„DE CENTRALE" - HaarLstraat 74. DAG-AGENDA. Vrijdag 7 Sept, 's av. acht uur. Pie terskerk: Wijdingsavond. lederen Dinsdag 78.15 uur. Wijk- gebouw „Pniël", Middelstegracht: Zit ting van het 3estuur v. h. Prot. Bur. voor Soc. Adviezen. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 Sept. tot en met Zondag 9 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31. Telef. 1313. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING. Rede Minister Beelaerts van Blokland. Minister Beelaerts van Blokland heeft gisteren te Genève bij de algemeene be schouwingen in de volkenbondsvergade ring een belangrijke rede gehouden, al was deze natuurlijk niet zoo sensationeel als verleden jaar, toen hij een indruk maakte als geen staatsman van een klein land ooit te voren in de volkenbondsver gadering verwekt had. Verleden jaar had onze minister de taak, den volkenbond wakker te schud den om het ontwapeningsvraagstuk niet te laten slapen. Thans, nu de auspiciën voor de ontwapening gunstiger schijnen, kon hij volstaan met de hoop uit te spre ken, dat de volkenbondsvergadering het tot stand komen van het Kellogg-verdrag en van het Fransch-Engelsche accoord in zake de vlootbeperkingsmethoden zal aan grijpen, om de ontwapenings-besprekin- gen te bespoedigen. Terwijl minister Beelaerts in het ge deelte zijner redevoering, dat op ontwape- nings- en economische kwestie betrekking had, zakelijk en opbouwend was, doch zonder nieuwe gezichtspunten te openen, bereidde hij daarentegen meftgeen een groote verrassing door van de delicate kwestie van de bescherming der nationale 'minderheden te gaan spreken. Nog verleden Maandag bij de opening der volkenbondsvergadering wanhoopte de leider der nat. minderhedenbeweging eraan, of wel iemand gevonden kon wor den, die den moed zou hebben, dit on derwerp te bespreken, dat immers den regeeringen van staten met nationale minderheden hoogst onaangenaam is en dat zij zoo veel mogelijk uit de volken bondsvergadering willen houden. Minister Beelaerts was de eerste niet di rect bij het vraagstuk betrokkene, die sinds 1921 dit probleem durfde aanroeren. Een uitbundig j vreugde en erkentelijk heid bestond dus bij bijna alle Duitsche journalisten en leiders der minderheden- kwesties. Ook de onzijdigen verheelden hun in- stemming met de woorden van minister Beelaerts niet. Waarschijnlijk zullen thans een paar gedelegeerden van de ex-onzijdige staten het voorbeeld van minister Beelaerts vol gen, nu deze het spits afgebeten heeft. Ook de Engelschen en Franschen ap plaudisseerden na de redevoering van on zen minister, doch de nauwkeurig luiste rende Benesj onthield zich van iedere bij valsbetuiging, ondanks de groote voor zichtigheid en tact, die minister Beelaerts in zijn woordenkeus had getoond. Voor den geheelen inhoud zijner twee de rede, die minder sensationeel doch niet minder verdienstelijk was, dan zijn eerste optreden in de volkenbondsverga dering verdient onze minister groote waardeering. DE RIJNLAND-KWESTIE. Het onderhoud BriandMüller. Betreffende den inhoud van het onder houd, dat de Duitsche rijkskanselier Mül ler en de Frans^he minister van buiten- landsche zaken Briand, gisteravond met elkaar gehad hebben, is geen officieel communiqué gepubliceerd. Daarentegen heeft de Duitsche delega tie officieel de volgende mededeeling ge daan. Tusschen den Duitschen rijkskanselier Müller en den Franschen