fjfynfuMdts ïzmu/iuta&fekten haar woning in een diepen pot. Hulp kwam helaas te laat. De levensgeesten bleken geweken, toen ze werd opgehaald. Fraude door een ambtenaar. Op be vel van de Justitie is door de marechaus see^ te Uithuizen in hechtenis genomen V. C., ambtenaar ter secretarie te Usquert, volgens het „N. v. d. N." verdacht van het plegen van fraude in de administratie der Vleeschkeuringswet. Branden. Gisternacht is onder Hoo- geveen afgebrand de woning van den landbouwer J. K. Het vee kon worden ge red, het huis en de inventaris, koren'en hooi werden door het vuur vernield. Een en ander was verzekerd. Doodelijk ongeluk. Bij het transpor teeren van een dorschmachine te Usselo sloeg het paard op hol. De 55-jarige land bouwer J. Rosnik, viel en kwam onder den zelfbinder terecht. Hij werd zwaar ge wond opgenomen en overleed kort daarna aan de gevolgen. Te Deurne is 1e 20-jarige L., van den hooizolder gevallen. Hij wqrd dood opge nomen. Plotselinge dood. Terwijl de 37-jari- ge wachtmeester der Kon. Marechaussee van Sp. te Zevenbergen gisterennamiddag in de woning van den landbouwer v. M. te Langevveg onder de gemeente Zevenber gen op onderzoek was, werd hij plotseling onwel en gaf binnen eenige oogenblikken den geest. Van Sp. laat een vrouw met 5 jeugdige kinderen na. Verdronken. Gisteren is het 3-jarig dochtertje van schipper Linkvis bij de cartonfabriek „Ons Belang" te Stadska naal over boord gevallen en verdronken. Bij het zwemmen onder Oostkapelle is verdronken de 28-jarige M. v. N., wo nende te Etten Leur, die werkzaam was bij de Nederlandsche Heide-Maatschappij aan de prise d'eau der Middelburgsche duinwaterleiding onder eerstgenoemde ge meente. Het lijk van den overledene, die een vrouw en 5 kinderen achter laat, is aangespoeld. Overreden en gedood. Toen gisteren middag de. vrachtauto van den heer H. Beemster uit Hoogkarspel hét stadhuis te Hoorn passeerde, wilden twee jongens, die daar aan het spelen waren, op een der zijden van den auto springen. Een 9-jarig ventje sprong echter mis en geraakte on der de achterwielen van den auto. De knaap was bijna onmiddellijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. Inbraak. Bij den landbouwer T. te Hengelo is een kast opengebroken waaruit een bedrag van ƒ500 werd ontvreemd. Door een liftkoker gevallen. Op de bovengrondsche werken van Staatsmijn Maurits, viel de 16-jarige mijnwerker P. Gulikers, door een liftkoker van 12 me ter, naar beneden. De jongen bekwam hoofdwonden en inwendige kneuzingen. Het ongeval liep nog betrekkelijk goed af. Zijn toestand is niet direct levensgevaar lijk. RECALME f? \kalmeeren en worden gesterkt door Buisje 75ct Bij Apoth en Drogisten. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redaotie.) Geachte Redactie! Vergun mij s.v.p. bij nevensgaande ad vertentie een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn hartelij- ken dank. Ingezetenen van Rijnsburg en Katwijk! Zooals de advertentie u mededeelt, heb ik het plan, de e.k. 14 dagen, u te bezoe ken, om van u een gave te komen vragen voor het Blindeninstituut „Bartimeüs" te Zeist. Ik hoop op Maandag 10 Sept. te Rijnsburg, en op Maandag 17 te Katwijk met mijn werk te beginnen. Aangezien ik zelf bijna blind ben, weet ik niet alleen wat een blinde noodig