lia 26—37 ct.; Gem. Rozen 915 ct,: Mac. Keller 4554 ct.; Hadley 54— 68ct.; Rosalandia 2538 ct.; Ophelia 2430 ct.; Marcel Royer 62 ct.\£aby- rozen 2735 ct.; Columbia 3452 ct.; Jules Bouchë 4054 ct.;# Elite Poulsen 21 ct.; Keizerin Aug. Victoria 28 ct. Divergen per bos: Gladiolen 1522 ct.; Phlox 1025 ct.; Lelie's per kelk 8 ct.; Chrysanthen p. st. 354° ct. Aan B. en VV. dezer gjeimieente werd een adres gericht, voorzien van zeer vele handteelceningen van ingeze tenen, met verzoek te willen medewer ken tot het doen verbreeden van den Middelburgschcn- en Bloemendaalschen weg, waardoor deze wegen voor auto verkeer kunnen worden open gesteld. Aan het postkantoor alhier, werd gedurende de maand Juli ingelegd to taal f 17.152,99, en terugbetaald totaal f 5.035,54. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het no. 4738 Aan het postkantoor alhier zijn de volgende brieven gis onbestelbaar terug te bekomen: J. v. Houten en Zn., Wee3p; Inspee teur Lager Onderwijs, Den Haag, ,Ko- ninginnekade, HAZERSWOUDB. Die he-er G. Hogeweg, voorheen on derwijzer. aan de Dhr, bchool pp het dorp alhier, thans tei Rotterdam, is be noemd tot hoofd der Chr. School te Marken. Woensdagmorgen sloegen éen twee tal paarden, toebehcorende aan den landbouwer I. K., in het Westeinde op hol. Do beesten waren gespannen voor oen kar, waarvan een der wielen van den wagen liep. In wilde vaart renden zij de Dorpstraat door, en werden in het Oosteindo door den voerman tot staan gebracht, zonder ongelukken te hebben veroorzaakt. Do heer H. Roos is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Aals meer, Öosteinde. Burgerlijke stand. Bevallen: L. M. van Bennekom, geb. Odrjk, z. KOUDEKERK. Eiercnveiling Koudekerk-Rijndijk. Aanvoer 3080 stuks. Kippeneieren f7,50 8; Eendeneieren f66,40; Eenden 7 5 100 ct. LI*S3. Uitslag Hyacinthenveiling op 7 Au gustus te Lisse. Do prijzen per iod stuks en alleen voor eerste kwaliteit, zijn als volgt: EvT. Grisdelin f2,45* Witte Due Mac f 2; Grand Due f7,50-8,80; La Reins f.1,751,85; jngl. Yellow f2,50; Gele Prins f4,25—5; Herm. Schlegel f3,45; Due de Berlin f3,50; Brill1. Star f 4,40 4,90; Coul, Cardinal f4,3°; ka Reine Max f3,90; Verm. Brillant f4,55.; 0°s* tenrrjk, f2,653,°5; Cram. Brillant f1,45; Waterloo f4,35; Prosperity f3,25 Scarlet Due f2>55; Rose Due f3,85; Rijzende Zon f8; Pelicaan f3,50: Rose Lüisante f 5,15La Matelas f 7,70; Goud vink f5,70; Fred. Moore f3,203,^5; Parma f4; EN. Victoria f4,755,80; Princeps f 2Glory of Lisse f22,45; Ornathus f 1,401,65: Golden Spur f 4,505,30; Emperor f4,605,10; Glo rV of S'heim f7,40; Spring Glory f 10,10 iVon Siou f5,05; Sir Watkin f4,9°—5 Empress f4,50; Albo Plono f4,05; Roem v. S'heim 19,70; DwT. Sanders fi,6o; Painted Lady f2; Copland f2,753,3° La Tulpa Noire f 3,05Rauwenhotf f 1,9° Bartigon f2,052»25; Elisabeth f 1,80; Prof. Haarlem f 1.60; Willp. Pitt f3,40; Roi d'Island© f4,00; Vict. d'Olivier© f 5 Centenaire f2.10; DvT. Vuurbaak f4,25 5; Mr. v. d. Hoeff f5,80; Theeroos f.3,05; Cour. d' Or f6; Murillo f2,05 2,20; Thournesoll f6,10: .Kon. Emma f 3,05; Croc. Geel f 4,25—4,9°.; Walter Scott f 2,15; Pupurea f4,35; Lothair f 3; Gen. Gordon f2,85. VOOR80HOTKM De begrafenis van den Rijksveld wachter Witteinan, wiens overlijden we gisteren meldden, zal a.s. Zaterdag met Korpseer plaats hebben op de R.