kwam. in 1888, een anti-liberale meer derheid in de Tweede Kamer; en een rechts ministerie. In 1899 werd met c!o stemmen van alle anti-liberalen en van.171 liberalen, in de Tweede Kamer 1 et wetsvoorstel van Minister Mackay aangenomen, waarbij, in beginsel, de rechtsgelijkheid werd aanvaard en aan de Besturen der Bijz. Scholen al thans o-ngeveer 1/3 der kosten werd vergoed. Dat waren de eerste heldere stralen van een nieuwen dag. Deze rste lichtstralen werden onder Let bestuur zoowel van liberale als anti liberale ministers, successievelijk door nieuwe „lichtbundels" gevolgd: in 1901 onder Min. Goeman Borgesius in 1905 onder Minister Kuyper, in 1907 or der Min. Rink, in 1010—'13 onder Min. Heemskerk, in 1916'18 onder Minister Cort v. d. Linden, in 1919 on der Minister De Visser. Ook ten opzichte der salarissen kwam er gelijkstelling, sedert 1 Jan. 1906 hadden, wat de Openbare onder wijzers reeds heel lang bezaten, ook de Bijzondere onderwijzers aanspraak op Rijkspensioen, en in 1920, onder Minister De Visser, kreeg de financiee- le gelijkstelling van Openbaar en Bij zonder Onderwijs grootendeels haar beslag. Wie had, na al het leed en al de krenking van tientallen van jaren, in de bange Augustus-dagen van 1878 kunnen denken dat de levensarbeid van mannen als Groen van Prin9terer, Kuyper en De Savornin Lohman voor het Christelijk Onderwijs, in betrekke lijk zoo korten tijd, zulke vruchten zcu dragen? Voor ons is na 50 jaren alle reden tot herdenking van Gods groote daden, tot dankzegging, dat Hij ons in de ruimte heeft gebracht, tot gebed, op dat de glans van het edele goud der diep-geestelijke overtuiging, die in het verleden zoo heerlijk blonk, in het he den en in de toekomst onder ons niet vtrdonkere. Komt dus, zoo gij eenigszins kunt, naar onzen Herdenkings-, Dank- en Bedestond, op Woensdag 12 Sept. in de Hooglandsche Kerk. Mej. M. ENGELMANN. t Overleden is mej. Engelmann. oud directrice der Hoogere Burgerschool voor Meisjes alhier. Na eerst werkzaam geweest te zijn aan het Lager Onderwijs te Zwolle, op een particuliere Meisjesschool in Den Haag en als leerares in het Duitsch op de Hoogere Burgerschool voor Meisjes te Amsterdam, aanvaardde mej. Engelmann op een en dertigjari gen leeftijd 't directrices chap der pas opgerichte Hoogere Burgerschool voor Meisjes alhier. In 1906, op zes en vijftigjarigen leeftijd, na een vijf en twintigjarig directriceschap, legde mej. Engelmann haar taak neer en ging te Amsterdam Wonen. PROPAGANDA-CURSUSSEN. Ter gelegenheid van de opening in Juli gaven wij reeds als onze meening te ken nen, dat onze stad met het filiaal Bree- straat 159 van het bekende Instituut Pont te 's-Gravenhage een betrouwbare en goed geleide onderwijs-inrichting rijker gewor den was. Deze meening blijkt ook door de ingezetenen gedeeld te worden, tenminste als men mag oordeelen naar de vele in schrijvingen, die voor lessen in de ko mende wintermaanden reeds werden ge boekt. De algemeene Directeur, de heer C. H. Boer, bleek dan ook alleszins te vreden over het resultaat. Slechts ver zocht hij ons op 2 punten nog eens bij zonder de aandacht te willen vestigen, aangezien hieromtrent een verkeerde op vatting schijnt te heerscben. De sterke vraag naar avondlessen wettigt n.l. het vermoeden, dat het publiek in de veron derstelling verkeert, dat aan het Insti tuut alleen 's avonds wordt les gegeven, doch dat is geenszins het geval. Op elk uur van den dag kan men in de voor naamste vakken onderwijs ontvangen. Slechts is het niet mogelijk cursussen te vormen, zoodat men overdag op privé of clublessen is aangewezen. Het tweede misverstand, aldus de heer Boer, betreft de ouderdom der leerlingen. Het onderwijs is niet uitsluitend be stemd voor de jongeren. Integendeel, som mige zijn juist bijzonderlijk voor volwas senen ingericht, terwijl bij het samenstel len der cursussen zooveel