heeft, maar ook wat een blinde mist. Daar ik mij niet alleen op weg kan be geven, hoop ik des te meer, op den goe den steun, der dames-geleidsters, in beide gemeenten. Ik hoop in dezen niet teleurgesteld te worden, want als men goed inziet, wat een goed gezicht waard is, zal men mij zeker blijmoedig bijstaan. Wij hebben nu ruim veertig blinde kin- deren in ons instituut, waarvan de meeste onvermogend zijn. Vandaar dat de zorgen voor de instand houding van dit instituut des te grooter worden. Gaarne ben ik tot het geyen van meer inlichtingen bereid. Hoogachtend, Mej. F. v. d. WERF, Ilastanjelaan 6, Meppel. PREDIKBEURTEN. LEIDEH. Geref. Kerk in Herspeld Verband: Ge bouw „Prexiuvc'rJanvossensteeg, v.m. io en 's avonds 6 uur de heer F. 01- Geuzembroek te Amsterdam. AARLANDERVEEH. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur geen opg. ofotv. en 's avonds 7.30 uur Ds» Klomp. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 's av. 7.30 uur Ds. Moolhuizen. 's Morgens voorber. H. Avondmaal Ghr. Gerei Kerk: v.m. 10.30 en n.n? £39 uur Preekieaen. TER AAR. Ned. Herv. Kerkv.m. 10.30 en n.m. 7.30 uur Db. Vlasblom. Gerei Kerk: v.m. 10.30 en nam. 7.30 uur Ds. v. Heyningen. BOSKOOP. Gerei Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Petersen. Evangel. Dwars-Nieuwstr.v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Steenbeek uit "Wapenveld. Geb. „Salvatori": v.m. 9.30 en 's av. 6 uur de heer De Jonge. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. Luuring en 's avonds 7 uur de heer De Witt van Noordwtik a. Z^e. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 'savonds 7.30 uur Preeklezen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Mulder. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Buurman van Amstelveen. Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer Aangeenbrug van Sas- senheim. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur de beer Fritsche, Cand. te Leiden en 's avonds 6.30 uur Ds. Groot Enzerink vaa Led- den. Geref. Kerk: v.m. 10 en u.m. 2.30 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hartwigsen van Ledden en 's avonds 6.30 uur Ds. Mondt. Geref. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. B. Hagenaar uit Meppel, bev. van Ds. J. J. Dijk. Nam. 6 uur Ds. Dijk, intrede. LISSK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur J)s. Gravemeijer en n.m. 5 uur de heer Smit Geref. Kerk: van. 9.30 en n.m. 4 Dr. Ruys. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 'savonds 7.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Ned. Herv .Kerk: v.m. 10 uur Ds. Klomp van Aarlauderveen. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Ev.: 's avonds 7.30 uur de heer De Jong. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. J. Eringa van Woerden- Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 's avonds 7.30 uur Preeklezen. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. F. A. v. d. Heyden, Emer.-Pred. te Wassenaar. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. v. Haaften. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofsbedè. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Kerk: „Groene Kerkje", v.m. 10 uur Ds. Hennemann. „Irene": 's avonids 5uurDs. Jansen Schoonhoven. RIJNZATERWOUDB. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. Pott van Bodegraven. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 's av. 7.30 uur Preeklezen. VOORSCHOTEN. Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. Geref. Gem. n.m.# 5 uur Preeklezen in het Ambachtshuis. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Groot Enzerink van Leiden en n.m. 5.30 uur Ds. Venema van Loosduinen. 's Nam. Doopsbediening. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. van Gheel Gildemeester van Den Haag. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Rullmann. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en nam. 7 uur Ds. Lijsen. Doopsbediening. Geref. Kerk: v.m. 10 <en 's avonds 7 uur Ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7.30 uur Ds. Wolfensberger. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en nam. 7.30 uur Dr. Ubbink. Ons Babbelhoekje. Beste Jongens en Meisjes! Er zullen deze week wel heel wat briefjes zijn, dus ga ik maar eens vlug beginnen. „Anemoon". Hartelijk we kom in on zen kring, meisje, 'k Hoop maar dat je er pleizier in zult hebben lang en trouw met ons mee te doen. 'k Heb e?n ande re schuilnaam voor je bedacht. Vind je deze goed? Hoe oud ben je? En in we.- ke klas zit ie Qp school? \Vil: je er om denken dat 'ie bij een letterraadsel ook de onderdeelen op moet geven? „Vergeet mij pietje en Maartviool tje". 'k Vind hét heel best dat je voort* aan met je vriendinnetje samen doet, V.m. nietje. Ze is harteiijk welkom, dat begrijp je. Schrijit ze er een volgenden keer'ook eens zeil ten briefje bg? Dan loeren we elkaar gauwer kennen, weet je. „Korenbloem". Ja, ik n jul lie er een beetje verandering itut gebracht. Nu, je kunt eveneer 1 met z'n drieën inzenden, als met z'n bei den. Wat fijn voor je broer, hij een eerste prijs heeft gewonnen. Hij was er zeker wel erg blij mee, h 't niet? 't Koninginnefeest scV'V he:-l gezellig geweest te zijn op Vooi^ohoten „Batavier". Vind jo het prettig om naar de Knapenvereeniging en cate chisatie te gaan? Als je 141- een paar maal geweest bent, vertel je £r mij zeker wel iets van. Nee, het prijsraad sel was niet erg moeilijk. „De Ruyt r'\ 't Is je niet tegen ge vallen hé. 't Was Dinsdag .prachtig weer. Me dunkt, je zult wel genote/i hebben. Maar dat vertel je mii volgende week natuurlijk wel? Zg'u 'de zieken weer gauw opgeknapt? „Piet Hein' Zoo, daar ben ik blij om., dat jij er weer bent. Nu voortaan op je post, admiraal. Gelukkig, dat het met moeder en zusje zoo goed gaat. En dat jg weer naar school kan. Ja, 't is wel even vreemd als je een nieu wen meester hebt, maar het wont heusch wel gauw. „Boterbloem en Madeliefje". Was hot •een gezellige dag toen je broer jarig was? Ja zeker. Zijn jullie dan alleen thuis als V. en -M. haar R. gaan? Of komt er iemand anders? Wat jammer, dat jullie geen prijs hebt gewonnen met je plantjes. „Logeetje". Dat was prettig voor je dat vader zijn vacantie voor jou be waard had. Nu, ik zie wel dat je ge noten hebt en op veel mooie plekjes geweest bent. 'k Was niet bang dat de groeten je niet meer zouden kennen, maar klein Jantje. Ja, 't was wel een groot prijsraadsel...Maar toch niet zoo yreesefijk moeiliik. vind je wel1? „Gustaaf AdolfVroeger was er in Leiden ook geen groot Koninginnefeest Maar dit jaar was het heusch aardig. Is er bii jullie nooit leest op Koninginne dag? 