DAG-AGENDA. Voorschoten. Dinsdag 14 Aug. 's avonds 8 uur, mbacli'shui iJoc. 1'. J. M. d© Bruin, uit Apeldoorn. D© Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Horst, d> Jager, Mey- fcoom en Rassers. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Aug. tot en met Zondag 19 Aug. waar genomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telefoon 523. wiel had vastgeklampt en hem met zijn revolver door de achterruit bedreigde. Zonder aarzelen trok nu de koopman zelf zijn revolver en schoot door de ruit op zijn aanrander. Daarna keerde hij zoo snel mogelijk naar Spandau terug, waar hij de politie alarmeerde. Enkele agenten met speurhonden begaven zich terstond naar de plaats van de aanranding; zij konden echter in de duisternis geen spoor van de rqovers meer vinden. Wel ontdek ten zij in een bijweg de sporen van een motorfiets met bijwagen, waarmede de roovers vermoedelijk hun tocht hadden ondernomen. Toen gisterochtend de plaats nogmaals werd afgezocht, vond men ook bloedspo ren. Men vermoedt, dat de kogel van den koopman den eenen roover heeft getrof fen, en deze door zijn kameraad in den bijwagen van de motorfiets in veiligheid is gebracht. Een verder spoor van de bei de misdadigers is tot nu toe niet ontdekt. HET INTERNATIONAAL SOCIALIS TISCH CONGRES. De ontwapening. In de zitting: van gistermiddag van het congres der tweede Internationale te Brussel, bracht de Belgische senator de Brouckere een groet aan alle slacht offers der dictatuur in Oost- en Zuid- Europa, waarna een motie, strekkende tot afschaffing van de doodstraf met felgem. st. werd aangenomen. Vervolgens werd overgegaan tot de behandeling van punt 2 op de agenda van het congres betreffende de ontwa pening, ingeleid door den Nederland- schen gedelegeerde, Albarda, die een lichte wijziging voorstelde in den tekst van een zeer lange resolutie. In deze [resolutie wordt in hoofdzaak gezegd, dat de socialistische arbeiders-internatf o nale algemeene ontwapening in alle landen beoogt, zonder onderscheid te maken tusscnen overwinnende en over wonnen naties. Dit doel kan alleen be •reikt worden door aanhoudende en ver leende krachten van de georganiseerde [arbeiders, waarvan het de taak zal zijn de volksmassa's steeds op de hoogte te ihouden van de beweegredenen der be wapening en de gevaren, welke er uit voortspruiten en ook met toenemende kracht den economischer en politieken strijd der arbeidersklasse tegen de lei dende standen te voeren. De socialisti sche arbeiders-internationale acht het de plicht van alle arbeiderspartij en in alle landen een wet te doen aanvaarden waardoor de mogelijkheid wordt uitge sloten .van militaire of industrieele mo bilisatie, voor de onderwerping van een internationaal conflict aan den Volkea- bond of iedere andere bemiddeling- procedure en ten krachtigste zelfs de meest revolutionaire druk der massa jiit te oefenen op iedere regee.ing. die weigeren zou zich in geval van een internationaal conflict te onderwerpen. .Verder dringt de resolutie aan op on voorwaardelijke onderteekening tijdens de negende zitting van den Volken bond van het algemeen arbitrage- en oonciliatieverdrag, en medeonderteeke- ning jdoor Rusland en Amerika. De ontwapening pioet bereikt worden door de grootste beperking van den diensttijd voor het leger in alle staten, beperking van het aantal militair op te leiden manschappen, beperking van de wapenvoorraden en socialisatie van de chemische industrie. Zonder de actie voor een internatio nale ontwapeningsconferentie te ver minderen, moeten de socialistische par tijen zich inspannen, opdat iedere staat afzonderlijk zijn bewapening „afschaffe of vermindere. Bereikt moet worden, dat de parlementen alleen over legers en vloten en hun mobilisatie beschik ken en alle slagboomen tusscben leger en volk en instellingen, .waardoor het leger een werktuig wordt, dat de kapita listische klasse tegen het