Bodegraafsch© weg 121; Padan, Sidetmr poe:.ng, N.O.I.. L. Komjn, Tempel 50; Leiden, H. J. ae .Vliieger en gez., hotel houder, Leidsche straatweg 15. Vertrokken naar: Diemen, Stammer dnk 72, A. A. J. van den Oudenrijn, boe renknecht; Nieuwerkerk a. d. IJssel, Kortenoord, T. Rietkerk, los werkman; Rotterdam, Ruivestr. 120, W. Rietkerk, leerl.-kellner; Butterstadt, DL, R.Tous- saint, dienstb.; Heumen, schip „Catha- rina M. A. Th. Knijpers. Land- en Tuinbouw. EEN ONTWERP VAN WET OP HET PACHTVRAAGSTUK. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan organisaties op landbouwgebied voor het maken van op merkingen doen toekomen een ontwerp van wet inzake pacht, benevens een ont werp op de pachtcommissie, beide met een toelichting en opgemaakt naar aanleiding van de voorstellen van de staatscommis sie voor het pachtvraagstuk, neergelegd iri deel TI van haar verslag. Mede namens den minister van justitie merkt de minister van binnenlandsche zaken en landbouw op, dat ten aanzien van de ontwerpen en toelichtingen de volle vrijheid van wijziging wordt voorbe houden, alsmede, dat de ontwerpen, in 't bijzonder wat de formeel juridische zijde daarvan aangaat, nog enkele aanvullingen zullen moeten ondergaan. GROOTE DAHLIA-TENTOONSTELLING. Men meldt ons uit Aalsmeer: Op de terreinen van de Nenyto te Rot terdam zal van 5 tot en met 9 September de groote Dahlia-tentoonstelling worden gehouden der Ned. Dahlia Vereeniging in samenwerking met de Vaste Keurings commissie der Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde en de Afd. Rotter dam dier Maatschappij bovengenoemd. Het geheel belooft een schitterend ge heel te worden. De tentoonstelling binnen zal meer dan 1500 M2 beslaan. Buiten staan 20.000 Dahlia's uitgeplant, die in September een ongekende bloemenweelde zullen tentoonspreiden. UIT ONZE INDIEN. GEVAARLIJKE DIEVENBENDE. In verband met een moord in de desa Bedjie, gepaard gaande met brandstich ting $n het verminken van twee koei en, meldt het Soer.vHdbl. het volgende: De bestuurspolitie heeft, in vereeni- Iging met de veldpolitie, de zaak reeds opgelost; de dader is gepakt; het pis<- tool, een browning, is gevonden en de (aanstoker van dén moord bevindt zich' in hechtenis. Bij deze arrestatie is de politie tevens aan de wet gekomen, dat beide be klaagden leden waren yan een in de desa Kedoengredjo, afd. Sidhoardjo, bij de grens der afd. Bangil.bestaande ver eeniging, welke ten doel had het ple gen van diefstallen en andere misda den. Verscheidene leden dezer ver- leniging werden in het bezit gevonden /an clandestine vuurwapens, terwijl te- /ens bleek dat leden van de desapolitie van Kedoengredjo en £emanboeng bij leze vereeniging waren aangesloten. De noordenaar Madrais is de schoonzoon van den loeroah van laatstgenoemde) lesa. Aanleiding tot de misdaden, in de lesa Bedjie bedreven, was het volgende ,>en zekere Moenawar, lid der Kedoen- <redjoschc bende, werd door den as- jistent-wedono van Koenoemggangsir *ir opgevat wegens diefstal. Een zeke- .e Parrjo, de vermoorde desapolitieman aad dit geval verraden, dus besloten le bende-leden hem van kant te ma- ^eiij zijn huis in brand te steken, zijn moeien te verminken en zijn riettuin n vlammen te doen opgaan. Zooals wij /oven zeiden, werd de dader gepakt, erwijl de drie medeplichtigen nog voort- luchtig zijn. Berichten kwamen binnen, lat zij zich zouden schuilhouden in de joerasachtige streek aan de kust. Er verd een drijfjacht georganiseerd, aom- .er resultaat echtèr. De browning met 16 scherpe patronen /erd onder een pisangboom verborgen ,evonden op het erf naast dat van den noordenaar. De aanstoker Patawie is en berucht type; hij