Gemeentelijke Aankondigingen De Burgemeester en Wethouders van Leiden deen te weten, dat door den Raad dier gemeente, m zijn vergade ring van gen Juli 192&, is vastge steld de volgende verordening: Verordening op het maken van Me chanische Muziek en Geluid. Artikel 1. Onverminderd het bepaal de bij de wet en in bijzondere verorde- ningen, is het verboden, langs mecha- nischen weg muziek of geluid, welke Jiinderltijk zijn voor de omgeving, bui tenshuis, of binnenshuis, doch aldus, dat de muziek of het geluid door open staande d&uren, openstaande vensters of openstaande andere afsluitingen de buitenlucht kan bereiken, ten gehoore te brengen, of toe te laten, dat zooda nige muziek of zoodanig geluid aldus ten gehoore gebracht worden. Art. 2. Overtreding van het bepaalde in artikel 1 wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste zes dagen of een geldboete van ten hoogste vtff en twin tig gulden. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leaden, in zijn openbare vergade- [ring van den 9©n Juli 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, j Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Zijnde deze verordening aan dei Gede puteerde Staten yan Zuid-Holland, vol gens hun bericht van den 6/9 Aug. 1928, R, No. 2739 (2e afd. G.S.No. 111/ i, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar heft behoort, den I3en Aug. 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, B u rtremeester. VAN STRYEN, Secretaris. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijn vergade ring yan den 9en Juli 1928, is vastge steld de volgende verordening: Verordening tot wijziging van de ver ordening pp wegen, lanen, straten.enz. en wateringen en slooten van 6 Juli 1899 (Gemeenteblad N°- 15), laatstelijk gewijzigd bij de verordening van 6 Febr. 1913 (Gemeenteblad No. 4). Eenig artikel. In artikel 12 van bo vengenoemde verordening vervallen de woorden: „wegens de daarin of daar door afgevoerd wordende stoffen". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, gelet op het advies der Gezondheidscommissie, d.d. 7 Juli '28, No. 11, in zijn openbare vergadering van den 9em Juli 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. Zijnd3 deze verordening aan de Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, vol gens hun bericht van den 6/9 Aug. 1928, B, No. 2739 (2e afd. G.S.No. 111/ 1, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied,, waar het behoort, den I3en Aug. 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. het werk gezet en ze hebben ons Sde verbazingwekkende mededeeliug ge daan, dat 't stadsvuil groote bemesting- waarde heeft. Wat dus voorheen de minst ontwikkelde boer al wist, is thans door de theoretici ontdekt. In plaats echter, dat nu de stadsbestu ren evenals voorheen, dit stadsvuil zouden gaan verkoopen, heeft men nu andere plannen, n.l. het in cultuur bren gen van heidevelden door middel van dit stadsvuil. Ware 't nu, dat de groote steden midden in de heide lagen, dan zou hiervoor nog iets te zeggen zijn. Maar het geval doet zich voor, dat juist de heidevelden zich ver van de groote bevolkingscentra bevinden, zoo- nat het verveer van het stadsvuil naai de heide op enorme uitgaven te staan komt. Een voor korten tijd geleden opge richte maatschappij 'voor ontginning van woeste gronden heeft aan den Haag voorgesteld het stadsvuil naar Noord- Brabant te transporteeren. Zeer begrij pelijk moet hiervoor een behoorlijke ver goeding worden gegeven, welke vergoe ding Den Haag zou komen te staan op f400.000 per jaar. Zou ditzelfde vuil naar Drenthe moeten worden vervoerd, dan zo uhet niet per schip maar per spoortrein moeten geschieden, wat op. het dubbele of f800.000 zou komen te 6taan. 1 Het Haagsch© vuil, geschat op 300 duizend tot 350.000 M3. jaarlijks, zou een oppervlakte van 80ioo H.A. met een flinke laag vuilnis kunnen bedek