proletariaat gebruikt, te verwijderen. De socialisti sche internationale houdt er aan vast te verklaren, dat het voor alles de di recte en onafhankelijke actio van de internationale arbeidersklasse is, die de volken op den weg naar ontwapening zal leiden. Het parool zij dus: Naar or ganisatie van den vrede, naar totale ontwapening, strijd zonder mededoogen tegen alle vormen van imperialisme. Dalton en Remaudel sloten zich met enthousiasme uit naam der Engelsche en Fransche delegaties bij de lyoorden van Albarda en de resolutie aan. Fen ner Brockway, leider van de delega tie der mciependant labour partij, op perde echter bezwaren tegen de voor gestelde resolutie, die hij te zwak acht te, daar zij niet zegt, dat alle georgani seerde arbeiders in ieder geval demo bilisatie van ieder leger dienen te belet ten en ook niet de totstandkoming be ioogt van een internationale organisa tie met het doel een anti-mobilisatieplan gereed te maken. Daar de tekst ech ter op Ret laas te oogenblik nog ©enigs zins verscherpt is, zal de Independant labour partij niet tegenstemmen. Na een laatste woord van Crispien uit naam der Duitsche socialisten, is de resolu tie bij .acclamatie aangenomen. Heoen wordt de laatste plenumverga- dering gehouden. EEN WERVELSTORM IN DE KRIM. Naar uit Moskou gemeld wordt, woedt in de Krim reeds sedert drie dagen een hevige wervelstorm. De havens aan de Zuidkust zijn voor de schepen niet toegankelijk. De storm heeft groote schade toegebracht aan de bosschen en de in jaren niet meer herstelde kas- teelen. Van visschersbooten zijn noodsignalen uit volle zee ontvangen, doch er konden geen reddingsbooten worden uitgezet. HET ESPERANTO-CONGRES TE ANTWERPEN. Deze week is te Antwerpen het 20e congres der Esperantisten gehouden. Uit alle deelen van de wereld waren üe dragers van de groene ster bijeen gekomen. Het aantal deelnemers be droeg ongeveer 1500, behoorende tot pl.m. 35 nationaliteiten De regeeringen van Nederland, Oostsenrijk. Duitsch- land, Spanje, Brazilië,China, Noor wegen, de Vereenigd^ Staten, Roem- menië en Zweden hebben zich laten vertegenwoordigen. Ter gelegenheid van de opening van het congres heeft een der schepenen van de stad uit naam van den burge meester het woord gevoerd en het con gres welkom geheeten. De Belgen houden er een werkelijk charmante wijze op na, om aan derge lijke plechtige zittingen een zekere wijding te geven met middelen, die aan lang vervlogen dagen doen terug denken. Terzijde van het podium staan op een rij de stadstrommelsla- gers opgesteld in hun vuurroode mid- deleeuwsche uniformen met helmen op en elk gewapend met een geweldi ge trommel. Als het bestuur en de na tionale afgevaardigden de zaal binnen komen en het podium betreden, wor den zij met een vervaarlijken roffel begroet, die den oningewijde een oo genblik doet denken, dat de wereld vergaat. En na iedere redevoering, die met applaus wordt begroet, weerklinkt weer een korte roffel, waarvan hóoren en zien vergaat en die, in het begin althans, den enthousiasten toehoorder het bloed in de aderen doet verstijven. Maar aardig is het. De openingszitting heeft verder haar gewoon verloop gehad. Na de begroe tingen van de officieele persoonlijk heden, volgde de groote congresrede van dr. Privat, den voorzitter van het Internacia Centra Komitato van de Esperantobeweging en daarna de kor te toespraken van de in een bonte rij op elkander volgende vertegenwoor digers van de op het congres aanwe zige nationaliteiten. Om half elf is de laatste redevoe- rng met een flinken roffel besloten en daarmede de plechtige openingszit ting geëindigd. EEN MONUMENT VOOR DEN BOU WER VAN DEN EIFFELTOREN. Te Parijs heeft zich een commissie gevormd, ten doel hebbende ter her innering aan den ontwerper van den Eiffeltoren, den ingenieur Gustave Eiffel, een monument op te richten. Aan den voet van den Noorder pijler van den toren, op het