oefent het ambt an prabot uit m de desa Kedoengredjo. iet brandpunt van bovenbedoelde ver eniging. Petawie heeft het programma in el- nar gezet; hij zal tevens terecht staan oor het plegen van onderscheidene liefstallen in vereeniging met de bende- eden- aan gestolen goed werd tot een /aarde van f 500,in beslag genomen. De politie heeft hierbn zeker een 0ede vangst gedaan, welke mede tot »ntstellende ontdekkingen leidde: een /ende booswichten onder leiding van -nige desabestuursled en, uitgerust met ien volledig arsenaal. AARDAPPELTEELT. Met tamelijke zeke h-id kan worden 'oorspeld., zoo schreef man einde Juni .an het Bat. Nbl., dat de prijs der aard- .ppelen in de eerstvolgende maanden nnig omhoog zal gaan en zich om nde bp .de 15 gulden za lbewegen, daar e prrj's in het oogstveld thans reeds ot negen gulden is opgeloopen tenge- olge van den ongunstigen invloed van enige ziekten. Naar aanleiding van die 'oorspelling is een medewerker van het lat. Nbl. op informatie uitgegaan. Hij chrijft: De aardappelteelt is een speculatief edrijf; bq verhooging van prijs breidt ich evenals b ijtabak en cacao - de aanplant sterk uit met als egelmatig gevolg prijsdaling. Niettemin lijft ze een der meest rendabele beb ouwingen. Het wordt voor een in- .eenisch gewas tamelijk intensief ge reven en de bedragen besteed aan be mesting loopen in de tienduizenden; ook de veldbewerking geeft reden tot te vredenheid; te meer valt te betreuren, dat de systematische bestrijding der ziekten zoo weinig steun vindt, waarop we hieronder nog even terugkomen. De kosten der bewerking bewegen zich naar gelang der omstandigheden tusschen de 2 en 300 gulden per bonw; de opbrengst ,rond 80 pikoel aardappelen; bij een leenigszins behoorlijken prijs inaakt de tani allicht in de 3 maanden van groei een winst van ©enige honderden gul dens, wat met geen enkel ander in- landsch gewas bereikt wordt. De landb.-voorlichtingsdienst, thans behoorende tot de provincie, doet al,wat in zijn vermogen is de cultuur op te voearen de oogstkansen te verbeteren en het bedrijf dus loonender te maken. Die 6teun betreft het vergemakkelij ken van credietver^erking voor den nankoop van mest en bibit, liet aanleg gen van eigen bibitvelden om de krach tigste en vruchtbaarste soorten op te sporen en te koop te stellen, grondon derzoek, het R-even van aanwijzingen, het opsporen van oorzaken van ziekten. Sommige der maatregelen vinden groo te waardeering, andere vermogen maar niet in te slaan, o a. de bestrijding van ziekten. We hebben er reeds op gewezen, dat er groot verschil bestaat in bouwvorm; terwijl in Rembang twee keer per jaar enkel afgewisseld door djagoengplant aardappelen gepoot worden^ in an dera districten worden slechts één keer aardappels verbouwd. Om te voorzien in de behoefte aan pootgoed, dat gedurende een half jaar niet in hoedanigheid achteruit gaat. heeft de dienst een soort deNorbeck aangeplant, waarvan de bibit eerst een half jaar na den oogst rijp is voor uitpoting. Dit jaar is voor het eerst een oogst gemaakt, zoodat bij den vol genden aanplant za lblijken, of men geslaagd is. Dat alleen om te voorkomen, dat de bevolking verplicht zal blijven haar bi bit, van slechte kwaliteit én tegen hoo- gen prijs, van Chineezen te koopen. Overigens worden proefvelden van een gezamenlijke grootte van 5 bouw dienstbaar gemaakt aan het telen van hoogwaardige aardappelsoorten, die dan tegen gemakkelijke Betalingsvoor waarden ter beschikking der planters worden gesteld. Zelfs heeft men er ©en ervaren Nederiandschen aardappelboer voorgespannen om de plantresultaten te verhoogen, en met goede resultaten. RADIO-NIEUWS. ENKELE CIJFERS. Op 1 