Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hfen de beslissing op het ver zoek van C. Meershoek, om vergun ning tot het oprichten van een onder gronds che bewaarplaats voor benzine in het perceel Langebrug No. 99, ka dastraal bekend Gemeente Leiden. Sec tie G. N. 1198, met bovengrondsche af tapinrichting vóór dat perceel, is x er- Leiden, 7 September 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Overleden: Maria van Gulik wed. van Hubeitus Humme 74 j. Ingekomen van: Amsterdam, A. IJdo slagersknecht, Oud-Bodegraarscheweg 108b; Woerden, J. H. van Beanmed, vee houdersknecht, Utrechtscbp Straatweg 76a; Waarder, A. Zuidam, veehouders- knecht, Molenkade 112. Vertrokken naar: Waddinxveen, Noordeinde, M. Staal en gez., zuivedhan- delaar; Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 122, J. Schilt en gez., scheepmaker; Wanne-Eiekel, Dl., E. Bartinan, dienstb. Uit het Sociale Leven. ACTIE IN DE SIGARENINDUSTRIE. Men seint uit Eindhoven aan de Volks krant: De R.K. en Christelijke Tabaksbewer kersbonden ontvingen van 't Verbond be richt, dat het hun uitspraak dat deze binnen eenige dagen een uitnoodiging ver wachten om de noodige besprekingen over de regeling der arbitrage te voeren aanneemt. Eveneens dat door bet Verbond met ge noegen werd aanvaard hun bereidverkla ring om overeenkomstig hun subsidiair voorstel mede te werken om langs den weg van directe onderhandelingen tot overeenstemming te komen, waardoor natuurlijk totdat de onmogelijkheid eener overeenstemming mocht blijken hun primaire uitspraak wordt opgeschort. De vier werkliedenorganisaties zijn nu door bet Verbond uitgenoodigd tot een conferentie op a.s. Dinsdag 11 dezer, ter wijl ook de R.K. Vereeniging van Sigaren fabrikanten overeenkomstig hare be reidverklaring is verzocht mede tegen woordig te zijn. De R.K, en Christelijke bonden gaan dus met de twee andere werkliedenorga nisaties opnieuw onderhandelingen voe ren met de twee patroonsorganisaties om te trachten een nieuwe C.A.O. af te slui ten, terwijl als deze onderhandelingen onverhoopt mislukken met beide pa troonsorganisaties wordt gearbitreerd. Land- en Tuinbouw. TEXELSCHE SCHAPENFOKDAG. Van Texel schrijft men aan de N. R. C.: De Woensdag bier gehouden schapen- fokdag mag uitnemend geslaagd worden geacht. De collectie wolvee overtrof veler verwachting en was ontegenzeggelijk van beter kwaliteit dan het vorige jaar; in het bijzonder mag dit worden gezegd van de rubrieken ooien met lammeren. De af- deelingen rammen stelden lichtelijk te leur. Naar men ons meedeelde, werden voor rammen goede prijzen besteed. Genoemd werden bedragen van f 125 voor een ram. Eenmaal werd zelfs ƒ250 geboden, maar de eigenaar wilde er voor deze som geen afstand van doen. De keuring werd bijgewoond door Prof. Bakker, te Wageningen en zijn assistent, den heer Labouchère. HOOGE PRODUCTIECIJFERS. Het Ned. Rundveestamboek publiceert in zijn orgaan bij de drie veeslagen in 19261927 gevonden hooge productiecij fers, bij een minimum-vetgehalte van 3.20 pet. en een maximum-aantal melkdagen van 350. In de lijst komen voor de volgen de aantallen dieren: zwartbont: 52 van 70008000 en 10 boven 8000 K.G.; rood bont: 11 van 60007000 en 8 boven 7000 K.G.; zwartblaar: 11 van 60007000 en 1 boven 7000 K.G. melk. Boven 300 K.G. boter in deze lactatie- periode kwamen 25 zwartbonten en 9 roodbonten. De heer C. Posch te Binnenwijzend- Hoogwoud (N.