't Zal wel vreemd zijn als je een nieuwen meéster hebt. Maar het went gauw* denk ik. Vond je het raad sel erg moeilijk? „Gouden R^gen". Je bent zeker wel e n beetje .geholpen met het prijsr ad sel heV Je weet, dat mag .gerust. Ats ie zooveel nichtjes en neefjes hebt, kun je heusch zoo gauw niet boos zijn, meisjelief. Iedereen kan immers wat vergeten? Dus je hebt een pretti ge dag gehad met het Koninginnefeest? „Lenteklokje". Met hoevelen hebben jullie die bramen wel gezocht, dat je zooveel bij elkaar had. 't Is geen klei nigheid hoor. Wat jammer dat T. haar mantel nu kwijt is. Dus jullie hebt fret- tig het Oranjefeest gevierd, 't Was hier ook heel aardig. Vertel me volgende week maar wat van de verjaardagen, 't Was een heel gezellige brief hoor. „Theeroosje", 't Is kolossaal zooveel bramen als jullie gevonden hebt. Wat doe je er- mee? Varkoopen zeker? Ja hoor, ik heb al dikwijls vuurwerk ge zien. Wat heerlijk dat Z. het zoo goed treft met het weer. Met regen uit te zij11 is niet half zoo gezellig. Had je den andereu dag geen slaap, toen je zoo erg laat naar bed was gegaan? „Comelis de Wit". Je hebt het goed begrepen hoor. 't Moest Gideon zijn. Dat is altijd met die letterraadsels. Er komt zoo'licht een drukfoutje in. „Woüdlelie". Welnee meisje. Je weet toch wel dat ik niet gauw boos ben. Ik kan het best begrijpen dat je ver leden week, toen er 'zoo druk' visite was, vergeten hebt te schrijven. Ja, ik vond jou raadsel te -groot om ge woon te gebruiken en daarom heb ik er dit op bedacht, 't Viel je zeker mee hé? „Alpenroos en Gentiaan". Als ik je nu zeg dat ik verschrikkelijk boos óp jullie ben, geloof je mij toch niet en daarom zeg ik het maar niet. Ik vind een poppenkast altijd wel aardig hoor. fn je moet denken, het kan niet ieder jaar hetzelfde zijn. Ja, het is erg treu rig dat er zomers zooveel menschen ver drinken met zwemmen. Je kunt nooit voorzichtig genoeg zijn. „Roaeknopje". Ik hoop het voor je dat jg met 'de kinderspelen een prgs wint. Je vertelt er mij volgende week Beker wel alles van, is 't niet? Wel prettig, dat jullie weer een eigen Domi nee krijgen hé. 't Zal Zondag wel vol' zijn in de kerk. „Reseda". Toch nog op tijd hé met het inzenden. Dus je hebt het prettig gehad? Best, vertel er mg .volgende week maar alles van. „Blondine". Wel, wel, wat heb jij het druk gehad met vaeantiegenoegens. 'k Wist maar niet waar je bleef. En nu schrijf je mij: nieuws weet ik niet. 'k Dacht dat je mij heel wat over de va cantie kon vertellen. Of ben je alles alweer vergeten? Ga je nu weer gere geld meedoen? „Rie". Zoo, dus het prijsraadsel viel toch. nogal mee, al was het wat groot. Dus jullie hebt het Koninginnefeest nog te' goed? 't Is zieker wel erg .gezel lig, is 't niet? Maar dat vertel je mij later wel. „Hartedief". Wat een mooie etalages heb jij - gezien en wat heb je er mii prettig van verteld. Moeder zal het wel niet zoo leuk vinden een poes te hebben die winkeljuffrouw wil worden. Wat zul len Jullie er keurig uitgezien hebben zoo heelemaal in 't wit. Vertel je er mg volgende week alle3 van? Dank voor je anecdote. Moeder's Meisje". Wat zul'en jul lie het druk hebben met al die feesten. Leuk, dat jullie straat de tweede prijs heeft, 't Zal er wel hee aardig uitzien bij jullie, denk ik. 