mogelijk naar leeftijd gesplitst wordt. Om dit laatste misverstand op te helde ren, besloot de Directeur tot het organi- seeren' van eenige. propaganda-cursussen, natuurlijk onder volledig bevoegde lei ding, waaromtrent men elders in een ad vertentie meerdere bijzonderheden aan treft. OPTOCHT 3 OCTOBER. In verband met den aard van den op tocht op 3 October „Het vervoer door alle tijden heen", heeft het bestuur van Vreem delingenverkeer aan de 3 Octobervereeni- ging een praalwagen aangeboden. Het ontwerpen hiervan is opgedragen aan den heer Jan de Quack. Het bestuur van de 3 Octobervereeni- ging is met dit bewijs van sympathie zeer ingenomen. Zeker zal ieder Leidenaar dit bericht met even groote sympathie ver nemen. BINNENLAND. HET EELLOGG-PACT. Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat de regeering 'er Ver. Staten van Amerika op den dat te Parijs het verdrag tot olt- nning van den oorlog is ondertee- d, de Nederlandscbe regeering tot treding van dit verdrag heeft uit- •digd. De Nederlansche regeering ;,t hierop door Hr. Ms. gezant te hington ter kennis der Ameri- RECLAME MAANDAG 3 SEPT. n.m. 61/, Adspiranten Wedstrijden L. Z. C. in de L. Zwem-lnr. Hooge Rijndijk Entree f 0.25 - Kinderen f 0.10 kaansche Regeering doen brengen, dat de Nederlandsche Regeering, op wier grondgebied de vredesconferentie van 1899 en 1907 hebben plaats gehad en vier politiek immer on de bevorde ring vaii den wereldvrede is gericht, met de grootste belangstelli.g het ver loop heeft gevolgd van de gevoerde onderhandelingen, welke geleid heb ben tot de onderteekening van het verdrag tot uitbanning van den oor log op 27 Aug. en met spoed d© maat regelen voorbereidt, welke de Grond wet voor de toetreding tot verdragen voorschijft. M.a.w. er komt eerst een wetsont werp, waarin het desbetreffend Re- ge ringsvoorstel aan de Kamers wordt voorgedragen. DE KONINGINNEFEESTEN VAN GISTEREN. Feestviering op Het Loo. In tegenwoordigheid van de Ko ningin-Moeder, die reeds Donderdag avond derwaarts was gekomen, is gis teren de verjaardag van de Koningin met groote opgewektheid op het pa leis Het Loo gevierd. Reeds in den vroegen ochtend werd het gevolg en het personeel in de ge legenheid gesteld H. M. de Koningin, die zeer opgewekt was, geluk te wen- schen. Prinses Juliana, Prins Hendrik en Koningin Emma boden bij bet eer ste ontbijt, kostbare geschenken aan. Te 's-Gravenhage. Ten Koninklijke Paleize aan bet Noordeinde te 's-Gravenhage lagen de felicitatie-registers ter" teekening en daarvan maakten velen gebruik. De Chr. Oranjevereeniging „Bijbel Oranje en Nederland" en „Bijbei en Oranje" hielden gisteravond in de Groote Kerk te 's-Gravenhage een feestelijke bijeenkomst, welke om 7 uur aanving en waar ds. Is. Voorsteegh uit Gouda, voorzitter van den Bond van Chr. Oranjevereenigingen als spreker optrad. De Chr. zangvereeni- ging „Oefening na Arbeid" en de or ganist, de heer J. A. de Zwaan, ver leenden bun medewerking. In deze bijeenkomst worden aan ds. Voorsteegh, die tot ridder in de Oranje Nassau-orde is benoemd, de versierselen dier orde aangeboden. Om de plaatsruimte ./as het ons niet mogelijk nog meer van de feesten elders te vermelden. Overal werd har telijk en schier eenigen wanklank feest gevierd. PLATTELANDERSBOND. Donderdagmiddag is to Utrecht een algemeene vergadering van den Plat- telandersbond gehouden. De heer A. Braat, lid van de Tweede Kamer, heeft deze geopend met een rede, waarin hij erop wees, dat de bond in ledental toeneemt, dat de ver deeldheid in den bond is verdwenen, doch dat de financiën nog te wen- scben overlaten. Hij laakte de tegen werking in de Kamer, die voortspruit uit domheid en onkunde der leden, die geen begrip hebben van de situa tie op bet platteland. Het platteland, zeide spr., wordt miskend; de zomer tijd blijft gehandhaafd ondanks alle verzet uit landbouwkringen. Verder