DAG-AGENDA. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 Aug. tot en met Zondag 26 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer P. dn Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. De vergadering is tegen 's avonds 9 uur geëindigd. Een motie .is aangenomen, waarin de vergadering er haar leedwezen over uitspreekt, dat de soc.-dem. leden van het kabinet hun goedkeuring hebben gehecht «a-n het besluit van het kabi net zonder vooraf de vertegenwoordi gers in den rijksdag en partijraad te hebben geraadpleegd. Dan vervolgt de motie: De fractie en regeeringspartij zijn van meening, dat deelneming aan de regeering van buitengewoon belang is voor de arbeidersklasse en zal daarom niettegenstaande het besluit van het kabinet ter uitvoering van een door den vorigen rijksdag getroffen besluit niet eischen, dat de vertegenwoordi gers der partij hun ontslag nemen. t POLEN EN LITAUEN. Vermoedelijk onderhandelingen te X Eowno. Het Poolsche antwoord op de jong ste Litausche nota is Zaterdag door een koerier naar Kowno gebracht. Het antwoord zou gepubliceerd worden, nadat het aan de Litausche regeering is overhandigd. Men vermoedt, dat de Poolsche re geering het voorstel zal doen tot het houden van onderhandelingen te Kow no. Waarschijnlijk zal de Poolsche minister van buitenlandsche zaken Zaleski niet aanwezig kunnen zijn. Mocht bet echter blijken, dat zijn te genwoordigheid bij die onderhande lingen zeer wenschelijk is, dan zal op nieuw het houden van een conferentie te Genève in overweging kunnen wor den genomen. j EEN CYCLOON IN ALCIERS. Groote verwoestingen. Zaterdagmorgen is een uiterst hef tige cycloon, gepaard met regen en hagelslag, over de streek van Djidjelli, in Algiers, gegaan en heeft in het bij zonder de stad zelf geteisterd. Vele daken werden afgerukt en wanden van huizen ingedrukt. Alle electrische installaties zijn vernield en vrijwel alle hoornen afgebroken. De tirailleurska zerne en bet ziekenhuis liggen in puin. In de buurt van de havenplaats Boube heeft een baggermolen schip breuk geleden; acht leden van de be manning zijn verdwenen. Drie werden gered. In bet geheel wordt gesproken van 'acht of tien dooden en 150 gewonden. De materieele schade is nog niet te begrooten. De cycloon ging vergezeld van een springvloed en aardbeving. Djidjelli biedt, aldus melden tele grammen uit Parijs, een troosteloozen aanblik. De verwoestingen zijn ontzet tend. Er zijn ongeveer duizend perso nen dakloos. De cycloon woedde over een afstand van vijftig kilometer. De oogst bad zwaar te lijden en werd vrijwel geheel verwoest. De door den orkaan aangerichte schade zou een millioc:. dollar bedra gen. Talrijke kleine schapen zijn ge zonken. EEN REDE VAN VENIZELOS. Generaal Pangalos weer in actie. Venizelos hield Zaterdagavond te Athene een rede waarin hij'verklaar de, dat de regeering geen oorlog wil maar een herstel van den binnenland- schen toestand des land.:. Na de redevoering vr.n Venizelos ging een gedeelte der menigte door de l'niversiteitsstraat langs een aantal aanhangers van Pangalos. Op dat mo ment schoten general Pangalos en twee van zijn vrienden op de menigte. Vijf personen werden hierdoor gewond, waarvan een ernstig. DE STERKTE DER COMMUNISTISCHE PARTIJEN. Buiten Rusland slechts 375.000 leden. Op het Brusselsche