Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting Hooglandsche Kerk- choorsteeg. B. en W. van 'Leidein brengen ter al- gemeiene kennis, dat de (Hooglandsche erkohoorsteeg in verband mnet (het ma ken van den aansluiting laan het kabel net, op Maandag 6 lAugustus a.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afg esl oten. Leiden, 3 Augustus '1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. was, onder een motorwagen van lijn 2 ge raakt, welke bestuurd werd door P. W. J. uit de Pantserstraat. Vreeselljk verminkt werd het ventje er onder uitgehaald, de dood trad bijna on middellijk in. Het lijkje is naar de ouder lijke woning gebracht. Deh bestuurder trof geen schuld. Schilder uit een dakgoot doodgevallen. Gistermorgen te twaalf uur heeft de 64-jarige schilder J. Pont, gewoond heb bende in de Meermansstraat te Rotterdam toen hij in de dakgoot van het fabrieks pand van v. Rossem in den Groenendaal aldaar aan het werk was, door onbekende oorzaak het evenwicht verloren. De man, die van circa 10 meter op straat viel, had een schedelbreuk en zeer ernstige verwon dingen bekomen, zoodat de dood spoedig intrad. Dit tragische ongeval verwekte be grijpelijkerwijs veel opschudding, temeer daar men aanvankelijk omtrent naam en woonstraat van den ongelukkige geen ze kerheid kon bekomen. Het lijk werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over gebracht. Paard en wagen te water. Te Delft schrok een paard gespannen voor een vrachtwagen van De Lint voor een vracht auto van de firma V. Co. 't Gevolg was dat paard en wagen aan de Oude Delft in de gracht geraakten. De koetsier had zich betijds in veiligheid weten te stellen, door van het voertuig te springen. Nadat de strengen waren losgesneden, kon het paard spoedig op den wal worden getrokken. De wagen volgde later. Vermist. Te Kerkrade wordt sedert 24 Juli vermist de 25-jarige mijnwerker A. E. De politie verzoekt zijn opsporing. De glit aan het Dorus Rijkers-fonds. Het hoofdbestuur van het helden der zee fonds „Dorus Rijkers" stelt er prijs op te verklaren, dat het persbericht omtrent een zeer belangrijk legaat 'van mej. van Weel niet van hem noch van den notaris afkomstig is. Tusschen een maaimachine. Te Broek Sittard geraakte de landbouwer P. Vr. tusschen de maaimachine. Met ernstige verwondingen werd hij naar het zieken huis te Sittard overgebracht. Kind verbrand. Een bijna 2-jarig zoontje van den heer H. Koops, Jaagpad, te Gouda, dat door het omtrekken van een pot met heete koffie ernstige brand wonden bekwam, is in het Van Itersoh- ziekenhuis aan de gevolgen overleden. UIT DE OMGEVING. HILLEGOM. Kerk-concert. Gisteravond werd het aangekondigde 2de kerkconcert, waarbij als 9olisten op traden Mej. v. Teylingen, sopraan, de heer D. Draaisma, viool, en de heer C. J. de Koning, orgel, in de Geref. kerk alhier uitgevoerd. Het was een prachtig pro gramma. Op no. 2 en 3 na, die van Haydn en Handel waren, was het heele program ma muziek van J. S. Bach. Allereerst werd door alle aanwezigen staande het „Wilhelmus" gezongen. Daarna begon de heer de Koningvaan No. 1, welke eenige orgelnummers bevatte. Het zoe te ver voe ren als we alle nummers afzonderlijk moesten bespreken. Alleen willen we 2 nummers aanstippen, die ons bijzonder voldeden. Het waren de nos. 3b, Allegro van Handel voor viool en orgel, en 5 „Ich ende bebende mein irdisches Leben" van J. S. Bach, voor sopraan, viool en orgel. Het samenspel was uitmuntend. Het ge- heele programma werd keurig afgewerkt. N OORD WIJKERHOUT. Hedenmorgen omstreeks half elf Iheeft op den 'Gooweg voor de kweeke- rri „Kweeklust" oen aanrijding (plaats gehad. Tijdens het pass eer en van een tweetal auto's werd mej. 