-H.) bezit drie koeien, die met 432, 368 en 335 K.G. boter resp. 1, 2 en 4 op de ranglijst staan, en daarbij de eenige koe, die in deze lactatie-periode meer dan 10.000 L. (10.195) melk gaf. De heer R. Bregman te Noord-Beemster bezit twee koeien, die met 315 en 313 K.G. in de lijst voorkomen. De 9 roodbonte koeien, die meer dan 300 K.G. boter gaven, behoorden alle in Limburg en Brabant thuis. Vgn de 119 roodbonte koeien, die meer dan 6000 L. melk gaven, behoorden n Gelderland 11, in Overijsel 17, in Noord-Brabant 45 en in Limburg 46. PAARD OF MOTOR? Wij lezen in „De Boerderij": In Duitschland beeft de regeering vra genlijsten gezonden aan bijna 7000 gebrui kers van motortrekkers. Zij moesten die lijsten nauwkeurig invullen. Daaruit beeft men een geweldigen stapel gegevens ver kregen. Het resultaat was dat 2204 eige naars tevreden bleken in alle opzichten, 798 eigenaars vonden den tractor een duur maar noodzakelijk kwaad. 834 eigenaars vonden den tractor veel te duur, 919 wilden den trekker weer af schaffen en afgeschafte trekdieren weer aankoopen en 2068 eigenaars hadden nog geen oordeel. Door 3598 eigenaars waren de tractors S/it is de, ■üesie. mMxxxz Om den haarbodem geheel vrij te maken en vrij te houden van de hinderlijke en den haaruitval bevorderende roos, is het de beste methode zoo nu en dan met de vingertoppen slechts een weinig Purol goed in dé hoofdhuid te wrijven. Hoofdhuid en haar ne men Purol snel in zich op. zoo dat er geen spoor van eenig vet in het haar achterblijftdit wordt alleen zachter en handelbaarder, en blijft daardoor onberispelijk zitten. c - v-; Purol in Dooien 30. 60. Tube 60 cent. Bij Apoth. ca Drogisten- aangeschaft met gelijktijdige opruiming van 7019 paarden en 15506 ossen. Daaruit blijkt eigenlijk al zéér weinig. Een landbouwkundige zou willen weten op welke bedrijven de trekkers goed be vallen en dan zou hij allicht leeren dat dat bet geval is op groote en eenzijdige bedrijven, waar het ploegwerk voor graan zich pphoopt in een bepaalden tijd. Het blijkt ook uit de opgeruimde ossen. Van daar bet succes van den tractor in Ame rika, waar de eigenaar zelf moet ploegen wegens scbaarschte aan arbeiders, en waar het bedrijf nog op een zéér lagen trap van ontwikkeling staat (ondiep ploe gen, graan zaaien en oogsten dat is het hééle bedrijf in de meeste streken). HOE BOERT MEN IN ZEELAND? Blijkens het verslag: van het sBur. voor' Landbouwboekhouding: van do Zieeuwscbe Landbouw-Mijheeft over 1926/27 de netto-opbrengst van 60 boer derijen in het ressort dier maatschappij tot een gezamenlijke grootte van 1990 H.A. (bouwland 1326 en weiland 664 H.A.l gemiddeld bedragen f47,38 tegen jslechts f15,52 per H.A. over i925/'26 van 33 bedrijven met eea grootte van 1147 H.A. De gemiddelde bruto-op- brengst per H.A. bedroeg van de 60 bedrijven f462,97 ,de totale uitgaven gemiddeld f415,59 en wel arbeidsloon f 134,54, zaai- en pootgoed f13,10, vee voeder f 28,34, meststoffen f 444,89, an dere bedrgfsonkosten f 54,92, rente van den inventaris f 15,96 en gemiddelde pacht of pachtwaarde f123,84, alles per H.A. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redaotla.) Hooggeachte Redactie! Mag ik voor onderstaande regelen een plaatsje in uw blad? Bij voorbaat dank! Alhoewel ik het eens ben met den in houd van uw hoofdartikel van gisteren avond „Allereerst verdraagzaamheid?" zoo mis ik er toch wat in. Toe redactie, blijf niet alleen wijzen op de liberale onbegrijpelijkheid, maar kom tot de zaak zelve. Spreek dan uw diepe droefheid uit over het feit, dat onze Koningin zoo iets deed. Wij zijn bet met het getuigenis der Chr. Geref. broeders eens; laten ook wij zelve bet doen, want het was een diep te be treuren feit. Hoogachtend, Uw dw. A. VOGELAAR. Er moge over bet tactische van de actie van den