minister van buitenlandsche zaken Briand is Woens dagmiddag het voorgenomen onderhoud gehouden, welks onderwerp de ontruiming van het Rijnland was. De besprekingen hebben anderhalf uur geduurd en droe gen uit den aard der zaak slechts een voorloopig karakter. Aan beide zijden bestaat de wensch, verdere besprekingen met de mogendhe den, die aan de bezetting deelnemen, te doen volgen. Onmiddellijk na het onderhoud heeft Briand de Fransche pers ontvangen. Hij verklaarde dat het hier niet is gegaan om officieele onderhandelingen, maar slechts om een particuliere conversatie. Aan bei de zijden bestaat de wensch de betrekkin gen tusschen de beide landen steeds inni ger te maken. De bezettingskwestie zal nader besproken worden met de mogend heden, die aan de bezetting deelnemen. Eerst dan zullen de besprekingen het ka rakter van onderhandelingen kunnen aan- nerften. Briand zal natuurlijk bij rijkskanselier Müller een contrabezoek afleggen. DE BEGRAFENIS VAN MINISTER BOKANOWSKI. Een indrukwekkende plechtigheid. De nationale begrafenis van den te Toul op jongstleden Zondag zoo tragisch om het leven gekomen Franschen minister van handel en nijverheid en van lucht vaart, is een zeer indrukwekkende plech tigheid geworden. Onafzienbaar was de massa belangstel lenden. Het deelnemen aan de rouwplech- tigheid van het garnizoen van Parijs ver hoogde niet weinig den luister. Even voor tien uur had bij de katafalk in de rouwzaal een korte godsdienst-cere monie plaats, verricht door den Franschen opperrabbijn in tegenwoordigheid van de familie en do leden van het gouverne ment. Daarna werd het stoffelijk overschot uitgedragen, terwijl de eerewacht salu eerde en de treurmarsch van Chopin weerklonk. De statie-lijkwagen, door vijf enorme pluimenbundels bedekt en op de hoeken van vlaggenbundels voorzien, was bespan nen met zes paarden. Aan dezen wagen waren alleen de drie kransen gehangen van den president 'der republiek, van de gezamenlijke ministers en van de familie. Op de laatste las men de woorden „A notre fils" en „A notre père". Toen de kist naar buiten werd gebracht om op den lijkwagen te worden gezet, viel mevrouw Bokanowski flaüw en het duurde eenigen tijd eer ze was bijgeko men en in een der rijtuigen kon plaats nemen. Achter de koets volgden de leden der familie: de twee oudste zoons, drie broers en verdere familie. Zij werden gevolgd door de onmiddel lijke medewerkers van den minister; daarop volgde de vertegenwoordiger van den president der republiek, generaal Lanson in uniform, dan kwamen de le den van het kabinet op drie rijen; slechts Briand, thans te Genève, en Painlevé, die ongesteld is, ontbraken. Achter hem gin gen de voorzitters van kamlr en senaat, gevolgd door een groot aantal leden dezer beide kamers. Maarschalk Pétain ging aan de vertegenwoordigers van groote staatslichamen, het legioen van eer, enz. vooraf. Daarna kwam de stoet van- delegaties van allerlei aard met wapens en medail les, waarvan het défilé eindeloos voort duurde. Tusschen een nergens onderbro ken driedubbele haag van belangstellen den ging de stoet naar het kerkhof van Montmartre, waar eveneens, vooral op de hooge brug, die er overheen loopt een enorme menschenmenigte wachtte. Aangezien op uitdrukkelijk verlangen van den overledene geenerlei ceremonieel mocht plaats hebben en geen toespraken moghten worden gehouden, beperkte men zich er toe de kist