congres der so cialistische arbeidersinternationale is vastgesteld, dat de socialistische par tijen in de gebeele wereld meer dan zes millioen georganiseerde aanhan- hangers hebben. Het rapport van de executieve der communistische inter nationale aan bet zesde wereldcon gres biedt de mogelijkheid tot een vergelijking. Aan de hand van dit rapport geven wij hieronder de cijfers van de sterkte der communistische organisaties weer: Tsjecho-Slowakië 150.000, Duitschland 124.729, Frankrijk 52.376, Zweden 15.479, Amerika 12.000 en En geland 9000 leden. De sterkste communistische partij buiten Rusland bestaat dus in Tsje cho-Slowakië. Buiten genoemde sec ties hebben de communisten nog par tijen in Oostenrijk met 10.000, Noorwe gen 8000, Canada 5000, Zwitserland 3500, Joego-Slavië 3000, Griekenland 2000, België 1500. Nederland 1400, De nemarken 1400, Mexico 1000, Australië 50 en Portugal 70 leden. Naast de communistische partij van Rusland, welke thans ongeveer 1.300.000 leden heeft, omvatten de communistische partijen in de gebee le wereld 375.000 georganiseerde leden, tegenover 6.000.000 der socialistische arb eid ers-internationale. De communistische partij van Duitschland. bestaat voor 2L6 pCt, uit werkloozen. Het grootste gedeelte der Duitsche communisten bevindt zich in klein- en middelbedrijven. "De rijks controle wees uit, dat 70.5 ptc. van alle partijleden in bedrijven met niet meer dan 500 man personeel werkten, 22 pet. in bedrijven met 500 tot 2000 man en slechts 7.5 pet. in bedrijven met meer dan 3000 man personeel. In enkele grootbedrijven heeft de communistische partij van Duitsch land in 't geheel geen invloed. KORTE BERICltTEN. Miss Ivy Hawee is er in geslaagd het Kanaal over te zwemmen. De tocht duurde 19 uur 16 minuten. Gisteren is de luchtdienst tus- sihen Marseille en Algiers geopend. De reis duurt 7 uur. Duitschland heeft met China een douaneovereenkomst gesloten op grond van volkomen gelijkgerechtigd heid. De Britsche oud-minister van Oorlog Lord Haldane is op 72-jarigen leeftijd overleden. De Weensclie politie heeft een Bulgaarschen copimunist gearres teerd, die in het bezit was van zes koffers vol vlugschriftjes en een plan ter organisatie van een gewapend en communistisch en opstand in Bulgarije. De Beiersche regeering heeft een bedrag van Mk. 100.000 beschikbaar gesteld voor de slachtoffers, die door het noodweer van 4 Augustus schade hebben geleden. Door het Mitteleuropasche Reis- büro (Mer) wordt voor de eerste maal een toeristenrel: naar Rusland geor ganiseerd. De reis, die 13 dagen zal duren, begint 31 Augustus te Stettin. De been- en terugreis geschiedt per schip. In Rusland wordt een bezoek gebracht aan Petersburg en omstre ken (Detskoje, Peterhof) en aan Mos kou. Te Sofia is volgens de bladen een collectieve nota binnengekomen van tien staten, die bezwaren oberen te gen de verhooging van de Bulgaarsche invoertarieven. LUCHTVAART. DE NIEUWE OCEAANVLUCHT. Een draadloos bericht meldt, dat de Oceaanvlieger Hasell Rupert House ge passeerd is aan de St. Lawrence rivier in Noord-Quebec, twee uur na zijn ver trek. De regeeringsposten in het gebied van de Hudson-baai hebben opdracht gekregen, gedurende den nacht alles te berichten wat zij van het vliegtuig merken. HET ZOEKEN NAAR DE BALLON- GROEP. Officieel wordt uit