-K. Be graafplaats alhier. De Meisjesvereen. op Geref.^ Grond slag „jTrifena" alhier, maakte gisteren een uitstapje naar Nijmegen en brach ten aldaar een gemoedelijke dag door. WASSENAAR. Gisteravond trad alhier voor de iVereen. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs op ,Ds. Te Winkel van 's-Gravenhage. In zijn voorwoord wees spr. er op dat als wij' het boek der historie openslaan, wij dan meestal bepaald worden bij grooter© of kleinere overwinningen op welk gebied dan ook.'Het kan evenwel ook gebeuren dat de herinnering aan een teleurstelling heilzame vruchten voor de toekomst zal afwerpen, En bp zulk een teleurstelling wilde de ge achte spr. ons bepalen, als hij ging spreken over de dagen van het volks- petitioimement van 3 .Aug. 1878. Spr. deed dit aari de hand van een woord uit het Spreukenboek en wel Spr. 22 vs.6, „Leer den jongen de eerste be- finselen zijns wegs" enz. Naar aanlei- ing van 'dit Bjjbclwoord behandelde spr. achtereenvo.gens: ie. een heilige (roeping; 2©. de strijd die om de ver vulling dezer roeping gestreden werden ten 3e welke taak die roeping niet zich anede brengt. Bq de behandeling van punt 1 wees spr. er op, dat naar aanleiding van de woorden „leer den jongen", het de hei lige roeping van christenouders en op voeders is, het kind niet alleen maat schappelijk, maar bovenal ook geeste lijk bekwaam te maken voor het leven. De wegen op maatschappelijk terrein mogen voor kinderen zeer verschillend zijn de weg des geloofs is voor alle kinderen gelijk. De weg des geloofs is oor een kind de weg van gehoor zaamheid, van berusting voor den ech ten strjjd des levens, den weg van lee- ren ljjden, den weg van leer en bidden. En omdat dit de heilige roeping is voor elk christenouder, ontbrandde in het jaar 1878 een strijd op onderwijsge" bied, die grootcndeels met een over; winning beëind'gd werd 1921, dank z'.i de zegeningen onzes Gods. Enkele epi sodes uit dien strijd werden door spr. naar voren gebracht, onder n,e:r ook die bekende woorden van Capp.yne v. d. Copello, dat „de minderheid des volks, als ze niet anders wilde, dan imaar door de mierderheid moest on derdrukt worden". Mcellijke tijden heb ben die oud-strijders doorgemaakt, maar onder de zegen des Heeren groeiden en bloeiden de scholen met den Bijbel te- fen de verdrukking in. En spr. hoopte, at de strijd voortg zet zou worden tot dat alle 'gedoopte kinderen van ons volk, Chr. onderwijs zouden genieten. Maar hier zijn we nog lang niet aan toe, en aaarom is het. zoo noodig dat we telkens weer een;s aangevuurd wor den, om to blijven strijden. Daarom is het ook noodig dat we blijven offeren voor onze scholen, omdat het bij de menschen in 't algemeen zoo is, dat als we ergens voor moeten offeren, we ook veel meer belang stellen in tdie dingen. iVooral voor dit laatste wekte ppr. zijn hoorders in 't bijzonder op. maar dat dit offer dan tevens gepaard ga met het in den geibede aanloopen voor den troon der genade, opdat bo venal God toch de eer ontvangen mag voor al de zegeningen welke wij uit Zijn hand mochten ontvangen. Het was wel weer zeer droevig, dat zoo weinigen van hun be.angste.irng .in deze gewichtige aangelegenheid biijk ga ven. Het was werkelijk een schoone avond, die we mochten medemaken, en een woord van harteiijken dank voor zijn prachtlezing, mag den geachten spreker zeker niet onthouden worden. GEMENGD NIEUWS. Brutale inbraak. Toen het personeel der firma Spruyt van Rietschoten in de Veenestraat te 's-Gravenhage Woensdag ochtend in den winkel kwam, bemerkte het, dat er 's nachts ingebroken was. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat er een aanzienlijke partij dameskousen tot een groote waarde was gestolen. Dadelijk werd de politie van een en an der in kennis gesteld. Even later werd gemeld, dat ook in het naast bovenbe doeld magazijn gelegen perceel, waarin een schoenenwinkel gevestigd is, ingebro ken was. Het bleek, dat de ongewenschte bezoe kers zich aan de achterzijde van de win kels toegang hadden verschaft. Zeer waarschijnlijk hebben zij zich in een café in de Veenestraat eenigen tijd opgehouden. Dit café heeft aan de tuin- zijde een fietsenbevvaarplaats, waar den geheelen dag menschen in- en uitloopen. Vermoedelijk hebben de inbrekers van deze gelegenheid gebruik gemaakt om zich tegen bet sluitingsuur van het café in den tuin te verbergen.. Later zijn zij toen over een muur ge klommen en bereikten zoo een uitbouw, welke bij den schoenwinkel behoort. De kassa werd opengebroken en eenig klein geld medegenomen. Toen zijn zij in het magazijn der fa. Spruyt van Rietschoten binnengedrongen. Ruim 350 kousen van de beste en duurste kwaliteit hebben zij medegeno men, in een groot dekkleed verpakt. De waarde van deze partij kousen bedraagt ongeveer 1600. Aan de voorzijde hebben zij toen den winkel verlaten. Hoewel er geen positieve aanwijzingen bestaan, meent men toch, dat meer dan één persoon hier in het spel is. De methode, volgens welke de inbraak gepleegd is, wijst op overeenkomst met den brutalen stoffendiefstal, eenigen tijd geleden in de Wagenstraat gepleegd. De politie meent dan ook, dat dezelfde personen bier in 't spel zijn. Een vaag signalement van een der da ders heeft de politie reeds verkregen. Het zou leiden in de richting van Rotterdam, waar in den laatsten tijd ook herhaalde lijk soortgelijke inbraken plaats hebben gehad. Met één been de zee in. Zooals wij gisteren reeds meldden, zou de Duitsche Kanaalzwemmer Jos. Gregoritsch van de Pier te Scheveningen af te zee inspringen. Na een klein half uur in het water ge weest te zijn is hij ter hoogte van het Volkszeebad aan land gegaan. Hier voel de hij het gemis van zijn kruk. De bran ding wierp hem telkens omver, zoodat 'n jong zwemmer en een politieagent te wa ter moesten gaan om erger te voorkomen. Hinkend is Gregoritsch toen met een groo- ten volksoploop achter zich naar het rust- lokaal van het strandpersoneel gegaan. Daar vertelde hij, dat 'de stroom hem niet meegevallen was. Deze bleek sterker te zijn dan hij vermoed had en bovendien sloegen de golven hefn telkens in de oogen. Vechtende tegen de zee kreeg hij den indruk, dat hij reeds langer dan een uur in het water was. Hij keerde naar 't strand en niet naar de Pier terug, omdat hij bang was, dat de deining hem tegen het ijzerwerk zou slaan. Ondanks dezen tegenslag schonk het talrijk publiek hem toch rijkelijk applaus. Branden. Dinsdag ongeveer tegen het middaguur brak door tot nu toe onbeken de oorzaak brand uit in de woning van den heer J. Hullems op het gehucht Laar onder de gemeente Wiert. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. Huis en stallen brand den' dan ook tot den grond toe af. Een groot gedeelte van de meubelen en zoo goed als de geheele oogst werden een prooi der vlammen. Huis en inboedel waren betrekkelijk laag verzekerd. Te Bedum (Gr.) is Woensdagochtend de behuizing met scbuur van den land bouwer D. de Vries afgebrand. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. In den nacht van Dinsdag op Woens dag, omstreeks 1 uur, ontdekten twee sur- veilleeronde agenten een rookkolom ach ter de woning van den heer Joh. de Bruin die een paardenslagerij in de Kruisstraat te llarlingen houdt. Ze wekten de bewoners en alarmeerden politie en brandweer. Deze laatste ver scheen spoedig met drie motorspuiten op het terrein, die alle drie water gaven. Door broeiing was brand ontstaan in een hooiblok, dat zich tusschen twee schuren achter genoemd huis bevindt. Er- zaten 4U wagens hooi. Belangrijke materieele schade is aange richt. Kinderdoodslag. Na verhoor door den rechter-commissaris is in het huis van bewaring te Tiel ingesloten zekere D. van A. te Erichem, verdacht van doodslag op haar buiten echt geboren kind. Het lijkje is ter gerechtelijke schouwing in beslag genomen. Verdronken. Te Jutphaas is het doch tertje van den -hfcer V. in een sloot ach ter de ouderlijke woning geraakt en ver dronken. Gasverstlkking. Te Amsterdam heeft een 8ü-jarige vrouw in haar woning op de Rozengracht bij vergissing een gas- kraantje open laten staan, waardoor zij door gasverstikking is overleden. Uit het Sociale Leven. CHR. NAT. WERKMANSBOND. Aan den vooravond van de 34e jaar vergadering van den Christelijk-Nati- onalen Werkmansbond, die gisteren en heden te Apeldoorn gehouden is, had de af deeling Apeldoorn, ter ge legenheid van haar 25-jarig bestaan een herdenkingssamenkomst in de Ned. Herv. Kerk aan de Loolaan be legd, waarin Ds. C. B. Holland, Ned. Herv. predikant te Huizen en Ds. J. J. C. Karres, Ned. Herv. predikant te Apeldoorn, gesproken hebben en de Christelijke Zangvereeniging „Kunst na Arbeid", afd van, den Chr. Nat. Werkmansbond, haar medewerking verleende. Gistermorgen 11 uur werd het con gres van den Chr. Nat. Werkmans bond geopend, waarna de bondsvoor zitter, de heer P. J. Nahuisên het ope ningswoord uitsprak. Spr. besloot men den wensch, dat de jaarvergadering moge beantwoorden aan de verwachtingen en zij rijk geze gend zal zijn. (Applaus). Te half 12 kwam Dr. J. Th. de Vis ser ter vergadering. Verder waren te genwoordig de heer v. Vliet, namens Patrimonium en de heer'Ruppert, van het C. N. V. Na de openingsrede sprak de heer Gosker, wethouder van Apeldoorn, een woord van welkom namens de ge meente, Ds. Gravemeyer sprak namens de Synode der Ned. Herv. Kerk en Ds. Karres namens den Kerkeraad van Apeldoorn. Aan het jaarverslag van den secre taris, den heer J. A. Uding, ontleenen wij, dat de Bond 171 afdelingen met 11.509 leden, w.o. 58 vrouwen, heeft.' RADIO-NIEUWS. DRAADLOOS VER-ZIEN VOLGENS KAR'LUS. Dezer dagen heeft professor Karolus uit Leipzig, bekend om zijn medewerking bij het. systeem voor foto-telegrafie Karo- lus-Telefunken, voor genoodigden een de monstratie gegeven met draadloos vér zien. Aan een verslag in de Berliner Lo- kal-Anzeiger ontleent de N. R. Ct. het volgende: Na een korte begroeting werden wij voor een kast geplaatst met een on doorzichtig glas. Achter in de zaal wordt een