op een katafalk te zet ten, waarlangs de geheele stoet defileer de. Daarna woonden alleen de familiele den de eigenlijke bijzetting in den graf kelder bij. De geheele plechtigheid bewees hoe al gemeen de tragiek van dit plotseling af snijden van een zoo werkzaam leven ge voeld werd. FRANSCHE MINISTERRAAD. Een luchtvaart-ministerie. De Fransche kabinetsraad wijdde giste ren zijn zitting aan een onderzoek der kwesties, aan de orde gesteld door de op volging van Bokanowski. De raad besloot om aan Doumergue in den eerstvolgenden ministerraad, te hou den op 14 September te Rambouillet, een besluit ter teekening voor te leggen tot instelling van een ministerie voor de luchtvaart en er tevens de bevoegdheden van vast te stellen. De raad besloot ver der de vijf slachtoffers van het ongeval, waarbij Bokanowski den dood vond, bij „ordre de la nation" te vermelden. KOREA GETEISTERD DOOR OVERSTROOMINGEN. Reeds 1000 dooden. De %>verstroomingscatastrophe op Korea breidt zich steeds meer uit. De stad Gen- zan staat onder water. De rijstvelden zijn nagenoeg alle verwoest. De Japansche regeering heeft schepen gezonden- om de bevolking hulp te verlee- nen. Vliegtuigen brengen de bevolking be richten omtrent den stand van het water en zorgen voor den aanvoer van levens middelen. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal dooden 1050. KORTE BERICHTEN. Naar gemeld wordt, zal Tsjitsjerin, die Dinsdag uit Moskou- is vertrokken met een verlof van 3 maanden, ook Berlijn be zoeken en daar besprekingen houden. De Belgische socialisten hebben hun obstructie-politiek in de Belgische Kamer opgegeven. De belangrijkste artikelen der nieuwe legerwet, betreffende o.a. den duur van den diensttijd, zijn daarop gisteren aangenomen. In verband met de koortsepidemie komt het Grieksche parlement pas in Oc tober bijeen. Te Los Angeles in Californië is gis teren een lichte aardbeving gevoeld. Henderson heeft op het Britsche vak- vereenigingscongres een succes der arbei derspartij bij de komende verkiezingen voorspeld. Volgens een bericht uit Washington hebben ook Abessynië en Venezuela zich bereid verklaard het Kellogg-pact te on derteekenen. Te Smyrna zijn verscheidene gevallen van dengue-koorts geconstateerd. Er loopen geruchten over eenige a.s. wijzigingen in het Britsche kabinet. LUCHTVAART. STIJGING VAN HET LUCHTVERVOER der K.L.M. De vervoercijfers der K.L.M. over Augustus 1928 toonen aan, dat ver voerd zijn 315C passagiers en 72.010 Kg% goederen, tegenover 2016 passagiers en 43.449 Kg. goederen in dezelfde maand van het vorige jaar. Dit beteekent een vermeerdering van 55 pCt. aan passagiers en 66 pCt. aan goederen en een totale vermeerde ring in lading van 63 pCt. Het gemiddelde aantal passagiers bedroeg per dag 117, de gemiddelde hoeveelheid goederen 2667 Kg., tegen over 75 reizigers en 1609 Kg. goederen in Augustus 1927. Het hoogste aantal passagiers werd bereikt op 4 Augustus, toen 173 reizi gers van de lijnen der K.L.M. gebruik maakten. Het maximum in 1927 was 117 op één dag, d.w.z. het gemiddelde van dit jaar. Het aantal personen, die rondvluch ten met de K.L.M. hebben uitgevoerd, bedroeg tot en met 31 Aug. j.l. 14705. tegenover 12.195 in hetzelfde tijdvak van 1927 en 15.805 in 't geheele jaar 27. De maand September met haar on bewogen heldere lucht trekt nog zeer veel bezoekers naar de vliegvelden om van rondvluchten te genieten. Zoo wa ren er 1.1. Zondag op Schiphol 120 plei- ziervliegers en 100 op Waalhaven* Uit het Sociale Leven. CHR. P.T.T.