ken. Wij willen aannemen, dat, wanneer de huidige gronden aldus worden be mest en daarna omgeploegd, er inder daad een goeden cultuurbodem zal wor den gevormd. Wanneer wij echter eens een eenvoudig rekensommetje maken en wij zouden deze 100 H.A. eens deel en op de 4 ton die het transport alleen al kost, dan komen .we al op den grond prijs van f4000 per H.A., en dan ge- looven wij met gerustheid de vraag te mogen stellen of dergelijke onderne ming wel ©enigen grond van> bestaan zon hebben. Wil denken hierbij aan de boeren, die er 'zeker wel hartelijk voor bedanken zullen om die gronden voor dezen prijs over te nemen. Het zou ook kunnen zijn, dat de gronden voor den gangbaren prijs te koop worden gesteld en dat de overheid er jaarlijks eenige tonnen op toe zou leggen. Dan ook blijft ons inziens nog over de vraag of het fc»ch maar niet Deter zou zijn ae vuilnis weer op de gewone wijze voor de boe ren disponibel te stellen. LUCHTVAART. VLIEGEN IN INDIE. Uitbreiding van het vliegkamp te Soerabaja. Reeds gemimen tijd, zoo lezen wij in het Soer. Hbl.van 6 Juli, werd ge wacht op de machtiging ter uitvoe ring van de werkzaamheden, welke uiteindelijk zouden leiden tot een be langrijke uitbreiding van het vlieg kamp. Ten Oosten van de 5 nieuwe loodsen was een uitgestrekt terrein, dat di rect te gebruiken zou zijn, indien het niet zoo laag was gelegen, n.l. 1 Meter lager dan het niveau van den overi gen grond. Hierdoor deden zich ver schillende practische bezwaren voor, zoodat men ten slotte besloot het ter rein te doen opspuiten. De machtiging daartoe kwam zoo juist af. Een daartoe strekkende opdracht werd gegeven aan 's Lands baggerbe drijf alhier, dat onmiddellijk begon nen is met de voorbereidende maat regelen; een der eerste was het uit diepen van een vaargeul voor een zandspuiiter, die zoo dicht mogelijk nabij het nieuwe terrein moet komen te liggen, teneinde het materiaal, i.e. zand, op te kunnen spuiten. Het is een vrij belangrijk werk, dat ongeveer twee maanden in beslag zal nemen. Het terrein, dat aan het ma rine-vliegkamp wordt toegevoegd, be slaat een oppervlakte van 170 bij 170. Voor het opspuiten is een hoeveel heid zand noodig van niet minder dan 60.000 kubieke Meter. Dit zand moet gehaald worden van de bank „De Tong", gelegen in het Oostervaarwa ter; het wordt daar opgehaald met een baggermolen en vervolgens naar Soerabaja gesleept over een afstand van ongeveer 20 K.M. De te Morok- rembangan gestationneerde bakken- zuigei* zorgt voor de verdere versprei ding op het terrein. Op het terrein komen acht nieuwe groote vliegtuigloodsen; men ver wacht uit Holland verscheidene toe stellen van verschillend type, zooals Fokkerbombardeertoestellen, Fokker jagers en Dorniers, welke alle te Mo- rokrembangan ondergebracht moeten worden. Met den bouw van de han gars zal men zoo spoedig als mogelijk is dit hangt uiteraard af van de verkregen machtiging een aanvang maken. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor het Kantongerecht stonden heden morgen terecht: P. C. R. te Leiden, heeft op het door den Raad van Arbeid gedane verzoek geen inlichtingen verschaft aangaande zijn rentekaart en zijn werkgevers. Get. de heer Goslinga, zeide dat de inlichtingen eerst gegeven waren, nadat een veldwach ter bij verd. was geweest. De gemachtigde van verd. verklaarde, dat het een kleine nonchalance van verd. was geweest; de brief was zoek geraakt. De ambtenaar van het O.M. eischte 10 subs 5 dagen, waarop de kantonrechter verd. tot 5 subs. 3 dagen veroordeelde. G. v. D. te K a t w ij k zou zonder ver gunning een aantal menschen in een openbaar vervoermiddel hebben vervoerd. Verd. die koopman is en vrachtrijder, verklaarde, dat hij in zijn eigen vracht auto zijn eigen werkvolk had vervoerd. Daarbij bleek, dat verd. van bollenkwee- kers het bollenpellen aanneemt en daar voor vrouwen aanneemt, Verd. verklaar