Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van l eiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het ver zoek van de N.V. Steenfabriek „Ouder zorg", om vergunning tot het uitbrei den van de steenfabriek in de Waard, yop het perceel kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie N No. 463, is vrerdaagd. Burgemeester en Wethouders van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. I ciden, 6 Augustus 1928. ke gedurende het laatste jaar waren tot stand gekomen. Na afloop werd door mevr. JCooistra thee aangeboden. - Naar wij vernemen, belooft het volksfeest, georganiseerd door de Wil- (helmdnavcreen. alhier, op 20 esa 21 Aug. ia.s., schitterend te Worden'. O.a. zal een bloemencorso worden .gehouden. Ook .zullen nog ©enige fnieuwe spelen plaats hebben. (LJit een schuur, staande bij ,Di. M., is esnig landbouwgereedschap gesto'en, Vermoedelijk door kortsluiting brak een begin van Ibrand uit bij H. L. Met e enige emmers water werd bet ge- bluscht. Eerder dan menigeen gedacht had, moest onze statonscheif G. Wolf, ver trekken. In den heer W* verliezen wi] een persoon die veel aan het vereeni- gingsleven heeft gedaan. Ook op ker kelijk gebied was hij een bekende figuur alphen aan den rijn. Op Dinsdag 7 Aug. zal er wederom een jaarlijksche schaal collecte gehou den worden ten bate van het verwaar loosde kind, verpleegd in het Kinder huis „Voordorp" te Leiderdorp. Het bestuur hoopt, dat wederom gelijk spits zal komen (be staan van all'e bui- landere jaren deze gemeente laan de tengemeenten, waar jaarlijks wordt ge collecteerd. .-It-- bodegraven. De gemeenteraad benoemde tot gem.-geneesheer Dr. D. N. Weeder. De gemeenterekening over 1927 werd voorloopig vastgesteld in ont vangst op f 300.222,51V2, en (uitgaaf op f245.560,76V2, alzoo met teen batig slot van f 54.661,75.- Na eenige discussie werd de behan deling der herziene rioolbelasting lüit- gesteld. koudekerk. Een motorrijder uit Leiden afkom stig. komende uit de richting Alphen, reed door het dorp met een kalme gang Ter hoogte vian den (heer "W. genaderd, die op .dat ©ogenblik 'juist zijn auto in de garage wilde rijden, treed de motor rijder tegen de auto aan, doordat de autobestuurder geen te eken gaf. De auto stond eerst rechts van den weg, en de motorrijder passeerde de stilstaande auto volgens de regels van den weg, links. Een aanrijding was niet meer te voorkomen; de motorrijder werd aan zijn been verwond, doordat de motor rijder tegen het motorrijtuig aan bot ste. Van de motorfiets is de lantaarn afgeknapt. Die motorrijder kon tenge volge van zijn beenwond niet meer loe pen en moest per autobus N.A.L. mar Leiden verder gaan. LVrq dagmiddag j.L, te omstreeks 5 uur, arriveerde in deze gemeente Jhr. Mr. Dr. van Karnebeek, Commissaris der Koningin in de piwinicie Zuid- Holland, vergezeld van zijn feecretaris Mr, Thomassen ia ffhuiessink van der Hoop. Z. Exc. werd verelkomd door den Burgemeester, den heer Kwint. Na een korte conferentie met (heb dagel. bestuur werd de secretarie bezichtigd, waarbij tevens door Z. Exc. ©enig© administra tieve bijzonderheden werden gevraagd waarover hij steeds zijn goedkeu ring te kennen gaf. Hierna bracht Z. Exc. een bezoek aan het oude kerkgebouw der (Ned. Herv. Kerk, waarna hij (nog het slooperswerk in Qogenschouw nam tvan de Koude- kerksch© brqg, waarbij hij .zich liet voorlichten door den Burgemeester. Van de gelegenheid tot audiëntie werd geen gebruik gemaakt. Vain verschil lend© woningen apperde de (driekleur. OEGSTGEÉST. Met ©enige woorden, getuigende van oprechten dank in