RHEUMATIEK Nadat hij adressen in ontvangst had geno.iien van publieke organisaties, ver trok hij met zijn gevolg naar Dublin, waar Kellogg het eereburgerschap in iontvangst nam. Gisteravond was te zij ner eere een banquet aangericht. HUGO STINNES Jr. GEARRESTEERD. Bezwarende verklaringen van zijn secretaris. Wat men al dagen lang heeft zien aan komen, is gisteren gebeurd: Hugo Stin- nes Jr. is in verband met de knoeierijen in zake de valorisatie van oorlogsleenin- gen gearresteerd. Gistermorgen om 10 uur is de rechter van instructie te Berlijn met bet verhoor van Stinnes begonnen. In den loop van den dag werd hij herbaalde malen gecon fronteerd met zijn secretaris, Von Wal- dow, die de knoeierijen had uitgevoerd en na zijn arrestatie heeft verklaard, in opdracht en voor rekening van Stinnes te hebben gehandeld. Stinnes gaf destijds toe, dat hij zijn secretaris op diens verzoek 250.000 mark ter beschikking had gesteld, maar be weerde niet te hebben geweten, wat deze met het geld wilde uitvoeren. Dit hield hij ook gisteren aanvankelijk vol, maar in den loop van het verhoor, dat onafge broken tot 's avonds duurde, schijnt hij te hebben moeten erkennen, dat hij vol komen op de hoogte is geweest van de plannen van zijn secretaris. Deze ver klaarde, dat niet hij, maar Stinnes het initiatief tot het plan had gevormd. Het verhoor leverde zooveel bezwarende gegevens op, dat Stinnes gisteravond om half zeven, onder de verdenking bedrog ten nadeele van het Rijk te hebben ge pleegd, is gearresteerd. HOOG WATER OP DEN RIJN IN ZWITSERLAND. De Rijnwacht opgeroepen. Men meldt uit Buchs (St. Gallen) d.d. gisteren: Door den sedert gistermiddag aanhou denden regen is de Rijn op zorgwekkende wijze gestegen. Donderdagmorgen had hij te tien uur een peilschaalhoogte van 8.40 Meter bereikt. Uit Reichenau wordt een verdere was van 1.20 Meter gemeld. De Rijn voert groote hoeveelheden puin en hout mede, wat er op wijst, dat er groote lawines naar beneden gekomen zijn. Vanmorgen om 7 uur moest te Buchs de Rijnwacht word enopgeroepen, om de ernstig bedreigde noodbrug naar Schaan te beveiligen. KORTE BERICHTEN. In het Belgische bouwbedrijf dreigi een algemeene werkstaking. De Antwerpsche havenarbeiders staking is geëindigd. De Kroatische geestelijkheid steunt de beweging voor autonomie. Een reservoir van een electrische centrale is in Japan bezweken; dertig personen worden vermist. Volgens mededeelingen van den president van Haïti worden tengevolge der jongste overstroomingen meer dan honderd duizend personen met den hon gersnood bedreigd. De Roemeensche regeering heeft een nieuwe nota aan den Hongaarschen gezant overhandigd ter zake van de optantenkwestie. Over de kwestie van de Rijnland ontruiming te Genève te voeren bespre kingen aullen slechts ten doel hebben, klaarheid te brengen in de verschillende opvattingen der bezettende mogendheden. Naar uit Rome wordt gemeld, is de vroegere- leider van 't fascistische pers bureau, Cesari Rossi, in hechtenis geno men. De redenen, waarom dit is geschied, zijn nog onbekend. LUCHTVAART. INTERNATIONALE ORGANISATIE VOOR DE LUCHTVAART. Aan het departement van Water staat heeft dezer dagen een bespreking plaats van de sub-commissie voor de radio-telegrafie van de periodieke in ternationale luchtvaartconferentie en wel ter voorbereiding van een rege ling van den internationalen radio-tele