de dit reeds 17 jaar te doen. Verdediger was Mr. Donders, die aan de hand van de motor- en rijwielwet, waar deze handelt over de openbare middelen van vervoer, concludeerde, dat verd. niet zou kunnen worden veroordeeld, daar het hier geen vaste dienst gold. De ambtenaar van het O. M. had 10 subs. 5 dagen geëischt. De kantonrechter bepaalde het vonnis op heden over 14 da gen. C. O. M. te Leiden zou volgens de dagvaarding een radio-telephoon op de openbare straat hebben aangelegd. Verd. is radio-distributeur. Op een vraag van den verdediger Mr. Weringa, vertelde get Mon, rechercheur, dat er draden waren gespannen over de openbare straat, waar langs de uitzending moest worden geleid. De ambtenaar van het O. M. eischte ƒ20 subs. 10 dagen hechtenis. De verdediger meende, met verwijzing naar een uitspraak van den kantonrech ter te Zaandam, dat hier niet van een te- lephoon kon worden gesproken en con cludeerde tot vrijspraak. Het schriftelijk vonnis werd bepaald op heden over 14 dagen. H. A. M. M., motorschipper te Voor burg zou in 't Rijn- en Schiekanaal bij het ontmoeten van een roeibootje, waarin twee jongens zaten, niet hebben gestopt of achteruitgevaren, waardoor het roeibootje werd overvaren en de jongens te water geraakten. Zij waren daarna door schippers van een juist daar passeerende zandsleep gered. Een der beide jongens, Stokhuyzen verklaarde, dat hij signalen had gegeven aan den schipper om te stoppen. Vooruit roeien kon niet, daar zij anders tegen den sleep zouden zijn gevaren. Getuige Becker te Voorschoten, die even eens in een roeibootje daar ter plaatse was, verklaarde dat verd. ie laat vaart had geminderd en niet was uitgeweken. Vervolgens werden nog gehoord Boks en v. d. Plas, de schippers van de zand sleep, die de jongens hadden gered, en die verklaarden dat verd. het moet gezien hebben, maar op zulk een korten afstand niet meer kon stoppen. Het leek hen bo vendien moeilijk om het roeibootje been te varen, al was er wel ruimte om te pas- seeren. De jongens roeiden been en weer. zoodat verd, niet wist, naar welken kam hij moest varen om de jongens te ontwij ken. Verd. was na de botsing doorgevaren. Als getuige a décharge werd gehoord een broer van verd. 'die verklaarde, dat verd. niet direct was doorgevaren maar eerst nadat alles achi^f den rug was. Get. lag te slapen en werd wakker door het achteruit slaan van den motor. Verd. verklaarde de jongens te hebben gezien en achteruit geslagen te hebben; hij moest de jongens wel «overvaren. De ambtenaar va.i het O. M. eischte 25 subs, lü dagen hechtenis. De kantonrech ter bepaalde het schriftelijk vonnis op heden over 14 dagen. Gemeenteraad Leiden. Vergadering van hedenmiddag 2 u. Voorzitter de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de hee- ren Splinter en Eikerbout, wegens uit- stedigheid. De notulen worden gearresteerd. De voorzitter deelt mede, dat 2 Aug. j.l. aan H. M. 'e Koningin-Moe der een gelukwensch is gezonden, waarvoor dankbetuiging is ontvangen. - gekomen zijn voorts meerdere missiven, houdende goedkeuring van fvi.omen raadsbesluiten door Ged. St. Ingekomen is voorts een adres van R.-K. schoolbesturen, waarin gevraagd wordt om gelden beschikbaar te stel len voor leer- en hulpmiddelen voor hei onderwijs aan een drietal R.-K. scholen. In handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Vervolgens is nog ingekomen een adres van den (modernen) Bond van personeel in Overheidsdienst, betref fende de mogelijkheid van inkoop van diensttijd voor personeel, dat in lossen dienst is geweest bij de gemeentelijke bedrijven. De voorzitter stelt voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Baart (S.D.A.P.) kan zich daar niet mee vereenigingen en bepleit in te gaan op het verzoek der organi satie en de mogelijkheid te scheppen, dat deze arbeiders een beroep kunnen cïcen op den