Kerkeraad der Chr. Geref. Kerk vanAmsterdam nog verschil van gevoe len zijn, wat bet beginsel aangaat zijn wij het met den inzender volkomen eens. Ook wij spreken gaarne ons leedwezen uit over wat H. M. deed. RED. RECHTZAKEN. EEN VREDESTICHTER VOOR DE RECHTBANK. De al dertien maal veroordeelde los se werkman J. A. B. K. te Rotterdam, die 3 veroordeelingen wegens weder- spannigheid, 1 wegens vernieling, een paar wegens mishandeling op zijn re kening beeft, is, volgens zijn beweren op den eersten Pinksteravond op wil len treden als vredestichter bij een vechtpartij tusschen zekeren C. Hof- kens. en een sleepbootkapitein Bartels, die midden in hun Pinksteravond ge noegens elkaar hadden aangepakt. Dat schijnt verdachte, die in de wandeling Sjaak schijnt te lieeten, op vrij onzachte manier te hebben ge daan. Althans Hof kens heeft bij het bezweren der vijandelijkheden een klap opgeloopen, die zijn oog zwaar beleedigd heeft, zoo ernstig, dat hij naar het ziekenhuis moest worden ge bracht, waar het oog is weggenomen. Sjaak was er niet zoo van overtuigd dat hij Hofkens den noodlottigen klap heeft toegebracht. Er zijn getuigen, die kunnen verklaren, dat Hofkens cok van den kapitein een klap heeft gehad. Bovendien kon hij zich ook ge stoten hebben. ,De president: Waarom heb je geen advokaat gevraagd? Die had die ge tuigen kunnen dagvaarden. Verdachte: Ik ben werkloos en beb geen centen voor een advokaat. En een advokaat van onvermogen, daar heb ik niks an. Dan ben ik zelf mans genoeg. Een paar getuigen verklaarden, dat de vechtpartij tusschen Hofkens en Bartels niet zoo erg geweest was, dat de tusschenkomst van dezen kleinen vechtersbaas noodig was. De kastelein die al bezig was de vechtenden te scheiden, was mans genoeg om dat al leen te doen. Hofkens kreeg van den president te hooren, dat hij met den drank in het vervolg moest oppassen. Zijn drinken heeft hem nu al een oog gekost. Het O.M. vroeg wegens mishande ling, zwaar lichamelijk letsel tenge volge hebbend, 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Die 1 jaar en 6 maanden vond ver dachte zoo erg niet. Die zou hij wel op knappen. Maar als hij onschuldig de gevangenis in mcfest en zijn moeder kwam te sterven, dan zou hij daarna wel zorgen, dat hij levenslang kreeg. Na deze tirade vol bravour, stapte verdachte, uit wiens houding de tevre denheid over zijn manhaftig optreden in deze zitting straalde, de zaal uit. STADSNIEUWS. N. Z. H. T. M. De opbrengstcijfers over Aug. 1928 zijn: ScheveningenLeidenKatwijk Noordwijk (incl. Stadslijn Leiden) f 188.344, tegen f 194.196 in de vorige n-ftand; LeidenHeemstede f 11.246, tegen f 11.209; AmsterdamZand- vport f 205.572, tegen f 206.893; Stads- lijnen Haarlem f 88.530, tegen f 86.520. Bij 'twee andere ongevallen tijdens de rennen kreeg een toeschouwster 'n schedelbreuk en de 0auto-bestuurder Bassaud een gebroken arm. AFD. VRIJZ. DEM. BOND. De afd. Leiden van den Vrijz. Dem. Bond heeft in het Nut een vergadering gehouden onder voorzitterschap van mevr. Van Itallievan Embden. Bij den aanvang der vergadering heeft de secretaris, de heer K. D. Sijts- ma haar met haar verkiezing tot Lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal gelukgewenscht en de hoop uitgesproken, dat zij gedurende de één jarige proefperiode zal bewijzen een onmisbaar lid te zijn. Tot voorzitter werd gekozen prof. mi'. R. Kranenburg. Besloten werd het hoofdbestuur te verzoeken het daarheen te leiden, dat voor de a.s. Kamerverkiezingen direct na de 7 aftredende leden een arbeider op de candidatenlijst wordt geplaatst. GEBOUW VROUWELIJKE STUDENTENVEREENIGING. De