Juli bedroeg bet aantal inge schreven luisteraars: Duitschland 2284248 Zwitserland 63645 Oostenrijk, 1 Juni 293408 Denemarken 214734 Litauen 9407 Noorwegen 64722 Engeland 2506845 Zweden 263863 Hongarije, 1 Mei 98011 Tsjecho Slowakije 225501 RADIO-OMWENTELING IN AUSTRALIë? De Australische eerste minister Bruce deelde onlangs mede, dat er ernstige plannen bestaan om in de re geling der omroepstations in Austra lië een belangrijke verandering aan te brengen. Er zijn n.l. vele klachten binnenge komen omtrent de kwaliteit der uit gezonden program ma's, in bet bijzon der van die van de stations, die ge rangschikt zijn onder de z.g. „A"-klas- se. Deze wijziging zal bet volgend jaar plaats vinden, zoodra de omroepver- gunningen afloopen. De regeering heeft het plan alle par ticuliere zenders der genoemde „A"- klasse over te nemen, de zendvergun ningen opnieuw te verstrekken en al gemeen toezicht te laten uitoefenen door den directeur-generaal der pos terijen en telegrafie, die op de nale ving der programma's zal hebben toe te zien, vergunningen verstrekt en in trekt naar eigen inzicht. Een adviseerend college zal hem ter zijde staan, waar het technische kwes ties en toezicht op de programma's betreft. De beheerders der zenders zullen een zeker percentage der ingekomen gelden voor luistervergunningen ont vangen. Het resteerende bedrag zal worden aangewend ter verbetering van den technischen omroep. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties), In de week van 30 Tuli4 Augus tus 1928 zijn in Neder land uitgespro ken 38 faillissementen. STADSNIEUWS. TERAARDEBESTELLING VAN C. G. VAN HEUVEN. Hedenmorgen om 12 uur werd op de begraafplaats aan de Groenesteeg in alle eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer C. G. van Heuven, die j.l. Zaterdagmid dag in Den Haag, in de Laan van Meerdervoort bij het oversteken der straat door een juist passeerende tram werd gegrepen en in zorgwekkenden toestand werd opgenomen en naar het ziekenhuis aan de Zuidwal vervoerd, waar hij aan de bekomen verwondin gen kort daarop Is overleden. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de patroon van den overledene de heer J. J. Groen, directeur der N. V. Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij. Nadat de kist in de groeve was neergelaten, waarop zich een palmtak bevond, trad naar voren de patroon van den overledene, die in het kort den- overledene als een trouw en eer lijk medewerker schetste. Spr. las hierna voor een brief, welke gericht was aan de firma, van een klant, waarin deze de nauwgezetheid, de eerlijkheid en het plichtsbesef van den overledene duidelijk uiteenzette. De nagedachtenis zal dan ook bij spr. in dankbare herinnering blijven voortleven. De volgende spreker was een schoon zoon van den ontslapene, die eenige woorden van afscheid richtte tot' zijn geliefden Vader. De zoon van den overledene dankte namens zijn Moeder alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling. Hierna werden levende bloemen in het graf gestrooid en verliet men diep onder den indruk den doodenakker. DE DANK VAN HONGARIJE. Bezoek van Aartshertog Albrecht aan onze stad. Na Amsterdam en Den Haag- is van daag; ook aan Leiden de eer te beurt ge vallen een bezoek te ontvangen van de leden der Hongaarsche delegatie, die zooals jnen weet, eenige dagen in ons land vertoeft om uiting te geven aan de dankbaarheid van hrt Hongaarsche volk voor allés wat Nederland in de cri sisjaren voor Hongarije heeft gedaan. Hedenmiddag te kwart over twaalf werd de Hongaarsche delegatie, die be staat uit Aartshertog Albrecht van Hon garije, cere-voorzitter van de Kinder- schutzliga