Pensioenraad. Snr. zou willen, dat de raad er zich voor uit sprak. dat dezen menschen een ont- s'agbewijs in dien zin wordt verleend. Spr. dient een motie in dien zin in. De Voorzitter zet uiteen hoe deze zaak zit. Er is een compromis ge troffen tusschen de belanghebbenden eD het college van B. en W. Aan de be treffende arbeiders is een verklaring afgegeven, waarmede ze zich tot den Pensioenraad hebben gewend, die hun aanspraken heeft afgewezen. De zaak is nu evenwel nog niet uit, want de Centrale Raad van Beroep moet nog een beslissing nemen. Spr. geeft den heer Baart dan ook in overweging zijn motie voorloopig in te trekken. De heer Baart (S.D.) is daartoe niet bereid. Bij de huidige verklaring, die door B. en W. is afgegeven, is het zeker, dat de aanspraken dezer men schen worden afgewezen; zoo ziet het ook de organisatie. Spr. betwist den voorzitter, dat de betreffende men- die door B. en W. is gegeven, is het deld, ook al reeds omdat de zaak niet in het „georganiseerd overleg" is ge weest. De heer Heemskerk (R.-K.) legt er allereerst den nadruk op, dat deze zaak strikt genomen niet in den raad thuis behoort, doch het college van B. en W. betreft. Nu er echter in den raad reeds meermalen over deze zaak ge sproken is, acht Spr. da. er geen be zwaar tegen bestaat, dat deze zaak thans in den raad eon voorwerp van discussie uitmaakt. Spr. wil voorts wel zeggen, dat het hem vreemd voorkomt, dat B. en W. een dergelijke verklaring hebben afge geven. Het college had zich op neutraal standpunt moeten stellen, en alleen een bewijs moeten afgeven, dat de be trokkene van af dien en dien datum tot dien en dien datum in dienst der gemeente is geweest. De heer Parmentier (A.-R.) stelt de vraag, waarom de betreffende ver klaring zoo gesteld is als zij door B. en W. is geformuleerd. Zij heeft op Spr. een ietwat vreemden indruk ge maakt, vooral omdat B. en W. den in druk gewekt hebben bij de vorige be handeling dezer zaak in den raad, als of het hun ook te doen was geweest om dezen menschen te helpen. Waar om hebben B. en W. niet een verkla ring afgegeven, waarin alleen wordt gezegd, dat de betreffende menschen in dienst der gemeente zijn geweest? Den heer Wilbrink (C.-H.) valt de houding Van het college van B. en W., gegeven de gedane toezeggingen, zeer tegen. Spr. acht het niet juist bij dc verklaring nog een toegift te doen, teneinde daardoor den Pensioenraad te beïnfluenceeren. Spr. ziet er geen bezwaar in. voor de motie van den hr. Baart te stemmen, al weet hij niet of deze effect zal sorteeren. De heer S ii t s m a 'V.D.) sluit zich aan bij hetseen door de vorige sprekers p< ^d is. Sur. zal met v 'moedigheid voor de motie Baart stemmen. De heer Goslinga (A.R.), weth., komt allereerst op tegen de uitdrukkingen van den heer Baart, dat het B. en W. zou te doen zijn om deze arbeiders te dupee ren, e.d. De kwestie is evenwel, dat volgens de Pensioenwet geen inkoop van lossen diensttijd mogelijk is. B. en W. hebben geheel overeenkomstig de waarheid een verklaring afgegeven, en willen niet me dewerken te camoufleeren, dat de betref fende arbeiders in lossen dienst van de gemeente zijn geweest, en er van te ma ken dat dit t ij d e 1 ij k e dienst zou zijn geweest. B. en VV. willen den Pensioen raad niet foppen. Waarom volgt men niet den wettelijk aangewezen weg en laat de hoogste in stanties een uitspraak doen? 1-Iet gaat hier om de uitlegging der Pen sioenwet en de Centrale Raad van Be roep is het hoogste rechterlijk college om daarover uitspraak te doen. De heer Baart (S.D.) wijst er nog op, dat hier den arbeiders een onrecht wordt aangedaan. Met de tegenwoordige verkla ring staat het van te voren vast, en dit is het college van B. en W. bekend, niet mogelijk, dat de arbeiders aan hun recht komen. De motie van den heer Baart wordt aan genomen het 23 tegen 8 stemmen. Tegen stemden de heeren Wilmer (R.K.), Huur man (A.R.), Heemskerk (R.K.), van Es (A.R.), Meijnen (C.H.) Tepe (R.K.) en Gos linga (A.R.) Een adres van „Musis Sacrum" en een voorstel-Sijtsma; zal bij punt 18 behan deld worden. Een voorstel-Sijtsma inzake het Open baar onderwijs zal bij punt 19 behandeld worden. Daarna komt de agenda aan de orde: De heer S ij t s m a (V.D.) zou over deze motie het prae-advies van B. en W. willen hooren. De voorzitter zegt, dat het stand punt van B. en W. voldoende bekend is. De heer Goslinga (A.R.) merkt op, dat aan het betreffende adres thans vol daan is. De motie noodigt B. en W. uit hun standpunt te herzien. Ingekomen is voortsd de rekening der gemeente over 1927; in handen gesteld van de £ommissië van financiën. Een adres van Volksonderwijs; zal be handeld worden bij punt 19. 1. Benoeming van een tijdelijke leerares in de aardrijkskunde aan het Gymnasium voor den cursus 19281929. Benoemd wordt Mej. Dr. C. H. Kool, al hier. ,2. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de wiskunde aan het Gymnasium, voor den cursus 19281929. Benoemd wordt Dr. J. D. A. Boks al hier. 3. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het rechtlijnig teekenen aan de Hoo- gere Burgerschool voor Meisjes, voor den cursus 19281929. Benoemd wordt de heer J. H. Wattez al hier. 4. Benoeming van een tijdelijke leerares in het Nederlandsch, aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 19281929. Benoemd wordt Mej. Dr. S. Hofker, al hier. 5. Idem alsvoren van een tijdelijke lee rares in het Duitsch. Benoemd wordt Mej. Dr. E. A. W. Broes van Dordt alhier. 6. Idem alsvoren van een tijdelijke lee rares in het Duitsch. Benoemd wordt Mej. Dr. C. M. de Haas, alhier. 7. Idem alsvoren van een tijdelijke lee rares in het Engelsch. Benoemd wordt Mej. W. H. Nederhoed, alhier. Gedeeltelijk ongecorrigeerd. STADSNIEUWS. PROF. DR. J. W. VAN DER VALK. Prof. Dr. J. W. van der Valk te Gro ningen, benoemd als hoogleeraar in de leer van de huid- en geslachtsziekten, aan de Leidsche Universiteit, heeft zijn benoeming niet aangenomen. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de reden hiervan js dat Prof. v. d. Valk met het oog pp het systeem van zijn onderewrp in de voor hem bestem de kliniek een kleine» verbouwing wensohte, welke in 't bijzonder betrek king had op de inrichting van enkele lokaliteiten. Deze verbouwing zou slechts geringe geldelijke offers mee brengen. De Regeering stelde zich ech ter op het standpunt dat het niet aan- fing een gebouw dat pas gereed is ge- omen en waaraan belangrijke bedra gen zjjn ten koste gelegd, nu weer te gaan veranderen. Aangezien Prof. v. d. Valk de inwilliging van zijn verzoek als voorwaarde had gesteld voor de aanvaarding yan zijn ^benoeming, heeft hij nu dit verzoek niet ingewilligd is, ge meend, te moeten bedanken. Laatste Berichten. MET EEN KANO OMGESLAGEN. In de Waal voor Njjmegen is Zondag verdronken de 26-jarige A. G., die met een kano aan het varen was en daarbij is omgeslagen. HET VLIEGONGEVAL TE HEERLEN. Het aantal slachtoffers als gevolg, van het ernstig vliegongeval, dat gisteren middag te Heerlenheide plaats had, is tot vier gestegen. Vannacht is n.l. één der zwaar-ge- wonden, wiens identiteit nog niet kou worden vastgesteld, in het St. Joseph ziekenhuis bezweken. In het algemeen maken de overige gewonden het rede lik wel. Alleen de toestand van mevr. v. d Be.rg uit Maastricht baart nog de gurootste zorg. De piloot Gesier uit Bonn is na het verhoor door den Offi cier van Justitie i$ arrest gehouden. EEN 100-JARIGE. De heer Wessel van de Loosdrecht te Vcenendcal hoopt Maandag 2o_ Aug. a.s. zqn 1 oosten verjaardag te vieren. Hij geniet nog een goede gezondheid. HET CONFLICT BIJ DE KON. WEEFGOEDERENFABRIEK. Tengevolge van de staking der 30 spoelsters op de Kon. Weef goed erenfa- briek te Hengelo, is hedenochtend de geheele fabriek (1300 personen) geslo