-PERSONEEL. De Bondsraad van den Ned. Bond van Chr. Prot. P.P.T.-personeel „Door Plicht tot Recht" kwam Dinsdag bij een in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen, Kromme Nieuvvegracht, te Utrecht, onder leiding van den heer A. Feenstra van Den Haag. Na opening met het lezen van een gedeelte uit Gods. Woord en gebed roept de voorzitter allen een harteiijk welkom toe. In den breede werden de verschil lende personeelsverhoudingen bespro ken. Vooral voor het personeel ten plattelande en de kantoorhouders werd ditmaal krachtig gepleit. Voor d© kantoorhouders zal ook een nacht rust van minstens 10 uur worden ge vraagd en beperking van hun arbeids tijd tot 10 uur per dag; nu zijn er veel kantoorhouders die dagelijks 11, ja 12 uur moeten werken, dit moet met kracht bestreden worden. Bij het steeds drukker worden der die asten moeten deze de 10 uur per dag niet overschrijden. Ook zal met kracht bepleit worden dat er meerdere hulp aan de kantoor houders die zulks noodig hebben, ge geven zal worden. Telkens komen er nieuwe werkzaamheden bij als belas tingen; accijnzen, etc., zoodat meerde re hulp noodzakelijk is. Zoo ook voor het Technisch perso neel, welke thans met reistijd inbe grepen een werkweek hebben van 66 uur. De geheele vergadering sprak zich uit om te trachten dit terug te brengen tot 51 uur per week, opdat de achterstelling voor deze groepen van het P.T.T.-personeel spoedig verdwijne. Mogen deze dringen noodige verbe teringen spoedig worden verkregen. De heer Mennes sloot deze opgewek te vergadering met dankgebed. EEN STERKE VAKBOND VAN KANTOOR- EN HANDELS BEDIENDEN. De grootst© bij de Chr. Internationa le Bediendenorganisatie aangesloten bond is de Deutschnationale Hand- lungsgehilfen Verband, kortweg D.H.V. genoemd, schrijft „Ons Begin sel". Hoofdzetel is Hamburg. Bij dezen bond zijn ongeveer 330000 mannelijke handelsbedienden (kan toor- en winkelbedienden en handels reizigers) aangesloten. Om deze reu- zen-organisatie te leiden en haar ad ministratie te voeren is een personeel noodig van circa 1600 man. Vrouwelij ke bedienden neemt de D.H.V. niet als lid op. Blijkens het jaarverslag van dezen bond een lijvig boekdeel van bijna 300 bladzijden bedraagt het netto overschot, dat de verlies- en winstre kening over 1927 aangeeft, niet minder dan twee en een half millioen Mark. De bezittingen beloopen ten naasten bij 5000.000 Mark. Ook de fondsen van den D.H.V., zoo als de Ziekenkas, vermelden voor onze verhoudingen fabelachtige cijfers. Er is ook een centraal archief, waarin een bijkans complete verzameling voorkomt van alle boeken, tijdschrif ten en krantenknipsels, die in den loop der jaren verschenen zijn op het gebied van het vakvereenigingswezen,. sociale politiek, enz. Dat de, ook onder onze vaderland- sche patroons, nog opgeld doende be wering, alsof voor kantoorbedienden geen collectieve contracten en loon- r.ormen kunnen gelden om de geheel van elkander verschillende werkzaam heden der bedienden, niet meer is dan een versleten argument, heeft de D.H.V. bewezen. Hij heeft namelijk 808 collectieve contracten voor zijn leden afgesloten. Dat zulk een „bondje" op allerlei ge bied grooten invloed uitoefent, behoeft geen betoog. De eerste 150 bladzijden van het jaarverslag zijn gewijd