en bracht een woord van hartelijken dank aan allen die hun voertuigen hadden be schikbaar gesteld. De Harmonie gaf nog eenige nummers ten beste, waarmede het programma voor den morgen was afge werkt. Des namiddags half drie begaf zich h'et. Comité met het onderwijzend personeel der scholen, de leerlingen en de Harmonie naar het Westeinde, om op een terrein van den heer N. J. Kaptein het feestprogramma af te werken. Aangenaam werden de leerlingen bezig gehouden met kinderspelen, waarvoor en kele fraaie prijzen waren beschikbaar ge steld en ontvingen zij de noodige versna peringen die hun werden u'tgereikt. De Harmonie gaf vele nummers ten ge- hoore zoodat door groot en klein volop werd genoten en allen hoogst voldaan on geveer zes uur weer naar huis keerden. Vele belangstellenden waren op het ter rein aanwezig. Door de Chr. Oranjevereeniging werd aan den avond van den dag een samen komst gehouden in het lokaal Salvatori. LEIMUIDEN. De Oranjefeesten. Tweede dag (Slot). Vqor het ringrijden met motorfietsen hadden zich vrij veel deelnemers opgege ven. Te ongeveer half vijf kwam een giet- bui de feestvreugde even verstoren. De wedstrijden moesten eenigen tijd worden gestaakt; daarna werd het geluk kig goed weer. De uitslagen luiden: Ringrijden met de motorfiets: 1. H. Heenk, 2. K. Breedijk, 3. J. Sneeboer Sr. Ringrijden met de fiets voor heeren: 1. C. van Luiing, 2. S. Heiligenberg, 3. A. Ho- genboom. Tot laat in den nacht bleef men feest vieren. Een woord van dank aan het Da- gelijksch Bestuur der gemeente, voor de wijze waarop het een goede feestviering mogelijk maakte, is hier zeer zeker op zijn plaats. Eveneens komt een woord van hulde toe aan het Fanfarecorps „Sym phonic" dat zich zoo dapper weerde. Dank zij het tactvol optreden van de politie werd geen enkele wanklank ver nomen. De wensch door den burgemeester bij de opening der feesten uitgesproken, was in vervulling gegaan. Leimuiden had op vroolijke, doch ge paste wijze Koninginnefeest gevierd. RIJN8BURO. De laatste dagen wordt aan de vei ling een zeer groote hoeveelheid bloem kool aangevoerd, soms wel 40.000 per dag. De prijzen zijn over het algemeen goed. De feesten ter eere van H. M. de Ko ningin bepaalden zich alhier tot een trac- tatie der kinderen op de scholen, waar de kinderen verder gedurende de ochtend uren aangenaam werden bezig gehouden. Er werd verder druk gevlagd. VOORSCHOTEN. De Koninginnefeesten. Dank zij het mooie weer is het Wilhel- minafeest alhier uitstekend geslaagd, 's Morgens zettp „Benveriuto" den dag in met Koraalmuziek, waarna Kinderoptocht en spelen. „Als de kinderen maar mooi weer hebben" was een opmerking die men nogal eens hoorde, 't Was dan ook een heerlijke dag voor hen. Met oranjevlag gen en versierde voorwerpen trokken ze door het dorp. Wat zongen zij dapper hun liederen en deden hun uiterste best om met koektrappen of kussenslaan of an dere spelen een prijs te winnen. Zij heb ben hun tractatie dan ook wel verdiend. Een luid hoera ging op toen de jury aan de versierde molen van de kinderen van Voordorp den len prijs toekende. ?e pr. K. Limburg (fiets), 3e pr. C. Teske (sportkar), 4e pr. Voordorp (vliegtuig), 5e pr. Rijsdam (draagstoel), 6e pr. L. Kragt (vliegende Hollander), 7e pr. G. Krispijn (wagen), 8e pr. v. Houten (wagentje), 9e pr. v. Os (schild), 10e pr. H. Gips (vliegen de Hollander). Onder de bekroonden waren 8 leerlingen der Chr. school, 1 der Openbare School en 1 der R.K. school. 