officieele ingebruikneming van het nieuwe gebouw der Vereen, van Vrouwelijke Studenten, waarvoor is aangekocht het perceel Rapenburg 65, eertijds bewoond door burgemeester De Gijselaar, zal,'zooals reeds eerder gemeld werd, plaats hebben Dinsdag 11 dezer. Des namiddags 3 uur zullen leden en oud-leden samenkomen in het oude Vereenigingsgebouw, het Nut aan. de Steenschuur. Van hier begeeft men zich geza menlijk naar het nieuwe vereenigings gebouw, waar de praeses, Mej, Tjeenk Willink het nieuwe gebouw in tegen woordigheid van de zusterverenigin gen uit andere Universiteitssteden zal openen. Vervolgens heeft aldaar een recep tie plaats, gevolgd door een feestmaal tijd, waaraan, behalve de leden, ook de oud-leden zullen nrlnemen, De openingsplechtigheid wordt be sloten met een gezellig avondfeest, waarin tevens gelegenheid zal zijn om met de novieten kennis te maken. Laatste Berichten. UIT HET RAAM GEVALLEN. Donderdagavond omstreeks 8 uur is de 51-jarige mej. H. L.V. in haar woning in de St. Laurentstraat te Rotterdam bij het ramen-zemen uit een raam van de eerste- verdieping ge vallen. Zeer ernstig gewond is zij naar het ziekenhuis vevoerd, waar zij in den loop van den nacht is overleden. DE MOORD OP HET KONINGSPLEIN Zooals bekend is, heeft de Italiaan Domenico Nardi, die eenigen tijd gele den op het Koningsplein te Amster dam met twee revolverschoten zijn vroegere verloofde van Het leven be roofde en deswege door de Amster- damsche rechtbank tot zes jaar gevan genisstraf is veroordeeld, appèl tegen dit vonnis aangeteekend. De behan deling van deze zaak in hooger beroep zal, naar wij vernemen, plaats hebben op 20 September a^. voor bet Am- sterdamsche Gerechtshof, des morgens te 10 uur. Evenals in eerste instantie zal de verdachte ook in hooger beroep verde digd worden door mr. J. de Vrieze te Amsterdam. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) EEN TYPHOON. LONDEN, 7 Sept. V. D. Naar uit Rio de Janeiro gemeld wordt, werden bij een typhoon, die boven Porte Ele- gre gewoed heeft, een vrouw gedood en 25 personen gewond. ERNSTIGE ONGELUKKEN IN BOULOGNE. PARIJS, 7 Sept. V. D. Bij de auto rennen in Boulogne heeft een ernstig ongeval plaats gehad. De auto van Bielovukitsj is bij het nemen van een hoogte geslipt. De be stuurder werd Van den wagen geslin gerd. Hij kreeg slechts lichte verwon dingen. De auto reed 50 M. verder tegen een boom en doodde twee toeschouwers, die tusschen den boom en den auto terecht kwamen. OVERSTROOMINGSCATASTROFE OP KOREA. TOKIO, 7 Sept. V. D. Volgens de laatste officieele berichten uit het over stroomingsgebied in Korea bedraagt het aantal slachtoffers tot nu toe 482. Het aantal verwoeste huizen be draagt 1500, terwijl 1200 huizen ern stig beschadigd zijn. VLIEGTUIG VERONGELUKT. WARSCHAU, 7 Sept. V. D. Nabij Mo- lodeczno stortte Donderdag tengevol- gen van een defect aan den motor eens Poolsch militair vliegtuig, van 60 M. hoogte naar beneden. De beide inzittenden, twee officie ren, werden gedood. DE MISLUKTE FRANSCHE OCEAANVLUCHT. PARIJS, 7 Sept. (V.D.) Naar uit Casa blanca gemeld wordt, is het vliegtuig van Assolant en Lefebre bij de laatste poging te starten beschadigd, zoodat de vlucht naar Amerika is opgegeven. Assolant zal beden met een ander vliegtuig naar Pa rijs terügkeeren om zijn superieuren ver slag uit te brengen. PUSSY UHL VERMOORD. Berlijn, 7 Sept. (V.D.) Gisteravond is de bekende Pussy Uhl door den vlieger Beese vermoord, waarna de dader zelfmoord ge pleegd heeft. Eerst laat in den avond werd de moord ontdekt. Het dienstmeisje van Pussy Uhl hoorde niets meer. op de kamer