheele openbare meening geschokt heeft. Hij verklaarde, dat het noodig was, dat een grondig onderzoek naar de oor zaken wordt ingesteld. Van soc.-dem. zijde wordt het aftreden van den minister voor de spoorwegen ge- eischt. HUGO STINNES Jr. LEGT AL ZIJN FUNCTIES NEER. BERLIJN, 12 Sept. (V.D.) De Hugo StiD- nes Corporation, de moeder-maatschappij van het Stinnesconcern, deelt mede: De heer Hugo Stinnes Jr. heeft in ver band met het tegen hem hangend onder zoek al zijn functies in de directies en ra den van beheer van binnen- en buiten- landsche maatschappijen ter beschikking gesteld. In overleg tusschen de Duiischa en Amerikaansche leden van den raad van beheer van de moedermaatschappij van het Stinnesconcern, de Hugo Stinnes Corporation, zullen alle zaken der maat schappij en der dochtermaatschappijen door de tegenwoordige leiders dezer maat schappijen volgens aanwijzing van den raad van beheer worden voortgezet. Te gelijkertijd deelt de raad van beheer van de Hugo Stinnes Corporation het volgen de mede: De Hugo Stinnes Corporation en de door haar gecontroleerde en bij haar aangeslo ten maatschappijen hebben nimmer op eenigerlei wijze iets te doen gehad met de zaken, welke op het oogenblik den heer Hugo Stinnes Jr. worden ten laste gelegd. TEGEN COMMUNISTISCHE PROPAGANDA. SOERABAIA, 12 Sept. Aneta-V. D. Naar het Soerabajaasch Handelsblad verneemt, overweegt de regeering plannen tot bet voer envan filmpropa- ganda op de vloot, ter wering van eeu communistischen invloed. MARKTBERICHTEN. ROELOFARENDSVEEN, 12 Sept. Veiling. Meloenen 263 cent per stuk; tomaten 4—4.20 per 100 pond; snijboo- nen 2. idem afw. 1.55, idem jonge 3.50, kassnijboonen 4.704.95, idem stek C.801.05, prinsenboonen 2.90, idem z. draad 3.25, idem jonge 3.403.50, dubb. stam 2.20, witte pronkboonen 1.10, per 10 Kg. Augurken: grof 2.80, bommen 1.55, stippel 2, per 25 Kg. WOERDEN, 12 Sept. Kaasmarkt. Aangevoerd 428 partijen. Prijs 5054, met rijksmerk le kw. 5659, 2e kw. 51 —53, zware tot 61. Handel matig. AMSTERDAM, 12 Sept. Veemarkt Aangevoerd 240 vette kalveren. Prijs: le kw. 1—1.15, 2e kw. 0.86—0.98, 3e kw. 0.77—0.84, per Kg. levend gewicht; 44 nuchtere kalveren, 1423 per stuk; 640 varkens, Holl. le kw. 0.900,91, 2e kw. 0,880,89, Overz. en Geld., le kw. 0,900,91, vette varkens- 0.880.89, per Kg. slachtgewicht. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen v. 12 September, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.3 Yarmouth. L. B. 748.4 te Isafjord. Verw. tot den avond van 13 Sept.: Zwakke tot matige N. tot O. wind, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, later iets warmer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur Sm aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur; 769. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Woensdag 12 Sept.: 7.52 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedehmiddeg 3 uur: 18 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 20 gr. C 's Middags 12 uur: 20 gr. C Hedenmiddag 3 uur: 163 gr. C LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 Tiur: 19 gr. C. 's Middags 12 uur: 19.5 gr. C. s Nam. 3 uur: 21 gr. C. Wisaelno teeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.43% Londen 12.10% New-York2.49 Parijs 9.74% Brussel 34.67% Zürich 48.02% Praag 7.39% Rome f c 1X04% Madrid41.31 Oslo66^1»* Kopenhagen 66.53 Stockholm 66,53 Weenen i 3505%

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3