Champ-de-Mars, zal dit geplaatst worden. Ontwerp en uitvoering van het mo nument zijn opgedragen aan den beeldhouwer Bordelle; architecten zijn: Aug. Perret en Andr Granet. Gustave Eiffel is niet alleen de ontwerper van ijzerconstructies ge weest, maar had ook op wetenschap pelijk gebied naam. KORTE BERICHTEN. De Braziliaansche gezant te Parijs verklaart, dat alle berichten over een re volutie in Brazilië verzinsels zijn. Tusschen de nationalisten-regeering van Nanking en de autoriteiten van Man- tsjoerije schijnt een compromis aanstaan de. De brand in het plaatsje Luhe is ge- bluscht. Engeland zal met China onderhan delingen openen over een herziening van de verdragen. Onder overweldigende belangstelling is het lijk van Raditsj naar het vereeni- gingsgebouw van den boerenbond te Agram overgebracht. Tanaka verklaart, dat Japan zich te gen een compromis tusschen Mantsjoerije en de nationalisten niet zal verzetten. Naar uit Beiroet gemeld wordt, is het ministerie van Groot-Libanon omverge worpen en heeft het zijn ontslag ingediend bij den president van de republiek. Naar uit New York wordt gemeld, heeft het Departement van Oorlog te Was hington 300.000 reservisten onder de wa penen geroepen voor het houden van de manoeuvres. LUCHTVAART. NOBILE WEER NAAR HET POOL GEBIED. Generaal Nobile is voornemens naar het Noordpoolgebied terug te keeren, teneinde aan het opsporen der Ales- sandri-groep deel te nemen. Ofschoon niets buiten het officieele communiqué gepubliceerd is omtrent 't onderhoud tusschen Nobile en Musso lini, wordt van dit onderhoud niette min een uitvoerig verslag gegeven door de te Bologna verschijnende Res- to del Carlino. Het belangrijkste was wel, dat Mus solini door Nobile bewezen werd, dat alle wetenschappelijke observaties, welke gedurende de eerste reis van de Italia zijn gemaakt, gered zijn en dat ook notities omtrent de observaties gedurende de tweede reis behouden zijn gebleven. Nobile toonde Mussolini een aantal belangrijke wetenschappelijke foto's, doch de foto van het neerwerpen van kruis en driekleur op de Noordpool is verloren gegaan. Sprekende over zijn gekwetst been en over de wonden van Ceccioni, zeide Nobile, dat deze wonden wellicht ge leid hebben tot de redding der leden van zijn groep. Indien allen in staat waren geweest om te marcheeren, zouden zij bijna zeker erop uit zijn ge trokken evenals Malmgren en zijn k£L- meraden. In dat geval had men waar schijnlijk geen draadlooze verbinding met de buitenwereld kunnen bewerk stelligen. Het blad verklaart tenslotte, dat het onderhoud tusschen Nobile en Musso lini een zeer hartelijk karakter droeg en dat laatstgenoemde den Poolreizi ger herhaaldelijk onderbrak, om hem zijn tevredenheid te betuigen. Generaal Nobile is van plan, naar het Poolgebied terug te keeren om aan verdere nasporingen naar de Alessan- dri-groep (ballongroep) deel te nemen. VAN LEAR BLACK EN DE K. L. M. De heer Van Lear Black is Donder dag met het K. L. M.-vliegtuig H-NA PD, bestuurders Geysendorffer en Scholte, van Londen naar Venetië ge vlogen. Het toestel vertrok om 7 uur, be vond zich om 12 uur te Genève, ver trok om 12.40 uur en landde om 15.30 uur in Venetië. De heer Van Lear Black heeft den laatsten tijd zeer veel vluchten door Europa uitgevoerd, o.a. naar Berlijn en naar Kopenhagen. Na verblijf van eenige dagen te Ve netië zal hij zich naar Genéve bege ven om vandaar wederom eenige ste den in Duitschland te bezoeken. HET SUCCES DER PHILIPS' VLIEG- TUIGLAMPEN IN FRANKRIJK. Na geslaagde proefnemingen met de nieuwe Philipsvliegtuiglampen teSoes- urlxTg en te Rotterdam, heeft de be- t w J* Geysendorfer met een K. L.M vliegtuig op het vliegveld Le Rour- get bij Pargs een demonstratie met de ze nieuwe lampen gegeven. Tal van Fransche militaire en technische auto riteiten waren hierbij aanwezig, die met groote belangstelling de proeven volg den en zich allen uiterst voldaan