en toen zij trachtte binnen te gaan, bleek de deur gesloten. Zij vermoedde, dat er iets ge beurd was, en ging hulp halen. De deur is toen met geweld geopend. Zij was niet alleen gesloten, doch nog een extra-vei ligheidssluiting was aangebracht. Ook de deur van de aangrenzende eetkamer was op deze wijze gegrendeld. Toen men de deur geopend had, zag men een vreeselijk schouwspel. Links van de tafel lag Pussy Uhl, het gelaat met bloed bedekt, rechts van de tafel vond men den dader, den' vlieger Beese, die zich een schot door den mond gejaagd had. Alles wees er op, dat de moord en zelfmoord reeds eenige uren te voren wa ren gepleegd. Uit het onderzoek is gebleken, dat Beese en Pussy Uhl reeds weer eenige dagen bij elkaar waren. Beese had het doen voorkomen alsof hij de schulden van Pus sy Uhl wilde betalen. Vanwaar hij het geld wilde halen, is tot nu toe niet be kend. Volgens de verklaringen van het dienst meisje kwam Beese Woensdagavond met zes flesschen onder den arm en Pussy Uhl weigerde niet hem in de woning toe te laten. Den anderen morgen kwam Pussy Uhl opgewonden in de kamer van het meisje en zeide: „Hij heeft mij een revol ver laten zien; hij zal mij nog doodschie ten". Des voormiddags verliet het meisje de woning om boodschappen te doen. Beese en Pussy Uhal waren reeds gekleed. Zij schenen zich voor te bereiden voor een uitstapje. Toen het meisje na een half uur terugkeerde, vond zij de deur gesloten. Zij dacht toen, dat. Pussy Uhl uitgegaan was. Later, toen de deur gesloten bleef, ging zij hulp halen. Het bericht van den moord op Pussy Uhl heeft zich buitengewoon snel ver spreid. Een groote menigte verzamelde zich voor de woning, zoodat de politie moeite had de straat voor het verkeer vrij te houden. Het verluidt, dat Pussy Uhl in het bezit was van een document, dat voor Beese zeer compromitteerend was en dat hij dit stuk in ieder geval van haar wenschte los te krijgen. Beese moet naar Pussy Uhl zijn gegaan met het doel haar te dooden, daar twee jaar geleden een bevel tot ar restatie tegen hem was uitgevaardigd, wat hem zeer waarschijnlijk bekend was. EEN RUSSISCH VLIEGTUIG VERDWENEN. KOWNO, 7 Sept. (V.D.) Naar uit Mos kou gemeld wordt, zijn de op 19 Augustus uit Kamtschatka voor een vlucht naar Le ningrad met het vliegtuig „Sovjet-Rusland Norden" vertrokken Russische vliegers aan de Noordkust van Siberië verdwe nen. Alle nasporingen bleven tot nu toe vruchteloos. DE VOLKENBONDSVERGADERING. De verkiezingen voor den Raad. GENEVE, 7 Sept. (V.D.) Hedenmorgen werd de vergadering vari den Volkenbond voortgezet. President Zahle doet bij de opening van de zitting voorlezing van een resolutie van het bureau van de Volkenbondsver gadering betreffende de herkiezing van Spanje. Hij beveelt de aanneming van de resolutie aan. De eerste spreker, de Zweedsche profes sor Unden, verklaart zich tegen de reso lutie, omdat Zweden principieel tegen een dergelijk besluit is.. Hij wordt gesteund door den volgenden spreker Mowinckel, die eveneens verklaart om principieele re denen tegen de resolutie te zijn. Vilegas (Chili) verklaart zich voor de resolutie. Bij de stemming wordt de resolutie met 44 tegen 4 stemmen aangenomen, zoodat Spanje opnieuw tot lid van den Raad van den Volkenbond zal worden gekozen. Tegen het voorstel stemden Zweden, Ne derland, Noorwegen en Perzië. Hierop werden de algemeene debatten over bet verslag van den secretaris-gene raal voortgezet. GROOTE BRAND. SOERARAYA, 5 Sept. An. V.D. Gis terenmiddag om 4 uur is de goedaug van de Australian Film East Limited, waarin eeu groote hoeveelheid films was opgeslagen, door