's Middags hadden de volksspelen voor grooteren plaats, die allen uitstekend zijn verloopen. Te 7 uur reikte de voorzitter der Wil- helminavereeniging, de heer D. J. van Cuilenburg met een toepasselijk woord de prijzen uit. De voetbalmatch tusschen „Zilfa" eh de R.K. club werd door „Zilfa" met 41 ge wonnen en daarmee de medaille der Kon. Begeer. Intusschen meende het zoontje van den heer C. E. reeds met vuurwerk te moeten beginnen en stak een schuurtje met stroo aan. Gelukkig werd dit direct ontdekt, anders hadden de gevolgen ernstig kun nen zijn; nu was het vuur met een slang op de waterleiding spoedig gebluscht. 's Avonds bewoog zich weer een vroo lijke menigte om en bij de muziek op de schitterend verlichte Voorstraat, die zich zoo bij uitstek voor dit doel leent. Een optocht met lampions besloot dit uitstekend geslaagde feest. De uitslagen der Schietwedstrijden zijn als volgt: Rozenbaan: 1. L. v. Munnik, 2. A. Ouds hoorn, 3. G. S. Bayley, 4. P. v. Klaveren, 5. J. Hakker, 6. W. Deroge, 7. J. Waas dorp, 8. J. Pijnakker, 9. D. Limburg, 10, J. v. d. Burg. Personeelbaan: 1. W. Werkhoven, 2. J. Niese, 3. W'. Meijer, 4. J. Pijnakker, 5. W. Deroge, 6. S. de Groot, 7, G. J. Yperlaan, 8 S. Bayly, 9. G. de Vos, 10. W, Ju, 11. J. Noort. Vrije baan: 1. J. v. Egmond, 2. K. A. Turenhout, 3. C. v. Egmond, 4. W. Ju, 5. J. Noort, 6. G. de Vos, 7. B. C. Bolle, 8. A. v. Egmond, 9. W. Werkhoven. Vogelschieten: 1. A. van Egmond, 2. A. Oudshoorn, 3. H. Turenhout, 4. C. Zwaan, 5. C. Eggink Jr., 6. L. van Mourik, 7. G. Yperlaan, 8. Smorenburg, 9. Dr. van Wijn gaarden. De uitslag Ringrijden met paard en til bury was als volgt: 1. L. van Vliet en Mej. D. van Vliet, 2. F. Verhagen en Mej. P. v. d. Waard, 3. A. de Wit en Mej. A. Nel, 4. C. A. Does- wijk en Mej. Knijnenburg. De uitslag van den Etalagewedstrijd luidde: le pr. E. J. Ober met 1218 p., 2e pr. C. van Os met 848 p., 3e pr. II. II. v. d. Ster met 697 p., 4e pr. J. F. N. van Os met 238 p., 5e pr. A. B. Wesselo met 234 p. Fietsrijden met hindernissen: 1. Dames T Hoogteiling, 2. Mej. Pieron, 1. Heeren, W. Jansen, 2. H. Niersman, 3. II. Brakel, 4. J. Niersman, 5. C. Anker, 6. J. de Vlie ger, 7. D. Kuneken, 8. J. Smorenburg, 9. H. Noort. Kuipjesteken: 1. Mart. Los, 2. Jan Dou- wes, 3. Gijs Alblas, 4. P. Versteege, 5. Jaap Hoogteiling, 6. L. Zwetsloot, 7. Koos Schrama, 8. Jan Valentijn. WASSENAAR. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch L. O. de heer J. A. Sonneveld, alhier. WOUBRUGGE. Donderdagmiddag verzamelden zich in de raadszaal de heer P. Blom en echt- genoote, alsmede zijn gansche familie, met verscheidene raadsleden en de oude heer F. Zandstra, allen uitgenoodigd door den burgemeester, met het doel den heer Blom te huldigen met het voorrecht dat hem ten deel was gevallen, n.l. dat H. M. de Koningin hem had begiftigd met de zilveren eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In gevoelvolle woorden sprak de burge meester den heer Blom toe en herinnerde aan zijn 45-jarigen trouwen dienst op de scheepswerf van de fa. Boot alhier. Spr. wees op het algemeen belang van de grootindustrie ook voor ons dorp en dat er bij veel ontrouw toch ook vele getrou wen onder de werknemers zijn, die hun roeping beseffen. In hartelijke bewoordingen dankte de heer Blom, er op wijzende dat hij die eer niet heeft gezocht en hoopt met Gods hulp