aan beschouwingen over de internationale economische politiek, economische ontwikkeling, loonpolitiek en vak- vereenigingswerk in 't algemeen. De leiders van dezen bond zijn mannen, die in het politieke en sociale loven een groote rol spelen. Hoewel de D.H.V., evenmin als onze christelijk- sociale beweging aan politiek doet, (zijn leden zijn bij verschillende poli- liek© partijen, als Centrum, Duitsch- Nationale, Völkische, aangesloten) heeft hij toch belangrijken invloed op do politiek van Duitschland. Dat is dezer dagen nog gebleken, toen één van zijn leiders, Walther I.ambach, lid van den Duitschen Rijksdag, blijkens de „Deutsche Han- ('elswacht", het orgaan van den D.H.V., in een tijdschrift-artikel pleitte voor orienteering der Duitschnationale Volkspartij naar den republikeinschen kant. Hij schreef, dat vooral onder de jongeren weinig meer voor de monar chistische idee wordj. gevoeld. Hier- dcor heeft Lambach echter het groot ste deel van deze politieke partij, waar van hij zelf deel uitmaakt, tegen zich in het harnas gejaagd. De Duitsche pers is er vol van. Sommige eischen, clat hij uit de partij zal worden gezet (dit is inmiddels geschied, doch Lam bach is van dat besluit in beroep ge gaan), anderen zeggen, dat hij de helft van zijn politieke fractie achter zich heeft en de redactie van d© „Deutsche Handelswacht" zelf wijst er op, dat men met de uitwerping van Lambach uit de Duitschnationale partij voor zichtig moet zijn, omdat de leden van den D.H.V., die met hun aanhang wel een half millioen stemmen uitbrengen, dan wel eens hun stem aan de Duitsch nationale partij zouden kunnen ont houden. UIT HET MIJNBEDRIJF. Dezer dagen, zoo meldt men, heeft het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Mijnwerkersbond uit voerig van gedachten gewisseld over verschillende omstandigheden in het mijnbedrijf. Aan de besprekingen werd vanwege d© Soc.-Dem. Kamer fractie deelgenomen door het Kamer lid W. Drop. Het feit, dat de rapporten van de commissie van onderzoek omtrent de oorzaak van de ramp op de „Hendrik" niet zijn gepubliceerd, zelfs «niet aan de vakvereenigingen zijn verstrekt, alsmede bezwaren tegen d© samen stelling dier commissi© van onderzoek en het aandeel daarin van het Staats toezicht, hebben mede geleid tot het besluit om dezer dagen een petitionne ment aan den Minister van Water staat aan te bieden. Deze aanbieding zal geschieden door een delegatie van mijnwerkers, terwijl vanwege de Soc. Dem. Kamerfractie tegelijkertijd een interpellatie zal worden gevraagd. RECLAME. Berson Zolen 35 cent p. paar. Berson Hakken 35 cent p. paar. Woodmilne Hakken 35 cent p. paar. Modelhouders 15 cent p. paar. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Bevolking. Gevestigd: C. J. M. Bakker van Oudenbosch; C. Pont van Leiden; N. A. M. Verhaar van Warmond M. J. van Berkel van Bennebroek: A- ien E. Gortzak van Leiden; C. T. M. Beelen van Oudenbosch; H. C. M. Ja- êers van Oudenbosch; G. C. Borst van udenbosch; W. C. van Velzien Van Haarlemmermeer; J. van Dam ©n ge zin van Haarlemmerliede ©n Spaarnwou- de; G. de Boer en kinderen van Oost- zaan; J. A. van der Griend van Lisse; H. C. Touw en echtgen. van JJtrecht; J. G. van der Vlugt en gez. van Jjei- muiden; A. Borst van Hazerswoude; L. M. Korteman van Nijmegen. C. A. van Haastregt van Amsterdam. VertroKken: J. A. Zuyl naar Leiden; T. W. van der Zon naar