brand vernield. De oorzaak is vermoedelijk 'branding der films. Het Europeesehie personeel kon zich ternauwernood red den. De schade is nog onbekend, maar is vermoedelijk groot. - Dr. TJIPTO. BATAVIA, 6 Sept. An. V.D. Naar Aneta verneemt, heeft de ge- interneerde Dr. Tjipto aan de regiering verzocht om toe te staan zich eventueel te Dobo te vestigen iu verband met de poging die hij doet daar te werk ge steld te worden als arts bij de ParelviS- schersmij. De Regeering heeft hiertegen geen bezwaar. Later is echter bericht tontvangen, dat de plaatsing van Dr. Tjipto bij de bedoelde maatschappij niet doorgaat. MARKTBERICHTEN- LEIDEN, 7 Sept. Veemarkt. Aange voerd 778 runderen, 77 kalveren, 1613 schapen. 75 stieren, 200-465; 296 kalf- en melkkoeien, 230395 (vlug); 219 var ekoeien, 175290 (flauw); 229 vette o: sen. 235—440 (0.60— l.C. per KiO - tig); 49 graskalveren, 35100; 19 vette kalveren, 60125 (1.101.40 per Kg.); 58 nuchtere kalveren, 018; 633 vette vette schapen, 3244; 980 weide scha pen, 2338 (vlug); 621 magere var kens, 1853; 40 Londensche varkens, 0.580.61; 170 zouters, 0,680,71 (vlug); 797 biggen, 916; 2 veulens; 5 bokken of geiten, 215. LEIDEN, 7 Sept. Kaasmarkt. Aan gevoerd 191 partijen. Prijs: Goudsclie kaas le soort 5457, 2e soort 5053; Leidsche kaas le soort 5560, 2e soort 4853. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 112 partijen, 4526 stuks, 34527 Kg. ROELOFARENDSVEEN, 7 Sept. Veiling. Meloenen 625 ct. per stuk; Snijboonen 1.603.50, idem stek 0.56, prinsenboonen 2.403.30, idem zonder draad 2.802.90, dubbele stam 160— 2.05, witte pronkboonen 0.85, per 10 Kg.; Tomtaten 1.403.10 per 100 pond; augurken: fijn 7.6014, fijnbaster 4.90 —5.30, grof 2.752.95, bommen 1.35, stippel 2.152.35, per 25 Kg. ZWOLLE, 7 Sept. Boter: arkt. Aan gevoerd 940 Kg., waarvan 35/8 vaten, 10/16 vaten en 280 stukken van L Kg. Piijs: 2.202.4Ö per Kg.; per 1/8 vat van 20 Kg. prima 43.50, afwijkende 39; per 1/16 vat. van 10 Kg. 19.5021.30. l-Iandel vlug. LEEUWARDEN, 7 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 92 enters lieren, 180350; 98 twenterstieren, 350560; 365 vette koeien, 230290 (0.760.98 per Kg.); 751 melk- en kalf koeien, 190400; 87 pinken, 110160; 92 vette kalvere i 95 110; 639 graskalveren, 12—20; 281 vette schapen, 2640; 211 weide scha pen. 1828; 507 lammeren, 11—20; 1072 vette varkens, 55155; zouters 8876 (0.660.69 per Kg.); 91 magere var kens, 2655; 195 klein-e biggen, 813; 23 boken, 20 paarden, totaal 5295 stuks. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 7 September, medege deeld door het Kon. Ned. Melon! giscb Instituut te De Bildt. H. B. 772.2 te Dresden. L. B. 735.6 te Vestman'oer. Verw. tot den avond van 8 Sept.: Zwakke tot matige Z.O. tot Z. wind; aanvankelijk licht bewolkt en droog; later wellicht toenemende Z.W. wind, toenemende bewolking met waar schijnlijk weinig of-geen regen, iets warmer overdag. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 755. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 6 Sept.: 8.05 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 20.2 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 19 gr. C. 's Middags 12 uur; 19.5 gr. C. 's Nam. 3 uur; 20 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur; 19.5 gr. C 's Middags 12 uur: 20 gr. C. 's Nam. 3 uur: 20.5 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.42 Londen 12.10 New-York2.49 Parijs 9.75 Brussel 34.687* Zürich48.037» Praas 7.397. Rome 13.057» Madrid 41.41 Oalo 66,527» Kopenhagen - 66.547» Stockholm 66.75 Weeoen r 3546

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3