'k Be.i erg nieuws gierig te hooren hoe al es \e looptn is. k Heb de rebus opgeborgen bij mijn raadsels. Dus is wat aan den anderen kant starf ook niet verlore 1. Dank voor je anecdotes. „ZonneroGsje". Wat leak. Is je de courant toegezonden? En had je nog tijd om het raadsel 04 le lossen? Dus jé vermaakt je daar best' hé? Nu heb je zeker je angst voor een hond wel over wonnen, is 't niet? En de koeien de den je zeker ook geen kwaad? Vertel je mij volgende week alles van je ver jaardag? Dus jij wou de heele babbel- hoek maar een prijs geven, 't Zal niet gaan hoor. „Seringentak en Pioenroos". Waar om hadden jullie de ondeil.'eelen niet opgeschreven? Je weet toch wel, dat dat moet? Best, schrijf me volgende week maar een lange brief, waarin je mij alles van het feest vertelt. „Geranium en Zonnebloem". Prettig Geranium dat je nu zelf de brief komt brengen. Dan zie ik je gelijk nog eens. Op welke M.U.L.O. "ga je nu? Zeker, Zonnebloem, je kunt bg tante ook hee'. wat nuttige dingen leeren. 't Is heusch niet noodig dat iedereen gaat studee- ren. Op iedere plaats kun je nuttig ziin. 'k Vind het echt gezellig dat jullie nu. om beurten schrijven. Dan hoor ik van jou ook nog eens wat. „Poliantha". Verleden week waren jullie te laat. Dat heb je zeker wel ge merkt. Maar nu heb jé beter opgepast. Nee hoor, naar die opstijging ga ik niet krjkem. Is het een mooi feest ge weest bij jullie? „Doornroosje". Dus jii bent weer •thuis en hebt het goed haar je zin ge had Jn Tienhoven? Dat is prettig. En nu ga je zeker weer naar school. Ja hoor, er is hier ook Koninginnefeest ge weest en het was heel aardig. Hoe was het bg jullie? „Violier en Lelietje van Dalen". Geen beter middel om je schaapjes wear terug te zien, dan een prijsraadsel. Wat zeg jullie? 'k Ben blij dat jeer weer bent hoor. In de vacantie mag je wel eens spijbelen, maar nu ga je toch weer trouw mee doen, is 't niet? 'k Wil graag volgende week een lange brief heb ben. Vertel je mij dan ook wat van je nieuwe school? Wat jammer, dat ik jul lie niet gezien heb. „Klaproosje". Dus jullie hebt een prettig middagje gehad, toen je bra men ging zoeken. Wat leuk, dat jij en B. nog achternichtjes van elkaar zijn Heb je dat nu pas gemerkt? Ja, 't zal wel een hee'.e drukte geven die win kelweek. Dank voor je anecdotes. „Sneeuwklokje". Dat gaat zoo. Als het feest is in huis, wordt het gewone bedklokje vergeten. Geeu wonder dat je den anderen dag slaap had. Maar nu heb je je schade toch wel inge haald, denk ik. Je moet altijd maar den ken, je kunt niet allemaal tegelijk, een prijs winnen. „Boschviooltje". Bramen zoeken is wel een leuk werkje hé, vooral als je er veel vindt. Prettig dat jullie zulk mooi weer hadden. Wat leuk dat je ook 'een middagje bii S. bent geweest. Jul lie hebt heel aardige cadeautjes gege ven hoor. Hier is de oplossing „van het prijs raadsel Werp uw brood uit op bet water, want gri zult het vindein na ve'e dagen. Onderdeelen: Gideon, Zebu Ion, David, Daniël, Orpa, Ruth, Nebo, Baal, Penning, Hebron, Ruben, Wonderen, W'et, Kar, Water, Wijn, de letter T. En hier volgen de nieuwe raadsels 1. Mijn geheel bestaat uit 15 letters, die tezamen de naam vormen van iets, dat we allemaal1 kennen. In een 4 11 13 13 kan men lezen Een 5 3 zit aan een wagen. Een 7 8 12 13 bevat water. 