Rome gemeld: De Citta di Milano heeft geseind uit Kingsbay, dat de Braganza twee water vliegtuigen aan boord heeft genomen. Op de Braganza hebben zich ook in gescheept de corvettenkapitein Baldi- zonni, de tweede luitenant ter zee Gi ovanni en de piloten commandant Pen zo en luitenant Crosio met de mecani ciens, kapitein Sora, Ir. Albertini, en kele matrozen en een Alpenjager. De Braganza vertrok 16 Augustus en kon in den middag van den 17den, toen zij open water had bereikt, di rect straat Beverley bereiken. De Braganza zal nu de bestaande de pots van nieuwe levensmiddelen voor zien en nieuwe depots aanleggen; ver der zal zij nasporingen doen op de Noordkust van bet Noord-Oostland. Tegelijkertijd zullen de vliegtuigen een systematisch onderzoek instellen in het gebied ten oosten en ten noor den van Kaap Leyghsmith, om de groep van Prof. Pontremoli de bal- longroep dus te zoeken. De watervliegtuigen S 55 en Marina 11 zijn uit elkaar genomen en werden op een paketboot geladen die hen naar Bergen zal vervoeren gelijk met com mandant Maddelena en de bemanning van de S 55. GEMENGD NIEUWS. DUBBELE MOORD TE HILVERSUM. De dader pleegt zelfmoord. Men meldt uit Hilversum: Zondagmorgen om ongeveer half twaalf h eft de 45-jarige boekhandelaar Schaaf, wonende Havenstraat alhier, zijn 22-jarige kantoorbediende Kooring, wonende Kerk brink alhier, met een revolverschot ge dood en daarna zichzelf door twee scho ten van het leven beroofd. De heer S. is met een huurauto naar de Zuiderkerk a. d. Neuweg gegaan, waar het meisje den dienst bijwoonde. Even voorbij de kerk is mej. K. in de auto ge stapt, welke daarop den Eikbosscherweg opreed. Slechts even later, ter hoogte van het Kinderhuis, klonken schoten in de auto. Onmiddellijk stopte de chauffeur. Het meisje kwam daarop nog wankelend uit de auto, doch viel direct daarop levenloos neer. Het toesnellende publiek vond den heer S. met een schot in den hals en een in de hartstreek dood in de auto zitten. Het meisje bleek eveneens in de hart streek te zijn geraakt. De doctoren Berg en Wessel, benevens de politie waren spoedig ter plaatse. De lijken werden naar de Alg. Begraafplaats gevoerd. De heer S. stond bekend als een ijverig man, die uit eigen kracht zijn zaak tot bloei had gebracht. Hij laat een vrouw en een kind achter. Ook het meisje stond gunstig hekend in haar kringen. Het geval verwekte veel belangstelling en veel deernis. Het was het gesprek van den dag. Van andere zijde meldt men nog: Zondagmiddag om ongeveer 12 uur heeft zich alhier een drama afgespeeld, dat twee slachtoffers ten gevolge heeft gehad. Toen de 45-jarige F. W. Schaaf, boekhandelaar, wonende in de Haven straat te Hilversum en zijn 22-jarige kan toorbediende mej. J. W. Kooring, wonende Kerkbrink, hedenmorgen de kerk uitkwa men, namen zij een taxi, die hen naar de Ilollandsche Rading zou brengen Op den Eikbosscheweg ter hoogte van het Hoogst van het Kruis klonk plotseling een revol verschot. De chauffeur stopte onnndd-l- lijk en vond het meisje, badende in haar bloed; door een kogel in de hartstreek ge troffen. De heer S. richtte daarop de re volver op zich zelf. Een kogel miste en kwam in het chassis van den auto te recht, een tweede kogel trof hem in de hartstreek. Enkele minuten later gaf hij den geest. De ijlings ontboden