trouw zijn plicht te blijven vervullen. De directeur der scheepswerf, de heer W. A. Boot, het woord nemende, wees op de goede verhouding welke steeds op de werf had geheerscht, dat Blom's naam nu bijna een halve eeuw daar was ge hoord en een goede klank had, daar hij ook het initiatief had genomen tot oprich ting van een Ziekenfonds. Nadat nog eenige ververschingen waren rondgediend, keerden allen dankbaar huiswaarts. ZOETERWOUDB. Geitenvereeniging „Zorg en Vlijt". Deze week had vanwege de Prov. Bond de jaarlijksche geitenkeuring plaats. De jury bestond uit de heeren ZukLam en van Noort. Aangevoerd wa ren 48 dieren. De prijzen warden be>- (haald als volgt: Rubriek ongehoorndeNellie, eigen. P. W. v. d. Salm, ie pr.; Nora, eigen. E. J. Los, 26 pr.; Leentje, eigen. J. Sohenkeveld, 3e pr.; Greta, e'.gen. J. v. d. Drift. Rubriek gehoornde witte en bonte, ie pr. Mietje, eigen. C. Onderwater Tr.; 2e pr. Nellie, eigen. C. Onderwater Fzn. 3e pr. Anna, eigen. O. v. Teylingen; 4e pr. Mina. eigen. A. van Leeuwen. Rubriek Lammeren, ie pr. eigen. E. J. Los; 2e pr„ eigen. C. van Teylingen; 3e pr. eigen. J. Los. RADIO-NIEUWS. DE GROOTE DUITSCHE RADIO TENTOONSTELLING. Men meldt uit Berlijn d.d. gisteren: Heden werd hier ter stede geopend de groote Duitsche radiotentoonstelling welke duurt van 31 Aug. tot 9 Sept. Een dergelijke tentoonstelling wordt sinds 1924 telken jare om dezen tijd gehouden en geldt als de min of meer officieele inleiding van het nieuwe ra dioseizoen. Een bezoek aan deze ten toonstelling, waarop ruim 350 firma's ■expos eeren, biedt een uitnemende ge legenheid om een overzicht te krijgen van hetgeen de Duitsche radio-indus trie in het afgeloopen jaar presteerde. En dat is heel veel. Was Duitschland in den beginne als uitvloeisel1 van den oorlog steTk gehandicapt voor wat be treft de radio-techniek, thans is die ach terstand ten opzichte van het buitenland ten volle ingehaald. Deze snelle en krachtige ontwikkeling is voornamelijk te danken aan de groo te firma's op radio- en electro-tech nisch gebied, zooals b.v. Telefunken, A.E.G., Siemens, Lorenz, enz. Eenvoudiger te bedienen en te voeden toestellen (door algeheel© voeding uit het lichtnet), zuiverder weergave (door krachtige eindlampen en weerstandsver- sterking) dat vooral op deze tentoonstel ling naar voren gebracht wordt. Ook het uiterlijk der ontvangtoestellen heef t over het algemeen aan sierlijkheid gje- wonnen. Vooral Telefunken komt uit stekend voor den dag. Tal v^n nieuwe ontvangtoestellen werden door deze fir ma, welke de grootste en fraaiste stand op .de tentoonstelling inneemt, geëxpo seerd. Daaronder zijn verschillende ap paraten voor complete voeding uit het lichtnet, toestellen voor accu-vee ling, liampen voor gelijk- en voor wissel stroomvoeding. De clou van de tentoonstelling wordt gevormd door de toestel en voor tele visie welke Telefunken exposceit. De apparaten zijn hier in volle werking te zien en de "belangstelling van het pu bliek is enorm. Ook de demonstraties met de z.g. „Gleichlauffilm", een vinding, wrike (mogelijk een omwente ing in liet bios coopwezen zal tengwoge hebben, trek ken aller bcDrg triling. Ook dit is weer afkomstig uit de laboiatoiia van Tele funken. Verschillende firma's exposeeren voorts met al.e mogelijke onderdee.en en mectlnstHmniile 1 voor radio a.e - einden, terwijl de „Reacüspust' voor naam aangekleed© stands heeft, welke een overzicht geven van de ontwikkeling van dén Duitschen radio-omroep, e 1 van het aantal luisteraars in verschillen de districten en steden. Deskundigen, amateurs en technisch aangelegde luis'.ciaars kunnen op deze tentoonstelling hun hart ophalen aan al het moois, dat hier te zien is. PREDIKBEURTEN. LEIDEN. Geref. Kerk i.. - m. id Verbandje- bouw „i.e. Junvossensteeg, v.m. 10 uur Ds. Smelik, ber. Pred. te Rot terdam en 's avonds 6 uur de heer Nieuwpoort, Theol. Stud., te Haarlem. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7.30 uur Ds. Klomp. Gerei Kerk: v.m. 10.30 en 's av. 7,30 uur B&. Moolhuizen. Chr Gerei'. Kerk: v.m. 10.30 en n.n? 7 30 uur i'reekiezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7.30 uur Ds. Vlasblom. Gerei Kerk; v.m. 10.30 en nam. 7.30 uur Ds. v. Heyningen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Glas. Doopsbediening. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Petersen. Geb. „Salvatori": v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Koolhaas uit Utrecht. Evangel. Dwars-Nieuwstr.v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Heijer uit Vlaar- dinge®. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 's avonds 7.30 uur de Eerw. heer G. F. Hajer, Cand. te Zuidland. HILLEOOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Mulder. 's Morgens H. A. en n.m. Bed. H. Dl en Dankzegging. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Ingwersen van Katwijk a. Zee. Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Zwier van Papendrecht. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Stehouwer van Alphen a. d. Rijn en des avonds 6.30 uur Ds. Boissevaiu van Lei den. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Lingbeek uit Den Haag en 's avonds 6.30 uur Ds. Rutgers van Katwijk. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. van Henten van Enschedé. LISSE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Djjk. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 4 Dr. Ruys. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 'savonds 7.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kelk: 's avonds 7.30uur Ds. J. R. Wolfensberger van Zevenho ven. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7 uur Ds. Speelman. Ned. 'Herv. Ev.: v.m. 10.30 uur de heer De Jong. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 'savonds 7.30 uur Preeklezen. NOORDWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. v. Woerden te Marken en n.m. 5 uur de heer E. L. de Witt. Ned. Herv. Kerft: v>m IO en n m_ 2.30 uur Ds. v. Haaften. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 3 .uur Ds. R. W. de Jong. Em.-Pred. te Broek op Langendijk, N.-H. NOORD WIJKERHOÜT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. OEGSTQEEST. Ned. Herv. Kerk: „Groene Kerkje", v.m. 10 uur, Ds. Jansen Schoonhoven, „Irene": n.m. 5 uur Ds. Hennemann. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: n.m. 2 uur Ds. W. W. Siddré van Oudewetering. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 's av. 7.30 uur Preeklezen. VOORSCHOTEN. Herv. Kerk. v.ra. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgeos. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wi'denga. Geref. Gem. n.m. 5 uur Preeklezen in het Ambachtshuis. WASSENAAR Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Ravesloot van 's-Gravenhage en n.m. 5.30 uur Ds. Groot Enzerink van Lei den. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. Posthu- «mes Meyes van Den Haag. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Rulmann. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en nam. 7 uur Ds. Lijs:n. Doopsbediening. Geref. Kerk: v.m. 10 en '3 avonds 7 uur Ds. Nauta. V ooiber. H. A. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. Wolfensberger. Doopsbediening Geref. Kerk: v.m. 10.30 en nam. 7 30 uur Pr Ubbink. f a B K 31 a ro 3 Ons Babbelhoekje. i£ 5£- a 3Eg -8: Beste Jongens en Meisjes! Ziezoo, deze week is het beloofde prijsraadsel present, 'k Heb ditmaal maar eens een gewoon letterraadsel ge nomen, al is het natuurlijk wat grooter en moeilijker dan anders. Maar 'k weet zeker, dat het voor niemand t e moeilijk is. Dus beginnen jullie maar gauw, en denk er vooral óm, mij de briefjes zoo vroeg mpgelijk te sturen. Dat is met een prijsraadsel hard noodig zooals jul lie weten. En nu de briefjes: „Gustaaf Adolf". Ja, de vacantie is om, G. A. Maar 't is toch ook heerlijk weer met nituwe® kracht en moed aan het werk te gaan, vind je niet? Vooral als je er aan denkt hoe velen er zijn die graag willen, maar niet kunnen wer ken. 'k Begrijp het best dat ie het naar vindt dat je meester vertrokken is. Wat heb je een keurig^rapport vriendje. „Logeetje". Dus het Logeetje is ook weer terug? Wat zul je een prettige® tijd gehad nebben meisje. Je kuut er mij in je volgende brieven nog heel wat van vertellen is 't niet? Herkende je familie je nog? E® nu ook weer met frisschen moed aan het werk begonnen 11a al het uitgaan? Kende de Kleine Jan je nog toen je terug kwam? Nee zeker? En jij vond hem zeker wel erg gegroeid? „Rie". Ja, de raadsels waren nog zoo makkelijk omdat het nog vacantie was weet je. Maar nu gaan we ze weer gewoon maken. Vertel me volgende week maar eens of je veel moeite hebt gehad met het prijsraadsel. Me dunkt 't zal wel meevallen. „Seringentak en Pioenroos". Nu, dat was zeker een verrassing voor mr dat ik dat aardige kiekje van jullie kreeg, 'k Durfde er niet om te vragen, weet je, maar ik heb toch zoo erg graag por tretjes van mjj® babbelhoekers. Dus nu begrijp je wel hoe blij ik er mee ben. Jullie staan er heel aardig op, vind ie het zelf ook niet? „Zonneroosje". Dus jij bent nog gauw een weekje uitgeweest: Dank voor je «ansicht die ik ontving, 'k Zal je ook nu^ meteen maar hartelijk felic'iteeren al is het wat vroeg. Moeder zal de cou rant wei voor je bewaren, 't Is erg jam mer dat je niet aan het prijsraadsel mee kunt doen hé; Maar enfin, je jmoet- maar denken, je kunt niet alles tegelijk doen. Dank voor je raadsels. „Cornelis de Wit", 'k Wil graag ©en anecdote van je hebben hoor. Stuur hem maar gerust. Dus jij hebt een uit stapje naar Oegstgeest' 'gemaakt? Was het er mooi en druk? Ja hoor, vacan tie is wel prettig, maar leeren toch ook hé. „Rozeknopje". Allebei je brieven heb ik ontvangen.Dus teeken ik ook op de lijst aan dat je beide keeren hebt mee gedaan. Wat jammer dat Reseda niet mee kan doen aan de prijsraadsels hé. Fijn voor haar dat ze een paar weken in Utrecht mag logeere®. 