Gemeentelijke Aankondigingen BENOEMING RAADSCOMMISSIëN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat door den Gemeenteraad in zijn vergadering van den 4en September j.l. uit zijn midden zijn benoemd de volgende led$n, als: a. Voor de Commissie van Finan ciën, de heeren: B. J. Huurman, voor zitter; H. W. Spendel en M. H. de Beede. b: Voor de Commissie voor de Huis houdelijke Verordeningen, de heeren: K. Sijtsma, voorzitter; mr. D. A. van Eek en P. Heemskerk; c. Voor de Commissie voor de Strafverordeningen, de heeren: mr. D. A. van Eek en mr. A. J. Romijn; d. Voor de Commissie van Fabrica ge, de heeren: H. W, Spendel, D. Par- mentier, A. G. Bosman en J. H. Schül- ler; e. Voor de Commissie voor de Ste delijke Fabrieken van Gas en Electri- eiteit, de heeren: F. Eikerbout, mr. D. A. van Eek, H. W. Spendel en J. Wil brink; f. Voor de Commissie voor het Open baar Slachthuis, de heeren: Th. M. W. Bergers en J. A. van der Reijden; g. Voor de Commissie voor den Markt- en Havendienst, de heeren: J. Wilbrink en C. Koole; h. Voor de Commissie voor het Oud- Archief, de heeren: M. H. de Reede en J. H. A. Manders; i. Voor de Commissie van Beheer over de Gestichten „Endegeest", „Voor geest" en „Rhijngeest", de heer Th. B. J. Wilmer; j. Voor de Commissie voor den Ge neeskundigen Dienst en den Keurings dienst van Waren, de heeren: Th. B. J. Wilmer, T. Groeneveld, J. G. van Es en A. van Rosmalen; k. Voor de Commissie van onder zoek der bezwaarschriften tegen aan slagen in het Vergunningsrecht, de heeren: A. G. Bosman, voorzitter; C. J. van Tol en J. A. v. d. Reijden; •1. Voor de Commissie voor het On derwijs, de heeren: J. G. van Es, Th. B. J. Wilmer, J. B. Meijnen en M. G. Verweij. Leiden, 6 September 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Wilhelmus Cornells z.v. P. C. vanWerk- (hoven en C. C. Westerhoven. Ondertrouwd: Marinus Uithoven 22 j. wonende te Muiden en Adriana Kooii man, 20 j. Gevestigd: M. Poelwiik van Gouda; C. van den Nouland van Leidein; J. Plomp yan Nieuwkoop; O. A. G. Kroo- nenburgh van Heerlen; D'. Breijer en gez. van Haarlemmermeer; L. de Steur van 's-Gravenhage; Ch. C. vau der iVlugt van Lisse; Th. P. M. Kikkers van Amsterdam; J. C. vau der Meuten van Amsterdam; M. en H. van der Hulst van Noordwijkerhout; M. J. van Dijk van Sassenheim. Vertrokken: H. Ch. J. van den Heu vel naar Leiden; J. M. Teijsman naar Voorburg; C. A. Demotié naar Amster dam de Groot naar Zevenbergen; H. B. M. MeÜssen naar Amsterdam- A. P. J. Klijs naar Breda; M. J. Bakker naar Amsterdam; A. C. H. M. van der Linden naar Uden. KATWIJK AAN ZEE. Men schrijft ons van bevriende zijde: Als wij de laatste mooie nazomersche dagen aan onzen boulevard kwamen dan was de rust te voelen. Alles werkte mee om ons tot kalmte te brengen. Wanneer we ons oog laten weiden over de onmete lijke vlakte die daar schier onbewogen voor ons ligt, als een ontzaglijk uitgerold gordijn, dan is het of het firmament ligt uitgespreid op het water en lucht en zee ineen smelten. Hoevele duizenden zijn met een groot gevoel van dankbaarheid naar huis gegaan! Ook van hier uit konden we ze weer zien afreizen, en 't was een offer om weg te gaan. Te meer dankbaar zijn wij, dat wij mogen blijven en iederen dag weer de schoonheid van Gods schepping mogen bewonderen in het werk Zijner handen. Want te bewonderen is de zee, 't zij in verheven majesteit van kalmte of woest heid. Maar steeds worden we eraan her innerd dat ze, als is zij kalm, tot voor zichtigheid maant. Heeft ze niet Maandag weer een slachtoffer gevraagd? Een jong leven werd door haar geëischt. Tragisch werpt aan het einde van het seizoen dit droef gebeuren een sombere schaduw over al bet zonnige wat we hebben geno ten. Want er is door onze badgasten, vooral in