geneesheeren Dr. Berg en Dr. Wissel konden slechts den dood bij beide slachtoffers constateeren. De heer S. was gehuwd en laat een vrouw en 1 kind achter. De oorzaak \an dit drama schijnt een liefdesverhouding te zijn geweest. De politie stelt een onderzoek in. Ernstig spoorwegongeluk te Deltt Zaterdagnacht ongeveer kwart voor twee zijn twee Delftsche rangeerders van O. en de N. door een goederentrein gegrepen. Van O. werd vreeselijk verminkt en van N. zwaar gewond. Dr. Waszink, die met personeel en de Technische dienst der politie spoedig ar riveerde, liet beide ongelukkigen naar het Gasthuis overbrengen, waar zij eeni- ge uren na aankomst overleden. Beide slachtoffers waren gehuwd; van O., die reeds eerder een broer op dezelfde tragische wijze had verloren, was vader van drie kinderen. Groote brand te Haarlem. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in het perceel Schoterweg 26 te Haarlem een lelie uitslaande brand gewoed, die ontstaan is in den sigarenwinkel van H. J. van Bessem. liet vuur greep zeer snel om zich heen, aangewakkerd door het snel brandbare tabaksmateriaal. De boven gelegen ver diepingen werden dan ook door het vuur aangetast. Hierin waren gevestigd een leerhandel, een uitdragerij en een hout handel. De leerhandel en de uitdragerij brandden grootendeels uit; de sigaren winkel werd geheel in de asch gelegd en de houthandel kreeg belangrijke water schade. Het vliegongeluk te Heerlen. Men meldt uit Heerlen: In het St. Joseph-ziekenhuis alhier is Zondagmorgen overleden de heer L. Clus ters uit Hoensbroek, die Zondag bij het vliegongeval alhier levensgevaarlijke ver wondingen opliep. Dit is het vijfde slacht offer. Vrouw in het water gegooid. Zater dagavond heeft een man, naar schatting 65 jaar oud, een 47-jarige vrouw in het water van de Ranonkelkade te Amster dam gegooid. De vrouw K. de J., staat in de buurt hekend, aan de overkant van het IJ, als een spiritusdrinkster, die zich in den regel op straat niet behoorlijk ge draagt. Van den ouden man, dij haar Za terdagavond aansprak, klaarblijkelijk met minder edele bedoelingen, was de spiri tusdrinkster dezen keer echter niet ge diend. De man greep de vrouw beet en wierp haar in het water. Een bloemenkoopman uit de buurt wist echter de vrouw te red den. Per auto-brancard van den Genees kundigen Dienst is zij naar een gasthuis gebracht. Intusschen had de dader zich uit de voeten gemaakt. Ondeugdelijke worst. Het gezin van den landbouwer L., bestaande uit man, vrouw en vier kinderen te Budel, is na het nuttigen van worst ernstig ongesteld geworden. De kinderen klagen over hevige pijnen in den buik. Een ontboden geneesheer heeft vergiftigingsverschijnselen gecon- sateerd. Vermoedelijk bevonden zich in de worst para-typhus-bacillen. Weer een geval van kinderverlamming. In de gemeente Sleen heeft zich het zevende geval van besmettelijke kinder verlamming voorgedaan. In totaal zijn dus in de afgeloopen week in Drente 11 gevallen van de gevreesde kinderziekte voorgekomen. In den kelder gevallen. Zaterdagmid dag ongeveer 6 uur heeft een 78-jarig heer uit Deventer, die zijn zoon van de boot had gehaald, en te Arnhem in Café Royal wilde telefoneeren, in de meening dat hij naar de telefooncel ging, de deur geopend van den kelder. Hij is in den kel der gevallen, en zoodanig