ten. Enkele afdeel ingen, die voor de verzending arbeiden, vinden nog .eenige dagen werk. Pe stemming onder de ar beiders nV'tig. TELEGRAMMEN. iDraadlooza dienst.) -j ERNSTIG MOTORONGEVAL. OHLIGS, 13 Aug. V.Di Gisteren heeft alhier een ernstig motorongeval plaats gehad. De koopman Schulz uit Soiin- Sen, reed bij het inhalen van een an- er voertuig, in een uit de tegenover gestelde richting naderend? groep fiet sers. De bestuurder, zijn op de duo zit tende dochter en twee fietsers sloegen tegen den grond. Alle vier werden zwaar gewond. De motorrijder en zijn dochter en een wielrijder zijn overleden. SLACHTOFFTRS VAN DE ZWEM- SPORT. PARIJS, 13 Aug VD De zwemsport heeft tijdens het weekend aan de Fran- scbe kust de noodige menschenlevens geëischt. Twee studenten en een pries ter kwamen te St. Cécile nabij Boulog- ne-sur-Mer om het lei en. De beide eer sten werden plotseling door een golf gegreepn, en de priester, die toe school om hen te redden, verdween met hen in de diepte. Te Biarritz werden vier ba ders door de golven de. zee in gesta gen. In alle kustplaatsen waarschuwt men de zevvmmers zich njet te ver van het strand te begeven, daar zelfs bij zeer rustige zee plotselinge golven ko men opzetten, die ook voor zeer geoe fende zwemmers gevaarlijk kunnen zijn MARKTBERICHTEN. ROELOFARENDSVEEN, 13 Aug. Veiling. Meloenen 640 cent per stuk; tomaten 710 ct. per pond; snijboonen 2.302.80, idem stek 0.550.60, prin- senboonen 2.552.70, idem zonder dr. 2 80—2.90, dubb. stam 2.10—2.15, per 10 Kg.; augurken: fijn 79, fijnbasterd 5.10, basterd 4.55 ,grof 2.853.25, bom men 2.052.25, stippel 1.902.35, per 25 Kg. ROTTERDAM, 13 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 438 vette runderen, 222 vette kalveren, 1191 schapen of lam- meny^ 982 varkens. Prijzen: koeien 50—53, 45—47, 32—36; oasen 50—51, 44 —41, 41; kalveren 75—80, 67X—72X, 55—60; schapen 2834; lammeren 20 25, varkens 37. Overzicht: koeien en ossen gewone h' ndel, prijzen gelijk vorige week, vet te kalveren williger handel, prijzen ic-ts hooger; schapen of lammeren, ta melijke handel, weinig verandering van de prijzen, varkens tamelijke han del, hoogere prijzen. AMSTERDAM, 13 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 489 vette koeen, le kw. 1.06—1.15, 2e kw. 0.88—1.04, 3e kw. 0.70 0.84, per Kg slachtgewicht; 150 melk en kalfkoeien, 300388 per stuk; 138 vette kalveren, le kw. 0.900.96, 2e kw. 0.800.90, 3e kw. 0.790.80, per Kg. levend gewicht; 48 nuchtere kalve ren. 1321; 230 schapen, 3240, per stuk; 760 varkens, H dl. le kw. 0.83 0 85, 2e kw. 0.800.82, Overz. en Geld. Ie kw. 0.830,85, vette varkens 0.80 0.85, per Kg. slachtgewicht; 54 paarden 125—22 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 1 Augustus, medege deeld door het Kon. Ned. MeteoroLv gisch Instituut te De Bildt. H. B. 765.9 te Karlsruhe. L. B. 753.2 te Blacksod. Verw. tot den avond van 12 Aug.: Zwakke tot matige Z. tot Z.VV. wind meest betrokken of zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, aanv^nke lijk weinig verandering in tempera tuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van Zaterdagmiddag 12 u.: 765. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL M aan dag 13 Aug. 9.02 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 21.8 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL' 's Morgens 7 uur: 19 gr. C. 's Middags 12 uur: 19.5 gr. C 's Middags 3 uur: 20 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTD HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 21 gr. C. 's Middags 12 uur: 21 gr. C. s Middags 3 uur: 22 gr. C. Wisselno teering en, (Amsterdam). Berlijn 59.3771 Londen 12.10*/», New-York2.49 Parijs 9.747, Brussel 34£8 Zürich48.00 Praag 7.39 Rome13.04 Madrid41.607, Oslo 66.557, Kopenhagen 66.557* Stockholm 66.76 Weenen 35.18

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3