grafischen en -telefonischen berichten dienst voor de bevordering van de vei ligheid en de regelmaat van het lucht verkeer. De bedoelde regeling zal een der on derwerpen van bespreking vormen van de eind September eveneens te 's Gravenhage te' houden eerstvolgen de zitting van de conferentie. De periodieke conferenties, waar aan deelnemen België, Duitschland, Frankrijk, Groot Brittannië, Neder land, Tsjecho Slowakije en Zwitser land, hebben ten doel de noodige in ternationale samenwerking te verze keren met betrekking tot van regee- ringswege ten behoeve van het lucht verkeer tusschen de genoemde landen te nemen maatregelen inzake de or ganisatie van luchtroutes, de bebake- ning en verlichting daarvan, de radio- telegrafische en meteorologische be richtgeving en de inrichting van lucht vaart-terreinen. Bepaaldelijk de door de verschillen de regeeringen onderhouden radio-te legrafische en meteorologische be richtgeving eischt een uitgebreide, tot in onderdeelen nauwkeurig geregelde, internationale organisatie. GEMENGD NIEUWS. Door een auto aangereden. Gister middag omstreeks 3 uur is op den Loos- düinschen weg te 's-Gravenhage een ern stig ongeluk gebeurd. Een man werd door een auto aangereden en bekwam ver schillende zware verwondingen. Met een hersenschudding en een diepe hoofdwonde transporteerde de Genees kundige Dienst hem naar het ziekenhuis. Zijn toestand is zorgwekkend. Het is nog niet bekend, wie het slacht offer is. Door een glazen dak gevallen. Gister middag omstreeks 2 uur is de 4-jarige H. N., gelogeerd in de Korte Poten te "s- Gravenhage, door een glazen dak geval len. Met verschillende hoofd-, arm- en beenwonden is hij door den Geneeskun digen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal ter behandeling overge bracht. SJef van Dongen. Naar wij vernemen ligt het in het plan der kynologenveree- niging „Waalwijk en Omstreken" ter ge legenheid van haar tweede internationale tentoonstelling op den 7den October a.s. aan Sjef van Dongen (wiens ouders bei den uit Waalwijk geboortig zijn een Poolhond (Samojeed) aan te bieden, welk geschenk hij persoonlijk zal komen aanvaarden. Afsluiting weg. Daar uit ter zake ontvangen ambtsberichten is gebleken, dat het gedeelte van den Nauernaschen Vaartdijk, gelegen tusschen de Zuid- Westelijke grens van het terrein der li- noleumfabriek te Krommenie en den watertoren van het Provinciaal Water leidingbedrijf te Vrouwen verdriet in de gemeente Assendelft, in verband met zijn geringe kruisbreedte, gevaar oplevert voor de veiligheid en vrijheid van het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, hebben Prov. Staten van Noord-Holland dien weg gesloten ver klaard voor dergelijke motorrijtuigen. Geheime Sigarenwerkplaats. Men meldt uit Nieuwer Amstel: Door rijkscommiezen is er te Amstel veen in den Middel-Polder in een heeren huis aan den van Borselenweg een gehei me tabakskerverij en sigarenmakerij ontdekt. De voorraden tabak en sigaren werden door de commiezen in beslag genomen en getransporteerd naar het kantoor van den Ontvanger der Rijksbelastingen en Accijnzen te Amstelveen, alwaar proces verbaal werd opgemaakt tegen den over treder der wet. Mishandeling. De beruchte v. B. te Nijmegen daagde gisteren in dronken schap zekeren K. uit tot een vechtpartij. K. sloeg den dronken woesteling tegen den grond, zoodat deze met het hoofd op