dezen zomer, veel genoten. Tal van families, die voor 't eerst onze bad plaats bezochten, gingen weg en riepen ons „tot weerziens" toe. En wanneer ze nu weer „gestaald" aan den arbeid tijgen dan ligt in de herinne ring aan het hier 'zijn de voldoening van een genotvolle vacantie; want in dit ge val ligt in de berinnering immers de vreugde? En wanneer de droeve familie, welke straks afreist naar baar „Heimat", terugdenkt aan haar hier zijn, waar ze een offer moest laten, dan zal ze ook een herinnering hebben aan de lage landen en de zee, maar in deze ligt de smart. Zoo is het leven vol teleurstelling en verras sing. Wèl hem of haar die zich in beide gedragen weet door Gods voorzienig be stel over ons. Als vanzelf wenden wij nu weer ons oog naar onze visscherij, waarvoor het seizoen weldra is aangebroken. Want de vissche rij is nog altijd hoofdbron van ons bestaan. De resultaten tot nu toe behaald, zijn, wat ile vangst betreft, uitnemend, doch sinds eenige weken is een periode van weinig vangst ingetreden, hetgeen de prijzen sterk beinvloed beeft. Zoo zelfs, dat op heden de prijzen voor den handel te hoog zijn. Besomde begin Augustus een schip aan 25 last slechts even 4000, nu maakt men met eenzelfde lading meer dan het dubbele. Wanneer straks weer wat meer wordt gevangen, en daarop is wel hoop, dan kan dit seizoen wel rendabel worden. De eischen zijn thans van dien aard, dat een besomming voor een zeillogger van 20 mille bij normale omstandigheden nog geen winst afwerpt, hoewel dan de on kosten kunnen worden gedekt. Ten op zichte van motorloggers gelden weer heel andere cijfers. Hier volgen de cijfers van 1927. 1 stoomschip besomde 75 mille. 23 motorloggers van 4272 mille en 65 zeil- loggers van 7—35 mille, de zeilloggers ge middeld ƒ16.400 per schip. Samen werd besomd rond 3 millioen gulden, terwijl de trawlvisscherij 325 mille opleverde. Nu varen er evenwel 50 motorlogfers en on geveer 30 zeilloggers, dus hebben de ver houdingen zich juist omgekeerd. Dit geeft vooral voor de trawlvisscherij bemoedigende vooruitzichten. Deze was toch met zeilloggers in dcorsnee verlies gevend. Met motorschepen kan van een bedrijf worden gesproken, dat zichzelf dekt, en omdat steeds de visscherij leed onder het verlies van het trawlseizoen is er alle reden te verwachten dat de vis scherij exploitatie in het algemeen een be tere toekomst tegemoet gaat, hoewel de onkosten naar verhouding enorm zijn ge stegen. De sombere voorspellingen echter van hen die zekere gegevens meenden te heb ben welke wezen op een doodg-evischte Noordzee, gaan gelukkig niet in vervul ling. Hopen we, dat en zij die hun be drijf op zee uitoefenen en zij die hen uit zenden, ook dit jaar weer mogen hebben een goede teelt, hetgeen onze visschers- plaats en hare inwoners zeker ten goede zal komen, LEIDERDORP. De feesten van vandaag. De menschen van ons dorp hebben vanmorgen, toen ze opstonden, naar de lucht gekeken, behalve met teleurstel ling, ook met verwondering, want na dat gisteren de zomer al zijn gaven vereenigd had in een zeldzaam schoe nen dag, dreigden thans de regenwol ken en toonde de zomer zich in al zqn grilligheid. Echter, de Leiderdorpers beschikken over een prachtig humeur eu hoewel al spoedig de regen eerst langzaam, ei daarna in dikke stralen begon te vallen, lieten ze hun goede stemming .niet weg vagen en in de hoop dat het beter zo-u worden welke hoop intusschen niet is beschaamd hebben ze het feest met opgewektheid aangevangen. De feestelijkheden werden ingezet met koraalmuziek, die van 89 uur op het feestterrein gegeven werd door de Chr. Harmonievereenigiag „Devo te", Dir. de heer J. Noordanus Sr. van Leiden, met medewerking yan de Chr. Zangvereen. „Excelsior", Dir. de jieer Jac. Smit te Leiden. Het