'k Ben het nog niet vergeten dat ik jullie eens-op zou k.omen zoeken. Maar eerst moet ik van jullie beidjes precies het adres hebben. Dus_ stuur je mij dat eens? „Lenteklokje". Welnee zóó gauw ben ik niet boos. Dat kan best eens gebeuren dat je een weekje .overslaat. Maar nu ben ik blij dat je er weer bent. Dat vind ik zeker een aardig cadeautje. Je moet mij volgende week maar eens vertellen wat ze voorstellen. En ook of ie nog bramen bent gaan zoeken Donderdag. Ja, de meeste babbelhoekers zijn nu weer thuis. „Theeroosje". Natuurlijk houd ik van Oranje, meisje. Dacht je van niet? Ja, er is in Leiden ook feest. Vertel je mij volgende week wat van jullie feest? Ja, deze week is het prijsraadsel er. Niks leuk dat het alweer zoo vroeg donker wordt, vind je wel? 'k Ben wel een paar maal aan het strand geweest, maar in Scheveningen, niet bp jullie. Van mii duurt het nog een heel poosje hoor. 18 Januari is de datum. „Gouden Regen". Zeker, er is kier ook Koninginnefeest. In Voorschoten hé? Heb je ook nog ©en plantje ge kweekt voor de tentoonstelling? Zoo, ga ie nu op school? En het bevalt je goed? Dan zul je ook wel flink leerem, 'denk ik ;,Asschepoester". Wat zal 't vreemd zqn als J. weg is hé. Hoel ang blijft ze achter elkaar weg ceer ze eens over komt? Was het een prettige dag toen B. jarig was? En hebben jullie een prettig Koninginnefeest? Dat kun je mij volgen de week wel eens verbell&n, is 't met? „Sneeuwklokje". Ben je weer beter, (meisjelief? Daar ben ik blp om. Ne« hoor, ziek zijn valt niet mee. Gelukkig dat je nog net voor het feest van je ouders weer beter bent hé? Daar vertel je mij zeker nog wel njcer van, is 't niet? „Boschviooltje". Gelukkig maar dat het tochtje toen door kan gaan, al krijg je de fiets een paar dagen later. Tc Hoop dat je mooi weer hebt en veel genoegen. S. heeft mij alweer geschre ven. Gelukkig dat ze weer zoover beter is. Maar op het pitstapie mag: ze toch zeker nog niet mee, is t wel? „Klaproosje". Heb jij pok meegera den naar de mooiste etalage? Fijn voor B. dat ze een fiets krijgt hé? Ja, S. hee!t mii van het feest van haar ouders ver teld. Gelukkig dat ze nu weer zoover beter is, dan kan ze er zelf ook deel aan nemen. Wat zal dat een aardige kiek znn waar jullie met z'n allen op staan. Dus jij bent de oudste van het groepje? „Geranium en Zonnebloem". Zoo. ben !'e weer thuis? En volop genoten zeker? e vertelt er mij niet erg veel van por. Of komt dat nog? Wat zal dat een leuk spel zijn. Je moet dus loopen en naaien tegelijk. Doet Zonnebloem daar ook aan mee? Naar welke school ga je in Leiden? Volgende week kun je er ton al een klein beetje van verteïïien hé? „Korenbloem en Vergeet mij nietje". Ja hoor, ik maak het gelukkig ook goed. 't Is altijd een groot feest in Voorschoten op Koninginnedag hé? Doen alle schoolkinderen mee aan de spelletjes? Je moet er mij volgende week maar veel van vertellen hoor. Ja, "t is leuk dat we weer prijsraadsels heb ben. „De Ruyter". Ja, als je pas weer naar school gaat, is 't eerst wat vreemd. Maar het went gauw hé. 't Is mooi weer deze week, dat is zoo. Ik hoop dat jij het op je uitstapje naar Rotterdam net zoo hebt? 't Kan e©n heel aardig dagje worden voor je. Dank voor je raadsel.' „Batavier", 'k Ben blrj dat je deze week dan toch weer om mij 'gedacht hebt hoor. Ja, 't is echt leuk dat jij al zoo aan het verzen maken bent. Dus nu zit ie in de zevenste. En dan naar de M.U.L.O. en later naar de Kweek. Ja, er valt nog heel wat voor je te lee ren. Maar dat doe je wel graag, als het je wensch is om onderwijzer te wor den. Je weet wel, dat wordt je niet vanzelf. „Reseda". Wel bedankt voor je an sient uit Utrecht. Heb je het er prettig gehad? Dat vertel je mij zeker wel als je weer thuis bent'. De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Vacantietijd - Zomertijd. Onderdeelen: Tijd, Taart, Zoemt, Ai, Y, Den, Van, C. 2. Linschoten. Winschoten. 