in, A. PettkóSzandtner, Staatssecretaris vanwege de Hongaar sche regeering, Mgr. f. Mészéros, Prae- laat vanwege de R.K. Kerk in Honga rije (die wegens een lichte engeste'd- heid niet mee kon komen), Prof. D. Dr. K. Kallay, vanwege de Protestantsohe Kerk in Hongarije, J. von Huszar, vice- pres. van de Kinderliga in Budapest, W. Neugcbauer, dir. van de Kinderliga in Budapest en Dr. G. von Miesky, hoofdarts der Kinderliga in Budapest, aan het Haagsche Schouw begroet door den heer D. v. Nes, voorz. vanhetLeid- sche ontvangst-comité,waarna het ge zelschap, voorgegaan door een auto waarin plaats genomen had de inspec teur van de recherche, de heer Wey- ers, zich naar de Academie begaf, waar in de kamer van de juridische faculteit de Aartshertog en zi]n gezelschap wer den begroet door de heeren Mr. A. v. d. SandeBakhuyzen en Mr. Dr. N. C. de Gyselaar als curatoren van de Leid- sche Universiteit. Daarna werden in de senaatskame, de gasten ontvangen door de heeren Prof. 4)r. }Vensinck en Prof. Dr. van Eysinga, resp.voorz. en secr. van den senaat van de Leidsche Universiteit. Bij deze ontvangst waren ook tegen woordig jneyr. C. Eelt jen en mej. M. Backmann, leden van het ontvangst comité. Na hieT enkele oogenblkken earitoefd te hebben en het Academiegebouw te hebben bezichtigd, vereenigden zich Aartshertog Albrecht, A. Pettko— iSzandter, Prof. D. Dr. Kéllag en J. v. Huszar, aan een lunch ten huize van den burgemeester. De overige leden van het gezelschap gebruikten tezamen met de vertegenwoordig eis yan de buiten- l^ndsohe pers de lunch in huize Bruins. De samenkomst in de Stadsge hoorzaal. Des namiddags te 2.45 uur werd iu ule foyer van de Stads- Gehoorzaal een samenkomst gehouden, waartoe ook uit- genoodigd waren de pleegoudere van üe Hongaarsche kinderen, aan welke nit- noodigmg velen hadden gehoor gegeven. Een welkomstwoord. De voorz. van het comité van ont vangst, de heer D. v. Nes, sprak een welkomstwoord uit naam van de Leid sche pleegouders van Hongaarsche kin-, deren. Spr. is verheugd dat ook onze stad door het hare te doen heeft ge toond haar liefde .voor Hongarije en het Hongaarsche kind. Dat heeft ons bewo gen aldus spr., de hulpactie voort te zetten zoolang Uwe Hoogheid het voor goed hield. .Voor de ontvangst heeft zich een ontvangst-comité gevormd, waarvan onze burgemeester het eere- voomtterschap op zich heeft wiLen ne- pnen. Uit naam van dit comité dat na tuurlijk slechts kon bestaan door de liefdevolle medewerking van de pleeg oudere, danken wij U voor Uw komst. De aartshertog spreekt Daarna sprak Aartshertog Albrecht de pleegouders toe. Hiervan, evenals van de verdere toe spraken, geven wij morgen verslag. Aartshertog Albrecht en de leden van zijn gezelschap zullen hedenavond te Am sterdam officieel ten paleize door H.M. de Koningin worden ontvangen. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN Opgaaf van nieuw© aansluitingen in de maand Juli 1928: 1718 N. van den Akker, Weining E 41 Zoeterwoude. I792 W. Eigeman, Julianalaan 1, Oegstgcest. 1716 B. Fekkes, Geversstraat 6365, Oegstg: est. 1278 Illustratie Chmigrafische Kunst inrichting, Genit Doustr. 14. 549 C. J. Kiebert, Meerenstr. 14. 1016 B. H. J. Lans, Thorbeckestr. 1. 1804 A. H. van Leeuwen, Assendelft- straat 6, Oegstgcest. 1387 Leidsche Tandheelkundige Ver eeniging, Koordeinde 54a. 2630 P. Ligtenberg, Witte Ringel 33. 2334 B. Lubach, de Kempenaerstr. 2, 524 A. Lucas, Witte- Rozenstr. 36. 1853 R. J. Meyer, Johan de Witstr. 50. 1161 Militaire Gen. Dienst, Morschw. 1 1824 N.V. Oosthoek en Zn., Hoogen Rijndijk, Zoeterwoude. 495 Openbare leeszaal Reuvens, Bree- st-raat 27. 