oefende spr. critiek op de re geering over bet instandhouden van een veel te duur ambtenarencorps. De hoogere ambtenaren zijn de lintwor men, die de rijksfinanciën ondermij nen. Per jaar wordt niet minder dan 225 millioen aan ambtenaarssalaris sen uitbetaald. Concurrentie met bet buitenland is onmogelijk in verband met den druk op den handel, de scheepvaart en de industrie als gevolg van onze dure sociale wetgeving. Winkelsluiting, bakkerswet, classi ficatie noemde spr. onzin. Kleine par tijen mogen zich voor de radio niet laten booren. Het bolsjewisme tiert hier rustig en ongestoord. Op nog vele andere zaken oefende spr. critiek. Zoo behoorde men z.i. de grondbelasting terug te geven daar deze de pachten duur maakt en de loonen der landbouwers geringer. Spr. wilde voorts de vrouw uit de openbare ambten, behalve dan bij het onderwijs, verwijderen. Spr. wilde bet peil ten plattelande verhoogen. Daartoe zal o.a. de classi ficatie voor bet platteland moeten verdwijnen en aan ouden van dagen en invalieden dient z.i. op 65-jarigen leeftijd een premievrij pensioen te worden gegeven. Onze vijand, zeide spr., zit in Den Haag. Op wetgevend gebied dient er veel verbeterd te worden. Voor het platteland is er slecht, teleurstelling en achterstelling weggelegd. Spr. wekte tenslotte de leden op, hem te steunen in zijn streven naar verbetering. Verder was de vergadering huis houdelijk. DE NENIJTO. Daar het dagelijksch bestuur van de Nenijto '28 is met algemeene stemmen besloten aan den raad van beheer der tentoonstelling het voorstel te doen, onmiddellijk na sluiting van de ten toonstelling over te gaan tot algeheele liquidatie van de bezittingen der ver- eeniging. Onder de voorwaarden, waaronder de gemeente het terrein ter beschik king heeft gesteld, is deze opgenomen, dat het op 1 Januari 1929 in den oor- spronkelijken toestand moet worden opgeleverd. Indien liet dagelijksch bestuur van de gemeente of de raad dus niet in an deren zin beslist, zullen alle bezittin gen der vereeniging na de sluiting in openbare veiling worden gebracht. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. De zitting van gisteren. Ter zitting van den volkenbondsraad zijn gisteren de opiumkwestie cn Cos ta Rica's verzoek om interpretatie van de Monroe-leer in behandeling gekomen De raad zal zich van interpretatie ont houden. Ook de Hongaarsch-Roemeen- sche kwestie kwam in behandeling. HET PACT VAN KELLOGG. Moskoa treedt toe. In antwoord op de door den Fran- schen gezant overhandigde uitnoodiging der Amerikaansche regeering deelt Lit- winow mede. dat ide Sovjetregeenng bereid is tot het pact van Parijs toe te treden, in weerwil van haar bezwaren ten aanzien van het ontbreken, in het pact eener bepaling nopens de volle dige ontwapening en van het feut, dat Moskou niet is uitgenoodigd tot deel neming aan de onderhandelingen. Bijeenroeping der Ontwapenings commissie. Naar van goed ingelichte zijde te Ge- nève wordt medegedeeld, heeft ld,e pre sident van de voorbereidends ontwape ningscommissie, Jhr. Loudon, aan de groote mogendheden een brief gezon den, waarin hij er op wijst, dat het thans, na de onderteekening van het Kellogg-pact, gewenscht schijnt, dat de voorbereidende ontwapeningscommissie weer bijeenkomt. Van Fransche zijde wordt op het oogenblik groote waarden gehecht aan •een poedig bijeenkomen van de ont wapeningscommissie, daar men hoopt op de eerstvolgende zitting op den grondslag van de Bngelsch-Fransche vlootovereenkomst tot overeenstemming te komen en daarmede een erkenning van de vLootovercenkomst door de an dere mogendheden te kunnen bereikeQ. In Fransche kringen denkt men aan •een brjeenroèping van de ontwapenings commissie tegen December. Van Engelsche zijde schijnt men even wel het bijeenroepen van_ de ontwa- peningsocmm'ssie afhankelijk te wilen stellen van de antwoorden van Italië en Amerika op