3. Amsterdam begint met een A. en het woord eindigt met ee® E. 4. Beeldhouwers en koperslagers. 5. Anna en Willie. En hier volgt het prijsraadsel: Mijn geheel bestaat uit 54 letters, die tezamen een tekst vormen. 2 13 50 2 9 54 was een rich ter, die met 300 man een heel leger versloeg. 31 42 7 12 48 9 27 was een van de jongere zonen van Jakob. 41 51 46 39 11 was een koning van Israël. 11 26 44 39 18 33 werd uit de leeuwenkuil verlost. 10 3 4 21 en 8 32 28 35 zija twee schoondochters van Naomi. 27 36 7 15 was de berg waarop Mozes stierf. 7 45 21 48 was een afgod. 16 23 40 44 39 43 52 was een Joodsch geldstuk. 17 47 7 24 15 44 was een stad in het gebergte van Juda. 3 5 7 53 54 was de oudste zoon van Jakoo. De Heiland deed vele 1 10 43 11 53 24 2 27. Op de Sinaï werd de 25 49 37 ge- gegeven. 38 26 8 is een offerdier. De Heiland veranderde 6 51 34 42 24 in 20 30 27. 14 19 22 zijn de 20ste letter van het alfabet. Anecdote ingez. door Moeder's Meisje. Stadskind buiten (op koeien wijzend): „Moeder, zijn dat nu die beesten waar van ze op de winkels zettenHandel in toielk, boter, kaas en eieren?" Ziezoo jongelui, de babbelhoek is kl^ar, een baobelhoek met het prijs raadsel .'k Behoef je dus deze week niet aan te sporen om maar vlug te beginnen. Dat doe je vanzelf we!. Den ken jullie er vooral om, dat ik deze week hoe eerder hoe liever de brief- Cheb? En wie te laat is, zou nic* mea nen loten en dat zou jammer zija. Nu eindig ik maar met vele groeten van je TANTE FR ANCIEN. BERTHA. door TANTE FRANCIEN. HOOFDSTUK XIV. Heengaan. 't Was dien avond reeds de tweede maal, dat dokter Poortman zich naar 't [huisje van de fam. De Gunst begaf. Kort nadat vader zijn huis had verla ten, was Bertha plotseling veel erger geworden. Buite® bewustzijn lag ze neer en zóó bleek lag ze dat moeder angstig luisterde of ze haar ademhaling wel hoorde. Haastig riep ze buurvrouw Punt. Deze kwam dadelijk en schud de toen ze Bertha zoo zag liggen, beden kelijk haar hoofd. „ac Ga direct den dokter halen, buur- vrouw", zei ze. Moeder knikte maar. 't Was alsof zij niet goed wist wat ze deed, zóó had de plotselinge inzinking vaji Bertha haar ontsteld. Dokter Poortman was dadelijk geko men. Ook hij had bedenkelijk het hoofd geschud. „'Hoe is 't dokter?" vroeg moeder angstig. „Arm moedertje", zei dokter, ^rm (moedertje ik vrees Moeder begreep hom Een oogenblik scheen het alsoi de kracht haar zou begeven, maar zij herstelde zich e® luisterde naar de® dokter, die haar nog een en ander te zeggen had. „Waar is de vader", vroeg Rn. „Pas kort geleden uitgegaan, dokter" antwoordde moeder, „maar ik verwacht hem ieder oogenblik, want hü heeft beloofd gauw teru£ te zullen Komen, omdat Bertha straks pok al niet erg goed was". 1 De dokter had de schouders opge haald. Hij kende De Gur,<c en gaf me* veel om zijn beloften. Toen was weg geeran. Moeder bltef voor Ber tha's bed zitten. Zij v. iide van naar kind niet meer wijken. Buurvrouw Punt Krip «ve zooveel ae kon. Ze haalde de kinderen va® ckl straat, liet ze in haar huisje eau boter ham eten e® bracht ze toen .zonder eerst bn de zieke te zija geweest die hen toch niet zou kennen, direct naar boven in hun bed. (Jfitordl vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7