'A. de Wit Laros, die daar op oen rqwiel reed, aan gereden door een luxe auto uit Den Haag. Mej. de W. L. werd ernstig aan de kne gewiond. De fiet9 werd totaal vernield. Dia autobestuurder was aan stonds bereid een ruime vergoeding voor het verlies van (het rijwiel te be talen. Dr. Romijn verleende de eerste hulp. Gedurende de maand Juli hadlden op de Postspaarbank 76 inlagen plaats met agn totaal van 2.419,76; 31 te rugbetalingen met een totaal van f3.623,94; 5 boekjes werden nhuw uit gegeven en 2 afbetaald. OEGSTGEEST. Gisteravond overkwam den heer R. alhier een ongeval, hetwelk wonder boven wonder goed is afgeloopen. Bij het aan zetten van een motorfiets van een cliënt pakte de motor zoo snel aan, dat de heer R., die op den motor wilde gaan zitten, hem niet kon houden, met het gevolg, dat hij over de straat heen sleurde. Hij werd bewusteloos opgenomen, en in zijn wo ning binnengebracht. Dr. T. van hier werd ontboden en constateerde een lichte her senschudding en zeide dat R. rust moest houden. De motor werd aanmerkelijk be schadigd. Rij informatie hedenmorgen was het bewustzijn bij den heer R. wederom terug gekeerd. WARMOND. Gisteren is op de Kagerplassen een luxe motorboot, genaamd „Miep" toebe- hoorende aan den heer S. uit Den Haag, ten gevolge van het omvallen van een spi- rituslamp in brand gevlogen. Na korten tijd bleef er niets van over, dan het ijze ren omhulsel, hetwelk spoedig op den bo dem van bovengenoemde plas verdween. De passagiers hadden zich intusschen in veiligheid gebracht. ZOETER WOUDE. Mej. M, de Munnik alhier, is te (Dien Haag geslaagd voor biet examen Costumière. Gevonden is (alhier op den Hoo- gen Rqndijk ©en rieten koffer, inhou dende damoskleeding; vermoedelijk door een vrachtauto verloren. Inlichtingen daaromtrent brj den e!d- wachter aldaar. GEREF. VEREEN. VOOR DRANKBESTRIJDING. De 28e Jaarvergadering. (Vervolg). Voordat gisteren de 28e jaar verga dering van de Geref. Ver. voor Drank bestrijding te Anhem aanving, rezen de talrijke aanwezigen in verband met het feit van den dag spontaan overeind en zongen twee coupletten van het Wilhelmus. In zijn openingswoord, waarvan we reeds gisteren verslag gaven, memo reerde de voorzitter met groote dank baarheid de talrijke opkomst uit Zee land, uit welke provincie alle afdeelin- gen waren vertegenwoordigd en ver tolkte hij ook de vreugde der vereeni- ging dat er nu studenten-afdeelingen gekomen zijn te Kampen, Apeldoorn er. Amsterdam. Medegedeeld werd, dat bericht van verhindering was ingekomen van mevr. M. M. Havelaarv. Beeck Cal- koen, te Ede, lid van het hoofdbestuur; en van ds. L. H. Both en ds. C. S. v. d. Ven, resp. Geref. en Chr. Geref. predi kant te Arnhem, alsook van het hoofd bestuur der Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. Tot afdeeling, belast met het nazien van de boeken en bescheiden van den penningmeester werd benoemd Haar lem. Aan de bespreking over het jaarver slag namen deel Apeldoorn (Studen ten); Arnhem; Haarlem; ds. C. Kap- teijn van Moerdijk (Brab.-Limb. bond); Steenwijk en Amsterdam. Na beantwoording van de gemaakte opmerkingen werd het jaarverslag on der dankzegging aan den secretaris, goedgekeurd. Het financieele verslag ontlokte op merkingen van Utrecht en Arnhem. Aangedrongen werd op het uitsluitend bij georganiseerde drukkers laten vervaardigen van het vereenigings- drukwerk. De begooting gaf tot dis cussie geen aanleiding. De voorzitter bracht onder luide instemming hulde aan den penningmeesteradministrateur voor zijn omvangrijken arbeid, waar na zijn verslagen werden goedgekeurd Een concept-getuigenis, te richten tot alle kerken van Geref. confessie, ingediend door de afd. Charlois werd door het hoofdbestuur overgenomen en zal t.z.t. uitgaan. Naar aanleiding van een voorstel van den