de toezending van den tekst van de vlootovereenkomst met Frankrijk. Indien de vlootovereenkomst te Washington of te Rome ontstemming verwerkt, dan verwacht men aan Engel- sche zijden geen resultaten van nieuwe ontwapeningsonderhandelingen. In de kringen der Volkepbondsged-ele- geerden verwacht men evenwel, dat_ de principieel© kewstie der voortzetting van de ontwapeningsbesprekingen in de derde commissie en daarna in de Vol kenbondsvergadering ernstig zal worden besproken, en dat hierbij ook een be slissing zal worden genomen over de bij eenroeping en de agenda vao de voor bereidende ontwapeningscommissie. De derde commissie zal zich verder ook met de kwestie van de voortzetting der werkzaamheden van de commissie voor de voorbereiding van een overeen komst inzake de controle op het ver vaardigen van wapens bezighouden. DE TERUGKEER VAN HET BELGISCHE KONINGSPAAR. Een geestdriftige ontvangst Het Belgisch koninklnk paar kwam gisterochtend aan boord van ld,e „An- versville" van zijn reis naar den Kon go terug. Het werd te Antwerpen inge haald door de prinsen, de lel ien der re- teering, alle autoriteiten en een gewel- ige menschenmenigte. De terugkeer dei' vorsten viel samen anet de inwijding van Ide nieuwe sluis aan de Kruisschans en het nieawe groo te bassin te Antwerpen. De burgemeester van Antwerpen heet te de vorsten welkom en verklaarde dat het in dienst stellen van de aieuwe maritieme installaties schitterende voor uitzichten voor de haven opende. De premier Jaspar heette daarna namens de regce.nng de vorsten welkon\ idie onder geestdriftige ovaties de geheel beviagde stad Antwerpen verlieten om zich naar Brussel te begeven. Triomfale intocht te BrnsseL De aankomst van het Belgische vor stenpaar in de hoofdstad is na de geest driftige ontvangst te Antwerpen geken merkt geworden door veel publieke be langstelling en enthousiasme, mede door verlof in alle openbare diensten, banken enz., schrijft ae Brusselsche red. van die „Msb.". De feestelijke atmosfeer werd met succes gecreëerd, door de prachtige ver siering met groen en vlaggen, waai*on der de Belgische driekleur met de Zweedsche en Congoleesche vlag domi neerde. Behalve de twee indrukwekken de triomfbogen zijn de centrale lanen «overspannen met vlaggen. Reeds van 's middags ai stroomde er een talrijk publiek aan, dat op heel den doortocht door bereden e.i onbereden gendarmen en politie in bedwang werd gehouden. Het ve keer in het centrum is totaal etilgele; en spoedig zien de wegen zwart v.iii volk, dat ook op de daken en telefoonpalen is geklommen, maar welks geduld z-er op de proef wordt ge steld, daar de koninklijke trein met an derhalf uur vertraging pas om kwart voor vijf uur in het prachtig versierde Noordstation binnenrijdt. De koning en de koningin worden be groet door burgemeester Max en ande re regceiïngs- en stadsautoriteiben, waarna bloemen worden aangeboden. Terwijl de Braban<;onne wordt ge speeld en de opgestelde troepen wapens RECLAME. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tab letten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten.75 ct Bij Apoth. en Crogisteit presenteren verschijnen de vorsten, door het publiek toegejuicht. Galakoet sen komen voor. De koning en de ko ningin stappen in Jen eersten koets, prins Leopold, en prinsos Astrid, prinses Marie José en prins Karei in dei twee de, waarna de stoet, geopend door d»d eerewacht, langs een dikke haag toe schouwers en ook van delegaties van vereeuigingen, naar het paleis rijdt langs de Beurs en de Gudule-kerk. De stoet wordt dikwijls opgehouden door afvaardigingen met bloemen. Bn aankomst op het Paleizenplein werd de ordedienst 'door he: enthousias te publiek verbroken. De vorsten verschenen nog eenmaal op het balcon, waarmee de plechtigheid zonder incidenten eindigde. Eenige oögenblikken nadien verlieten de koning en de koningin nog h1^ pa leis om bloemen te leggen op het mo nument van Leopold II, die de Belgi sche kolonie stichtte. ONTPLOFFING IN EEN DYNAMIET* FABRIEK IN FRANKRIJK. 