de toenemende offervaardigheid voor de tweede Ned. Herv. Kerk, is Zondagmorgen1 door Ds. lansen Schoonhoven aan de gemeente bekend gemaakt dat bij den penningm. van de Kerkbouwcommissie, den beer H. M. Sasse, een gave is ingekomen groot f 1000,onder motto N. N. Juist de vorig© week Werd meege deeld, dat in het offerblok voor dit doel in „Irene" geplaatst, een bilejt van f25werd gevonden. Als de gaven zoo mogen blijven groei en, zal de-, door vielen lang verwachtte kerk, spoedig kunnen gebouwd Worden. VOORSCHOTEN Alhier had gistermiddag nabij de Vink, ©en aanrijding plaats tusschen 2 wielrijdsters, waarvan de een in Lei den en de andere in Dien, Haag woord achtig Js. D© dames begrepen elkaar niet goed en reden tegen elkander in, met h©t gevolg dat de rijwielen ernstig beschadigd werden en ae (wielrijdsters beiden aan de knie Werden gewond. Na in de Groot'-- Vink verbonden te zijn, konden z© naar huis tërugkeeren. Ds. H. Alting, Em. Pred. der Geref. Kerk alhier, is Zaterdagnacht in het Diaccncssenhuis te Leiden geope reerd aan een beklemde 'breuk. De ope DE NOODLOTTIGE ZEILTOCHT OP DE ZUIDERZEE. Zooals men weet is 30 Juli LI. op de Zui derzee drijvende gevonden een omgeslagen zeilboot, in het tuig waarvan gekneld zat het lijk van den heer Waayer, uit Zwolle, Van de beide andere deelnemers aan de zen noodlottigen zeiltocht, de heerea Hoekstra en Henkema, eveneens uit de gemeente Zwolle, werd geen spoor gevon den. Naar wij thans echter vernemen, is gis teren het lijk van den 21-jarigen heer Hoekstra te Harderwijk aangespoeld, ter wijl het lijk van ddh 29-jarigen heer Hen kema aan de kust van Doornspijk gevon den is. TELEGRAMMEN. (Draadlooze diemtd ERNSTIG VLIEGONGEVAL. KOPENHAGEN, 6 Aug. (V.D.) Tijdens den vliegdag te Dvbvad is een vliegmachi ne bij een rondvlucht van 100 Meter hoog te omlaag gestort. Beide inzittenden, de piloot en een pas sagier, bekwamen zwaar letsel. De machine werd geheel vernield. NOODLOTTIGE MORGENDRANK ELIZABETH (New Jersey, Ver. St.), 6 Aug. V. D. In een bar hebben 4 man nen, inplaats van hun gewonen och tenddrank zoutzuur gedronken, wel ke hun abusievelijk geserveerd werd. Drie hunner overleden spoedig, de vierde werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 6 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 353 vette koeien, le kwal., 1.08—1.16, 2e kwal. 0.90—1.06, 3e kwal. 0.740.88. Mindere soorten 0.64 0.74 p. K.G. slachtgewicht; 148 melk en kalfkoeien 300380 per stuk; 108 vette kalveren le kwal.'0.900.96; 2e kwal. 0.80-0.90; 3e kwal. 0.70-0.80 per K.G. levend gewicht; 46 nuchtere kal veren 10-19 per stuk; 218 schapen 23 36 per stuk; 730 varkens Hall. Overz. en Geldersche le kwal. vleeschvar- kens 0.780.79 per K.G. slachtgewicht: Hollandsche 2e kwal. 0.750.77; Vette varkens 0.750.77 per K.G. slachtge wicht; 54 paarden 100-240 per stuk. ROTTERDAM, 6 Augustus. Veemarkt Aangevoerd 570 vette runderen, 236 veile kalveren, 972 schapen of lammeren, 829 varkens. Koeien 5053, 4547, 32—36; ossen 50 51, 44—45, 41; kalveren 72%—77%, 62%—T 67 M, 52—57%; schapen 3034, lammeren 20—25; varkens 35, 34%. Overzicht: koeien en ossen gewone han del, prijzen vrijwel stationnair. Vette kal veren tamelijke handel, prijzen hooger. Schapen en lammeren iets williger han del, prijzen iets vaster. Varkens williger handel, prijzen hooger. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 Augustus, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.3 te Vardö. L. B. 756.3 te Isafjord. Verw. tot den avond van 7 Aug.: Zwakke tot matige wind uit Z. rich tingen, aanvankelijk licht- tot half be wolkt, weinig of geen neerslag, iets zachter. Barometerstand. Wisselnoteeringen, (Amsterdam'. Berlijn 59.38'/» Londen 12.093/i« New-York2.49,/ss Parijs 9.74l/a BrusselI 34.631/» Züricb 47.95 Praag7.381/* Rome13.0J1/» Madrid 40.94 Oslo y 66.46'/» Kopenhagen 66 47 V» Stockholm 06.6I1/* Weama 350J1/, ratie is gelukkig goed geslaagd en de patiënt die heden zijn 78ste verjaardag viert, maakt het naar omstandigheden goed, zoodat gegronde hoop bestaat op spoedig herstel, dat wij den grijzen Die naar van harte toe wens chen. wassenaar. Morgenavond hoopt alhier voor de vereen, van Chr. Nat. Schoolonderwijs op te treden Ds. Te ^Winkel vian Den Haag, welke hoopt te spreken over het volkspetitieonnement van 1878. Door den gemeenteraad is be sloten het politiecorps al'hier m©t 4 man uit te breiden en tevens jtot aan schaffing van ©en auto ten diensteder politie. Ook werd nog besloten een ad junct-directeur bij ,d© gemeentebedrij ven aan te stellen pp ©en salaris van f6.500,per jaar. ïizÜ.e woubrugge. In de maand Juli hebben de vol gende personen zich hier gevestigd: A. Boszkamp, van PKeservarden Dl., H. Piasmeier, van Kaghauzerfeld, id.; M. Morhman, van Oldenburg; J. Kollen van Meppel; S. G. van Kroon, van Kat wijk a. Zee; JÈ. van Zanten, van Alke- nfride;j. H. ten (M. Griffioen van Alphen a. d. Rijn. Verrtokken zijn: M. C. Kook naar 's- Hertogenbosch; M. Blom', naar Don Haag; D. Roos naar po est; M .G. van der Nagel en wed. G. KorsmansBroek stra naar Amsterdam; M. Groeneveld naar Sassenheim; J. (H. van Tol en G. van Luiing naar Haarlemmermeer. Burgerlijke stand. Geboren: Jaco bus Adrianus z.v. H. IA.. Schrader en P. A. van der Meer. Gehuwd: J. J. C. van Leeuwen jm. 23 j. en C. van Goozein jd. 22 j. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. In de hedenmorgen gehouden zitting van het Kantongerecht stond voor den kantonrechter Mr. Ligtenberg, aller eerst terecht J. F. v. d. P. te Amster dam, die te Noordwqkerhout met een auto de veiligheid van {het verkeer in gevaar had gebracht door enkele vreemde manoevres te maken. De verd. was niet verschenen. Die (verb, bevestig de het procesverbaal. De ambt. vroeg f 10,subs. 5 d. Veroordeeling conform. J. G. te Leiden had met zijn auto, komende van het Rapenburg, 'op het kruispunt RapenburgBreestraat niet gelet op een teeken van den verkeers agent, maar was zonder verlof doorge reden, en toen plotseling gestopt, waar door de veiligheid van Jhet verkeer was in gevaar gebracht. Verd. was van meening dat de ver keersagent zijn taak niet verstond. [Daarom had hp gestopt torn hem op zijn plicht te wijzen. Een getuige a decharge was het eens ttnet verd., die zijn baas was. De zaak werd uitgesteld om den verb, te hooien. B. M. O. te D en Haag, welke verd. niet was verschenen, had op den Stomp- wijkschen weg onvoorzichtig gereden bij het passeeren van een wielrijder, waardoor deze wielrijder was aangere den. Die wielrijder als get. gehoord, had geen signalen van de auto gehoord. Toen hij de motor hoorde, had hij om gezien en was daarna aangereden. De schade aan het rijwiel was belangrijk. Een andere get. kon niets belangrijks verklaren. De ambt. achtte het ten las te geleged niet bewezen en vroeg vrij spraak. De kantonrechter bepaalde het schriftelijk vonnis ©ver 8 dagen. G. vi. E. te Noor dwij k, had te Noordwijkerhout met een autobus in de Kerkstraat een stilstaande auto van achteren aangereden, waardoor deze ern stig was beschadigd. Uit de getuigenver klaringen kwam de schuld van verd. vast te staan. D© ambt. vroeg f 10 of 5 dagen. Veroordeeling