Geld. Bond, sprak de verga dering uit. dat zij aan geenerlei actie in samenwerking met anderen wenscht deel te nemen, indien daardoor de hei liging van den Zondag in het gedrang komt. Medegedeeld werd, dat tot lid van het hoofdbestuur in de vac. van ds. T. Kuipers, die van Beilen naar Djocja vertrok, was gekozen ds. W. Beek, Geref. predikant te Aalten, die 94 stem men verkreeg tegen 18 stemmen op ds. P. C. de Bruyn te Apeldoorn. De voorzitter wenschte ds. Bech geluk met zijn verkiezing waarop deze dank baar voor het in hem gestelde ver trouwen verklaarde zijn benoeming te aanvaarden (applaus). Medegedeeld werd, dat aanwezig waren afgevaardigden van 51 afdee- lingen en 9 prov. bonden, een getal, dat nog niet eerder werd bereikt. Te half één werd de morgenvergade ring gesloten met danzegging door ds. J. C. Hakman. Nadat het gezel schap op de gevoelige plaat was vast gelegd vereenigde men zich in het ge bouw voor Chr. Belangen aan een ge meenschappelijke koffietafel. Te half twee ving de middagverga dering aan met het zingen van een couplet van den Morgenzang. Aan de orde was nu het voorstel van het hoofdbestuur om over te gaan tot statutenwijziging in verband met het nader bepalen van de plaats van de Prov. bonden in het raam van ge heel de organisatie. De Prov. Geld. Bond had een en ander nog nader ge^ amendeerd. Hoofdstrekking van de voorgestelde statutenwijziging was om het hoofdbestuur behalve het mo- deramen te verkiezen uit afgevaar digden van de resp. Prcrv. Bonden, die door deze bonden zelve worden aange wezen. De vorige jaarvergadering te Middelburg had zich met groote meer derheid voor deze samenstelling van het hoofdbestuur verklaard. Tenslotte werden de voorstellen van het hoofdbestuur en van den Gelder- schen Bond gedeeltelijk gewijzigd of gecombineerd, terwijl de details zoo- vtel mogelijk in het huishoudelijk re glement zullen worden omschreven, aangenomen. Over den financieelen kant van de zaak (vergoeding reiskosten en subsi die aan de prov. bonden) werd even eens breedvoerig gediscussieerd. Hierna deed de heer Buitendijk uit voerig mededeeling van de gevoerde RECLAME ZOOLLEDER. Gummi hakken an zolen. Lederverf. CONCURREEREND. „DE CENTRALE" HaarLstraat 71 o.d. Vrouwensteeg. reclasseeringsactie der vereeniging. Spr. gaf een overzicht van wat hij had gedaan om invloed cUr vereeeniging in de reclasseeroingsraden te verkrijgen. Vaak was de uitkomst teleurstellend. Eeh reclasseérings-commissie werd benoemd en een oproep tot steun in heel de Christelijke en kerkelijke pers gepubliceerd. In die dagen ontstond een Prot. Chr. Reclasseerinsvereeni- gir.g, waarmede werd onderhandeld om tot nadere samenwerking te ko men. Deze onderhandelingen sprongen aanvankelijk af, maar werden later weer hervat. Enkele bezwaren werden nader onder oogen gezien. Hierna refereerde ds. W. Bech, Geref. predikant te Aalten, over: „De matigheid in het licht der Heilige Schrift". Referaat Ds. Bech. Evenals „geheelonthouding" is „ma tigheid" de aanduiding van een be paald standpunt ten aanzien van het Alcoholisme, met dit onderscheid, dat .^geheelonthouding" zich tot dit terrein beperkt, „matigheid" een algemeen be ginsel ié, dat in elk opzicht kan wor den toegepast. De matigheid is de leer van het juiste midden, een heel echt classiek Grieksch beginsel, reeds te vinden bij de zeven wijzen (6de eeuw voor Chr.) en door Aristoteles gemaakt tot den grondslag van zijn deugdenleer. Door Aristoteles, de leermeester der eeuwen die na hem gekomen zijn, wat wereld- sche wijsheid betreft, oefent dit begin sel nog invlbed. In Geref. preeken wordt het maat houden in alle dingen aangeprezen met een beroep op de heidensche oud heid; de spreekwijze: „de deugd in het midden" is uit Aristoteles' philoso- phie