een trottoirband viel. v. B. kreeg een schedelbreuk. Procesverbaal werd opge maakt. K. verklaarde uit zelfverdediging te hebben gehandeld. De Autobnskwestie te Bergen op Zoom. Men meldt uit Bergen op Zoom: Naar aanleiding van het bericht om trent de arrestatie van den rechtskundi gen raadsman van de firma Liefbroer, heeft Mr. Hartog over de toedracht der zaak o. m. het volgende medegedeeld: Toen vernomen werd, dat de verkeers- controleur in Noord-Brabant Maandag den dienst van de autobussen zou belet ten, ben ik, aldus Mr. Hartog, op verzoek yan den heer Liefbroer medegegaan naar de plaats, waar zulks vermoedelijk zou geschieden, even buiten Bergen op Zoom, ten einde aldaar naar bevind van zaken te handelen. Toen de opperwachtmeester van de marechaussee, die aldaar met den ver- keerscontroleur aanwezig was, de bus had doen stoppen, heb ik aan den chauf feur gezegd door te rijden, waaraan deze onmiddellijk gevolg heeft gegeven Ik deed zulks, teneinde, zooals reeds eenigen tijd het voornemen was, een vervolging uit te lokken, om gerechtelijk te doen uit maken, of de controleur het recht heeft, den dienst van den heer Liefbroer te be letten. Dit heb ik ook onmiddellijk aan den wachtmeester medegedeeld. Met den controleur zelf heb ik geen drie woorden gewisseld, veel minder hem eenig verwijt gedaan. De wachtmeester deelde mij daarop mede, dat hij mij wilde arresteeren, waarop ik hem gezegd heb, dat ik hem zulks niet kon beletten, doch dat daar voor geen enkele rechtsgrond aanwezig was. Na eenig over en weer praten werd toen besloten, dat hij met mij mede zou rijden (in mijn auto) naar Bergen op Zoom en van mijn kantoor uit den Offi cier van Justitie telefonisch om instruc ties zoude vragen. Aldus is geschied en nadat ik hem de gelegenheid had gegeven buiten mijn tegenwoordigheid met den Officier van Justitie te telefoneeren, is hij van mijn kantoor vertrokken, zonder verder over eenige arrestatie te spreken. Dat tegen mij procesverbaal is opgemaakt, is mij niet bekend. UIT DE OMGEVING. TER AAR. Het koele weer, mei matigen aan voer, was wel oorzaak van den levendi- gen handel op de veilingen. De prij zen zakten dezer dagen. De koopman S. van Rotterdam geraakte met zijn vrachtauto in de sloot. De inzittenden wisten spoedig op den wal te komen. Burgerlijke stsnd. Bevallen: P. Hoogervorst geb. v. Veen, d.; J. v. d. Vlugt geb. Venne, d.; M. M. 'Dudink geb. Mul, d.; M. v. Vliet geb. v. Winkel, d. Overleden: A. Zaai 8o iv; P. v. d. Ster echtgen. van M. den Hartog 50 ,i. nAZ*:riswr»uDE. De groentekweeker A. A. v. G. alhier, haaide uit zijn tuin deze week een roode kool die het ze dz..am ge wicht had van 8 K.G. Door het be staar van de Hazers- woudsche Drozgmakery zal op M an- d.:'4 3 Sept. a.s. sciiOuW worden gehou- cl-11 \og s dj ur.^e .1 5 e 21 tier veroi deniflg. Gevonden is een zilveren arm band, geheel vervaardigd van stuiver tjes waarop de beeltenis van Koning Willem III. Terug te bekomen bij den Gemeenteveldwachter op het dorp al hier. SASSENHEIM Burgerlijke stand. Geboren: Willy d.v. N. \V. Pnilippo en A. Reijm; Hen drik z.v. J. van Nieuwkoop en M. de Graaf. Ondertrouwd: Audries Kreeft 27 j. en Lydia Alida Durieux 25 j. Gehuwd: Johannes Wilhelmus Jansen 41 j. wedn. van E. Deters en Geertruida •Cornelia den Hollander 32 j. Gevestigd: mej. M. Buijs, Julianalaan 11 van Haarlem'; Z. Koetsier, Iioofdstr. 