conform. N. S. te Le i d e 11 !iad zonder ver gunning van B. en W. bier en andere al coholhoudende drank ten verkoop in voorraad gehad in zijn tperc. op .de Lammermarkt. iVerd. vertelde dat hij er eigenlqk ingevlogen was door het gezegde van een ambtenaar, die beweer de, dat als hlet in de 'krant gestaan had, hij zijn ga'ng kon gaan. De ambt. vroeg f5, subs. 5 dagen, welke eisoh de kantonrechter zeer licht vond, hoewel hij 'er zich, rekening hou dende met dge omstandigheden, (aan conformeerde. GEMENGD NIEUWS. Onweer in Limburg. Een hevig on weer ontlastte zich Zaterdagmiddag om streeks zes uur boven Venlo, gevolgd door hevigen regenval. De riolen liepen over en het water stroomde de huizen binnen. Van het Concertgebouw vlogen wel een duizend pannen door de lucht den straat weg op. Enkele boomen werden ontwor teld en vielen op electrische lichtmasten, die bezweken. De gemeente-werklieden werden opge roepen voor het opruimingswerk. In tal van plaatsen in de omgeving van Venlo sloeg de bliksem in. Uit Roermond wordt gemeld, dat zich ook daar Zaterdagmiddag tegen half zes boven de stad en omstreken zwarte wol ken samenpakten, die in &roote vaart over de streek Woeien. Takken van boo men, pannen en andere zaken zag men duidelijk in de wolkzuilen meevliegen. Vooral de gemeente Heithuizen werd he vig geteisterd. Op de Schooren bij de fa milie Nelissen lag alles tegen den grond. Ongeveer honderd Canadeesche boomen stonden nog met hun stumperig onderstuk totaal ontworteld uit den grond gerukt. Op de twee hofsteden was alles verwoest. In de Horkstraat, bij de weduwe Boonen, was de wind door het geheele huis gegaan zoodat maar weinig heel bleef. Door den schrik gedood. Te Drachten is de oude J. Boomsma, toen hij op zijn fiets reed, zoodanig voor een hem ach teroprijdenden auto geschrokken, dat hij viel en dood bleef liggen. Een noodlottige val. Het 10-jarig zoontje van den veehouder J. Landman te Houtigehage is van den zolder gevallen en dood opgenomen. Bekneld geraakt. Het 10-jarig zoontje van het schoolhoofd B. te Wierum geraak te zoodanig tusschen een vrachtauto en een hek bekneld, dat het aan de gevolgen is overleden. STADSNIEUWS. KAMP „LEEUWKENTROEP" Het kamp der „Leeuwkentroep" behoort weer tot het verleden en als we eens het verloop nagaan van het weggaan tot het terugkomeni toe, dan komen we tot de slotsom, dat het geen verloren tijd is geweest, dien de pad vinders in Maasbergen doorbrachten. Zaterdagmiddag, 28 Juli, toen de trein gereed stond o mte vertrekken, ontbrak het niet aan belangstelling, evenmin als den 4den Augustus, toen de jongens onder stroomenden regen hun blijden indocht deden. In het kamp heeft het ook niet aan regen ontbroken, al was het meer mooi dan slecht weer. Het begon reeds Zondagmorgen, toen allen in de kleine dorpskerk den dienst bijwoonden. Doch een nadeeligen invloed heeft de regen niet teweeg gebracht. Verre van dat. Als we terug denken aan dat gezel lige kampvuur, waarbij eenige lee raars van „Valkenheide", het opvoe dingsgesticht, het hunne tot de vroo- lijkheid bijdroegen; als we denken ook aan den tocht naar den „spookboom", dan weten we zeker, dat dit dingen zijn, die de jongens niet licht zullen vergeten. Begrijpelijkerwijs zou een volledige beschrijving van het kamp ons te ver voeren. Dan zouden we moeten vertel len van dien troepleider uit Doetin- chem, die kampspelen met ons deed, van dien Woensdagavond, toen we met ons allen naar den hooiberg van de boerderij van „Valkenheide" trok ken en van hen, die het te kwaad had den met de hooikoorts. Ook