gewond, dat hij na eenige oogenblikken is overleden. Ernstig ongeval. Een bij de Zuider zeewerken werkende arbeider kreeg hij het verplaatsen van een granietblok, we gende ongeveer 3000 K.G. dit gevaarte op beide beerien. In deerniswekkenden toe stand is het slachtoffer naar het zieken huis te Alkmaar vervoerd. Vijf paarden verbrand. Zaterdag middag is in een karrenloods op t ge- lijkstraatsche gedeelte van het perceel Eerste Jan Steenstraat .90 te Amster dam brand ontstaan, doordat kinde ren met lucifers hadden gespeeld. De hrandendé lucifers waren in het stroo terecht gekomen, dat daarop vlam vatte. De karrenloods, geheel van hout opgetrokken, met een oppervlakte van 8 bij 15 Meter, stond in een oogwenk in lichtelaaie. Er was geen gelegenheid meer om ijf paarden, die daar gestald waren, in veiligheid te brengen, zoodat de ar me beesten een afschuwelijken dood ia de vlammen vonden. Behalve de vijf paarden, die verkoolden, ver brandden Iwee platte karren, een her- slelwagen, een handkar, twee Brikken eri een rijwiel. Do karrenloods is ge heel uitgebrand. Voordat de- brandweer kwam, had den de vlammen zich reods medege deeld aan de waranda's van 'n belen dend perceel. De brandweer wist ech ter door spoedig ingrijpen hot vuur tot do karrenloods to beperken. Binnen een half uur had zij met drie stralen op de motorspuit den brand gebluscht. Van de zijde van het publiek toonde men voor het blusschingswerk groote belangstelling. Wij vernemen, dat een der verbran- qo paarden een rijpaard was, welks waarde op f 1000 wordt geschat. De eigenaar van de karrenloods, de kruier L. P. Meyer, is tegen Brandscha de verzekerd. UIT DE OMGEVING. ALIEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Petrus Johannes, zoon van C. Th. Koek en M. A. Wesselman; Johannes Petrus, zoon van G. P. van der Hoorn en M. Krij ger; Petrus, zoon van P. J. van Emme rik en A. Loos; Leonardus Gerardus Hen- dricus, zoon van P. G. Hoogenboom en C. J. Hoogenboom. - H i TER AAR. Een motorrijder met zijspan reed in volle vaart tegen het ijzeren hek van de woning van brugwachter Baas. De schade werd vergoed. De oorzaak van het -onge val was een defect aan het stuur. De inzittenden liepen eenige ontvellingen op. ALPHEN AAN DEN RIJN. Brand in een garage. Hedenmorgen is brand uitgebroken in de garage van den heer Bonda aan de Raadhuisstraat. De brandweer was spoedig ter plaatse en heeft met twee stralen het vuur aan getast; zij wist daardoor te voorkomen, dat het perceel geheel afbrandde. Een personenauto is geheel verbrand en een vrachtauto ernstig beschadigd. De oorzaak is onbekend. BOSKOOP. Burgerlijke stand. Audrë z.v. J. G. W. Ignatius en C. L. Weissman; Trftn- tie Zwaantje d.v. P. A. Alpbesaaar en iH. J. Middelkoop. Getrouwd: A. W. Lageman 26 3. en G. M. v. d. Stam 22 i.: J. A. v.d.Broék 35 j. en W. B. L. Ï7eseler 30 j.; K. iSlappendel 45 j. en M. Jansen 33 j. Overleden: Cornelia Jacomina Groe nendijk, 5 j. NIEUWVEEN. Bij K. B. is het beroep van de Dir. der Ned. Spoorwegen tegen de beslissing van Ged. Staten van Zuid-Holland, be treffende de autobusconcessie Leiden Nieuwveen (op Vrijdag) ongegrond ver klaard, op de overweging, dat de autobus naast den spoorweg in een verkeersbe- hoefte voorziet. Dezer dagen wilde Mej. R. een putem mer uit den put halen en verloor het evenwicht, zoodat zij half in den put kwam te hangen. Op het hulpgeroep van de kinderen snelde haar buurvrouw v. V. te hulp, en wist haar uit de benarde po sitie te redden. Zonder de hulp was zij zeer zeker met het hoofd voorover in den put gevallen en verdronken. OEG8TOEE8T. Oranjefeest. Hieronder volgt het programma van het Oranjefeest op Vrijdag 31 Aug. a.s. Aanvang .Kinderfeest 9 uur v.m. in het Wilhelminapark. 