was een waar dig i>egin van den dag. De juiste stem ming werd er door gewekt, een stem ming van dankbaarheid en wijding, die onontbeerlijk is op een dag .als deze, waarbij herdacht wordt wat onder Gods leiding Oranje en speciaal Wilhelmina voor ons land en volk heeft gedaan. Voor het overige stond de morgen in het teeken van de jeugd. Te half 10 had op het ten-ein van het kinderhuis -Voordorp" de opstelling .plaats van de optocht van schoolkinderen. In kleu rige met Oranje versierde jurkjes en pakjes met vlaggen in de hand gingen de kinderen in de richting van het dorp, waar ze allereerst halt hielden voor het gemeentehuis om den burgemees ter, aen heer K. Brug en diens echt- Êenoote, benevens den secretaris, den eer Corts, een serenade te brengen. De burgemeester heild een korte toe spraak, waarin hr er vooral op wees dat 6 September ook een dag van be- ffceekenis is voor het huis van Uramje en voor ons volk, omdat toen de kroning van Wilhelmina plaats had. wat heden juist 30 jaar geleden is. Mevr. Brug deelde versnaperingen uit onder de jeugd. Daarna werd een rondgang gemaakt door het dorp, maar het was nu dat het begon te stortregenen, zoo erg •zelfs dat de kinderen hun toevlucht moesten zoeken in de Geref. -School. Een poosje later klaarde het weer op en werd de rondgang door het dorp voortgezet. Te half elf namen daarop de kinder spelen op het feestterrein een aanvang. Verschillende leuke spelletjes werden gedaan, waarop de kinderen zich met hart en ziel toelegden, zoodat ze in hun ijver de toeschouwers vele grappige momenten» te beleven gaven. De spelen werden opgeluisterd aoor muziek vau „Devote". Op de overige feesten komeu we mor gen nader terug. AARLANDERVEEN. De plaatselijke afdeeling van Patri monium hoopt de volgende maand weer haar vergaderingen te houden. Onderwer pen van verschillenden aard zullen dan behandeld worden, o.a. Naastenliefde en Godsdienst Privaat-zaak. De Bazar voor de muziekvereeniging „Excelsior" wordt 21 en 22 September ge houden. De fa. van Nelle zal daar met een theetent staan. De boerenwoning met landerijen, be woond door den beer J. M. Valkenburg, zullen 12 September a.s. publiek worden verkocht. Daar den laatsten tijd geregeld klach ten inkwamen over straatschenderijen en baldadigheid, is het de politie nu gelukt tegen enkele jongelui proces-verbaal op te maken. BOSKOOP. J.l. Vrijdag, 31 Aug., werd in de school aan de Nieuwstraat het nieuw benoemde hoofd, dë heer W. Ee1 de- rink, vroeger Hoofd van een Chr. School te Stadskanaal (Pekelderweg), in tegenwoordigheid van de bestuurs leden met hun dames en het onder wijzend personeel van heide scholen, als zoodanig geïnstalleerd. De lokali teit, waarin de installatie plaats vond, was; door de welwillende zorg van de firma Ravensberg en Boer, met bloe men versierd. Verschillende toespraken werden gehouden, waarbij o.m. ook in herin- rnering werd gebracht, dat de school liier ter plaatse thans 70 jaar bestaat. Gelijk bekend is, zal de Bijzonde re Vrijwillige Landstorm op 27 Sept. a.s. een Nationale Landdag houden, die door een groot aantal van de ruim G0.0C0 vrijwilligers zal worden bijge woond. Deze Landdag wordt gehouden op „Houtrust" te 's-Gravenhage. Uit onze gemeente zullen 110 man nen aan dezen landdag deelnemen. Bij die gelegenheid zal voor de eerste maal het vaandel officieel worden ge bruikt. De vrijwilligers zullen vanaf Gouda per spoor worden vervoerd. De Stoom boot Maatschappij „De Vooruitgang" stond welwillend gratis vervoer naar en van Gouda toe. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Adriana d.v. G. vau Beek ^n W. A. Oosterling; Lucia Petronella Maria d.v. A. van der Werf en O. P. van der Peet. Gehuwd: J. F. N. van Os en E. Mechelse; A. A. van Dijk en 0. M. de Bruyn. Overleden: H. Tongeueel 77 j. Gevestigd: weel. fan Hemsbergen, Voorstr. 