toon den. D ecerr. van het Dagblad van Rot ter dam geeft de volgende beschrijving van deze nachtvluchten: Terwijl alle schijnwerpers en landings- iampen op het terrein werden gedoofd, zette het toestel zich in beweging. Ver joeg het licht voor mij uit, langzaam verhief het zich de vrije luchlt in en na eaikeel ocgenblikken zag je daarboven hoog, heel hoog den lichtbundel door de lucht schieten: reuzekomeet, die in fan tastische woede achter zijn eigen staart aanholde. Vanuit de cockpit kou Gey sendorfer de lamp richten op zjj, naar boven, naar beneden, en wanneer hij op een paar honderd meter hoogte over je heen stoof en dan zijn lantaarn naar beneden richtte, dat hon je met het grootste gemak je krantje gaan lezen Het was in een woord schitterend Ne een minuut of vqf getoerd te bebbeu. daalde het toestel. Geysendorfer richtte de lamp op het stikdonkere terrein; met het grootste gemak zocht hii de ge- schikte landingsplel^ uit om alleen door eigen licht geleid rustig naar de han gars te taxiën. Nog eenmaal moest hij opstqgen en daarna nog eenmaal om ieder, die ook vanuit de lucht het effect wilde waarnemen, daartoe in de gele genheid te stellen. Het was werkelijk fantastisch: stil keek je voor je uit, de lichtbundel volgend, dan zag je hon derden meters ver een daghelder ver lichte strook, boomen, huizen en we gen .en alles wat zich daarop bevond tot in de fijnste conteuren omlijnd. En keerde je dan het hoofd opzq, dan zag je Parijs liggen in den nacht, duizenden en miljoenen lichten die beefden en leefden; den Eyffeltoren die telkens op vlamde met rood en groen en wit licht, ander kunstwerk van Philips; de Place d ela Concorde, te herkennen aan de concentrische cirkels van zijn honder den lantaarns. Het was moo, wonderlijk moo. Maar Geysendorfer richtte zqn lan taarn alweer naar beneden: daar za gen we voor de donkere hangars een groepje menschen, de achtergebleve nen, een paar hoonderd meter onder ons. En je merkte hoe Geysendorfer imet de lamp de juiste plek opzocht en dank zij het schitterende licht juist daar landde waar hij wilde. „Ik doe het tien maal liever met de lantaarn, dan met de landingslampenverklaarde hij last van eigen scnaduw, die door achter of opzij van je gestelde schijnwerpers izoo hinderljjk kan zijn, egen last ook van schelp voorlicht, dat je verblinden kan. .Geysendorfer vindt het ideaal. KERK EN SCHOOL. KERKKLOKKEN. Te Montfoort (U.) werd de nieuwe luid- klok, gegoten door de firma Van Bergen, klokkengieterij te Heiligerlee—Bilthoven, in den toren van het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente geplaatst. De klok werd gekeurd door den Ned. Klokken- en Or gelraad te Utrecht. Algemeen roemde men de zuivere harmonie van de nieuwe met de bestaande tweede klok. N. C. S. V. Verschenen is het uitvoerig Jaarverslag van den Secretaris der Nederlandsche Christen Studenten Vereeniging. Daarin wordt omstandig aangehoord, dat op bijna elk terrein de N.C.S.V. als geheel in een overgangstijdperk leeft. Dat is zoo len aanzien van bijna het geheele secretariaat het verband met de Wereldfederatie van Christen-Studentenvereenigingen en het werk in Indië. Maar, als de voorteekenen niet bedreigen, zal, aldus schrijft Dr. H. C. Rutgers, de N.C.S.V. daar doorheen ko men met een hernieuwd secretariaat, met sterk oplevende belangstelling voor inter nationaal werk en Wereldfederatie, met het bewustzijn, dat het werk in Indië een integreerend deel is van dat der geheele N.C.S.V., en dat alles geconcentreerd in een eigen tehuis, waarin zij eerst recht haar vleugelen ten volle zal kunnen uit slaan. Het contact met de Gereformeerde ver- eenigingen bestond, behalve in het wis selen van afgevaardigden op de zomercon- ferenties, vooral ook in het feit, dat onge veer honderd leden van de C.S.B. tegelij kertijd ook lid van de N.C.S.V. zijn, waar door vanzelf veel uitwisseling van ge dachten ontstaat. Dit