14 11 is een afgekorte zoowel jon gens- als meisjesnaam. Op een 95789 schrijft men leen adres. Een 10 11 13 dient om wat op te bergen. 2 12 13 is een lichaamsdeel. Een 6 1 13 is een viervoetig dier. Ingezonden door Moeder's Meisje. 2. Welke overeenkomst is er tusscben teen edelman en een boek? Ingezonden door Poliantha. 3. Ik voer met Noordenwind. "Vlak voor de wind. Rechtuit het Noorden in. Waar zat nu de wiad? Ingezonden door Zonneroosje. 4. Hoeveel sneden kaa men van een heel brood snijden? Ingezonden door Hartedief. 5. Wat staat hier? Hel 1. A 3. Mk> 6. Oli 4. S 10. Anecdote ingezonden door Klaproosje. Co: „Moe, wat is een drijfschaal? Moe: „Daar doe je afgevallen bloe men in, Co". Co: „Nou, maar daar is de vuilnis bak toch voor". En nu komt het bericht, waar jullie allemaal even nieuwsgierig naar bent. De prijzen vielen ditmaal ten deel' aan: Klaproosje, Comelis de Wit, Vergeet mii ^nietje, Poliantha, Zonnebloem en Natuurlijk kunnen jullie niet allen te gelijk een prijs winnen jongelui, dat weet je. Maar je weet ook, we gaan nu weer Jjopen op een volgenden keer. 'k Neem nu afscheid van jullie tot volgende week, zoo we hopen'. Vele groeten van je TANTE FRANCIEN. BERTHA. door TANTE FRANCIEN. Ze had gezegd, dat ze o zoo zoet moesten zijn want dat Bei'tha nu zoo heel erg ziek was. Ze lieten zich dau ook allen stilletjes helpen. Teen Cato thuis kwam, bracht ze een pannetje soep mee die Gretha voor Ee.tha had moeten koken. Ze schrok toen moeder haar vertelde, dat Bertha zóó erg ziek was, dat ze die soep wel nooit meer zou eten. Ee-ichroomd keek ze naar het bed. Nog altijd lag Bertha in bewuste- loozen toestand. Telkens had moeder naar de klok gezien, maar uur op uur verliep en vader was niet gekomen. O, wat smart te moeder dat. Zou hii dan iu het ge heel niet meer bij zijn stervend kind komen? Even huiverde ze. Of zou hij misschien straks zóó komen, dat men hem niet bri szri'n eigen kind kon toe laten? Opeens sloeg Bertha haar oogen op. Móederzei ze zachtjes moeder Terstond boog moeder zich over haar heen. „Wat is er mijn kind", vroeg ze. „Móéder", zei Bertha, „daarnet heeft de Heere Jezus rar geroepen en ik moet gaan, want ik ben bereid. En als de Heere u roept, dan komt u, ook h'é moeder?" Bertha begon al langzamer te spreken. „Maar zegaan vader, dat hij ook moet komen. Ik zal op hem wachten. Dagmoeder Bertha was heengegaan. Ze was be reid en ze volgde toen de stem van haar Heiland haar riep, en nooit, nooit meer zou zij nu hoeven te scheiden van die heerlijke plaats, waar geen lgden •en droefheid meer is en waar niemand zal zeggen: „Ik beu ziek". Mooier was bedroefd, ia. maar o, wat gaven de laatste woorden vai haar kind, die woorden d e haar zooiduidelgk verteld hadden wat zrj al zoo lang wist, dat Bertha het eigendom van den Hei land was. en nu voor altijd met Hem vereenigd in den hemel, haar een troost Zri .dacht aan haar man. O, waarom was hti jiiet hier geweest, hier aan het sterf bed van zijn kind. Hier was immers op dit uur zijn plaats geweest en nergens, nergens anders. Dé arme moeder. Nog wist zij' het niet wat daarbuiten gebeurd was, maar 'reeds jiadeirde de man icjie het liaar kwam vertellen, het steegje waarin aö woonde. (Wordt vervolgd). VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 7 Sept. Heden aangeko men aan den Rijksa-fslag 5 stoomtrei- lers,. 