8; J. J. Huy en echtgen., Rijn dijk 178; A. M. van Zandwijk, Voorstr. 37; mej. M. Schmitz, Leidscneweg 102c; mej. C. A. Mulder, Wijngaardenlaan 11 Vertrokken: W. Easing, Eindhoven, Lijmbeekstr. 193.; J. Groeneweg, Rotter dam, J. v. Loonslaan 474; mep W. M. Bergman, Wassenaar, Prins Hendrik laan 17. WASSENAAR. In den afgeloopen nacht om on geveer 1 uur had ter hoogte van den Deyl een ernstige aanrijding plaats tus- schen een luxe auto Cnevro'et, waarin •een viertal heeren waren gezeten, af komstig uit Leiden eu gaande naar Wassenaar, welke auto in aanraking is gekomen met het rjjtuig van een aap- nes koetsier. De oorzaak lag hierin, dat de chauffeur, den wagen met een paard bespannen niet zag, doordat de ze aan de achterzijde geen rooden re flector had. Het linker achterwiel van de 'wa gen ging geheel in elkander. De koet sier viel van den bok en bleef eert loogenblik bewusteloos liggen. Hii had boven het oog een bloedende wond be komen. Een rijtuig voor den eersten wagen kreeg ook bovendien nog ma ten eele schade, doordat hét paard voor dat rijtuig gespannen, door den kap van het daar voor rijdende rijtuig vloog. De auto werd ernstig beschadigd en kon niet verder terug naar Leiden, Hij is te Wassenaar door de politie in be slag genomen ter onderzoek en even- •eens het rijtuig, daar dit geen rood achterlicht hack WOUBRUGGE. Ons Fanfarecorps gaf gisteravond een openlucht-uitvoering, onder leiding van den heer van der Kaaij, wat zeer schoon klonk langs onze Woudwatering, vooral ons „Wilhelmus". ZOETERWOUDE. Gisteravond waren een groot aantal ingezetenen bijeen in Café „Ik leer nog" aan den Rijndijk alhier ten einde te ge raken tot bet oprichten van een Oranje- vereeniging. Het Comité, waarvan het ini tiatief was uitgegaan, deelde bij monde van den heer Jac. van Es mede, wat het plan dezer bijeenkomst was. Men besloot daarna tot definitieve op richting van een Wilbelmina-vereeniging. Als bestuursleden werden gekozen de hee ren van Es, voorzitter; B. de Jeu; W. Tijs- sen, W. C. de Groot, J. J. de Bruijn, A. v. d. Werf, M. Janzen, P. Zandvliet en C. R. van Velsen. Besloten werd nog dit jaar op een stuk weiland tegenover café „Ik leer nog" een feest te organiseeren. Welke vermakelijkheden plaats zullen hebben, werd na lange beraadslagingen en voor lichtingen ten slotte aan het bestuur over gelaten. De contributie werd bepaald op één gulden per lid en per jaar. Ruim 100 leden gaven zich op. De vereeniging is ge zeteld aan den 1 Zoogen Rijndijk, doch alle ingezetenen der gemeente kunnen natuur lijk lid worden. Burgeerlijke stand. Geboren: Chris tiaan Jacobus z.v. Ch. van Meurs en A. C. E. Straathof. Ondertrouwd: Cornelis Petrus Gerar dus Juffermans 26 j. en Christina Anna van Schagen 26 j. Getrouwd: Johannes van Zomeren en Catharina Paats; Johannes Vermeij en Jaooba van Tol. Overleden: Maria Lagerberg 70 j. wed. van Petrus Baardekooper; Petrus Godefridus de" Jong 9 maanden. HAZERSWOUD1L Het bestuur van den Ambachtspol- de maakt hi rbij bek nd cat een o t- werp keur van het iio>gn.e..naaj- schap van Rijnland gedurenuo 14. dag:n vanaf 5 tot 20 Sept. as, ter visie ligt ter kantore van den secretaris, den heer J. Walraat alhier. Als een zeldzaamheid kunnen we melden, dat de heer J. V. alhier in het bezit is van twee rijk gevulde koren aren aan één halm. UIT ONZE INDIEN. STUDIEREIS MR. A. COHEN STUART. 