booglamp ontstoken, lampen begin nen te gloeien, een stem waarschuwt voor de aanraking van de hoogspan ningsgeleidingen en er begint een motor te draaien. Op het matglas verschijnt een lichtstreep, die zich snel over de op pervlakte heen beweegt. Sneller en snel ler draait de machine. Het oog ziet de streep sneller en sneller heen en weer gaan, breeder worden en tenslotte schijnt voor het oog het heele glas egaal ver licht. Dan na eenige oogenblikken duis ternis, verschijnt plotseling op het glas, een duidelijk leesbaar woord. Vervolgens worden zichtbaar, koppen, plaatjes Uit tijdschriften enz. Dan komt de groote verrassing. Wij zien duidelijk een hand. Het beeld is maar klein, ongeveer één vierkante centimeter. De hand bew egt, maakt een vuist en opent die weer, pakt sleutels, gloeilampen en andere voorwer pen op en legt ze weder neer. Beweging loos kijken wij naar het mysterieuze venster en kunnen nauwelijks onze eigen oogen gelooven. Plotseling werd het volle licht in d zaal opgedraaid, maar wij staren nog steeds op het matglas, dat ons zooeven het wonder van het draadloos vér-zien getoond had Het blad vervolgt met een beschouwing over het technisch gedeelte en zegt, dat voor insiders deze demonstratie niet ge heel onverwachts komt. Verleden jaar was het nog maar een kwestie van tijd, om van de telefotografie, het overbren gen van stilstaande beelden, te komen tot het draadloos vér-zien, waarbij de beel den tevens kunnen bewegen. Gelijk be kend, worden de beelden voor de over dracht verdeeld in punten, 't Licht van zoo n „beeldpunt" wordt in 't zendstation omgezet in een stroomverandering. Deze stroom verandering komt, hetzij per kabel, hetzij draadlops, op het ontvangstation, waar zij omgezet wordt in licht. Hoe grooter het aantal punten is, waarin het beeld op den zender verdeeld wordt, hoe fijner gedetailleerd het op het ontvang station aankomt. Wanneer het gelukt een heel beeld in minder dan een tiende seconde over te brengen, dan zal, tengevolge van de traagheid van het menschelijk oog, de eer ste indruk nog niet vervaagd zijn, voor de tweede komt. Al die indrukken achter elkaar vormen voor het oog één 'geheel, zooals dat ook bij de filmvertooningen het geval is. Voor den niet-deskundigen lezer, teeke nen wij hierbij aan, dat een film bestaat uit een groote reeks foto's, die achtereen volgens geprojecteerd worden. Voor de lens van het projectie-toestel draait een metalen schijf met opening. Wanneer de opening voor de lens is, staat er een stukje film achter; draait het niet-door- zichtige deel van de schijf, dan wordt de film één plaatje verder geschoven. Dit geschiedt in zoo n snel tempo, dat in ons oog de indrukken niet vervagen. Plaatst men de voorwerpen in den zender voor een kamera, dan zal op het matglas daarvan een reëel beeld ontstaan, dat alle bewegingen van die voorwerpen getrouw weergeeft. Door middel van bet Karolus-systeem kan dat beeld overge bracht en elders zichtbaar gemaakt wor den, wanneer de overdracht van dat hee le beeld minder dan één tiende secpnde in beslag neemt. In den zomer van 1927, gelukte het aan Karolus een beeld van. 10 bij 10 centime ter, verdeeld in 250.000 punten, in 20 sec. over te brengen. Nu is het niet onvoor waardelijk noodig, om een beeld in een zoo groot aantal punten te verdeelen. Ook wanneer men slechts