jaar kwam de vraag op of het niet goed zou zijn ook met het bestuur van de G.S.B. een gemeenschap pelijke vergadering te houden, maar waar dit bestuur juist in een periode van ver nieuwing en overgang was, meende het, dat het beter was met zulk een gemeen schappelijke vergadering nog een of twee jaar te wachten, en ondertusschen eerst het contact tusschen de vereenigingen te bevorderen door het op grooter schaal uitwisselen van afgevaardigden. Zoo wa ren op onze zomerconferentie een viertal afgevaardigden, leden der besturen van de G.S.B. samenwerkende vereenigingen, en de N.C.S.V hoopt naar het congres van de G.S.B. te Lunteren in September ook meer afgevaardigden te zenden dan tot dusver het geval was. ALGEM. NEDERL. DOOPSGEZINDE PREDIKANTENVEREEN. Op 10 en 11 September zal de Algemee ne Nederlandsche Doopsgezinde Predikan- tenvereeniging te Deventer vergaderen. Dr. Gramberg zal daarbij spreken over den plicht tot zending en de nieuwe me thoden bij het zendingswerk. Ds. Yntema, van Dantumawoude, zal een uiteenzetting geven van het standpunt der consequente eschatologie, zooals Albert Schweitzer dit in zijn Geschichte der Lehen-Jesu For- schung ontwikkelt. GEZANGEN IN DE KERK. De Generale Synode der Chr. Geref. Kerk in Noord-Amerika heeft omtrent de vraag, of een bundel hymns (gezangen) zal worden ingevoerd om die naast de Psalmen in den openbaren eeredienst te zingen, geen beslissing genomen. Wel sprak de Synode uit, dat men in beginsel geen bezwaar had tegen het gebruik van Gezangen in de godsdienstoefeningen. De vraag was echter, of het gewenscht is met het oog op allerlei practische overwegin gen om over te gaan tot het invoeren van hymns. Hiervan zal nadere studie wor den gemaakt. Over het koorgezang was ter Synode heel wat verschil van meening. Een com missie zal nu onderzoeken of er, krach tens de Gereformeerde beginselen voor den eeredienst, ruimte is voor dergelijk gezang. AFTAKELING. Te Nijmegen gaat het met het Open baar Onderwijs al denzelfden kant uit als te Leiden. Het aantal leerlingen der Openbare School in de Van Nispenstraat nam de laatste jaren sterk af. In 1921 waren er nog 209 leerlingen. Vorig jaar is dat getal tot 60 geslonken. De bevolking in de om geving breidde echter sterk uit en men hoopte nog op toename van het aantal leerlingen. Doch deze hoop bleek ij del. Dit jaar gaven slechts 9 nieuwe leerlingen zich op. Daarom stellen B. en W. thans den Raad voor met 1 September a.s. tot opheffing over te gaan. De nog aanwe zige leerlingen kunnen gevoegelijk op an dere Scholen overgeplaatst worden. Zoo gaat overal het Openhaar Onder wijs langzaam maar zeker achteruit. GEMENGD NIEUWS. Opstootje werkloozen. De groep te Ommen te werk gestelde werkloo zen, die het werk hebben neergelegd en naar de hoofdstad zijn terug ge keerd, heeft gisteren te Amsterdam in het centrum van de stad de politie eenige oogenbiikken zorg gegeven. Het gemeentebestuur heeft op ver zoek van Minister Kan besloten, deze menschen geen steunuitkeering te ver strekken en hierover hebben zij hun misnoegen kenbaar gemaakt. Nadat Wethouder Vos een deputa tie uit de groep werkloozen had ont vangen en de buiten wachtenden zich rustig hadden gedragen, trokken de „stakende werkloozen" naar de Kal- verstraat. Inder hen bevonden zich vele vrou wen, van wie de meeste kinderen aan de hand hadden of op den arm droe gen. Op het Muntplein maakte men het den daar met eenige agenten aanwe zigen inspecteur lastig. Vrouwen hielden den ordebewaar ders hunne kinderen voor, roepende: „Sla maar als je durft". Toen de troep echter op het Rem- brandtplein arriveerde, begonnen de werkloozen en hun vrouwen zoo pro- voceerend op te treden, dat alle be schikbare agenten en rechercheurs van het posthuis Halvemaansteeg en het bureau Singel moesten aanrukken Zij voerden eenige charges uit, waarbij met gummistokken gevoelige klappen werden uitgedeeld. Een vrouw, die met steenen gooide werd in arrest gesteld. Op het drukke plein waren hander den nieuwsgierigen te hoop geloopen. Vele vrouwen van werkloozen hielden hun kinderen in de hoogte en belem merden zoodoende het optreden der politie op niet geringe wijze. Het doel hiervan, zoo zeide commis saris Harrebomee, is niets anders, dan de politie ervan te kunnen heachukli- Radio-Programma. WAT EB VANAVOND TE HOOREN 13. HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 unr n.in. 1870 M.). K. R. O. 5.30 Diner-muziek. 