344 Schijndel's Schoenenmag. N.V. Orwald Elie, Noordeinde. De heer G. van de Leidsche Brood fabriek heeft bij de politie geklaagd, dat herhaaldelijk door jongens, die zich op onrechtmatige wijze tot de fabriek toe gang verschaffen, koek wordt ontvreemd. Gistermiddag is door E. Z. zekere B. betrapt op het stelen van appels uit den tuin van Z. aan den Rijnsburgerweg. Op de vette varkensmarkt is achter gebleven een vet varken. Inlichtingen bij de politie. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen te 11 uur is in „De Oude Geleerde Man" te Bennebroek, onder lei ding van den architect A. T. Kraan, te Oegstgeest, namens het Centraal Bestuur der Vereeniging tot Chr. verzorging van krankzinnigen in Nederland, ten behoeve van de Stichting „Vogelenzang" te Benne broek, aanbesteed: „Het bouwen van een dubbel en een enkel Paviljoen voor totaal 138 rustige patiënten, een woning voor den Geestelijk- verzorger, een woning voor den Rentmees ter, een woning voor den Administrateur, een Afsluithek, een Pompgebouwtje met rioleeringswerken, een stel Werkplaatsen, een Kolenbergplaats, en het restaureeren van 10 Woningen. In massa". Ér waren 28 inschrijvingsbiljetten inge komen, t.w.: H. Seegers, Nijmegen ƒ575.100 Fa. W. Cobelins, Haarlem „547.250 D. Witzand, Zeist „532.015 E. Bellaart, Haarlem „530.000 Nauta en Hettema, Leeuwarden „514.000 H. Hoogervorst, Alkmaar „513.000 M. Zwaan, Nieuwendam „507.946 Doedens en Schilder, 't Sant „502.205 W. V. Nederland, Nijmegen 494.500 N.V. Aann.bedrijf Joustra, Haar lem 494.000 A. J. W. v. Sambeek, Heemstede 493.000 Gebr. Broertjes, Heemstede 486.10Q Slagmolen en v. Rossum, Utrecht 480.000 A. Buur, Alkmaar „478.000 Gebr. v. d. Putten, Heemstede 475.000 D. J. v. Buren, Bloemendaal „472.000 W. Bunnik, Amersfoort 468.000 W. v. d. Bijl, Alphen a. d. Rijn 465.000 C. Tideler, Bergen op Zoom 462.900 v. d. Velden en de Jong, Oegstgeest 462.264 Venhoven en Evers, Heemstede 461.674 N.V. Aann. Mij. Koeken, Tilburg 459.900 Raaymakers, Wouw 452.900 J. German, Turkenburg, Oudenes, Alphen a. d. Rijn 452.792 Gebr. den Ouden, Alpben, Oegst- geest 452.600 Vergunst, Doudey en Co., Lisse „449.000 N.V. Aann.bedrijf Bergsboeff, Al phen a. d. Rijn 447.900 Job. Kraai, Haarlem 438.000 De begrooting was 482.702. Laatste Berichten. HOOG BEZOEK OP DE NENTTO. Gistermiddag beeft Z.H. de Sultan van Koetai, vergezeld van zijn landsgroote Pangeran Ario Tjokro en van zijn raads man, assistent-resident met verlof E. H. de Nijs Bik, van Samarinda, een langdu rig bezoek aan de Nenyto te Rotterdam gebracht. R. K. UNIVERSITEIT. Het bestuur der Sint Radboudstictli- ting te Utrecht, heeft benoemd tot ge woon hoogleeraar in de faculteit aer Godgeleerdheid aan de R.K. Univerei- teit te Nijmegen, om onderwijs te geven in de patrologie, dogmageschiedenis en oude Kerkelijke geschiedenis, Prof. Dr. D. Franses O. F. M., thans buitengew. (hoo^leeraar aan de N ijmeegsche Uni versiteit. AUTO-ONGELUKKEN. Op .den Rqksweg NijmegenArnhem is gisteren onder Lent de auto van ,den heer W. uit Nijmegen aangereden door een melkauto, welke van achteren tegen den Nijmeegschen auto botste. Van de vier inzittenden werden de heer W.f diens chauffeur en een dame gewond door glasscherven, een tweede dame kreeg een lichte hersenschudding. Ge neeskundige hulp was spoedig ter plaat se. De beschadigde auto werd naar Nij- megen getransporteerd. DE ITALIAANSCHE VLIEGBOOT MARINA I" IN SCHELLINGWOUDE. De Italiaansche vliegboot Marina I" welke heeft deelgenomen aan de red- dingspogingen van Amundsen, is be- denmcfrgen om half twaalf te Schelling- woude gedaald. Het vliegtuig, is oor spronkelijk gestart in Tromsoe in Noor wegen. «.Gisteravond heeft de vliegboot een noodlanding jnoeten