8 dooden, 20 gewonden. Uit Caen wordt gemeld, dat gisteren morgen in de dyn mi tfabriek van Ablon bp Honfleur een ernstige ontploffing beert plaats gehad. Het grootste deed van het gebouw is in de lucht gevlogen Acht arbeiders werden gedood en onge veer 20 gewond, van wie 4 zwaar. Nade re bijzonderheden ontbreken nog. De burgemeester van Ablon, alsmede het parket en militaire autoriteiten hebben zich naar de plaats des onheils begeven Deze ontploffing is «iet de eerste, die in de kruitfabriek heeft plaats gehad, de vorige echter zijn niet zoo ernstig geweest"als thans het geval is. Het ter rein van de ramp, dat aan de Seine ligt, wordt door honderden nieuwsgie rigen omgeven, die van alle kantra toestrooanen. HITTEGOLF IN DE VER. STATEN. Vele kantoren gesloten. De hittegolf, die de laatste dag-en de Ver. St. van Amerika teistert, houdt nog steeds aan. De thermometer be reikte gisteren een hoogte van 90 gra den. Die meeste kantoren te New-York werden des middags gesloten. Te Washington zrjn de regeerings-bu- reaux gisteren gesloten wegens de groo te hitte. UIT DE OMGEVING. LIS3E. De Chr. Oranjevereeniging had voor Protestantsch Lisse gisteren een herden kingsavond belegd in de Ned. Herv. Kerk, welke goed geslaagd is. Achtereenvolgens voerden de predikan ten Ds. v. d. Molen, Ds. v. Dijk en Dr. Ruys het woord over het verleden, heden en toekomst van Nederland en Oranje. De Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer" voerde eenige zangnummers uit, die schitterend slaagden, terwijl ook nog een p'racht-muziekstuk ten gehoore werd gebracht. Lisse staat geheel in het teeken van de Winkelweek. De etalages wedijveren met elkaar in originaliteit en keurige samenstelling. Het is een drukte op straat van belang. Ver schillende etalages worden als het ware bestormd. Soms wordt queue gevormd om de menschen gelegenheid te geven de in de etalages verborgen enkele letters op te zoeken, uit welk totaal men dan moet trachten een spreuk te vormen, waardoor men kans maakt voor mooie prijzen. Voorts is er een keur op de etalages, enz. Men kome naar Lisse en zie zelfl On getwijfeld zal een en ander de verwach ting verre overtreffen. Hulde aan het Co mité „Lisse Vooruit"! OEGSTOEEST. Hedennacht om half twee is de mo torrijder v. H. .uit Rotterdam nabij Ende geest alhier met zijn motorrijwiel in een sloot gereden. Druipnat en geheel onder 't eendenkroos is hij er weer uitgeklau- terd en bij de fa. v. d. Ameele van boven- kleeren voorzien. Het motorrijwiel was beschadigd. GEMENGD NIEUWS. DE ONTSNAPPING TE SCHEVENINGEN. Men meldt uit Den Haag: De politie heeft gistermorgen in haar woning in de Tak van Poortvlietstraat 'n juffrouw gearresteerd als verdacht aan twee van de vier uitbrekers uit de Bij zondere Strafgevangenis te Scbeveningen in den nacht van 21 op 22 en in dien van 22 op 23 Aug. onderdak te hebben ver schaft en hen te hebben voortgeholpen. Omtrent deze aanhouding wordt nog het volgende medegedeeld: Donderdagavond ontving de directeur der Bijzondere Strafgevangenis te Scheve- ningen een briefje, onderteekend door be doelde bewoonster van de Tak van Poort vlietstraat, waarin zij den directeur ver zocht iemand naar haar woning te zen den, daar zij meende gevangeniskleeren in haar huis te hebben. De gevangenisdirecteur stelde dit schrij ven in handen der politie, die gisteroch tend een rechercheur naar het bewuste perceel zond. Wat de jqffroaw vertelde. Tegenover den rechercheur deed de vrouw het volgende verhaal: In den nacht van Dinsdag op Woensdag der vorige week was zij alleen met haar kind thuis. Haar man was op zee. Tegen de ochtenduren hoorde zij bel len. Op haar vraag wie er was, hoorde zij een bekende stem. Het waren twee man nen (twee der vier ontsnapten) die zij reeds langen tijd kende. Zij verzochten binnen gelaten te wor den, aan welk verzoek de vrouw na eeni ge aarzeling voldeed. Op een vraag van den rechercheur of zij het niet vreemd vond, dat twee man nen diep in den nacht haar een bezoek kwamen brengen, antwoordde de vrouw, dat beiden oude kennissen van haar wa ren. Zij wist niet, dat zij veroordeeld wa ren en ook had zij nog niets vernomen van een ontvluchting uit de gevangenis. Naar de reden van hun bezoek had zij niet gevraagd. Beide mannen hadden een burgercostuum aan. Een van hen had een groot pak onder den arm. De mannen waren bij haar gebleven den geheelen Woensdag. Ook den nacht van Woensdag op Donderdag en wilden nog gaarne langer blijven. Gedurende dien tijd hadden zij zich in het geheel niet buiten vertoond. De vrouw had hun echter duidelijk te kennen gegeven, dat zij Donderdag moesten vertrekken. In den loop van den middag was zij uitge gaan om eenige boodschappen te doen. Toen zij thuis kwam waren de beide man nen vertrokken. Het groote pak, dat een hunner onder den arm had gedragen, hadden zij laten liggen. Het bleek eenige kleedingstukken te bevatten. Toen de echtgenoot der vrouw thuis kwam miste hfj zijn militair uniform. PI et kan volgens de vrouw niet anders of de beide vluchtelingen moeten tijdens haar afwezigheid dit pak medegenomen heb ben. Dit zou ook in overeenstemming zijn met het feit, dat de te Dordrecht gearres teerde vluchteling gekleed was in militair uniform. De politie was echter van neening, ciat het niet aan te nemen is, dat de vrouw niet geweten heeft met ontvluchte gevan genen te doen te hebben. In verband daarmee is zij voorloopig in arrest gesteld. Het pak gevangeniskleeren is in beslag genomen. Ontsporing. Bij het formelen van den D-trein die gistermiddag van tiet Staatsspoorstation in Den Haag zou ver trekken, zijn door tot nu toe onbekende oorzaak twee wagens van dien /rein uil de rails gereden en in aanraking gekomen met een stilstaanden trein Een derde klas-wagen van den D-trein is in een personenrijtuig van den stil staanden trein gedrongen, waardoor dit rijtuig aanzienlijk beschadigd is. Het ongeluk geschiedde aan het eind van het perron naar de zijde van Gouda. Onmiddellijk zijn maatregelen genomen om de ontspoorde wagens weer in de rails te brengen, maar de D-trein kon natuur lijk niet op tijd vertrekken. Inderhaast werd een nieuwe trein gevormd, die met vertraging van drie kwartier is vertrok ken. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 1 Sept. 1928. Eierenveiling. Totale aanvoer 8170 stuks. De prijzen wa ren Kipeieren, 77.60, eendeneieren 7.05 7.50 per 100 stuks. Handel flauw. LEIDEN, 1 Sept. 1928. Tuilmarkt. Aan voer lange turf 150.000 .stuks. Prijzen ƒ8 9 per 1000 stuks. LEIDEN, 1 Sept. 1928. Botermarkt. De prijzen van boter waren als volgt: Prima fahrieksboter ƒ2.15 per K.G.. pr. boeren- boter 2.102.20 per K.G., goede boeren- boter 22.05 per K.G. Aangevoerd 6/6, 76/8 en 26/16 vaten, wegende 1930 K.G. Handel matig. Telegrafisch Weerbericht. V'oigen9 waarnemingen verri.-tn in den morgen van 1 September, medege deeld door het Kon. NeJ. Meteor«> gisch Instituut te De Bildit. H. B. 768.1 te De Bildt. L. B. 748.6 te Ingö. Verw. tot den avond van 2 Sept.: Zwakke tot matige N. tot O. wind, meest licht tot half bewolkt, waar schijnlijk nog droog weer. Iets warmer overdag. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur 5 aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 763. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A Zaterdag 2 Sept.: 8.18 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 16.0 gr. C. ZWEMINRICHTING »DE ZUL", 's Morgens 7 uur: 196 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RUND IJK. s Morgens 7 uur: 21 gr. C. '3 Middags 12 pat: xi. gc. G.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3