8.15. Concertavond met medewerking van het Amsterdamsche Salnn- Orkest en den Aeeordeon-virt'i- 006 Ch. Dekker; mei. Grethe Ho- fenbirk, sopraan. 'ersberichten Vaz Dias. HILVERSUM, 1071 M. A V. It. O. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 6.00 Vooravondconcert. 7.45 Politieberichten. i J i I 1 V. A. R. A. 8.00 Concert, georganiseerd door den Bond van Arbeidsmuziekvereeni- gingen. Het Haagsche Arbeiders Symphonieorkest, Dir. T. Stotijn P. v. d. Hurk, fluit; Jan Mollissen piano* J. Stotnjn, hobo. 10.00 V.A.R.A.-varia 1 ,10.30 Orkest o.I.v. Hugo do Groot. 11.45 Sluiting programma. t KüNIGSWUSTERH., 1250 M. i 5.20 Concert. 8.50 Concert. 10.50 Mujaek. LANGENDERG, 469 M 6.20 Muziek. 8.50 Muziek. 9.50 Orkeateonoert. Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY, 1604 M. 6.35 Concert. 6.50 Eerate algem. nieuwsbericht 7.0; Muziek. 7.35 Piano-duetten. I 1 i 8.20 Muziek. 1 9.20 Tweede algem. nieuwsbericht. 10.05 Promenadeeonoert. 10.50 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 ÏI. 8.20 Landbouwberichten. 8.35 Koereen en mededeehngen 8.50 Concert. ZONDAG 12 AUGUSTUS HUIZEN, 34P.9 M. Na 6 uur n.m. 1870 M. N. C. R. V. 9.40 Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk (Augustijnen-Kerk, Voorstr te Dordrecht). Vooreanger: Dr. A. W. J. v. Ingen, Fred. aldaar. 9.40 Orgelspel. 9.50 Luiden der klok. 10.00 Spelen van het voorspel van den vooraang. 1. Zingen: Psalm 42:1. 1 2. Votum en Zegengroet. 13. Voorlezing van de Wet en de Hoofdsom der Wet. 4. Schriftlezing: Psalm 84. 5. Vóórgebf-d. 6. Zingen: Psalm 84 :2 en 5- 7. Inleidend wodrd. 8. Tekstlezing: Ps. 27 14 en 5 9. Eerste ged. van de preek. 10. Tusschenzang: Ps. 73 :i 3 in. Tweede ged. van de preel 12. Dankgebed. 13. Slotzang: Ps. 61 3 en 7. 14. Zegen. 15. Orgelspel. 5.20 Overzicht van den Kerkdienst vanuit de Gerei. Kerk, Soester- beekscbe Straatweg te Soest. Voorganger: Ds. B. Alkema, Pred. aldaar. 1. Orgelspel. 2. Votum. 3. Zingen: Psalm 66:1. 4. Belijdenis der gemeente. 5. Schriftlezing: Openb. 21 vers 1-7 6. Gebed. 7. Zingen: Ps. 96:1, 8, 9. 8. TelSt: Openb. 21 :5a. 9. Eerste ged. der prediking. 11. Tweede ged. der prediking. 10. Zingen: Psalm 89 3. 12. Dankgebed. 13. Zingen: Psalm 65 13. 14. Zegen. 15. Orgelspel. HILVERSUM, 1071 M. 6,30 Uitzending uit het Gebouw v. den Ned. Prot. Bond te Hilver sum. Spreker: Ds. J. D. van der Veen, Den Helder. RECLAME. LEDERVERF, Kleurhoudende Creams! ZOOLLEDER. „DE CENTRALE" Haarl.straal 74 gen, dat zij bij haar optreden zelfs geen kinderen ontziet. Daar de meeste agenten uit deze sectie, in verband met de drukte der Olympische Spelen anderen dienst de den, viel het in den beginne niet ge makkelijk de orde te herstellen. Dieven-holbewoners. In de bos schen van Scherpenzeel (Limburg) even onder de Duitsche grens, heeft de politie, op zoek naar gesignaleerde inbrekers tusschen het dichte loover van het struikgewas een keurig inge richt hol gevonden. Zij gingen meestal 's nachts bij Rim- burg de grens over en gingen dan in verschillende richtingen op buit uit. De politie heeft 7 man gearresteerd, die reeds eerder met de politie in aan raking waren geweest. Het hol was goed voorzien van eet waren en de heeren waren gewapend met gummislangen, dolken en inbre kerswerktuigen. Zij hebben reeds meerdere in de mijnstreek gepleegde inbraken be-

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2