overgenomen. Zoo ligt voor den matigheidsman de deugd in 't midden tusschen twee on deugden van geheelonthouding en misbruik. Dat midden moet door het redelijk inzicht worden gevonden. Hoe oordeelt de Schrift bier nu over? Uit Jesaja 28 vs. 23—29 blijkt, dat de Heere inderdaad in de dingen van het natuurlijke leven den mensch door redelijk inzicht, de juiste wijze en de juiste maat leert kennen. Eigenlijk be- teekent het woord „wijze" daar: het (goddelijk) recht. Tegenover doopersche mijding eener zijds, en wereldsch misbruik ander zijds, handhaaft de Schrift dan ook de vrijheid van den Christen, om in mid delmatige dingen den gulden midden weg te bewandelen. Zoodra rich echter godsdienstige of zedelijke vraagstukken voordoen, mag een christen niet wandelen bij het na tuurlijk redelicht, heeft hij niet zelf 'n maat te bepalen, maar is Gods Woord hem de lamp voor zijn voet om het rechte pad te vinden. Wat nu de matigheid ten opzichte van het alcoholgebruik aangaat; op zichzelf behoort het alcoholgebruik tot de middelmatige dingen, waarop de algemeene-genade-regel van toepas sing is: de deugd in het midden. Alle schepsel is goed, met dankzegging ge nomen. Een christen, die een matig ge bruiker is, kgn dat dan ook niet an ders zijn, dan omdat hij ziet, dat het in onzen tijd niet gaat over de vraag: mag een christen in de juiste maat alcohol gebruiken, maar: welke hou ding gebiedt Gods Woord ten aanzien van de ontzaglijke sociale, zedelij ke en godsdienstige vraagstukken van het alcoholisme. Evenals op zichzelf het eten van poffertjes, het koopen in kramen, het zitten van kinderen in 'n draaimolen een middelmatige zaak is die met mate gebruikt zou mogen wor den, maar de zonde op het geheele kermisvermaak haar onheilig stempel gedrukt heeft, en b.v. uit Judas vs. 23 (Haat de rok, die van het vleesch be vlekt is) algeheel© onthouding daar van voortvloeit, zoo staat nu ook deze zaak, nu het alcoholisme de, op zich zelf middelmatige, rok (het gebruik) met zonde doortrokken heeft: „Uit uw huis en van uw tafel" (Dr. A. Kuyper) Te hopen is daarom, dat degenen, die geroepen zijn ons volk in dezen voor te lichten en te leiden, hoe langer hoe meer zullen inzien, dat tegenwoor dig het alcoholgebruik niet meer tot het terrein der middelmatige dingen kan gerekend worden, en dat tegen over de duivelsche macht van het al coholisme geen „matigheid" past, maar gevraagd moet worden naar de geopenbaarde regelen, die ook ten aan zien van tooneel- en bioscoopbezoek, kermisvermaak, etc. worden toegepast (Applaus). De voorzitter dankte Ds. Bech voor zijn uitnemend woord. Het referaat zal in druk verschijnen. Besloten werd om de volgende jaar vergadering in Assen te houden. Ds. F. A. Keuchenius van St. Jacobi- parochie adviseerde om voortaan do jaarvergadering over twee dagen te doen uitstrekken. Aan de rondvraag namen deel Am sterdam, Arnhem en Vlaardingen. De voorzitter sprak woorden van grooten dank jegens de ontvangende afdeeling, die zich zoo uitstekend van haar taak kweet. Grogingen huldigde den voorzitter voor zijn voortreffelijke leiding. Ds. J. v. Herksen van Hillegom sloot om 5.15 uur de vergadering met dank zegging, waarna nog staande gezon gen werd Ps. 79 vs. 7. Een 50-tal afgevaardigden vereenig- den zich hierna aan een gemeenschap- pelijken maaltijd. UIT ONZE INDIEN. DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Alle bladen bevatten geluk wensch-ar tikelen ter gelegenheid van den ze ventigsten verjaardag van H.M. de Kon. Moeder. In eerbied'(herdenkt men de (hoogheid van karakter van Koningin Emma. Dankbaar herdenkt mom de on vergetelijke verdiensten, die zij voor Nederland hoeft verworven als vorstin •en als opvoedster van 'Koningin Wil- helmina. Door de wijze waarop de Ko ningin-Moeder zich van deze taak ge kweten hoeft, heeft zij zich de gene genheid van het ganse he volk verwor ven. De bladen wijzen voorts op het feit, dat Ned.