1 Aneta verneemt, dat de adviseur voor de Decentralisatie, Mr. A. B. Co- hen Stuart, een studie-opdracht heeft ontvangen. Mr. Cohen Stuart zal, alvorens hij met verlof naar Nederland vertrekt, een bezoek brengen aan de drie voor naamste provincies van Britsch-Indic, namelijk Madras, Bengalen cn Bom bay, alsmede de hoofdstad Delhi, ten einde zich op de hoogte te stellen van de praktijk der decentralisatie aldaar, en van de werking van het huidige stelsel. De studiereis zal een'maand duren. Daarna reist Mr. Cohen Stuart naar Europa door via Klein Azië, de Man daatgebieden en Palestina. HET VOORZITTERSCHAP VAN DEN VOLKSRAAD. De Java-Bode verneemt, dat Mr. Neytzell de Wilde, voorzitter van den Volksraad, het voornemen koestert in den loop van het volgend jaar als zoo danig af te treden, ofschoon de moge lijkheid bestaat, dat Mr. Neytzell de Wilde reeds dit jaar zijn functie zal neerleggen. MOORDAANSLAG OP EEN CHINEES Dinsdagavond omstreeks 8 uur is in het drukste gedeelte van de Chinee- sche wijk te Soerabaia wederom een aanslag gepleegd, en wel op het leven van den procuratiehouder der firma Namhwat, denzelfde, die anderhalve maand geleden eveneens het slachtof fer was van een mes-aanval, waarbij hij gewond werd. Thans is deze procuratiehouder, zekere Nam Boen Tjiang, terwijl hij in een taxi reed, van achteren met een pistool beschoten. Nam Boen Tjiang sprong uit de taxi en vluchtte een toko binnen. De aan rander achtervolgde zijn slachtoffer al schietende uit een automatisch pi stool. Een der kogels trof Nam Boen Tji ang in de linkerzijde. De wonde was doodelijk. De dader vluchtte ongemo- lesteerd. Bij een later ingesteld politioneel onderzoek werd eenige straten verder op 't trottoir een leeggeschoten brow ning gevonden. Chineezen, die in de nabijheid van de plaats, waar de aanélag geschied is wonen, verklaren niets gezien te hebben. De chauffeur van de taxi kon een beschrijving van den dader geven, doch deze is niet gevonden. Thans is een premie van 500 uit geloofd voor dengene, die den dader aangeeft. De politie heeft zeer sterke vermoe dens dat de aanslag een voortvloeisel is van den Chineeschen boycot van Japansche waren, aangezien 't slacht offer als firmant van de firma Nam hwat indertijd niet genegen geweest is gelden af te staan ten behoeve van de nationale beweging in China. Land- en Tuinbouw. VERVOER HERKAUWENDE DIEREN EN VARKENS. De minister van binneailaindsohe za ken en landbouw, heeft goedgevonden A. met ingang v^in 6 Sept. 1928, het vervoeren of doen vervóeren van her kauwende dieren en varkens te verbie den binnen een strook ia de prov. Zeeland, Noord-Brabant en Limburg langs de Nederlandsch-Belgische grens en in de gemeenten Vaals, Wittem en Bocholtz "langs de Nederh-Duitsche grens ter breedte: a. van 1 kilometer van zonsopgang tot zonsondergang; b. van de z.g. iste linie, 'o.i. van het terrein, bedoeld bp^art. 17I der Al gemeene Wet van 26 Aug. 1928 (Staats blad no. 38), van zonsondergang tot •zonsopgang; B. to bepalen, dat, wanneer bijzon dere redenen afwijking yan het sub A bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toege staan door den burgemeester van de be trokken gemeente, onder de door den betrokken inspecteur van den veeart- senijkundigen dienst aan te geven voor waarden. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Hodaotle.) OEGSTGEEST. Hooggeachte Redactie, Nu de Raad der Geref. Kerk alhier reeds een paar keer uw blad gebrüikte om kerk- berichten te publiceeren, meen ik goed te doen door te wijzen op een fout die inge slopen is in het berichtje over bet beroep uitgebracht op Ds. Eringa. (Zie uw blad van 31 Aug. j.l.). In dat bericht wordt Ds. E gesignaleerd als: de begeerde man der gemeente. Dat is onjuist. De gemeente, althans een groot gedeelte, begeerde iemand anders, doch had slechts te kiezen uit het door den Kerkeraad aangeboden tweetal, waar op de door velen begeerde niet voorkwam. Juister weergeven van de feiten door uw berichtgever is in 't vervolg zeer noo- dig. Anders ontstaat er in onzen tijd van verwarring nog meer misverstand. Met dank voor de plaatsing, Uw getrouwe lezer, Oegstgeest, 5 Sept. '28. A. T. KRAAN. Uiteraard mengen wij ons, als politiek orgaan, niet in deze kerkelijke kwestie. Alleen mogen wij den geachten inzen der opmerken, dat ons bericht formeel volkomen juist was. De gemeente heeft zich uitgesproken nadat zij op volkómen wettige wijze was opgeroepen ter verga dering. Deze stemming mocht dus als maatgevend voor de keuze der gemeente worden aangemerkt. RED. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graal tm Co. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 3 September. W. F. Bakker, echtge noot© van J. Splinter, te Leiden, Witte Singel 12a. Rechtercommissaris: mr. C. M. de Kuyper; Curator: mr. H. F A. Donders, te Leiden. Laatste Berichten. TREIN DERAIL I.EMENT BIJ HALFWEG. De electrische trein 1061, die kwart voor één uit Amsterdam vertrok, is ter hoogte van Halfweg gederailleerd. Waarschijnlijk door het breken van een as ontspoorde een der wagens. Dit had stagnatie in den dienst Am- sterdam-Haarlem-Leiden ten gevolge. De Parijsche trein, die 10 minuten later uit Amsterdam vertrok, kon bij Halfweg ook niet verder. Met groote vertraging \rordt de dienst nog op een enkel spoor onder houden. Verdere bijzonderheden ontbreken rog bij het tor perse gaan van dit nummer. MARKTBERICHTEN. LEIDEN. 5 Sept. De Eendracht. Bloemkool 1020, komkommers 48, andijvie 13, sla 15, peen 712, ra barber 12, selderij 13, pieterselie 12. rood ekool 812, savoye kool 7 10, groene kool 23, alles per 100 st. Spruiten 1315, snijbooncn 2040, heerenboonen 1640, alles per 100 Kg. BOSKOOP, 5 Sept. Bloemen. Rozen: Ophelia 19—38 ct„ Golden Ophelia 17 —35, Marcel Rouyer 4065, Hadley 55 96, Claudius Pernet 7090, Colum bia 4669, Butterflv 33—54. Mac Kei ler 40—80, Wilh. Kordes 30—45, Ge mengde Rozen 1020, Mme Jules Bou- ché 3040, Rosalandia 2336, Polyan- tharozen 4060, alle per bos. Diver sen: Dahlia's, grootbloemig. 1831, idem kleinbloemig 1020, per bos; Chrysanthemum, grootbloemig, 20 32 per stuk; Crysanthemum, (tros) 7 9 per tak. KOUDEKERK, 5 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 3970 stuks. Prijs: Kippeneie ren 77.80, per 100 stuks Pluimvee. Hanen 0.701.30, een den 0.601, per stuk. GOUDA, 6 Sept. Veemarkt. Aange- 2479 stuks, waarvan 287 slachtvarkens, vette 0.37—0.39 Londensclie 0.29— 0,31. zouters 0.320.35, 1004 magere varkens 2540, 1172 biggen 1017, 11 runderen 260360, 43 nuchtere kalvè- ren 1218, 35 schapen 2530, 1 gras- kalf, 26 bokken en geiten. 26. GOUDA, 6 Sept. Kaasmarkt. Aange voerd 334 partijen. Prijs: le kw. met rijksmerk 0.550.59, 2e kw. 0.500.54; zonder rijksmerk le kw. 0.400.52, zwart 0.61. Handel matig Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 September, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 769.1 te La Coruna. L. B. 769.3 te Ingö. Verw. tot den avond van 7 Sept.: Krachtige, later matige W. tot Z.W. wind, zwaar tot half bewolkt, aanvan kelijk nog kans op regenbuien, later opklarend. Koeler, vooral overdag. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 763. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 6 Sept.: 8.06 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 17.6 nam. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 19.5 gr. C. s Middags 12 uur; 19.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 21 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Nam. 3 uur: 19.5 gr. C. s Middags 12 uur: 20.5 gr. C. 's Nam. 3 uur; 20.5 gr. C. Wisselno teeringen. (Amsterdam). Berlijn -••••• 59.42 Londen 12.109/,, New-York 2.49 Parijs 9.73u/»« Brussel 34^77» Züricb48.037» Praa* 7.397. Kome 13.057, Madrid 41.41 Oslo66.527, Kopenhagen 66.547» Stockholm 66.75 Weeaea 35.16

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3