209 van Voorschoten; mej. A. M. Kor- tekaas, Ter Leede 5 van Zoeterwoude; mej. J. Hockx, Tyloosstr. 30 vanOegst geest; mej. 'H. A. Bouwman, Hoofdstr. 30a v^in Boxmeer; mej. C. Bosman, Hoofdstr. 92 van Lemsterlaad; mej. P. A. M. Akkermans, Hoofdstr. 119 van Apeldoorn; J. J. C. van Leeuwen en gez., Hoofdstr. 199a van Alkemade. Vertrokken: mej. J. Strijbps van Hoofdstr. 68 naar Maassluis; G^ C. Jan sen, geb. den Hollander, van Warmon- derdam 25 naar Alkemade; mej. C. C. van Winsen van Hoofdstr. 157 naar Hil- legom: P. de Jong van Rusthofflaan 3 naar Voorburg; mej. A. P. Quintenvan Hoofdstr. 119 naaf 's-Hertogenbosch. WOUBRUGGE. Veiling. Aanvoer 47 partijen. Kip peneieren f77,60; Kuikeneier on f 5,50 5,60; Eendeneieren f6.80; Boter f1,92 1,96 p. K.G. Handel matig. In de maand Augustus hebben de volgende personen zich hier gevestigd: W. iHoogervegt van Koudekerk- J. Houwlo van Alphen a. d. Rijn; P. KÓr- suize van Haarl.meer; C. P. van Am sterdam van Zoeterwoude- E. Zur Brugge van Kayhausen, Dl.; D. de iBruijn van Voorburg en C. M. Bax van Alkemade. Vertrokken zijn: J. Wolthaus naar Katwijk; C. A. van Begeren naar Alphen a. d. Rijn; W .van der Willik en C. J. van Goozen naar Sassenheim; 0. P. Baak naar Alkemade. Gevonden voorwerpen. Een schiii- persloopplank; een reserve-autoband met velg en een handschoen. Burgerlijke stand. Geboren: Jacoba d.v. P. de Brurjn en C. G. van Oostende; Elisabeth Wifhelmina Maria d.v. J. P. van der Meer en C. A. van der Salmi. Gehuwd: Theo van Veen jm. 29 j. en W. IH. Kalker jd. 25 j'. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Johan nes Hendrikus z.v. J. W. Jonker en W. C. Trumpie; Johannes z.v. J. v. Schijn- del en H. v. Echten; Abraham z.v. J. G. Ebeling Koning en C. E. Duetz; lisabeth Sylvia d.v. Tj. Nauta en G. Nieveen. Ondertrouwd: C. M. v. Berckel en R. A. v. Moorsel; A. J. G. Belifante en Fr. St. Doornbos; A. v. 't Slot en J. W. F. Zweers; J. Snijders en M. v. Gent. Gehuwd: F. Reitsma en J. v. Asselt; R. H. Driessen en J. E. Janssens. Overleden: Charles Samuels 79 j. echtgen. van H. v. d. Haar; Maria Ca- thanna Schrijver 60 j. echtgen. van B. P. v. d. Meer; Bat je de \Leetr 71 i. wed. van ,H. de Wit; Johanna Mathilda Engelmann 78 j. ongeh. UIT ONZE INDIEN. HET BOEK VAN COLIJN. De Koerier (R.-K.) Dagblad te Ban doeng zegt in een artikel over het hoek van den heer Colijn, dat het zich onvoldaan gevoelt over de beschrij ving, die de heer Colijn geeft van de veranderde geestesgesteldheid der E'.uropeanen, omdat deze Europeanen door schrijver uitsluitend worden af gemeten naar een louter politieke elle- maat. Het blad schrijft, dat het een eigenaardig gevoel van beklemming ondervindt door het feit, dat een groo te politieke figuur uit Holland, na dertien jaren afwezigheid van Indië even enkele oceanen oversteekt om ons te vertellen, dat onze spijskaart niet deugt, omdat die op een verkeer de soort papier gedrukt is van een bo vendien verkeerd formaat. Het blad cunstateeert, dat de beer Colijn het uitsluitend zoekt in stelsel en niet in principes. De Locomotief te Semarang be spreekt bet boek van den heer Colijn en kwalificeert dit als een werkpro gram. Het blad merkt op, dat het van het grootste belang is, dat in Indië en Nederland de ernst vru. et woord van den heer Colijn begrepen worde. Dit vergt ook dat ieder zich. uitsprgke over de juistheid dan wel de