maken in St Jacob (Fiesland) vanwaar hedenmorgen vroeg gestart is. Na wegens gebrek aan olie en benzine opnieuw in Enk- huizen een noodlanding te hebben ge maakt, is het vliegtuig, zooals gemeld, behouden in Scheïlingwoude aangeko men Omtrent de jn Enkhuizen gemaakte noodlanding wordt ons vandaar gemeld: Hedenmorgen om 6 uur maakte de Italiaansche vliegboot ^Marina J" in de Spoorhaven te Enkhuizen een nood landing, wegens defect aan den motor en gebrek aan benzine. Na het euvel te hebben verholpen en 400 L». benzine te hebben ingenomen, is de motor om kwart .over elven naar Scheïlingwoude vertrokken. TELEGRAMMEN. (Drudk>oz« disast) R. A. F.-VLIEGBOOTEN. SOERABAIA, 8 Aug. (Aneta-V. D.). Vier vliegbooten van de Britsche Royal Air Force, die onder leiding van commader Cave naar Engeland zul len vliegen, zullen van 49 Septem ber as. te Soerabaia verblijven en daarna naar Batavia vliegen. FLORIDA DOOR EEN ORKAAN GETEISTERD. NEW YORK. 8 Aug. V. D. Naar uit Miami gemeld wordt, wordt de kust van Florida door een hevigen orkaan geteisterd. Ook te Palm Peach werden groote verwoestingen aangericht. De telefoon- en telegraafverbindin gen werden verbroken. Huizen stort ten in en groote boomen knapten af, gelijk lucifershoutjes. De wind bereikte een uursnelheid van 100 K.M. De stad is geheel in duis ter gedompeld. Men vreest, dat de windhoos zich naar het binnenland zal verplaatsen, om daar het verwoestingswerk voort te zetten. DE F 14-BEMANNING OMGEKOMEN. BERLIJN, 8 Aug. (V.D.) Uit Pola wordt gemeld, dat de gezonken «Italiaansche duikboot F 14 gisteravond is gelicht. D-> uit 31 personen bestaande bemanning bleek te zijn omgekomen. DE GEZONKEN ITALIAANSCHE DUIKBOOT. ROME, 8 Aug. V. D. Naar gemeld wordt is de bemanning van de gezon ken Italiaansche duikboot om het le ven gekomen, doordat zich in de boot chloorgas ontwikkelde. Toen de boot zich tijdens het lich- tingswerk nog een 12tal meters onder de oppervlakte bevond, hielden de door de opgesloten bemanning afge zonden signalen reeds op. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, Veemarkt, 8 Aug. '28. 279 vette kalveren, le kw. 951,06, 2e kw. 83—94, 3e kw. 76—84, pr K. G. levend gewicht. 53 nuchtere kalveren 1221 per stuk. 600 varkens, Over- zeesche en Geldersche, le kw. 8182 cent per K.G. slachtgewicht, een prima varken hooger. Hollandsche, le kw. 7980 cent per K.G. slachtgewicht. Vette varkens 7980. WOERDEN, 8 Aug. Kaasmarkt. Aan gevoerd 484 kaaspartijen. 4854, met rijksmerk le kwal. 5357, 2e kwal. 49 —52, zware 59. Handel matig. AMSTERDAM, 8 Aug. Oliën. Notee- ring .per 100 K.G.: Lijnolie: September 31,50 31,25 31,50 Sent.-Dec. 31,73 31,50. Stemming kalm. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 Augustus, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 768.0 te La Coruna. L. B. 741.6 te Thorshavn. Verw. tot den avond van 8 Aug.: Matige W. tot Z.W. wind, aanvanke lijk opklarend met later mogelijk tij delijk weer regen, nog weinig veran dering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur; 768. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Woensdag 8 Augustus: 9.07 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 17 gr. C. ZWEMINRICHTING JDE ZUL", 's Morgens 7 uur: 18.5 gr. C 's Middags 12 uur: 19 gr. C. 's Nam. 3 uur: 19 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 20 gr. C 's Middags 12 uur: 20 gr. C 's Nam. 3 uur: 21 gr. C WiMelnoteesingen. (Amsterdam). Berlijn 59/10 Londen JUSWi-m New-York2^9% Parijr f 9.73% Brussel 34^5 Zurich 43.95 Preeg e X33% Rome Ü04 Madrid 4L23 Oslo66.43% Kopenhagen 66.45% Stockholm 66AI% Weeoen 350S%

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3