Voorschoten; G. Schoenmaker en gez. naar Ledmui- den; P. Bartels naar Amsterdam; F. G. van Seggelen naar Amsterdam; D. Ouds- hoom naar Hazerswoude- M. van Dig gelen en. gez. naar Leiden; J. J. C. van Leeuwen ei gez. naar Sassenheim; J. A. I. M. Mulder naar Amsterdam; J. P. Akerboom naar Voorhout;^ A. van der Werf naar Sneek; J. Th. Klein naar Den Haag; C. M. Bax naarWou- brugge; P. Klomp naar Noord wriker- hout; A. Elstgeest naar Uden; C. J. van der Zwet naar Baarle-Nassau; A. A. A. Vergeer naar Monster. ALPHEN AAN DEN RIJN; q*. Aanvullingsagenda voor de ver gadering van den gemeenteraad op mor genavond te 7 uur. 9. Voorstel van B. en W. tot jvijzi- fing van de verordening, regelend© de ijd ragen, welke ambtenaren ©n oud ambtenaren verschuldigd zün aan d© gemeente Alphen a. d. Rijn, in verband met de pensioensaanspraKen krachtens de Pensioenwet 1922. _L_, HILLEGOM. Burgerlijke stand. Geboren: d.v. J. v. BeekPolka; d.v. W. A. M. Uiten daalBraam; d.v. A. J. van Kampen van Wetering; z.v. C. A. M. de Groot Beurze; d.v. J. L. van \Klaveren Minema; z.v. G. M. VeenmanVink. Ondertrouwd: L. de Vries en A. Pot. Getrouwd: P. J. Pijpers en-A. M. Waasdorp. LI38E. Burgerlijke stand. Geboren: Elisa beth Sophia Alida d.v. L. R. Jonkman en C. C. de Brabander; Maria Johanna d.v. J. Raaphorst en J. C. v. d. Lans Anthonius Maria z.v. A. de Lange en M. Salman; Martinus z.v. P. G. My land en H. v. d. Bent: Pieter z.v. J. 'v. Nieuwkoop en W. A. v. d. Leedê; Jo- 'banna Cornelia d.v. A. J. v. Zeist en C. Bon; Francois z.v. A. VG. Schalk en A. v. d. Boogert; Cornells z.v. C. P. Kuperi en S. A. Karseuze. Ondertrouwd: J. C. A. Koster en M. Duivenvoorde; P. A. v. d. Zwet en M. van Wijk. Gehuwd: C. Aangeenbrug en H. Klein NOORDWIJK BINNEN. Evenals verleden jaar werden op Maandag-, Dinsdag- en Woensdagavond j.l. in de Gerei. Kerk alhier, z.g. Oranje samenkomsten gehouden als protest te gen de Kennisbeweging hier ter plaatse. Maandag >vas de hoofdpers. Ds. v. Lum mel, Geref. Pred. te Zuidlanid, met aJö onderwerp: „Ik zal handhaven". Dons dag bracht de beken-die declamator A. Post van Scheveningen eenige vo-y- drachten ten gehoor e, waarom dooi de vele aanwezigen hartelijk werd ge lachen. Gisteravond werd er een film vertoond. Alle drie de samenkomsten werden opgeluisterd door een zangkoor en een muziekgezelschap. Een woord van welgem eenden dank aan het comité dat deze samenkomsten organiseerde; en aan de me lewerkers mag hier zeker niet achterwege blijven. Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 nur 11.111. 16/0 M.). N. C. R. V. 5.30 Vooia vond-concert. Mei. Luis - Lauenroth, piano. Mej. Mi-ke Scager, viool; de heer Georgo Scager, cello. 7.30 Spreker: de heer G. Keyzcr, Adj. Commies ie klasse der Ge meente-Secretarie te Amersfoort Onderwerp: „De Pensioenwet voor de Burgerlijke ambtena ren". S.00 Uitzendavond. Spreker: Dr. W. Lodder Ned. Herv. P.el. te-Bos sum. Onderwerp: „Het levens einde van Paulus". Muzika e me dewerking yerleenen: de h er N. Klasen, mej. G. van Stolk, mej. Itie Klasen, de heer G. Leon- hard-t Jr., allen fluit; mevr. M. Grebe-de Lange, sopraan, mevr. C. J. KlasenGrebe, klavier. Daarna nieuwsberichten. HILVERSUM, 1071 M. A. V. R. O. 6.00 Vooravond-concert 7.45 Politieberichten. 8.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.00 Het Omroep-Orkest. 9.00 Verplicht stoppen De Bildt 10.00 Persberichten Vaz Dias. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 5.20 Concert. s;1_, 10.50 Muziek. 1 1 LANGLNBERG, 469 M. 6.20 Concert. 8.20 Avondmuziek. 9.20 Het Werag Orkest. Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. ,Xi ,Kl 6.40 Muziek. 6.50 Eerste algem. nieuwsbericht. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.20 Promenadeconcert 10.05 Promenadecoïicert. Vervolg. 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. .05 Koersen. .20 Landbouwberichten. 8.35 Koersen en Persberichten. 8.50 Concert. SASSENHEIM. Door het Architectenbureau Loh- mann en Ponsen alhier, is heden aan de Fa. Gebr. van Nieuwkoop opgedra- fen het bouwen van een woning aan en Menneweg, voor den heer W. Smit alhier. 1 Naar wij vernemen, is. door het be stuur der Oranjevere-e-uiging het pro- f'ramma vastgesteld voor de Oranjef eesten. die alhier op 12 en 13 Sept. Zullen worden gevierd. De morgen vau den eersten dag, wordt weder in beslag genomen door de kinderoptocht en de kinderspelen op het feestterrein. 's Middags zullen verschillende volks spelen worden gehouden. Ons Chr. Fanfaiecorp? zal dei ee sten dag yoor de noodige muziek zorgen. De Sassenheimsche winkeliers orga- niseeren gedurende de feestda §en een etalagewedstrijd, die bet pu- liek door het invullen van daarvoor bestemde biljetten zal moeten beoordee- 1-en. 's Avonds zal er door de winkeliers een groote reclameoptocht met muziek door het dorp worden gehouden. Den tweeden dag worden de volksspe len voortgezet. Dezen dag zal het be kende muziekkorps der N.Z.H.T.M. spe len. Een nieuwe attractie dit jaar is de behendigheidswe-dstnjd voor automobie len, die m den namiddag van den twee den d<°iT zal worden gehouden. Hier voor is, naar wij vernemen, reeds veel belangstelling. Maandagavond is er gelegenheid om zich in het K.S.A.-gebouw voor de ver schillende spelen ©n wedstrijden op te geven. Het feest zal ook dit jaar weer beslo ten worden met een groot vuurwerk op het feestterrein. Laten we hopen dat het weer wat gunstiger zal zijn dan verleden jaar, dan kunnen we ongetwij feld een paar mooie feestdagen hebben. Morgenavond zal de gemeenteraad vergaderen om 7.30 uur. Aan de orde: 1. Vaststelling raadsnotulen van 20 en 27 Tuli en 3 Augustus 1928. 2. Uitslag en gunning .aanbesteding Gemeentehuis. 3. Aanvulling begroeting J928 met f 130.000, voor itotaalkosten GemJhluis. 4. Wijziging begroo-ting 3928. Voor loop ige vaststelling rek. 1927. Ingekomen stukken. 7. Vaststelling uitbreidingsplan na wijziging overeenkomstig wensch van Ged. Staten. 8. Verzoek van den heer Roost om ontslag als lid der schatti ngscommissie voor de inkomstenbelasting. 9. Benoeming van een opvolger van den heer Roest. 10. Verhuring voor één jaar van 1510 M2. bollenland uit perceel Frankrijk pan M. Dwarawaard voor 50 ct. per (roede, in compensatie voor afgestaan land in Ter Leiede. 11. Verhuring bij inschrijving voor 1 jaar van pLm. 400 roeden land uit idem VOORHOUT. Burgerlijke stand. Geboren: Theo Idorus Franciscus zlv. M. Th. Jalierse en J. H. Kortekaas; Margaretha Maria Theresia d.v. J. L. Npssetn en J. M. iPjins; Wilhelmina Maria d.v. W. H. van Wouw en E. de Brabanber; Theo dorus Martinus z.v. H. G. Warmenhove 1 •en J. A. van den Nouland; Helena Mar itina, d.v. A. J. Langelaan en J- Zwetsloot; Anna Alida d.v. Th. N. Bak ker eu M. O. vau der Meqj; Jacobus

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2