verwerping van den door den heer Colijn gewezen weg. Het blad wil op dit oogenblik zulk een oordeel nog niet uitspreken, maar merkt op, dat deze brochure een gebeurtenis en een mijlpaal kan zijn, wellicht zelfs een keerpunt in de Ned. koloniale politiek. Colijn's boek, aldus het blad, is meer dan een be langrijke situatie. Het is zelfs meer dan de waardevolle getuigenis van iemand, die boven vele anderen ge rechtigd is een gezaghebbende mee ning uit te spreken. Het blad acht het van buitengewoon groot belang, dat Colijn getuigd heeft voor het goede recht van de Europeesche oppositie, en dat thans gebleken is, dat Neder landers. die in Indië het nationaal be lang willen dienen en beschermen geen blaam verdienen doch lof, omdat aan Indië en Nederland daarmede een dienst bewezen wordt. Deze rechtvaar diging, aldus het blad, moet ons allen verheugen en kan tevens een aanspo ring vormen tot htt volgen van den schrijver als bij niet in bet bijzonder de uitvoering van het stelsel be schouwt, maar het stelsel zelf. DE OPENING VAN DEN PASAR GAMBIR. Niettegenstaande den stroomenden regen had de officieele opening van den Pasar Gambir te Batavia gister middag plaats in tegenwoordigheid van tallooze autoriteiten. De leden van den raad van Indië, de Consuls-Generaal der verschillen de landen, leden van den Volksraad en vele anderen. Om vijf uur hield Mr. A. Meyroos, burgemeester van Batavia en voorzit ter van het Pasar Gambir-Comité, een openingsredevoering. Spr. heette de aanwezigen welkom en memoreerde de verschillende at tracties zooals het oud-Hollandsche marktplein, de Oudheidkundige ten toonstelling, van Modjopait £n het Perspaviljoen, dat het glanspunt van den Pasar Gambir is. Land- en Tuinbouw. NEDERLANDSCH FOKVEE IN DEN VREEMDE. Dinsdag ontving de Vee-Export en Handelsvereeniging van de leden van het Nederlandsche Rundvee-Stamboek te 's Gravenhage de telegrafische me- dedeeling, dat aan hare inzending van slechts 8 dieren op de Internationale Tentoonstelling van fokvee te Buenos Aires, Argentinië, de volgende prijzen werden toegekend: le prijs jonge stie ren; le prijs koeien; le prijs vaarzen; 2e prijs vaarzen en 4e prijs vaarzen. Bovendien werd tot kampioene ver klaard de met den eersten prijs be kroonde koe en tot reserve-kampioe ne de eerste prijswinster der vaarzen. PAARDENFOKKERIJ. Bij de stamboek-merriekeuringen voor het Nederl. Trekpaard-stamboek werden in Zeeland in totaal 491 merriën in het stamboek opgenomen, in Groningen 80 merriën. In Zuid-Holland werden door de Nati onale Vereeniging 50 landbouwtuigpaar- den (merriën) goedgekeurd, tegen 29 in het vorig jaar. Hiervan komen er 49 in het N.S.Tg. en 1 in het N.S.L. en Tg., ter wijl de helft stamboek-, de andere helft hulpstamboekpaarden zijn. Laatste Berichten. HOFBERICHT. H. M. de Koningin heeft benoemd tot kamerheer in buitengewonen dienst S. J. baron baron van Tuyll van Serooskerken te Heeze (N.-B.) AUTOBUS IN BRAND. Ter hoogte van het Vliegveld te Vlis- singen is hedenmoigen de autobus, eige naar de heer Goedbloed, die den dienst onderhoudt tusschen Vlissingen, Middel burg en Wolfaartsdijk, in brand gevlogen en totaal uitgebrand. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. AANVARING. Hedenmorgen kwam de salonboot „Friesland" van de Holland-Friesland- Lijn in de haven van Lemmer in aanva ring met het stoomschip „Jan Nieveen" van de Groninger Lemmer Mij., waarbij de „Friesland" aan den voorsteven werd beschadigd en een passagier door den schok tegen het dek werd geslingerd en zijn rechterarm verwondde. Beide booten kwamen van Amsterdam. ERNSTIGE BOTSING. Gisteravond te oügeveer half e'.f had op den Heerenweg Jer hoogte van de villa Sonnevanck te Groningen een ern stig ongeval plaats, namelijk ©en bot sing tusschen een motorrijwiel en een auto. Op den motor zateu twee onder officieren van het garnizoen Assen. Zij reden in de richting Haren, maar hiel den den linkerkant van den weg. Uit da richting Groningen naderde een auto. De bestuurder W. B.. gaf signalen en besloot ook maar links te houden en zette de remmen aan. De motorrijder schijnt op het laatste moment weer van richting te zijn veranderd, met het ge volg dat hij met volle kracht tegen de auto opreed. .Het motorrijwiel kwam ten deele op den motorkap van de auto terecht. Het werd zwaar beschadigd. Met de beide sergeants liep het slecht af. Een hunner, de 20-jarige J. Djjk, wot- nende te Wolvega, wérd miet een inge deukte borstkas opgenomen. Een zij ner beenen was bovendien op drie plaat sen gebroken. Zijn toestand was heden morgen zorcwekkend. De duoryaer, de eveneens 20-jarige P. Ruiter, ook uit Wolvega, bekwam een beenbreuk en liep aan het hoofd eenige wonden op. De politiedokter liet beide jongeman nen naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoeren. De auto is be schadigd, doch kon op eigen kracht weg rijden. Nader wordt ons uit Groningen ge (meld, dat de sergeant J. Dijk in den loop van den morgen aan de bekomen verwondingen is overleden. TELEGRAMMEN. (Draadloozc dienst.) LUCHTVAART. Het vliegtuig van Hassell gevonden? LONDEN, 31 Aug. (V.D.) Uit Reykjavik wordt gemeld, dat aan de kust van IJs land een vliegtuig is gevonden. Men meent, dat het vliegtuig dat van Hassell is. RECLAME. Weder een verrassende genezing. Vergeefs overal baat gezocht. - Door mij IN VIER WEKEN GENEZEN. Probeer mij a Behandeling Gratis. Een nieuw bewijs voor de wondere krachtdadigheid van mijn „Duo-FormuU" behandeling voor Rheumatiek. Ischias 'Heupjlcht). Jicht. Zenuw-, Spier- en Leodenrheumatiek en ■i le Urlnezuurziekteo levert de totale genezing van den Heer van Veldhuizen. Arnhemscheweg 10. Otterloo. Gem. Ede. Old. Vier lange jaren leed hij aan Ischias en Spierrheumatick. Alles bad hij gedurende dien tijd geprobeerd, electrische be handeling. massage, heete lucht, doch alles tevergeefs. Ten inde raad bijna, besloot bjj nog iiomaal te trachten genezing En nu Lees beigeen hij mij schrijft: „Ik ben volkomen van mijn zware Heupjlcht en Spierrheumatlek genezen binnen en tijd van een maand. Welk een verlossing van zulk een ..nagende pijn. Alles kraakte bij mij; bulten had Ik in kaieün n heupgewrichten. Na uw behandeling stipt te hebben ge volgd. gevoel ik mij nu weder zoo jong en vlug - alle zware •verk valt mi) weder gemakkelijk en doe mijn tuin- en land- oouwwerk weder met groot pleizier. Nu een ieder hier mi) •ieder vlug ziet loopcn en werken, waar het geheele dorp wist hoe zwaar ik beb geleden, terwijl mijn linkerbeen en voet zelfs verlamd waren, komen dagelijks lijders bij mij om niormatie te nemen aangaande zulk een gunstige geneeswijze. Mijn hart dij ken dank voor de voorspoedige genezing." Mijn gratis aanbod. Laat leder lijder die dit leest, mij