1 drijfnetvoartuig eu 40 kustvis- scbers. Prijzen voor treilvisch: 13 kn. tarbot f 17,5095, 8 kn. griet f2446 p. 50 K.G.; 2330 st. middel tong f1,75 2,20, -15.180 st. kl. tong fi,6o1,80 per K.G.; 14 kn. zetschol f2935,420 kn. kl. schol f2,2021. 23 kn. schar 1 kn. tongschar f40 p. 50 K.G.: 4 kn. rog f 1118 p. 20 st., 118 st. vleet f0,671,80 p. st.; 13 kn. pieterman poontjes f415, 4 kn. gr. schelvisch f2833, 10 kn. middel dito f19,50 S, 3? kn. kleinmiddel f 1018, 390 kn. dito fi,qo10, 19 kn. gr. gullen fo13, 13 kn. kl. dito f66,50 p. 50 K.G.; 2 1st. leng f0,721,08, 1 st. heilbot f2,80 p. st.; 15 kn. wijting f 22,70 p. 50 JC.G.; 3 st. koolviscn 18 ct. p. st.; 134 kn. makreel f1219 per 50 K.G. Haring: 181 kantjes volle haring f22 2022,90, 34 kantjes steur f17,30 18,60, 202 kantjes maatjes f16,90 18,10 per kantje. In de haringhaven te IJmuiden kwam binnen de logger KW. 167 tm. 252 kantjes pekelharing en 119 .kaalt jes makreel, welke naai' Katwglc ver scheept worden. Heden kwam hier binnen in de visscbershaven om te markten de log ger IJM. 247 ,m. 25 last pekelharing. Van de versch haringvisscheriji kwam heden binnen de Engelschè etoomdrifter YH. 479 m. 338 manden versche haring. De besommingen der haringsche pen waren heden: IJM. 490 m. f7.598 voor pekelharing en de Engelsohe ha- ringdrifters LT. 1297 m. f 1.848, LT. 69 m. f 1.358 en LT. 55 m. f2.827 vootr versche baring. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 5 aan de markt. De besommingen waren: IJM. 290 m. f2.097, IJM- 69 m. f 1.785, .IJM. 10 m .f3.216, IJM. 501 m. f 1.616 en IJM. 60 met f2.146. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. GAASTERDIJK Philadelphia n. Rott. 6 te Norfolk. WAALDIJK v. Rott. te Philadelphia. NOORDERDIJK Vancr. n. Rott. 4 v. Los Angeles. NICTHEROY Rott. n. Vancr. 4 van GKOOTE§DUk Rott. n. Vancr. p. 6 Azoren. MOERDIJK Vancr. n. Rott. 7 teHamb. POELDIJK 6 v. Rott. n. Hamburg. DINTELDIJK Vancr. n. Rott. 6 843 v.m. loom. W. v. Niton. GLAMORGANSHIRE Vancr. n. Rott. 5 van Taeoma. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN 6 v. Rott. te Bre. men. 1 KLIPFONTEIN uitr, 7 te Durban. BILLITON Hamb. n. Rott. 7 te Antw. RIETFONTEIN 7 v. Hamb. te Amst NIAS thr. 7 te Durban. MELISKERK .tbr. 6 te Dar cs Salaam. HOLLAND—WHST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM thr. p. 6 Finisterre. TEXEL uitr. 6 te Lagos. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. KENNEMERLAND uitr. 7 te Antw. SAT.T.ANrv 6 v. B.-Ayres n. Rosario. ZEELANDIA .thr. p. 7 Ouessant. MAASLAND tbr. 7 te IJmuidon. FLANDRIA uitr. 5 v. Las Palinas. KON. PAKETVAART MIJ. ROGGEVEEN 5 te Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SAMARINDA uitr. 7 van Suez. KERTOSONO 7 v. Hamb. to Biemei TERNATE tbr. p. 7 Kaap ilel Armi. TAMBORA thr. 6 v. Colombo. DJAMBI uitr. p. 6 Gibraltar. TJERIMAI uitr. 7 v. Southampton. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND' PRINS DER NED. uitr. 7 v. Genua. SAHAWATI thr. 7 v. Colombo. JOHAN DE WITT thr. 9 10 v.m. te Amsterdam verwacht. KAM RANG AN thr. 0 te Belawan. RQEPAT thr. 6 v. Marseille. M A PT A uitr. p. 6 Perim.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8