het tiende deel daarvan neemt, levert de overdracht bruikbare resultaten op. Hierdoor krijgt men wel een grooter raster, waarbij de fijne details verloren gaan, maar de hoofdzaak komt toch goed over. Dit nu heeft Karolus gedaan. Hij gebruikt voor 10 hij 10 centimeter 25.000 punten en had in den herfst van 1927 daarvoor noodig 0.2 seconden. Hierna was het nog maar noodig, de snelheid te verdubbelen om 0.1 seconde te krijgen, waarbij voor den toe schouwer de niet-samenhangende, bewe gende beelden versmelten tot één geheel. Deze verdubbeling van snelheid is hem gelukt en hiermede is hij gekomen aan het doel: het draadloos vér-zien. Laatste Berichten. DE KONINGIN VERTROKKEN. H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana zijn hedenmorgen te 9 ,nur 50 per auto van dei hoofdstad naar Soest- dflk vertrokken. Vanmiddag zal H.M. dé ruiter wedstrijden te Hilversum bij wonen. ERNSTIG ONGELUK TE KATWIJK AAN ZEE. In het met roode vlaggen gedemar- keerde duinterrein te Katwijk a. Zee, is hedenochtend tijdens de door het 4e regiment Infanterie gehouden schietoefe ningen op de schietbaan, een ernstig ongeval gebeurd. De 11-jarige jongen E. Wit uit Kat-, wijk, liep met een hondje op het ver boden terrein. Hij was ie dicht bij de kogelvanger gekomen en werd door een kogel ge-troffen, nadat zijn hondj ©reeds was doodgeschoten. De kogel doorboor de zijn linkerarm en kwam daarna in zijn linkerbeen terecht. De jongen is- naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar getracht zal wor den ae kogel uit het been te v.erwijde- TWEE WINKELHUIZEN IN DE ASCH GELEGD. Uit Nijkerk wordt gemeld: Een hevige brand heeft in den afge- loopen nacht de winkelhuizen van de (heeren Dezoeten en Buenk aan het Ver laat in de asch gelegd. De oorzaak is on bekend. De gedupeerde winkeliers zijn laag verzekerd. DE NIEUWE BRUG VAN THOLEN. Hedenochtend is de nieuwe brug over de Eendracht te Tholen op haar plaats gezet. Evenals gisteravond bij het arriveeren van de brug, was er zeer veel belangstel ling. Te ongeveer half elf werd de vlag gehe- schcn, ten teeken, dat de brug was vast gelegd. Na afloop werd op het. gemeente huis een vergadering belegd, die door een aantal genoodigden werd bijgewoond. Het leggen van de brug had een gun stig verloop. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) LONGENPEST IN MAN DS JOERI JE. LONDEN, 9 Aug. V.D. In Zuidelijk Mandsjoerye is, naar gemeld wordt. Ion- genest uitgebroken. In een plaats kwa men 20 gevallen met doodelijken af loop voor. Verleden jaar woelde de epidemie in hetzelfde district. In het jaar 1911 zijn in Mandsjoerije en in Tsjili 100.000* personen aan de epidemie gestorven. DE NATUURRAMP OP PALOE-WEH. BATAVIA, 9 Aug. An. V.D1. De Resi dent meldt, dat in den nacht van 4 op 5 Augustus te ongeveer middernacht ae Rokatindaberg op het eiland Palce Weh ten Noorden van Flores, vuur begon te spuwen, wat met een uitbarsting ge paard ging. Het gevolg was, dat de Zuid westelijke helft van P aloe-Weh met zes dorpen door het vuur vernield werd. Het aantal menschen, dat hierbij omge komen is, wordt op 1000 geschat en het aantal personen, dat door vallend erup tiegesteente gewond werd, globaal op 000. Negen handelsprauwen, die van Ce lebes vertrokken waren, moeten ver gaan zijn. Het lot van de bemanning is onbekend. t MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 9 Aug. „De Eendracht" Bloemkool 12—24, Komkommers 7 11, Andijvie 13, Sla 13, Peen 79, Rabarber 12, Selderij 13, Pieterse lie 12, Roode Kool 1116, Savoye Kool 13—15 per 100 stuks. Tomaten A 26, Tomaten B 25, Toma ten C 24, Tomaten CC 18, Snijboonen 2531, Heerenboonen 30—40 per 100 K.G. GOUDA, Veemerkt, 9 Aug. 1928. Aangevoerd in totaal 2421 stuks, waarvan- 418 slachtvarkens. Vette van 33— 34 cent p. pond; le vend met 2 pet. korting. Londensche van 26—28 cent p. pond; levend met 2 pet. korting; Zouters van 3235 cent per pond; levend met 2 pet. korting. 1046 magere varkens 25—40 per stuk. 851 biggen 10—16 p. stuk. 9 runderen 250—350 p. stuk. 29 nuchtere kalveren 10—18 per stuk. 46 schapen 29—24 p. stuk. 27 bokken en geiten 26 p. stuk. Handel in vette varkens vlug, Lon- dënsche vlug, Zouters vlug, magere varkens vlug, biggen vlug, runderen matig, nuchtere kalveren vlug, scha pen vlug, hokken en geiten vlug. GOUDA, Kaasmarkt, 9 Aug. 1928. Aangevoerd 323 partijen kaas. Ie kw. m. rijksmerk 5458, 2de kw. m. rijksmerk 5053, le kw. zonder rijksmerk 4854, zware 69; extra zwa re 62. Handel vlug. GOUDA, Eierenmarkt, 9 Aug. 1928. Aangevoerd 372 partijen eieren. Kip peneieren 6%— 8 cent per stuk. Een deneieren 66% cent. Handel vlug. GOUDA, Botermarkt, 9 Aug. 1928. Aangevoerd 1496 ponden boter. Goeboter 0,951 p. pond, Weiboter 0,850.95 p. pond. Handel matig. HALFWEG, Eeierveiling, 9 Aug. 28. Aanvoer 8000 stuks. Kipeieren 7,408,30, eendeneieren 5,956,40. Handel vlug. ROELOF ARENDSVEEN, 9 Aug. Meloenen 2347 ct. p. st.Snij boo - f2,402,60; Idem stek f1,95i,l'o; Prinsessenboonen f2,752>85; Ide.11 z. dr. f 2,953,05; Dubb. Stam f2,50 2>55 P01 10 Kilo; Augurk n fijn f 7,40 8,30; Fijnbaster f4,80; Baster f4,2o; Grof f3,103,35; Bommen f 3,053,25 Stippel f 1,751,90 per 25 Kiio. AMSTERDAM, 9 Aug. Oliën. (Noteering per 100 KG): Raapolie: vliegend 50. Lijnolie: vliegend 35, Sept. 3131 yK 31%, SeptemberDecember 31%, Januari April 32%, MeiAugustus 32%. Stemming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 9 Augustus, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 769.8 te Rennes. L. B. 742.6 te Kinn. Verw. tot den avond van 10 Aug: Zwakke tot matige, tijdelijk toene mende, W. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt, later toenemende kans op regen, weinig verandering in tem peratuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uui is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 764. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 9 Augustus: 9.05 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 18. 4 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJ 's Morgens 7 uur; 18.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 19 gr. C. 's Nam. 3 uur: 19.5 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTi. J HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 20.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 20.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 21 gr, C. Wisselno teeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.42 Londen 12,107a New-York2.497* Parijs- 9.747, Brussel 34.667* Ziirich47.97Vt Praa 7.387. Rome 13.04 Madrid41.727. Oslo 66.517, Kopenhagen 66.527. Stockholm ..it. 66.717. Weeven 35.16

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3