om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige behandeling schrijven. Het geval van den Heer van Veldhui:, n bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden. De Heer Arthur Richards, in wiens privê-laboratorium zij gevonden werd. zegt: „Ik zal niet rusten alvorens Ik leder lijder aan Kneumatiek. ischias. Jicht. Knobbeljicht of eenige andere Uriaezuurziekte de gelegenheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dagen op mi.u kosten te beproeven." Hoe dit aanbod aan te nemcni Zend noch geld. noch postzegels. Zend eenvoudig Uw naam en adres met de woorden: „Gratis Voorraad", per 10 ets. briefkaart, waarna de 10 dngen Gratis Bthandellng' te zaraen met verklarende Brochure en d: bes. i van meerdere wonderlijke genezingen. U per keerendc r :a! bereiken. Adresseert Hr. Arthur Richards. Room 50. Gray'. Inn Rond. (4 I oudon. W.C.1. Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 10 eer.-. Kr it ven 15cei.fc GRANAATONTPLOFFING. Twee doodeo, twee gewonden. PRAAG, 31 Aug. (V.D.) Bij de groote artillerie-manoeuvres in de omgeving van Horadschdowitz vond een ritmeester van het vijfde artillerie-regiment een niet ontplofte granaat. Toen hij deze wil de demonteeren, ontplofte het p:ojeciel. Den ritmeester werd 't hoofd afgeslagen. Een burger werd door een stuk van de granaat in de borst getroffen en overleed tijdens het transport naar het ziekenhuis. Eon andere burger en een arillerist wer den door de granaatscherven trowond. MARKTBERICHTEN. ZWOLLE, 31 Aug. Botermarkt. Aanvoer 940 K.G., waarvan 35 1/8 Prijs 2,202,40 p. K.G., 1/8 vat van 2o vaten, 10 1/16, 280 stuks van V2 K.G., K.G. prima 42,50, afwijkende 39. Per 1/16 vat van 10 K.G. 19,5°2I>5°- 90.000 kippeneieren 7,508,50 por 100 stuks. Hf.ndel vlug. LEEUWARDEN, 31 Aug. 129 enter stieren 180340 per stuk; 90 twenter stieren 340350; 290 vette koeien 230 ^8o, 7696 ct. p. K.G.; 685 melk- en kaïfkoeien 190400; 62 pinken 110 160; 22 vette kalveren 45100; 923 graskalveren 4095; 232 nuchtere kal veren 1220; 235 vette schapen 24 38; 117 weide schapen i«S28; 423 lammeren 1426; 140 vette varkens 45150, 6676 ct. p. K.G., zouters 70?2 qt. p. K.G.; 120 magere varkens 2655; 369 kleine biggen 813; 28 bokken en geiten; 23 paarden; totaal 5202 stuks. LEEUWARDEN, 31 Auc. Kaasmarkt Sleutelkaas 3563; Nagelkaas 1440; Goudsche kaas 4185; Edammer kaas 2Zt—96. Aanvoer 37.813 K.G. LEEUWARDEN, 31 Aug. Botermarkt. Boter 2,012; 1,81; Veilingprijs i,86 i,8o; Aanvoer 15/3, 69/6, 1/12. Com- (missie not. 2,04. Bondsnot. 2,05. Telegrafisch WeerberichL Volgen9 waarnemingen verricht in den morgen van 31 Augustus, medege deeld door het Kon. Ned. Meteor gisch Instituut te De Bildt. H. B. 769.1 te Clermont. L. B. 754.0 te Danzig. Verw. tot den avond van 1 Sept Meest zwakke wind, later uit Oos telijke richtingen, licht tot half be wolkt, droog weer, iets warmer over dag. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 763. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Vrijdag 31 Aug.: 8.20 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur 17.:? gr. C. ZWEMINRICHTING J>E ZIJL", 's Morgens 7 uur: 19.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 29 gr. (i s Nam. 3 uur: 20 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, s Morgens 7 uur: 21 gr. C, 's Middags 12 uur: 21 gr„ O. s Nam. 3 uur: 21.5 gr. C.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3