zouden niet vergeten moeten worden de marsch naar Scherpenzeel, waar we goed zwemwater dachten te vinden, maar wat een sloot bleek te zijn, waaruit een niet al te heerlijke lucht opsteeg. Alles samenvattend is het een fijn kamp geweest, en zeker, heeft het er het zijne toe bijgedragen, met al die vele onvergetelijke gebeurtenissen, om den geest aan te wakkeren, die wordt gevonden bij jongens, die trachten een ideaal na te streven. En als dezen avond een kampavond alles hesluiten zal, en het gewone troepleven weer een aanvang zal ne men, dan zullen we nog wel eens te rug denken aan al dat prettige, wat we meegemaakt hebben. ACTE M. O. FRANSCH. Voor de acte M. O. (A) Fransch slaag de onze vroegere stadgenoot dhr. J. C. Teunissen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: P. A. de Bie, jm. en M. T. Hiemcke, jd. N. Schreuder, jm. 26 jaar en M. W. M. Pauel, jd. 25 jaar. F. W. Limke, wedr. 35 jaar en E. Fahrbach, jd. 24 jaar. Th. H. Hermans, jm. 24 jaar en J. M. Berleman, jd. 21 jaar. J. J. Huij, jm. 26 jaar en G. E. v. Eijk, jd. 33 jaar. H. B. la Rivière, jm. 28 jaar en.P. M. W. de Goede, jd. 20 jaar. W. Wasse naar, 27 jaar en D. J. de Nie, jd. 27 j. J. Th. v. d. Kley, jm. 25 jaar en F. van Iterson, jd. 26 jaar. L. Smit, jm. 23 jaar en A. M. de Meij, jd. 27 jaar. A. T. de Jager, jm. 20 jaar en A. Ciere, jd. 18 jaar. D. v. Rosse, jm. 27 jaar en E. Le pelaar, jd. 24 jaar. VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Notaris huis te Leiden op Vrijdag 3 Aug. 1928, ten overstaan van Notaris B. H. Stum- pel te Leiden. Da Costastraat 14, J. J. van Mastrigt q.q. voor 4875; Tollensstraat 18, M. Brouwer voor 26o0; Kraaierstraat 32, C. J. de Nie q.q., voor 2540; Koenesteeg 8 en 18, H. A. Court voor 1184. Laatste Berichten* LIEFDESDRAMA. In den afgeloopen nacht heeft zich in hotel Lohengrin te Amsterdam een lief desdrama afgespeeld. Omstreeks 3 uur klonken plotseling schoten in een kamer waar twee jonge menschen hun nachtver blijf hadden. Toen men de kamer binnen ging had zich het drama reeds voltrok ken. De jonge vrouw, 23 jaar oud, lag ziel togend terneer, terwijl de 30-jarige man ernstig gewond bleek. De vrouw was ge troffen door een drietal kogels, waardoor spoedig een einde aan haar leven werd gemaakt. De man, chauffeur van beroep, die geschoten had, heeft daarna ook een eind aan zijn leven willen maken. Hij trof zich zelf met een kogel in de hartstreek. Het lijk van de vrouw die vroeger dienst bode is geweest, werd ter schouwing naar het gasthuis gebracht. De gewonde man is naar het gasthuis vervoerd. Zijn toestand was hedenmorgen redelijk wel. Een liefdestwist moet de oor zaak tot het nachtelijk drama geweest zijn. Aan het Centraal Station te Amsterdam arriveerde Z.K.H. Aartshertog Albrecht, die ons land bezoekt naar aan leiding der beëindiging der Hongaarsche kinderactie, speciaal om den pleegouders den dank van zijn land over te brengen. Hij hoopt in den loop dezer week ook Leiden een bezoek te brengen. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand v. Zaterdagmiddag 12 uur: 760. licht op voor FIETSERS E.A Maandag 6 Aug.: 9.11 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 18.6 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJ 's Morgens 7 uur: 17.5 gr. C. 's Middags 12 uur: IS gr. C. 's Nam. 3 uur: 19 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICril J HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 20 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C. s Nam. 3 uur: 20.5 gr. C.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3