9 uur: Samenkomst van alle schoolgaande kinderen aan de Remise van het Witte Huis. ie Onthaal der kinderen. 9.30 uur: Zanguitvoering der kinderen voor het Raadhuis, onder leading yan den heer J. van Noord. 10 uur: Kinderoptocht met muziek; daar na 2e onthaal der kinderen. Kinderen van Duinzicht en Bewaarscholen worden op school onthaald. Middagieest te 1 uur in het Juliana- park. Jongens van 1214 j.: kaars- happen; 1315 3.: blaastrappem; 14 16 3.: hardloopen met hindernissen. *3*5 j-: vlaggenloop; 1416 j.:slaat den kop er ai (geblinddoekt). Meisjes van 1214 j.: prigsknippen. Vliegeren met eigengemaakte staart- vliegers. Prijzen voor mooiste en gees tigste, alsmede voor hoogste- en meest rustigen stand. Na afloop toekenning der prijzen vanaf de pui Van het raad huis. 2 Uur: ringsteken op versierde fiet sen voor jongens en meisjes1 boven 16 jaar in het Prins Hendnkpark. Extra prijzen voor mooiste versieringen. 2 uur Opstellen voor 't Raadhuis voor beoor deeling der versieringen. Tonknuppelen voor mannen boven 18 3"aar. 3 Uur: ringrijden voor parein, uit sluitend voor leden der Oranje vereen. Half 3 uur: opstellen voor 't Raadhuis voor beoordeeling versiering. Met 2- wielige, zoo mogelijk versierde rijtuigen op de Endegeesterlaan. Prijzen: fraaie kunstvoorwerpen en extra prijzen voor de mooiste versieringen. Half 4: bloemencorso voor auto's, uitsluitend voor leden der Oraaijever- eeniging. Half 4 uur:- .opstellen voor 't Raadhuis voor beoordeeling jler ver siering. Prijzen fraaie kunstvoorwerpen Ringsteken voor dames in open auto. Na afloop van het ringrijden voor paren stelt het bestuur een open auto met chaufleur beschikbaar voor eene da me van eiken deelnemer aan het bloe mencorso. Prijzen fraaie kunstvoorwer pen. Deelnemers aan bloemencorso, ïing- rijderijen en kinderspelen moeten zich Aanmelden op Zaterdag 25 Aug. tus- schen 1 en 4 uur bij den heer f. M. Kamsteeg, Willem dé Zwijg er laan 21, oi „V'ifidag 24 Au$. tuflsohan 4 en 3 >lut Radio-Pr ogramm WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN. 340.9 M. (Na 6 nor njn. 1870 N. C. R. Vi. 7.3o Zangcursus. Te leiden door den heer Jac. Ph. Caro te Utrecht, leider der olks- zangnummers door aanwezige militairen. De heer C. A. 'yai Tricht, cello. Een tamboer en hoornblazer. 8.00 Uitzendavond vanuit het Christ. Militair Tehuis, Wed no. 3a te Utrecht. Sprekers: de heer A. v. Oosterom, voorz. Nat. Chr. Onderofficieren Vereen. De heer Aart H. Mulder, Tandarts aldaar en bestuurslid van het Chr. Mili tair Tehuis. Muzikale medewerking verleen n Utnechtsch Chr. Gehjeelonth. Muziekgezelschap „Musica", Dir. H. J. v. d. Laan, Sergeant Regi ment Genietroepen. Utrechtsch Militair Diubbelmaimenkwartet, Dir. Chr. Karstens, Sergeant-Ma joor Wietrktuigk. Luchtvaartafd., HILVERSUM, 1071 M. 'A. V. IL .5.00 Kennismaking met de „Blijde- mamuetjes". In de pauze piano spel van den. hear R. Pfeiffer. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.0.-klok. 6.00 Vooravondconccrt Het Omroeporkest o.l.v. Nico Tneep. Solist: Car de Wilde, collo 7-45. Politieberichten. 8.00 Tijdsein van de A.VJt.O.-klok. 8.15 Aansluiting Kurhaus Schevenin- gen. Het Residentieorkest aLv. Ignaz Neumark. Solist: Henry lemianka, viool. 9.00 Verplicht stoppen De Bildt. 40a5. Persberichten van Vaz Dias. KöNIGSW.USTEIUL, 1350 M. 5-2o Concert. Ö.5Q Concert. LAN GEN BERG, 469 M 16.20 Vocaal concert. 2420 Muziek en yang Daarna laatste berichten DAVENTRY, 1604 M. 5^5 Kind er uurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Eerste algem. nieuwsbericht. 7-35 Die ^rondslagen der muziek. 7.50 Vaudeville. 9_io Pianoconcert. 9.50 Berichten aan zeevarenden. 10.10 Concert 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1730 M. 5.05 Koersen en inlichtingen. 8.20 Landbouwberichten. 8^5 Koersen en mededeelingen. 8.50 Concert. In de pauze nieuwsberichten. bp den beer J. van Noord, Hoofd der School aan den Morsch. Avondconcert te 8 uur. ROELOFARENDSVEEN. Tot assistent op het station alhier is in de plaats van den heer H. Jan sen, die overgeplaatst is op het station Oudewetering, benoemd de heer J. A. van der Griend van Piet-Gyzenbrug. SASSENHEIM. Gisteren om half elf in den. avond is een uit Leiden komende Brockwajj- tautobus door een neergelaten afsluit boom bij de Klinkenberg ereden, waar door deze geheel afknaote. Door het overhalen van het sein heeft de over wegwachter den treinbestuurder kun nen waarschuwen en dus een grootea* onheil voorkomen. De autobnsbestuurder verklaarde door de niet gedoofde lichten van een aan den anderen kant van de spoorlijn staande auto te zijn verblind, waardoor hii jiiet kon zien dat de boomen waren neergelaten. Persoonlijke ongelukken .kwamen niet voor. Van het oDgeval is procesverbaal opgemaakt. VOORSCHOTEN. Collecte. Evenals vorige jaren zal er Dinsdag 21 Aug. in deze gemeente een collecte wor den gehouden ten bate van de verwaar loosde jeugd, verpleegd in het kinderhuis „Voordorp" te Leiderdorp, terwijl 1/3 van de opbrengst zal worden afgedragen aan „Nieuw Voordorp" alhier. Zoo hoopt het bestuur ook dit jaar we derom op vele milde gaven, opdat ook dit werk voortgang mag hebben onder dexe jeugd. 40-Jar£g jubileum. Heden herdacht de heer J. Braggaar sc hier zijn 40-jarig jubileum in dienst der N.V. Zilverfabriek vil. van Kempen en Zonen alhier. Namens de Directie werd de jubilaris in den loop van den dag ten zijnen huize geluk gewenscfrt waarbij hem het gebrui kelijke cadeau per eo*rvert<werd overhan digd. Het personeel zond een bloemenhulde Burgerlijke stand. OndertrouwdJ. F. N. van Os, 24 j. en E. Meehelse, 23 j. Gevestigd: Mej. G. van Bemmei, Rijn dijk 19; W. van der Stoel, Veurscheweg 128; Mej. J. E. H. Verdouw, Leidscheweg 236; Mevr. C. Verdelman, Veurscheweg 45g; J. Sietinga, Veurscheweg 112. Vertrokken: N. B. van Went en echtg., den Haag, Irisstraat 76; Wed. Nasveld. geb. van Es en gezin, Leiden, Oude Vest 253; B. C v. d. Steenhoven, den Haag, Sneeuwklokjesstraat 22; Wed. C. Koele- ma.n en gezin, Amsterdam, Wittenburger- dwarsstraat 6; P. van Kooy, Schiedam. Strijstraat 15. ZEVENHOVEN. De poststationhonder heeft zich be last TThot haafaiian yam telegrammen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2