-Indiü zich met opgewektheid en offervaardigheid ópmaaki tot her denking van het jubileum van het Ne derlanderschap van de Koninrin-Moe- derin 1929, waarbij als heugelijk feit te constateerden valt, dat (ook de Inland- sche bevolking en de Chineesche me deburger^ bijdragen aan het huldeblijk. HERPLAATST. Het Bat. Nieuwsblad verneemt, dat Ingenieur Meerteins. oud-directeur van de haven van Tandjong-Priok /en oud- llioofd van de afd. Haven wezen van het Departement van B. O. fW., die gerui- men tijd geleden onder verdenking van malversatie werd geschorst en wiens zaak iangen tijd in onderzoek geweest is, herplaatst wordt als (ambtenaar tor beschikking van den directeur van B. 0. W. brj de afd. landsgebouwon. Laatste Berichten. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Beilen, P. Hekman te De Lemmer en B. Bouma, te Dirkshorn. Bedankt: Voor Lioessens, B. Bouma, te Dirkshorn. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te De Krim, A.' Ponstein, cand. te Epe. AUTO-ONGELUK TE AMSTERDAM. Hedennacht is op het Museumplein te Amsterdam, op de kruising Museumstraat Honthorststraat een Entam-taxi in bot sing gekomen met. een particuliere auto van den heer A. Frank uit Rotterdam, die aan het stuur zat. De luxe auto werd zwaar beschadigd. Behalve de heer Frank zaten in deze auto de heer en mevrouw Rotheluis uit Zwe den en nog een Zweedsche dame. Alle drie Zweden werden gewond. Hun werd in het Tesselschade-ziekenhuis de eerste hulp verleend. Vandaar konden ze naar het Zweedsche s.s. „Polonia" waar de Zweden logeeren, vervoerd worden. De heer Frank bleef ongedeerd. TELEGRAMMEN. (Draadlooze diens L) HET BANDIETENWEZEN IN DE PYRENEEëN. PARIJS, 3 Augustus (V.D.) Ondanks de gestrenge politie-surveillance aan de Fransch-Spaansche grens, neemt het ban dietenwezen aldaar eerder toe dan af. Zoo werd dezer dagen in de nabijheid van de grens weder een met 5 personen bezet te auto door roovers aangehouden, die met opgeheven geweren de bezittingen van waarde van de reizigers opeisebten. Toen hun een bedrag van 3000 francs aan baar geld werd toegeworpen, lieten zij de toeristen ongehinderd hun reis vervolgen. Nasporingen, door de grenswacht ver richt, bleven zonder resultaat. Een van de bandieten is de beruchte Gimenez, die zijn rooftochten steeds op Fransch gebied onderneemt en dan naar Spanje pleegt uit te wijken. DE OCEAANVLUCHT VAN COURTNEY. LONDEN, 3 Aug. (V.D.) „De Star" publi ceert 't volgende radiogram van Courtney: „Na vreeslijke avonturen zijn we door de „Minnewasko" opgenomen. De machi ne vloog te middernacht op een hoogte van 500 ^1. in brand. Landen in vlammen in volle zee. Courtney". NEW YORK, 3 Aug. (V.D.) Blijkens een radiogram van het s.s. „Minnewasko" wer den Courtney en zijn begeleider te 16 uur (M.E.T.) gered. Zij maken bet goed. DE ONDERTEEKENING VAN HET KELLOGG-PACT. LONDEN, 3 Aug. (V.D.) De Parijsche cor respondent van de „Morning Post" ver neemt van welingelichte zijde, dat Staats secretaris Kellogg van de Quai d'Orsay de verzekering beeft ontvangen, dat tij dens zijn verblijf te Parijs in verband met de onderteekening van het anti-oorlogs pact geen andere kwesties zullen worden aangesneden. Slechts op grond van deze toezegging heeft Kellogg besloten de uit- noodiging van Parijs aan te nemen. Deze wending zal, naar de correspondent aan neemt tot gevolg hebben, dat ook ten aan zien van den Duitschen minister van Bui- tenlandsche zaken vermeden zal worden de herstel- en schuldenkwesties ter spra ke te brengen. EEN KUUR VOOR DE NOBILE-PEDDERS PRAAG, 3 Aug. (V.D.) De gemeenteraad van Teplitz-Schoenau beeft besloten de deelnemers aan de Nobile-reddingsexpe- dities, met inbegrip van de bemanning van de „Ivrassin" uit te noodigen tot een vierweeksch verblijf tot het doen van een kuur. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 3 Aug. Kaasmarkt. Aange veerd 162 partijen kaas. r© soort Goud- sclie Kaas f5256; 2© srt. f4651; ie srt. Leidscn© Kaas 5055; 2e srt. f4249. Per 50 K.G. (Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen104 par tijen, 5149 stuks, 54496 K.G. LEIDEN, 3 Aug. Veemarkt. Aange voerd 482 Runderen; 108 kalveren en 1121 Schapen. 67 Stieren, f220—520; 153 Kalf- en Melkkoeien, f225385; 65 Vare, f185 270; 197 vette Ossen, f260450 (f0,62 1,02 p. K.G.). 52 Vette Kalveren, f50120 (f 1 1,62 p. K.G.); 56 nuchterg Kalveren,, f 1119; 471 vette Schapen, f 2638; 650 weideschapen, f 2328515 mage re varkens, li346; 60 Londensche 5254 ct. p. K.G.; 90 Zouters, 6064 ct. p. K.G.; 620 Biggen, f410; 3 Paarden; 1 Veulen; 10 Bokken of Gei ten, f212. Stieren, Kalf- en Melkkoeien, Vare en magere Varkens: matig; vette Ossen; stug; vetter en weideschapen en Zou ters: vlug. LEEUWARDEN, 3 Aug. Veemarkt. 122 enter stieren f 180325 p. K.G.; 94 twenter stieren f325575 p. K.G.; 265 vette koeien f230370 p. stuk; 7495 P- K.G.; 374 melk- en kalfkori- ©n, f 170390 p.'st.; 66 pinken f 100 170 p. K.G.; 28 vette kalveren f 45- no p. K.G.; 376 graskalveren f4095* 188 nuchtere kalvcrén 1815; 180vet te schapen f2237 (p. (K.G.; 156 weide schapen fi828 p. K.G.; 262 lamme ren, f 1224 p. öt.; 1230 vette varkens f50145 p. st.; zouters f6365; 105 imagere varkens f2350; 31 hokken >en geiten; 10 paarden. Totaal 3852 st. LEEUWARDEN, 3 Aug. Boter. Aan gevoerd 5/3, 49/, 3/12 vaten. Prijs: mijn- boter 1.971.951.78, veilingprijs 1.83 1.78; commissienoteering 2.01, bonds- noteering 2.02. LEEUWARDEN, 3 Aug.-Kaasmarkt Aangevoerd 32.728 K.G. Sleutelkaas 1850 ct.; Nagelkaas 3135 ct.; Gou- dakaas 40—95 ct.; Edammerkaas 36 90 ct. Alles per K.G. ALKMAAR, 3 Aug. Kaasmarkt. Aan gevoerd 146 stapels kaas, zijnde 176000 K.G. Fabriekskaas met merk 51, zon der merk geen. Boerenkaas met merk 51 geen. Fabriekscommissie met merk 51, Boerencommissie met merk 52,50. Handel goed. ZWOLLE, 3 Aug. Botermarkt. Bo ter aanvoer, 1210 K.G., waarvan 40/8 vaten, 17/16 vaten en 480 stukken van X K.G. Prijs 2,10—2,20 per K.G., per acht ste vat van 20 K.G. prima 41, afwij kende 39, per een zestiende vat van 10 K.G. 17—19,<50. Handel vlug. Kippeneieren. Aanvoer 90.000 stuks. Prijs 6.758.per 100 stuks. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht iu den morgen van 3 Augustus, medege deeld door het Kon. Ned. Meteor"! gisch Instituut te De Bildt. H. B. 768.1 te Janmayen. L. B. 755.7 te Vestmanoer. Verw. tot den avond van 4 Aug.: Zwakke tot matige wind uit O. rich tingen, helder tot licht hewolkt, droog weer, warmer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur 19 aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 768. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Vrijdag 3 Aug.: 9.17 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 17 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL' 's Morgens 7 uur: 18.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 19 gr. C. 's Nam. 3 uur: 19.5 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTI r C HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 20.5 gr. C 's Middags 12 uur: 20.5 gr. C. 's Nam. 3 uur; 21 gr. C. WiMelaoteeringen. (Ar-steidam). Berlijn 59.387. Londen t i 12.097,, New-York 2.497M Parijs 9.747» Brussel 34.637. Zürich t t 47.95 Praag 7.387* Rome J h 13.027, Madrid t 40.94 Oslo i 66.467, Kopenhagen 66.477. Stockholm 66.617. \Vcenen 35.127,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3